Uit de Omstreken A Gemeenteraad van Lisse LEIDSCH DAOBIAD - Tweede Blad Woensdag 7 December 1938 •KJ Officieele Crisispublicatie KUN/1 EN' IITTERB WEERBERICHT. AGENDA Katwijker in Ringvaart verdronken NIEUWE UITGAVEN. Verschenen by: Het Nederl. Boekhuis. Tilburg: „Zee. Strand en Duin Natuu- on aan den wal en in zee. van het binnend. tot enkele mijlen uit de kust", door Kees Haua. met ruim 80 foto's van den schrijver. „Bloed over Europa", door Harold French. Een boek over het communistisch gevaar, geïll. met vele foto's. Het Woningbouwvraagstuk De Werkverruiming collecte voor d e Joodsche vluchtelingen. De De Raad vergaderde onder leiding van jhr. mr. F. J. C. M. van Ryckevorsel. De burgemeester sprak een kort dank woord voor zijn uitstekende installatie. In de plaats van oud-burgemeester Van Wijnbergen als ambtenaar van den Burg. Van Holkema en Warendorf. Amsterdam: Stand werd benoemd burg. van Ryckevor- Schiphol, Centrale luchthaven", door mr. G. sel, welke tevens werd benoemd tot corn er Sprayt. j missarls voor de N V. Electriciteitsbedrijf. Scheltema en Holkema's Boekhandel. Am- behandeld werd het verzoek van de Gebr. Bterdam: Doeswijk om voorschotten voor den bouw „De Bouwkunst van ons Land", door J. J. vai} landarbeldershuisjes in de buurtschap Vriend, architect, leeraar aan de M.T.S. voor I Halfweg. Bouwkunde te Amsterdam, met 260 afbeeldln- B. en W. stellen voor afwijzend te be schikken omdat deze stichting in strijd is met het uitbreidingsplan ten aanzien van de landelijke bebouwing. Het bleek, dat de Raadsleden de bepalingen van het uit breidingsplan te streng vinden en een gen naar foto's en een aantal schetsteekeningen. Nederl. Uitgeverij, Baam: Dunant. de Roman van het Rooac Kruis", door Martin Gumpert vertaald door Bas van Dellen. - ..Olivia" door Jakob Wasserman, vertaling voortgaande uitbreiding van de gemeente van Felix van zyil. j zullen belemmeren en zullen bewerken, dat Ti,*erw™«" T^i.on, .men zich elders zal gaan vestigen. Br^s^r, door M Mok f* voorzitter zelde. dat hiervoor alge- Moderne Physica in etn populair-weten- nieene herziening noodig is, hetgeen mo- schappeiijke samenvatting" door ir. J. P. Val-1 menteel niet mogelijk is. B. en W. hebben kema BI >uw. Fa. Ruygrok en Co.. Haarlem: „Ik ken U uit Uw Handschrift", door S. Wijnberg. Boekdrukke:..Helmond' Helmond: „Bloed over hei Jodendom'door Max v. Poll. Fa. A. v. Loon. Tiel: „Achler otn Waaldijk" humor van het Platteland", door mr. J. H. van Doorne. Met een woord ten geleide van jhr. Jan Feith. Voor oudere Meisjes: Verschenen by de Hollandia Drukkerij. Baarn: ..Boekenwurmen", uit het Amerikaansch van Lucile F. Fargo, bewerkt door Willy Strijt. „Verpleegster", uit het Amerikaansch van H. D. Bovlston. bewerkt door Fenna de Meyier. „Debby vindt haar weg", uit het Ameri kaansch van Amy Wenthworth Stone, bewerkt door Willy Pétillon. Barometerstand Gistermiddag 2 uur: 764. Hedenmiddag 2 uur: 764. BUITENLANDSCH WEEKOVERZICHT Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Het toekomstige weersverloop zal ln hooge mate worden beïnvloed door een storing over Portugal en de Golf van Biscaye, welke in den loop van den nacht verder tot ontwikkeling ls gekomen. Deze storing beweegt zich ln Oostelijke rich ting en de luchtdrukdallngen, welke zij over Frankrijk veroorzaakt, zullen den wind ten onzent geleidelijk tot Oost doen krimpen. In den afgeloopen nacht heeft deze storing zwaren neerslag gebracht over de kust van Por tugal, doch overigens ls zij op het weer over het continent nog niet rechtstreeks van invloed geweest. Nabij Ierland nadert de reeds gisteren op den Oceaan aanwezige voor van lage drukking. welke een uitlooper van de IJslandsche depressie is te beschouwen. Deze voor brengt krachtlgen wind over de Britsche eilanden. De Invloed van de IJslandsche depressie, die nog steeds verder opvult, doet zich ook nog voor de Noorsche kust gevoelen, alwaar het even eens nog krachtig blijft waaien. Over Centraal-Europa beweegt zich een hoogedruk-gebied in Oostelijke richting. Hedennacht kwam ln Midden-Frankrijk en Midden- en Zuid-Duitschland lichte vorst voor. Hier was ook hedenmorgen de tempera tuur onder normaal. In het overige gebied blijft het nog steeds vri) zacht. In ons land was de temperatuur 314 graad Celsius boven normaal. open oog voor de belangen der ingezete r.en, Weth. Warmerdam wilde gaarne het ad vies inwinnen van den ontwerper. Het verzoek van de heeren Doeswijk werd af gewezen. Goedgekeurd werd het verzoek van den heer J. W. A. Lefeber voor de verlenging van de Zwanendreef. B. en W. hebben te gen de aanleg van deze straat geen be zwaar. De Konijnen- en Pluimvee-vereeniging, ontving een gift van f. 15 voor de as. Ju bileumtentoonstelling. Het woningbouwvraagstuk. Inzake het vraagstuk van bouw van wo ningen door de beide woningbouwvereeni- gingen bleek uit de toelichting van B. en W.. dat de R.-K. Woningbouwver. „Gezins- belang" in de Buurtschap de Engel een aanvraag doet tot het bouwen van 32 wo ningen, Dit is afwijkend van hetgeen ln de vorige vergadering is besloten, waarbij een proefaanbesteding van 18 en 37 wo ningen zou worden gehouden. De voorzit ter verklaarde dat er tusschentijds moei lijkheden waren gekomen omdat de veree- niging den grond moest koopen voor het ge heel en deze kosten dus zouden drukken op 18 woningen. Besloten werd daarom tot den bouw van 32 woningen. B en W. stel len voor de gevraagde voorschotten te ver- leenen tegen dezelfde voorwaarden die de gemeente worden opgelegd met het leenen van geld hetzij van particulieren hetzij van het Rijk. De vereeniging „Volksbelang" heeft een principe besluit gevraagd tot het bouwen van 12 woningen, waarvan de huurprijs niet meer zal bedragen dan f. 3.75 per week. B. en W. stellen zich op het stand punt ook deze vereeniging de gelegenheid te moeten geven om tot dezen bouw over te gaan. Na een uitvoerige di"V-s!e werd beslo ten beide voorstellen ln llligen, zoodat er binnenkort in onze g«..nrente weer 44 arbeiderswoningen zullen verrijzen. B en W. boden hierop aan verschillen de bedrljfs- en gemeenterekeningen en -begrootingen. Tot leden der commissie tot nazien der gemeenterekening 1937 werden benoemd óe heeren L. Boot, J. W. A. Lefeber en J. Kingma. De heer Segers sprak zijn blijdschap uit over het feit, dat de gemeente-re kening over 1937 sloot met een voor- deelig saldo van f. 9000. Dit noemde spreker terecht een unicum voor de bloembollenstreek. Tot hulpkeurmeester ls benoemd de heer L. P. de Roy uit Aarle-Rixtel. B. en W. zijn voornemens, het plantsoen in het Vierkant te vernieuwen en moder- niseeren. Zij zijn ln onderhandelingen ge treden met de directie der N.Z.H.T.M. om het tramhuisje te moderniseeren. De ge meente kan de oude wachtgelegenheid overnemen voor f. 100. Dit huisje kan nog wel gebruikt worden voor urinoir. Eén aan zienlijke verfraaiing zal het geven omdat er dan een wachtlokaal komt, bijna ge heel van glas Weth. Warmerdam wees op de noodzakelijkheid van een urinoir op het Vierkant, desnoods een ondergrondsche. Besloten werd het wachthuisje aan te koo pen. De werkverruiming. Ten aanzien van een vraag van den heer J. W. A. Lefeber omtrent de tewerkstelling deelde de voorzitter mede. dat de uitvoe ring van particuliere werken wordt bevor derd. Zij verkeeren reeds in een vergevor derd stadium van voorbereiding. Met de werkzaamheden op de tuinen van Graaf van Lynden kan worden aangevangen, waarbij toezicht van de Ned. Heidemaat schappij niet noodzakelijk ls doch vermoe delijk wel de andere voorwaarden, zoodat gewerkt zal worden voor een uurloon van 32 cent. Weth. Warmerdam zeide, dat het advies is vastgelegd, doch dat spr. de stille hoop heeft, dat het werk zal worden uit gevoerd met een ander loon dan dat van de Rijkswerkverschaffing. Het meerdere joon komt dan voor rekening van den werkgever. Spr. kan nog niets definitiefs mededeelen, doch verwacht, dat er een loon zal worden gegeven, dat uitdrukt de waard»erlng voor den arbeid. Weth. Tromp deed mededeeling over de saneering van den Stationsweg. Verschil lende onderhandelingen zijn gevoerd. Een zestal eigenaren ging met voorstellen ac- coord doch een achttal bleek onwillig. De zen zal nu een termijn worden gesteld. Mocht men er dan niet op ingaan, dan vekrijgen B. en W. uiteindelijk het recht tot onteigening, des noods bij procedure De heer Van Kesteren dankte den bur gemeester voor zijn woorden tot den Raad en de geheele gemeente bij zijn installatie. Hij zegde hem het volste vertrouwen toe. De heer Knetsch vroeg naar een circu laire omtrent de steunuitkeerlng aan in wonende zoons en hoe of deze hier wordt toegepast. Volgens spr. hebben zij recht op f. 1.50, terwij! de tijdsduur hier van 1 Dec. tot 1 Mei is vastgesteld. De heer Knetsch zelde. dat dez? toeslag bedoeld is om voor inwonende zoons iets te kunnen doen. Hij noemt f. 1.50 Zondagsgeld niet veel en veel te weinig voor Jongens van 20 ijaar en ouder. Weth. Tromp verklaarde, dat 50 °/o van de burgerjongens dit niet zullen hebben per week en zelfs nog geen f. 1. Spr. acht het voldoende Hiermede kon de heer Knetsch zich niet vereenigen; hij drong aan op de volle ult- keerlng van f 1.50. De heer Tibboel wilde dit punt ln over weging geven aan B. en W. Hij achtte een toeslag voor inwonende zoons van f. 1 ook te laag. De voorzitter zeide toe, dit punt nader te bezien in B. en W. De heer Knetsch vroeg, waarom hier geen collecte is gehouden voor de Joodsche vluchtelingen. De voorzitter zeide een schrijven te hebben ontvangen van het Centraal Comité van de Jeugdvereenlgln- gen. Wanneer deze waren gekomen met een aanvraag, zou hij een collecte onmiddellijk hebben toegestaan. Dit is evenwel achter wege gebleven. Het initiatief moest naar het oordeel van B. en W„ in deze uitgaan van de Jeugdvereenigingen. De heer Knetsch meende, dat de burge meester hiertoe het initiatief had kunnen nemen; hij vroeg alsnog een oplossing te vinden. De voorzitter meende, dat, waar het ini tiatief niet ls uitbegaan van de pl. jeugd vereenigingen, hij niet de aangewezen man was, om dit wél te doen. Bovendien zijn vele menschen in ons eigen land hulpbe hoevend. Spr. verwees naar verschillende gemeenten, waar de burgemeesters géén collecte hebben doen houden. B. en W. zul len zich hierover nog nader beraden. Nadat de heer Tibboel nog sterk op het houden van een collecte had aangedrongen, volgde sluiting. WEERSOMSTANDIGHEDEN. Binnenland (7 uur 20 voorm.). Den Helder: Zwaar bewolkt; matige Z.Z.W. wind; Temp. 9 gr. C.C, minimum heden nacht 8 gr. C.; neerslag afgeloopen etmaal 0.4 m.m Vlisslngen: Zwaar bewolkt: krachtige Z.Z.W. wind; Temp. 7 gr. C.. minimum hedennacht 7 gr. C.: neerslag afgeloopen etmaal 2 m.m. De Bilt: Zwaar bewolkt: Matige Z.Z.W. wind: Temp. 6 gr. C.. minimum hedennacht 6 gr. C.; neerslag afgeloopen etmaal 0.3 m.m. Groningen: Betrokken: matige Z.Z.W. wind: Temp. 8 gr. C.. minimum 5 gr. C.; neerslag afgeloopen etmaal 1 m.m. Maastricht: Betrokken: Zwakke Z.Z.W. wind; Temp. 6 gr. C„ minimum hedennacht 6 gr. C.; neerslag afgeloopen etmaal 0,2 m.m. Buitenland (8 uur voorm.) Parijs: Z.. 4 gr. C., nevel. Londen: Z„ 7 gr. C.. goed. Berlijn: Z.Z.W.. 4 gr. C., opklarend. Nice: N.N.W., 10 gr. C goed. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 41,, gr. C. (40 gr. F.). 12 uur 's midd.: 5'* gr. C. (42 gr. F.). UOOGTVATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE Voor Donderdag. Voorm. te 2 uur 46 min.; nam. te 15 uur 0.2. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Woensdag: 4,19 nam. tot 7,25 voorm. AALSMEER. De Snijbloemenhandel. Aan de veilingen van snijbloemen al hier kon eenige opleving geconstateerd worden. Voor een belangrijk gedeelte kan dit wel gezocht worden in de omstandig heid, dat het aanbod van verschillende bloemgewassen zeer gering was; de cmry- santhemums b.v.b., zoowel de groot- als kleinbloemige, geraken in haar nadagen, terwijl ook de kwaliteit van verschillende partijen niet meer uitmuntte. Ook kas- rozen kwamen er steeds minder, evenals Am. anjers Bleef de stemming voor de nog resteerende grootbloemige chrysanten slechts matig, zoodat over het algemeen de prijzen aan den lagen kant bleven, de kleinbloemige een gewild artikel voor den straathandel konden ln betere kwaliteit een bevredigende opbrengst geven. Daar de vraag naar bloemen, v.n.l. rozen, voor verschillende landen toenam, werden deze kasproducten hooger in prijs; niet zeldzaam werd tot pl.m, 18 cent per stuk betaald voor bepaalde soor ten, o m. de Edith Helen, terwijl de Rosa- landla en Hadlev tot pl.m 14 cent werden betaald. Van seringen komt langzamer hand eenige uitbreiding van het aanbod; het waren nog uitsluitend de Marie Le- graye, terwijl heel sDoedlg de eveneens witte Mad. Fl. Stépman kunnen ver wacht worden. In de afgeloopen week werd de op brengst over het algemeen wel iets beter: voor mooie kwaliteit hoofdtakken gold een prijs, welke varieerde van 2030 cent Mindere takken echter gaven veelal een minder bevredigende oobrengst De Jap. lelies bleven vrijwel gelijk in noteerin gen; voor de beste werd van 810 cent per kelk betaald. De polnsettla's kwamen ook alweer als snijbloem ter veiling. Dit product ls eigenlijk meer in het bijzonder geëigend voor het Kerstfeest Toch kon dit bloemproduct nu reeds vlug afzet vin den tegen prijzen, welke zeker niet onbe vredigend konden worden genoemd: van 20—25 cent per stuk werden ze verhan deld Plumosus-sntj groen was veelal ma tig in prijs en per 10 ranken gold dit pro duct van 18—30 cent. De Am. anjers wer den hooger in prijs; voor le kwaliteit Spectrum werd van 69 cent, voor Led dies soms tot pl.m. 20 cent per stuk be- taald. Aan de veilingen van potplanten was nog steeds een zeer groot aanbod van verschillende gewassen, waarbij de cyclamen, begonia's en azalea's een verre overwegend gedeelte vormden. Ook aan deze afdeeling werden al heel wat poln settla's aangeboden. Over het geheel ge nomen kan ook de geldelijke opbrengst der eoede kwaliteit netplanten meer of minder verbeteren. Voor de beste witte eveiamen werd tot pl.m. f. 1.35, voor de azalea's tot f.2 25 en voor de staande begonia's tot f. 1 betaald. Hangbegonia s noteerden tot pl.m. f. 1.50, 'Hoofddorp was spoedig ter plaatse en be streed het vuur met drie stralen uit de mo torspuit. In verband met den sterken Z W. wind dreigde ook de groote woning en de schuur daarnaast in vlammen op te gaan- Na een half uur had de brandweer het door den storm aangewakkerde vuur zoo danig beperkt, dat het gevaar vrijwel te niet was gedaan. In de schuur was gebor gen het stroo van 7' H A. bouwland Eerst laat in den avond was het vuur gebluscht. Behalve het stroo gingen enkele landbouw gereedschappen, w.o. enkele boerenwagens in de vlammen verloren. Ook een dorsch- machinehouder, de heer K. uit Hoofddorp, werd door dezen brand getroffen. Hij had n 1. tevoren met goedvinden van R. de dorschmachine met tractor ln deze schuur geplaatst, om hem juist dezen dag weder om te gebruiken Deze twee werktuigen werden ook door het vuur aangetast en totaal vernield, terwijl de eigenaar niet verzekerd was. De politie stelt een onder zoek in. GEWOND JONGETJE OP DEN WEG GEVONDEN HEDEN. Evang. Gem.: Spr. ds. Vassauer, 8 uur nam. Gerecht 10: Theosophisch Genootschap 815 uur nam. Katwyk aan Zee (Casa Cara). BDr de heer Schoonderbeek, 7'A uur nam. Donderdag. Shouwburg: K. V. „Litteris Sacrum". .Qast- vrouw-perikelen", 8 1/4 uur nam. Katwijk aan Zee (Casa Cara): Geref Bond), spr. ds. Barendrecht, 7%'uur nam. Katwijk aan Zee (Chr. Prot. Bel.): Uitvoe ring kinderkoor Zangschool „Katwijk". 7^5 urn- nam. DIVERSENt 's Dinsdags. Mare 13: Medisch Opvoedkundie Bureau. 9^—11 uur voorm. 6 'sWoensdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten 8 u. nam. 'sDonderdags: Inst. voor Praeventieve Ge neeskunde (1ste Binnenvestgr.. 22). Inenting tegen diphterie. uur 's middags precies. 's Vrydags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4—5 uur nam. BIOSCOPEN: uur nam.; Luxor-Theater. Stationsweg: 8 „Vadertje Langbeen". Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag 2 uur, Zondag 2, 4V4 en 8 uur. Trianon-Theater, Breestraat 31: 8 uur nam Woensdag- en Zaterdagnamiddag 2 uur: „Sneeuwwitje en de 7 dwergen". Zonaag van i 1 uur doori voorstelling. Lido-Theater, Steenstraat 39: 8.15 uur nam* „Hoe ls 't met Je baby?" Woensdag- en Zaterdagnam. 2,30 uur, Zon- dag doorl voorstelling van 2—7 uur en 8.15 u, Casino-Theater. Hoogewnprd 49: 8 uur nam.: „De charge van de lichte brigade". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur Woensdag- en Zaterdagnam. te 2.30 uur. Rex-Theater. Haarl-straav: lederen werkdag 2 uur nam. en 8 uur nam.: „De ondergang van den William Brown". Zondags 2—7 uur doorL voorstelling en 8 uur nam Nova-Theater (Katwyk aan Zee): 8 uur nam. „Broederstryd". De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld", echter van nam. 8 uur tot voorm. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken te Lelden wordt van Zaterdag 3 km. Vrydag 9 Dec. a.s. waargenomen door de apotheek: C. B. Duyster, N. Ryn 18, Tel. 523. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelmlnapark 8, Tel. 274. MAANS OP- EN ONDERGANG. 7 Dec. op: 16 uur 13; onder 7 uur 36. HAARLEMMERMEER. Schuur verbrand. Alhier werd brand ontdekt In de open lanóbouwschuur van den heer R. aan den Hoofdweg te Hoofddorp. De brandweer uit Van een vrachtauto gesprongen. Bij de politie werd des avonds mede gedeeld. dat een kleine jongen gewond en hevig bloedend op den Hoofdweg lag. Ver moed werd, dat het knaapje een ernstig ongeluk was overkomen. Dokter Nanninga begaf zich met de politie onmiddellijk naar de aangeduide plaats en vond daar epn ongeveer 5-jarig jongetje, dat verschil lende schaafwonden aan hoofd en beenen had opgeloopen. Hoewel vermoed werd. dat de jongen door een auto was aangereden, verklaarde de knaap dat hij gevallen was. Hij werd bij den landbouwer v. d. H. bin nengedragen en daar verbonden Op de vraag hoe hij heette, antwoordde hij ,,Hen- kie" en gaf verder verschillende adressen op, waar hij zou wonen. Daar deze adressen bij de politie bekend waren en de jongen daar niet woonde, werd hij naar Hoofd dorp meegenomen. Hier bleek al spoedig, dat hij het zoontje was van den heer G. A. V. aan den Fortweg te Hoofddorp Door zijn tweelingbroertje werd de politie me degedeeld, dat „Henkie" zonder toestem ming op een stilstaande vrachtauto was geklommen. De chauffeur had niets be merkt en was weggereden Vermoed wordt, dat de jongen op den Hoofdweg van d« auto is gesprongen met het bekende ge volg. Volgens dokter N. had het ventje, be halve de genoemde ontvellingen, geen an der letsel opgeloopen. Been gebroken. De heer N uit Hoofddorp, die op zijn flets op de B A -laan te Badhoevedorp reed en voor een bakfiets uithaalde, weid bij deze manoeuvre door een anderen fietser aangereden. Dit had tot gevolg, dat N. viel er ernstig werd gewond. Geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Het bleek, dat N. een zijner beenen had gebroken. De politie heeft proces-verbaal opge maakt tegen den winkelier v. A wegens het verkoopen van sterken drank en het ln voorraad hebben van ongebanderoleerde sigaren. TEELTREGELING PLUIMVEE HOUDERIJ 1939. In aansluiting op het persbericht inzake de teeltregeling pluimveehouderij 1939 maakt de Nederlandsche Centrale voor Eieren en Pluimvee te Beekbergen het volgende bekend. Pluimveehouders, die uitsluitend broe den voor eigen gebruik en die meenen in de bijzondere omstandigheden te verkee ren. ln het persbericht bedoeld en daarom verzoeken tot verhooging der broedver- gunnlng bii deze Centrale willen indienen, moeten dit doen vóór 24 December 1938, onder storting van f 2.50 op haar post girorekening no 99651, welk bedrag bij inwilliging van het verzoek wordt terug betaald Van de beslissing der Centrale staat binnen tien dagen beroep open bij den Minister van Economische Zaken. Kuikenbroeders, die kuikens aan ande ren afleveren, moeten de lijsten van de binnengekomen bestellingen uiterlijk 24 December 1938 ter goedkeuring aan de Centrale opzenden, waarna deze de grootte der broedvergunning vaststelt aan de hand van de gemiddelde broeduitkomsten van het afgeloopen jaar. Indien een afnemer zlin kuikens bij een anderen leverancier wil betrekken dan in 1938, moet hij zulks aan de Centrale opgeven vóór 24 December 1938, onder vermelding van wien hij de kuikens zou willen afnemen. Pluimveehouders, die in de bijzondere gevallen bedoeld in het persbericht, een verzoek zouden willen indienen om een aantal kuikens bij een bepaalden kuiken broeder te betrekken, moeten dit bij de Centrale doen vóór 24 December 1938 onder storting .van f2.50 op postgiro rekening der Centrale, no, 99651, welk be drag bij inwilliging van het verzoek wordt teruggestort. 4601 479e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) Ze klasse, 3de IU«t Trekking van Woensdag 7 December 1131 Hooge Prijeen 400.— 14778 200.— 6567 100— 19144 Prtfaen van 30. 1294 1439 1788 2035 2357 2330 2541 M I 2969 3284 3315 3464 3550 3772 3924 Uf J 4238 5332 5357 5431 5488 5791 5881 M 6181 6508 6569 6733 7030 7206 7366 till I 7850 8059 8160 8330 8388 8440 9245 9171 1 9412 9503 9547 9694 9911 9957 10475 10908 1 11001 11330 11899 12033 12348 12607 f2608 12429 12822 13044 13197 13474 13689 13788 13824 14278 14392 14460 14623 14769 15209 15315 15353 15779 15859 16349 16484 16770 16950 18431 18697 18818 18929 19080 19611 19627 19770 19837 19896 19931 20050 20191 20310 20431 20651 20712 21015 31030 21177 De diaconie der Geref. Kerk te Nieuw- Vennep boekte in Nov. een voordeelig saldo van f. 572.82. (Ink. f. 973,87. Uitg. f. 398.051. Die der Geref. Kerk te Hoofddorp in de over November f. 477,,01'/«. Nieuw-Verunep en der Nea. Herv. Kerk aan den AaLsmeerderwag bedroegen resp. f. 555,09'/r en f. 112,47. De verkoopavond van den Zendings- krans te Vijfhuizen is een succes geworden- Alle gemaakte goederen werden verkocht Na aftrek van onkosten kon er nog f. 100 aan de Zending worden afgedragen. KATWIJK AAN DEN RIJN. St. Nicolaasfcest op de Kleuterschool. Gisteren was het voor de leerlingen van de Kleuterschool de „groote" dag. Het keu rig versierde schoollokaal wekte dadelijk een blijde stemming. Ditmaal droeg het feest een bijzonder karakter. Door de grootste klasse werd het spel „Bruiloft" gespeeld. Dank zij de goede voorbereiding Is dit spel uitstekend geslaagd. De bruide gom, bruid bruidsmeisjes alsook de burge meester hebben hun rol schitterend ge speeld. Met zeer veel genoegen heeft het Dames- bestuur deze nieuwe wljz" van feestvieren gevolgd. Natuurlijk werden de kleinen rijkelijk getracteerd. zcodat zij zeer vol daan huiswaarts keerden. Een woord van lof voor het onderwij zend personeel, dat zich zooveel moeite gegeven heeft, om dezen dag zoo goed te doen slagen! Wij moeten helaas van een treuri; verdrinkingsgeval melding maken en wel van een Katwijkschen zeeman, dit de laatste hevige herfststormen op de Noordzee meemaakte en trotseerde, doch die thans een jammerlijken dood vond in een kalm binnenwater. Het betreft hier den 27-Jarigen C. M Messemaker, de eenige zoon uit een gezin met nog twee dochters uit de Te Britten- straat te Katwijk Zee. Messemaker was opvarende van den mo-1 torlogger KW. 96, van de Gebr. ParlevUet, die met behouden teelt IJmulden was bin nengevallen. Eergisteren werd door de bin nenwateren gevaren naar Katwijk a. Zee. I en 's middags te ongeveer 5 uur kwam het vaartuig te liggen ln de Ringvaart voor de I nieuwe brug bij Sassenhetm I Daar gewacht moest worden begaven zich vier leden der bemanning met een bootfe naar den wal. Bij hun terugkomst, toen drie der mannen zich reed6 veilig aan boord hadden begeven, kantelde het bootje door tot nu toe onbekende oorzaak om. waardoor J M. in de diepte verdween en op tragisohe wijze verdronk. Hoewel den geheelen nacht werd gedregd, is het stoffelijk overschot van M- eerst gistermorgen opgehaald, waarna het naar Hoofddorp ls overgebracht M. was ongehuwd en zou, na behouden teelt, juist gaan trouwen. Hij had zijn toe- komstige woning reeds gehuurd Ziin drie kameraden verkeerden begru- pelijk diep onder den indruk van deze j droevige gebeurtenis. KATWIJK AAN ZEE. St. Nicolaasfecst op de Gemeentebewaarschool. Het St. Nicolaasfeest op de Gemee>ntebs-1 waarschool ls op gezellige wijze gevierd,! daartoe in staat gesteld door de gemeente lijke subsidie en de bijdragen van ingsz?' I tenen. Het hoofdnumiher was het bezoeK van den mooi geklesden St. Nicolaas met j zijn Zwarten Plet f Onder leiding van het hoofd der schooi mej D Brandse en het personeel zongen de kinderen den Sint toe. waarna h» leid werd, naar een troonzetel- Begeleid op de piano werden liedjes gezonzen. Vervoi- gens werden aardige rhyfhmische oeiewn- gen voor hem uitgevoerd. Na een PWP-jj" kastvertooning vo1rr'e hrerT'ke rr - tie. Tenslotte heeft St. Nrola^ ^n kind een mooi cadeautje uitgerekt. faest werd bijgewoond door nievr. v. Laan, mevr. VJsser. mej. de Voogd en Holtrust van het dames-comité oie meeleefden met het g ïot der kinaere

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 6