Palestina in het Britsche Hoogerhuis Zweden eischt zelfstandigheid voor de kleine staten LE1DSCH DAGBLAD, Vrijdag 9 December 1938 Vierde Blad No. 24143 Rede van Sandler 79ste Jaargang Palestina lost het Joden-vraagstuk niet op LUCHTVAART Hooger beroep in spionnagezaak in Amerika De „Reiger" te Khartoem LAND- EN TUINBOUW JUFFROUW FINGEERDE ROOF. Om vcrvalschingen te dekken. Verdacht van valsche aangifte en ver duistering van geld is aangehouden de ;0-jarige juffrouw J. A. W. te Groningen. Jij heeft de Groningsche reoherche heel iat werk bezorgd, daar zij aangifte had ■tdaan van diefstal van haar portemon- nale met ruim vierhonderd gulden. Zij ver telde, dat, toen zij uit een zaak kwam in de Oosterstraat, waar zij voor haar pa troon geld had gebeurd, een man haar een duw had gegeven en haar portemonnaie jfgenomen. Bij onderzoek bleek, dat zij reft het geld had verduisterd. Het meisje ii bij familie in de provincie opgespoord. Verder kwam nog aan het licht, dat zij -eeds cenige jaren geld van haar patroon ichlcrhield en deze verduisteringen met jjlsche kwitanties dekte. Zij trachtte het eene gat met het andere te stoppen, doch liet tekort werd steeds grooter. Ten einde pad had zij een valsche aangifte gedaan, lit de hcop de verdenking van zleh af te sen telen. a BRAND AAN BOORD VAN DE i „BENGKALIS". Deel der lading verloren. Aan boord van het te San Pedro liggende Xederlandsche ss. „Bengkalis" is brand ingebroken. Het vuur woedde in de lading coprameel, welke in ruim I is gestuwd. Ongeveer 1100 balen werden door het vuur vernield voor men er in slaagde den brand te blusschen. Het schip bekwam oogen- schijnüjk geen schade. Het ss. ..Bengkalis'' vaji de Stoomvaart Mij Nederland meet 6548 br. reg. ton. Het Uiip doet dienst in de Silver-Java-Pacific Lijn: lTe1'' ONVEILIG STRAND. Het strand te Schevenlngen is onveilig tot Katwiik op Maandag 12 en Dinsdag 13 December, van 10.30 tot 16 uur, alsmede op Woeir-dae 14 December tot het Wassenaar- schc slag van 11 tot 16 uur. wegens schiet- jroeven met geschut. De aandacht wordt iroD gevestigd, dat het strand eerst weder toegankelijk is nadat de roode vlaggen, velke de onveilige strook aanduiden, zijn ingehaald. ONGELUK BIJ HET KAPPEN VAN BOOMEN. Gisterochtend heeft de timmerman G. T. lie LJselmonde zich bil het kappen van toornen op een bouwland aldaar met een dissel in het been gehakt, waardoor de siacader werd doorgesneden. T. moest zich onder geneeskundige behandeling stellen. ZEVEN MIJNWERKERS OMGEKOMEN. In een steenkolenmijn te Thetford (Ca nada) zijn zeven mijnwerkers door instor tend gesteente gedood. TAIFOEN OP DE PHILIPPIJNEN. 19 dooden en duizenden dakloos. De Zuidoostelijke provinciën der Phlllp- pijnen zijn geteisterd door een geweldigen taifoen. Ten minste 19 menschen zijn om het leven gekomen, terwijl duizenden dak loos zijn. Groote oppervlakten zijn over stroomd, terwijl verbindingen verbroken zijn. TREINONGEVAL BIJ LUIK. Een van Vervlers komende trein is bij het station Angleur in botsing gekomen met een rijdende kraan, die bezig was met het in de rails brengen der wagens van een ontspoorden goederentrein. Verscheidene reizigers werden door glas scherven gewond Anderen, die den trein verlieten, bekwamen brandwonden door den uit de locomotief ontsnappenden stoom. BOERDERIJBRAND. Gisterochtend om elf uur Is de boerderij var, E W. Melborg te Tripscompagnie ge meente Veendam welke in huur gebruik v.erd door N. Bosscher, in vlammen opge- mn. Van den korenoogst in de schuur kon niets worden gered. De oogst was niet ver- lekerd. Het vee is met heel veel moeite lered. N.R.Crt. Verdoovende middelen tegen rheumatische pijnen. Zij zijn min of meer gevaarlijk lapwerk en het resultaat is .slechts tijdelijk. Bovendien is een rheumatiieklijder, door de bij rheu matische aandoeningen optredende storing in de huidfunctie, bijzonder gevoelig voor tocht en kou, waardoor ook na het minste tochtje de pijnen weer zullen beginnen. U moet ook ruiet de pijn bestrijden, maar de oorzaak hiervan, die ligt in een overmaat van urinezuur in het lichaam. Ge moet het kwaad met de wortels uitroeien. Wat ge noodig hebt is een bloedzuiverende kuur met Kruschen Salts, dat lever, nieren en ingewanden aanspoort tot krachtige, regel matige werking, waardoor het schadelijke urinezuur, dat Uw pijnen veroorzaakt, zal worden verwijderd. En als U de Kruschen- gewoonte trouw blijft, zullen Uw pijnen ge leidelijk verdwijnen, om nooit meer terug te komen. Kruschen Salts is uitsluitend ver krijgbaar bij alle apothekers en drogisten a f. 0.40, f. 0.75 en f. 1.60 (extra groot pak). 4695 (Ingez. Med.) In het Hoogerhuis is over Palestina ge debatteerd. Lord Snell, de leider der labour- oppositie, noemde het beheer van Palestina ten beleediging van de Britsche geschiede nis en een onverdiende vernedering voor de wereld. Deze agitatie is niet tegen de Joden gericht, doch anti-Britsch en de bron van georganiseerd geweld, hoewel zeer wel bekend, was er in geslaagd te ontko men. Wat in de eerste plaats noodig is, is het herstel van de orde. Verder moet de regeering vastberaden en definitief dui delijk maken, dat de verklaring van Bal four niet is ingetrokken en dat het man daat den joden een speciale positie geeft, welke wij moeten erkennen en eerbiedigen, terwijl de Britsche politiek voorts niet al leen duidelijk en logisch moet zijn, doch ook moet worden versterkt zonder rekening te houden, wat de een of andere partij of groep ambtenaren denkt. Dat een confe rentie zal worden gehouden juicht hij toe, maar hij wilde de Ver. Staten ook gaarne aanwbzig zien. Snell hield staande, dat Palestina, dat van alle naties is, direct een oplossing van het vluchtelingenvraagstuk zou kunnen geven. Tienduizenden gekwelde rrcnschelijke wezens kloppen aan onze deur. die wij weigeren te openen. Joodsche families in Palestina willen tienduizend Joodsche kinderen opnemen en toch heeft dé Britsche regeering. voor zoover spr. be kend is. geen antwoord op dit beroep ge daan- De weg naar vrede leidt niet dooT een dal van besluiteloosheid, noch over bajonetten, doch langs moed en overtui ging- Lord Samuel, die de eerste hooge com missaris van Palestina is geweest, was ook van meening. dat de uitnoodlging aan Ara bische leiders uit de omliggende landen een verstandige daad was Het zijn ervaren staatslieden, die een matigenden invloed zullen uitoefenen. Bovendien toont deze uitnoodiging aan. dat de regeering Pales tina niet als een plaatselijke aangelegen heid beschouwt. Arabieren en Joden zijn volgens Samuel, vaak hardnekkige afdin- gers. Toch hopen wij, dat beide partijen ter conferentie haar onverzettelijkheid niet te ver zullen voeren, omdat met een po litieke regeling een snel economisch her stel zou intreden en de welvaart spoedig zou terugkeeren. De aartsbisschop van Canterbury be treurde het, dat de conferentie niet vroe- BUITENLANDSCH GEMENGD. De drie Duitsche spionnen, die onlangs door het federale hof te New York veroor deeld Zijn. zijn In hooger beroep gegaan. De verdedigers ziin van meening. dat een for- meele fout is gemaakt en dat o.a. een der «ezworenen niet in de jury zitting had mogen hebben. NOODLOTTIG ONGEVAL TE OSLO. Kort voor het begin van den uitvaart dienst in de kathedrale kerk te Oslo ter ge leeenheid van de begrafenis van koningin Mand. is het dak van een huisje, waarop vele jongelui geklauterd waren, ingestort. Een van de deels zwaar gewonde slacht offers is kort na aankomst in het ziekenhuis bezweken. MARKIES GODI Dl GODIO KRIJGT H BOETE. In zake de kwestie der deviezensmokke- larij. waarbij de z.g. markies G-odi di Godio en zijn echtgenoote betrokken waren, heeft de minister voor het deviezenverkeer in, Italië besloten, alle beschuldigden, twee uit gezonderd een geldboete op te leggen. 8aar.de van 5000 tot 1 millioen lires. Over de eventueele uitwijzing van het echtpaar U zal nog nader beslist worden. VERMINDERD VREEMDELINGEN VERKEER IN ZWITSERLAND. Het vreemdelingenverkeer in Zwitser land vertoont, vergeleken met dat van het ^ntlge jaar, een vermindering, aldus meldt de persdienst van de N.R.V. Gedurende de eerste negen maanden van dit jaar ver toefden in de Zwilsersche hotels 3.249.000 E®Men. tegen 3.308.000 gasten in de eerste "teen maand°n van 1937. Het aantal buitenlandsche toeristen ""der het genoemde aantal van 3.249.000. tas 1.483.000, zijnde 185.000 minder dan "durende het tijdvak van Januari tot en tet September 1937. De vermindering van vreemdelingenverkeer blijkt ook uit de i' tist'.sche cijfers van bijna alle Zwitser- k'.ie vervoersondernemingen. Op de lijnen d'r Zwitsersche Bondssooorwegen werden f'durende de eerste maanden van dit l'ar ongeveer 75 millioen personen ver- oerdtegen ongeveer 83'/t millioen gedu imde het zelfde tijdvak in 1937. Slechts de fJBtautodiensten in de Alpen toonen een Wising, n.l. van 511.143 tot 534660 Ver- toerde passagiers. De Zweedsche minister van buitenland sche zaken. Sandler, heeft te Gottenburg een rede gehouden, waarin hij verschillende vraagstukken van de buitenlandsche poli tiek besprak. Hij zeide o.a., dat de kleine Europee- sche mogendheden haar onafhankelijk- ras van hun personeel. „Hier, aldus Sandler, heeft men de grens van het toelaatbare overschreden". De Zweedsche firma's, die dergelijke Duit sche pogingen met kracht van de hand heb ben gewezen en van oordeel zijn. dat de Zweden meester zijn in eigen huis. hebben recht op de algemeene goedkeuring der heid beslist willen behouden. Zij willen, openbare meening en den steun der regee- aldus Sandler, baar zaken zelf regelen. zonder zieh (e nlaatsen onder de eco- 1>aar lk echter weet- dat Sommige firma's zonder zich te Patsen onder de eco eyen nadrukkelijk de Duitech&e inmen- nomische of politieke hegemonie van gjng afwezen, meen lk de leiders van een of anderen grooten staat. De sta-1 Zweedsche ondernemingen dringend te ten van de Balkan-entente en de Oost- moeten manen, acht te geven op de hand having van het beginsel, dat wil, dat in dit land alléén van toepassing zijn de Zweed sche wetten. Op de brutaliteit antwoorden met zwak heid is niet de goede orde. land Rpi-ip p„ Zwitserland zipn zich Sprekend over het besluit van de Zweed- land. Belg.e en Zwitserland, z en zien sche regeering om een vertegenwoordiger genoodzaakt steeds meer aandacht te naar Burgos te zenden, wees Sandler er op. wijden aan het verzet tegen de neiging dat de regeering zich hier uitsluitend heeft zeestatcn hebben verklaard een neutra liteitspolitiek te willen volgen, die ana loog is aan die der Noordsche staten. Al deze landen, met inbegrip van Neder- der groote mogendheden, die een on- gepasten invloed op hen willen uit oefenen. laten leiden door haar zorg voor de Zweed sche belangen en dat die benoeming geen andere erkenning inhoudt, dan de erken ning van het feit, dat Franco meester is van meer dan de helft van Spanje. Dat Zweden zijn vertegenwoordiger terug trok uit de non-interventie-commissie be- teekent slechts, dat Zweden niet gemengd wenscht te worden in een belangen-rege- ling der groote mogendheden. Overigens omvat de Zweesche niet-inmen- gingspolitiek drie verschillende kwesties: 1. het besluit om den uitvoer van wapenen te verbieden, genomen in Augustus 1936 2 medewerking aan de werkzaamheden van de niet-inmengings-commissie in September 1936 en 3. verkiezing van Zweden als lid van de sub-commissie der niet-inmengings- commissie. Ten aanzien van elke dezer drie kwesties kan Zweden, aldus spr.. afzonderlijk zijn standpunt opnieuw bepalen en de Zweed sche regeering ziet niet af van haar recht, haar houding in overeenstemming met de omstandigheden opnieuw vast te stellen In het verdere verloop van zijn rede be schouwde Sandler met name de kansen op welslagen, welke een initiatief ten aanzien van het probleem der bewapeningsbeper king zou hebben. Tegelijkertijd streven zij er naar, normale In dit verband merkte hij o.a. op. dat men en vriendschappelijke betrekkingen met alle eerst de aanstaande onderteekenlng van het groote mogendheden te onderhouden. On- vlootaccoord tusschen Groot-Brittannië en partijdigheid en gematigdheid zijn daarbij de Noordelijke Staten moet afwachten, noodig. I Sandler besprak voorts de vooruitzichten Sandler keerde zich tegen inmengingen en van een internationale samenwerking en pogingen tot beïnvloeding van buitenaf van van de door generaal Smuts in Zuid-Afrika de meening in een vrij land en sprak uit- geformuleerde ideeën tot hervorming van voerig over „zekere pogingen der Duitsche den Volkenbond Sandler. ger is gehouden. Hij hoopte, dat ook Ara bische christenen en vertegenwoordigers der niet-zionisten ter conferentie zullen worden uitgenoodigd. Het is niet een uit sluitend Palestijnsch vraagstuk. Het is zelfs meer nog dan in 1936 een wereldvraagstuk van ongemeen belang en urgentie. Wil de conferentie slagen, dan moeten beide par tijen, haar felste eischen verzachten. Hij hoopte, dat geen hinderpaal zal worden in den weg gelegd aan het aanbod der Jood sche gemeenschap in Palestina de verant woordelijkheid te aanvaarden voor 10.000 Joodsche kinderen, daar de omstandighe den dezer hulpelooze kinderen de alge meene sympathie oproepen. Wanneer honderdduizenden van hen wer den verdreven uit hun haardsteden in Europa en overal worden behandeld met alle soorten van oneer en als uitgeworpe- nen en vreemdelingen, die ongeschikt zijn voor burgerrechten, moet dan hun hoop op een nationaal tehuis in Palestina worden vernietigd? Lord Harlech, die als Ormsby Gore mi nister van koloniën is geweest, zeide, dat de kern van het Palestijnsche vraagstuk nog steeds de wederzijdsche vrees voor de toekomst is. Spr. is er van overtuigd, dat de eenige hoop op vrede bestaan kan. wan neer het duidelijk zal zijn, dat het Britsche beheer in Palestina zal voortduren. Hij ge loofde niet. dat zelfbestuur uitvoerbaar is. Ten aanzien van den moefti zeide lord Harlech, dat deze niet ter conferentie be hoorde te worden toegelaten, daar hij er van overtuigd is. dat de moefti zijn eigen dynastiek spel speelt, dat ongetwijfeld be oogt. dat hij niet alleen souverein van Pa lestina wenscht te worden, doch leider van Palestina en Transjordanië en geheel Syrië om als zoodanig de Arabische wereld te be- lieerschen. Hij is ook een felle vijand van Groot-Brittannië. terwijl andere Arabische leiders onze vrienden zijn. De markies van Reading zeide te wen- schen. dat de regeering een constructieve, positieve rol zal spelen op de a.s. confe rentie. Hij zou dat beter vinden dan dat zij zou optreden als welwillende, doch getarte tussc henpersoon. Antwoord namens de regeering. De onderstaatssecretaris voor de kolo niën, de markies van Dufferin sprak na mens de regeering. Hij zeide, dat de moefti is uitgesloten van de conferentie van Lon den. De partij van den moefti dient vol gens de regeering echter behoorlijk ter con ferentie vertegenwoordigd te zijn. Het was niet in de eerste plaats de bedoeling der regeering een rondetafelconferentie te hebben, hoewel zij hoopt, dat de beraad slagingen op die wijze zullen eindigen- De Britsche regeering begint de besprekingen in het volle bewustzijn van en geboden door de verplichtingen van de verklaring van Balfour en het mandaat. Mocht de met beide partijen bereikte overeenkomst op een basis zijn, welke het noodig zou ma ken wijziging te brengen in het mandaat, dan zou de regeering. naar de meening van den onderstaatssecretaris, niet aarzelen den passenden stap te nemen om deze wijzi ging te verkrijgen. De kwestie van federatie kon besproken worden en de regeering zou niet tegengaan, dat deze aan de orde zou komen, doch de regeering meent, dat de kwestie van federatie een aangelegenheid voor de Arabische staten zelf is en wij zijn niet bereid hun advies of leiding te geven in deze zaak. Spr. gelooft, dat een wijzi ging der immigratiebepalingen de confe rentie in gevaar zou brengen. Ik vraag al dergenen, die deze verschrikkelijke kwestie der Jodenvervolgingen in Duitschland ter sprake brachten, deze te zien als een zaak, welke voor het oogenblik buiten het Pa lestijnsche vraagstuk omgaat. Het eerste doel moet zijn de conferentie bijeen te brengen. Spr. vreest, dat hoewel over de zaak nog steeds onderhandeld wordt, het moeilijk zou zijn zelfs deze tienduizend kinderen toe te laten, wanneer dat zou be- tcekenen. dat de conferentie niet zou door gaan. Ik vrees, aldus spr., dat het maar al te waar is. dat Palestina in geen geval de volkomen oplossing zal brengen van het probleem der Duitsche Joden of der Pool- sche Joden. Spr. sprak tenslotte de hoop uit, dat deze conferentie den Arabieren het vertrouwen zal terug geven, dat hun zaak te Londen zal worden gehoord. '.Van neer de conferentie mislukt, zal dat niet de schuld zijn der Britsche regeering. Van boord van de „Reiger" werd gister middag om kwart over twee Nederland- schen tijd draadloos bericht ontvangen, dat het toestel zich gereed maakte om te Khartoem te landen Alles was wel. De gisteren afgelegde afstand bedroeg 1650 K.M. Heden zal de vierde etappe, van Khartoem via Malakai en Juba naar Nairobi worden gevlogen, een traject van 2060 K.M Te 20 min. over twee is de „Reiger" vlot te Khartoem geland. DE RAMP VAN DE „IJSVOGEL". Naar wij vernemen, zijn in de afgeloopen weken zes van de tien slachtoffers van de ramp van de Ijsvogel, die in het Wilhelmina- gasthuis te Amsterdam waren opgenomen, uit het ziekenhuis ontslagen. De overige vier patiënten maken het best en zullen binnenkort eveneens het ziekenhuis verlaten. HET INCIDENT MET HET K.N.I.L.M.- VLIEGTUIG. Bü de K.N.I.L.M. is telegrafisch uit Port Darwin bericht ontvangen, dat bij den remous- tik de passagier van Vliet een gekneusde rib heeft opgeloopen. De belde piloten zijn er goed afgekomen. Het toestel zal in overeenstemming met- het dienstschema heden de reis naar Ba tavia voortzetten. De heer Van Vliet blijft tot Maandag in Port DarWln om met het volgende K.N.I.L.M- vliegtuig door te gaan naar Neder- landsch-Indië. BEKRONINGEN OP DE PLUIMVEE TENTOONSTELLING „AVICORNI". Op de pluimveetentoonstelling ..Avicorni" te 's-Gravenhage zijn de volgende eere- prijzen toegekend: Groote zilveren medaille van H.M. de Koningin voor de fraaiste collectie holle kroppers aan den heer Bangert te Den Helder. Zilveren medaille van H.K.H. Prinses Juliana voor de fraaiste leghorn aan den heer Schoenmaker te Almelo. Zilveren medaille van Z.K.H. Prins Bernhard voor de fraaiste wvandotte kriel aan den heer Ronday te 's-Gravenhage. Groote zilveren Rome-excursie-beker voor de fraaiste leghorn (jong) aan den heer Schoenmaker te Almelo. Zilveren avicultura-beker voor de fraaiste collectie Nederlandsche krielen, definitief gewonnen door den heer W. F. VOOR ZATERDAG 10 DECEMBER. Hilversum I. 1875 en 415.5 M. KRO-Uitzen- ding 8.009.15 Gramofoonmuziek 'Om 8,15 Berichten) 10.00 Gramofoonmuziek 11,30 Godsdienstige Causerie 12,00 Berichten 12,15 KRO-Orkest 1,00 Gramofoonmuziek 1.20 KRO-Melodlsten. m.m.v. solist 2,00 Voor de rijpere jeugd) 4.00 De KRO-Melo dlsten. m.m.v. soliste (4.45—5.00 Gramo foonmuziek) 5,30 Esperantonieuws 5.45 KRO-Nachtegaaltjes 6.15 Gramofoonmuziek 6,20 Journalistiek weekoverzicht 6,45 Be richten. gramofoonmuziek 7.00 Berichten 7.15 Causerie over Maurice Blondel 7 35 Actueele aetherflitsen 8.00 Berichten ANP. mededeelingen 8.15 Meditatie met muzikale omlijsting 8,35 Gramofoonmuziek 8.50 KRÓ-Orkest9,00 Russisch gemengd koor - 9.15 Causerie „Cadeaumaand" 9 25 Radio- tooneel 9,55 Vervolg orkestconcert 10.15 Vervolg koorconcert 10,30 Berichten ANP 10,40 Internationale sportrevue 10.55 Gra mofoonmuziek 11,0012,00 Adventsprogram- ma (gr.pl.). In de pauze: Declamatie. Hilversum II. 301.5 M VARA-Uitzending 10.00—10.20 v.m. en 7.30—6,00 VPRO 8.00 Gramofoonmuziek (Om 8,16 Berichten) 10,00 Morgenwijding 10.20 Uitzending voor Arbeiders in de Continubedrijven 12.00 Gra mofoonmuziek 12,15 Berichten 12.17 VARA-Orkest 1.00 Gramofoonmuziek 1,15 De Ramblers 1,45 Gramofoonmuziek 2.00 ..Esmeralda". m.m.v. soliste 2.30 Causerie over geestelijke en gewapende geweldenarij 2,503.00 Gramofoonmuziek 3.05 Reportage 3,30 Het Residentieorkest, m.m.v. soliste 4,30 Esperanto-uitzending 4.50 Vervolg con cert 5,30 Filmland 6,00 Orgelspel 6.28 Berichten 6.30 Groningsche uitzending 7,00 VARA-Kalender 7.05 Gramofoonmuziek 7,10 Politiek radiojournaal 7.30 B^belver- tellingen 8,00 Herhaling SOS-Berichten 8,03 Berichten ANP, en VARA-Varia 8.15 VARA-Orkest, m.m.v. solist 9.00 Schaak nieuws 9,01 Causerie „De VARA opnieuw vooruit!", hierna gramofoonmuziek 9.15 ..En nuOké!", gevarieerd programma 10.30 Berichten ANP 10,35 Gramofoonmuziek 11.00 De Ramblers 11.30—12.00 Gramo foonmuziek. Droitwich. 1500 M. 11.20 Orgelspel 11.50 B.B.C.-Wels-orkest 12.50 Gram. muz. 1.20 Alfred v. Dam en zijn State-orkest 2.20 Voordracht 2.35 Gram. muz. 3.20 Orgel spel 3.50 Mantovani en zijn Tipica-orkest 4.20 B.B C.-Variété-orkest en solisten 5.20 Billy Cotton en zijn band 6.20 Berichten 6.50 Sportpraatje 7.05 Pianovoordracht 7.50 Actueele uitzending 8.20 Variété-pro gramma 9.20 Berichten 9.45 Uit Amerika: Amerikaansch overzicht 10.00 B.B.C. Thea terorkest 11.05 Declamatie 11.20 Jack Harris' band en solisten 11.5012.20 Dans muziek (Gr. platen). Radio Paris. 1648 M. 9.05, 10.00 en 11.20 Gram. muziek 12.30 Zang 1.05 F. Gras' orkest 2.40 Gram. muziek 2.50 Zang 3.30 en 5.20 Gram. muziek 5.35 Fluit en piano 7.25 Het Andolfi-orkest 8.35 Zang 8 50 Radiotooneel 10.10 Variété-program ma 10.25 Svmphonie-concert 10.50 Gram. muziek 11.20 12.20 Dansmuziek. Keulen. 456 M. 5.50 Gram. muziek 6.30 Hans Kalbes' orkest 7.50 Danziger Landes- orkest 11.20 Omroepkleinorkest 1.30 Gram. muziek 3.20 Otto Dobrindt en Kurt Hohen- berger met hun orkesten en solist '4.204.30 Gram. muziek» 6.40 Gram. muziek 7.30 Omroepkleinorkest. solisten en vroolijk trio 9.35 Gram. muziek 9.50 Omroeporkest. In de pauze: Gram. muziek 11.20 Gram. muziek 1.20—2.20 Nachtconcert, Brussel. 322 en 484 M. 322 M." 12.20 Gram. muziek 12.50 en 1.30 Omroepkleinorkest 1.50 en 2.25 Gram. muziek 2.50 Gram. muz. met toelichting 3.50 Conservatorium-orkest te Gent en solisten 6.20 Omroepkleinorkest, solisten en gram. muz. 8.20 Operette „Vik- toiïa und ihr Husar". In de pauze: Gram. muz. - 11.5012.20 Omroepdansorkest 484 M.: 12.20 Gram. muziek 12.50 en 1.30 Het Luc Darcy-orkest 1.50 en 2.55 Gram. muziek 3.20 Programma, gewijd aan Chili 4.20 Piano- voordracht 4.35 Gram. muziek 5.35 en 6.00 Paul Godwin en zijn orkest 6.35 Gram. muz. met toelichting 7.35 Gram. muziek 8.20 Omroeporkest en -koor. solisten en fluit- septet 10.30 Jean Omer's orkest, m.m.v. solist 11.2012.20 Gram. muziek. Deutschlandsender. 1571 M. 7.30 Barnabas von Geczy en zijn orkest e.a. 9.20 Berichten 9.50 Pianovoordracht 10.05 Berichten 10.2012.10 Berlijnsch Omroepkleinorkest en solisten (opn.) GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. autoriteiten, om buiten de Duitsche grenzen „Hoewel wij leven, en juist omdat wij s. van Eetteger te Rijswijk, een ariseering tot stand te brengen". leven, in een tijdperk van troebelen en on- Zweedschc firma's, die zaken doen met zekerheid, acht ik het noodzakelijk, dat alle Duitschland. hebben de mededeeling ont- landen de overtuiging doen voortleven, dat vangen, dat het haar niet past. niet-arisch een herziening van het systeem der inter- n« «kl n J n •-»-» personeel in dienst te hebben. Zekere in nationale samenwerking tot stand moet ko- \J dHIJIciilI Ut 1 d 111 Zweden gevestigde filialen van in Duitsch- men. De republiek der Vereenigde Staten land ingeschreven maatschappijen zijn uit- van Noord-Amerika zal daarbij een zeer jg lliet tC VCrVcIll^Gll genoodlgd, inlichtingen te geven over het belangrijke rol kunnen spelen. Zaterdag 10 December. ie Programma: lederen dag van 824 uur A.V.R.O.. V.AR.A. enz. 2de Programma: lederen dag van 8—24 uur: Kro. Ncrv. enz. 3de Programma: 8.00 Keulen 9.20 Radio PTT. Nord of div. 10.00 Parijs Radio 10.50 Radio PTT Nord of div. 12.20 Brussel VI. 1.30 Keulen - 2 50 Droitwich - 3.20 Keulen 5.20 Parijs Radio 6.05 Rr-bo PTT Nord of div. 6.20 Brussel VI. 7.20 Keulen 9.30 Parijs Radio 10.10 Keulen. 4de Programma- 8.00 Brussel VI 9 °o dj_ versen 10.35 London Ree-. 11.20 Droit" i^h 2.20 London Reg. 3.20 Droitwich 9.43 London Reg. 10.00 Droitwich 11.05 Lon don Reg. 11.20 Droitwich. Wijzigingen voorbehouden.

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 13