2 CORRESPONDENTIE Jullie hebben me niet vergeten, al as St. Nicolaas juist jarig in jullie raglaadseldagen. Ik heb toch nog veel op- ossingen ontvangen en ook zelfs nog iriefjes er bij. De ontbrekenden had- nitpen het natuurlijk te druk met het St. licolaasfeest. Tenminste, dat veron- lerstel ik; zij zullen toch niet door Swarte Piet meegenomen zijn naar i ipanje? Ik hoop, dat ik op dit punt rolgende week gerustgesteld word en ïun brieven er dan weer bij zie! Jullie uilen me wel veel te vertellen heb- ien. Ik hoop ook. dat St. Nicolaas vele :t nschen vervuld heeft en maar dat uilen niet erg aardig van mij vinden! dat Zwarte Piet jullie een beetje ïeeft gefopt! Dat hoort er nu een- r In aal zoo bij! Nu de St. Nicolaas-drukte voorbij is, ïebben jullie weer wat meer tijd. )aarom mogen jullie nu zwoegen (ten- ninste, wie er zin in heeft) op een root raadsel; het eerste. Het is een iiecies, maar gezellig werkje, om uit die letters de twee bedoelde regels zien groeien Wie waagt zich er aan? eAullie begrijpen wel, dat dit raadsel veer dubbel telt. Als steeds, heb je nog andere raadsels, om uit te kiezen. Nu dan aan het oplossen, en aan het ertellen over het St. Nicolaasfeest! BR leste raadselnichtjes en -neefjes, ha iel J: adL 'aul Rlenstra Ik weet wel, dat jij vol over St. Nicolaas, al vertelde je me inig! En is hij bij jullie geweest? Be- Jnkt voor je raadsel, 1 Uze van der Kooi Was het feest al iler den rug, toen je den brief schreel? was geen tijd meer, er nog over te ver- Ie n. lietje Brandt Prettig, dat ik het vo- briefje nog ontvang, al Is het wel een 1st je laat! Ik geloof, dat het niet noo- is, dat jij griezelt voor de repetities: herinner me zulke mooie rapportcijfers. uitstapje naar Den Haag was een fijn raatje Aan de repetitie voor Bijb. Ge- edenis heb je nog weer kunnen mer- ,i dat jij steeds met een gerust hart ar school kunt gaan. De Sint heeft mij :t vergeten. Jou ook niet? üieneke Bosma Na je voorbereidin- zul je dubbel pret gehad hebben op iterklaas-avond. Schrijf je mij er over? t blijven bij jou mooie brieven, tarel van der Wilk Sinterklaas kan 1 wat af op zijn verjaardag- Bij mij is geweest. Bij jou en je zusjes ook? lorrie van Weizen Voor jou was dus •s prettig bij Sinterklaas' komst op ji, looi; die enkele andere kinderen zullen geschrokken zijn! Het zijn „snoep jes" in deze weken. Bedankt voor je idsel; leuk bedacht. t ekje Leemans Het was een leuke St. :olaas-avond voor jullie. En op school nd je het toch ook leuk, al behoor je ld, :t meer tot de kleintjes? Volgende week ci raadsels? Henny van Vliet Kijk eens aan, wat is Sint lief voor mij geweest. Wil je hem t< el hartelijk bedanken voor het lekkers, 'an t hij bij jou heeft gebracht? Hij weet ituurlijk precies, wat ik lekker vind! uw brief was een groote verrassing voor hc dat begrijp je. Jannie Kooien Jij bofte er bij, dat St. colaas verleden Woensdag juist langs am, toen je je schoen nog eens had ar gezet. Vond St. Nicolaas je versje pol? Anny Bekooy Hè, ik ben blij, dat je nu dit prettige bericht kunt schrijven. Et M. komt de gezelligheid weer terug in iis, is het niet zoo? De Sint heeft je dan ch niet vergeten. Wensch Moeder weer t beste; ik hoop, dat zij spoedig geheel eknapt is- Hannie de Wekker Dezen keer krijg dus nog een „verhuisbrief". Dat hin- rt niet; ik ben al blij. dat je me in de- a drukken tijd toch een brief schrijft, at een fijnen middag bij je Oom! Ik merk, Sint Nicolaas zelfs in de verhuisdrukte lie schoen kon vinden. Pret gehad op Nicolaasavond? ^iSuusje de Wekker Nu, Sinterklaas y eft jou overal goed bedacht, in den win- 1, op school en thuis. In deze weken valt -L nogal eens wat te snoepen! St. Nicolaas zeker geen tijd meer voor je versje? heeft het ook zoo druk. Tot slot: jul lie beiden weer bedankt voor het mooie plaatje. Truusje van Weizen Ja, geven is ook heerlijk; dat ondervonden jullie op het Sinterklaasfeest, dat jullie al vooruit vier den. Joke Zilverentant De Joke's hebben elkaar dus opgezocht. Jij had dan twee weken achter elkaar een feestdag. Heeft St. Nicolaas ook aan jou gedacht? Marietje Lagerwij En ik vind het fijn, je naam in de kinderkrant te kunnen plaatsen. Wat kun jij dan gezellig spelen thuis, met je zusje en je broertje. Vertel je me nog eens wat van die leuke babbel tjes, die hij houdt? Piet Arentsen Jouw oplossing van raadsel II is ook goed; je ziet, dat er dus 2 oplossingen mogeliik waren- Joop Schouten Ik geloof, dat jij dub bel St. Nicolaasfeest gevierd hebt. Zwarte Piet heeft lekkere pepernoten, hè? En op 5 December pret gehad? Fieter Martijn Ik begrijp best, dat cr verleden week niet van insturen kwam. Dat hindert toch niets voor een keer. De twee bezoeken namen je heelen Zondag in beslag. Maken je Tante en je vriendje het beiden goed? Tweetal van Vliet Ja, trouwe klantjes mis ik altijd dadelijk. Heeft de Sint jullie goed bedacht? Ik hoor er graag over. Annie Schneider Ik merkt wel, dat jij a) van de voorpret genoten hebt. En die vóór-cadeautjes waren niet te versmaden. En nu vertel je me zeker nog over den avond zelf? Aukje van der Walle Het lijkt wel, "of voor jou m deze weken de hoorn des over- vloeds uitgestort wordt; dat heb je, ais de verjaardagen van St. Nicolaas en je zelf vlak achter elkaar vallen. Je verjaardag oracht reeds zooveel moois. En nu nog St. Nicolaas! Ik denk, dat jij geen onvervulde wc nschen meer hebt! Sjaantje Stouten Zeker, een Kerst boom vind ik heel mooi, maar ook zonder Kerstboom kan het een goed Kerstfeest worden: de mooie Kerstliedjes, een Kerst verhaal, en de lichtjes zien we in de vele blijde kinderoogen. Flip Stouten Dan blijft het maar ..Flip", vind je niet? En kunnen Peter en Bobbie goed opschieten met je broertjes en zusjes? Nelly Stouten Heb je een prettigen verjaardag gehad? Dat valt dus vlak na St- Nicolaas. Laat het mij maar gauw hooien. En je hebt een goed rapport. Nu weer je best doen voor het volgende. Ida de Graaf Wil je voortaan een adres buiten op de enveloppe schrijven, of alleen „Raadsels"? Riek de Vos Lees eerst hier vlak boven bij Ida de G. Prettig, dat je met een mooi ïapport thuis kwam! Wat heb je den brief weer leuk versierd! Martha van der Linden Hartelijk welkom! Voor mij ben je toch een nieu- welingetje, hè? Ik hoop ook, dat je er weer een poosje tijd voor zult hebben. Wat stuur je me aardig postpapier! Annie van der Vos Het is een pracht rapport; je hoeft me niet te vertellen, hoe flink jij je best doet. Zooveel negens op één rapport! Echt knap! Die film was mooi en leerzaam. Alida Stikkelorum De Sint weet toch maar alles: hij kiest juist uit, waarvan jij houdt. Wat ga je nu weven? Koosje Stikkelorum Dus je wensch is inderdaad vervuld. Wat zul jij blij zijn, want het was geen klein cadeautje! En je kunt nog lezen ook. Op zooveel had je niet gerekend, denk ik! Jan Bronsgeest Dit cadeau was ook welkom, hè? Ik wist n'.et, dat jij een too- verlantaarn had. En smaakt je naam lekker? Janny Oudshoorn Te oordeelen naar ai de voorbereidingen, hebben jullie heel veel plezier gehad op Maandagavond. Laat mij er in je volgenden brief maar van ge nieten. Corrie Bakker Met je 5 oplossingen ben ik best tevreden Bedankt voor je raad sels. Groet Rietje S.; we zullen maar ho pen, dat zij af en toe nog eens tijd heeft. Anny Olivier Wat een leuk versje is dat van je broertje! Aardig, dat je het heelemaal voor me opschreven hebt. Jij krijgt eens gauw een beurt in de krant. Janny van Groeningen Vóór ik je en veloppe opensneed, heb ik den naam van 3 kinderen geraden (je weet je opgaaf aan den buitenkant?), en jij was een van de drie. Je ziet dus. dat ik je schrift nog niet vergeten ben. Ik veronderstelde niet, dat je „spoorloos" zou verdwijnen, dus ik wachtte maar af. Is alles voor elkaar gekomen met St. Nicolaas? Annie Klos Heb je mooi gezongen voor St. Nicolaas? Dat was een heele eer voor je. Je schrijft al over mooie cadeau tjes. Dank voor je raadsels. Wat het 3de raadsel betreft: een ander raadselnichtje is op hetzelfde idee gekomen als jij, doch met andere woorden. Ik zal jullie raadsels dan eenigen tijd na elkaar plaatsen- Je le raadsel is me niet duidelijk. Groeten terug aan Johan. Jettie Heyloo Ik maak me over jouw schoolwerk niet ongerust! Je bedoelt zeker oe Wildtuin-film? Jullie tracteerden eikaar dan op zang. Aan jou werd duidelijk ge toond, hoe welkom je weer was. Janny Swaak Ik verheugde me dubbel op je volgenden brief; om het nieuwe post papier, en om wat je mij te vertellen zult hebben. Lydia Botermans Gaat het goed met de repetities? Is het St. Nicolaasfeest ook fijn geweest? Welbedankt voor je raadsel en anekdoten; je hebt je best voor me ge daan. Coba Verlind St. Nicolaas heeft het dit jaar slecht getroffen op al zijn tochten, met steeds regen en storm. Het was binnen beter dan buiten. Bep Crama Heb je gekregen, wat je gedacht had0 En denk je nu: ,,Ik wou dat het nog Maandagavond was?" Dat zullen er meer denken, hoor. Jan Crama Je hebt dus een anderen naam genomen? Dat is ook goed. Hendrik Hanno. Het spreekt vanzelf, dat je niet altijd alle raadsels kunt vinden; daarom vond ik het juist voor den eersten keer zoo knap. Je hebt nu toch meer dan genoeg goede oplossingen- Drietal Optendrees Aardig, dat jullie me nog even schrijven, al was h£t laat. en al gebeurde het met haastigen spoed. Wat gooide Zwarte Piet mooie en lekkere ver rassingen naar binnen bij jullie. Beppie, kun je alle legkaarten al maken? Carla een winkeljuffrouw met haar kassa, Lydia het étui al in gebruik? Zusjes Hartevelt Jullie zijn aan het „feesten" geweest, Zaterdag en Maandag. Heeft je kleine zusje den Sint op school gezien? Drietal de Vos Jullie hebben van St. Nicolaas veel gezien en gekregen! Het laatste is nog het allerfijnste, denk ik. En vertellen jullie me volgenden keer ook van het feest op 3 December? Ans Nieuwenhuys Bedankt voor je raadsel en anekdote. Heb je mij volgenden keer ook iets te vertellen? Nellie Meinema Wat een leuk vóór feestje hadden jullie al; dat was esn pret voor de heele buurt tegelijk. Was Hettie niet verlegen bij den Sint? De pop heeft een mooi cadeau: alle eer aan jou! En volgende week schrijven jullie over St. Ni- colaas-avond zelf. hè? Drietal van Driel Ja, jullie vorigen brief ontving ik te laat. Zoo'n fiissche wandeling is altijd gezond. Hoor ik niets meer van Nel? Vraag het haar eens. Is het ook bij jullie een heerlijke avona ge worden op 5 December? Jullie hebben nog heel veel prettigs in het vooruitzicht deze maand. Truusje Sluymer Je maakt me ai heel nieuwsgierig naar je volgenden brief. Jij werd al verwend vóór St. Nicolaas jarig was Dirk van Laar Ik zie wel, dal hst vroolijk is toegegaan, toen de Sint bi; jul lie op bezoek was- En heeft Piet niet zoo'n ondeugenden bengel in den zak laten ver dwijnen? Kun je wat spelen op je mond harmonica? Geertrui de Groot Waaiom v.nd je deze enveloppe niet goed? Even goed als de andere, hoor. Beppie Bouter Toch nog een woordje in de krant van mij. Dezen kèer heel be grijpelijk, dat de raadsels er bij inschoten. Le Sint heeft het goed met ons voor! We zullen dan maar veronderstellen, dal hij tevreden over ons is. Hartelijke groeten aan allen. Willy van Rijn Prettiger kan het niet! Denken jullie er aan, dat ik volgende week op veel brieven reken? Er zal zoo veel te vertellen zijn. Verder hei haal ik weer: Naam, leeftijd en adres onder de raadsels. Insturen naar Bureau Le dsch Dagblad, of naar Wasstraat 5. tot D.ns- dagmorgen 9 uur. Tot den volgenden keei Allen hartelijk gegroet door jullie Raad seltante, Mevr. M. J. BOTEREN BROOD.

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 20