LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 5 December 1938 De begrooting van Boskoop 1939 Voedt Uw huid 's nachts met Purol dS Met groote moeite sluitend gemaakt VRAGENRUBRIEK FINANCIEN Kapitaalreorganisatie der Haagsche Tramweg-Maatschappij BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN NOORDWIJKERHOUT. Burgerlijke Stand. Oeboren: Gudula Cornelia Maria, D. van H. J, Conijn en J. M. van Emmerik Antonluy phlllppus, Z. van W. J. M. Hulsebosch en P. G. Möller Antonlus Marlnus, Z. van P. A, Bader en M. A. van den Heuvel GUsbert Lodewijk Willem. Z. van E. H. H. M. Jansen en I. P W. Peek Gecrtruda Maria, D. van P. w. van der Ploeg en A. M. Alkemade Maria Cor nelia Margaretha, D. van P. Neelen en J van den Berg Elisabeth, D. van G. W. Laros en A. Rietvink Johannes Maria, Z, v. N Meeu wenoord en M. C. Nulkes Johannes Leonar do Wilhelmus. Z. van C. de Winter en L H Duijndam Johannes Martinus Leonardus. Z, van L. van dyt Burg en Maria H. Berkhout Maria Wilhelmtna. D van N. W. Meeuwenoord en Th. C. E. van Dijk Johanna Jacobn. D. van A. M. Anthonlssen en J. E. Caspers Petrus Jillis Adrlanus. Z. van Jac. Koster en M. M. Wijngaarden Ida Cornelia Maria Odn, D. van S. P. C. J. Verdegaal en van I. E Smit Theodora Maria Martina. D, van j Meiier en A. A. Boon. Overleden: Maria Hoogeboom 78 J„ echtge- roote van W. van den Berg Dirk' Warmer dam 74 J„ echtgenoot van G. P. Topner C. p. de Vroome 60 J.. echtgenoot van G. Mulder Willem Bakker 80 J. In de Ned. Herv. Kerk bracht de No vember collecte op f. 53 78 voor de Kerk en f. 1812 voor de Diaconie. Voor deze gemeente ls aangewezen als hulpkeurmeester bij den Vleeschkeu- ringsdlenst de heer L. P. de Roy uit Aarle-Rinkel (N.Br.). In de Gemeentewoning alhier werd een ..EtIat,ha"-avond" gehouden, uitgaan de van het Chr. Instituut voor doof stomme kinderen" te Voorburg. Ds van Noort opende met gebed, waar na de heer J. Verrtj, leeraar aan het instituut een lezing hield met lichtbeel den. De zaal was geheel gevuld. Alhier overleed in den ouderdom van ruim 80 Jaar het bekende dorpstype „Wil lem Bakker", die er een groote vrienden schaar op nahield, bij wie hij zijn week- geldje ophaalde. Hij was een merkwaar dige verschijning, die men hier zeker zal missen. OEGSTGEEST. St. Nicolaasfeest op de O. L. School. Voor de leerlingen van de O. L. School san den Terweeweg was het vandaag een gioote feestdag. Terwijl hedenmorgen voor de leerlingen van de hoogste klassen in het gymnastieklokaal een zeer bijzondere filmvoorstelling werd gegeven (o.a. de leerzame film Mooi Nederland en eenige I humoristische films) kwam de eerbled- vaardige Sint Nlcolaas, ditmaal vergezeld door twee Zwarte Pleten een bezoek bren- ;en aan de leerlingen van de laagste klas- 1 'ïi. In de hal der school werd het gezel- I chap ontvangen door het hoofd, den heer 1- W van Leeuwen en de 6choolcommis- c.e Hierop volgde een bezoek aan het gym nastieklokaal aan de overige leerlingen. Al len werden ruim voorzien van limonade en diverse versnaperingen. Ook voor de laagste klassen zijn eenige mooie films vertoond. Het was een prettige dag, waarvoor de I commissie, die alles keurig had georgani- seerd, zeer zeker hulde toekomt. De najaarscollecte langs de hulzen I voor de Diaconie der Ned- Herv. Gem. heeft opgebracht f. 896.85'/i. wer« dea )t 19 ineni nam, J. A. ge- latil ;nt< I ee rekw^ 1101® onS- vel®. RIJNSBURG. Vereeniging van Melkhandelaren: Dere vereeniging vergaderde ln café Centraal. De heer van der Meer opende, vaarna de secretaris, de heer Alb. den Haan. de notulen las, welke onveranderd werden goedgekeurd. De voorzitter zette het doel der vergade- I ring uiteen n.l. de vaststelling van den I concumptie melkprijs. Algemeen waren de I melkhandelaren en zelfventende boeren I tegen verhooging, maar van de zijde der I veehouders werd aangetoond, dat bij de I thans geldende prijzen geen mogelijkheid I bestaat tot een loonende exploitatie te komen, Noodgedwongen besloot men dan ook de I prijzc-n met 1 cent per liter te verhoogen I ra te brengen van 11 op 12 cent. I Na bespreking van enkele huishoudelijke laken, sloot de voorzitter de goedbezochte I vergadering. De Unie-collecte heeft hier f. 183 op- (ebracht. Ingaande Maanda a.s. wordt de melk prijs met 1 cent per L. verhoogd. In ons blad van Vrijdag zijn de op- laven Burgerlijke Stand en Loop der Be- |rolklng abusievelijk geplaatst onder Llsse. De collecte voor de vervolgden om ge- I °ot en ras heeft hier ter plaatse f. i75..18' I'-De ebracht. Voor de collectrices onder lei- lwg van mevr. Bosschieter ls dit een Machtig reusltaat! Tot ouderlingen in de Ger. Kerk zijn llrkozen de heeren D. Zwaan. A. v. d. Mey |v2., J. C. Exel en T. Noort. Tot diaken de |«er J. Ravensbergen. In de garage van hotel Schxeuder l'erd een schietwedstrijd gehouden, uit- Irtande van de B.V.L. waaraan 41 schut- |'*rs deel nam. 1De 5 beste schuttere wonnen een boter- Ifiler, nl. de heeren G. Hoogenboom, M. ISchreuder, C. Hoogervorst, J. Balvert en 1'. Duuren: 8 schutters wonnen een St. l«wlaaspop, 12 een kleinere, en 16 een ons |kkculaas. - Ondanks het feit, dat kleedlngstuk- l«n gestolen zijn van den naaikrans 1-Helpt Elkander", kon toch een 90-tal Ijwdlngstukken aan de menschen, die löarvoor in aanmerking kwamen, worden li-gereikt. Door spoedlgen aankoop, kon l-4 Sroote getal uitgereikt worden. Tevens IJ'rd de verloting gehouden, ten bate van l-'t werk van den Krans. De Buurtvereeniging ..Eensgezindheid", i* korten tijd geleden is opgericht, had I'j: de kinderen van de leden in „Bloe- «rlust" een St. Nicolaasfeest georgani- l, ;d. De voorzitter der vereeniging, de i*r B. Pauw, dankte allen hartelijk, die net organlseeren van dit feestje hadden ^gewerkt. Een zeer groot aantal kleinen de zaal. Zij werden op vrooltjke wijze Ssehouden en keerden met versnape- -!tn in uiterst blijde stemming huis arts. Woensdagmiddag a.s. bestaat ten van dr. G. J. Rijkmans alhier gele- "leid tot kostelooze Inenting. De collecte voor de Inwendige Zending Jk in de Ned. Herv. Kerk f. 63,86 opge- B. en W. hebben gelijk gemeld, de gemeente-begrooting 1939 aan den Ge meenteraad - ter vaststelling aangeboden Zij merken op, dat het sluitend maken der gemeente-begrooting ditmaal groote moei lijkheden heeft opgeleverd. Het zal dan ook geen verwondering wek ken, dat het voorontwerp een belangrijk tekort opleverde. Bij het beramen van mid delen tot herstel van het evenwicht om tot een sluitende begrooting te komen, zonder verhooging der belasting en zonder herzie ning der tarieven der gemeente-bedrijven, werden de uitgaafposten ln de eerste plaats scherp herzien. Waar mogelijk werd ver soberd, nieuwe uitgaven voor overigens wenscheltjke of nuttige zaken werden ln het algemeen geschrapt, zoodra bij het college de noodzakelijkheid van de uitgaaf niet meer vaststond O.m. werd de reser veering tot het herkrijgen van vervreemde waarborgsommen gestaakt. Ook ondanks deze versobering en een ge raamde hoogere totaal belastingopbrengst, zou de begrooting niet sluitend zijn gewor den. Hierna viel nog een bedrag van f. 8000 te vinden (bij een raming van den post voor onvoorziene uitgaven van f.15 000). De eenige nog overblijvende mogelijkheid bestond ln het opvoeren van de ultkee- ringen aan de gemeente door de gemeente bedrijven Beliepen deze in 1938 wegens ge wone uitkeering uit het vernieuwingsfonds van het electriciteitsbedrijf f. 15.000, thans kon een totaalbedrag van f. 40.250 wegens batige saldi worden geraamd. Dit saldo werd verkregen door het achterwege laten van enkele afschrijvingen op objecten, welke daarvoor zonder bezwaar uit bedrijfs technisch oogpunt in aanmerking konden worden gebracht. De ultkeeringen aan de gemeente konden deswege worden ver- noogd met een bedrag van f. 5127,56. Ten slotte hebben B en W. genoegen moeten nemen met een bedrag voor on voorziene uitgaven van f. 10.825,76 De begrootïng v?n baten en lasten van het gasbedrijf geeft een tekort van f,2700. Voor de subsidie aan het Burgerlijk Arm bestuur kon f. 3200 minder dan aanvanke lijk voor 1938 werd geraamd, worden uitge trokken. De financiecle toestand der gemeente wordt allengs ongunstiger. Hoewel en kele lichtpunten te onderkennen zijn, zal het moeilijk vallen voor volgende jaren aan verzwaring van belasting druk te ontkomen. Nieuwe uitgaven zullen, voor zoover in het vermogen ligt, vermeden»worden. Een niet onbeteekenende verbetering ln den toestand der gemeen te-financiën af gezien van een opleving in het boomkwee- kerijbedrijf zal eerst, voor zoover thans kan worden nagegaan, in 1945 kunnen intreden. In dat jaar zal het totaal aan verplich tingen wegens aflossingen van geldleenin- gen verminderen met niet minder dan f 6375. waarbij voorts nog komt de ver mindering van het totaal bedrag aan renten, tengevolge van de daling der ge meentelijke schuld met in 1940 f. 59.680 ln 1941 f 60.940, ln 1942 f 54940 en ln 1943 en 1944 elk jaar f. 53.540. Een en ander uiteraard als het aangaan van nieuwe schulden kan worden voorkomen. Hieronder volgen nog eenige grepen uit de gemeentebegrooting met een vergelij king der cijfers met die van het jaar 1938 Ultk uit het gemeentefonds f 48.688,47 (v. j. f. 52.154,91). Deze uitkeering zal ln de komende zes jaren regelmatig blijven da len; na zes jaar met een bedrag van rond f. 28.000 Schoolgelden: Openbare school v. gew. L.O. f. 1500 (v.j. f. 1450); Openb. school voor U.L.O. f. 1050 iv.j. f 1200); Bijz. gew. L.O. f. 2750 (v.j. f. 2700); Bijz U.L.O. f. 1600 (v.j f. 1500). Uitkeering uit het werkloosheidssubsidie- fonds wegens gewone bijdrage in de kos ten van steunverleening en werkverschaf fing aan werkloozen. met inbegrip yan den steun aan kleine boeren en tuinders f. 72.781,11 (v.j. f. 63.767,81). Het percentage van het rijkssubsidie in deze kosten kon worden gesteld op 79.6"» (v.j76.9'. Wegens belastingopbrengst etc kon in toaal worden geraamd een bedrag van f. 90915,34 (V.j. f. 896401. Hier is dus eenige stijging vast te stellen. De bedrijvenwlnsten zijn als volgt ge raamd: Electriciteitsbedrijf f. 14.050, gasfabriek nihil, waterleiding f. 26.200; renten v. geld- leenlngen f. 48.057,40 (V. j. f. 49.202,45), af lossing van geldleeningen f. 58.190 (v. J. f. 619901. Annuïteiten van geldleeningen f. 4988,55 (v. j. f. 7259,47). Het voorschot op de vergoeding ex art. 101 der L. O.-wet. te betalen a d. School besturen, is ten aanzien van bijz. gewoon L. O. geraamd op f9,22 per leerling, en dat ten aanzien van bijz. UX..O. op f. 19,55 per leerling. De subsidie aan den handelscursus i« verlaagd uitgetrokken tot een bedrag van f.250 (v. j. f.500). Kosten van overbrenging, plaatsing en verpleging van arme krankzinnigen f. 13.445,35 (v. j. f, 12.420). De subsidie aan het Burg. Armbestuur f. 26.300 (v. J. f29 500); Kosten van werk verschaffing aan werkloozen f. 13 087.05 (v. J. f. 1743,05). Steun aan werkloozen f75.000 <v. Jaar f81.500); Steunverleening aan kleine kwee kers f. 12.000 (v. nihil) Onvoorziene uitgaven f. 10.825.76 (v. J. f 15.040,04). -4 De kosten van he* door de gemeente te maken tegeltrottoir, die van beplanting van den Zijdeweg, welk gedeelte ln 1939 van provlnciewege zal worden verbeterd, ztjn op den kapitaaldienst uitgetrokken tot een bedrag van f.3500. De opcenten op hoofdsom der personeele belasting bedragen 150. Bij belastingver- hooging kan dit cijfer worden opgevoerd tot 200. De opcenten op de hoofdsom der ge meentefondsbelasting bedragen 55. Bij be- lastingverhooging kan dit cijfer worden op gevoerd tot 75. want zij wordt er zoo zacht en mooi, zuiver en gezond door. Doe dit 1 of 2 x per week. Ook vebwormpjes, vlekjes, pukkels en uitslag verdwijnen er door. Tube 45, Doos 60-30 et. 4539 (Ineez. Med.) SASSENHEIM. Door het Bloembollen-surplusfonds zijn aan de landelijke Kath. Jeugdcentrale bloembollen beschikbaar gesteld, waarvan de bloemen door de Jeugd, na ln bloei ge trokken te zijn, afgestaan moeten worden aan zieken en/of ouden van dagen. De collecte ten bate van hen die om geloof of ras vervolgd, heeft alhier f. 233.09 opgebracht. Het diploma directeur van een kerk koor St.. Gregorlus werd behaald door de heeren M. Post, M. Driessen en J. Keyser alhier. Tot onderwijzer aan de Herv. School hier ter plaatse ls benoemd de heer W. de Hoop te St. Nicolaasga, Echten-Polder. VALKENBURG. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: Jan Jungerius 28 j. van Rijns- burg en Gerritje v. d. Mejj 28 J. VOORHOUT. Ernstige toeneming der werkloosheid. Nu de meeste werkzaamheden in het bloembollenbedrijf hun beslag hebben ge kregen, stijgt het werkloozenaantal ook ln onze gemeente ln sterke mate. Thans staan aan het bureau van arbeidsbemidde ling alhier 185 werkzoekenden Ingeschreven waarvan ongeveer 120 als ondersteund moeten beschouwd worden. De voorzitter van het hoofdstembureau heeft in de vacature van gemeenteraadslid, ontstaan door het overlijden van den heer G. Witteman. benoemd verklaard den heer B. C. P. Prins alhier. De meeste bloembollenkweekers heb ben thans hun bollen ongeveer geplant. De werkzaamheden hadden een zeer vlot ver loop. VOORSCHOTEN. St. Nicolaasfeest R. K. Volksbond. Voor de kinderen der leden van den R.K. Volksbond heeft St. Nlcolaas, verge zeld van zijn trouwe helpers gistermiddag het R.K. Vereeniglngsgebouw bezocht. Het was feest voor de circa 120 kinde ren die met ouders of familieleden met spanning het oogenblik van St. Nlcolaas komst afwachtten. De Sint arriveerde met een auto. Er werd getracteerd op chocolademelk en speculaas, terwijl de Sint persoonlijk elk kind een zakje met lekkers overhandigde. Uit den ijver waarmede de kleinen hun liedjes zongen en de glunderende ge zichtjes was wel op, te maken, hoezeer zij genoten! Het werd bijzonder op prijs gesteld, dat zoowel van de zijde van de geestelijk heid als door dr. C. Kerkhof blijk werd gegeven van medeleven met dit aardige kinderfeest, evenals van de onderwij zeressen die voor de goede orde zorgden. Bijeenkomst Chr. Hist. Jongerengroep. Onder leiding van den voorzitter, den heer A. Fortgens, kwam de Chr. Hist. Jon gerengroep bijeen. Na het zingen van Ps. 139 vs. 1 opende de voorzitter met gebed. De heer O. R. I. Viveen sprak over: „Enkele opmerkingen over de debet- en credietzijde van dit kabinet". Uitvoerig werd stilgestaan bij de begrafe niswet, defensie, ouderdomsvoorziening, hu welijkswetgeving en Zondagswet, waarna zich een levendige discussie ontspon Het buitenlandsche politiek overzicht werd verzorgd door mej. C. van Leeuwen. Met het zingen van Gez. 44 vs. 1 en dank- geber werd gesloten. De collecte gehouden ten bate van vervolgden om ras en geloof heeft opge bracht f. 211. In November heeft de Diaconie-collecte langs de huizen opgebracht f. 065,23'/». De Zenddngscollecte in de kerk bracht op f. 351,40. De collecte in de kerk voor de Jood- sche kinderen bracht op f. 95,88. n. Batavia; R. R. Leyden, n. Itailé: P. Schoep, n. Katwijk. Kerkstraat Jl; M Reiter. n. Hon garije; M. T. van Evert, n. Leiden, Kort Galge water 16; H. de Kruyft. n. Ned. Tndië; P. E van Oassel. n. Den Haag, Z. O Buitensingel 230 a; A. Winckel, n. Bloemendaal, Klooster St. Franciscus; B. Dekker, n. Bandoeng; J. L. J. Grevers. n. Duitschland; L- J v. d. Maesen en n. Haarlem, L. de Colignylaan 18; R. Bolhuis, n. id.; G. Koster, n. Bussum, Graaf Florislaan 5; Wed. M. H. Addicks. geb. Braun, n. Bazel (Zw.); C. J. van Herpe, n. Amsterdam, Singel 313; E. A. Boers, n. Den Haag, Anna v. Saxenstraat 31; T. Fromme, n. Mülheim (Dld.rn M A. Schel ler, n. Den Haag. Chrispijnstraat 34; J. I. M. Stolk. n. Batavia; H. G. T. Remmerswaal, n. Voorburg, v Egmondstraat 18; H. B. C. Pouw, n. id.; G. M. Blluska, geb. de Smit, n. Maas sluis. Goudsteen 2; A. W. v. d. Hilt, n Naald wijk. Maardijk 8; H P. V. Meijer, n. Tilburg. Gen. Maj. Kromhoutkazerne; J, M. van Uum. n. Den Haag. Weteringplein 15; A. Dostalova, n. Bottrop (DldJA. R. Ficker, n. Turkije; H. Ruben, n. Den Haag. Hollanderstraat 63; A. Noordermeer, n. Bergschenhoek, Rottekadc 9. Gevestigd: Th. E. R. G. Arnold en gez., Prin- senweg 58; A. J. A. M. v. Boekhout en vrouw. Raaphorstlaan 33a; C. Boers. Schouwweg 1; P. Bouwens en vr.. Rijksstraatweg 645; Wed. L. Verhoeven, Oostdorperweg 88. W. van Eijk. Kamp Waalsdorp; H. M. van Fenema, Pr. Marielaan 25; C G. Hulsinga. Mecklenburg - laan 6; S. P. v. d. Klein, Kerkebout lOg; E. .T. C. M. Knippenborg. Ridderlaan 1; J. A. de Koek, Plein 1; H Koehoorn. Eikenlaan 3-5; C. Kolff en gez., Bremhorstlaan 8; E. Lange, Wassenaarscheweg 15; D. J. Lascaris en gez., Prinsenweg 76; H, M. G. van Leeuwen. Eiken laan 18; J. C. Leeuwenburgh en vrouw. Prin senweg 92; K. Leutering. Eikenlaan 3/5; R. v. Leijden. Crocusstraat 8; C. Leonelli. Iepenlaan 3; M Mulder. Gr. Haesebroekscheweg 22; R. W. L. Mljnssen. Jonkerlaan 72; C. A. Noordermeer, Louisestraat 4 ;M. Raimund. Wllhelminalaan 7; I. H. Barones Schimmelpennlnck van der Oye, Kerkstraat 49; H. D. Schillter en vrouw. Schouwweg 2; H. Tljssen. Rijksstraatweg 695; G. Unfrau. Prinsenweg 76; W. M. Flot, Hooge- weg 1; H. Wldmer, Groot Hoefijzerlaan 34; T. Zeilstra, Acacialaan 15; J. v. Zuijlen, Middel weg 5. Burgerlijke Stand. Geboren: Anna Christina, d. van C. J. van Steen en A. A. Zandvliet; Cornells Johannes Petrus, z. van J, C. v. Wissen en C. A. Knjj- nenburg; Christina Antoinette Petra, d. van C. S. Berghegen en C. J. Damen; Wolfgang Alfons. z. van A. M. Tonnis en M. G. Laukötter; Jan Adrianus Walterus. z. van J. F. P. Hers en S. A. Andriesse. Overleden: Louwina Bartha v. d. Laan, 91 jaar. wed. van W. F. K. v. Hartevelt; Adrianus Henricus van Eekelen, 23 jaar, ongehuwd. Getrouwd: A. Biluska en G. M. de Smit. Bellamy. In Centraal werd vanwege de Intern, ver. „Bellamy", afd. Wassenaar, een zeer goed bezochte propaganda-vergadering gehou den. Als spreker trad op de heer van der Stijl te Den Haag die ln een gloedvol be toog uiteenzette hoe het alleen mogelijk zal blijken te zijn om de thans bestaande scheidingsmuur tusschen overvloed en wel vaart volgens het idee Bellamy weg te breken. De avond werd verder opgeluisterd door een Bellamy-Hawaian gezelschap uit Rot terdam en het Bellamy-tooneelgezelschap uit Den Haag, dat met een kernachtig stukje de Bellamy-gedachte naar voren bracht. Het geheel is een geslaagde avond gewor den. Uitvoering van „De Optimisten". In het gebouw Centraal heeft het Revue- en Tooneelgezelschap „De Optimisten" Za terdagavond opgevoerd de klucht „Voor één dag dame". De voorzitter, de heer Vlieland, I opende met een welkom, in het bijzonder gericht tot de vertegenwoordigers van de zustervereeniging U.D.I en het muziekge zelschap. Hierna werd de klucht heel goed ten tooneele gevoerd. De band „De vroolijke Boyr." zorgde voor vroolijke muziek, ook bij het bal, waarmee de avond werd gesloten. Gevonden: Ten politiebureele te be vragen gedurende de morgenuren van 912 Een parapluie, een manchetknoop, een sleutel, een muts, diverse handschoenen, een kalender, een konijn, een pijp, een stap, een rozenkrans, een doos passpartouts, een opschrijfboekje, een vulpen, een cein tuur, een damestasch met inhoud, een goederenzak, een rijwielbelast in gmerk. ZOETERWOUDE. In plaats van den heer H. Hogen- doorn. die voor de functie van kerkvoogd bedankt heeft wegens vertrek naar Voor schoten, is door de notabelen der Herv. Gem. alhier als kerkvoogd gekozen de heer E. Hulsbos, die deze benoeming heeft aange nomen. WARMOND. Tot tijdelijk onderwijzer aan de R.K. Parochiale Jongensschool alhier ls be noemd J. G- van Stol uit Lelden. De gehouden collecte ten bate van hen, die wegens geloof of ras uit hun land verdreven werden heeft hier opgebracht de somma van f. 262,62. WASSENAAR. Loop der Bevolking. Vertrokken: G. LctterTe en gez.. n. Den Haag, De Sillestraat 157; J. W. F. Blanson Henke- mans. n. Groesbeek, Molenweg 11; M. E. Meer burg, n. Oldenzaal, Steenstraat 1; A. v. Brink, J. de V. te K. - Te Wassenaar zijn er in derdaad nog vrfje duinen zonder kaart te be treden en wel; Aan denzelfden kant van hotel-restaurant Lievense, direct daar voorbij, is een z.g. mobili satie-pad. Wanneer men dit een 100 rfieter volgt, houdt alle afzetting op en heeft men het gebied der vrije duinen bereikt. Verder ls er om de 100 meter een opening langs den weg van den Wassenaarschen Slag tot aan de parkeertei^einen opengelaten om de duinen te kunnen betreden. Alleen de zeereep, ter breedte van pl.m. 100 meter is afgezet ter rein, doch op een viertal plaatsen kan men over speciaal daarvoor aangelegde uitgangen het Noordzeestrand bereiken. Zoo zijn de duinen vrij tot Katwijk toe. In de andere richting ten Westen van hotel Lievense moet men om de vrije duinen te be reiken pl.m. 10 minuten het ruiterpad volgen. Dan komt men aan een dennenboscn en vanaf hier tot aan het z.g. Golf zang /gelegen nabij den overgang van Meijendell naar Den Haag) zijn ook de zg. „vrije duinen". Het publiek weet dit in het algemeen niet, omdat evengoed overal borden staan van „Ver boden Toegang". Deze dienen evenwel alleen om ongewenschte personen (stroopers en derg., al zouden deze niet op heeterdaad betrapt kun nen worden op eenig delict, toch voor z.g. ver boden grondloopen verbaliseerd kunnen wor den) te weren. A. W. A. te L. - De aanslag moest op grond van art. 14 worden begroot. Bij de begrooting mag uitsluitend op de bü den aanvang van het belastingjaar (1 Mei) bestaande feiten worden gelet. Blijkt achteraf, dat de werkelijke op brengst over het belastingjaar lager is ge weest dan werd geschat, dan is dit geen reden om den opgelegden aanslag te herzien. Reclame heeft dus geen zin. J. G. Het kind uit het eerste huwelijk erft met de andere kinderen mede. De vrouw wordt met een wettig kind gelijk gesteld. Het erfdeel van de vrouw uit het tweede huwelijk mag het vierde deel van de goederen der erf'aters niet te boven gaan. Fr. v. H. te L. Wendt U tof de directrice van de Vakschool voor meisjes aan het Rapen burg. W. D. te L. Ad 1. Een drukfout speelde ons parten. Zijn leeftijd was 43 jaar. Ad 2. Dat is wel beweerd, doch onjuist. 1002 1041 1046 1130 1161 1236 1244 1252 1266 1286 1349 1358 1363 1382 1399 1490 1498 1560 1561 1592 1629 1630 1675 1736 1774 1827 1865 1888 1893 1963 2234 2270 2275 2313 2366 2457 2468 2477 2543 2551 2786 2817 2849 2860 2873 3059 3086 3087 3147 3217 3257 3356 3362 3385 3420 3566 3597 3600 3603 3645 3706 3721 3732 3752 3771 3916 3959 3962 4037 4100 4253 4275 4371 4382 4388 4551 4552 4582 4604 4621 4766 4789 4807 4845 4850 4891 4926 4973 5022 5057 5114 5116 5130 5327 5336 5392 5420 5435 5553 5554 5681 5698 5746 5758 5827 £927 5928 5932 5990 6014 6089 6119 6131 6154 6160 6318 6324 6325 6328 6370 6621 6636 6674 6745 6848 6966 6985 7112 7113 7162 7292 7323 7352 7359 7396 7459 7468 7471 7480 7506 7614 7632 7640 7647 7686 7830 7949 7960 8002 8010 8206 8209 8265 8287 8323 8445 8446 8458 8559 8613 8691 8707 8708 8721 8732 8782 8801 8802 8816 8866 8964 9040 9049 9066 9084 9291 9296 9300 9306 9328 9579 9610 9613 9631 9664 9701 9723 9724 9767 9794 9841 9866 9882 9913 9S54 479e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 2e klasse, le lijst Trekking van Maandag 5 December 1938 Hooge Prl*"»n 20.000.— 15650 5.000.— 3276 r nnn7779 1 000.— 3845 4431 6146 14912 20661 400.— 1562 11424 17519 100— 1387 1588 4343 6028 10487 14210 14281 16735 19490 Prijzen van 30. 1200 1222 1235 1293 1307 1333 1419 1442 1461 1599 1610 1617 1802 1811 1823 1967 2121 2230 2379 2387 2409 2641 2746 2771 2895 2940 3055 3219 3232 3240 3476 3537 3562 3663 3669 3670 3794 3833 3852 4123 4125 4136 4423 4489 4491 4703 4704 4713 4860 4874 4878 5066 5085 5090 5364 5365 5366 5648 5655 5673 5828 5880 5928 6020 6078 6085 6194 6260 6314 6467 6503 6607 6890 6923 6943 7196 7239 7281 7417 7434 7442 7558 7563 7585 7742 7791 7817 8070 8144 8153 8350 8380 8412 8626 8652 8690 8754 8761 8772 8872 8931 8941 9157 9176 9207 9431 9454 9461 9666 9874 9697 9798 9822 9826 9985 9997 10035 10059 10098 10100 10148 10166 10169 10174 10202 10207 10237 10242 10254 10290 10295 10300 10322 10331 10341 10354 10357 10374 10379 10398 10455 10460 10467 10469 10477 10497 10522 10523 10625 10528 10543 10559 10636 10698 10821 10882 10923 10948 10993 11076 11098 11176 11187 11201 11202 11300 11364 11399 11457 11566 11574 11606 11642 11654 11655 11672 11676 11693 11761 11786 11793 11811 11813 11818 11824 11840 11854 11863 11914 11985 12023 12045 12127 12136 12147 12183 12206 12214 12229 12237 12280 12281 12282 12377 1238() 12381 12421 12459 12482 12487 12575 12609 12613 12614 12654 12666 12680 12687 12735 12766 12772 12783 12791 12805 12877 12884 12912 12955 12959 12963 12967 13010 13020 13074 13111 13124 13165 13250 13293 13326 13409 13427 13437 13481 13499 13501 13506 13522 13573 13585 13587 13624 13634 13702 13706 13778 13805 13948 13950 13958 13991 13997 14016 14101 14111 14203 14211 14213 14226 14284 14297 14305 14382 14384 14400 14403 14457 14481 14484 14495 14501 14502 14512 14551 14564 14570 14657 14706 14725 14737 14739 14818 14836 14838 14889 14960 14990 15011 15037 15040 15075 15085 15088 15098 15226 15283 15332 15407 15478 15514 15535 15556 15595 15602 15630 15650 15785 15881 15883 15886 15907 15919 15929 15996 16013 16034 16069 16095 16120 16163 16168 16244 16258 16302 16362 16380 16409 16421 16425 16531 16589 16612 16711 16739 16750 16774 16788 16794 16821 16834 16845 16855 16870 16883 16887 18902 16929 16997 17001 17069 17162 17204 17207 17231 17270 17279 17313 17330 17363 17377 17390 17404 17488 17515 17523 17525 17551 17553 17601 17627 17649 17671 17693 17697 17866 17951 17990 18024 18044 18128 18280 18331 18354 18358 18433 18443 18485 18481 18495 18500 18588 18610 18622 18643 18683 18706 18722 18730 18734 18770 18882 18889 18953 19004 19046 19048 19127 19146 19244 19255 19266 19273 19296 19308 19352 19361 19368 19380 19391 19423 19444 19452 19458 19484 19505 19530 19531 19549 19601 19636 19666 19668 19670 19696 19709 19729 19802 19805 19812 19828 19847 19912 19960 19997 20034 20058 20120 20125 20160 20164 20183 20211 20228 20233 20234 20251 20270 20288 20319 20358 20373 20430 20436 20438 20443 20444 20465 20488 20496 20497 20508 20515 20524 20545 20574 20592 20609 20612 20613 20770 20796 20807 20847 20856 20906 20916 20933 20982 21003 21044 21057 21088 21094 21137 21163 21193 21240 21241 21306 21322 21328 21351 21388 21406 21410 21424 21511 21546 21548 21550 21558 21586 21606 21676 21694 21715 21738 21756 21807 21813 31822 21824 21841 21921 21982 P. en W. van 'sGravenhage hebben den ge meenteraad een voorstel tot kapitaalreorgani satie der N.V. Gemengd bedrijf Haagsche Tram weg maatschappij doen toekomen, met terug werkende kracht tot 1 Januari 1938. Volgens de ontwerp-overeenkomst vermindert de gemeente per 1 Januari 1938 haar schuld vordering op de H.T.M. met f. 4.776.750. terwijl de N.V. Haagsche buurtspoorwegen per 1 Januari 1938 haar schuldvordering op de H.T.M. met f. 723.250.— vermindert, zulks ten einde de H.TM. in staat te stellen op de boekwaarde van haar bezittingen af te schrijven f. 4.685.000. aan het vernieuwingsfonds toe te voegen f. 129.000, aan het fonds rollend materieel toe te voegen f545.000 en een reservefonds te vormen met f. 141.000. De rente van alle op 1 Januari 1938 resteerende schuldvorderingen van de ge meente en de Haagsche buurtspoorwegen op de H.T.M. wordt bij aanvaarding van deze ont werp-overeenkomst verlaagd tot 3** pet. GEBOREN: Anton, zn. van J. H. Schlagwein en S. C. Hoppenbrouwer Abraham, zn. van A. Zwei stra en E. M. v. Ham Wilhelmina Katharlna, dr. van G. de Wolff en A. C. J. de Vries. ONDERTROUWD: W. Ouwerkerk, jm.. 30 j. en E. L. Kleun jd. 19 j. OVERLEDEN: W. Varkevisser, zn., 5 mnd. 3—2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 7