BUITENLAND ELTAXBUS De krachtproef in Frankrijk LEID5CH DAGBLAD - Eerste Blad Dinsdag 29 November 1931 Algemeene Toestand Chamberlain en Halifax inderdaad naar Rome. Het testament van Ataturk De Leerlingenschaal KAN verbeterd worden. Daladier en C.G.T. zetten beide door Maatregelen der regeering De C.G.T. zet ook door De houding der vakbonden De Renault-fabrieken tasten door De beste verbinding tusschen alle stadswijken De hertog van Windsor Eden naar de Vereenigde Staten Officieel is thans bevestigd, dat mi nister-president Chamberlain en de minister ran buitenlandsche taken, Halifax. In de eerste helft van Januari een beioek aan Mussolini tulten bren gen. Od de bijeenkomst te Milnchen heeft Mussolini den Britschen minister-president voorgesteld «en bezoek aan Rome te komen brengen. Daar de gelegenheid voor dat bezoek zich gedurende het komende parlementsreces zou kunnen voordoen, is geïnformeerd, of een daium in de eerste helft van Januari Mussolini zou schikken Deze heeft geant woord. dat het hem in beginsel aangenaam zou zijn in dien tijd bezoek van den mi nister-president en den minister van bui tenlandsche zaken te ontvangen. D? diplomatieke redacteur van Reuter me'd'. dat het bezoek van Chamberlain aan Mussolini een nieuwe stap is in het kader van Chamberlain's politiek van het tote stand brengen van persoonlijk contact in het belang van den Europeeschen vrede en de goede betrekkingen. Het is bovendien een toepassing van i Chamberlain's stelling, dat men den vrede niet kan verwerven door te blijven zitten en er od te wachten Het is nog niet bekend, welke onderwer pen besproken zullen worden doch men is van meening. dat het bezoek zal leiden tot een nieuwe versterking der wederzijdsche betrekkingen. De „Times" juicht deze reis warm toe. Het Britsch-Itaiiaansche aecoord is ken. neüjk het begin van een nieuw tijdperk en de afsluiting van een oud en Chamberlain en Halifax gaan het met Mussolini per soonlijk inwijden. Wanneer de Britsche ministers te Rome komen, is er veel te be spreken. o.a. Spanje, de Middellandsche Zee en de koloniale samenwerking. Als de besprekingen een bevredigend resultaat heb. zullen zij ongetwijfeld niet Engeland en Talie alleen ten goede komen De .Daily Telegraph" acht de aankondi ging van het bezoek veelbelovend. De poli tiek van verzoening, die zich als een hee- iende zalf wil uitspreiden buiten de plek. waarop zii gedaan is. zou geen betere kans kunnen hebben om haar werking te doen gelden dan te Rome. Volgens de „Daily Herald" kan het be sluit tot zulk een bezoek op het oogenblik er slechts toe bijdragen, de grootste onrust te wekken en niet alleen onder de open. bare meening in Engeland. Een dergelijk bezoek op zulk een oogenblik ls een fout volgens het blad. De „News Chronicle" is van meening, dat het bezoek geen opzienbare resultaten zal afwerpen tenzij de omstandigheden zich aanzienlijk wijzigen. De Londensehe correspondent van de Petit Parisien" schrijft: te Londen koes tert men de hooD dat. als Mussolini be middelend optreedt tusschen de Duitsche en de Britsche regeering en Chamberlain van zijn kant tusschen Parijs en Rome be middelt. de komende Britsch-Itaiiaansche besprekingen, na die te Miinchen tot een ontspanning in Europa zouden kunnen lei den en de politiek van algemeene samen werking vergemakkelijken. Is dit resultaat mogelijk? Talrijk zijn degenen, die eraan twijfelen, aangezien te veel wolken op het oogenblik den internationalen horizon ver duisteren en te veel geschilpunten, het Joodsche vraagstuk, het Spaansche conflict en het vraagstuk der Middellandsche Zee. tusschen de beide groepen van mogend heden bestaan. Volgens de .Oeuvre" schijnt het, dat Mussolini bij het bezoek van Chamberlain uit zijn eigen naam en uit naam van den Führer zal voorstellen, bemiddelend op te tfedsn voor de paeifioatie van Palestina. Mussolini en Hitler zouden zich bereid verklaren, de beteekenis te erkennen van de Britsche belangen in Midden-Europa en de verplichting op zich nemen, de imperiale verbindingen te land en te water niet te verbreken of te belemmeren. Volgen? berichten in de Roemeensche bladen zal het Engelsehe koninklijke paar in Juni 1938 het bezoek van Koning Carol aan Londen beantwoorden. TURKIJE. ZIJN GEHEELE VERMOGEN AAN DE VOLKSPARTIJ. Voor het vredesgerechtshof te Ankara is heden het testament geopend van wijlen Kemai Ataturk, Het geheele nagelaten ver mogen vermaakt hij.aan de Volkspartij, onder voorwaarde, dat een hooge lijfrente wordt uitgekeerd aan de zuster van den overledene. Makbule. en aan andere fami- 1 lïeleden Het testament bepaalt voorts, dat de noodige middelen ter beschikking wor- den gesteld om de kinderen van den nieu- v en staatspresident, Ismet Inonoe, hun studie te doen voortzetten. Het overschot uit de Jaarlijksche opbrengst van het ver mogen wordt in gelijke deelen toegekend aan de Instituten voor geschiedenis en taalonderzoek, welke door Ataturk aijr. op gericht. LUXEMBURG. Grenzen gesloten! De minister van jusütie heeft een com muniqué gepubliceerd, waarin wordt ge zegd, dat tengevolge van den grooten toe vloed van vreemdelingen het groot her togdom geen nieuwe vluchtelingen meer kan opnemen. „Er is geen geld voor verbetering der leerlingenschaal". zegt de Regering. „ER IS WEL GELD", zegt de Middelen- staat. - De raming der directe belastingen werd mei 18.5 millioen overtroffen, die der overige middelen met 9 millioen. In 10 maanden dus 27.5 millioen MEER DAN DE RAMING. Hoewel achter de schermen pogingen schijnen te worden gedaan om een staking te voorkomen, is de toestand momenteel zoo, dat de krachtproef morgen blijkbaar zal doorgaan Beide partijen spannen zich tot het uiterste in. Daladier heeft trouwens als eisch voor onderbandelen gesteld: intrekking van den stakingsorder! De Staatscourant van hedenochtend bevat een decreet, waarbij alle open bare diensten gerequireerd kunnen worden. Het decreet zal ook door middel van aan plakbiljetten bekend worden gemaakt. Hierbij is voorzien de eventueele requisitie van de transportmiddelen, (ook de métro- en autobusondernemingen) alsmede gas, waterleiding en electriciteit. Verantwoordelijke autoriteiten hebben uitdrukking gegeven aan het vertrouwen, de de regeering in staat zal zijn, een ver lamming van het nationale leven door de algemeene staking, te voorkomen. De voor naamste krachtproef zal te Parijs geleverd worden en een psychologisch beslissende factor zal zijn, of de regeering ai dan niet in staat zal zijn, d« transportdiensten gaande te houden. Ambtenaren verwachtten, dat de helft der autobus-arbeiders zich zullen aanmel den en dat zelfs meer dan de helft der arbeiders bij den métro zal opkomen. Er zullen geen troepen gebruikt worden, om de staking te breken, doch de auto- bus-remises zullen zwaar bewaakt worden en op eenigen afstand zullen cordons wor den gevormd ter bescherming van de werk willigen. Tevens zullen sterke afdeelingen mobiele garde patrouilleeren langs alle belangrijke autobusroutes. De sleutelsta- tions van den metro zullen eveneens zwaar bewaakt worden. Mogelijk zullen eenige kleine stations worden gesloten. Van betrouwbare zijde wordt geraamd dat thans 12.000 man beschikbaar zijn te Parijs en in de onmiddellijke omgeving voor de handhaving van de orde. Deze manschappen behooren tot de mobiele garde, terwijl voorts politie in burger aan wezig is, republikeinsche gardetroepen en gewone troepen. Daladier heeft een telegram gezonden aan de prefecten en alle chefs van 4000 K. O. V. (Ingez. Med.) MEISJESSCHOOL VOOR U. I. O. BREESTRAAT. Ouderavond. Het hoofd der school mej. A Wissel, opende den ouderavond met een weikomst- woord tot de ruim 60 aanwezige ouders en tot het onderwijzend personeel. De notulen der vorige vergadering wer den onveranderd goedgekeurd. In de plaats van den heer W. Brouwer, voorzitter, werd met meerderheid van stemmen als zooda nig benoemd de heer J. A Elchhorn. De voorzitter deelde mede, dat de biblio theek weer met een aantal boeken, welke in de zaal tentoongesteld lagen, zal worden aangevuld. Hierna werd gepauzeerd en dank zij de zorgen van de bestuursleden mevr. Thors en mevr. Jansen, bijgestaan door een 4-tal handige meisjes uit de 9e kl. werd den aanwezigen thee aangeboden, waarna spoe dig de spreker van dezen avond, de heer W. Koops Azn., gelegenheid verkreeg den hoofdschotel van dezen ouderavond aan re bieden. Spr. behandelde „Dierenbescherming en de jeugd". Allereerst werd behandeld „dierenbe scherming". Dierenbescherming is bescha ving De ware beschaving zetelt niet in uiterlijkheden, doch door innerlijke open baring, medegevoel, barmhartigheid, in één woord in een nobele gezindheid des harten. Het was spr. opgevallen tijdens zijn reis door Griekenland, dat daar die eenvoudige bevolking zoo gastvrij en hartelijk was voor de toeristen en ook met welk een l\0,de en zachtheid men daar de dieren I andeide. Dierenbescherming is geen zaak van liefhebberij of mode. doch een plicht voor ,1e lagen der bevolking. Wij moeten de dieren leeren zien als onze medeschep selen. ..Behandel de dieren met zachtheid, spaar de vogels", deze mooie spreuk houde een ieder steeds voor oogen. Vervolgens werden de schadelijke en de onschadelijke dieren besproken, ook over diergaarden en vivisectie make ieder voor zich zelf uit hoe daarover te denken. Het tweede gedeelte der voordracht werd gewijd aan de jeugd. Het is een taak van onze opvoeders om de kinderen tot die renvrienden te maken. Van nature houden de kinderen van de lieren: meisjes zijn aardiger tegenover de dieren dan jongens. Hoofdzaak voor het kind is de belang stelling voor de omgeving en de natuur te wekken. Laat de kinderen zien hoe de vo gels hun nesten bouwen, voedsel aanbren gen enz., opdat ook zij begrijpen, waar om het wreed is vogelnesten te verstoren. Laat de kinderen boeken lezen, waarin de liefde voor de natuur wordt aangewak kerd. Te waardeeren is het onderwijs op de school van de kennis der natuur, toch zou spr. veel liever met de kinderen naar bui ten trekken om daar het werkelijke leven in de natuur den kinderen te doen bele ven en te leeren. Spr. besloot zijn gevoelvolle, door de aanwezigen met aandacht gevolgde lezing door er op te wijzen dat hij niet als propa gandist van de Ver. v. Dierenbescherming optrad, maar uitsluitend de bedoeling heeft gehad de aandacht op die vereenl- ging te vestigen voor al het goede wat door haar ls en wordt gedaan. Mej. Wissel dankte uit aller naam den heer Koops hartelijk voor zijn mooie en leerzame lezing. Tot den scheidenden voorzitter richtte mej. Wissel woorden van hartelijken dank voor al hetgeen hij voor de oudercommis sie en de school heeft gedaan. De heer Brouwer bracht dank aan de ouders voor het vertrouwen, dat hij tijdens zijn voorzitterschap van hen heeft gehad en richtte een bijzonder woord van dank tot zijn secretaris, den heer L. Favier en overige bestuursleden waarmede hij zoo prettig heeft samengewerkt. Na afloop dezer vergadering hadden de ouders gelegenheid met het onderwijzend personeel der school te spreken, waarvan door velen gebruik werd gemaakt. LEIDSCHE RADIO-VEREENIGING. Wekelijkache Clubavond. Ondanks het slechte weer was de op komst gisteravond groot. Het was dan ook weer een belangrijke avond. Allereerst hield de amateur-zender zijn soundercursus, waarvoor de belang stelling steeds groeit. Daarna hield de voorzitter zijn tweede causerie over „Inleiding tot de Radiotechniek voor jong en oud", waarvan de boeiende in houd de volle aandacht der aanwezige leden vroeg. Na sluiting door den voorzitter gingen d« leden voldaan naar huis. dienst, waarin hij eraan herinnert, dat het neerleggdn van het weTk een ern stige fout zou beteekenen, welke den ambtenaar, die er zich aan schuldig maakt, voor ontslag in aanmerking zou doen komen. De opgave van geconstateerde afwezig heid zal door iederen chef van dienst moe ten worden opgesteld, met het oog op de toepassing van sancties. Zij zal per tele gram worden toegezonden aan den minis ter-president. Daladier verzoekt ten slotte in het bij zonder melding te maken van iedere pro paganda. welke beoogt de stopzetting van het werk uit te lokken. De minister van arbeid heeft bekend ge maakt. dat uit verklaringen, die tot hem gericht zijn door leiders van groepeerin gen, blijkt, dat de groote magazijnen, de banken, credietinstellingen en verzekerings maatschappijen Woensdag den geheeien dag in geheel Frankrijk geopend zullen zijn. Hun normale werkzaamheden zullen verzekerd worden. De nationale federatie, waarin de hoo- gere bestuursambtenaren vereenlgd zijn, heeft haar bureau afgevaardigd naar Rey- naud wien het de verzekering gaf, dat de federatie volledig zal medewerken voor een reorganisatie der openbare diensten. Hel bestuur van het Fransche vakver bond, dat gislernamiddag in vergade ring bijeen is geweest, heeft besloten het tegen 30 Nov. uitgegeven stakings bevel te handhaven, In het na afloop van de vergadering van het bestuur der C.G.T. uitgegeven commu niqué wordt gezegd, dat het bestuur ken nis heeft genomen van de verschillende voorbereidende maatregelen der vakvere nigingen voor de toepassing der genomen besluiten. Overigens heeft het met sym pathie acte genomen van den stap der oud-strijders en heeft het besloten te ant woorden met dank te betuigen voor dezen stap en de verzekering te geven, dat het voor alle besprekingen, welke nuttig wor den geoordeeld, ter beschikking zou blij ven. Het bestuur heeft vervolgens met alge meene stemmen den tekst van een open brief aan Daladier goedgekeurd. Open brief aan Daladier. „Onze beweging, aldus de brief, ls niet politiek. zy is niet tegen uw buitenland sche politiek gericht, doch tegen uw decre ten, die de arbeiders wreed treffen. Daar gij de sociale wetten hebt wilien wijzigen, zonder ons te hebben geraadpleegd, in feite zonder voorafgaande besprekingen, de 40-urenweek hebt willen afschaffen, hebt gij zelf den arbeiders tot het eenige doelmatige protestgebaar, dat hun over bleef, gedwongen: de staking. Kunt gij zeggen, dat deze tot 24 uur beperkte sta king, daar alle veiligheidsmaatregelen ge nomen zijn, een revolutionnalre daad is? Het is niet voldoende de waarheid te ver draaien om gelijk te krijgen. GIJ schept er behagen in, met een politiek doel, te pro- beeren de openbare meening op te zwee- pen, Wy, de C G.T., stellen haar gerust: geen bezetting van fabrieken, geen betoo gingen, geen vergaderingen, alles ln orde en kalmte. Tot onze kameraden zeggen wij: „Minacht allen, die u zouden raden tot daden, welke in stryd zijn met de be slissing der C.G.T, als onnoozelen of pro vocateurs". Dit is Juist. Niet van onzen kant zal de wanorde komen. Het werk zai Donderdag ochtend overal worden hervat. Uw „alge meene mobilisatie" zal er niet anders over beslissen." In den brief doet de C.G.T. vervolgens uitkomen, dat de werkelijke beteekenis der beweging zuiver economisch la. Na betoogd te hebben, dat de C.G.T. niet gehoorzaamt aan buitenlandsche in vloeden, noch aan druk, verklaart de brief ten slotte, dat de staking op eco nomisch terrein zal blijven en niet op dat der politiek. In een oproep aan de leden deelt het bestuur van den natlonalen bond van post-, telefoon- en telegraafpersoneel mede dat morgen de diensten niet zullen func- tlonneeren, wat de minister van P.T.T. ook mag denken of zeggen! In een vergadering der gedelegeerden van typografen bij de Parysche bladen ls eenstemmig besloten, dat van Dinsdag-i avond tot Woensdagavond gestaakt zal worden en dat de bladen Woensdag niet zullen verschynen. De bond van christolyke werklieden deelt mede, dat hy zyn standpunt ten aanzien der deereten handhaaft en wettige actie zal blyven voeren tot de door hem gelaak te maatregelen geheel of gedeelteiyk wor den ingetrokken. Intusschen herhaalt de bond, dat hy de wetten wil eerbiedigen en zich tegen een algemeene staking verzet. De Union federale du sudest, waarbl 45 vakvereeniglngcn aangesloten zijn, m. bliceert een communiqué, waarin zij, 'r.aar Havas uit Lon meldt, „krachtig protesteert tegen de door de C.G.T. vastgestelde rlcht- ïynen, en alle kameraden uitnoodlgt zitf. Woensdag op hun werk te melden en niet deel te nemen aan een dryverij. die vooral onder de huidige omstandigheden mis plaatst is." De nationale vereeniging van onderwij. zers heeft besloten het parool der alge meene staking op te volgen. Zij plaatst zich slechts op hel terrein van stryd tegen de wetsdecreten op het terrein van strijd te- wetsdecreten en wil aan haar actie geen enkel politiek karakter toekennen Het syndicaat verklaart „Woensdag 30 Noi vember zullen ln het geheele land de scho len gesloten zyn". Het ministerie van onderwüs verklaart evenwel, dat „alle inrichtingen van on- derwys zonder uitzonderingen Woensdag ochtend open zullen gaan". Het heeft een circulaire gezonden aan de rectoren en de inspecteurs der academie. De bond van musici en artisten te Parijs heeft verklaard deel te zullen nemen aan de algemeene staking. In het transportbedryf is den arbeiders gevraagd melk en andere aan bederf on derhevige stoffen te vervoeren. Ook in bet apotheker.sbedrüf mag het personeel op zyn post blyven, eveneens in den genees kundigen- en gezondheidsdienst en de brandweer, terwyl in den openbaren be- waklngs- en veiligheidsdienst, waterleiding en begrafenlsdienst beperkt zal worden ge werkt. De bond van spoorwegpersoneel heeft aangekondigd, dat de spoorwegarbeiders de veiligheid en de orde zullen handhaven De spoorwegovergangen zullen bewaakt worden. De „Intranslgeant" bericht, dat slechts 35 procent van de spoorwegarbei ders het stakingsparool zullen nakomen en dat de treinenloop vrywel normaal zal zyn. De gemeenteraad van Parys heeft een dagorïler aangenomen, waarin het vertrou wen ln de regeering wordt uitgesproken dat zU noodzakeiyke maatregelen zal ne men om de normale ravitallleerlng van de bevolking en de vryhetd van arbeid te handhaven. Verder werd de sympathie uit gesproken met het personeel ln gemeente dienst. dat zyn particuliere belangen ach terstelt by de belangen der stad. Deze mo tie werd met 47 tegen 0 stemmen aange nomen. aangezien de hnksche partyen uit protest niet ter vergaderlnsr waren geko men. De middenstandsbond heeft zich uitge sproken tegen de staking, evenals de Con federation Syndicate Professlonneis fran cais. De directie van de Renaultfabrieken heeft een schryven gezonden aan elk der 28.000 arbeiders der fabrieken, waarin me; name wordt verklaarjj: „Door op Donderdag 24 November het werk neer te leggen, hebt gy de overeen komst verbroken, welke u met onze maat- schappU verbindt. Wij kunnen van deze daad slechts act» nemen, zooals wy u op 24 November door aanplakbrieven in en by de fabriek heb ben medegedeeld. Indien gy wenscht te solliciteeren naar een betrekking by onze maatschappij, zoudt gij er wel aan doen, in den gesloten omslag het hierbij gevoegde verzoek in t« zenden. Dit zal ons in staat stellen, de mogelijk heid te overwegen u een nieuwen werk kring aan te bieden". VRIJWEL DE GEHEELE PERS VEROORDEELT STAKINGSBESLUIT. Met uitzondering van de „Peuple", het orgaan van de C.G.T., die de arbeiders aan moedigt, morgen met gekruiste armen te staken, de communistische de „Humanité", die het standpunt van de ..staking tegen de wetsdecreten" verdedigt, en de „Popu laire", waarin Blum de byeenroeping van het parlement eischt, moedigt de geheele pers eensgezind den ministerpresident aan, de orde te handhaven en wenscht zy Da ladier met zijn houding geluk De „Ordre" schrijft o.a.: Laten we het eerlijk zeggen: de algemeene staking heeft zoo zichtbaar de openbare meening tegen zich, dat zy een fiasco dreigt te worden, De „Epoque" schrijft: Hier, waar wij Da ladier zoo hevig hebben gecrltiseerd van wege zyn buitenlandsche politiek, schrij ven wü vrymoedlg, dat wy in de huidige krachtproef volkomen achter hem staan. 3155 (Ingez. Med,) ENGELAND. Chamberlain over zijn reis naar Parijs In antwoord op ln het Lagerhuis tot hem gerichte vragen betreffende zyn bezoek aan Parijs heeft Chamberlain o.a. ver klaard: „Geiyk wy na de byeenkomst hebben verklaard, is van gedachten gewisseld over de voornaamste kwesties, waarbij onze beide landen een gemeenschappelijk be lang hebben, met Inbegrip van zaken der nationale defensie, zoowel als van diplo matiek optreden. Het bleek, dat wij het volkomen eens waren over de algemeene politiek der beide landen, die het voornaamste doel ziet in behoud en versteviging van den vrede. Aangezien het doel der bijeenkomst eer was van gedachten te wisselen dan beslui ten te nemen, ben ik niet ln staat een meer gedetailleerde verklaring af te leggen over de besprekingen". De leider der labour-opposltie, Attlee, vroeg vervolgens „mag lk vragen, of eenl- gerlei besluiten genomen zijn in de kwestie der defensie, welke verplichtingen van den kant van Engeland met zich mede zouden brengen?" Chamberlain antwoordde hierop ontken nend. Tenslotte heeft Chamberlain ontkennend geantwoord op de vraag, of Groot-Brit- tanje onder zekere omstandigheden gebon den is aan het zenden van een expeditie macht naar Frankrijk en of tengevolge van zyn bezoek aan Parijs er eenige uitbreiding gegeven is aan dergeiyke verplichtingen. De koning heeft gistermiddag minister president Chamberlain ontvangen. Reuter meente te weten, dat Chamberlain den Koning verslag heeft gebraoht over zyn jongste onderhoud met den hertog van Windsor, Welingelichte kringen ln Downingstreet vatten het resultaat van het onderhoud, dat Chamberlain te Parys met den hertog van Windsor gehad heeft volgens Havas, als volgt samen: Geen enkele hinderpaal ligt een terugkeer van den hertog naar Engeland meer ln den weg. en een bezoek op een min of meer nabijen datum moet als een blyvende mogeiykheid beschouwd worden. Terzelfdertijd voegen dezelfde kringen hieraan toe, dat van toekenning aan de hertogin van den titel „Koninklijke Hoogheid" geen sprake is, althans niet voor een langen tyd. aangezien het volks gevoelen blijft, dat de abdicatie en de per- sooniykheld van mrs. Simpson twee ver schillende zaken zijn. De toestand kan dus als volgt ontleed worden: de hertog van Windsor en de hertogin zullen van nu af aan In Engeland als particulieren verblijf kunnen houden, zonder crltlek van hof kringen. ZIJ kunnen echter niet deelnemen aan verschillende functies of plechtig heden, zooals andere leden van de koninklijke familie. In verband hiermede kan er op gewezen worden, dat de hertog van Windsor a» persoonlijk eigendom Fort Belvedere heen behouden, dat goed wordt onderhouden, zoodat te allen tyde bezoekers zouden kun nen worden ontvangen. De indruk in gezaghebbende kringen is echter, dat men niet moet verwachten, da) de Windsors naar Engeland komen yoor een zeker aantal maanden verstreken Oud-minister Eden heeft erin toege stemd naar de Vereenigde Staten te konian om een toespraak te houden op de Jaar- ïyksche vergadering van de ..Nation»' Association of Manufacturers", weke om 12 December as. zal worden gehouden, o vergadering ls bekend onder den na»™ „Congres van den natlonalen bond industrieelen". Eden moderne worden u bond heeft verklaard, dat Eden v" deütlc de volgende week Bngelane laten en omstreeks veertien dagen W»8 blyven. Hy voegde hieraan toe, dat 3 politieke bedoeling heeft voorgezeten, dat men met belangstelling zal luis' naar wat Eden te zeggen zal hebben. 2 1

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 2