Woensdag 7 December 1933 Gemeenteraad Sassenheim Luchtaanvallen! Behandeling en goedkeuring der begrooting De buurtver „Onderlinge Vriend ichap" uit de 4de Kanaalstraat vierde een gezellig St. Nlcoiaasfeest. Door de bestuursleden J. van Rijn en A Wassenaar werd St. Nlcolaas met zijn Xnecht opgewacht, die per auto uit de richting Noordwijk kwam. De kinderen uit de buurt stonden in rijen opgesteld om welkomstliederen te zingen. Na de begroe ting werden in elk gezin surprises achter gelaten. Het was een aardig festijn I LEIDSCHENDAM. Burgerlijke Stand. Bevallen: A. H. M. van den Marei geb. van Jleyningen d.; M. P. van den Arend geb. van Btjn d.; G. C. Veelenturf geb. Hendriks z. Ondertrouwd: G. van DUk en H. Eislnga. Overleden: H. Kettenes m. 74 jaar; H. M. J. van den Akker m. 76 jaar. Stroopers gearresteerd. De Rijkspolitie heeft op heeterdaad be trapt den boerenarbeider Chr. G. de H. uit Bleiswijk en den landbouwer C. K. eveneens uit BleiswUk, die met een lichtbak ln de Driemanspolder aan het Jagen waren De H. werd in het veld gearresteerd, terwijl K. later te zijnen huize is aangehouden. Ge- weci lichtbak en eenig geschoten wild ls ln beslag genomen; tegen beiden is proces verbaal opgemaakt. Sint Nicolaas op de O. L. School. In de O. L. School aan den Prinses Ju- llanaweg vond het St. Nlcoiaasfeest voor de schooljeugd plaats. Gemeenschappelijk werd een aantal toepasselijke liedjes ge zongen, waarna St. Nlcolaas en Zwarte Plet arriveerden. St. Nicolaas onderhield zich gerulmen tijd met verschillende kinderen. Daarop volgde mr. Tom met zijn goochel toeren, terwijl versnaperingen werden rond gedeeld. Na afloop volgde een filmvoorstel ling door onzen plaatsgenoot, den heer Jaarsveld. De accordeonist de heer Teteroo zorgde voor de muzikale opluistering. Het hoofd der school dankte allen, die aan het welslagen hadden medegewerkt, niet het minst de Oudercommissie. BIJ het verlaten van het gebouw werd eiken leer ling een grooten zak versnaperingen ter' hand gesteld. Een woord van hulde aan de organisators ls zeker op zijn plaats. De speldjesdag ten bate van de uitge wekenen om geloof en ras heeft opgebracht f. 183. In tegenstelling met het onderwijzend personeel van de v.m. Veursche openbare school, dat was ingedeeld in de 2e loon- klas was het personeel van de openbare school ln v.m. Stompwijk Ingedeeld in de 3e loonklasse. Thans heeft men aan deze ongelijkheid (en einde gemaakt en wel met terugwer kende kracht, van 1 Jan. 1938 af. door ook het personeel van de openbare school v.m. Stompwijk ln te deelen ln de 2e loonklasse. Een en ander houdt verband met de sa menvoeging van Stompwijk en Veur, LISSE. Bijeenkomst der Chr. Hist. Unie. Voor een goed bezochte vergadering der Chr. Hist. Unie sprak mr. van Malsum, adj.-secr. van de K. v. K. van Rotterdam over ..Protectie of vrijhandel, gezien uit Chr Historisch standpunt", waarin spr. zich in verschillend opzicht voorstander van ordening, zoowel op sociaal als op economisch terrein betoonde. Er is voor spreker's overtuiging geen beteren weg dan die van ordening. Spr. wil niet ontveinzen oat aan alle maatregelen bezwaren kleven. Men heefl echter ln al deze dingen de za ken nuchter onder de oogen te zien. De Christelijk Historischen vragen zich af wal in de gegeven omstandigheden het beste ls en willen daarvan geenszins een dogma maken, doch daar, waar noodig, ordening scheppen Spr. besprak tenslotte de taak die op dit terrein voor de Chr. Historischen is weggelegd. NOORDWIJKERHOUT. Tot rector van het St. Maria-Gesticht, alhier, is benoemd, kapelaan Th. Lampe van Overveen. De R. K. Kiesvereeniging Léo VII, stelde tot candidaten der Provinciale Staten: de heeren mr. Dolslus, Leiden; J. W. A. Lefeber Lisse; B. N. Loerakker, Hille- Som en C. Alkemade Noordwijk. In het „Wapen van Noordwijkerhout" Wrd een propaganda-avond met proefles gehouden, ten einde hier een cursus op te nchten in het Esperanto. Onder leiding san een gediplomeerd leeraar werd deze nirsus opgericht met ruim dertig leden. NOORDWIJK. De collecte voor de vervolgden om geloof of ras heeft f. 385 opgebracht. Onze plaatsgenooten de dames A. keekers en N. Kampman slaagden te Lei oen voor het diploma Ned. Handelscorres pondentie. NOORDWIJK BINNEN. 51. Nicolaasfeest der Wilhelminaschool. In deze school mochten de kinderen ook c't jaar weer van een St Nlcolaasbezoek genieten. De Spaansche kindervriend ver steen te halfdrie op het dak van de wo- "ing der Wilhelminaschool, natuurlijk ver gezeld van zijn onmisbaren Piet. Groot gejuich ging op uit de kindermon- Jbs; vooral werd gelachen om den dikken Get. Hij strooide met kwistige hand peper- toten over het Schoolplein. Sint Nicolaas ond het toch beter af te dalen en de ptool te betreden, om eens te onderzoeken het met de leerlingen stond. .Ge heer Sleeboom, hoofd der school, "gdte den Sint hartelijk welkom. De Sint ts .zeer mild en scheen veel door de vln- .s tc /jen. Allen werden dus op lekkers "trakteer d. «adat allen uit volle borst den Sint had ji toegezongen, was dit bezoek ten einde. JJpg werden eenige films vertoond en ten Wie volgde het hoogtepunt van dezen St. Kolaasherdenkingsdag, n.l het uitdeelen ."govchenken. Zeer tevreden en met op bonden gezichtjes verlieten ten slotte *1 de school. Het Sint Nicolaasfeest der O. L. School. In hotel Royal" had een zeer aardig St. Nicolaasfeest plaats voor de leerlingen der O. L. School. De Sint had eerst een bezoek gebracht aan de kinderen der Ughal van „Het Groene Kruis" te Noordwijk a. Zee, waar hij door het bestuur werd verwel komd De Sint met Piet aan z'n zijde onderhield zich zeer hartelijk met de kinderen en sprak den kinderen soms vermanend, dan weer vriendelijk toe. De kinderen zongen uit volle borst den Sint eenige liederen toe; waarna allen werden verrast met lekkers en geschenken. Hierna vertrokken de Sint en Piet per autobus, om op het Stations plein te Noordwijk a/Zee wederom uit te stappen en plaats te nemen ln een daar gereed staand rijtuig, bespannen met twee vurige paarden, palfrenier en de onmis bare bellen Op het Stationsplein waren de leerlingen der O. L. School ter verwelko ming aanwezig met het onderwijzend per soneel en de Oudercommissie Een enthou siast „hoera" klonk St. Nlcolaas tegemoet. Eindelijk vertrok de gansche stoet, verge zeld van een auto met geluids-lnstallatie door de straten naar de feestzaal in hotel Royal". De zaal was Inmiddels tot In alle hoeken bezet met ouders en genoodigden. Na eenige liederen te hebben gezongen, zeer aardig begeleid door mej. Nooteboom (plano), het hoofd der school, den heer G. Marijt viooli en den heer Crama (banjo), betrad St. Nlcolaas. met Pieter. die den zak droeg, ce zaal. Luide toegejuicht door de kinderen schreed hij langzaam naar bin nen. Hij werd door het hoofd der school, den heer Marijt, namens allen vriendelijk welkom geheeten. Op hartelijke wijze on derhield Sint Nicolaas zich hierop met ver schillende kinderen. Ook werden nog en kelen bij hem ontboden, die Iets op hun kerfstok hadden. Wij maakten dan ook nog een huilpartij mede. Maar de goede Sint verleende gratie, dus verdwenen de water landers weer! Inmiddels werden de kinde ren getrakteerd op chocolademelk en lek kers. Vervolgens werden eenige aardige films vertoond. Hierna vertrokken St. Nicolaas en Plet, waarna het feest nog vroolljk werd voort gezet. De heer Marijt dankte de Oudercommis sie, die tijd noch moeite gespaard had om dit feest voor te bereiden; ook de ouders en kindervrienden voor hun financieele bij dragen; den heer Beuk voor het belangloos beschikbaar stellen van het rijtuig voor St. Nlcolaas en het ex-schoolhoofd, den heer en mevr. Klunder voor hun medeleven met uit kinderfeest. Bij het naar huis gaan kreeg elk der kin deren een speculaaspop en chocoladeletter mede Met schitterende oogen en zeer vol daan verlieten zij allen de zaal. OEGSTGEEST. Ontvreemde Rotterdamsche auto teruggevonden. In den avond van 4 December j.l trof de politie op den Rijksweg nabij Postbrug op één der parkeerplaatsen een onbeheerde auto aan. Daar er geen eigenaar te bespeuren was. is de auto naar het politiebureau op gehaald en gestald. Een uitgebreid en nauwkeurig onderzoek bracht ten slotte opheldering. Het bleek dat de auto in den nacht van 3 op 4 December door tot nog toe onbe kende personen te Rotterdam ls ont vreemd van de N.V. Intern. Frultmaat- schappij aldaar. De auto ls daarna overgedragen aan de Rotterdamsche recherche. Het Sint Nicolaasfeest in de Ruitersportschool aan den Abtspoelweg. Gisteravond is in de manege van boven genoemde school het Sint Nicolaasfeest ge vierd. waarvoor groote belangstelling be stond. Er werd een prachtig programma uitge voerd. waarover de grijze Sint, vergezeld van een kleine zwarte page en niet minder dan een 6-tal Zwarte Pleten zijn bijzondere tevredenheid te kennen heeft gegeven. De Sint heeft ook een ontelbaar aantal geschenken uitgereikt aan de vele aanwe zige jeugdige leerlingen, waarbij het echt paar Broekman en het personeel niet wer den vergeten. Een 12-tal dames en heeren, leden van de Carousselver. Leiden. Oegstgeest, War mond e.a. deden eveneens van hun schit terende paardrijkunst genieten onder leiding van den directeur den heer Broek man. In een van groote waardeering ge tuigende toespraak heeft de heer Menten namens de Carr. Ver. den Bisschop (wachtm. Beverwijk) en den heer en mevr Broekman ook namens de jongere leer lingen hartelijk dank gebracht voor dezen feestavond en voor de enthousiaste wijze, waarop zij gezamenlijk de leden dezer school onderwijzen in de edele paarden sport Spr. overhandigde daarbij een fraaie electrische schemerlamp. Met een kort dankwoord van den direc teur werd dit welgeslaagde feest besloten. De collecte voor vervolgden om geloof en ras heeft hier f582.44 opgebracht. De secretaris van den R.K. Koren - bond, kapelaan Sanders alhier, heeft als zoodanig bedankt. Gistermiddag vergaderde de raad van Sassenheim. Na vaststelling der notulen, deelde de voorzitter mede dat de heer C. W van Goeverden ontslag genomen had als lid van het Burgerlijk Armbestuur In zijn plaats werd gekozen de heer C. M. Bamhoom. Van de besturen der School met den Bijbel der Herv. School en De Visserschool" was een verzoek Ingekomen, om de vergoe ding per leerling van f. 8 te verhoogen tot f. 8 60. Dit ls volgens een ministerieel be sluit mogelijk. Dit verzoek werd ingewilligd. Het voorstel van B. en W. om te komen tot een vaste regeling inzake het loon van het los personeel en de werktijden van het vast personeel werd aangehouden daar de R.K. raads'eden het voorstel deden het loon voor los personeel te brengen op f. 20 en den werktijd te bepalen op 48 uur per week. Ten einde dit voorstel nader te bezien werd tot aanhouding besloten Hierna kwam de gemeentebegrootlng in behandeling. De voorzitter merkte op dat er een gewettigde hoop op verbetering is, die sterk tot uitdrukking komt. Lichtpun ten voor de gemeente zlin: „Opheffing van het embargo op narcissen in Amerika en de toekomstige industrie". Alg. Beschouwingen. De heer H v. Zonneveld dankte B. en W voor het beield in het afgeloopen jaar. Hu hoopte, dat het mogelijk zou zijn de cre- diet-verleening aan Klein-Kweekers te 11- Quideeren. Verder vroeg spr of met de Geref. Herv. en Chr. Geref. Diaconieën ook een gunstige regeling is getroffen en wel naar aanleiding van de zinsnede in de nota: „Met het R.K. Parochiaal Armbestuur werd een gunstig werkende overeenkomst gesloten" Hij concludeerde hieruit, dat het R.K. Armbestuur zijn zaken via de kas van het Burg. Armbestuur doet en vroeg waar om deze uitzondering? Voorts vond hij de uitgaven der gemeente te hoog in verband met de inkomsten; de belastingen kunnen niet worden opgevoerd. Ook in de toekomst zal voorzichtigheid betracht moeten wor den Doelende op de jachthaven, zeide hij. dat wij onder geen beding eenige schuld kunnen aangaan voor een luxe-bedrijf, waaraan risico is verbonden. De heer Blsschops deelde in de hulde aan B en W. en vertrouwde dat geen nieuwe belastingen zullen opgelegd worden. De heer K. W. v. Breda was van meening dat de voorlichting van het. publiek niet is zooals het kan zijn. Hü gaf eerst de pers hiervan de schuld, doch het blijkt dat de correspondenten de raadsstukken niet krij gen. Hli verzocht B. en W in het vervolg hun deze stukken wel te willen doen toe komen. Hii bepleitte verbetering van eenige wegen en verlaging van het watertarief voor al leen wonende personen. De heer Schrama was van oordeel dat de raad te weinig vergadert en maande tot voorzichtigheid inzake het stopzetten van credietverstrekking aan Kleine Kweekers. Hü vroeg zich af of B en W wel voldoen de uitzien naar werkverschaffingsobjecten. In verband hiermede wees spr. op de mo gelijkheid van bouw van huizen voor groote gezinnen Hli verzocht er steeds op aan te dringen objecten te kiezen waar „loonende" arbeid kan worden verricht. Spr eindigde met u'.tleg te vragen in het mysterie gas- veriies 25 000 M3. komt hem te veel voor. Ook de heer Dannijs informeert naar de oorzaak van dit gaslek" en vroeg verbete ring van de Kooilaan. waar de bewoners per kano hun woning moeten bereiken. RIJNSBURG. DE VEILING VER EENIGING „FLORA". Winst- en Verliesrekening en Balans. De winst- en verliesrekening van de vei lingver. „Flora" over het boekjaar 1 Oct. 1937 t/m. 30 Sept., is als volgt samenge steld Veilingsprovisie f. 64.005,23; plaatsenhuur f.2824; cantinehuur f.300; zaalhuur f.70; differentiën f. 375.43; contributies f.481; interest f. 248,21. Totaal f. 68 303.87. Afschrijving Inventaris f. 1520,21; idem auto f.400: onkosten f. 12.444,12; export Amerika f. 426,37; porti en zegels f. 122,89; loonen f 36 730.67; belastingen f. 1219,30: i onderhoud gebouwen f. 877,32; winst winst f. 14 562.99. Totaal f. 68.303,87. De balans per 1 October 1938 is als volgt samengesteld: Contanten boerenleenbank f. 15.581.30; 'kas f. 2333,02; girodienst f. 599.24; vorde ringen: koopers f.27.904.55; veilingprovisie f. 408; plaatsenhuur f. 947,25; zaalhuur f20; intérest, f. 100218 Sierteeltcentrale f. 1993,33. De heer Kortekaas wilde het verzoek van den heer Verkleij inzake de subsidie voor den Tulnbouwwlntercursus overnemen. (Weth. Bader merkte op, dat het beter is even te wachten daar dit verzoek in Bloem bollencultuur zal worden besproken). De heer v. Reisen wilde B en W verzoe ken te trachten bti den bouw van de lak fabriek Inwoners te werk te stellen Hij klaagde over de Iecenlaan en wenschte verbetering hiervan. Voorts vroeg hij; of B. en W. gebruik hebben gemaakt van de aanbieding van het Surplusfonds. Weth. Warnaar zeide dat hij de finan cieele positie niet rooskleurig acht Weth Bader meende, dat 1938 voor de Kleine Kweekers een slecht iaar ls geweest Inzake het bouwen van hu'zen voor groote gezinnen merkte hü op, dat er nog te veel huizen leegstaan. Antwoord van den voorzitter. Hierna beantwoordde de voorzitter de sprekers. Hit zeide toe, dat liquidatie van de credieten aan kleine kweekers niet ge forceerd zal worden. In het vervolg zal ook dan de raad bijeen komen wanneer dit noo dig zal blijken te zün. De verbetering der wegen heeft de volle aandacht van B en W. Inzake de voorlichting door de pers. zeide hij, dat het moeilijk ls, de raad stukken aan de correspondenten te sturen Wij zullen het nog eens overwegen. Het watertarief kan niet gewüzlgd worden. Het groote gasverlles heeft de aandacht. Spr. roemde in deze den n'euwen bedrijfsle der. Het rioleeringsplan (object voor werkver schaffing) kan niet uitgevoerd worden vóór het uitbreidingsplan gereed is. Inzake de verbetering van den Warmonderdam merkt spr. op, dar deze weg niet gezien is als een „uitgangspunt" naar Sassenheim. doch als een „ingang" naar Warmond. Van het surplusfonds zijn eenige bollen ont vangen Hierna werd de begrooting artikelsgewijze behandeld en vastgesteld. Begroot ingtcijf ere. Aan de begrooting ontleenen we de vol gende cijfers: Aan Rijnland zal verschuldigd zijn voor loozlng van rioolwater f 300 Als schoolgeld voor het L.O worde f 5000 geraamd (v J. f.6000) De uitkeerlng aan de schoolbestu ren zal berekend naar 1425 leerlingen f. 11.400 (f. IO.8OO1 bedragen. Het L.O. kost in totaal f. 19.657.63. Het schoolgeld voor ULO. onderwijs wordt geraamd op f. 3.000 (f. 3.000). De uit- keering berekend naar f. 16 per leerling bedraagt f.3200 (f. 3000) De ondersteuning van behoeft'gen vraagt f. 40.419.35 if. 36.651.15) i waartegenover een ontvangst staat ran f. 11.667.31. het nadee- 1 'g saldo ls dus f. 28.752 04 Het Burgerlijk Armbestuur heeft f. 21.350 noodig, vorig jaar f. 18.000. De ondersteuning aan werkloozen komt op een bedrag van f. 64.500 (f. 71.000 b Voor werkverschaffing wordt f. 10 000 f 6000 ge vraagd. Daar het grootste deel van deze posten door het Rijk worden terugbetaald ls het aandeel voor de gemeente f. 4.443.97. Van de belastingen verme'den wij: op centen op de hoofdsom vermogensbelasting f 3 189 90 (f. 1776.50). Idem gemeentefonds belasting f. 31.850 (f.18 500). Het gasbedrijf geeft een winst van f. 3943.90 en het waterbedrijf f.5180 53: het badbedrtjf geeft een verlies. Beschermt U tegen de gevolgen v<m Bedenkt dat nalatigheid Uwerzijds in het nemen van beschermingsmaat regelen gevolgen met zich kan brengen voor U en tallooze anderen. Nadere inlichtingen verstrekken de secre taris van de aid. Leiden der Ned. Ver. voor Luchtbescherming, dr. T. Potjewiid, Eoerhaavelaan 37, Leiden en de heer D. C. Kok. Rapenburg 9, Leiden. Onroerende goederen: Gebouwen en ter reinen f. 84.960: koelhuis f. 47.496.34. af schrijving f. 29.514,26. saldo f 17.932,08. Centrale verwarming f. 5000; overweg f. 1. Roerende goederen: Inventaris f. 9200; auto f. 1800; voorraden drukwerk etc. f 1988; idem kisten f 1180,75; idem zegels f. 276,10. Totaal f. 173.176.80. Schulden: Raiffeisenbank f 25.250,33; principalen f 6801.05: «terug te betalen koo pers f. 189,64; statiegelden f. 417,25; onkos ten nog te betalen f. 514,33; waarborgsom men f.2850; reserve tot afschrijving f 30.043.74; kapitaal f. 92 547,47; winst f. 14.562.99. Totaal f. 173.176.80 Burgerlijke Stand. Geboren: Coendert z. van C. de Mare en M, C. G. Peet; Aaltje d. van K. Wagter en Petr de Kluiver. Loop der Bevolking:. Gevestigd: J. Beyer van Leiden; Anth. Rose- boom van Leiden; A. Cath. Meys van Leiden; A. A. Siittema uit Leiden; W. Jonker en A. Jonker-Kuiper van Steenwijk; P. de Hoop van Polsbroek; Adr. van der Poel van Oegstgeest. Vertrokken: C Wilbrink en echgenoote n. Lelden; A. Bosschieter naar Amsterdam. De eerste getrokken Tulpen. Aan de veiling Flora zijn thans ook de eerste getrokken tulpen aangevoerd ni. Scarlet due: de prijs was f.4.20 per 100. De collecte voor het Orgelfonds heeft in de Ned. Herv. Kerk f. 38.78 opgebracht. Voor de leerlingen van de Chr. Kleu terschool is onder groote belangstelling van de zijde der ouders het St. Nicolaas feest gevierd. Door de goede zorgen van het steeds volijverige bestuur werd den kleintjes een genotvolle middag bezorgd. VOORHOUT. Burgerlijke Stand Overleden: Gerardus Witteman, 59 jaar. Geboren: Cornells Johannes, z. van H. A. v. d. Berg en J. G. v. Zuylen; Nachtildus Cla- sina. d. van J. v. d. Lans en H. v. d. Ploeg; Cornelia Hendrika Maria. d. van M. C. Hooger- vorst en M. J. Hoogkamer; Dirk, z. van D. Bol en E. Tijsen. Loop der Bevolking. Gevestigd: Maria Remmerswaal,v .A lkemade; W. J. den Dubelden, v. Rijnzaterwoude; M. J. Hilgersom. v. Leiden; C. G. J. Torremans. v. Heythuizen; P. Komijn, v. Heemstede; J. M. v. Vliet, v. Sassenheim; R. Verhoogt, v. Amster dam; W. Verhoogt, v. idem; F. Th. L. Bergs - ma. v. Wonseradeel; A. M. Turnhout, v. Noord wijk; L, J. v. d. Meer en gez., v. Sassenheim Vertrokken: P. Tilma en gez.. n. Lisse; P. dc Winter, n. Sassenheim; A. C. de Groot. n. Lei den; H. Rietveld, n. ld.; A. v. Egmond, n. id.; D. v. d. Voort en gez., n. Sassenheim; M. Fr Kloek, n. idem; Fr. J. v. d. Berg, n. Noordwijk; W. J. v. Duin. n. Amsterdam; W. J. M. v. d. Wereld, n. Leiden; H. Samson, n. IJselmuiden; H. A. v. d. Hulst, n. Warmond; C. S. Venne, n. id.; W. v. d. Berg, n. Heythuizen. VOORSCHOTEN. St. Nicolaas in de O. L. School. Niet ieder jaar heeft St. Nicolaas gele genheid om een ochtend tusschen de schooljeugd te komen, maar de oudercom missie van de O. L. school had ditmaal ge luk! Dus was jong en oud gistermorgen in spanning in het gymnastieklokaal achter het Raadhuis. Behalve de scholieren waren met het hoofd der School, den heer J. H. Romijn en het personeel der school vele ouders en ge noodigden aanwezig onder wie werden op gemerkt ds. H. P. Fortgens en Jvr. L. H. Baronesse Schimmelpennlnck van der Oye. De Sint werd met zijn trouwen helper door den heer J. H. Romijn en de ouder commissie ontvangen en welkom geheeten, terwijl de jeugd het welkom zingende deed. Persoonlijk deelde St. Nicolaas de ge schenken aan de jeugd uit, waarbij hij te vens gelegenheid had zich op de hoogte te stellen van hetgeen sommige kinderhoofd jes beroerde, waarbij soms leuke antwoor den te beluisteren waren. Natuurlijk werd de jeugd ook getrac- teerd. Als men dan verneemt, dat er kinde ren zijn, waarvan de ouders niet in staat zijn om chocolademelk te geven, dan pas kunt gij begrijpen, wat het voor deze kin deren beteekent, óók op chocolademelk ge- tracteerd te worden. Zij smulden! Allen die de commissie ln staat stelden dit aardige ècht-Hollandsche feest te orga- niseeren, kunnen er van overtuigd zijn, dat men dankbaar gestemd was jegens allen! Burgerlijke Stand. Geboren: Wilhelmus Cornells, z. van J. Beurze en K. J. van Brecht; Elsa d. van J. A. van Dtjk en H. M. Cornewal. Overleden: Wed. N. van den EUkel, oud 85 jaar. Ondertrouwd: P. J. Oostveen, 46 jaar en F. J. Evans. 61 jaar. Loop der Bevolking. Gevestigd: Mej. M. Dentzer, Veurscheweg 161; C. J. Troostheide, W. de Zwijgerlaan 15; H. N. F. van den Hoogen. Rijndijk 308; W. F. I Kramers, van Kempenstraat 41; H. G. van der Poel. Donklaan 14; G. J. Meijer. Hofweg 27. Vertrokken: A J. Greve naar Den Haag. Parkstraat 69a; H. J. Heyligers. naar Rijswijk. Da Costalaan 46; Jonkvr. J. A. Vernède, naar Amsterdam. Olympiaplein 77 II: M. Muller n. botterdam, woonschip nn de Rotte; J. W. /arossieau naar Ned. Indië, Tanah Abang West 12; Mej. W. J. L. Prent naar Den Haag, Casua- isstraat 55; Mej. J. H. Wintraaken naar Lei derdorp F. 81; Mej. H. Uitslag naar Haarlem. Westerhoutpark 34. WARMOND. Opening ontspanningelokaal voor werkloozen. Onder zeer groote belangstelling van de zijde der werkloozen is het ontspannings lokaal voor werkloozen geopend, dat ondergebracht is ln het v.m. Raadhuis. Behalve de besturen der diverse organi saties was aanwezig het voltallig college van B en W. De voorzitter van het comité, de heer M. J Hogenbocm feliciteerde den burgemees ter met zijn herstel, en sprak de beste wenschen uit voor zijn gezondheid en dankte de arbeiders voor hun medewer king ln het afgeloopen jaar. waardoor alles keurig is verloopen. De burgemeester dankte den heer Ho- genboom voor zijn sympathieke woorden. Door de bemoeiingen van ons College, al dus spr., waren wij in staat veel arbeid voor onze werkloozen te vinden, maar aan hen komt een woord van bijzondere lof toe voor de wijze waarop zij de hun opge dragen taak hebben uitgevoerd. Een bewijs hiervan is, dat de aannemer van den Rijks straatweg, waar vele Warmondsche arbei ders te werk gesteld werden. 50 pet. meer Warmondsche arbeidskrachten genomen heeft, dan waartoe hij bij contract ver plicht was Een duidelijk bewijs dat de Warmondsche arbeiders op de arbeids markt zeer gezien zijn. Spr. hoopte dat dit ook in de toekomst zoo zal blijven, waarbij dan de arbeiders kunnen blijven rekenen op de volie medewerking van het ge meentebestuur. Hiermede verklaarde spr. het gebouw voor geopend. Het lokaal zal zeker weer in een lang gevoelde behoefte voorzien. ZOETERWOUDE. Raadsagenda. De Raad komt Vrijdag a.s.. des nam td 7 uur in openbare vergadering bijeen. 1. Ingekomen stukken. 2. Voorstel van B. en w. tot het verhu ren van tuingrond. 3 Alsvoren met betrekking tot -de pro cedure Mi.inlieff inzake waarborgsom trot toir Schenkelweg. 4. Alsvoren tot vaststelling der vergoe ding, bedoeld in art. 101 der L.O. wet 1920 over 1936. met inbegrip der drie jaarlljk- sche afrekening over de jaren 1934 t/m. 1936. 5. Alsvoren tot wijziging der gemeente- begrooting 1938. 6 Alsvoren tot vaststelling afschrijvings percentages op de bezittingen van het wa terleidingbedrijf over 1938. 7. Alsvoren tot het verieenen van een Kerstgave aan steuntrekkende werkloozen en bedeelden 8. Alsvoren tot beschikking op belasting reclames. 9 Verzoek van het bestuur van het Wit- Gele Kruis, Hooge Rijndijk om subsidie over 1938, met voorstel van Burgemeester en Wethouders. 10 Verzoek van het bestur van het Groene Kruis te Leiderdorp om subsidie over 1938, met voorstel van Burgemeester en Wethouders. 11. Verzoek van de oudercommissie om een toelage over 1939, met voorstel van B. en W. 12. Behandeling van de begrooting van het waterleidingbedrijf en de gemeente- begrooting over 1939. 13. Rondvraag. De bazar ten bate der Ned. Herv. Gemeente De jaarlijksche bazar ten bate der Ned. Herv Gemeente, heeft een goed verloop gehad. Het damescomité onder leiding van mej. C. ParlevlletBalkenende kan er met tevredenheid op terugzien. Het tentoonge stelde gaf blijk van ijver, kunst en mede leven. Er was, evenals andere jaren, een geanimeerd en eendrachtig samenzijn. De opbrengst, groot f. 300, kan bevredigend ge noemd worden. Een woord van dank aan allen, die heb ben meegewerkt tot het welslagen van de zen bazaar, inzonderheid aan de dames van het comité, moge hier op zijn plaats zijn en het verkregen resultaat moge de voor- treksters inspireeren tot moedig voortgaan. De opbrengst van de nationale inza meling voor uitgewekenen om geloof eii ras bedroeg hier f. 94.45. „Het gezicht van Uw vrouw bevalt ma niet heeiemaal." „Onder ons gezegd, mij ook niet dokter!"

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 7