RAADSELS Oplossingen Goede oplossingen ANEKDOTEN Jack de Geus Ik zie hier een heel mooi verjaarscadeautje! En wat heb je er mooi op geschreven; dat hoort zoo bij elkaar hè? En zooveel gekregen van je verlanglijst; eén ding niet, dat komt net goed uit; want er moet toch altijd iets te wenschen over biijven? Truusje Sluymer In de winkels raak je nu niet uitgekeken; er is keuze genoeg, als Sinterklaas inkoopen gaat doen. Cobi Bekkers Heel prettig, je raad sels weer eens te ontvangen. Maak je het goed? Zeker druk met schoolwerk? Har telijke groeten voor jou en je Tante. Karei van der Wilk Je bent harleüjk welkom in onzen raadselkring. En nu ben ik natuurlijk je Tante. Hannle de Wekker Je schrijft me groot nieuws; ik ben al heel benieuwd, waar jullie nu gaan wonen. Dat geeft een drukken tijd, vooral voor Moeder. Dit brief je is mij even lief, al is het een ander vel letje. En zelfs nu heb je nog voor een bloempje gezorgd. Ik ben nieuwsgierig, of dat nichtje van jou nu ook een nichtje van mij zal worden Suusje de Wekker Wat schrijven jullie me fijne lange brieven! En ik krijg zelfs nog een teekenlngetje toe; je bent goed op me. Netjes gedaan- En ook knap dat jij het laatste raadsel op kon lossen. Knapt jullie hondje weer op? Kan het weer loo- pen'1 Ik ben alweer verlangend naar jul lie volgenden brief. Trleneke van Manen Jammer, dat ik niet van te voren wist dat je er was en hoe je er uitzag, d. w. z. de kleur van je juik. want je gezicht ken ik van de kiek. Heb je je mooie vlechten nog? Dat gaf zeker een blijde thuiskomst deze week? Je raonort ziet er goed uit; en ik zie aan de achten, hoe je je best doet. Toni Neuteboom Wat een fijn gevoel al deze daeen, dat de Sint zoo in je buurt is! Ik hoop. dat hij je verlanglijst zal zien, en er dan wat uit zal kiezen. En waar is de oplossing van je nieuwe raadsel? Lies je van Klaveren Hartelijk welkom! Ella Meinema Je onvervulde wenschen komen nu zeker weer op de verlanglijst voor St. Nicolaas? En je vraag; als jij het leuk vindt, en het heelemaal niet lastig is. wil ik het met plezier eens doorkijken. Heeft Nel'ie het ook al gelezen? Greti Kios Nu hooren we weer eens iets van elkaar. Ken je mij ook? Als je mij daar dan ziet. moet je eens naar mij toe komen Je hebt een leuk zusje. Dank voor je raadsels; alleen moeten bij het tweede de plaatsen genoemd, anders is het ge vraagde woord niet te vinden- Zusjes Ootendrees Nu ken ik jullie dan alle drie. Maar ik zal jullie nog wel eens verwisselen, als ik jullie afzonderlijk zie; dat moet je mij maar niet kwalijk nemen; jullie lijken zoo sprekend op elkaar. Har telijke groeten terug, en bedankt voor het raadsel Weer een leuk plaatje! Corrie van Weizen Je ziet het: alles goed. knap. En klopt nu je hartje vol ver wachting voor St. Nicolaas? Piet Kruysdijk Van de film heb Je zeker genoten? Zoo mooi zag je de wilde dleTen waarschijnlijk nog nooit? Ook voor jullie een orettigen St. Nicolaasavonc. Beppie Bouter Hartelijk dank voor het versje; ik vind het heel mooi. en zal het zeker bewaren. Het is zeer toepasselijk nu tegen den wintertijd. Als steeds, harte lijke groeten terug. Marietje Prenen Zoo'n feestdag, als jij nu gevierd hebt, is ook om niet te ver geten: zooiets komt maar af en toe voor in je leven. Ik begrijp, dat daar een Maan dag aan vastgeknoopt moest worden voor je rust Probeer nu nog maar na te ge nieten van de herinnering. Dirk van Laar We gaan nu een beetje voelen, dat de winter nadert- We waren erg verwend met zacht weer. Zou jij ook al bij je broer willen wezen? En genoten op het avondje van de TAMA? Goed. dat je me dit uitlegt; dit was anders, zelfs voor de Raadseltante, een raadsel geble ven! Rika de Graaf Je mag op dit feit ze ker een beetje trotsch zijn! Zoo'n langen lijd, als nu voorbij is, kunnen we er niet meer aan vastknoopen, maar ik hoop nog wel één prettig jaartje. Loekie Pavier Je hebt het feest van den intocht van St. Nicolaas dan heele maal meegevierd, en, zooals meestal, met een lekker" slot. Ik zag jou ook gaan, dat heb je wel gemerkt. Wat schrijf jij keurig! Jo Drabbe Het komt Juist, omdat ik ln jou een van die donkere meisjes uit den optocht herkende, en zoo begreep ik, dat JU het moest zijn. En dat alles, zonder dat (In de raadsels wordt uitsluitend de nieuwe spelling gebruikt). voor allen om uit te kiezen: de groteren vier; de kleine ren drie goede oplossingen. t Ingezonden door Annie van der Vos. Twee lettergrepen vormen 't geheel; Mijn eerste is een lichaamsdeel. Mijn tweede, 'k zeg het met pleizier, Dat is en blijft een kruipend dier. Voegt gij die delen nu te zaam. Dan krijgt gij een insectennaam. n. Ingezonden door Hennie Legeer. Op de kruisjes komt zowel van boven naar beneden als van links naar rechts de naam van een plaats in Zuid-Holland te staan. x x X X X X X X X X X X X 1. een medeklinker 2. onbepaald lidwoord. 3. een plaats in Limburg. 4. het gevraagde woord. 5. treft men in de meesje huizen aan en laat zich horen in veel afwisseling. 6 een knaagd'er 7. een medeklinker. III Ingezonden door Beppie Sparenburg. Welke groente blijft omgekeerd een plant? IV. Ingezonden door Annie en Gerard ZandvUet. Verborgen beroepen. 1. lied goor te. 2 mit rem nam. 3. terse maal. 4 rond ger werk. V. Ingezonden door Zusjes Hartevelt. Waarin komt een edelman overeen met een boek? VI. Ingezonden door Geertrui de Groot. Verborgen vruchten. 1. Ik hap eerder dan iij in mijn boterham 2. Heeft Janna al bessen gehaald? 3. Jaap pelde garnalen voor Moeder. VII. Ingezonden door Janny van Groeningen. Wat zijn de beste tijden? VIII. Ingezonden door Marietje Laman Met h ben ik een vlug dier, Met m een gTote rivier. Met b ben ik geen knecht. Met k word ik op je boterham gelegd. jij het wist! Het beste is nu, hard te wer ken voor dit diploma (je begrijpt mij ook wel?); dan mag je daarna misschien het andere weer opvatten. Het is wel eens een poosje noodig in je leven, één ding tege- iljk te doen. Tot slot: allen heel prettige uurtjes op 5 of 6 Dec. a.s. En dan tot daarna! Allen hartelijk gegroet door jullie Raad seltante, Mevr. M. J BOTERENBROOD. der raadsels uit het vorige nummer. 1. o, op. top, post, sport sproet, troea roet, tor To, o 2. Sint Nicolaas; Nico, laan, tin, sla, tol stal. 3. De lucifer. 4 Slakkenhuis. 5. Bij wolf. hond. eend. 6 Wien de schoen past, trekke hem aan 7. Middelburg. Harderwijk, Wildervant Harlingen, Enschedé. ontvangen van Johan Spijker, Jan Spijker. Anme Schn der. Ida de Graaf, Marietje de Mooy, J- Zilverentant, Hendrik Hanno. Flip Stout Sjaantje Stouten, Nelly Stouten, Aukje va der Walle, Geertrui de Groot. Emma Groot Toos de Vos, Rie de Vos. Joke Vos. Wout van Heel. Piet Arentsen. J- Schouten, Annie Schouten, Marietje Lager wij. Riek de Vos, Jan Bronsgeest Ali Stlkkelorum, Koosje Stikkelorum. Jann Werk. Henny van Vliet Leny Moraal. Ar nle Lok. Wim Lek. Jannie Lek Niek Bakk Atze v, d. Kool Wim Rienstra, Paul Rieir Willy van Rijn. Jo van Rijn Abram Faki Nellie Stafleu, Jeanne de Geus Truus Ni vaart. Nel de Roode. Elsje Boterenbr Ineke Boterenbrood. Hansie Boterenbr Riekje Leemans, Willy Wiggers, Piet Best Jannie Kooien Bep van der Heyd Frans Plson, Sjaak Leemans, Jannie r Biezen. Paulus Laman, Willem Laman M rietje Laman Nelly Mazurel Dieneke ma. Mientje de Water. Jantje Crama Crama. Annie van der Vos Corrie Bak Coba Verlind Anny Bekooy, Truida 0'- duin, Lyd'a Botermans. Jannie van K penhout Prijna Slootweg. Hester Sloot Mien Verstraaten. Anny Olivier. Plantfeber Jeftie Hevloo. Neeltje Woerden Janny Oudshoorn Marietje oenbrouwer Jetje de Neef. Lucie P Beppie Paats, Riete Scheer Tootje Sch Jack de Geus. Suze de Geus Truusje Si mer Cobi Bekkers. Karei van der Wi Hannie de Wekker. Suusje de Wekker, Tï neke van Manen. Toni Neuteboom, A! Neuteboom. Llesje van Klaveren Ella M nema. Nellie Meinema. Gretl Klps, Optendrees. Lydia Optendrees, Beppie tendrees, Corrie van Weizen, Piet Kni dijk. Beppie Bouter Marietje Prenen. van Laar Rika de Graaf, brief met goede oplossingen zonder naam, L Favier, Jo Drabbe, Tini Overduin, Tri van We'zen Leendert vermey. Ans Ni wenhuys. Ingezonden door Janny Swaak, Moeder: Foei, Frits, wat heb je geslapen Frifs: Och, Moeder, ik heb gedr dat ik mijn pet verloren had en daar ik zoo lang naar gezocht!" Ingezonden door Aukje van der Wall Moeder: ..Maar Fritsje, hoe durf je zeggen dat Tante dom is? Ga maar da lijk zeggen dat het je spijt" Fritsje: „Tante, het spijt me zoo, da zoo dom bent" Ingezonden door Coba Verlind. Zeg. weet je. dat juffrouw Kl twee keer in de herberg is geweest daarna een kwartier in de gevangenis li gezeten?" ..Zoo. dan zal haar man wel gesch ken zijn!" „Welnee, haar man lachte er om, zi.j waren aan het ganzeborden!" Ingezonden door Jan Spijker. Moeder, mag ik op straat spele vroeg Wimpie. „Wat?"' zei zijn Moeder, .spelen straal? Met die gaten in ie kousen?" Welnee. Moeder, met de meisjes van overkant". Ingezonden door Paulus Laman. ..Maar kerel, moet je je bril in bed houden?" „Ja Moe. anders kan ik de mensch mUn droom n et herkennen".

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 18