VANGE SALTS Marmerwerken Belasting-Consulent Ons Kort Verhaal LflDSCH DAGBLAD - Derde Blad Zaierdag 10 December 1938 Felle branden te Schiedam en Nuenen De Turk U LIJDT AAN RHEUMATISCHE PIJNEN OMDAT UW ORGANISME TE VEEL ZUUR BEVAT lieymsA Akeb/HI GEMENGD NIEUWS D. SEIJDELL HOUTLAAN 25 bij Rijnsburgerweg Windmolen „De Walvisch" grootendeels uitgebrand. De bekende windmolen ,.De Walvisch". Slaande aan de Westvliet te Schiedam. Is gisteravond grootendeels door brand ver woest. In dezen molen is gevestigd een maal derij van ertsen en chemicaliën, benevens een drogerij van kunstmeststoffen. Om streeks half zes ontdekten voorbijgangers vuurverschijnselen in den 35 meter hoogen molen. De brandweer a-as spoedig met groot materiaal, namelijk twee motorspui ten en twee Magirusladders ter plaatse, doch kon weinig uitrichten, omdat de vuur haard moeilijk bereikbaar was via de kleine ramen in den van steen opgetrokken molen. In een oogwenk stonden vier van de acht verdiepingen in lichter laaie. Van alle kanten sloegen de vlammen door de nauwe openingen naar buiten, het geen in den donkeren avond een fan tastisch schouwspel opleverde, dat dan ook door duizenden aan de overzijde van de gracht werd gadesiagen. Met groot geraas stortten de zolders in. waarop de voorraden lagen hoofdzake lijk bestaande uit droge doppen van pinda's, die verwerkt worden tot kunst- meet. De brandweer spande alle krachten In om het geheelte boven den omgang met kao en wieken voor het vuur te vrijwaren en spool tot kwart voor zeven mei twaalf stralen in den molen. Eerst toen was ar eenige vermindering in den vuurgloed te bemerken, zoodat men gegronde hoop koes terde. dat de molen op het inwendige na. nóg behouden kon worden. De brand ging met een enorme rookontwikkeling gepaard, zoodat ver in den omtrek nieuwsgierigen kwamen toestroomen. Tegen halfacht was de brandweer het vuur volkomen meester. De vier verdiepin gen. gelegen onder den omgang, zijn vol komen uitgebrand, doch de eveneens uit vier verdiepingen bestaande maalzolder kon behouden blijven, hrewel deze ernstig van water en rook te lijden heeft gehad. De wieken en de kap van den molen bleven onaangetast. Verloren zijn gegaan een hoeveelheid van 25 ton pindadoppen en een voorraad erts. De grootste schade is toegebracht aan de machines en de gereedschappen. De schade woedt geschat op vijf tot zesduizend gulden. De molen, die in 1867 is gebouwd, heeft h storlsche waarde. Zij is het eigendom van de vereenigine „De Hollandsche Molen" De heer G. Jansen is de eigenaar van de maalderij. Op 29 Maart van dit jaar heeft ln den molen eveneen» brand gewoed, die toen beperkt kon blijven tot de beneden verdieping. De molen is, dank zij de dikke muren, aan den buitenkant vrijwel onbeschadigd gebleven. De nablussching nam den ge- heelen avond in beslag. Fabriek van houtindustrie in da asch gelegd. Gisteravond heeft in het dorp Nuenen, nabij Eindhoven een hevige brand gewoed, die een groot deel van de fabriek van Raessens houtindustrie in de asch heeft gelegd. Omstreeks kwart voor acht bemerkten enkele ambtenaren van de gemeente secretarie. welke op korten afstand van de fabriek is gelegen, dat in een houtloods. naast de machinale houtzagerij brand woedde. Deze loods met een oppervlakte van 48 x 49 M. heeft twee verdiepingen. De ambtenaren spoedden zich naar het kan toor. doch de directeur, de heer D. Raes sens was op dat oogenblik niet aanwezig. Een aantal menschen van de fabriek, dat nog aan den voorkant werk verrichtte, snelde toe en trachtte het vuur te blusschen door aansluiting op de Norton put, welke een capaciteit van 10.000 liter per uur heeft, doch toen zij de loods bereikten, stonden zij reeds voor een waren vuurgloed. Groote voorraden hout alsmede machinaal ver vaardigde deuren lagen in deze loods op geslagen en brandden als een fakkel. Het primitieve handspuitje van de gemeente Nuenen. dat inmiddels aangerukt was kon tegen deze vuurzee hoegenaamd niets uit richten. De burgemeester van Nuenen, jhr mr. C. van Rijckevorsel, gaf order onmiddelijk de Emdhovensche brandweer te requireeren, doch toen deze tegen half negen aankwam, kon zij ongelukkigerwijze niet direct water geven wegens een defect. Bovendien moes ten de slangen worden uitgelegd naar een breede sloot over een afstand van ongeveer 600 meier. Intusschen was hét vuur over geslagen naar de groote zagerij. Met man en macht trachtte men het vuur te stuiten en het overslaan naar de omliggende ge bouwen te voorkomen. Binnen weinige oogenblikken stond ook de afdeeling „voor bereiding deuren" en de UJmkamer in lichterlaaie. Ook de Helmondsche brand weer. die ter assistentie gealarmeerd was. verscheen op het terrein van den brand, doch deze behoefde geen dienst te doen, daar op dat oogenbltk het gevaar voor ver dere uitbreiding geweken was en er op het terrein van den brand niet veel meer te redden viel. De loods met den geheelen voorraad hout. alsmede de zagerij, was toen tot de laatste spaander uitgebrand. Het ge lukte de brandweer echter het kantoor en de sigarenkistenfabriek te redden, zoodat het personeel van deze fabriek, bestaande uit ongeveer 40 man aan het werk kan blijven In de verwoeste deurenfabrlek werkte eveneens een 40-tal arbeiders. De directeur der firma die bij het blus- schingswerk aanwezig was, kon niet bij benadering opgeven hoeveel de aangerichte schade bedraagt. Men weet niet wat er van de machines nog is gespaard kunnen wor den. De schade is evenwel zeer aanzienlijk en wordt door beurspolis gedekt. De firma is echter niet tegen bedrijfsschade ver zekerd. SYDNEY DOOR CYCLOON GETEISTERD. Gisteravond is Sydney (Australiëi geteis terd door een van de ergste cyclonen, die men daar ooit heeft meegemaakt. Op de beroemde brug over de haven werden een tram en een trein door hevige windvlagen uit de rails geworpen. Muren stortten in, daken werden afgerukt, en dozijnen luxe- jachten werden op den wal geworpen. De schade loopt ln de tienduizenden guldens. De telefonische en telegrafische verbin dingen zijn verbroken. Het is wetenschappelijk bewezen, dat vol maakte gezondheid slechts dan mogelijk is. wanneer bloed en weefsels licht alkalisch zijn. Wanneer U eenmaal begrepen hebt, dat rheumatiek slechts in een te zuur orga nisme kan optreden, dan weet U tevens wat U te doen staat. Verwijder de zuren door deze te neutraliseeren en Uw rheuma- tische pijnen zullen verdwijnen. Het beste middel hiervoor is het krachtig zuur.ver- drijvende en bloedzuiverende middel Vange Salts, het nieuwe alkalische zout, dat zelfs drie en een half maal zijn eigen gewicht aan azijn kan neutraliseeren. Var.ge Salts heeft bovendien een dubbele werking, want het neemt niet alleen het teveel aan zuur weg, het zal er tevens voor zorgen, door krachtige aansporing van lever, nieren en ingewanden, dat opgehoopte schadelijke stoffen als urinezuur, die mede oorzaak Uwer rheumatische pijnen zijn, radicaal uit het lichaam worden verwijderd. Vandaar dat rheumatlsohe pijnen dqpr dit nieuwe, uiterst krachtige middel met „dubbele wer king" binnen korten tijd voor altijd ver dwenen zullen zijn, terwijl tevens Uw ge- heeie gezondheidstoestand bij regelmatig gebruik van dit bloedzuiverende Vange Salts enorm zal verbeteren. Begin nog heden Uw kuur! De prijs kan nimmer een Beletsel zijn: f. 0.85, voldoende voor een flinke kuur. Vange Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten. ONTPLOFFING TE NIEUWENDIJK (Z.H.) Twee ernstig en drie licht gewonden. Doordat de kraan van het gasstel open stond, ontstond er gistermorgen, toen de vrouw des huizes dit gasstel wijde aanste ken, een explosie in de woning van den heer H. Struik te Nieuwendijk (gem. Goudswaard De vrouw die met twee kinderen in de keuken was, liep, evenals een der kinderen, ernstige brandwonden op. Hun verwon dingen waren van zoodanigen aard, dat opneming in het ziekenhuis te Raams- donksveer noodzakelijk was. De toestand van de vrouw is zorgwekkend. De heer Struik, die op het gebeurde kwam aanloopen en eveneens brandwon den opliep, kon evenals het andere kind ter plaatse verbonden worden. De geneesheer Schritsema uit Almkerk. verleende de eerste hulp en behandelde ook den heer Struik en een 15-jarige dienst bode. mej. de Bok. die beiden eveneens waren gewond. De vrouw, wier kleeren en haar vlam hadden gevat, werd onmiddellijk ln een naastgelegen smederij van haar schoonvader in een koelbak gedompeld, zoodat het vuur spoedig doofde. De ontplof fing heeft geen brand veroorzaakt. MAN DOOR TRAMWAGEN AANGEREDEN EN GEDOOD, Te Rotterdam is de 51-jarige A. Mens uit de Gouvernestraat aldaar op de Westkruis kade bij de halte Gouvernestraat uit den in de richting Delfshaven rijdenden tram wagen gestapt. De man is weifelend overgestoken en heeft daardoor een klap gekregen van een uit tegenovergestelde richting komenden motorwagen van lijn 4, bestuurd door den 46-jarigen M. van der W. uit de van der Lindenstraat. De man werd tegen den trottoirband ge slingerd, waardoor hij een schedelbasisfrac- tuur opliep. Per auto van den geneeskun digen dienst is hij overgebracht naar het ziekenhuis aan den CoolsingeL waar hij is overleden. VESTIBULES WINKELPUIEN SCHOORSTEENMANTELS ENZ. 4802 (Ineez. M«L) VOOR ZONDAG II DECEMBER. Hilversum I, 1875 en 415.5 M 8.30 NCRV 9.30 KRO 5.00 NCRV 7.45—11.00 KRO 8.30 Morgenwijding 9.30 Hoogmis; 10.15 Gramofoonmuziek 12.15 Causerie „R.K. Reclasseering" 12.35 Koor „L'Union Chorale" 1,00 Litteraire voordracht 1,20 KRO-or- kest 2.00 Godsdienstonderricht voor ouderen 2,30—3,05 Causerie ..Hoe de Kerk zingt met Driekoningen" met illustraties <opn.) 3.10 Pianovoordracht en gramofoonmuziek 3.55 Gramofoonmuziek 4,00 Zang met pianobege leiding 4.15 Ziekenlof 4.55 Sportnieuws 5.00 Gewijde muziek (gr.pl.) 5,50 Neder- duitsch Hervormde Kerkdienst. Hierna: Ge wijde muziek (gr.pl.) 7.45 Sportnieuws 7.50 Gramofoonmuziek 8.00 Berichten ANP. me- dedeelingen 8.15 De KRO New Style Artists 8.45 Gramofoonmuziek 9,00 Russisch ge- mengdkoor 9,15 Vervolg van 8,15 9.45 Gramofoonmuziek 10.00 Vervolg van 9,00 10,15 Gramofoonmuziek 10.30 Berichten ANP 10.40—11,00 Epiloog. Hilversum II. 301,5 M. 8.55 VARA 12.00 AVRO 5.00 VPRO 5.30 VARA 8.00— 12.00 AVRO 8.55 Gramofoonmuziek 9.01 Soortnieuws 9.05 Tuinbouwpraatje 9.30 Gramofoonmuziek 9.45 Causerie ..Frontver andering in Polen" 9,59 Sportnieuws 10,00 Viool en piano 10.40 Declamatie en gramofoonmuziek 11,00 VARA-orkest en gra mofoonmuziek 12.00 Causerie „Levenswaar- clen die terzake doen" 12,20 Ber. 12,25 Omroeporkest en gramofoonmuziek 1,30 Causerie ..Maleise dagbladen" 1,50 Gramo foonmuziek 2.00 Boekenhalfuur 2,30 Con certgebouw-orkest en solist. In de pauze: Gra mofoonmuziek 4.30 Orgelspel 4,50 Sport nieuws ANP 5.00 Gesprekken met luisteraars —5.30 Kinderhalfuur 6.00 Sportpraatje 6,15 Sportnieuws ANP. gramofoonmuziek 6.28 Berichten 6.30 Korte Wijdingsdienst 7,00 Nederduitsch Hervormde Kerkdienst 8.00 Berichten ANP. Radiojournaal, mededeelingen 8.20 AVRO-Amusementsorkest. AVRO-Girls en solist 9,00 Toespraak 9,05 Radiotooneel 9.25 Gino Bordin's Hawaiian ensemble en solisten 9.55 Causerie „Met de K.L.M. de lucht in" 10.10 Bach-cantates 11,00 Be richten ANP. hierna: AVRO-Dansorkest 11.4012.00 Gramofoonmuziek. Droitwich 1500 M. 12.35 Calender's Senior orkest en solist 1,20 Uit Kopenhagen: Louis Preil's ensemble 1,50 Falkmnn en zijn Apache-Band en soliste 2,20 Voor tuinlicf- hebbers 2,40 BBC-orkest 3.40 Troise en zijn Mandoline-orkest 4.20 Religieuze cause rie 4.40 Reg. King en zijn orkest 5,20 Cau serie „The paradoxes of the Gospel" 5.40 Het Brosa strijkkwartet en solist 6.20 Gra mofoonmuziek 6.50 Charles Ernesco en zijn kwfntet 7.20 Declamatie 7.40—6.10 Frank Walker en zijn orkest 8.15 Kerkdienst 9.05 Liefdadigheldsoproep 9.10 Berichten 9.25 Radiotooneel 9.55 Radiotooneel met muziek 10.50 Epiloog. Radio-Paris 1648 M. 9.00 Gramofoonmuziek —10.00 Locatelll-orkest 10,50 Uit Berlijn: Bachcantate 11.20 Gramofoonmuziek 12.30 Orgelconcert. 1,05 Gramofoonmuziek 1,20 Zang 1,35 Pascal-orkest 3.20 en 3.50 Zang 5,25 Accordeonsoli 5.35 Volksliederen 6.05 Gramofoonmuziek 7,20 Goldv-orkest 8,35 Zang 8.50 „La jolie fille de Perth", opera. 10,50 Gramofoonmuziek 11.20 12,50 Jo Bouillon's orkest. Telefoon 3598 3433 (Xngez. MM.) 4760 (Ingez. Med.) PLOTSELING DEN WEG OVER GESTOKEN. HET DRAMA TE GOIRLE. Gebleken is, dat de vader van het te Golrle om het leven gebrachte meisje,, reeds eergisteravond, nadat hij van zijn werk thuis kwam. zijn dochter heeft ver mist. Hij begaf zich op weg om ztin doch ter te zoeken, doch kon haar niet vinden. Gistermorgen heeft hij zich bij de politie vervoegd. De moord is gepleegd met een broodmes, dat naast het lijk van het meisje, dat in een dennenboschje werd aangetroffen, in den grond stak. Het meisje is eergisteravond eerst met een anderen jongeman uitgeweest, met wien zij naar de aangrenzende gemeente Poppel is gegaan. Daarna schijnt zij den jongen te hebben aangetroffen, die den moord moet hebben gepleegd. Doodelijke aanrijding bij Halsteren. Gisteravond omstreeks halfzes is op den rijksweg HalsterenBergen op Zoom een noodlottig ongeluk voorgevallen, dat een vader van een groot gezin het leven ge kost heeft. De 64-jarige fabrieksarbeider M. Stoffels, uit Halsteren, kwam van zijn werk en reed op zijn fiets ln de richting Halsteren. Ach ter hem kwam een auto, welke hij liet pas- seeren. Onmiddellijk aohter de gepasseerde auto stak S. over naar de linkerzijde van den weg om zich naar zijn woning, welke 25 Meier verder lag, te begeven. Op het zelfde oogenblik kwam uit de richting Hal steren een bestelauto van de firma Vroom uit Dinteloord. De bestuurder van dezen wagen zag plotseling den wielrijder voor zich. Een aanrijding was niet te vermijden. S. werd tegen den weg geslingerd en bleef ernstig gewond liggen Nadat hem eerste hulp was verleend, werd hij per ziekenauto naar het ziekenhuis te Bergen op Zoom overgebracht, waar hij terstond na aan komst aan zijn verwondingen Is bezweken. BUITENLANDSCH GEMENGD. MIJNONTPLOFFING IN ENGELAND. In een mijn te Littlemill ln Zuid-Ayrshire heelt zich gisteravond een mijngasontplof- fing voorgedaan, tengevolge waarvan drie mijnwerkers gedood werden. Zes anderen liepen ernstige brandwonden op. DE TAIFOEN OP DE PHILIPPIJNEN. Talrijke slachtoffers- Volgens de laatste berichten heeft de taifoen, welke Manila gteisterd heeft, 45 slachtoffers geëlscht. Honderden personen zijn gewond en duizenden dakloos, Er is voor millioenen dollars schade aangericht. door J. P. BALJÉ Het is eigenaardig, hoe men in een groo te stad als Parijs eenzelfde persoon zoo dikwijls kan ontmoeten. Twee maanden was ik nu al in Parijs en er ging vrijwel geen dag voorbij of ik zag hem. Nu was het weliswaar voor den Turk zijn beroep, om langs den weg te loopen, en de kans om hem te zien werd daardoor des te grooter. maar toch was het merkwaar dig. dat ik hem altijd maar weer zag op duiken. of ik nu op een terras op den Bou levard St. Michel, den Boulevard Mont- parnasse of den Boulevard des Itaiiens zat. dan wel op den Boulevard Rochechou- art of Sébastopol. Hij hoorde bij het straat beeld, lk had me op het laatst Parijs haast niet zonder hem kunnen voorstellen, zoo- als hij daar voortschuifelde tusschen de tafeltjes, een lichten grijns op zijn onver stoorbaar Oostersch gelaat, een dikke laag kleedjes over zijn schouders. Als een ander zat te puffen van de hitte en de aanblik van al die kleedjes alleen al in staat was, iemand een flauwte van benauwdheid te bezorgen liep de Turk. zooals ik hem ge doopt had. rustig verder en geen druppel tje op zijn voorhoofd verried, dat hij het warm had. Ik kan niet zeggen, dat ik een hekel aan den man had. maar wel irriteerde het me verschrikkelijk, dat hij altijd tusschen de tafeltjes door op mij toeschuifelde. Drie, vier tafeltjes sloeg hij over. maar voor mij bleef hij steevast met een vriendelijken grijns op zijn bruin gezicht staan en hij hield mij altijd met een uitnoodigend ge baar zijn kleed'es voor. Daarmee stond on- omstootelijk vast, dat ik na twee maanden verblijf in Parijs nog altijd duidelijk als vreemdeling te herkennen was! En lk moet bekennen, dat me dat eenlgszins ver droot. Toch mocht lk den Turk wel. en het spijt me dan ook verschrikkelijk, dat hij tenslotte het slachtoffer werd van een dwazen Inval, die overigens niet slecht be doeld was Het was op een avond, dat het toeval mij samengebracht h.ad met. een groot aantal kennissen uit Holland. Ik had licelemaal niet het plan om uit te gaan en zal heel rustig een café nolr te drinken, toen plotseling mijn goeie ouwe vriend Vermeulen voor me stond. Verheugd beantwoordde ik zijn vroolljken groet en tegelijkertijd werd ik voorgeste li aan nog een heel gezelschap, waarmee hij op stap was. Ze waren pas in Parijs, waren er nog nooit eerder geweest, enfin, hoe gaat dat? Ik voelde me al een hoelen Piet en lk zou hun dan wel eens één en ander laten zien. Zoo zwierven we door Parijs, en tenslotte kwamen we op een terras terecht op den Boulevard des Capucines, waar ik wel meer zat. Nu staat het vast, dat we na een vrij aanzienlijk aantal Pernod's lang niet hel der meer waren. En daarom zal het U niet verwonderen, dat ik mijn vriend, den Turk, die plotseling uit het grauw van den nacht scheen op te duiken en met zijn eventjes- glimlachend gezicht zijn kleedjes te koop aanbood ditmaal gelukkig niet aan mij! heel gemoedelijk op den schouder klopte en hem een tikje beschermend toesprak. „Zoo, ouwe vriend, ben je weer op stap met Je kleedjes? Kerel, verkoop jij nou wel eens wat van die vodjes? Hoe is het mogelijk, dat Je er een bestaan in vinden kan, man? Ik zie jou maar dag-in, dag-uit met die dingen over de boulevards sjouwen en je hebt er altijd evenveel. Ik heb je er nog nooit eentje zien verkoopen. ouwe jon gen. en toch verdwijnt het eeuwige lachje nooit van je flegmatieke, bruine tronie. Het is me een raadsel". De man verstond van mijn Hollandsche toespraak natuurlijk geen syllabe, maar hij keek me heel vriendelijk aan en ver toonde een heel klein beetje meer wit van zijn blinkende tanden. Mijn vrienden schreeuwden me links en rechts wat toe, en plotseling kreeg ik een lumineus idee. „Hoor eens, jongens", riep lk hard, „we hebben nu zoo'n gezelligen, knussen avond gehad, laat mijn goeie, beste vriend de Turk het nu eens één keer ln zijn leven óók goed hebben. Ik maak me sterk, dat hij nog nooit een kleedje verkocht heeft, maar vanavond maken we hem los. Wat kunnen die prulletjes kosten? Zeker niet zooveel. Vooruit, ik neem twee van je kleedjes, ouwe jongen, hier. geef op, wie wil er nog meer kleedjes In een oogwenk waren alle kleedjes ver kocht, De Turk stond er verwonderd glim lachend bij. Hij keek eens met verbaasde oogen naar mij, dan naar het geld in zijn hand en naar zijn ieege schouders. Hij was kennelijk van streek. Zooiets was hem na tuurlijk nog niet overkomen. Zijn lach werd heel breed en hij maakte zijn diep ste buiging. Toen verdween hij een beetje onzeker tusschen de menigte Het laatste wat lk van hem zag waren zijn kale schouders, die een vreemden In druk maakten, zoo zonder de stapel kleedjes Een kleine week later, toen mijn vrien den alweer naar Holland waren afgereisd en de dolle avond met den daaropvolgen- den onvermijdelljken kater bijna vergeten was. zat lk op hetzelfde terras van den Boulevard des Capucines en lk constateer de met een tikje verwondering, dat ik den Turk na dien avond heelemaal niet meer gezien had. „Waar is onze Turk gebleven?" vroeg ik den kellner, die mij mijn Cointreau bracht, „is zijn heele voorraad kleedjes misschien uitverkocht?' De kellner glimlachte een beetje mee warig. „Ik kende hem toevallig goed", antwoord de hij, „want hij woonde bij me in de buurt en bovendien kreeg hij hier wel eens een hapjeteten. de stakker. Een naar dagen ge leden is hij gestorven „Gestorven?" vroeg tk verbaasd. De kellner knikte. „Ja, hij was zoo gewoon om altijd met die kleedjes te loopen dat hij een zware kou heeft gevat, toen hij er plotseling geen meer over had dien avond. Hü kreeg long ontsteking en was in twee dagen dood". (Nadruk verboden! (Auteursrecht voorbehouden) KcuJen. 456 M. 5.20 Havenconcert 7.5e Sollstenconcert 9,05 Gramofoonmuziek 10,20 Mannenkoor en soliste 11,20 Militair orkest 12.30 Dresdens orkest 1,20 Populair concert 3,20 Omroeporkest en solisten 4.50 Gramofoonmuziek 5.50 Zang en plano 6.50 Gramofoonmuziek 7,30 Amusements orkest, solisten en ptanoduo 9,5011,20 Om- roepkleinorkest en solisten. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 9,00 Gra mofoonmuziek 10.20 Jan Steurs' Musette- ensemble en solist 11,20 Zang en plano 12.20 en 1.30 A. Fetleman's orkest 2.35. 4 20 5.50 en 6,20 Gramofoonmuziek 7,20 Fluit: kwartet 8.20 Omroepklelnorkest, geplengd kooi en solisten 10,30 Populair concert 11,20—12.20 Gramofoonmuziek 484 M.- 900 Gramofoonmuziek 10.20 Gevarieerd concert 11.40 Gramofoonmuziek 11,50 Cellovoor- dracht 12.05 Orkestconcert 12,20 Oramo- foonmuzlek 12,35 Omroeporkest 1,00 Gra mofoonmuziek 1,05 en 1,30 Vervolg concert 2,20 Gramofoonmuziek 2.50 „Frasqulta" operette 5.10. 5,35, 5.55 en 7.35 Gramofoon: muziek 8.20 Omroepdansorkest en -salon orkest 8.50 Radiotooneel 9,30 Gramofoon muziek 9,40 Vervolg concert 10,30 Om roepdansorkest 11.20—12.20 Gramofoonmuz. DeuUchlandscndcr, 1571 M. 7.30 Geva rieerd concert 9,20 Berichten 9,50 Piano voordracht 10,05 Berichten 10.20—11'0 Barnabas von Geczy's orkest. VOOR MAANDAG 12 DECEMBER. Hilversum I. 1875 en 415,5 M. NCRV.-Ult- zendlng 8.00 Schriftlezing, meditatie 8.15 Berichten, gr.muz. (9.30—9 45 Gelukwenschen) 10.30 Morgendienst 11.00 Christelijke Lec. tuur 11.30 Gr.muz. 12 00 Berichten 12.15 Het Amsterdamsch Salonorkest en Gr. muz. 2.00 Voor de scholen 2.35—2.55 Gr. muz. 3.00 Voor de keuken 3.30 Gr.muz, 3.45 Bijbellezing 4,45 Gr.muz. 5.15 Kin deruurtje 8.15 Gr.muz. 6.30 Berichten, vragenuurtje 7.00 Berichten 7.15 Vervolg vragenuurtje 7.45 Gr.muz. 7.50 Causerie over weldadigheidspostzegels 8.00 Berichten ANP., herhaling SOS.-Berlchten 8.15 Jeugd- demonstratlc van het Leger des Hells 9.15 Gr.muz. 9 30 Apollo-kwintet 10.00 Berich ten ANP., actueel halfuur 10.30 Vervolg kwintetconcert 10.45 Gymnastiekles 11.00 Planovoordracht en gr.muz. 11.30 Gr.muz. 11.5012.00 Schriftlezing. Hilversum II, 301,5 M. Algemeen Pro gramma. verzorgd door de AVRO 8.00 Gr.- muzlek (Om 8.15 Berichten! 10.00 Morgen- wijding 10.15 Gr.muz. 10.30 Voor de vrouw 10.35 Ensemble Jetty Cantor 11.00 Decla matie 1125 Vervolg concert (Om 12.15 Be richten) 12.15 AVRO.-Amusementsorkest en Gino Bordin's Hawalan-enaemble 1.00 Gr.- muzlek 1.30 Sylvestre-trlo 2.15 Omroep orkest 3.00 Voordracht 3.30 Omroeporkest en soliste 4.30 Disco-causerie 5.30 AVRO.- Aeolianorkest 8.25 Berichten 6.30 De Twi light Serenaders 7.20 Friesche uitzending 8.00 Berichten ANP. 8.10 Concertgebouw orkest en solisten 9.15 Radiotooneel met muziek 10.35 AVRO.-Amusementsorkest en solisten 1100 Berichten ANP. hierna tot 12.00 Dansmuziek tGr.pl.). Droitwich. 1500 M. 11.20—11.50 Zang 12.10 Gr.muz. 12.20 Causerie over kerkge schiedenis 12.45 Orgelspel 1.20 Het Bris- tolseh Polltlemuziekkorps 2.002.20 Decla matie 3.203.50 Dansmuziek (Gr.pl.) 4 15 Viool en plano 4.50 Muzikale causerie met gr.muz. 5.20 Zang met pianobegeleiding 5.50 Kenneth Sydney Baynes en zijn orkest, m. m. v. soliste 6.20 Berichten 6.40 Muzi kale causerie 7.00 Gr.muz. 7.20 Variété programma 8.10 Causerie „Men talking" 8.30 Brian Lawrance en zgn Sextet 18.409.00 Operettemuziek! 9.20 Berichten 9.45 Poli tiek overzicht 10.00 BBC.-orkest en solist 11.05 Declamatie 11.20 Vincent Ladbrooke's orkest 11.5012.20 Jazzmuziek iGr.pl.). Radio-Paris. 1648 M. 900 en 10.00 Gr.muz. 11.20 Balllytorkest 12.30 Zang 1.05 Caussade-orkest 2.35 Zang 2.50 en 330 Grmuz. 3.35 Zang 3.50 Cellovoordracht 4.40 Gr.muz. 4.50 Zang 5.05 Planovoor- dracht 5.25 Gr.muz. 6,35 Pianovoordracht 6.50 Viool en piano 7.20 Ellls-orkest 8.35 Zang 850—12.05 Opera-uitzending. Keulen. 456 M. 5.50 Gr.muz. 6.30 Mili tair orkest 7.50 Trioconcert 11.20 en 12.35 Omroeporkest en solist 1.30 Populair con cert 2.50 Gr.muz. 3.20 Stedelijk Orkest van Trier -- 5.30 Concert 6.20 Gr.muz. 7.30 Ti'ompettercorps, koren en solist 8.20 Westdultsch weekoverzicht 8.40 Verzoet- concert 95011.20 Leo Eysoldt met zijn or kest. pianoduo en vocaal sextet. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gr. muz. 12.50 Het Omroepdansorkest 1.30 Het Omroepsalonorkest 1.502.20 en 5.20 Qr.- muziek 5.35 Zang 5.50 Gr.muz. 6.50 Om roepsalonorkest 7.20 Vervolg concert 820 Gr.muz. 8.50 Conservatorium-orkest en so listen 10.30—11.20 Omroepdansorkest. 484 M. 12.20 Gr.muz. 1.00 en 1.30 Omroepor kest 1.50—2.20 Gr.muz. 6.20 Jean Omer's orkest 6.35 Zang 7.05 Orgelspel 820 Omroeporkest 8.50 Cabaretprogramma 9.35 Vervolg Omroeporkest 10.30 Planovoor dracht 11.0011.20 Gr.muz. Deutschlandsender. 1571 M. 7.30 Berlijnsch Philharmonisch orkest (8.1Ö8.30 Boekbespre king 9.35 Berichten 10.20—11.20 Barnabas von Geczy en zijn orkest. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. Voor Zondag; 11 December. Ie Programma: lederen dag van 8—24 uur A.V.R.O.. V.A.R.A. enz. 2e Programma: lederen dag van 824 uur K.R.O., N.C.R.V. enz. 3e Programma: 8,00 Keulen 10,20 diver sen 10.30 Parijs Radio 11.40 Brussel Fr. 12,50 Brussel VI. 1.40 Radio PTT. Nord of diversen 2.25 Brussel Fr. 2,35 Brussel VI. 3.20 Keulen 5.25 Parijs Radio M» Brussel VI. 6,50 Keulen 9.20 Brussel VI. 10,30 Keulen 11.20 Brussel VI. 4e Programma: 8,20 Brussel VI. 9.20 Brus sel Fr. 10,20 Brussel VI. 11,05 Droitwlcn 11,55 Radio PTT Nord of div. 1,20 Droit wich 2,20 Parijs Radio 2,40 Droitwich 4,20 London Reg. 4,40 Droitwich 5,20 Lon don Reg. 5,40 Droitwich 7.20 Radio PTT. Nord of div. 7.40 Droitwich - 11.00 Boeda pest of diversen 11,20 Parijs Radio. Voor Maandag 12 December, lste Programma: lederen dag van 8—24 uur: Avro. Vara enz. 2de Programma: lederen dag van 8—24 uur. Kro, Ncrv. enz. 3e Programma: 8,00 Keulen 0.20 Paru-j Radio - 9.30 Radio PTT. Nord of div. - W.W Parijs Radio - 10,20 Radio PTT. Nord of div. 11,20 Parijs Radio 12.10 Droitwich - Brussel VI. 2.20 diversen - 2.40 Radio Fl Nord of diversen 3,20 Keulen 4,15 Droit wlch 5,20 Brussel Fr. - 6,20 Keulen - V" Brussel VI. 7,50 Straatsburg of div. ö- Brussel VI. 8,35 Parijs Radio. Mv-rm 4e Programma: 8,00 Brussel VI. 9.20 ar* sen 10,35 Londen Reg. 12.45 Droitwlw» 1.20 London Reg. 5,20 Droitwich - 8;10 don Reg. 8.30 Droitwich 11,05 London we». 11,20 Droitwich. 2—3

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 9