H.CANDERSEN. Haw De fturoper LËIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Vrijdag 9 December 1938 VISSCHERIJ-BERICHTEN Vicks Va-tro-nol RECHTZAKEN Bruine suiker tegen suikerziekte FINANCIEN DAGBLADRECLAME BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN VROUWELIJKE KWAKZALVER STAAT TERECHT. De Haarlemsche rechtbank behandelde gistermiddag ln hooger beroep een zaak te gen de 58-jarige mej. M. L B. uit IJmui den, die eenigcn tijd geleden door den kan tonrechter was veroordeeld tot vier maal twee weken hechtenis wegens onbevoegd uitoefenen van de geneeskunde. De vrouw had een uitgebreide „praktijk" te Veenendaal en haar specialiteit was de behandeling van suikerziekte. Eén van de vier ten laste gelegde gevallen betrof een vrouw uit Veenendaal, die aan deze ziekte leed en die van verdachte het Mivies had gekregenbruine suiker als geneesmid del te gebruiken. Toen de patiënte hoe lan ger hoe zieker werd, had een huisgenoot een dokter laten komen, die door tijdig in grijpen haar leven wist te redden. Aan een andere vrouw in Veenendaal. die moeder moest worden, had verdachte ntbaden en medicamenten voorgeschreven, omdat anders haar kind blind geboren zou worden I De medicamenten leverde ver dachte niet zelf, maar zij liet een 39-jarige dienstbode daarbij als tusschenpersoon op treden. De officier van justitie verklaarde in zijn requisitoir, dat hij zeer tot zijn spijt ver nietiging van het vonnis van den kanton rechter en ontslag van rechtsvervolging moest vragen aangezien er enkele onjuist heden in de dagvaarding waren geslopen. De verdediger, mr. Kokosky uit Amster dam, sloot zich uiteraard bij dezen eisch aan. De rechtbank zal op 22 December uit- rpraak doen. INBREKENDE DUITSCHER VEROORDEELD. Door 14 politic-instanties werd hij gezocht wegens insluipingen en diefstallen. De Zwolsche rechtbank heeft gisteren den Duitscher Friedrich Wilhelm Haak. den man, die zich in het geheele land aan een reeks van insluipingen en diefstallen had schuldig gemaakt en deswege door 14 politie-instanties werd gezocht, tot drie jaar gevangenisstraf veroordeeld. In Zwolle had verdachte verschillende inbraken ge pleegd. Hij Is vervolgd geworden wegens den inbraak bij dr. G. A. B. Fijn van Draat uit wiens woning hij sieraden ter waarde lan f2000.ontvreemdde. In verband met het feit, dat verdachte nog voor tal van andere rechtbanken te recht zal moeten staan en hij na het uit ritten van zijn straftijd in Nederland naar Duitschland uitgeleid zal worden, had de officier van Justitie 14 dagen geleden 1 jaar gevangenisstraf tegen hem geëischt. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Volgende vonnissen jijn geveld: M B. VV. H„ Zoeterwoude. overtreding mo- j tor- en rijwielregl.. f. 10 of 3 d. en f. 15 of 5 d.; A. P. Wzn., Noordwijk, overtreding land- bouwcrislswet. f.10 of 4 d.; A. W. B., Noord- ijkerhout, idem f.20 of 8 d.: J. H. zwervende, r.ertreding motor- en rfjwlelwet. J. H. G. W. Roelofarendsveen. overtr. leerplichtwet, f. 3 of ld: W. P. v. L.. Amsterdam, als bestuurder u een motorrijtuig geen teeken geven bij ver andering van richting, f.4 of 2 d.; H. P.. zwer ende. wielrfjden zonder licht, f.2 of 1 d.; H. P.. I idem, wielrijden zonder rood achterlicht, f. 2 of 1 d F. P. v. A.. Leiderdorp, overtr. vaarwegen- :cgl. Zuid-Holland, f.7.50 of 3 d.; mr. G. F. W. i B.. Den Haag. overtr. motor- en rijwielregl. 13 ol 1 cl; G. Q.. wielrijden zonder bel, f.2 il 1 d c. T., wielrijden zonder licht, f. 2 of ld.; W. J„ wielrijden zonder rood achterlicht. I 2 of 1 d.Chr. v. d. L.. wielrijden zonder licht i rood achterlicht. 2-maal f.2 of 2-maal 1 d.: S.. wielrijden zonder rood achterlicht, f. 2 ol 1 d.; W. W. idem f. 2 of 1 d.: W. K. J. v. d. K te Leiden, op den openb. weg personen uit- r helden, f.3 of 1 d.; J. D. den E„ zwervende, 'f Leiden met een motorrijtuig te snel rijden. 1150 of 3 d P. M. du P.. overtr. verord. Lei- I den op het verkeer te land. f.3 of 1 d H. v. 4 W te Leiden als bestuurder van een rijwiel 1 rrarmede over den openbaren weg een per ron vervoeren. f2 of 1 d.: D. A. P.. Noordwijk. overtr. rijverord. Noordwijk en motor- en rij- 'telregl. 2-maal f. 1.50 of 2-maal 1 d.: D. B.. I «rovende, overtr. spoorwegwet f.5 of 2 d.; H. 5. te Lelden zonder vergunning op den openb. I veg muziek maken, f.2 of 1 d.; A. U.. zwer- I vende. openbare dronkenschap, f.5 of 2 d.; A. I M. idem f. 5 of 2 d P. L. idem f.5 of 2 d.: I i v. d. B., idem. 6 dagen hechtenis; J. v. D.. I ."O von J. v. R Katwijk, overtr. leerplichtwet. I f-5 of 2 d_: N. Z.. hvr. van J. v. d. B., idem. laem. f 7.50 of 3 d.: A. H idem idem f.5 of 2 J. cie M. Valkenburg. Z.-H.. idem. f.3 of 1 aN. ADen Haag. wielrijden over een ge- I sloten verklaarden weg. f2 of 1 d.: J. V.. idem, tl of 1 d.: D. W.. Amsterdam, overtr. alg. pol- I erord van Noordwijk. f.7.50 of 3 d.; H. W Ha ti'm idem. f 7.50 of 3 d.; L. v. A.. overtr. ver-j 1 ardentng Telden op het verkeer te land. f J54 41 1 d W. M. J. v. E.. idem. f.2 of 1 d.; N. stuurder der vrachtauto wilde naar links, en had volgens zijn verklaring de richting wijzer uitgezet, hetgeen iemand die bij hem in de cabine zat, bevestigde. De motorrij der daarentegen zei dat geen richting was aangegeven, en op het moment dat hij de auto wilde passeeren, had een botsing plaats. De motorrijder was ernstig gewond, en is drie weken in het Academisch Zie kenhuis te Leiden verpleegd geweest. Nadat enkele getuigen waren gehoord, was de officier van oordeel, dat geen bewijs voor de schuld van verdachte bestond, daar omtrent het uitsteken van den richting wijzer geen zekerheid was te verkrijgen. Daarom vroeg de Officier vrijspraak. De verdediger conformeerde zich hieraan. Uitspraak over 14 dagen. Op het kruispunt. De chauffeur H. K uit Leiden zou op 9 Sept. j.l. op het kruispunt nabij De Vink, onder de gemeente Voorschoten met een door hem bestuurde auto. den motorrijder G. M. V uit Schiphol hebben aangereden. Als gevolg hiervan werd de korporaal- viiegtuigmaker P. B. v. Soh. uit Schiedam van de duo-zitting geslingerd. Hij bekwam een hersenschudding en een kaakfractuur, Waardoor hij vijf weken in het Academisch Ziekenhuis te Leiden verpleegd moest worden. Volgens verklaring van den motorrijder had de chauffeur hem juist met de bumper van zijn auto gegrepen, toen get. uit de richting Den Haag kwam. cn H uit die van Leiden, en nu vrijwel gelijktijdig op het kruispunt aanwezig was. Echter is de weg, waarop de motorrijder zich bevond, een yoorrangsweg. Verdachte zei. dat hij wel had uitgelee- ken, doch hij had den motorrijder niet ge zien, totdat deze plotseling Voor zijn auto verscheen De Officier wilde rekening houden met verschillende omstandigheden, boen hij f 50 boete subs 50 dagen hechtenis eischte. De verdediger meende, dat de verdachte geen schuld heeft, en pleitte vrijspraak. Vonnis over 14 dagen. Verduistering en valsche aangifte. Ten nadeele van een firma te Delf' zou een reizger uit Alphen a. d. Rijn verduis tering hebben gepleegd. Bovendien zou hij bij een rijksveldwachter een valsche aan gifte hebben gedaan, door te vertellen dat hem een kwitantie was ontstolen door P. De Officier had tegen verdachte een half jaar gevangenisstraf geëischt. De verdedi ger zette uiteen dat in deze zaak verschil lende verwarringen zijn, en verzocht een nieuw onderzoek te doen instellen door den rcchter-commissaris. De Rechtbank heeft thans tot dit laatste besloten. De belastingmerken. Terzake diefstal van rijwielbelastingmer- ken te Rijnsburg. Oegstgeest en Katwijk a. Zee heeft terecht gestaan een buffetbe- diende uit Leiden. De verdachte had de feiten bekend, doch de Officier wilde re kening houden met de omstandigheid, dat verdachte een blanco strafblad heeft, en vorderde een jaar gevangenisstraf, waar van vier maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. De Rechtbank heeft verdachte veroordeeld tot zes maan den gevangenisstraf, waarvan vier maan den voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. Voor de vijftiende maal! Voor de vijftiende maal heeft terecht gestaan de koopman N. v. d. W. uit Lei den, die in de v. Limburg Stirumstraat al daar ten nadeele van F. C. van L. een fiets had gestolen, die onbeheerd voor een perceel stond. De' officier had rekening gehouden met het uitgebreide strafregis ter van verdachte, en tegen hem twee jaar gevangenisstraf geëischt. De Rechtbank heeft hem veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf. Inbraken >n serie. De 24-jarige smid L. F. uit Leiden, thans gedetineerd in het Huls van Bewaring, heeft terecht gestaan wegens een inbraak te Alphen aan den Rijn, een insluiping te Koudekerk en voorts nog twee inbraken te Leiderdorp en insluipingen te Voorschoten en Zoeterwoude. De officier had tegen F. twee jaar zevan- genisstraf geëischt. De rechtbank heeft vanmorgen uitspraak gedaan en een jaar gevangenisstraf opge- |egd. De onderwijzer mishandelde. Kon. Ho». Lloyd AMSTELLAND, 10 Dec. v.m. 5 uur van B. Aires te IJmuiden verw. Kon. Ned. Stoomb. Mü- BAARN, 7 Dec. van van Curacao naar Cristobal GANYMEDES 8 Dec. van Malta te Napels HERCULES. 8 Dec. van Thessaloniki n. Izmir DOURO 5 Dec. van Puerto Barrios naar Cristobal PERICLES. 7 Dec. van Barbadoe n. A'dam CORRICA, 7 Dec. van Paramaribo naar Amsterdam ODYSSEUS, 8 Dec. van Odense te Kopenhagen ARIADNE, naar A'dam. was 8 Dec. 12 uur 's middags 120 mijlen N.O. van Finisterre IRIS, 8 Dec. van Musel te Oporto NEREUS, 8 Dec. van Gothenburg naar Aarhuus VENUS, naar Antwerpen, pass. 8 Dec. n.m. 2 uur Finisterre VESTA, 8 Dec. van Savona n. Livorno. AURORA naar Cadix. pass. 8 Dec. v.m. 9 uur 30 Gibraltar OBERON, 8 Dec. van Alexandrië naar Tel Aviv PYGMALION, naar Hamburg, pass. 8 Dec. v.m. 6 uur Gibraltar TRITON, 8 Dec. van Oran te Genua. Halcyon Lijn FLENSBURG. Vlaardingen n. Narvik, 8 Dec. uit den N. Waterweg. Holland-Australië Lijn ALMKERK, thuis reis, 8 Dec. van Brisbane. Rott. Lloyd DEMPO, thuisreis, 8 -Dec. te Suez; wordt 13 Dec. v.m. 7 uur te Marseille verwacht. Mij. Nederland SALEIER, 8 Dec. van A'dam naar Java. Silver-Java-Pacific Lijn BENGKALIS, heeft te San Pedro brand in ruim I 'gehad. De lading bekwam schade, doch het casco van het schip bleef oogenschijnlfjk onbeschadigd SAPAROEA, 8 Dec. van Calcutta naar Pacific Kust. Diverse Stoomvaartbcrichten VEENEN- BURGH. 7 Dec. van Carrigart n. Whitstable RANDWIJK, naar Hamburg, pass. 7 Dec. Cape Race TIBA. 8 Dec. van Santos naar Rio Janeiro JOBSHAVEN. 7 Dec. van New Orleans naar R'dam MAASHAVEN. 7 Dec. van Pointe Noire te Boma. DE NEDERLANDEN VAN 1845. Roeds 90 pet. der aandeelen „Victoria" verworven. Hoewel het aanbod tot 10 December geldt, heeft „De Nederlanden van 1845". naar de Tel. verneemt, thans reeds 90 pet. der aandeelen van de Verzekeringsbank „Victoria" verworven. Voor het overgroote deel van dit bedrag ver kozen de aandeelhouders hun stukken tegen aandeelen van „De Nederlanden van 1845" te verwisselen. Aan de gestelde voorwaarde is dus voldaan, zoodat de samenwerking definitief is geworden. VISCHPRIJZEN. IJMUIDEN, 9 December. Tarbot 102—90 ct. per KG.; Tong 126—86 et. per KG Heilbot 108100 ct. per KG.; Kleinschol f. 22—14.50 per 50 KG.; Bot f. 25—21 idem; Schar f.84.90 idem; Poontjes f. 5.20 4.30 idem; Middel schelvisch f30—26 idem; Kleinmiddel schelvisch f.2720 idem. Kleine schelvisch f. 18-8.30 idem; Groote gul f. 13.50— 13 idem; Wijting f. 6.70—5.10 idem; Makreel f.8.50—5.10 idem; Kleine gul f. 13.50—10 idem; Versche haring f. 7.404.40 idem; Kabeljauw f. 60—38 per 125 KG; Leng f. 1.50—1.35 p. St.; Koolvisch f. 0.700.24 per stuk; Rog f.18 per koop. Besomming trawlers; IJm. 16 f.2970; IJm. 189 f.100; Logger KW. 108 f.250. Schepen met versche haring: L.T. 706 f.1110; L.T. 1297 f.1380; Sch. 332 f 490; Sch. 104 f 890; Sch. 37 f.1130; Sch. 118 f.810; Sch. 229 f.470; Sch 39 f.500; Sch. 87 f.370; KW. 123 f.240. KW. 101 f.720; KW. 67 f.400; KW. 102 f.1830; KW. 48 f.140; KW. 44 f.3050: KW. 153 f1210: VL. 196 f.670; VI. 16 f.120; VL. 190 f.47; VL. 156 f.240; VL. 195 f.370; VL. 197 f. 260; VL. 84 f.610; VL. 193 f.1150; VL. 70 f.700. VLAARDINGEN, 9 December. Van de haringvlsscherij kwamen binnen; VL. 205 met 15 last: VL. 156 met 17 last; VL. 84 met- 34 last (deze drie schepen hebben de ver sche haring te IJmuiden verkocht)VL. 132 met 4% last. Te IJmuiden kwamen binnen: KW. 16 met 400 kisten versche; KW. 44 met 6 last en 400 kisten; KW. 102 met 17 last en 330 kisten ver sche van 2 schepen; KW. 48 met 20 kisten versche; KW. 140 met 9 last; KW. 161 met 21 last; KW 153 met 150 kisten versche; KW. 20 met 10 last; KW. 67 met- 6 last en 35 kisten versche; VL. 156 met 166 kisten versche van 6 schepen; VL. 84 met 34 last en 300 kisten versche van 3 schepen. Te Scheveningen waren 19 schepen binnen met totaal 218 en 240 kisten versch?. De vang sten op de Noordzee zijn zeer gering. Vier schepen vingen te zamen 3 kantjes. Uit Het Kanaal ontvingen wij 21 vangstmeldingen. Deze 20 schepen vingen te zamen 1267 kantjes; ge middeld 63 kantjes. Hoogste schot 200 kantjes: laagste 1 kantje. Zes schepen vingen meer dan 100 kantjes. Volle haring Eng. Wal f. 12.60—12.70: IJle haring idem f. 10,90: Steurharing idem f. 9.80 —9.90: Volle haring Kanaal f. 10.80—11; Steur haring idem f. 8.708.90. KATWIJK AAN ZEE. 8 December. Aan den afslag 5 partijen haring: Volle f. 10.258,50; IJle f. 8,408.20: Steurharing f. 9.10—7,85. ruggegraat van elk goed reclame-plan Doktoren zeggen, dat bijna iedere ver koudheid begint in den neus en de keel. Thans is er een opmerkelijk, nieuw middel, Vicks Va-tro-nol genaamd, speciaal bereid voor deze "gevaarzóne". Daarmee kunt U menige nare ver koudheid geheel voorkomen. Doe bij het eerste waarschuwende niezen of snuiven vlug een paar druppels Va-tro-nol in de neusgaten. Direct verdwijnt het verstopte gevoel, en de tintelende geneeskracht verspreidt zich snel door de dieper gelegen neuskanalen. U kunt als het ware voelen, hoe het de natuur helpt de dreigende verkoudheid te stoppen, vóórdat zij kan doorzetten. Verlicht het hoofd In elk stadium der verkoudheid, zelfs als Uw hoofd reeds verstopt is en zwaar aanvoelt, verwijdert Va-tro-nol snel het hinderlijke slijm, vermindert de zwelling der slijmvliezen en maakt de neusholte schoon. U kunt weer vrij ademen. Dl BONDGKNOOT VAN VICKS VAPOKUB 4606 Prijs per flacon f. 0.90. ringez. Med.) GEBOREN: Adrianus z. van J. H. Knol en J. Nfjgh Peter Adrianus Antonius z. van P. A. Fasel en G. Nederhoff Willem z. van W. de Wit en S. v. d. Blom Theodorus Johannes Lambert us z. van J. B. Krul en A. H. Overdijk Sara Maria d. van G. de Jong en S. v. Schoonder- woerd den Bezemer. ONDERTROUWD: J. Aarts jm. 24 jaar en C. Damen jd. 23 jaar D. v. Soest Jm. 21 jaar en J. Cornet jd. 19 jaar P. J. v. d. Klugt jm. 23 jaar en M. A. v. Berge Henegouwen jd. 22 jaar. OVERLEDEN: M C. Kragt vr. 55 Jaar M. A. W. E. Byle- veld wed. van H. Kamerlingh Onnes 77 Jaar. Copy'gKJ P. 1.8. Bo< 6 Co»«nKog«n Ofschoon de beide broers op hun paarden sneller vooruit- I I tijd, toch weer roepen: „Hallo, hallo, hier ben ik. Neen maar, kwamen dan Hans op zijn bok, hoorden zij hem, na eenigen het wordt steeds beter. Zoo iets moois heb ik nog nooit vai> mijn leven gezien. Daar moet ik het noodige van medenemen!" - d.; W. M. J. v. E., idem, J Th. b.. Den Haag. idem, f.1 of 1 d M. W. I Leiderdorp, wielrijden zonder rood achterlicht, P 2 of 1 d J. v. B.. hvr. van H V.. Zoeter- toutie. idem. f. 2 of 1 d.; C. R. v. V.. Den Haag. I wielrijden zonder licht f.3 of 1 d.; R. D. T.. I Voorschoten, wielrijden zonder bel, f.2 of 1 d.; J. G.. idem. f. 2 of 1 d.: M. C. D., Den Haag. I overtr. motor- en rijwielregl. f.5 of 2 d.: H. 1 Haarlemmermeer. idem. f5 of 2 d.: J. F. B„ I pen Haag. idem, f.5 of 2 d.; A. L. de B.. Zoe- I '"rwoude overtr. motor- en rijwielwet. f. 10 of I d. en f.2 of 1 d.;: N. B Den Haag, overtr. I motor- en rijwielregl., f.10 subs. 4 d.; J. S.. I "ijpwetering. overtr. prov. regl. op de wegen. 113 of l d.; A. H.. Katwijk, overtr. verord. Kat- I *ük op de straatpolitie. f.2 of 1 d.: J. H„ I «ilnshurr wielri1d°n zonder rood achterlicht. l'2of l d.; E. M. H.. Haarlem, overtr. motor- l'.i rijwielregl., f. 3 of 1 d.; L. v. d. P.. hvr. van I J. de K.. Katwijk, overtr. leerplichtwet, f. 5 I - d.: L. v. d. P.. hvr. van N. v. d. P., idem. I f.5 of 2 d.; A. v. D., hvr. van M. v. d. B. l«m idem. f3 of 1 d.; E. G. idem f.5 of 2 d.; I v- d B.. openbare dronkenschap. 6 dagen (Wenls; R. A. M do N. tot B.. Utrecht. I ,'Jwilden over een cosloten verklaarden weg. ■15 of 2 d; P. C. v. H. Noord wij kerhout, ovor- I J®lincr ,Aernl'chtwet 1 hecbteoi'ï vooc- I met een pm~1t*jd van é*n jaar: S. 'e Alkemade, zonder vergunning venten, -1 of i cl. HAAGSCHE RECHTBANK. Kwestie van richtingwijzer. iJjWj de Haagsche Schouw te Oegstgeest op 10 September van dit jaar een rog plaats gehad tusschen een vracht- bestuurd door den 37-jarigen chauf- ïf: J. Th. H. uit Rijpwetering en een mo- met zijspan, bestuurd door den kan- toediende J. R. uit Den Haag. De be Een onderwijzer uit Noordwijkerhout heeft terecht gestaan, omdat hij kinde ren uit zijn klasse had geslagen en ge schopt. Voor deze mishandeling had d» officier tegen den onderwijzer drie weken gevange nisstraf geëischt. De rechtbank vonnis wijzende, heeft den onderwijzer veroordeeld tot een maand ge vangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar en onvoorwaardelijk een geldboete van f. 100 subs. 50 dagen hechtenis. De vlotte bekentenis. De autobestuurder W- H. T. uit Lisse had op 20 Aug. op den Loosterweg bij Voorhout den motorrijder T. H. uit Noordwijk aan gereden. Volgens mededeellng van het slachtoffer, kwam verd. hem tegemoet rij den. doch bevond zich toen op zijn weg helft, waardoor get. werd aangereden en in de heg langs den weg werd gewoipen. De rijksveldwachter Westering deelde me de mede dat de bocht ter plaatse onover zichtelijk is, mede door een heg die zich langs den weg bevindt. Verdachte gaf het feit toe; hij had in derdaad de bocht wat afgesneden. De Of ficier vond het gunstig voor verdachte dat hij zijn fout eerlijk erkend heeft bij de po litie en ook thans op de zitting een goede houding aanneemt. In verband met deze omstandigheden vorderde de Officier f-100 boete subs. 100 dagen hechtenis. Verdachte verzocht clementie; de aangerichte schade had hij reeds vergoed. Uitspraak over 14 dagen. „Wat heb je dan nu weer gevonden?" vroegen de geleerde broers, die niets bijzonders hadden gezien. „Och", zei Hans de Stumper, „het is niet de moeite waard om over te praten. Maar de prinses zal er wat mee in haar schik zijn." „Ba", zeiden de beide broers, toen zij zagen, waar Hans de Stumper zoo naar keek, „ba, dat is modder, opgebaggerd uit de sloot!" „Dat klopt", antwoordde Hans, „maar het is de beste raod- dersoort die ik ooit gezien heb. Je kan er bijna niets van in de handen houden." En meteen begon hij al zijn zakken te vullen. De broers hadden er nu genoeg was. Haastig gaven zij hun paaiden de sporen en vlogen over den weg, zoodat zij Hans de Stumper wel een uur gaans achter zich lieten.

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 11