caLcb LEiOSCH DAGBLAD Tweede Blad Zaterdag 3 December 193} Officieele (risispublicatie De fi Uit de Omstreken Het uitbreidingsplan „Kern Stompwijk" De a.s. installatie van Valkenburg's burgemeester AGENDA \i\i Uit de Rijnstreek MET CALOR- KOLEN GE fc ti Overzicht onzer belangrijkste Veemarkten. De betere soorten slachtvee worden steeds schaarscher en de markt nam dan ook in den loop dezer week voor de goede kwaliteiten een vastere houding aan. Ook hier op de Leidsche markt werd er wat vlugger en tegen eenigs- zins stijvere prijzen verhandeld. De stroom van minderwaardige soorten bleef evenwel nog aanhouden en de commissionnairs voor de Centrale waren wederom welkome afnemers. „Wat is er toch veel slecht vee tegenwoordig", hoorden we terloops achter een lange rij voor de Centrale aangekochte dieren opmerken. In derdaad dat is zeer opmerkelijk, doch men mag dat o.i. niet alleen op rekening van het mond- en klauwzeer schrijven. Er is immers nog wel een andere oorzaak aan te wijzen, n.l. de teeltbeperking! Wij hebben er meermalen op gewezen dat er te veel oudere koeien zijn, die door de teeltbeperking te lang zijn aange houden. Die oude koetjes, waar geen groei en geen productievermogen meer in zit komen de laatste paar jaar al steeds te veel aan de markt en nu na het heerschende mond- en klauwzeer komt. er nog een kwantum mak vee bij. Het is ongetwijfeld wenschelijk dat van overheidswege in het voor- en najaar steeds een opruiming werd gehouden onder het minderwaardige vee. Dat is in het belang van de gezondheid van mensch en dier, terwijl ook de veehandel er in het algemeen mee gebaat zou zijn. Het geeft bovendien nog wat leven op de markten, al mag dat in dit geval geen punt van overweging uitmaken. Op de gebruiksvee-afdeeüngen had de han del op de eindmarkten van deze week een I sleepend verloop, doch de prijzen voor kalf- en melkkoeien waren hoog. Jong fokvee zon- der schets luien handel, met lage prijzen, ove- rigens prijshoudend. Vette en nuchter kalveren 1 vrijwel onveranderd bij het begin dezer week. i terwijl de wolveemarkt kalm verliep, met voor beste kwaliteit vaste, en mindere soorten flau were prijzen. Hier ter plaatse werden nog meer 1 dan 200 stuks beste lammeren voor Frankrijk 1 en België gekocht, tegen prijzen van f. 1718 —19 per stuk. Op de vette varkensmarkt is iets meer vraag j naar zware soorten te bespeuren en de prijzen voor deze zijn even stijver. 2626*4 ct. en licht goed 22424 ct. per pond levend gewicht. Magere varkens en biggen nog een stillen han del. KATWIJK. Nova-Theater. In het Nova-theater draait de aangrij pende film Broederstrijd" een tragedie tusschen twee broers ontstaan door de verschrikking, die oorlog heet. Tenslotte ontmoeten ze elkaar in de lucht als tegen standers- op welk moment echter het hart gaat spreken, wat Fred het leven echter kostte. Vooraf gaat de vlotte film „Liefde op de Ranch". D-- Sn«t «o goed riep9 BvOUg r IJlt* helpen hierbij altijd een poeder of cachet van Mljnhardt. SMijnbardt's Poeders per stuk 8 ct. Doos 45 ct. Cachets, genaamd, .Mijn hardtjes" 2st.l Oct. Doos50ct 4454 (Ingez. Med.) WEERBERICHT. Barometerstand Gistermiddag 2 uur: 752, Hedenmiddag 2 uur: 758. BÜITENXANDSCH WEEKOVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Achter de depressie in het Noorden, die thans naar de Poolzee verdwijnt, vormt zich een rug van hoogen luchtdruk van de Golf van Biscaye tot Ierland, terwijl tot op IJsland de luchtdruk sterk stijgende is. Op de Noordzee vormde zich een laatste randstoring van het thans geheel opvullende gebied van lagen luchtdruk. Op den Oceaan ligt op grooten af stand 'n nieuwe depressie. Dit gebied van lagen luchtdruk heeft een groote uitgestrektheid en reikt in het Zuiden tot aan de Azoren. In Het Kanaal en de Zuidelijke Noordzee zijn de win den weer tot krachtig toegenomen en tot West- Noord-West geruimd. Op de Britsche eilanden werd het iets kouder, in het Oosten van Cen traal Europa werd het eveneens kouder en daalde de temperatuur tot onder het nulpunt. In Scandinavië houdt de abnormale warmte aan. WEERSOMSTANDIGHEDEN. Binnenland (7.20 uur v.m.) Den Helder: lichte regen. Z.O. wind. temp. 6 gr. ,C.. min. hedennacht 5 gr. C„ neerslag afgel. etmaal 4 m.M. Vlissingen: regenbuien. W_N.W. wind, temp. 8 gr. C.. min. hedennacht 6 gr. C„ neerslag afgel. etmaal 4 m.M. De Bilt: lichte regen. W.Z.W. wind. temp. 7 gr. C.. min. hedennacht 4 gr. C.. neerslag afgel. etmaal 4 m.M. Groningen: betrokken. Z.O. wind. temp. 6 gr. C.. min. hedennacht 4 gr. C.. neerslag afgel. etmaal 3 m.M. Maastricht: opklaring. W.Z.W. wind, temp. 8 gr. C., min. hedennacht 6 gr. C.. neerslag afgel. etmaal 3 m.M. Buitenland (8 uur v.m.) Parijs: W.Z.W. wind. 7 gr. *C.. opklarend. Londen: W. wind. 6 gr. C.. mooi. Berlijn: Z. wind. 2 gr. C.. mooi. Nice: Windstil. 9 gr. C„ fraai. KATWIJK AAN ZEE. Wie zag dit ongeval? Zij die gisterochtend met de tram van 6,35 uur uit Katwijk aan Zee naar Leiden zijn gegaan en die getuigen zijn geweest van het ongeval, dat aan den conducteur van die tram ter hoogte van de Santlaan- brug te Katwijk a. d. Rijn is overkomen, wordt verzocht zich tot het verstrekken van inlichtingen te wenden tot den in specteur van jx>litie op het bureau van politie te Katwijk aan Zee. Jaarvergadering Chr. Dameskoor „Looft den Heer". Deze vergadering werd in de feestelijk versierde achterzaal van het gebouw van Prot. Belangen gehouden. De presidente mevr de Groot opende met gebed. Zij feli citeerde namens den directeur den heer Paul Pul met zijn geboortedag; het koor zong hem toe ps. 121 4. De jaarverslagen van de secretaresse en de penningmeesteresse werden voorgelezen en goedgekeurd. De dames van Leeuwen en Heemskerk, die aan de beurt van aftreden waren, werden met alg. st. als bestuurslid herkozen. De heer J. Philips vertoonde zijn mooie film van het 40-jarig jubileum der Koningin alhier en van Katwijk aan Zee als badplaats, hetgeen zeer op prijs werd gesteld Na een verloting ten bate der kas, volgde sluiting met het zingen van Gez. 96 en dankgebed Ouderavond der Knapenvereeniging „Samuël". Deze ouderavond werd in de Oranjezaal van het Jeugdhuis gehouden. De voorzitter ae heer KI. Jonker liet zingen ps. 84 3 en 4 .las den lsten Psalm en ging voor in ge bed. Spr. wees uitvoerig op het nut van eer knapenvereeniging. Vooral in den huidigen tijd is het een eerste vereischte om de jongens al vroeg te brengen onder God's woord. De heer P Schaap hield een voordracht getiteld „Het Kruis de brug". Nadat een lied gezongen was, droeg de heer J. Klok voor; „De bijbel der weduwe". De heer W. van Beelen behandelde het onderwerp: „De jongen en het geweten". De heer Jonker droeg een gedicht voor, waarin op rijm het geheele werk der ver- eeniging de revue passeerde Een opwek kend slotwoord werd gesproken door den heer J. Burgerhout, waarna met gezang en dankgebed geëindigd werd. De collecte ten bate van de Joodsche Vluchtelingen wordt hier niet vandaag ge houden. maar is uitgesteld tot Zaterdag 10 December. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm3t4 gr. C. (38 gr. F.). 12 uur "s middags: 5 gr. C. <41 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE Voor Zondag. Voorm. te 12.15 uur. Voor Maandag. Voorm. te 0.33 uur; nam. te 12.56 uur. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Zaterdag: van 421 uur n.m. tot 7.19 urn v.m Zondag: van 4.20 uur n.m. tot 7.21 uur v.m. MAANS OP- EN ONDERGANG. 3 Dec: op 13.32 uur; onder 2.44 uur. 4 Dec.: op 14 uur; onder 3.57 uur. LEIDSCHENDAM. Naast het uitbreidingsplan voor Leid- schendam centrum, is ook ontworpen een plan voor de buurtschap v.m. Stompwijk genaamd Plan ..Kern Stompwijk". Aan de toelichting van den ontwerper de architect H. van der Kloot Meyburg ontleenen wij. dat de omvang wordt beheerscht door de beide ontworpen verkeerswegen waarvan één provinciale, welke het verkeer van Zoetermeer buiten de bebouwde kom zal voeren in de richting Leiden, alsmede een omleggingswee in de richting Leidschen- dam. Hoewel bescheiden van omvang blijkt hier een neiging tot nederzetting te be staan. waarbij uitbreiding als gevolg van de verbetering van den prov. verkeersweg naar Leiden en Zoetermeer, welke niet lang meer op zich zal laten wachten, niet uit gesloten is. Lintbebouwing zal worden voor komen en een kernvorming zal kunnen worden verkregen; uitbreiding aan de over zijde van de Siompwijkschevaart is niet te verwachten en ook niet gewenscht. Verwacht, wordt een uitbreiding van de zuiver landelijke buurtschap: er is naar gestreefd het landelijk karakter te be houden In het olan is ruimte gereserveerd voor volkswoningen voor kleinen midden stand en winkels en woningen voor mid denstand. De winkels zijn om een plein gegroepeerd, dat het thans gemiste dorps centrum zal moeten vormen. De Meerlaan welke door de boomenrij een zeer fraai karakter vertoont en na het tot standkomen van bovenvermelde ver keerswegen Zijn beteekenls als verkeersweg zal hebben verloren, is als laan gehand haafd. De volkswoningen zijn aangegeven als open bebouwing in blokken van 46, voor kleinen middenstand in open bebouwing in blokken van 2—4 of enkele woningen en ge sloten bebouwing voor winkels en kleine bedrijfjes. Langs de Stompwijksche vaart is alleen landelijke bebouwing toegelaten. Voor scholenbouw is in het plan een ter rein gereserveerd in de nabijheid van sport- en speelvelden op een rustige plaats in het centrum. De groote tocht welke niet gemist kan worden is daarin gehandhaafd en in een singel opgenomen. Rond de RJC. begraafplaats is eenlg plantsoen aangebracht teneinde bebouwing op eenigen afstand te houden. De glooiing van den dijk langs de Kees Jan Koenesloot en de Ommedijksche Watering welke niet voor bebouwing is bestemd sluit het plan als een groeugordel in Langs de Groote Tocht is een Dlantsoens .rook aangegeven, waar een fraaie singel kan ontstaan Op genomen is een sportterrein waaraan bij groeiende bevolking behoefte zal ontstaan. De begraafplaats zal een kleine uitbreiding ondergaan om aan dp behoefte te kunnen voorzien: een nieuwe begraafplaats is niet noodig. De installatie van den heer H. C. de Wilde als burgemeester van Valkenburg (Z.H.) zal plaats hebben óp Vrijdag 16 December des namiddags te 3 uur. Aan deze gebeurtenis zal een feestelijk karakter gegeven worden. LISSE. Intrede van candidaat Lefeber. De heer P. A. Lefeber. theol. candidaat, die benoemd werd tot hulpprediker bij de Ned. Herv. Gemeente alhier, zal morgen avond door ds. Chr. Eerhardt van Hille- gom tot zijn dienstwerk worden ingeleid. NOORDWIJK. Vergadering Bloembollencultuur. De Ver. v. Bloembollencultuur verga derde in hotel Royal, onder flinke belang stelling. De voorzitter, de heer J. C. v. d. Meer herdacht eerst het plotselinge ver scheiden van het lid den heer C. Verwey, die in de afd. Noordwijk een zoo groote rol heeft vervuld en op eminente wjjze meer dan 25 jaar het secretariaat had waarge nomen. Een stoere werker maar ook een groot vriend is hiermede de afdeeling ont vallen. Teiugziende op het afgeloopen bedrijfs- jaar, dat voor het vak hoopvol begon, merkte spr. op, dat de resultaten hieraan niet beantwoord hebben. Door het meer dan goede gewas $ijn de prijzen voor bijna alle producteta tot het minimum terugge- loopen. De Bédrjjfsuitkomsten zijn zeker slechter dan in 1937 bij een slecht gewas. Toch Is er weer een lichtpuntje gekomen, doordat Amerika de belemmerende bepa lingen voor den narcisseninvoer heeft op geheven. Spr. hoopte dat dit den handel ten goede zal komen, waardoor men dan de toekomst weer met goeden moed tege moet kan zien. Na lezing der notulen wer den een tweetal nieuwe leden het welkom toegeroepen, waarna de beschrijvingsbrief der as. alg. vergadering werd besproken. Tot candidaten voor het hoofdbestuur wer den gesteld de heeren M. Veldhuyzen van Zanten Rzn., S. Verdegaal en C. Kramer Goedgekeurd werd met 23 tegen 6 st. het voorstel van het hoofdbastuur om het af gestemde reorganisatieplan weer aan de orde te stellen. Besloten werd het amende ment van de afd. Onderdljk betreffende een progressieve regeling voor het stemmen te steunen. Tot afgevaardigden naar de alg. vergadering werden gekozen de heeren M. Hoek en J. C. v. d. Meer, secundo C. J. Hoogeveen en Th. v. d. Meer. Na enkele mededeelingen volgde een ver loting der aanwezige bloemen en planten, waarna sluiting volgde. Aan het postkantoor alhier en het daaronder behoorende ambtsgebied werd gedurende November 1938 bij de Rijkspost spaarbank Ingelegd een een bedrag van f. 12 754.63 en terugbetaald f. 12.744.30. Het laatste door het kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 7288. NOORDWIJK BINNEN. Onze plaatsgenooten de dames C. ter Beek en A. Faase behaalden te Leiden het diploma voor machine-schrijven. Genoemde dames waren leerlingen van de R.K. Meis jesschool Bronckhorststraat alhier. VOORHOUT. NATIONALE PLUIMVEE- EN KONIJNEN- TENTOONSTELLING VAN D. V. V. Vele mooie inzendingen. Deze Pluimvee- en Konijnententoon stelling werd geopend in café ..Boerhave" door den voorzitter, de heer H. G. War- menhoven. Wij merkten o.a. op burgemeester mr. G. F. W. v. Berckel, beschermheer der ver- eeniging, den gemeente-secr den heer M. P. A Meissen, benevens enkele besturen van pl. vereenigingen. In zijn openingswoord dankte spr. den beschermheer en Voorhout's burgerij, welke een zeer groot medeleven betoont. Burg. v. Bercke! sprak er zijn groot ge noegen over uit een tentoonstelling als deze georganiseerd te zien. In vroeger eeuwen beoefenden onze voorouders het konijnen vangen: thans leeft men ineen hoogere beschaving n.l. het kweeken van mooie rassen. Spr. verklaard dan deze tentoonstelling voor geopend. Deze ten toonstelling heeft haar aanzien weer ver hoogd uit verschillende plaatsen des lands zijn prachtige exemplaren Ingezonden. Een viertal leden der ver. „D.V.V" be haalde meerdere Eerè- en eerste prijzen Hieronder volgen de belangrijkste uit slagen le. Mooiste konijn der tentoonst., win naar J. J. Bel. Voorhout, met Hollander ram, van vier Eereprijzen, w.o. wisselbeker aangeboden door burg. G. F. W. van Berckel, beker, aangeboden door dr. H. A. G. Bots en twee medailles. 2e Mooiste Havanna Rex. voedster, win naar van drie Eereprijzen, Jac. Ange- V3.cLTS6 3e. Mooiste Havanna Ram. Eén eere- prijs. Klokje, aangeboden door kapelaan G. J. M. ten Have, winnaar A. Augustines, Voorhout; 4e. Mooiste Havanna, voedster. Eerepr., aangeboden door ver. ,.St. Deus Dedit", winnaar Jac. Angevaarse, Voorhout; 5e Mooiste Klein Chinchilla, voedster, Beker, aangeb. door KI. v. Dijk Haarlem, winnaar eerepr. G. A Bel, Voorhout; 6e. Mooiste Klein Zilvers (midden geell Eereprijs, winnaar T. F. Vlieland, Leiden; 7e. Mooiste Blackan Tan. voedster, win naar Eereprijs Jac. Angevaarse. Voor hout. Afd. Groote Hoeders: le. Amerikaansche Wit Leghorn, mooi ste Haan. G. Westerlaken, Hillegom. Eere prijs; 2e. Plimouth Rocks, mooiste Hen, H. v. Klaveren, Sassenheim. Twee eereprijzen; 3e. Welsummer. mooiste collecte, G. Westerlaken. Hillegom, twee Eereprijzen; Afd Krielhoenders: le. Wit Wyandot, mooiste haan, win- I naar B. Frijlink Hillegom, 2 eerejjrijzen; STEUNVERGOEDING ERWTEN EN VELDBOONEN. De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat de s'.eunvergoeding voor voedererwten van oogst 1938 welke voldoen aan de daartoe gestelde eischen en door den teler, die deze erwten zelf heeft ge teeld, zijn gedenatureerd in het tijdvak van 28 November tot en met 3 December 1938. zal bedragen f 0.85 per 100 K.G. Voorts wordt ter kennis gebracht, dat met ingang van Maandag 5 December 1938 aan erwtenhandelaren de gelegenheid zal worden gegeven erwten van den oogst 1938, welke tenminste voldoen aan het stan daardmonster van de kwaliteitsklasse C. te denatureeren met recht op vergoeding, welke voorloopig alléén zal worden vastge steld voor de kwaliteitsklasse C, een en ander overeenkomstig het bepaalde ln de Crisis-Steunbeschlkking 1938 Erwten (Oogst 1938) en het daarbii behoorende Reglement Steun Erwten 1938. De steunvergoeding voor in het tijdvak van 8 November tot en met 3 December 1938 door telers of handelaren gedenatu reerde veldboonen van den oogst 1938 welke voldoen aan de kwaliteitsetschen zal f.2.50 per 100 K.G. bedragen. 4508 2e. Zwart Wyandot, mooiste hen, winnair A. Hey, Hillegom, twee eereprijzen. Door vier leden der vereen, resp. J. J. Bel, Jac. Angevaare, G. A. Bel en A. Augustinus zijn 9 eereprijzen gewonnen ln de afd. konijnen. VOORSCHOTEN. Bijeenkomst „Keuchenius". De A. R. propaganda- en studieclub „Keuchenius" vergaderde ln de zaal achter de Geref. Kerk. Na opening door den voorzitter, den heer J. Vreeken hield mej. A van Santbrink een inleiding over ,De overheidstaak inzake de geestelijke verzorging van het volk". Behandeld werd: De overheidstaak inzake den loop van het evangelie; haar houding ten opzichte van alle godsdienstige vereenl- ging en belijdenis; wat de overheid doen moet tegen al wat zich kant tegen open bare orde en goede zeden en ten slotte de overheid heeft zich te onthouden van elke rechtstreeksche bemoeiing met de gods dienstige ontwikkeling van de natie. Hier op volgde een uitvoerige bespreking. Besloten werd een propaganda-avond te houden. De heer W. van Spronsen sloot met gebed. De Zondagsdienst van doktoren wordt morgen waargenomen door dr. M. v. d. Stoel, telef. 56 en df. C. Kerkhof, telef. 93. Aan de slagersvakschool te Utrecht Is onze plaatsgenoot M. Los geslaagd voor het middenstandsdiploma en vakkennis. ZEVENHOVEN. Herkozen zijn tot ouderling en diaken bii de Herv Kerk de heeren Ar. v. d. Vaart en G. A. Zuidam. Aan den heer G. J. de Bruijn is met Ingang van 1 Januari a.s. eervol ontslag verleend als deurwaarder bii de plaatselijke belastingen. ZOETERWOUDE. Vergadering der oudercommissie. In verband met de inwerkingtreding van het K. B houdende nieuwe voorschriften omtrent de oudercommissie en de ouder raden. heeft een vergadering plaats gehad van de oudercommissie alhier waarop ook de burgemeester tegenwoordig was. Een nieuw huishoudelijk reglement werd vast gesteld terwijl de 5 aftredende leden van het bestuur allen werden herbenoemd. Als secretaris werd gekozen de heer J. Schen- keveld en als secretaris-penningmeester de heer E. Hulsbos. In het reglement werd vastgelegd dat de leiding van de ouder avonden berusten zal bij het hoofd der school. HEDEN. Casino-Theater: Inst. voor cultureele fiw „Bali, het eiland der demonen". 2 u. 30 nam Stadszaal: (foyer): Nut en Vermaak uit voering van „Paapageno". 81/4 uur nam. Zondag. Evang. Gem.- Samenkomsten te lo Uur voorm. en 6'4 uur nam. Hoogl. Kerkgracht 46: Evangelisatie 8 uuf nam. Jeruël: Samenkomsten te 10 uur voorm. en 6*6 uur nam. Morschweg 59: Samenkomst te 5 uur nam. DAGELIJKS. Lakenhal: L.K.V. Tentoonstelling van werk van Chr. Lebeau. 104 uur; 's Zondags 1—4 uur (tot 4 Dec.). BIOSCOPEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam* „Vadertje Langbeen". Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag 2 uur, Zondag 2, 4JA en 8 uur. Trlanon-Theater, Breestraat 31: 8 uur nam Woensdag- eD Zaterdagnamiddag 2 uur: „Sneeuwwitje en de 7 dwergen". z.on^ig an i—'i uur doon. voorstelling. Lido-Theater. Steenstraat 39: 8.15 uur nam.: „Hoe is 't met je baby?" Woensdag- en Zaïerdagnam. 2,30 uur, Zon dag doorl voorstelling van 2—7 uur en 8.15 u. Casino-Theater. Hoogewoerd 49: 8 uur nam.: „De charge van de lichte brigade". Zondag van 4 tot 'I en van 8 tot 11 uur, Woensdag- en Zaterdagnam. te 2.30 uur. Rex-Theater, HaarLstraav: lederen werkdag 2 uur nam. en 8 uur nam.: „De ondergang van den William Brown". Zondags 2—7 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Nova-Theater (Katwijk aan Zee)8 uur nam. „Broederstrijd". De apotheek Hooigracht 48 is dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld", echter van nam. 8 uur tot voorm. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 3 km. Vrijdag 9 Dec. a.s. waargenomen door de apotheek: C. B. Duyster, N. Rijn 18, Tel. 523, Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8, Tel. 274. De geneeskundige Zondagsdienst te Lelden wordt van Zaterdagavond 8 uur tot Maandag morgen 8 uur waargenomen door de doctoren Van Alphen, Meyboom, Nieuwzwaag, Poortman en Stoffers. Te Oegstgeest wordt deze dienst dan waar genomen door dr. Hugenholtz, teL 390. 1tot 1 TUI too fez Jul 2 filr Jan E vei bra hoc vee r.ee Slu: v. ten AARLANDERVEEN. Tentoonstelling van Pluimvee, Water vogels en Konijnen „De Eendracht". In de zaal van den heer W. v. d. Berg is de 9e nationale tentoonstelling van pluimvee- en konijnenfokkersvereeniging „Eendracht" geopend. De voorzitter de heer J B. v. d. Lijn sprak een welkomstwoord tot burgemees ter J. A. Colijn. De voorzitter dankte den burgemeester voor zijn openingsrede, alsmede den secr. den heer J. v. d. Lijn. die een der stuw krachten is. Het bestuur bezichtigde met den bur gemeester en genoodigden de inzendingen. De volgende prijzen zijn toegekend: Afd. kippen, groote hoenders leghorn wit: le pr. P. Kempen Czn„ trio idem P. Kempen Cz., 2e pr. P. v. d. Lijn. le prijs trio idem P. v. d. Lijn. Wyandotte wit (zilver ducwing): le pr. P. v. d. Lijn, le pr. J. H. Severs. Noord-Holl. Blauwe 2e prijs S. Overes. Konijnen groote rassen: le pr. Vlaam- sche H.K. voedster Jong J. B. v. d. Lijn, 2e pr. H. de Haan. Ram jong J. B. v. d. Lijn. le pr. K. Grijs, VI. B. v. d. Haar. le prijs voedster jong B. v. d. Haar, 2e pr. Cor v. Bemmelen, le pr. ijzer grauw VI. r. r. H. v. Piere. 2e pr. v. j. B. v. d. Haar, 2e pr. v. j. J. Ver woerd, le pr. VI. r. blauw v. j. J. B. v. d. Lijn, le pr. v. j. J. B. v. Lijn, le pr. VI. r. wit v. J. W. Bakker, le pr. v. j H. v. Pierre, le pr. v. J. Th. C. v. Oostenrijk, 2e pd. v. j. K. J. A Verbrugge Kzn.. 2e prijs v. j. J. Verwoerd, 2e pr. v. j. C. v. Bemme len, le pr Lothariger blauwbont v. J. J. B. v. d. Lijn. 2e pr. v. J. J. B. v. d. Lijn. le pr. G. Chinchilla's v. j. J. Hoogeveen. 2e pr. v. j. J. Hoogeveen, le pr. W. blauw v. j. H. Eikelenboom, 2e pr. v. j. N M. H. Eikelen- voom, le pr. Rijnlander v. J. J. H. Severs, le pr. Thuringer v. j. C. v Bemmelen, le pr. v. j. J B. v. d. Lijn, le pr. p. zw. v. J. F. H de Vries, le pr Holl. Zwb. v. J. J H. Severs, le pr. v. j. C. A. Könst, le pr. Holl. WO BRtNGEN'ijg'/; DE ZONl(V): IN UW HUISV Krui Rijn Jani Aa CIS 2 attei Dr. J B< I IE 1 I tea 1 II I fijns Itdaa STOOKT CALOR-ANTHRACIET véél warmte en zéér voordeeliq I TELEF. 2760 (3 LIJNEN) H. MORSCHWEG 148 en Beotelkantoor H. de Ligriy, Boommarkt 2 - Telef. 46. Jl haa II H Smvti bid. 11 k'0 Bl.b. v. j. c. A. Könst. le pr. Holl. Isabelll e m, v. j. J. H. Severs, lie pr. Holl. Madagascar v. J. J. B. v. d. Lijn. 4461 (Ifigez. McdJ BOSKOOP. Het Ijzeren hek met steenen pilaren van het woonhuis van den heer J. Jonge- jan aan den Zljdeweg is door een ach teruit rijdende vrachtauto totaal vernield Een en ander beteekent een groote scha de jMSt- In de achterkamer der privé-woninl van hotel „Klaassen" brak een brand uit, die zich aanvankelijk ernstig liet aanoen doch met emmers water gebluscht kon worden. De motorspuit behoefde geer dienst te doen. De oorzaak moet gezocht worden in het te fel branden van de gas kachel. KOUDEKERK AAN DEN RIJN- Het maken van een nieuwe klinker bestrating voor de gemeente Alkemade a gegund aan de fa. wed. H. v. Driel alhia voor f. 10.800. De opbrengst der collecten voor d( diaconie der Ned. Herv. Kerk was over No vember f. 119,87. Door het bestuur der Vrouwen-Ver, „De Liefde Sticht" is f. 450 afgedragen aan de commissie van bijstand der Ned. Herv Kerk, opgebracht door de bazaar, gehouden voor de Ned. Herv. Kerk. LEIDERDORP. Aanbesteding. De aanbesteding van ophalen van ascl en vuilnis en vervoer hiervan naar ster tingsplaats. was verdeeld in twee ono deelen (A. ophalen, B. vervoer) j In geschreven werd voor A en B o T. Molema f. 650; J. Dreef f. 650; G. g»"T devest f. 756; J. Blom f. 800; G. v. d. r' ten f. 1000; F. Nagtegaal f. 1100. Voor A.D. Versteegen f. 520; H. Luit f. 540; J. v. Leeuwen f. 585; M. o. 'T Ing f. 624; L. J. v, d. Ing f. 700. Voor B.: G. W. Bloemendaal f I 2—2 I ■roaii |w- lepels If'Oud lede Ik, 1 *ij Ut.. IÏEl Straai a«-( "sur. i NO( ■oubn kooi Set or ft* f b No GEV «OM «•teil P»?ed. Cirl r kooi Htm kde V .dekt. Mer J 5* dl ii *jev: «lev tier &v ^er i tri 5'

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 6