CORRESPONDENTIE Ij begin ik aan de beantwoording; er oen heel stapeltje brieven vóór me. Beste raadselnlohtjes en -neefjes. Nu zijn we den heerlijken dag wel heel rht genaderd! Maandag, de verjaardag n St. Nicolaas; wat een fijn begin van de tuwe week! Dezen keer zal velen de odag te langzaam omgaan! Ik hoop mr, dat jullie je tijd dan alvast aan de tdsels besteden. Want natuurlijk denkt undag niemand aan de raadsels. Zorgt smaar. dat vóór Maandag je oplossingen ichreven zijn. Wie geen tijd heeft voor i briefje er bij, slaat dit deze week maar ir. Volgende week hoop ik dan vele ira-dikke brieven te krijgen met jullie iterklaas-nieuws. hebben jullie verleden Zaterdag onzen it welkom geheeten bij zijn aankomst r in Leiden? Ik was ook van de partij, )r; ik hoop natuurlijk, net als jullie, dat Sint mij ook gezien heeft! Het was een oi gezicht, den Sint aan te zien komen zijn boot en later te zien wegrijden op 1 schimmel. Zelfs de wolken waren onder i indruk en wachtten met haar volgend tnbuitje juist tot St. Nicolaas zijn it door de straten had beëindigd. D verder denk ik wel, dat Jullie allen e week al van de voorpret genoten heb- groot en klein, ieder op zijn eigen Bier. En dat jullie nog veel meer zullen ieten op den dag zelf! et eerste raadsel is nogal meegevallen. Er waren dezen keer velen, die mij asten met alle oplossingen. i hoop dus. dat julïie nog een uurtje je !d bij de raadsels kunnen houden vóór ijsdag. Dan gaat St. Nicolaas natuurlijk fm maar ik zou toch niet graag heele- 3. zonder brieven blijven! Ibram Fakkel Ik begrijp best, dat je I elke week een briefje er bij te schrij- I weet. En bovendien, vaak zeg jij het I in woorden, maar met een mooie "•ening. Ook nu weer; ik zie wel: wagr hart vol van ls.... enz. De auto met llen en muziek hebben wij ook in de gehad Lekker en vroolijk tegelijk, Bfu is de gezelligste maand van het dan aangebroken nne de Geus Tot nu toe mogen raadsels ingestuurd worden. Alleen, al te hard toestroomen. sluit ik een Je stuurt mooi postpapier, de Best Het gaat dan voorspoedig e kleine neefje. Met mijn groeten hem zal ik echter nog een poosje moe- wachten! ekje Leemans Wat heb je het dan eoed gehad op je verjaardag! Met dat adeau alleen zou je al een goeden j dag gehad hebben. Mag dit mee chool? Je postpapier ls snoezig; ik van zoo'n briefje. En, voel Je je al in Frankrijk? Py Wlggers Wat heb je veel raad- l.nap, hoor! En een heelen brief er bij keer; je hebt Je best gedaan. Ik dat ook jouw bollen mooi zullen over eenige maanden, nie Kooien Jij hebt postpapier in iidit Ls heel bijzonder. De Sint heeft n. ook gezien. Het lijkt me dan beter, het zetten van je schoen te wachten, Nicolaas jarig is. van der Heyden Jij weet mijn cd al: je postpapier is beeldig. Ik dat je dat zelf ook wel vindt. En wat vendien fijn vind? Je raadt het zeker t je er zoo keurig op geschreven hebt k Leemans Hartelijk welkom; je ardag is dus pas voorbij, nie van Biezen Ik hoop van gan- harte, dat het nu den goeden kant lijft gaan En hoe is het met jezelf? er nog even blozend uit? Weer mijn ijke groeten terug. ietje Laman Ik ben blij te hooren, konijntje het zoo goed maakt. Leuk, vogeltjes in den tuin. Ja, daar moet weer vandaan gehouden worden, ■y Mazurel Leuk, dat jij ook alle ls gevonden hebt Den eenen keer ze wat gemakkelijker uit dan den en. ietje Hoppenbrouwer Het ant- v.eet je al: Je hebt Je best gedaan de raadsels. Steeds druk met huls- ie Schneider War verrras je me keer, met jezelf er bij te sturen! Wel bedankt; ik vind het erg leuk, te weten, hoe je er uit ziet. Het was een gezellig troepje, toen jullie daar bulten waren. Je nieuwe jurkJijkt me prachtig. Al ken je het verhaa'Bjrn Duimelijntje. toch is het weer fijn te lezen, vooral met deze mooie plaatjes er bij. Prettige St. Nicolaas- avond dan! Joke Zilverentant Leuk, dat je me nu wat over je zelf vertelt. En wie is dat vriendinnetje? Ik denk, dat jullie het thuis wat gezellig hebben met elkaar: altijd broertjes en zusjes, om mee te spelen! Hendrik Hanno Hartelijk welkom; en dadelijk alle raadsels opgelost, dat Ls een goed begin Sjaantje Stouten Ja, December is wel de gezelligste maand van het jaar. Als er dan nog een verjaardag bij komt, is het extra fijn. Ken je je Kerstversjes al goed? Je verheugt Je natuurlijk ook op het Kerst feest. Nelly Stouten Die bollen zijn aan alle Leidsche schoolkinderen uitgedeeld; hier voor deelen jullie nu allen dezelfde zor gen! Ik hoor natuurlijk graag, of het lukt met je bollen. En ik feliciteer je alvast met je feestdag. Flip Stouten Ben je nu voortaan „Flip"? dan houd ik me daaraan. Ik ben blij te hooren, dat het weer in orde is bij je kleine zusje. Als je nieuwe raadsels weet, mag je deze insturen. Aukje van der Walle Je hebt nu een feestweek achter den rug, en weer een feestweek voor Je Wat een leventje! Ik hoop. dat je tijd hebt. me over de afgeloo- pen week te schrijven Drietal de Vos Jullie beantwoorden reeds de vraag, die ik aan de andere Joke gesteld had Wat een extraatje hadden jullie weer: elk een boek en dan elk nog weer een ander cadeautje St. Nicolaas kwam al vroeg bij jullie Ik heb den Sint ook gezien verleden Zaterdag. Hansje is een zusje; hier ook een klaverblad van drie, net als bij Jullie. Wout van Heel Het is erg aardig van je. dat je dat aardige versje verder voor me opgeschreven hebt. Die kikkerhapjes zouden ons niet lijken, hè! Piet Arentsen Je hebt toch nog meer dan genoeg goede oplossingen; ik ben best tevreden. Bedankt voor ie twee nieuwe ïaadsels; beide zijn geschikt. Marietje Lagerwij Natuurlijk mag je meedoen; hartelijk welkom. Het is je goed gelukt den eersten keer Riek de Vos St. Nicolaas heeft jou al vroeg bedacht. En nu is hij bijna jarig; je geduld wordt niet lang meer op de proef gesteld. Jan Bronsgeest De nichtjes hier hopen net zoo vurig als jiiEn nu moeten we allen afwachten Hartelijke groeten terug. Alida Stikkelorum Het is een mooi cadeautje; ook al weer iets, waaraan je al tijd wat hebt Lees er deze maand maar veel in. Koosje Stikkelorum Jongen, wat een groote wensch staat er oo je verlanglijst. Ik ben ook heel benieuwd Lenv Moraal Nu is het haast zoover En ik hoop. dat de Sint jou ook goed zal bedenken Jannie Werk Je hebt zeker genoten van de film? Ik heb er ook over gelezen en gehoord. Je kunt het Zuid-Afrikaansch best begrijpen, hè? Als je ooit in Zuid Afrika komt, moet je vast een kijkje gaan nemen in den Wildtuin! Zorg maar. dat het mooie oogenblikken worden op het Kerstfeest, als jullie je alleen laten hooren. Lukt het met de repetities? Wim Rienstra Is het nieuwe raadsel van jou? Je naam heb ik n.l. moeten ra den. Maar het raadsel is aardig, dank je wel. Atze van der Kooi Het was een feeste lijke inkomst van St. Nicolaas. En nu wensch ik jullie alle drie een heel pretti- gen St. Nicolaas-avond. Niek Bakker Wat een prettig vooruit zicht voor den 5den December! Jullie zijn nu alvast zeker van zijn komst. Wat een schrik voor je Oma: wensch haar spoedige beterschap met haar pols, en feliciteer haar van mij met haar feestdag. Het raadsel kan ik gebruiken, dank je wel; het grapje is minder geschikt. Willy van Rijn Gefeliciteerd met je kleine zusje; jullie rollen van het eene feest in het andere deze dagen. Ik vind het leuk. alvast iets te weten van mijn toe komstige raadselnichtje! Nellie Stafleu Bedankt voor je raad sel, mooi bedacht! Alleen moeten we er iets in veranderen, omdat het in de nieuwe spelling moet. Truus Nievaart Ik hoop, dat jullie dezen keer ook je raadsels op Zaterdag middag oplossen; Je begrijpt wel, waarom! Bedankt voor je anekdote. Nel de Roode Het komt dan prachtig uit, dat jullie het wegbrengen van je brief aan een wandeling vast kunnen knoopen. Helaas heeft deze anekdote er al eens in gestaan. Weer pech, hè? Dieneke Bosnia Het is jammer dat het mooie postpapier op is; maar ik dank je nog wel, dat je me er deze weken van hebt laten genieten. En nu moeten we sa men afwachten, wat de Sint je zal brengen. Bep Crama Prettig voor ons beiden, dat je nu weinig huiswerk had Nu weet ik de reden, als je weer ontbreekt. Het is voor mij prettiger, dit te weten. Je raadsel is geschikt, gelukkig, hè? Nu zal ik dit vol gende week dadelijk plaatsen; na al de pech van de vorige keeren mag dat wei! Jantje Crama Bedankt voor je raad sel; maar wil je voor het eerste zinnetje een ander insturen; dien jongensnaam, die je bedoelt, schrijf je met een ij. Annie van der Vos Je ziet, dat jij ook bij de knapperds behoort. Ja, aan de cor respondentie kun je meestal wel zien, of we in het winter- of zomerseizoen zijn. Zoo heb jij St. Nicolaas dan dubbel goed gezien. Corrie Bakker Nu ben je beter op tijd. En komt het vriendinnetje van je. Rietje S„ niet meer meedoen? Dat kun je haar dan meteen eens vragen. Coba Verlind Je hebt boven al kun nen lezen, dat ik ook van de partij was, toen de Sint aan kwam varen. Van de film heb je zeker wel genoten, en niet gegrie zeld? En volgende week weer leest: dat is toch maar het prettigste nieuws om over te schrijven. Anny Bekooy Ik schrok wel een beetje, toen ik het tweede gedeelte van je brief las; ik hoop, dat het niets ernstigs ls. en Moeder weer gauw beter zal zijn Mag je geregeld naar haar toe? Beterschap, en mijn hartelijke groeten voor Moeder. Dus je bent uit logeeren nu? Leuk, dat de foto goed uitgevallen is; misschien zie ik deze nog wel eens. Tweetal Overduyn Voor jullie beiden, en voor Moeder, een hartelijk groetje. Truusje van Weizen Jij bent niet de eenige zoo; we zijn allen nieuwsgierig in deze dagen. Je behoeft nu niet lang meer te wachten. Ans Nieuwenhuys Dit raadsel heb ik reeds in mijn voorraad; jammer voor jou. Jij ook hartelijk gegroet Leendert Vermey Hartelijk welkom. Het is best zoo; dan reken ik om de twee weken op je. Direct alle raadsels goed, mooi! Jannie van Kampenhout Welbedankt voor je raadsels en anekdote; ahes is heel geschikt. Lydia Botermans De meester was ze ker in zijn schik met zoo'n mooi cadeau. Leuk. dat je mee mocht, om het te koo- pen; dat is nog eens een fijn boodschapje! En nu St. Nicolaas vieren Hester Slootweg Dan kun Jij heel vol daan op je verjaardag terugzien. En zou den er nu weer cadeautjes voor je komen? Anny Olivier Het was zeker wel in orde met je rapport? Je moet het St Ni colaas ook goed laten zien! En ik noop, dat je liefste wenschen vervuld worden. Suus Plantfeber Ik hoop hetzelfde; dan zijn wij beiden goed af Jettie Heyloo Wel, wel, ik ben blij je weer terug te hebben Gefeliciteerd met je herstel. Je zult veel achter zijn op school; maar dat schijnt jou niet te be letten, een tien te halen! Dat zijn mooie aanwinsten bij jullie thuis. Jullie hadden een gelukkig lot. En tot slot wil ik je nog zeggen, hoe je me ook verrast met dit mooie postpapier. Neeltje van Woerden In je naam was een drukfout gekomen in de correspon dentie, merk ik. Enfin, je had het zoo wel begrepen. Een heel prettigen avond Maan dag. Janny Oudshoorn Dit ls een goed be richt. Ik ben er blij mee, al krijg ik nu maar een korten brief van je. Aan pret zal het niet ontbreken op Sinterklaas avond. Jetje de Neef Prettig, dat jij nu toch mee blijft doen. Kun je het alleen klaar spelen? Groet Jannie terug; zij heeft het nu zeker te druk? Ik meen geen raadsels meer van jullie te hebben in mijn voorraad Lucie en Beppie Paats Het huiswerk neemt heel wat uurtjes in beslag bij elkaar- Gelukkig, dat je nu weer eens "een oogen- blik voor de kinderkrant kon vinden. Bep pie maakt het dus goed; ben je ook op school nu? Je nichtje is nu op een aardi- gen leeftijd. als zij een beetje begint te praten De film was mooi. hè? Bedankt voor al je raadsels.

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 17