Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 29 November 1931 VISSCNERIJ-BERICHTEN N O A WEERBERICHT. AGENDA Haaien Eiland IX 1939 VERPLICHTE DIPLOMA's VOOR DE ZEEVISSCHERIJ. Tot nu toe bestond er nog altijd onzekerheid of en wanneer men van Regeerlngswege zou overgaan tot het invoeren van verplichte diplo ma's voor de visschery. Uit een circulaire die thans door het Bestuur van de Reedersvereeniging aan de opvarenden der trawlers wordt uitgereikt, blijkt dat de kogel thans door de kerk is. Het Bestuur bericht in deze circulaire de me- dedeeling te hebben ontvangen, dat het in de bedoeling der regeering ligt. om in den loop van 1939 over te gaan tot het instellen van ver plichte diploma's voor de zeevisscherij. VERWACHTE SCHEPEN. Thuisstoqmende voor de Woensdagmarkt ..Haarlem" IJm. 9. 70 m. schelvisch. 110 m. braadschelvisch. 70 m. gul en blanke koolvisch. 135 m. koolvisch. 235 m. gestripte makreel, 60 m. rog en poon. 70 m. varia. 4 m. hake. Totaal 754 manden, benevens 300 stuks stijve kabel jauw. ..Zwarte Zee". IJm. 74. 15 m. platvisch. 45 m. schelvisch. 120 m. braadschelvisch. 30 m. gul, 25 m. radio. 10 m. wijting. 20 m. poon. Totaal 265 manden benevens 40 stuks stijve kabeljauw. VISCHPRIJZEN. IJMUIDEN. 29 Nov. Tarbot 90—70 p. Kg Tong 1.28—0.92 id.: Heilbot 98—72 id.; Griet 30—17 p. 50 Kg Gr. schol 24 ld.; Middel schol 24 id.; Zetschol 28— 26 id.: Kleinschol 28—8 id.: Schar 12.50—9 ld.; Poontjes 7.303.90 id.: Groote schelvisch 24 20 id.; Middel schelvisch 20.5019.50 id.; Klein middel schelvisch 1714 id.: Kleine schelvisch 15—10 id Groote gul 15.50—13 id.; KI. gul 12.50—5.50 id.; Wijting 8.40—5 id.: Makreel 11.506 id.: Versche haring 7.105.10 id.; Ka beljauw 54—32 p. 125 Kg.: Vleet 3.60—1.30 p. stuk; Leng 1.250.95 id.; Koolvisch 10.14 id.; Rog 17.50 p. koop. Besomming trawlers: ro 16 f. 1500; ro 46 f. 4950: IJM 115 f. 2940; IJM 83 f. 1370: IJM 73 f. 2370; IJM 165 f. 1460; IJM 106 f. 16oC. Besomming logger: KW 178 f. 350. Loggers met versche haring: KW 153 f. 1100; SCH 103 f. 1130; SCH 261 f. 1030: SCH 289 f. 1320; SCH 14 f. 1670. Nagekomen van gisteren: Schepen met versche haring: LT 275 f. 1707; SCH 3 f. 966; SCH 297 f. 610. VLAARDINGEN. 29 November. Binnen van de haringvisscherijVI. 27 met 79 kantjes. Elf schepen, die op de Noordzee visschen. hebben vanmorgen hun vangst gemeld. Zij vingen te zamen 297 kantjes of gemiddeld 27 kantjes Zes schepen moesten nog gedeeltelijk halen. Hoogste schot 50 kantjes uit de halve vleet. Uit Het Kanaal hebben 7 schepen hun vangst opgegeven. Zij vingen te zamen 92 kantjes of gemiddeld 13 kantjes. Hoogste schot KW. 65 30 kantjes. De KW. 121 ving 12 kantjes. Wegens het ruwe weer zijn de Duitsche vis- 6chersschepen te Dieppe binnengeloopen. De Nederlandsche schepen zijn echter bui- tengebleven. Ook gisteravond was het weer in Het Kanaal zeer slecht. Volle haring Eng. wal f. 10.8011.70; IJle haring Eng. wal f. 9.70—9.80: Steurharing Eng. wal. f. 9.20—9.80. AALSMEER. De Snijbloemcnhandel. De afgeloopen week kon met uitzonde ring van Zaterdag eenige verbetering In de Drijzen geconstateerd worden. Hiertoe heeft ongetwijfeld veel bijgedragen de vermin derde aanvoer van verschillende bloem- 1 soorten o.a. de chrysanthen Ook rozen en Amerikaansche anjers kwamen minder, ter wijl de toevoer van seringentakken zich no» weinig uitbreidde. Spoedig kan echter weer een aanzienlijke uitbreidine van het aanbod tegemoet worden gezien. Voor de rozen van betere kwaliteit bestemd voor export werd eerst tusschen 7—16 ct. be taald, Zaterdag was de hoogste opbrengst 514 ct per stuk De le soprt Am. anjers werden verhandeld van 614 ct., enkele weln g vookomende soorten tot plm. 20 ct. per stuk. De Jap. lelies bleven bij voort during matig in prijs; van 710 cent per kelk waren de hoogste noteeringen In ver band met belangrijk verminderd aanbod konden de grootbloemige chrysanthen eenigszlns in opbrengst verbeteren, voor mooie kwaliteit werd van 1015 ct. betaald, terwül in het laatst der week de prijs weer van olm 7—11 ct. per stuk terugliep. De kleinbloemige chrysanthen noteerden per bos van 825. de calla's van 1022 de con- vallaria van 35, de amaryllis van 59. de clematis van 1030 ct.. terwijl per bos de gerblra van 38—62. de cyclamen-bloemen van 817. de witte freesia van 1228 en het plumosus-snijgToen van 1432 ct. wer. den betaald. Aan de potplantenveilingen was een zeer groot aanbod, waarbij de cyclamen, bloeiende begonia's en azalea's een ruime plaats innamen De begonia's werden verhandeld van 0.500.90. de cy clamen van 0 400.90 en de azalea's van 0.70—2.10 per stuk. Hangbegonia's noteer den van 0.801.40. Voor een mooi geslaagd product konden de Drijzen wel bevredigend genoemd worden, doch in het algemeen waren zij zeker aan den matigen kant. BENTHUIZEN. Barometerstand Gistermiddag 2 uur: 757. Hedenmiddag 2 uur: 760. BINXEKLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste stand 771.7 te Riga. Laagste stand 734,4 te Thorshavn. Verwachting tot morgenavond 7 uur: Aan vankelijk zwakke veranderlijke wind. Betrok ken tot zwaar bewolkt met plaatselijk mist. Weinig of geen regen. Later toenemende Zuid- Westelijke tot Zuidelijke wind. Zwaar bewolkt tot betrokken, toenemende kans op regen. Wei nig verandering in temperatuur. BUITENLANDSCH WEEKOVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. De diepe depressie tusschen Schotland en IJsland is thans stationnair geworden en vult steeds verder op Op den Oceaan nadert een nieuwe storing, welke zich in de richting van de Faroer schijnt te bewegen. Onder Invloed van een depressie in het Middellandsche zeegebied daalde de luchtdruk in Zuid-Europa aanzien lijk, zoodat de luchtdrukverschillen in West- Europa overal afnamen. In Frankrijk, West- Duitschland en onze omgeving is het somber, mistig of nevelig weer. met plaatselijk regen ot met regen. In Zuid- en Midden-Duitschland was de nacht helder en de ochtendtemperatuur om het vriespunt. Over het algemeen blijft de temperatuur ver boven normaal. Vooral in Scandinavië, waar vrijwel geen vorst meer voorkomt. De bij de Geref. Gem. gehouden collecte tijdens den dankdag voor het ge was heeft f. 403 opgebracht, w.o. 1 biljet van f. 50, 1 van 25 en 7 van f10. WEERSOMSTANDIGHEDEN HEDENOCHTEND 8 UUR Parijs: N.N.W., 7 gr. C., lichte regen. Londen: Z.W., 2 gr. C., bewolkt. Berlijn: Windstil, 0 gr. C.. licht bewolkt. Nice: O.N.O., 15 gr. C.. licht© regen. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 5 gr. C. <41 gr. F.). 12 uur 'smidd.: 8 gr. C. (46 gr. F.) HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE Voor Woensdag. Voorm. te 7 u. 46 min.; nam. te 18 u. 12 min. LICHT OP VOOR FIETSERS c.a. Dinsdag: 4.24 nm. tot 7.13 v.m. MAANS OP- EN ONDERGANG. 28 Nov. op: 11 u. 43; onder: 22 u. 09. HILJLEGOM. llitvoerinp van „T. O. V." De tooneelclub „Tot Ons Vermaak" van de Zandsteen fabriek, gaf in de zaal-Sis- termans een goedgeslaagde uitvoering. Ge speeld is „De firma Adam en Eva", een blij-eindigend stuk van Guy Bolton en G. Middleton, uit het Amerikaansch vertaald door Dirk Witte en C. van Kerckhoven Jr. Het stuk is goed gespeeld, ofschoon het tempo beter had kunnen zijn. Toen de voorzitter de leden van T. O. V. bedankte voor hun prestatie, sprak hij de vrees uit dat met de keus van het stuk te hoog ge grepen was. De dames van de club kregen bloemen, de voorzitter, de heer Naber en zijn echtgenoote eveneens, terwijl de re gisseur de heer Brussee, een geschenk en zijn echtgenooten bouquet in ontvangst hadden te nemen. Dit laatste stond in ver band met het 5-jarig bestaan der ver- eeniging te welker gelegenheid er vele bloemen ln de goed bezette zaal stonden. Concert-avond. Het gemengd koor „Cantate et Jubilate" heef: in de zaal van hotel Sistermans on der leiding van mej. C. W. M. Hoogervorst een concert gegeven. Geopend werd met drie gewijde liederen van A. Giesen, Jacob Arcadelt en H, Rei- mann. Ais intermezzo werd vlooi- en piano muziek gegeven door de dames Riek Cop- pée (viool) en Lies Alphenaar. Zij voerden werken uit van Handel, sonate no. 4 D Dur, en Lully (Gavotte en Musettel en Naxdinl (Andante in b mineur). Zeer mooie muziek kreeg men te genieten, waarin het samen spel uitblonk. Het koor zong onder de be kwame leiding van zijn dirigente zeer be schaafd en werd beloond met hartelijken bijval van het auditorium. Er mag èn door mej. Hoogervorst èn door het koor met groote voldoening op dit concert terugge zien worden! Tafelkeuring Hiilegomsche Pluimvee- vereeniging. Door de Hiilegomsche Pluimvee-vereeni- glng is een tafelkeuring gehouden. De beste dieren bleken toe te oehooren aan de volgende heeren: E. Ruigrok, C. van Eijk, E. Ziegler, S. Verhoeven, C. Duwel, C. W. Philippi en Jac. van Leeuwen. Op de bondstentoonstelling te Amster dam hebben verscheidene Hiilegomsche liefhebbers succes gehad; bekroningen zijn daar toegekend aan Jac. van Leeuwen, A. Heij, K. Vijfschaft en B. Frijlink. Vergadering der Chr. Hist. Kiesvereeniging. De Ohr. Hist. Kiesvereeniging heeft ver gaderd onder leiding van den heer I. C. Baas, voorzitter. De candidatenlyst voor de verkiezing der Provinciale Staten is bespro ken en vastgesteld. Besloten werd piopa- ganda te voeren door de verspreiding van een propaganda-blad en een openbare ver gadering met een spreker in het volgende voorjaar te houden. 60.000 stuks bloembollend Voor de beplanting der gemeenteplant soenen zijn in totaal 60.000 bollen beschik baar gesteld. De bloemistpatroons werken bovendien mede, door hun personeel te belasten met het planten, terwijl velen ook bollen gaven. De Sixlaan bij de Hoofd straat en den Stationsweg kreeg de tal rijkste beplanting. Het is nu zaak, dat de aangelegde bedden en borders niet be schadigd worden. Moge de jeugd ln deze mede werken! Gevonden (aanwezig aan het Bureau van Politie)vulpotlood, handschoenen, hoedje, kinderjas, dameshandschoen en heerenhandsohoen, oorbel, portemonnaie. autowieldop en jongensjasje. De collecte, die op den tweeden Nuts- avond voor de Duitsche vluchtelingen werd gehouden, heeft ruim f.31 opgebracht. KATWIJK AAN DEN RIJN. Door wijlen mej. Wilhelmina de Graaf is aan de Geref. Kerk alhier gelegateerd de som van f. 150, waarvan f. 100 voor de kerk en f. 50 voor verschillende doel einden. KATWIJK AAN ZEE. Ledenvergadering Ned. Chr. Land- arbeidersbond. Deze druk bezocht vergadering werd in Casa Cara gehouden De voorzitter de heer G. Vooys liet zingen Ps, 119 17. ging voor in gebed en las Spreuken 28. Na een inlei dend woord, las de secretaris de heer G. van Duyn de notulen, waarna de nieuwe brandstoffen-bijslag regeling in deze ge meente besproken werd. Er werd geprotes teerd tegen deze regeling van B. en W. Opgemerkt werd. dat door deze regeling als het ware aangemoedigd wordt om onge organiseerd te zijn hl plaats van georgani seerd. Alle klachten omtrent het niet ont vangen van kolenbons moeten terstond bii het bestuur ingediend worden, dat dan handelend zal optreden in het belang der leden. Ook werd geklaagd over de te werkstelling van werkloozen. Sommigen, die slechts één week werkloos zijn. worden aan werk ge zet en anderen moeten dikwijls wekenlang wachten. Besloten werd. dat het bestuur zich wat deze zaak betreft, in verbinding zal stellen met den Chr. Besturenbond en als dat niet helpt rechtstreeks tot B. en W. De heer C. Korsman sloot met dank gebed. J v. D. uit de Louwestraat deed bij de politie aangifte van het feit dat van zijn land langs den Kanaaldijk eenlge roode en witte kooien zijn ontvreemd. De heer A. Barendrecht, candidaat alhier, heeft een beroep ontvangen der Ned. Herv. Kerk te den Bommel. Tot onderwijzer aan de Visscherij- school in de voorbereidende vakken is be noemd de heer H. v. d. Maaden. onder wijzer aan de tweede Hervormde school alhier. LISSE. Vergadering van melkverkoopers. Dezer dagen werd hier een vergadering van melkverkoopers gehouden, uitgaande van de plaatselijke organisatie, deel uit makend van den Centralen Besturenbond van Zuivelhandel Organisaties in Neder land. De tweede voorzitter de heer van Tol opende en begroette speciaal den sprekers van dezen avond de heeren Rensenbrlnk, voorzitter van den Lamdelyken Bond uit Hilversum en Beekenkamp. alsmede den secretaris der Orgaancommissie en van den 's Gravenhaagschen Melksllj tersbond De heer Rensenbrink heeft een uitvoerig overzicht gegeven van de wijze, waarop de regeeringsbemoeling met den melkhandel tot stand ls gekomen. SDr. wees er op. dat een behoorlijke belooning verkregen kan worden mits een leder een sterken schakel smede ln den keten van de organisatie. Velein blijven nog buiten de organisatie en zullen tenslotte ondergaan door eigen onkunde Wanneer men met de organisatie medeleeft zal men er rijke vruchten van plukken. Na het beantwoorden van verschillende vragen volgde sluiting van dezen leerzamen avond. NOORDWIJK. Op Woensdag 14 December a.s„ des middags te halfvier bestaat de gelegenheid zich ten huize van dokter J. A. Coenraads Nederveen, Emmaweg 5, kosteloos te laten inenten en herinenten. zy, die van deze gelegenheid gebruik willen maken, gelleven daarvan vóór 9 De cember as. ter secretarie, afd. •alg. zaken, kennis te geven, met medebrenging van het trouwboekje. Den Burcht: Meeting over geestelijke en moreele bewapening, 8 uur nam. Den Burcht: Openb. vergadering N.S.B. SDr Woudenberg en v. Kampen, 8% uur nam. Hoogl. Kerkgr. 46: Evangelisatie te 8 uur njn. Jeruël: Bfjbelbespreklng te 8 uur nam. Morschweg 59: Stadsevangelisatie te 8 u. n.m. Stadszaal Kruger Wlldtulnfilm, 8 uur nam Endegeest: Tentoonstelling van patiënten- werk. 2—5 en 7—9 uur nam. Woensdag Endegeest: Tentoonstelling van patiënten- werk. 25 uur nam. Gerecht 10: Theosofische Ver. Spr. dr. Prins 8.15 uur nam. Volkshuls: E. d. D.: Spr. dr. Ritter en ds Faber. 81/4 uur nam. 4131 Dinsdag - Woensdag - Donderdag met CONRAD VEIDT en 3000 medewerkenden. Vooraf KEN MAYNARD in DYNAMIETHOEVE. LISSE. Vergadering R. K. Staatspartij. De R. K. Staatsparty vergaderde onder leiding van den tweeden voorz., den heer J. W. A. Lefeber. Besloten werd een com missie te benoemen die tot taak zal heb ben een geschikten voorzitter voor te dragen Voor de a.s. verkiezing voor de Prov. Sta ten werden door de afdeeüng als candi- daten voorgesteld de heeren mr. Bolsius, Leiden; J. W. A. Lefeber, Lisse en B. N. Loerakker, Hlllegom. Belangrijke toeneming der werkloosheid De werkloosheid in deze gemeente neemt thans beduidend toe. Het aantal werkloo zen bedraagt thans reeds 260. Jaarvergadering Coöp. Veiling H.B.G. In de vergadering der Coöp. Vellingver. H.B.G. onder leiding vam den heer P. War merdam Cz. wees deze er op. dat het dit jaar, wat de netto opbrengst betreft, voor de kweekers een tegenvaller zal zijn Het tulpensurplus is abnormaal hoog, de kosten zullen zeker 24 bedragen. Duizenden manden plantgoed van tulpen zon reeds vernietigd. De teelt van narcissen en de opbrengst hiervan stemt tot groote tevredenheidDe heffing van narcissen zal beduidend lager zijn. Er ls slechts een kleine hoeveelheid overgebleven. Voorts wees de voorzitter op de gunstige perspec tieven betreffende de openstelling van Amerika, een reden te meer. dat de narcls- sencultuur loonend zal worden. O.a. werd medegedeeld dat de procuratie houder. de heer Doeksen, spoedig hersteld zal zyn. Dank werd gebracht aan het per soneel, dat zoo uitnemend de zaken heeft behartigd tijdens de ziekte. De omzet van het plantgoed was aanmerkeiyk gestegen. Het winstsaldo van 1937—'38 was f 13.290.05 terwijl de omzet bedroeg f. 1.2ÖOOOO. Het inleggeld werd vastgesteld op f. 10. Hierop volgde sluiting. Vergadering der R. I. V. I. B. De ver. „Reizigers Inkoopers en Verkoo- pers in Bloembollenvak" hield een druk be zochte byeenkomst ln „De Nagtegaal". De leiding berustte bij den heer Hooger vorst van Hillegom, die speciaal een woord van welkom toeroep aan de heeren van de KL M welke een causerie zouden houden over de luchtvaart ln het algemeen en die van de K.L.M. ln het bijzonder. Spr verheugde zich over het feit dat Amerika zyn grenzen weer heeft geopend voor onze narcissen. Dit heeft thans reeds heel wat meer leven gebracht in den han del. Hierdoor heeft de nahandel in tulpen, hyacinthen en bijgoed, welke zoo slecht was in de donkere dagen van September, toen het oorlogsgevaar zoo naby was, weer voor een groot deel doen vergeten, wy zul len hopen dat deze opleving zich zal hand haven, opdat het in de laatste jaren zoo zwaar getroffen bloembollenvak zal mo gen opleven en het eindexportcyfer voor het volgend Jaar voor allen gunstig moge zyn. Nadat de secr., de heer Oudshoorn van Sassenheim. de notulen had gelezen, sprak de heer van Glnkel, vertegenwoordiger der K.L.M.. die een duidelijk overzicht gaf van het werk dezer maatschappijverduldeiykt door lichtbeelden en films. Na nog eenlge mededeelingen, volgde sluiting. Beroepen by de Ger. Gem. te Wer kendam ds. H. Ligtenberg alhier. NOORDWIJK AAN ZEE. Vergadering der C.D.U. De af deeling der C-D.U. vergaderde in hotel Seinpost. De voorzitter, de heer J. v. d. Niet Dz. opende met gebed, waarna de heer J. Jansen uit Den Haag sprak over „De C.D.U. tegenover het kabinet en de politieke partijen". Spr. merkte op, dat de C.D.U. niet uitge. praat is, zooals de andere partyen, maar pas begonnen ls., Hij besprak de Troonrede, constateerde dat de heer Coiyn steeds ach. ter de feiten aanloopt en wees er op. dat het aantal werkloozen nog steeds niet ver mindert. Men heeft nergens anders van geweten dan van een terugstooten naar een lager levenspeil In 1933 is 60 mil li oen aangevraagd voor een groot werkplan en na 5 jaar is het on geveer verwerkt. Men heeft beloofd het aantal personen in de werkverschaffing met 50 U te verhoogen, men sprak er zelfs van dit op te voeren tot 90 °/o doch de werke- lykheld is. dat dit aantal met 10 ver minderd ls, aldus spr. Dat ls beloftenspel, gelijk zulks ook geschiedt bij de Ouden van Dagen. Nog wees spr, od de z.i. slechte on- deTwystoestanden, in het bijzonder bii het Chr. onderwijs en stelde zulks tegenover de geweldige uitgaven voor defensie. Met een fcrachtigen oproep zich aan te sluiten bij de C.D.U. eindigde spr. NOORDWIJKERHOUT. Afscheid van den heer Miedema. De jeugdherberg-vader, de heer Miedema nam afscheid van „De Duinark". Het over lijden van zijn vrouw, was de oorzaak van dit, door allen betreurde vertrek. Onze plaatsgenoot father J. Versteege, die 1 Dec. naar zijn missie in Afrika ver trekt, gaf een afscheidsavond voor de K.J.M.V. Tevens hield hij een interessante lezing over zijn „Ondervindingen in Oeganda", waar hij reeds zes jaren heeft doorgebracht. DAGELIJKS. Lakenhal: L.K.V. Tentoonstelling van werk van Chr. Lebeau. 104 uur; 's Zondags 1—4 uur (tot 4 Dec.). BIOSCOPEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam.; „Vadertje Langbeen". Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag 2 uur, Zondag 2, 4% en 8 uur. Trianon-Theater, Breestraat 31: 8 our nam Woensdag- en Zaterdagnamiddag 2 uur: „De Zeewolf". Zondag van 27 uur doorL voorstelling. Lido-Theater. Steenstraat 39: 8.15 uur nam.: „De vrouw in 'trood". Woensdag- en Zaterdagnam. 2,30 uur, Zon dag doorl. voorstelling vaD 27 uur en 8.15 u, Casino-Theater, Hoogevoerd 49: 8 uur nam.: „De big van het regiment". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur, Woensdag- eD Zaterdagnam. te 2.30 uur. Rex-Theater, Haarlstraat: lederen werkdag 2 uur nam. en 8 uur nam.: „100 mannen en één meisje". Zondags 2—7 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Nova-Theater (Katwijk-aan-Zee)„Wet der wildernis". 8 uur nam. DIVERSEN: 's Dinsdags, Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau. 9V411 uur voorm. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatlebur. v. Alcoholisten 8 u nam. 's Donderdags: Inst. voor Praeventleve Ge neeskunde (1ste Binnenvestgr.. 22). Inenting tegen diphterle. 3tt uur 's middags precies. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4—5 uur nam. (tijdelijk gesloten). OEGSTGEEST. Hond op do varkensjacht! Dat honden zich niet ontzien om achter ln het welland loopende schapen aan te jagen, ls ln onze gemeente een herhaal- oeiyk voorkomend verschynsel, maar dat ook voor hen de in het land loopende var kens niet veilig zyn, heeft gisteren mevr. H. alhier op minder aangename wyze mogen ervaren, zy wandelde met haar hond op den Rhynhofweg. toen het dier plotseling het weiland in rende en een koppel varkens van den landbouwer J. M. opjoeg. By deze jacht heeft de hond een viertal varkens zoodanig aangevallen, dat groote stukken vel en vleesch gedeelteiyk van het achterlichaam der dieren werden gerukt. Een der varkens ls, om aan de woede van den hond te ontkomen, door een sloot ge zwommen en op de begraafplaats Rhyn- hof terecht gekomen waar het is gegre pen. De verwondingen moesten door een veearts worden behandeld. Mevr. H. heeft toegezegd alle schade te zullen vergoeden. De in beide kerkgebouwen by de Ned. Herv. Gemeente gehouden collecte voor de Zendingsweek heeft opgebracht f. 563.12'/v, welk bedrag ls afgedragen aan het Zen- dingstoureau alhier. De uitgangscollecte na de godsdienst oefening van 20 November j.l. in de Ned. Herv. Gemeente voor de Joodsche vluchte lingen. heeft opgebracht f. 305.87'/i. Een onzer abonné's beklaagt zich over het feit, dat Zondagavond een St. Nlcolaas met Zwarte Piet geld kwamen vragen voor arme kinderen namens het Leger des Hells. Informeerend bij die In stelling bleek hieromtrent niets bekend te zijn. De politie deelde ons terzake mede, dat ook haar reeds een dergelijke klacht had bereikt. Het is ln dezen tijd wel meer ge woonte, dat aan de deur verzoeken ln dit genre gedaan worden en men dient ten deze zeer voorzichtig te zyn. Slechts wan neer een vergunning van B. en W. over gelegd kan worden, ls hier van geoorloofd collecteeren sprake. Men zij dus gewaar-1 schuwd en op zyn hoede! De apotheek Hooigracht 48 ls dag en ntebt geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld", echter van nam. 8 uur tol voorm. 8 uur alleen voor spoedgevallen. De avond-, nacht en Zondagsdienst der apo theken te Lelden wordt van Zaterdag 26 Noï. t/m. Vrijdag 2 Dec. a.s. waargenomen door de apotheken: D. J. van Driesum, Mare 110. tel 406 en E. B. de Metz, Kamer!. Onneslaan 24, tel. 3563. Te Oegstgeest wordt deze dienst waargenomen door de Oegstgeestsche Apotheek, Wllhelmlru- park 8, tel. 274. bestuur der Ned. Herv. Radio Omroep, in geleid door ds. G. C. van Niftrlk. Ds. A J. van Rennes zette uitvoerig doel en be- teekenis eener Ned. Herv. Radio Omroep uiteen en voerde een krachtig pleidooi deze omroep te steunen, zyn rede werd lulde toegejuicht. De collecte ter gelegenheid van den Dankdag ln de Ger. Kerken heeft f. 1515 opgebracht. De pi. Comm. voor de Vrije Univer siteit heeft voor die Instelling f. 188.80 kun nen Inzamelen. Daar het aantal werkloozen belang rijk ls toegenomen, is het Ontspanning!- iokaal weer geopend. SASSENHEIM. In plaats van den heer J. P. Ouds hoorn, die voor de functie van Kerkvoogd bedankt heeft wegens gevorderden leeftijd, ls door de notabelen der Ned. Herv. Ge meente alhier als Kerkvoogd gekozen de heer C. L. Vis, die deze benoeming heeft aangenomen. De RK. Vrouwenbond organiseert ln het K6A. gebouw de Jaariyksdhe fancy- fair, die zich ln een druk bezoek mag ver heugen. Tot gemeente-veldwachter alhier i! benoemd dc heer P. Kruiswijk, thans agent van politie te Delft. VALKENBURG. Geitenfokver. „Ons Belang". In de zaal de Vries gaf de geitenfokver. „Ons Belang" een propaganda-avond, ge opend door den voorzitter den heer de Krulf. Den heer de Jong uit Den Haag. assis tent van den rijksveeteeltoonsulent wees er op, dat geitenmelk een voedzamer en ge zonder drinken is dan koemelk. By geiten komt T.B.C. sporadisch voor terwyl bij koelen deze ziekte van 30 pet. tot hoog" geconstateerd wordt. Voor kinderen ls koe melk dan soms gevaarUjk te gebruiken. Spr. wekte een leder op een of twee geiten te gaan houden daar de melt:P£r ductie gemiddeld 750 liter per jaar om draagt, Verder gaf hy enkele aanwyzin.J' betreffende de voeding, verpleging, stal ling enz. iuht Hierna werd een Interessante serie ucn beelden vertoond. Na een geanimeerde gedaohtenwi&sell sloot de voorzitter met een OP*6 woord om lid of donateur der vereenig11" te worden. RIJNSBURG. Ned. Herv. Radio Omroep. In de zaal achter „Avondrust" was een vergadering belegd, waarin sprak ds. A. J. van Rennes van Strijen, lid van het Hoofd- VOORHOUT. De collecte ten bate van ae sam werkende Z'sndlngscorporaties brac" het tweede halfjaar ln de Ned. Her»- meciite op f. 95.67. Het eerste halfjaai dit bedrag f. 67.95 dus een totaal van f. 164.62. Vorig jaar waren dj*» tallen resp. f 73.87 en f. 85 89. totaal f">» 2-2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 6