Ons Kort Verhaal LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 6 December 1938 De biecht' Uit de Rijnstreek Dievenbende te Zwammerdam ontmaskerd RADIO Oude zwerver verdronken Het a.s. afscheid van Burgemeester Middelberg te Zoetermeer SASSENHEIM. Bijeenkomst Ned. Chr. Vrouwenbond. De afd. Sassenheim van de N. C. V. B. vergaderde onder leiding van de presi dente mevr. Westerbeek. Na opening hield mevr. Bergman-Thijs een inleiding over „Martha's zonde". Zij deed goed uitkomen, dat Martha in haar ijverig bezig zijn die zonde koesterde nl. liet medelijden hebben met zich zelf en de jaloerschheid op Maria. die. zooals Chris tus zelf zeide, het goede deel gekozen had. Niettegenstaande dit, was ook Martha een discipline van Jezus, maar zij moest door Jezus haar zonde zien. Bespreking volgde waarna het verslag van de gewestelijke vergadering werd uitgebracht. Ds I. de Bruyne sprak over „In 's levens branding". Spr. zette duidelijk uiteen welk een moeilijken tijd de rijpere je.ugd momen teel meemaakt. Spr. vergeleek de rijpere jeugd met een schip, dat zich voor de kust in de branding bevindt. Veel gabed en toewijding is noo- dig bij de opvoeding der kinderen. Ouders moeten zich jong gevoelen en hun kinderen leeren begrijpen. De sfeer in het gezin is van groote be- teekenis en krachtige principieele leiding is noodig. Vooral de huidige toestanden maken de jeugd soms hard en afkeerig van het ge- lof. Juist daarom is het noodig. dat die ouders de kinderen begrijpen en leiding geven. Spr. besprak het nut der Christelijke vereenigingen. om de jeugd geestelijk toe te rusten. Vooral den moeders in het gezin werd er op gewezen hun kinderen gade te slaan en hen als een Monica te omringen met het gebed. Na beantwoording van enkele vragen volgde sluiting. VOORHOUT. De heer G. C. P. Prins, die benoemd was tot raadslid in de plaats van «Ijlen den heer G. Witteman, heeft medegedeeld, dat hij deze benoeming niet aanvaardt. WARMOND. Het 9t. Nicolaasfeest van den R.K. Volksbond. Gisteren was het voor de kinderen van den Volksbond de dag, dat oudergewoonte getrouw. St. Nlcolaas een bezoek zou brengen aan Hotel de Stad Rome. waar 135 kinderen in spanning de komst van den goede Heilige afwachtten. Deze werd met zijn onafscheidelijken reisgenoot Zwarte Piet door de commissie ontvangen en de zaal binnengeleid. De voorzitter, de heer M. J. Hogenboom heette den goeden Sint hartelijk welkom evenals den pastoor en weth. Oudshoorn. De ontvangst van den Sint door de kleintjes was allerhartelijkst; spontaan werden St. Nicolaas versjes gezongen. De geschenken werden met stralende ge zichtjes in ontvangst genomen. De voorzitter dankte voor de mooie cadeaux, waarop de Sint toezegde het vol gend jaar terug te zullen komen. De commissie uit den R.K. Volksbond verdient een woord van hulde voor de keurige wijze, waarop ook dit jaar deze dag voor de kleintjes een onvergetelijke is geworden. ZOETERWOUDE. G- R. te Leiden deed bij de politie aangifte van diefstal van zijn rijwiel, dat hij onbeheerd langs den openbaren weg had neergezet. ALPHEN. St. Nicolaasfeesten. In de Juliana-kleuterschool werd het traditioneele St. Nicolaasfeest weer opge wekt gevierd Vol verwachting klopte het hart der kleuters, toen de goede Sint per soonlijk de school met een bezoek kwam vereeren en de kleuters rijkelijk onthaalde. Gistermiddag gold zijn bezoek de Nuts- Fröbelschool, waar eveneens den kinderen, dank zii de aardige leiding van het hoofd mevr. v. d. Kolk-v. d. Male een prettige middae werd bezorgd. Motorrijder rijdt tegen auto. Gistermorgen kwam de motorrijder Sch. uit Ter-Aar in aanrijding met een uit de Rozenstaat komende personenauto, be stuurd door den garagehouder L. alhier De motorrijder, die op de bumpers terecht kwam. werd binnengebracht in de Nood- slachtplaats waar dr. H. de eerste hulp verleende. Hierna kon de man. die inwen dige kneuzingen had bekomen per auto naar zijft woonplaats worden gebracht. Het motorrijwiel werd vrijwel geheel vernield, terwijl ook de auto beschadigd werd. Deze aanrijding moet zijn veroorzaakt door het feit dat de motorrijder geen voorrang ver leende. REEDS VERSCHILLENDE ARRESTATIES. De politie te Zwammerdam heeft een groot succes mogen boeken, doordat zij er in geslaagd is, een dievenbende te ontmas keren en te arresteeren, terwijl nog ver schillende arrestaties te verwachten zijn. Een en ander staat in verband met de konijnen- en kippendiefstallen, die den laatsten tijd veelvuldig voorkwamen, als mede met de belangrijke diefstal van onge veer 100 K G. lood van het dak der villa „Ruimzicht", die reeds in het jaar 1937 plaatsvond. De politie is er thans in geslaagd te arresteeren den 23-* gehuwde R. van D en den 17-j. M. de L., die zich in onder linge samenwerking aan de konijnen- en kippendiefstallen schuldig gemaakt heb ben.- Ook verschillende jeugdige personen uit de omgeving zijn in arrest gesteld, o.a. de gebr. Z„ de gebr. G. G. en S. De gestolen goederen, w.o. ook kleeding- stukken uit bioscopen behoorden, werden door verschillende helers opgekocht. Zooals ln dergelijke gevallen wel meer voorkomt, verraadde ook thans de eene aangehoudene den ander waardoor de politie een goeden slag kon slaan. De gearresteerde v. D. is een recidivist, die thans naar het Huis van Bewaring te Rotterdam is overgebracht. Men mag zich te Zwammerdam gelukkig prijzen, nu eindelijk opheldering gebracht is in een serie diefstallen, die geruimen tijd een gevoel van groote onveiligheid bij de omwonenden had doen ontstaan. verscheen zoowaar St. Nicolaas en Zwarte Piet. Afgehaald door den heer Maarse reed de goede Sint door het dorp naar de garage van de N.V. Maarse en Kroon, waar in het ruime gebouw een troon voor den Sint was gereserveerdGezeten op zijn hoogen zetel en omringd door een groote kinderschaar werden hem enkele liederen toegezongen Vervolgens sprak St Nicolaas de kinderen toe. Enkele debutantjes zongen liedjes voor hem terwijl Zwarte Piet een paar ondeugende jongens onderhanden nam Nadat nog liedjes werden gezongen werd ieder kind voor den Sint geleid en kreeg van hem een tractat e. Te ongeveer 5 uur was het kinderfeest geëindigd Wat was dit bezoek een verrassing voor de kin deren! Ook te Rijnzaterwoude heeft de Sint in het Nutsgebouw de kinderen ge- tracteerd Aan hen. die dit feest organi seerden. komt zeer zeker een «oord van dank toe. A' -x t Onze plaatsgenoot, de heer A. Hoogen- doorn, slaagde voor het examen B espe ranto. De politie heeft proces-verbaal opge maakt tegen zekeren V. te Alphen, als ver dacht van verduistering van een heerenrij wiel ten nadeele van den rijwielhandelaar B. alhier. NIEUWVEEN. St. Nicolaasfeest in de O. L. School. Gistermiddag wachtten de leerlingen en zeer veel ouders in een der lokalen der O. L. School op de komst van Sint Nicolaas. De bisschop, vergezeld van zijn zwarten knecht trad om 3 uur het stampvolle lo- 1 kaal binnen, waar hij gedurende een uur op bezoek bleef Vele kinderen mochten »en liedje voor hem zingen en Piet deelde op gulle wijze zijn moppen en pepernoten uil. Toen de Sint om 4 uur de kleinen weer moest verlaten, bleek dat hij veel cadeautjes en lekkers had meegebracht, dat door het personeel der school werd uitgedeeld. Ook genoten oud en jong van een poppenkast- ertooning. waarmee de vertolkers alle eer inlegden! Het was een prettige en genot voile middag voor alle aanwezigen! Bij de verkiezing van Ouderling en Diaken zijn gekozen in de plaats van oen aftredenden ouderling. G. v. d Linden, de heer H. Schelüngerhout In de plaats van uen heer D. Brouwer, diaken, is gekozen de heer J. Hoogendoorn. LEIDERDORP. Geslaagd Sinterklaasfeestje. De pl. S.D.A.P. afdeeling had voor de kinderen wederom een Sinterklaasfeestje georganiseerd in café Ramaker alhier. Eerst werd gegeven een aardige poppen- kastvertooning van „Prinses Else, die niet leeren wou". In de pauze werden verschillende ver snaperingen verstrekt en chocolademelk. Daarna reikte Sinderklaas zijn cadeautjes uit. die door de kinderen dankbaar werden aanvaard. De collecte voor de vervolgden om ras en geloof heeft hier opgebracht f. 180.51. LEIMUIDEN. Bezoek van St. Nicolaas. Ieder jaar tijdens de winkelweek wordt ons dorp vereerd met het bezoek van St. Nicolaas en zijn knecht. Het winkelweek comité was van meening. dat er dit jaar geen winkelweek moest worden eehouden, dus zou daardoor ook het bezoek van St Nicolaas vervallen. Niets minder dan dat was «aar! 's Middags te ongeveer 4 uur OUDE-WETERING. Spoedig gebluschte brand. Gistermorgen te ongeveer 8 uur ont stond een kleine brand in het perceel Lis- serweg 7. de groenten en fruitcentrale tevens oliehandel van den heer A. de Bley, tengevolge van een ontploffing der petro leumkachel. De bewoners en de omwonenden traden kordaat op. zoodat deze brand, die zich aanvankelijk zeer ernstig liet aanzien, spoedig gestuit kon worden. Verzekering dekt de schade. ZWAMMERDAM. Alhiér is gistermorgen het lijk gevonden van den bijna 74-jarigen zwerver P. W., een bekend type in de geheele omgeving, die onder den naam van Rosse Pietje" zijn kost met bedelen ophaalde. Hij had zijn nachtverblijf in een oude cabine van een vrachtauto, die achter de Vlietkade staat en moest verschillende landerijen door, om zijn „woning" te bereiken. De oude man is waarschijnlijk door de duisternis misleid, in de sloot gevallen en toen op tragische wijze verdronken. Zijn lijk werd door voorbijgangers gevonden. VOOR WOENSDAG 7 DECEMBER. Hilversum I, 1875 en 415 M. NCRV-Uit- zending 6.30—7.00 Onderwijsfonds voor de Scheepvaart 8.00 Schriftlezing, meditatie 8.15 Berichten, gramofoonmuziek (9,30—9,45 Gelukwenschen) 10,3(0 Morgendienst 11.00 Gramofoonmuziek - 11,15 Ensemble v, d. Horst 12,00 Berichten 12,15 Gramofoon muziek 12.30 Vervolg concert en gramofoon muziek 1,30 Gramofoonmuziek 4,45 Feli citaties 5,00 Voor de kinderen 5.45 Gra mofoonmuziek 6,00 Zang. piano en gramo foonmuziek (Om 6,30 Berichten) 6,30 Taalles en causerie over het Binnenaanv'arings- reglement 7,00 Berichten 7,15 Causerie over dc grondslagen der muziek 7,45 Cau serie over de leerwerking 8.00 Berichten ANP. herhaling SOS-Berichten 8.15 NCRV- Harmonieorkest. en wedstrijd. In de pauze: Gramofoonmuziek 10.00 Berichten ANP. actueele uitzending 10.30 Gramofoonmuziek 10.45 Gymnastiekles 11.00 Zang. piano en gramofoonmuziek 11,30 Gramofoonmuziek 11.5012,00 Schriftlezing. Hilversum II, 301.5 M, VARA-Uitzending 10.00—10,20 v.m. en 7,30—8.00 VPRO 8,00 Gramofoonmuziek (Om 8,16 Belichten) 9.30 Causerie „Onze keuken" 10,00 Morgen wijding 10.20 Uitzending voor Arbeiders ln de Continubedrijven 11.40 Causerie voor de werkloozen 12.00 Gramofoonmuziek 12.15 Berichten 12.17 Het VARA-Orkest 1.15— 1.45 ..Esmeralda", m.m.v. solist 2,00 Voor de vrouw 3.15 Voor de kinderen 5.30 Het VARA-Orkest. en gramofoonmuziek 6,28 Berichten 6.35 Gramofoonmuziek 6,40 Causerie over de financiering der sociale ver zekering 7.00 VARA-Kalender 7.05 Ge lukwenschen 7.10 Gramofoonmuziek 7.15 Causerie „Van streven en strijden" 7.30 Cau serie „Om het oude volk" 8.00 Herhaling SOS-Berichten 8.03 Berichten ANP. VARA- Varia 8,15 Voor schakers 8,16 „Schuldig of onschuldig?" voordracht 8,21 Fragmenten uit dc operette „Rose ma voisine" 8,45 Radlo- tooneel 10.00 Berichten ANP 10,05 Het Residentie-orkest m.m.v. soliste (opn.) 11,00 Declamatie 11,25 Gramofoonmuziek 11,30 12.00 De Ramblers. Droitwich 1500 M 11,25—11,50 Cello en plano 12,10 Robby Howell en zijn Band 1.00 Eric Jeffcote's Rhytm-kwartet en Martini en zijn Band 1,20 Uit Stockholm: Sven Sköld en zijn orkest 2,00—2,20 Declamatie 3,10 Jack Wilson en zijn kwintet 3.45 Re portages 4.05 Populair concert 4.20—5,10 Vesper 5,20 Gramofoonmuziek 5,40 Harry Roy en zijn Band en solisten 6,20 Berichten 6.40 Causerie „Theatre" 7,00 Zang 7.20 Het. Richard Crean-orkest 8,05 Octueele uitzending 8.35 BBC-Symphonie-orkest. m. m.v. soliste (9,259.45 Berichten) 10,40 Het Leslie Bridgewater Harpkwintet 11,20 Joe Loss en zijn Band 11,5012,20 Jazz muziek (gr.pl.). Radio Paris 1648 M. 9.05, 10.00 en 11,20 Gramofoonmuziek 12.30 Zang 1,10 Gra mofoonmuziek 1.25 Bailly-orkest 1,55 Gra mofoonmuziek 235 Zang 250 Gramofoon- muz. 3.30 en 5.05 dito 5.25 Het Ellis-orkest 6,35 Zang 6.5 0 Gramofoonmuziek 7.50 dito 8.35 Viola d'amore-voordracht 8,50 Pianovoordracht 9.20 Variété-programma 10.50 en 11.2011,35 Gramofoonmuziek. Keulen 456 M. 5,50 Het Rheinische Lan- desorkest 7,50 Gramofoonmuziek 11,20 Fabrieksorkcst 12,35 Omroepkleinorkest en solist 1,30 Populair concert 2,50 Gram*» foonmuziek 3,20 Barnabas von Geczy en zijn orkest 5,50 Cello en piano 6,35 Gramo foonmuziek 7,30 Will Glahe's orkest (opn 8,20 Radiotooneel 9.35 Gramofoonmuziek 10.20 NS-Toonkunstenaarsorlcest en een mandolineorkest 11,202.20 Nachtconcert. Brussel 322 en 484 M. 322 M.: 12,20 Gra mofoonmuziek 12,50 en 1.30 Omroeporkest I,502,20 Gramofoonmuziek 5,20 Zang en gramofoonmuziek 5,50 en 6.50 Gramofoon muziek 7,18 Vioolvoordracht 8,20 Jan Steurs' Musette-ensemble, militair orkest en soliste 10,30—11,20 Gramofoonmuziek 484 M.: 12,20 Omroepsalonorkest 12.50 Omroep- dansorkest 1,30 Omroepsalonorkest 1,50— 2.20 Omroepdansorkest 5.20 Dansmuziek (gr., pl.) 5,55 en 6,10 Gramofoonmuziek s,35 en 7,05 Omroepsalonorkest 7.35 en 3.20 Gra mofoonmuziek 8,35 Radiotooneel 9.50 Schubert-concert, met. toelichting 10,30 II.20 Omroepdansorkest. Deutschlandseiuler 1571 M 7,30 Viool en piano 8.20 Uit Rome: Het Omroeporkest 9.20 Berichten 9,15 Uit Londen: B3C 3ym- phonie-orkest 10.25 Gramofo-nmuzlek 10.50 3erichten 11,0511,20 Viool en cem balo. GEM. RADIO-DISTRIBUTIE BEDRIJF EN DE R.O.V. RADIO-CENTR \T.E. Woensdag 7 December. lc Programma: lederen dag van 824 uur A.V.R.O., V.A.R.A. enz. 2e Programma: lederen dag van 8—24 uur K.R.O.. N.CÜ.V. enz. 3de Programma: 8.00 Keulen 9.20 diversen 10.00 Parijs Radio 10.40 Radio PTT. Nord of div. 12.20 Brussel VI. 2.20 R. Danmark of div. 2.40 Radio PTT. Nord of div. 3.20 Keulen 4.20 London Reg. 4.50 Keulen o.20 Brussel Fr. 6.20 Droitwich 6.40 Keulen 8.20 Brussel Fr. 8.35 London Reg. 9.35 Keulen 10.20 Brussel VI. 10.30 Weenen of diversen. 4de Programma: 8.00 Brussel VI. 9.20 Gra mofoonmuziek G.R.D. of div. 10.35 London Reg. 12.10 Droitwich 2.00 Brussel Fr. 2.20 London Reg, 4.20 Droitwich 6.20 Lon don Reg. 7.00 Droitwich 8.05 London Reg. 8.35 Droitwich. Wijzigingen voorbehouden. ZIJN INTREDE TE EDE. Naar wij vernemen zal de laatste raads vergadering te Zoetermeer onder leiding van burgemeester Middelberg plaats vinden op 12 Dec a.s. Op 13 December zal in hotel ,X>e Gouden Leeuw" door burgemeester Middelberg den ingezetenen gelegenheid worden geboden afscheid te nemen. Od 16 December zal burgemeester Mid delberg te Ede geïnstalleerd worden. BOSKOOP. Een snoeplustige reiger. Toen de heer Tom Soet op zijn kwee- kerij kwam, zag hij tot zijn niet geringe verbazing, dat een reiger een visch had verschalkt, uit een te water staande fleur (soort vischtuig). De vogel moest dezen snoeplust echter duur koopen, daar hij nu zelf aan de vischhaak zat. Zooals begrijpelijk had het beest inmiddels groote moeite gedaan om zich van de haak te bevrijden. Het dier had zich daarbij reeds ernstig aan den bek verwond. De heer S. «rist. hoe«'el het dier heftig tegenspartelde, waarbij het zijn bevrijder nog in den arm beet. te grijpen. Door middel van een tang waarmede de haak werd doorgeknipt wist men den gulzigaard uit zijn minder prettigen toe stand te verlossen en zijn vrijheid terug te geven. Door M. VAN ZANTEN. Ze zaten knusjes op den divan, Ottc- lientje en Resi. Dadelijk na het eten waren ze naar boven gehold, naar Resi's kamer tje, om weer eens. net als vroeger, echt- gezellig samen te kunnen babbelen. Ze hadden elkaar immers in zoo lang niet gezien. „Fijn, dat concert," praatte het blonde meisje, met de zachte, dweepende oogen, „eerst mocht ik niet omdat het zoo duur was. Maar ten slotte heeft Oma een goed woordje voor me gedaan „Ja. jij bent nu eenmaal dol op muziek. Ik houd meer van dansen Resi neuriede een filmwijsje. „Kind. schel uit!" Ottelientje stompte haar prozaïsch nichtje, waarvan ze toch veel hield, omdat ze als altijd samen wa ren geweest, in de zij. „Je verscheurt mijn ooren. Ik vraag me dikwlijls af, hoe jij met zoo'n muzikale moeder.. Ze lachten allebei. „Ja, Mamazei Resi peinzen. „Ze is verbazend knap. hè? Laatst heeft ze nog eens weer op een liefdadigheidsconcert ge speeld de menschen waren gewoonweg niet te houden van enthousiasme. Als zij met haar vingers de toetsen van de plano aanraakt, is het, of de dingen om je heen veranderen Dat zei Papa altijd en hij had gelijk ook! Niet, dat ik het hooren kan.." „Nee. jij bent een barbaartje", plaagde Ottelientje, met Iets vergoelijkens en tege lijk meesterachtigs in haar toon. „Weet je nog wel vroeger toen wij nog in Am sterdam woonden en Tante Lotte iederen avond Chopin voor me speelde. Wat genoot ik daarvan! In het begin heb ik in Hilver sum je Moeders verrukkelijke nocturnes echt gemist." Ze zwegen even. denkend aan het verle den. Ze zagen zichzelf, twee kleine meisjes, nichtjes, maar ook vriendinnen, die altijd samen speelden. Ze gingen op dezelfde school, ze liepen, daar ze in dezelfde buurt woonden, bij elkaar in en uit en deelden samen de koekjes en bonbons, die Juf voor hen veroverde. Ottelientje had het altijd heerlijk in het deftig-stille Professorshuis gevonden, omdat zij, met haar grooten, muzikalen aanleg, Tante Lotte, die in haar meisjesjaren een bekende pianiste was ge weest, het best waardeeren kon. Later waren hun wegen uiteen gegaan. Het blonde nichtje was met haar familie in de provincie gaan wonen en Resi bleef, na haar Vaders dood, een beetje vereen zaamd met Mama die, meende ze. haar heelemaal niet verstond in het groote, sombere huis achter. „Het is vervelend, eenig kind te zijn", zei ze, volgend haar eigen gedachtengang. „Och, dat weet ik niet. Ik heb er geen last van," Ottelientje keek verbaasd op. „Trouwens.ik heb niemand noodig. Als ik maar viool kan spelen „Dat is het juist, Ik stel eigenlijk ner gens belang ln. Mama en lk zijn zoo ver schillend we hebben niets aan elkaar. Maar nu ik zou je gTaag een geheimpje vertellen, Lien „Hè ja.." Ottelientje schikte een beetje naderbij. Ondanks hun zeventien jaren ge noten ze belden van de situatie. Resi stond gewichtig op. Haar knap, bij- de-hand gezichtje straalde. „Eerst kijken, of de deur gesloten is, kind!" „Moet je luisteren! Je kent toch van Oudenaerde. onzen leeraar Nederlandseh. „Natuurlijk," knikte Ottelientje. „Dezen winter, bij dat laatste bal van Jullie club, heb ik hem Immers ontmoetIk ben teen expres overgekomen weet je nog wel?" „Nu. die is verliefd op me!" „Allemenschen," schrok Ottelientje. Dan ijverig: „Hoe heb je het gemerkt?" „Dat zal ik ze zeggen. Je weet, ik hoor op school heelemaal niet tot de besten. Ik ben al tweemaal blijven zitten en nu ln de vierde, heb ik. eerlijk gezegd, nog moeite mée te komen. Ik hou nu eenmaal niet van leeren. Maar Mama zegt, dat een vijfjarige metsjes-H.B S. al het minste is, wat ik doen kan. Ik ben dat aan mijn geleerden Vader verplicht, enz. enz. Ik heb helaas geen uitgesproken talenten, zooals jij en daarom werk ik me maar, zoo goed en zoo kwaad als het gaat, door dien rijstebrijberg van onregelmatige, Fransche werkwoorden en vierkants-worteltrekkingen die lk, tusschen twee haakjes, werkelijk verfóèi heen. Op het oogenblik, voor mijn over gang, moet ik verschrikkelijk hard blok ken, dat verzeker ik je. Met taal is het al altijd misère geweest. Opstellen-maken vind ik een nachtmerrie! Op mijn laatste rap port had ik n.b. voor van Oudenaerde een drie. Maarnu komt het, hoor! Bij den laatsten ouderavond is Mama eens met hem gaan praten en nu krijg ik extra-les van hem. Hij komt hier eenmaal ln de «eek op bezoek, luistert, als een lam naar Mama's fuga's en kijkt met vriendelijke, belangstellende oogen naar mijLaatst vroeg hij me verbeeld je of ik zijn schilderijen en boeken eens wilde komen zien." „Gunst. ResiOttelientje klapte ln de handen. „Dat vind ik gewéldig interes sant. Weet je, dat hij gedichten schrijft.." „Natuurlijk. ik heb zijn laatsten bun del gekregen." Resi bukte naar haar boe kenkastje. „Kijk!" Ze bestaarden belden vol bewon dering het blauwe bandje met de gouden letters, Ottelientje daeht: „Hoe is het mogelijk. Resi. die heelemaal geen litterair inzicht heeftHoe kan zoo'n man Maar ze bestrafte zichzelf om die leelljke gedachte. Ze waren ten slotte toch vrien dinnen. „Weet je, Resi, ik begrijp best, dat hij van je houdt. Je bent zoo mooi...." „Vind je?" vroeg het Professorsdochter- tje gevleid en ze keek eens even in het spiegeltje boven aan den schoorsteen. Nu ja. het was waar: ze had een aardig gezicht Oom Adriaan had laatst ook gezegd, dat ze langzamerhand een kleine beauty werd En toen holden ze naar beneden, want Ottelien moest zich kleeden voor haar con cert en Mama wachtte ln de serre met de thee. Dien avond, toen Resi juist in haar alge- bra-schrift een heele reeks prachtig ver sierde O's had geteekend, zei haar Moeder: „Lieverd, luister eens, ik moet je wat vertellen Wat is Mama ineens vreemd zenuwach tig, mijmerde ze. Maar haar aandacht bleef gericht op haar O's. „Ik hoop, dat je het niet erg zult vin den kind Je weet, ik heb veel, heel veel van Papa gehouden. Maar ik ben nu zeven jaar al leen geweest.... Enfinik zal maar met de deur in huis vallen: ik ga hertrou wen! Ik hoop, dat je mijn keuze zult bil lijken: Dr van Oudenaerde dien ik in den laatsten tijd heb leeren kennen als een fijn, beschaafd en ernstig mensch, heeft me vanmiddag ten huwelijk gevraagd.." (Auteursrecht voorbehouden). (Nadruk verboden). 479e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 2e klasse, 2de lijst Trekking van Dinsdag 6 December 1938 Hooge Prijzen 1500.— 1269 7298 400.— 1050 200.— 10269 11912 14093 21110 100.— 1302 4243 8671 11747 15167 Prijzen van 30. 1025 1107 1109 1228 1229 1265 1318 1371 1395 1405 1496 1521 1578 1581 1587 1641 1694 1695 1707 1776 1791 1824 1864 1910 1923 1935 1957 1975 2056 2097 2105 2116 2124 2147 2156 2185 2188 2193 2259 2349 2449 2532 2715 2787 280 1 283 0 2928 2943 2953 2958 2959 3002 3013 3040 3065 3089 3117 3127 3153 3164 3270 3292 3344 3355 3375 3418 3433 3442 3443 3462 3526 3533 3542 3558 3621 3629 3634 3639 3661 3704 3705 3708 3826 3895 3919 3923 3934 3947 4026 4028 4038 4079 4084 4137 4166 419* 4245 4256 4267 4277 4280 4290 4339 4376 4391 4393 4429 4446 4499 4515 4529 45É 4579 4600 4688 4690 4710 4717 4735 474% 4763 4802 4810 4816 4858 4964 4978 499' 5002 5026 5031 5038 5044 5051 5084 5101 5153 5169 5209 5214 5215 5228 5230 5283 5320 5333 5376 5388 5393 5403 5405 5407 5410 5439 5469 5484 5519 5527 5538 5579 5584 5706 5735 5736 5738 5751 5779 5797 5802 5809 5818 5855 5930 5934 5948 5998 5999 6178 6182 6184 6233 6271 6284 6288 6296 6303 6305 6369 6474 6495 6526 6609 6612 6648 6667 6761 6783 6819 6844 68M 6867 6879 6885 6925 7031 7047 7095 7138 7166 7174 7180 7184 7193 7207 7219 7234 7414 7430 7435 7441 7448 7453 7508 7572 7600 7633 7708 7712 7719 7732 7734 7741 7746 7749 7762 7769 7858 7880 7881 7892 7908 7925 7995 8020 8043 8103 8105 8180 8195 8217 8231 8233 8280 8361 8390 8430 8443 8492 8496 8523 8551 8727 8734 8741 8749 8752 8770 8833 8842 8887 8890 8893 8910 8932 8947 8959 8997 9010 9017 902^ 9032 9046 9091 9105 9145 -9167 9189 9205 9226 9236 924 1 9274 9277 9316 9370 9385 9392 9396 9405 9423 9434 9442 9471 9490 9521 9533 9541 9554 9561 9596 9684 9705 9737 9751 9754 9769 9778 9796 9809 9831 9845 9861 9953 9960 9996 10033 10067 10099 10153 10184 10205 10217 10284 10312 10315 10324 10332 10339 10362 10364 10382 10384 10433 10443 10456 10494 10549 10551 10563 10574 10586 10614 10622 10674 10678 10686 10704 10720 10766 10794 10807' 10851 10855 10869 10900 10904 10919 10978 11022 11132 11137 11169 11183 11193 11194 11209 11211 11220 11227 11238 11239 11290 11325 11357 11368 11388 11420 11471 11482 11617 11648 11704 11734 11754 11763 11782 11784 11800 11817 11826 11833 11843 11844 11943 11975 11979 12001 12035 12019 12055 12079 12084 12111 12187 12202 12228 12267 12297 12323 12326 12331 12344 12353 12398 12399 12418 12496 12525 12536 12547 12602 12679 12724 12742 12747 12765 12782 12806 12859 12861 12876 12878 12880 12885 12921 13005 13022 13045 13093 13102 13149 13176 13277 13340 13357 13359 13369 13406 13529 13537 13549 13613 13643 13672 13727 13787 13839 13878 13908 13922 13949 13978 14014 14040 14052 14080 14086 14100 14113 14114 14115 14162 14183 14185 14188 14197 14238 14240 14295 14311 14330 14336 14380 14404 14435 14503 14530 14579 14582 14592 14630 14708 14847 14866 14897 14936 15005 15009 15126 15141 15166 15190 15219 15247 15277 15287 15295 15300 15350 15362 15366 15373 15419 15499 15513 15524 15642 15656 15657 15675 15677 15682 15722 15786 15803 15818 15869 15906 15937 15943 16003 16086 16172 16198 16263 16387 16446 16507 16558 16604 16664 16668 16728 16771 16844 16869 16922 16958 16964 16975 16989 16999 17017 17020 17024 17025 17027 17030 17080 17084 17116 17121 17125 17145 17227 17Ü6 17273 17307 17334 17375 17379 17386 17398 17420 17537 17557 17587 17698 17705 17780 17791 17814 17832 17883 17905 17942 18025 18035 18039 18062 18142 18154 18270 18274 18318 18439 18519 18531 18544 18593 18694 18708 18760 18774 18786 18811 18812 18899 18912 18987 18993 19006 19012 19041 19042 19061 19077 19096 19102 19119 19150 19162 19167 19173 19187 19190 19195 19205 19219 19267 19297 193x3 19314 19318 ;9339 19349 19356 19381 19383 19385 19386 19393 19396 19402 19426 19440 19547 19551 19594 19633 19685 19715 19767 19799 19888 19898 19988 20070 20103 20105 20118 20130 20133 20139 20174 20184 20190 20195 20209 20218 20265 20291 20293 20308 20340 20421 20461 20463 20541 20589 20618 20641 20674 20724 20768 20777 20810 20858 20897 20953 20957 20964 20967 20970 20977 20978 21035 21048 21056 21058 21066 21080 21082 21139 21169 21190 21267 21281 21411 21447 21450 2l<53 21541 21542 21560 21612 21623 21631 21703 217W 21745 21750 21751 21788 21794 21896 21901 Verbeter. 2e kl„ le lijst: 8158 m. z- ®151, 6104 ontbreekt. 4-2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 8