Uit de Omstreken LEID5CH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 5 December 1938 KERK- EN SCHOOLNIEUWS :£,5J de Het DAGBLADRECLAME WEERBERICHT. vliegveld te Valkenburg Een prachtig Sf.Nicolaascadeau AGENDA PREDIKBEURTEN. Waddinxveen Gebouw Centrum- Heden nam. 7 uur, ds. de Rover van Vlaardingen. NED. HERY. KERK. Beroepen: Te Koudekerke uoez.) Ph. War ners te Serooskerke; te Metslawier en Niawier, M. J. W. Zevenboom, cand. te Zierikzee: te Utrecht ials hulppred. voor den arbeid onder de studenten) F. M. Kooyman te Austerlitz. GEREF. KERKEN. Bedankt: Voor Kampen ivac.-H. H. Schoe- makers) J. G. Adema te Zuidhorn. Aangenomen: Naar Bergentheim—Vrooms- hoop «als hulpprediker voor Kloosterhaar Sib- culo), W. Kreuzen, cand. te Laren tN.H.). REM. BROEDERSCHAP. Tweetal te Rotterdam (vac.-J. F. v. Royen). N. v. Gelder te Eindhoven en G. J. Hoenderdaal te Boskoop. Dr. C. N. IMPETA. A-s. Woensdag viert de nestor van de predikanten van de Geref. Kerk van Kam pen. dr. C. N. Impeta. zijn zilveren ambts jubileum. De jubilaris werd 28 Maart 1884 te Schie dam, waar zijn vader, wijlen ds. J. J. Im peta predikant was. geboren. Hij bezocht de gymnasia te Sneek en te Leiden en stu deerde theologie aan de Rijksuniversiteit te Leiden en aan de Vrije Universiteit te Am sterdam. Aan laatstgenoemde hoogeschool promoveerde hij 20 Juni 1913 onder wijlen prof. dr. H. Bavinck tot doctor in de theo logie op een dissertatie getiteld: .,De leer der heiliging en volmaking bij Wesley en Fletscher". Uit 5 beroepen werd dat naar Avereest aangenomen en 7 Dec. 1913 beves tigde zijn vader hem aldaar in zijn eerste gemeente. In 1917 werd het zevende beroep in de eerste gemeente, dat naar Purmerend aangenomen. 19 Sept. 1920 bevestigde zijn vader dr. Impeta in zijn tegenwoordige ge meente. waar de jubilaris intrede deed, sprekende over Joh. 17 17. De jubilaris is in de kringen van de Geref. Jeugdbeweging een bekend figuur. V/os centreer op het kracbtigite reclame- middel Barometerstand 9 uur voorm. 5 gr. C. (41 gr. F.). BUITENLANDSCH WEEKOVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Een diepe Oceaan-depressie, die Zaterdag morgen nog ver in het Westen lag. was gister morgen tot IJsland genaderd en passeerde gisteren ln Noordoostelijke richting over dit eiland. Een langgerekt gebied van lagen luchtdruk strekt zich uit langs de Oostkust van Groen land. (De berichten uit de Poolzee ontbreken). Een secundaire depressie lag hedenmorgen over Engeland en, de Noordzee en veroorzaakt krachtige winden in Het Kanaal en het Zui delijk deel van de Noordzee. Ook langs het Zuidelijke deel van de Noor- sche kust stormt het flink. In Schotland en op de Noorsche Zee bedaarden in den nacht de stormen, die daar gisteravond voorkwamen. Het gebied van hoogen luchtdruk, dat zich Zaterdag in Centraal-Europa begon te vormen, hield stand Een tweede kwam tot ontwikke ling boven Portugal. In het Oosten en Zuiden van Centraal Europa is het weer windstil en was de nacht koud. In Zuid-Duitschland. Zwit serland en het Oosten van Frankrijk was de ochtendtemperatuur onder het vriespunt in Midden-Zweden komt matige vorst voor. in Engeland en Noordwest-Frankrijk, is de tem peratuur zeer zacht, in tegenstelling met Schotland en Ierland, waar de temperatuur dicht bij de normaalwaarden is. WEERSOMSTANDIGHEDEN. Binnenland (7 uur 20 minuten). Den Helder: regen: Z. wind; stormachtig; Temp. 4 gr. C.. minimum hedennacht 3 gT. C.; neerslag afgel. etmaal 8 m.m. Vlissingen: motregen; Z. wind: stormachtig: Temp. 6 gr. C., minimum hedennacht 5 gr. C.; neerslag afgel. etmaal 2 m.m. De Bilt: lichte regen: Z. Wind; Temp. 4 gr. C.. minimum hedennacht 3 gr. C.; neerslag afgel. etmaal 4 m.m. Groningen: Regen; Z. wind; Temp. 4 gr. C., minimum hedennacht 0 gr. C.; neerslag afgel. etmaal 2 m.m. Maastricht: Regen; Z. Wind; Temp. 5 gr. C.. minimum hedennacht 3 gr. C.; neerslag afgel. etmaal 0.3 mjn. Buitenland (8 uur voorm.). Parijs: Z.Z.W.. 6 gr. C.. regen. Londen: Windstil. 4 gr. C.. opklarend. Berlijn: Z.B.W.. 13 gr C. lichte regen. Nice: Windstil. 7 gr. C., fraai. BENTHUIZEN. Ledenvergadering „School met den Bijbel" De voorzitter de heer S. van Gaaien, opende met te laten zingen van ps. 25 2 en het lezen van ps. 25 en gebed De notu len van den secretaris, den heer L. Voor winden. werden onveranderd vastgesteld- De heer Bij de Vaate, werd met bijna alg. stemmen als bestuurslid herkozen. De voorzitter deelde mede, dat er thans 150 leerlingen zijn. Daar de school 3 lokalen bevat, en er niet meer dan 40 kinderen per klas mogen zijn moet er bij gebouwd wor den. hetgeen plm. f 6000 zal kosten. Voorts deelde spr. mede, dat hij met het bestuur, in overleg met B. en W.. en daama met den raad. overeen was gekomen een leeg lokaal der O. School in bruikleen te nemen. Het hoofd der school, de heer Idema sloot, na het zingen van ps. 84 6, met dankgebed. Bij de schietwedstrijd der Burgerwacht alhier, waarvoor voor iedere klasse een prijs was uitgeloofd, bestaande uit fraaie boekwerken werden de prijzen als volgt door onderstaande personen gewonnen: Klasse A Z. Hartman, 197 pt. Klasse B: G Mets 192 pnt. Klasse C: S. v. d- Does 194 pnt. Maximum aantal punten 200- Gevonden: Een groote bos rozenstrui ken. Inlichtingen bij de politie. HAARLEMMERMEER. Aan groot gevaar ontsnapt. Op den Rijksweg Amsterdam-Den Haag is een ernstig auto-ongeluk gebeurd, als gevolg van zeer onverantwoordelijk rijden. Een in de richting Amsterdam rijdende vrachtauto kwam bij het beklimmen van den oprit naar het viaduct over den Ven- neperweg in botsing met de langs dezen weg staande betonnen paaltjes, de z.g. mistbakens Verschillende palen werden finaal uit den grond getrokken. Daarna kwam de wagen tegen de afrastering, be tonnen palen door staaldraden verbonden. Dank zij de hechtheid der staaldraden bleef de auto op de baan. hoewel hij ge vaarlijk overhelde en naar beneden dreig de te storten. De auto werd zwaar be schadigd. De afd. Haarlemmermeer van het Witte Kruis organiseerde een speldjesdag ten bate van de t. b. c.-bestrijding. Aan den Aalsmeerderdijk leverde de col lecte op f. 75.51, te Abbenes f40, te Bad hoevedorp f. 98.70. te Hoofddorp f139.96, te Nieuw-Vennep f 66.49. te Vijfhuizen f. 65 ln totaal f. 485.66. Een mooi resultaat! Door den kring Vijfhuizen van het Witte Kruis werd onder leiding van zus ter Lameris een cursus opgericht in zie kenverpleging, waarvoor de liefhebberij zóó groot is. dat enkele dames teleur gesteld moesten worden. In Badhoevedorp is onder leiding van ds. C. B. Heyn een afd. van den Ned. Pro testantenbond opgericht. Onder leiding van haar directeur M. G. van Staveren gaf „Onderling Kunstge not". Nieuw-Vennepsch dubbelmannen- kwartet een schitterend geslaagden kunst avond. Een ieder had groote bewondering voor de prestaties van „O. K. G Mede werking verleende Gerard Nlelen's klein tooneel", dat ook zeer ln den smaak viel. De speldjesdag van het Witte Kruis bracht op f. 485.66 verdeeld als volgt: Aals meerderdijk f 75.51. Abbenes f.40.—, Bad hoevedorp f. 98.70, Hoofddorp f. 139.96, Nieuw Vennep f 66.49 en Vijfhuizen f 65.-. B. EN W. TOT DE BLOEMBOLLEN KWEEKERS. LUCHTTEMPERATUUR. Hedenmiddag 2 uur: 755. 12 uur 's middags: 6)4 gr. C. (44 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE Voor Dinsdag Voorm. te 1.17 uur; nam. te 13.39 uur. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Maandag van 4.20 uur n.m. tot 7.32 uur v.m. MAANS OP- EN ONDERGANG. 5 Dec.: op 14.34; onder 5.12. HILLEGOM. Het ging niet door! Door 25 leden der Alg. Ver, voor Bloem bollencultuur is gitracht zich te laten overschrijven van de afd. Hlllegom naar de Haarlem. Deze afdeeling heeft deze over schrijving niet aanvaard. De 25 ontevreden leden blijven thans aangesloten bij de Hillegomsche afdeeling. Teraardebestelling van wijlen den heer D. H. G. Langeler. Zaterdagmiddag is onder groote belang stelling od de Alg. Begraafplaats teraarde- besteld het stoffelijk overschot van den heer D. H. G. Langeler, die in den ouder dom van bijna 78 jaren is overleden. Met de baar werden vele bloemstukken graf waarts gedragen Het woord is gevoerd door ds. Chr. Eerhard en den heer I. C. Baas, die belden herinnerden aan den plotselln- gen vredigen dood, die een einde maakte aan het leven van hem, die voor de Ned. Herv. Kerk, voogdij en armen veel heeft gedaan. Eerstgenoemde ging voor in gebed terwijl de heer Baas ook als oud-vriend sprak. De heer Aangeenbrug voerde het woord namens de Prot. Dragersvereeniging waarna de oudste schoonzoon namens de familie bedankte ln een uitvoerige toe spraak. 40 jarig jubileum van den Stationschef. Zaterdag herdacht de heer H. J. Muller den dag. waarop hij 40 jaar geleden in be trekking kwam bi! de Ned. Spoorwegen. Thans is hij hier stationschef, daarvoor was de heer Müller chef van het station der Haarlemmermeerlijn te Leiden. De Jubilaris ontving vele blijken van belangstelling om. een serenade van de Harmonie Crescendo, die tegen 5 uur al spelende door de Hoofd straat en langs den Stationsweg naar het station opmarcheerde Hiervoor bestond, ondanks slecht weer. veel belangstelling. De expediteurs ter plaatse schonken den jubi laris een fauteuil met rooktafel, terwijl vele bloemisten bloemen zonden. Het spoorpeh- soneel heeft ook een bloemstuk aangeboden Wielrijder ernstig door auto aangereden. Op de Weeresteinstraat bij de Pastoors laan had een aanrijding plaats waar van de 66-jarige wielrijder J. M., uit Nieuw-Vennep, de dupe werd. Hij stak den weg over om de Pastoorslaan in te rijden, maar gaf de verandering van richting niet aan. Het gevolg was, dat een achterop rij dende auto hem aanreed. Hij bekwam bloe dende hoofdwonden en een hersenschud ding. Dr. Versluys en ledc-n van E.H.B.O. verleenden hulp, waarna de patiënt per ziekenauto naar een ziekenhuis is vervoerd. De tram had vertraging van eenlge mi nuten. Oproep tot bestrijding der werkloosheid. Het college van B en W- heeft zich tot de bloembollenkweekers, gebruikers van gronden in de gemeente, gewend met het verzoek om door grondverbetering de werk loosheid effectief te verminderen door het uitvoeren van werken in werkverschaffing. Subsidies kunnen worden ontvangen voor 2 M. diepdelven 75 a 80%, voor 2'/i M. diep- delven maximaal 90"/», voor egaliseeren na omspuiten maximaal 60°/». voor bagger- werkzaamheden minstens 70°/« en voor af- zanden en opaanden ca. 70%. Wie hieraan mede wil werken, kan in lichtingen bekomen bdj het hoofd der Arbeidsbeurs. Bureau Jhr. Mockkade. Afdeeling Luchtbescherming. Op initiatief van burgemeester v. Nispen zal in den loop dezer maand een groote propaganda-vergadering gehouden worden met de bedoeling om een afdeeling op te richten van de Nederlandsche Vereenlging voor Luchtbescherming. Een voorloopig be stuur zal gevormd worden. Kleine diefstallen. Van een groentenkar zijn eenige appe len ontvreemd en bij de St. Josephkerk is een rijwiel weggenomen, terwijl aan den Loosterweg van een fiets het belastingmerk is gestolen. Van al deze gevallen werd aangifte bij de politie gedaan, die een on derzoek instelde. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornells Nicolaas, z. van N. de Groot en C. A. H. Beurze: Franciscus Antonlus Maria. z. van J. A. Steenvoorden en C. H. Schrama: Adrianus Johannes Anthonlus. z. van Th. W. H. van Leeuwen en A. M. Goemans; Anna Matthea, d. van G. L. Roeien en A. P. van der Raad: Jannetje, d. van J. van Kampen en J P. C. Tromp. Ondertrouwd: J. Kaak en G. Soet; J. Kulk en M. Blokker: M. Wassenaar en M. Verhoevc. Getrouwd: K. Laan en L. Rovers. Overleden: J. J. Vaas, 82 jaar. man: D. H. G. Langeler. 77 Jaar. man. Loop der Bevolking. Gevestigd: A. v. d. Berg. Meerstraat 202: M. den Dekker. 2e Amerikadwarsstraat 4: G. J. Jansen. Burg. Pontstraat 57: Jannetje v. d. Boon, Hoofdstraat 156: G. van Kooten, Hofstr. 32: Joh. Kunst, Leldschestraat 43: N Krans v. d. Endelaan 57. Vertrokken: P. Remmerswaal. n. Wassenaar, Gravestraat 12; P. v. d. Ploeg. n. Llsse, Narcls- senstraat 32; C. A. van Moorsel. n. Haarlem. Veenbergpleln 23: W. A Houtbuljzen, n. Am sterdam. Ceintuurbaan 169 III; D. Schoneveld, n. Heemstede, Glipperweg 50; H. Klinkhamer, n. Leeuwarderadeel. Huizum. Ie Torendwars straat 16; M. Tonln, n. Alkmaar. Stationsstr. 55. Gevonden: wieldop, jongensjasje, brief van schoolarts en een das. De collecte vóör de vluchtelingen om ras en geloof heeft hier f 367.90 opgebracht. Geslaagd voor het diploma machine- schrijven systeem Mercurius de dames L. en M Seel en de heer S Langelaan, leer lingen van de heer F. C. van Lierop Jzn alhier. De werkzaamheden ter voorbereiding van een vliegveld te Valkenburg (Z.H.) ziln nog steeds niet gereed. Regelmatig vinden er nog boringen plaats en worden de gronden onderzocht Inmiddels worden thans de landerijen getaxeerd. Op Valkenburg's grondgebied liggen 114 perceelen. waarvan in gebruik bü Valkenburgsche landbouwers 42. bij Kat- wüksche 50 en bh Wassenaarsche 22 per ceelen. Deze perceelen vormen te zamen een oppervlakte van ongeveer 136 H A. bestuurder op dat moment juist remde voor een naderende tram. De voorzijde van de auto van De W. werd ingedrukt. Maar het bleef by materieele schade In de vergadering van manslidmaten der Geref. Kerk werden tot ouderlingen ge kozen de heeren C. A. van der Gugten, P. Noort en W. van Veen; tot diakenen P. A. Schoneveld en herkozen P. de Vries Pzn. Na stemming en herstemming zun tot notabelen der Ned. Herv. Kerk her- en ge kozen de heeren N. Haasnoot en W. H. B Koelewijn. KATWIJK AAN DEN RIJN. BIJEENKOMST CHR. HIST. KIES - VEREENIGING. Rede van ds. G. C. van Niftrik. Op uitnoodiging van de C. H. Kiesver ,sprak ds. G. C. van Niftrik van Rijns- burg over „De Christen en de Politiek" De voorz.. de heer De Nie opende en sprak o.a. zyn leedwezen uit over de on gesteldheid van den eerevoorz. ds War- molts. HU begroette den spreker, het lid van Prov. Staten, den heer C. D. van der VUver en het Kamerkringbestuurslid, den heer De Jong. Ds. van Niftrik wees er op, dat de stof- feiyke dingen nauw samen hangen met zedeiyke normen en geestelijke waarden. Verder ziet spr. in Communisme en Nat. Soc. bewegingen waardoor de Kerk van Christus bedreigt wordt en daarmede ons volksbestaan. Spr. wil echter niet blind zyn voor den goeden kant van het fas cisme als hij er op wyst hoe in Berlijn sedert 1933 ontzaglijke verbeteringen op zedelijk gebied hebben plaats gehad. Er zit wel Iets goed in, maar het beginsel deugt niet. Spr. wees vervolgens op: „de tegenstel ling. het verband en de verzoening van Christen en politiek". In de eerste Chr gemeenten was voor noiitlek géén plaats. De verhoudingen zijn nu anders. Toch ma» de christen zich niet ln de politiek verliezen: het is een aangelegenheid van deze voorby gaande wereld. De christen heeft er door zyn invloed mede voor te zorgen, dat de geschiedenis uitmondt in het Koninkrijk Gods. Verder kan niets neutraal zijn en als Christus Koning moet Hij het overal zyn. De christen is met lichaam en ziel het eigen dom van Christus. De christen staat in de wereld. Hij bidt ..Uw wil geschiedde in den hemel alzoo ook op de aarde" en mag niet lijdelU'k toezien. HU zal teekenen en altaren van de heerschappij van Christus op moeten richten. De Kerk behoort geen positief politiek gebod te geven, doch wel negatief door aan te wijzen wat in strijd is met den wil van God. Christenen dienen Christehjk en Histo risch te verbinden, tegehjk luisteren naar Gods Woord en de Historie. Tenslotte wees spr. op de verzoening van christen en politiek, zyn burgerschap is in de hemelen. Wij gaan voort, niet strydend voor onze idealen, maar ge hoorzaam aan wat God van ons vraagt op een weg, die belicht is met de historie achter en het Woord Gods vóór ons, uit ziende naar de voltooiing, die God op zyn tyd zal zenden. Een geanimeerde bespreking volgde, waarna deze uitstekend geslaagde byeen- komst door den voorz. gesloten werd en ds. van Niftrik voorging ln dankgebed. Aanrijding. De zoon van den handelaar ln bouwma terialen C. de W. te Valkenburg, reed door een kleine onachtzaamheid tegen den ach terkant van een vrachtauto, waarvan de is een prima ZANGKANARIE met kooi. Verhoogt gezelligheid in Uw huiskamer. Uitsl. eigen gekweekte vogels. Komt luiste ren. Tevens alle soorten Zaden, Pluimvee voeders. enz. Alleen' prima kwaliteit. Kwee kers vraagt prijs: by grootere kwantums 'belangrijke reductie. 4564 Zend briefkaart aan Vogel- en Zaadliandel H. HOEK - Kerksteeg 29 - Katwijk aan Zee. KATWIJK AAN ZEE. Dank- en Bidstond. De dankstond voor de vLsscherij en land bouw zal in de Herv. Kerken gehouden worden in de avonddiensten van Zondag 18 December, terwijl de bidstond voor de vischerij en landbouw zal gehouden worden in de avonddiensten van Zondag 1 Januari. De extra-collecte in de Herv. Kerken voor de Prinses Julianabewaarschool heeft opgebracht f. 114.28. LEIDSCHENDAM. Burgeiyke Stand Getrouwd: J. Mol en Th. M. Ammerlaan P. L. Pouw en A. J. Beers. Thans is vergunning verleend tot het in werking stellen van het bedrijf der N V. Cellulose Lak- en vernisfabriek Titanine aan dén Oostvlietweg alhier. Gedurende November is in de Ned. Herv Kerk ten bate van de diaconie ge- colecteerd f. 83,95 (v.m. f. 81.84) Geslaagd aan het Kon. Conservato rium voor Muziek voor het diploma piano (onderwyskunst) de heer L J. Oudshoorn alhier. LISSE. INTREDE VAN CANDIDAAT F. A LEFEBER. Als hulpprediker bij de Ned Hen-, Gem. ingeleid. Gisteravond werd de heer P. A. Lefeber, theoi. candidaat te Den Haag, tot zyn dienstwerk ah hulpprediker by de Ned. Herv. Gem. alhier ingeleid door den con sulent der gemeente, ds. Chr. Eerhardt van Hillegom. Ds. Eerhardt las Efeze 2, waar na hij in gebed voorging waarin hij God's Zegen afsmeekte over deze gewichtige ure en den Heere om herstel van ds. G Tiche laar bad, ln verband met wiens ziekte de hulpprediker werd benoemd- Nadat gezon gen was Ps. 72 vers 2 en 4 ving ds. Eer hardt zyn inleidend woord aan. Hij sprak over dentekst Efeze 2 vers 17 a: „En ko mende heeft hy door het evangelie vrede verkondigd". Ds. Eerhardt wees op den ge komen Vredevorst en sprak over de eerste der twee volgende gedachten die aan deze tekst ten grondslag liggen: ..Het vredes- offer dat door den Vredesvorst werd ge bracht" terwijl daama door candidaat Le feber zou worden gesproken over: „De vre desboodschap. die door den Vredesvorst wordt verkondigd". Ds. Eerhardt merkte op, dat de Vredesvorst, het land doorgaan de, goeddoende en vertroostende, niet an ders heeft ontvangen in deze wereld dan verguizing en verachting en tenslotte werd vervloekt en aan het kruis gehangen. Men sloot liever vrede met den Booze. Toch is Zijn werk volbracht en zal de eeuwigheid de vrucht van Zyn vredeswerk openbaren. ZUn Kruisdood is voor ons het vredesdo- cument, waar hel en duivel afblyven en de Satan voor siddert. God zet Zijn vredes werk voort door den dienst zyner knech ten. Na een persoonlijk woord tot cand Lefeber in de Gemeente van Lisse, eindig de de consulent met den wensch dat hy een vredestichter moge zyn en vrede moge verkondigen in deze gemeente Moge dit het parool zyn bij den arbeid in deze ge meente. Hierna werd gezongen Gezang 36 vers 2, waarna candidaat Lefeber sprak. Van den julsten Inhoud der prediking moet Jezus Christus het middelpunt zijn, aldus spr. Christus is voor ons geworden het verzoen offer die voor ons aan Gods wet heeft vol daan en voor ons is geworden de toegang tot God. Hij treedt voor ons tot den Vader en vraagt voor ons den toegang in Zijn naam. Jezus Christus heeft gezegd „nie mand komt tot den Vader dan door Mij" In Hem, en Hem alléén, Is er eenheid te vinden tusschen God en menschen, door de werk ng des Geestes. De Geest wijst ons Christus aan als de toegang tot den Vader. Spreker wil niet komen met eigen woorden maar met het evangelie van Jezus Christus Dinsdag. Hoogl. Kerkgr. 46: Evangelisatie te 8 u. n.m Morschweg 59: Samenkomst te 8 uur nam. Oud-Hortuszicht: Leldsche Radiover.: 8.15 u. nam. Pniël: Vragenavond dr. Riemens, 8.15 u. nm. Woensdag Evang. Gem.: Spr. ds. Vassauer, 8 uur nam. Gerecht 10: Theosophisch Genootschap, 8,15 uur nam. Katwijk aan Zee (Casa Cara). Spr de heer Schoonderbeek, 7% uur nam. Donderdag. Shouwburg: K. V. „Litteris Sacrum". „Gast vrouw-perikelen", 81/4 uur nam. Katwijk aan Zee (Casa Cara): Geref Bond), spr. ds. Barendrecht, 7)4 uur nam. DIVERSEN: 's Dinsdags, Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau. 9)4—11 uur voorm. 'sWoensdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten 8 u. nam. 's Donderdags: Inst. voor Praeventieve Ge neeskunde (1ste Binnenvestgr.. 22). Inenting tegen dlphterie. 3)4 uur 's middags precies. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4—5 uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 wr nam.; „Vadertje Langbeen". Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag 2 uur, Zondag 2, 4)4 en 8 uur. Trianon-Theater, Breestraat 31: 8 uur nam. Woensdag- en Zaterdagnamiddag 2 uur: „Sneeuwwitje en de 7 dwergen". Zonaag vuil 't uur doon. voorstelling. Lldo-Theater. Steenstraat 39: 8.16 uur nam,: „Hoe is 't met je baby?" Woensdagr en Zatei dagnam. 2,30 uur, Zon dag doorl. voorstelling van 2—7 uur en 8.15 u. Casino-Theater. Hoogewoerd 49: 8 uwr nam,: „De charge van de lichte brigade". Zondag van 4 tot 7 en van tot 11 nr, Woensdag- en Zaterdagnam. te 2.30 uur. Rex-Theater, Haarl-straav: lederen werkdag 2 uur nam. en 8 uur nam.: „De ondergang van den William Brown". Zondags 2—7 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Nova-Theater (Katwijk aan Zee): 8 uur nam. ,3roederstrijd". De apotheek Hooigracht 48 is dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid", echter van nam. 8 uur tot voorpi. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagdlenst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 3 tm. Vrijdag 9 Dec. a-s. waargenomen door de apotheek: C. B. Duyster, N. Rijn 18, Tel. 523. Te Oegstgeest. Oegstgeestsche Apotheek, Wllhelminapark 8, Tel. 274. Burgerlijke Stand. Bevallen: J. J. P. Hagen—v. Riek, d. Overleden: Cornells van Klaveren, 70 Ju.',| Loop der Bevolking. Gevestigd: G. J. Mesman van Castriciun; 3.1 H. Ringma van Haarlemmermeer; H. M. Car.-l pier van Noordwjjk. Vertrokken: J. Berbee naar Anna Paulona;! mej. G. P. Snaar, n. Noordwijk; P. J* de Goede 1 n. Tilburg; C. v. d. Aart. n. Amsterdam; A. A.J de Lange, n. Egmond a. d. Hoef. Groot* toeneming der werkloosheid. De werkloosheid in deze gemeente is in deze week belangrijk toegenomen. Thans staan reeds 387 werkloozen ingeschreven] tegen 261 in de vorige week. Bloembollencultuur. De afd. Lisserbroek van de Alg. Ver. v< Bloembollencultuur vergaderde onder sidium van den heer B. Berbee. Deze opendi de vergadering waarna vaststelling der n< tulen volgde. Na behandeling van ingeki men stukken werd de beschrijvingsbrief def j Alg. verg. behandeld. Vooraf werd de aan vulling op den beschrijvingsbrief voorge lezen. De voorzitter zette het stemrecht uil een zooals dat ls voorgesteld in het reorga nisatieplan. Er ontspon zich een discusslei mede ln verband met het voorstel-Onder- dijk, dat veel bijval vond. De heer J. W. Bergman verklaarde zich sterk tegen hr reorganisatieplan. Over de saneeringsmaat regelen werd door enkelen niet bepaal< ..gunstig" gesproken. Het reorganisatiepU werd met groote meerderheid van stemm< verworpen. De amendementen werden aan genomen zoodat men bij de aanvaanün dezer amendementen door de Alg. V< zich wel voor het reorganisatieplan uit sprak. Als candidaten voor het hoofdbestui werden gekozen de heeren S. Verdegaal C. Ph. Frerlks. In de vacature-Lefeber wei niet voorzien. Besloten werd verplichte aftreding v bestuursleden vast te stellen. Aan het postkantoor alhier werd ing* legd in de maand November f. 21761.18 en terugbetaald f. 4599.28. De zitting van den Gemeenteraad morgen om halfdrie worden gehouden. Aan het postkantoor alhier werd j durende November 1938 op de diverse re» niingen der Postcheque en sh'odienst stort f. 190 652.10; terugbetaa'd f 72.73/ Op het kantoor der centrale ^°f en Dien gekruisigd. In Hem mogen wij met ding van de gemeentebedrijven is tot J al onze nooden en behoeften naderen tot ste klerk benoemd mej. W. Schenk den Vader. God \vo dn daarvoor ook in deze aihier. tronriels- ure dank gebracht. Deze slaagde voor het diploma han Tenslotte werd gezongen het 4e vers van correspondentie. 9 de lofzang van Zacharias. li |t*ijs n laven rolking i-rx |-oof en °P8ebr{ din* v: tocht j i - T( 1 f^kozer W' J' «er j. - I -em e «eande «rs de< NOORDWIJK. Ifhreud Duu Gevonden voorwerpen. Een grijze hoed, een beige winterjas, een l'Peciilaa reservewiel van een auto. I -- On Inlichtingen over bovenstaande voorwerkten pen worden uitsluitend verstrekt del I Jielpt Woensdags en des Zaterdags van 18 tot 1» Ifeedlng uur ten politlebureele te Noordwijk-Binneni ■t13rvooi Woensdag 14 December a.s,. des nam. te halfvior zal er ten huize van dr. J. t,r(j Coenraads Nederveen, Emaweg 5 alhier, ge* I. legenheid bestaan tot kostelooze vaccinas» en revaccinatle. Aangifte moet geschieden ter gemeenti secretarie voor den lOden December a; waarby het trouwboekje moet worden mi degebracht. T De B J8 korte NlLSt" ?r B. JJhet oi ^gew< Mr de rtgeho «Kn in ^rts. I - H, Woi van «Md U De cc In c it.

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 6