ZWANENBERG liïGtfyyvCülifó' Ons Kort Verhaal LEIDSCH DAGBLAD - Vierde Blad Dinsdag 29 November 1938 «rasff&a» kkuumjs»" - Luchtaanvallen! RECHTZAKEN Sensatie in de rechtszaal. De gestolen Citybag «3 \BBLtt&gLg&Sf4 met Brandbommen-] DANKBARE VEROOKDEELLDE, KUST DE HAND VAN DEN RECHTER! Onder een permanenten stortvloed Van tranen, nam gisteren een dame uit Leiden in de verdachtenbank bij den Haagschen politierechter plaats Verhoor van de juffrouw was onmogelijk, als maar door snikte zij en de politie rechter begreep te doen te hebben met iemand die totaal overstuur was. Op een schriftelijk gestelde vraag, of zij hetgeer. in de dagvaarding tenlaste was gelegde bekende, mocht verdachte alleen met hoofdknikken volstaan. Heel zwaar was het vergrijp niet; in een magazijn te Leiden had zij tot tweemaal toe een corsage weggenomen, zooals een getuige mededeelde De officier meende dat hij het geval toch niet mocht laten gaan. en om de dame te leeren, dat ze dergelijke dingen niet meer .doen moest, vorderde hij een maand ge vangenisstraf voorwaardelijk, met een proeftijd van drie jaar. De verdediger verklaarde dat de juffrouw Bouwnijverheid gestimuleerd met dagbladreclame. In verschillende deelen van de Ver- eenigde Staten werken allerlei bedrij ven, die belang hebben bij het bouw bedrijf, samen, teneinde particulieren te bewegen eigen huizen te doen zet ten. De belanghebbenden lanceeren daartoe, in een groot aanbal plaatsen, een collectieve reclamecampagne in dagbladen. 4096 delijk wegens vernieling heeft ondergaan. Juridisch geval, i expediteur uit Alp-hen aan den Rijn vroeg de officier due maanden »evan0e-]llejn cm int tp nleeen: hii nisstraf. De politierechter besloot de M. nog een hielp mee cm steundelict te plegen; hij vulde op de lijst welke hij van de gemeente ter merkte op dat veldwachters in burger spoediger aanleiding geven tot moeilijk heden en legde alleen de gevraagde geld boete op. Ilii hielp zijn vriend. vangenisstraf op voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar, en onvoorwaarde lijk f.25 boete subs 25 dagen hechtenis. Onjuiste handelingen. Een timmerman uit Leiden pleegde on juiste handelingen bij zijn opgaven voor den dienst der steun verleening De w.n.d. directeur van Maatsch. Hulp betoon, de heer Oosterveer, lichtte het fou tieve in de handeling toe. De verdachte bekende het feit, hij had cr spijt van; maar hi) had het ook zoo moeilijk. „Beter arm. maar eerlijk", herinnerde de Politierechter. De Officier zag hier verzachtende om standigheden en vorderde een maand ge vangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar Het vonnis werd oonform den elsoh. I zijn arbeider uitbetaalde De verdacbhe zei het te hebben gedaan op verzoek van verdachte, die had gezegd, dat hij er geen kwaad mee kon en er ook niets strafbaars gebeurde. De Officier dacht er evenwel anders over en vorderde f50.— boete subs. 50 dagen hechtenis en voorwaardelijk vier maanden gevangenisstraf met een proeftijd van drie jaar. De verdediger betoogde, dat de lijst, welke aan verd ter teekening was voorgelegd, niet een wettelijk bewijsstuk was, zich referee- rend aan beschouwingen door Prof. van Bemmelen omtrent een dergelijk geval ge geven. De Politierechter besloot een en an der te overwegen en over 14 dagen schrif telijk vonnis te wijzen. Diefstal. Ten tweede male. A. P. uit Alphen aan den Rijn was al eer- Toen de rijksveldwachter M. Dammers te Woubrugge iemand naar het politiebureau r veroordeeld wegens valschheid in ge e'•énlIÜt"ai^Eenoée* Is" gestraft, want "sinds wilde overbrengen, had een koopman uit schrifte. Niettemin pleegde hij ten tweede da?6de°verd(Kligerr vereoch?'en legd™?"lO ^D^ «Wwóchter^had in zijn verbaal ge- Een ambtenaar van den dienst der steun- boete subs 10 dagen hechtenis op zend dat verdachte had getracht hem in de verleening, deelde mee dat de inkomsten Toen schoot de verdachte die als maar sloot te duwen, maar dat werd zoowel door van verdachte grooter waren geweest, dan had z?ttenhuilen plotseling overeind. De verdachte als een getuige ontkend. was opgegeven. De Officier merkte op dat Veldwachter werd óp zij geduwd, en de ver- De verdachte had trouwens méér aan- de proeftijd van de voorwaardelijke straf, öachte bukte zich over de groene tafel merkingen op het optreden van den veld- die voor het vorige delict was opgelegd, nog waar achter de politierechter zat. Ze greep wachter, die hem met een gummistok had loopt. diens hand, begon die te kussen en in vol- geslagen. Er waren geen verzachtende omstandig- komen opgewonden toestand nep ze voort- De officier vond het optreden van ver- 1 heden, en de Officier vorderde drie maan- durend door .Duizendmaal dank dat u dachte niet in orde en vorderde een maand den gevangenisstraf. me het leven hebt gered". gevangenisstraf voorwaardelijk met e:n De Politierechter veroordeelde tot twee Ze liet de hand van den rechter bijna niet proeftijd van twee jaar en een geldboete maanden gevangenisstraf. van f. 10 subs 10 dagen hechtenis. Verdachte zei niet de bedoeling te heb ben gehad den veldwachter in zijn hande lingen te bemoeilijken, maar hii werd wat driftig. De politierechter veroordeelde verdachte tot f. 7.50 boete subs 3 dagen hechtenis. los; ze rieD om de getuige om haar te danken, de veldwachter werd beet gepakt, de verdediger, de bode, en ais maar riep verdachte haar dankbaarheid uit. Zachtjes leidde men haar de rechtszaal uit. waarna haar dankgeroep door het ga- rechtsgebouw bleef weerklinken, zoodat de president der rechtbank er aan te pas kwam De verdediger en de getuige wisten de vrouw tenslotte te kalmeeren, waarop zij het gebouw kon verlaten! HAAGSCHE POLITIERECHTER. Van je familie. Een vertegenwoordiger uit Leiden had ten nadeele van den handelaar M. v. d. H. te Honselerdijk een vat gestolen. Het was ee.n ingewikkeld geval, want verdachte be toogde dat het vat van hem was, doch v. d. H en een andere getuige ontkenden dat. En waar verdachte honderden vaten in het Westland brengt, rolt het nogal eens male een dergelijk feit. waarvoor hij nu raar. llep Qp jlet iaatst 266 raar. dat de benadeelde zelf getuigde dat het wegge nomen vat niet van hem was, en mogelijk zelfs van verdachte. In verband met deze omstandigheid vor derde de Officier vrijspraak. De Politierechter besloot dienovereen komstig. Chincesche kwestie. Een bollenkweeker uit Noordwijkerhout zou mishandeling hebben gepleegd. Daar was een Chinees bij betrokken, en daarom was er nu ook een tolk De politierechter zelde dat het geval niet duidelijk was. om dat de getuigen elkander nogal tegenspre ken blijkens de verbalen van verhoor. Om die reden achtte de politierechter het ook noodig om de zaak weer te verwij zen naar den rechter-commlssarls voor nieuw onderzoek. Dan moet ook uitgezocht worden hoe een Chinees den eed aflegt! VEILIG VOOR GRIEP EN KEELPIJN De antiseptische tandpasta Ivorol zui vert den mond van bacteriën en vermindert daardoor besmettingsgevaar in tijden van griep en verkoudheden. 4087 linger. MM.) Verzwegen inkomsten. Tol betaald. Den timmerman uit Woubrugge zou den tolgaarder G. Ramaker hebben mishandeld. Dat gebeurde, toen laatstgenoemde vroeg om betaling van het tolgeld, dat hij een dag tevoren n!et had betaald De tolgaarder zei dat hii al eerder met verdachte moeilijkheden heeft gehad bij de betalingen D3 zwagers w. uit ï-uidvc.i6«uuc ■- J W. G. uit Alphen aan den Rijn kunnen De verdachte betoogde dat de tolgaarder het niet best met elkaar vinden. Onlangs stond G. in de verdachtenbank. nu was het de Alphensche zwager die verdacht was Hij zou G. hebben beleedigd. Gedeel telijk gaf G. dat wel toe. maar hij zei dat de vrouw van G. eerst zijn echtgenoote had geslagen. De Officier vond dat het eens moet worden beëindigd; die ruzie en vecht partijen geven teveel last. Daarom vorder de de Officier een week gevangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. De Politierechter veroordeelde con form dezen eisch. Diefstal. Een arbeider uit Noordwijkerhout zou z'.ch schuldig hebben gemaakt aan dief stal van bloemkool. Die stond op het land van D. aldaar. De eigenaar vertelde dat er wel toestemming was gegeven om doorge schoten kool weg te halen, maar verdach te nam ook goede kool mee. Dat vond de Officier niet in orde, en hij vorderde f. 3.— boete subs. 3 dagen hechtenis, zulks om dat het feit niet zoo ernstig was. Het von nis werd conform dezen eisch. Hij had de verkeerde voor! Een vlsscher uit Nieuwkoop timmerde K op zijn gezicht Dat gebeurde bij vergis sing. zooals de vlsscher nu vertelde, want hij stond wegens mishandeling terecht, K. stond op een donker punt in het dorp. Niet alleen, doch met een meisje De ver dachte meende dat zijn zoon bij het meisje was en dat wilde hij niet hebben. De beste methode vond hij om den ver meenden zoon twee klappen op diens ge zicht te geven. De verdachte gaf toe dat hii zulks had gedaan. De Officier had ech ter verwacht dat verdachte behoorlijk zijn excuus zou heben aangeboden. Hij vorder de f 10.— boete subs. 10 dagen hechtenis. De Politierechter veroorddelde tot f5. subs. 5 dagen. Kinder-mishandeling! Een jeugdig Hagenaartje was in Katwijk aan Zee aan het strand aan het spelen. Daar waren ook andere kinderen; die had den een waterwerk" gebouwd. De Hagenaar ging wat plagerig er bij hem had gedreigd een klaD in het gelaat te geven. ..Nu deed u het maar alvast", merkte de politierechter op. De officier vorderde f.3 boete subs. 3 dagen hechtenis en de po'itie- rechter veroordeelde conform den eisch. Geknoeid. W. de M. uit Lelden had met de opgave aa" dei1 dienst ^er steunverleening, Ale fffiirAirr Hlftetrftvt-Vioafr iroi-riooistn Een arbeider uit Alphen aan den Rijn verzweeg inkomsten die hij had, toen hij steun ontving. In totaal had hij er f. 43.75 door teveel ontvangen. De verdachte liet verstek gaan; de amb tenaar G. Constandse deelde mede dat reeds eerder wat aan de hand was geweest met verdachte; doch toen was hij nog niet vervolgd. De Officier hield rekening met het blan co strafblad, dat verdachte heeft. Echter is ook met een loonbriefje geknoeid door verd. en om die reden vorderde de Officier drie maanden gevangenisstraf De Politierechter veroordeelde tot zes weken gevangenisstraf. Het bedrag liep op! Over lange periode zou een landarbeider uit Alphen a. d. Rijn de gezinsinkomsten verkeerd hebben opgegeven. Zijn zoon ver diende f 7 per week. maar hij gaf f. 3 op van zijn inkomsten van den dienst der steunverleening' geknoeid. Hij had op die manier onrechtmatig gel den onvangen. waarvan de M. nu zelde dat dit noodig was omdat hij kleeren moest koopen. Maar de politierechter merkte op, dat dergelijke handelingen nooit noodig kun nen zijn, want daar wordt men minder van. De officier merkte op. dat de M. al eer der verkeerde dingen heeft uitgehaald en in 1935 een gevangenisstraf voor verduis tering, in 1937 gevolgd door zes maanden gevangenisstraf waarvan twee voorwaar- vragen. Als gevolg hiervan -heeft verdachte in den loop der jaren totaal f.570 onrechtmatig ontvangen. De verdachte gaf het feit toe, hij had het uit armoede gedaan zei hij, doch de Politierechter merkte op, dat Iets dergelijks altijd verkeerd is. De officier vond de handelwijze van ver dachte ernstig en vorderde drie maanden gevangenisstraf. De verdachte verzocht in verband met ziekte voorwaardelijke straf. De Politierechter hield de beslissing aan, om eerst een rapport over verdachte te KANTONGERECHT TE HAARLEM. Voor het Kantongerecht te Haarlem stond terecht J. in 't V. uit Nieuwveen. Verdachte had kinderen van 6 jaar op de treeplank van een auto laten meerijden. Verdachte was niet verschenen. De ambte naar eischte een geldboete van f.7 50 subs 3 dagen hechtenis. De kantonrechter ver oordeelde tot f.5.— subs. 3 dagen hech tenis Aanrijding. Voortgezet werd de zaak tegen L. S. uit Lisse. die terecht heeft gestaan daar hij met zijn auto op het H.B.G.-plein te Lisse niet rechts zou hebben gehouden, waar door een aanrijding ontstond met een wiel rijder. De ambtenaar had tegen verdachte een geldboete van f.6.— subs. 3 dagen hechtenis geëischt. De Kantonrechter wil de toen, alvorens vonnis te wijzen, nog den verbalisant hooren Dit gebeurde thans. Na getuigenverhoor peslsteerde de ambtenaar zijn eisch. De Kantonrechter meende, dat verdachte wel schuldig'is aan deze aan rijding en veroordeelde hem tot een geld boete van f. 5.— subs. 3 dagen hechtenis. Geen voorrang. De chauffeur A. C. V. uit Hoofddorp stond terecht daar hij op den Sloterdljk met zijn auto geen voorrang zou hebben 1754 ungez. ivled.) door J. P. BALJÊ. Dennis Barton sleepte zich moe en luste loos over het drukke perron voort. Iedereen scheen hier haast te hebben, iedereen repte zich naar de treinen, of naar den uitgang. s aan en de vader van één van de kinderen Tja, er waren nog altijd menschen, die waarschuwde om niet op een bepaald pun. een doel hadden, dacht hij bitter; men- hadden. Hij liep vlug verder, voelde zich in den stroom opgenomen, die naar de uitgang drong. Een minuut later stond hij op de straat „Nu ben ik een dief!" ging het door zijn hoofd. Het koffertje was zwaar, de heer, die het bij hem had neergezet, zag er chique uit. Mogelijk zaten er waardevolle dingen in. Zonder aarzelen liep hij door. Niemand zou hem verdenken, iedereen llep met koffers en citybags, iedereen liep waarscnuwoe om niev up teil Utwaiu uuu. ecu muc. uau»..., "T" ...j haastte Nno rtten hnalt r>m dan zon te gaan staan, dan zou hii een klap geven schendie werkte.i.geldbezaten naar huis £oe* °m' h£u Dat is kinder-mishandeling". zei de blaag en hij stapte op dat punt. Toen gaf de vader een tik tegen het hoofd van het Jog. Het werd mishandeling en de officier vroeg f. 10 boete subs 10 dagen hech'en's. De politierechter achtte het feit niet zoo ernstig en legde f. 3 boete subs 3 dagen hechtenis op. B'oemkool diefstal. Op het land van D te Noordwijkerhout was bloemkool ges'olen hetgeen door een koopman uit die gemeente zou ziin gebeurd. De verdachte ontkende den diefstal, doch de officier vorderde f 3 boete subs 3 dagen hechtenis, omdat het tenlaste gelegde be wezen werd geacht. Verdachte hield vol dat hij wel vergun- n!ng had: doch de politierechter legde f 3 boete subs. 3 dagen hechtenis op. Conflict met de politie. In Woubrugge zou een koopman uit Ber- ze zich gingen, waar een gedekte tafel hen wachtte. Op hèm wachtte Betty, zijn vrouw, maar ze deed dat al lang niet meer met hoop in het hart. En er was ook al lang geen gedekte tafel meer. Na twee jaar werkloos heid had Je wel geleerd, dat eten „luxe" was, en dat alle pogingen, om weer werk te krijgen, toch op evenzoovele hopelooze mis lukkingen uitliepen. Een heelen dag had hij het weer gepro beerd, opnieuw. na wekenlang apathisch thuis gehangen te hebben, levend van het schamele beetje steun, dat ze kregen. „Leven", jawel, maar hoe. Betty beulde zich af met een wasch voor anderen, ging nu en dan een dag uit werken, maar haar af- getobt lichaam kon het niet meer ver dragen. Ze hoestte bijna aan één stuk door, en zoodra ze thuiskwam, moest ze zich op bed neergooien, zoo moe en geslagen voelde kei getracht hebben van den rliksveldwach. heelemaal veilig zijn. dan was het wel zeker, dat men hem niet meer zou achter halen. Hij voelde plotseling een hand op zijn schouder. Een rilling ging door zijn lichaam. Gesnapt! Tóch gesnapt! Zijn eerste gedachte gold Betty. Hoe angstig ze zou zijn, als hij vanavond niet thuiskwam, hoe verschrikkelijk ze het zou vinden, als ze later hoorde, dat hij ln de gevangenis zat. „Handig gedaan I" hoorde hij een sar castische stem naast zich. „Werkelijk, zoo gedecideerd zag ik het nooit eerder doen!" Een slanke heer stond naast hem. Het was niet de eigenaar van het koffertje. Waarschijnlijk een rechercheur, zooals er zoovele op de stations waren. „Statlonsdlef. hè?" vervolgde dezelfde sarcastische stem, „en een handige ook. Laat eens kijken, komt Jouw signalement niet overeen met dat van den beruchten Johnnie Law? 'kZou haast zeggen, dat JIJ de taxi duwend. En toen ze zaten, en hij een adres gemompeld had: „Natuurlijk, natuurlijk, de eerste keer. En thuis een zieke vrouw, hè? Hebben ze dat ook niet allemaal een zieke vrouw, en een stuk of wat bloedjes van kinderen?" Met een krop in de keel zal Dennis naast hem. „Kinderen heb ik niet", fluisterde hij, „maar mijn vrouw is ziek. Doodop, en ze hoest den heelen dag. Ze zou naar bulten moeten. Maar ik ben werkloos, al'twee jaar. We hebben honger. •„Precies! Hetzelfde zangetje. Wanneer worden jullie eens wat vindingrijker? Het verveelt zoo, altijd dezelfde leugens te moeten hooren!" Dennis Barton balde machteloos de vuis ten „Gaat u mee naar mijn huls", zei hij verleend aan een vrachtauto. Er ontstond een aanrijding en de materieele schade be droeg f27.50. De ambtenaar eischte een geldboete van f. 20.— subs. 20 dagen hech tenis en bovendien 3 dagen hechtenis voorwaardelijk en 2 jaar ontzegging om motorrijtuigien te besturen. De Kanton rechter veroordeelde tot een geldboete van f. 15.— subs. 10 dagen hechtenis en vera de civiele vordering van f. 27.50 toe Werk was te zwaar. Hierna stond terecht W. J. de B. uit Aalsmeer, die op een stuk land eenig» paarden die voor een ploeg liepen, werk boven hun krachten zou hebben laten doen. De Ambtenaar eischte een geldboete van f. 10—, subs. 6 dagen. Overeenkomstig den eisch werd de verdachte veroordeeld Arbeidswet. De bakker J. v. W. uit Haarlemmermeer stond terecht daar hij op 15 Oct. j.l. zelf ln zijn bakkerij des ochtends op 4.30 ar beid heeft verricht. Het was binnen den tijd van 2 jaar de tweede maal dat ver- uachte een dergelijk feit heeft gepleegd. De ambtenaar eischte een hechtenisstraf van 1 dag. De Kantonrechter veroordeelde tot een geldboete van f. 8.— subs. 4 dagen hechtenis, en gaf de vermaning dit niet meer te doen. daar anders onherroepelijk hechtenis zal volgen. Leerplichtwet. Vervolgens moest terecht staan de 40- jarige los arbeider B. de V. uit Lisse.die zijn dochtertje gerulmen de O. L. School niet heeft laten bezoeken. Ter terechtzit ting bleek, dat de ouders het kind thuis hadden gehouden omdat het steeds veel strafwerk thuis moest maken. Later had men het kind van de school genomen en naar een andere school gezonden. Als ge tuige werd gehoord het Hoofd der School, die mededeelde dat het kind wederom op zijn school ls geplaatst. Eisch f. 7.50. Von nis f.3.—. Overtreding der Drankwet De Kantonrechter wees hedenmorgen schriftelijk vonnis In de zaak tegen den verlofhouder D. A K. uit Aalsmeer, die terecht heeft gestaan wegens overtreding der Drankwet. Verdachte had ln zijn keu ken in voorraad gehad 1 liter Jenever, ter wijl hij niet In het bezit was van een drankvergunning. De Ambtenaar had tegen verdachte ge- elscht een hechtenisstraf voor den tijd van 2 weken De Kantonrchter, uitspraak dopnde, veroordeelde verdachte tot 1 week hechte nis met verbeurdverklaring der flesch jenever. LEDEN VAN HOCKEYCLUB MOGEN- PER BUS. Beslissing van president der recht bank te Leeuwarden. De rechtbank te Leeuwarden heeft den I eisch behandeld van F van den Bosch, ex- J ploitant van een autobus- en garagebe drijf te Huizum contra den Staat der Ne derlanden, waarin de president van de rechtbank werd verzocht den gedaagde te gelasten zich te onthouden van leder in grijpen tegen, of belemmeren van. het ver voer door den elscher van leden van de Leeuwarder Hockeyclub tusschen Leeuwar den en Zwartwegsend v.v. en den Staat der J Nederlanden te veroordeelen tot een dwang som van f. 100.per dag voor elke over- treding van het door den president te ge ven bevel. Gisteren heeft de president mr, C W. Stheema vonnis gewezen en gedaagde ge last om zich zoolang de huidige redactie van art 2 eerste lid van het R A P. ge handhaafd blijft, te onthouden van iederen I maatregel van politledwang tot het ver hinderen of belemmeren van het vervoer I door of namens elscher van leden der Leeuwarder Hockeyclub tusschen Leeuwar den en Zwartewegsend en v.v. overeen komstig de door het met die vereenbing aangegane ter processie bedoelde overeen komst. ïlbld. I DE GOUDDIEFSTAL IN DE TANDHEEL KUNDIGE KLINIEK TE UTRECHT. Conform den eisch van den procureur-1 Hij leunde^tegen een Pilaar en keek naar Johnnie Law moet zijn ij—u.» -■ |i. -ia k.... „Meneer, lk bezweer U.. ter M. Dammers een aanteekenboekje af te de drukte Was het eigenlijk niet beter, dat nemer, waarin deze ziin naam had geno- hij zich maar voor een trein wierp? Alleen teerd in verband me; het feit dat ver- kon Betty er mogelijk nog beter komen, dachte in de Heerenstraat had gefietst. dan met hem er hij. Waar was hij nog De verdachte ear het feit toe maar zei goed voor? dit de veldwachter die in burzer was wei- Een heer kwam haastig aangestapt, zetle ezrde ziin oennlng te -oonen. nada; hij den een citybag bij hem neer en mompelde Iets. ne-n van verd had oogenomen dat hij niet verstond. Fen seconde later was Hij w st toe ri'et dat het een ve'dwachter hij weer in het gewoel verdwenen, wis en deert daarom oorringen het boekje Een wanhopige gedacht" kwam plots ln te bemachtigen De officier vorderde f. in Dennis Barton op. Voor hii het zelf wist. boete subs 10 dagen herhten's en voor- had hij de citybag opgepakt önol keek hij waardellik een maand cevanmn'sriraf met om zich heen Hij zag slechts menschen. een proeftijd van drie jaar De poll'ierech- die alleen maar aandacht voor zichzelf Dennis Barton „Alsjeblieft geen scènes hier midden op straat!" beet de heer hem toe. „Dat geeft maar last met nieuwsgierige voorbijgan gers. Loop door. een meter of vijftig verder staan taxi's. En vertel me alsjeblieft niet, dat het de eerste keer ls. dat je zooiets doet. Dat zeggen ze allemaal, stuk voor stuk. Ik kèn dat! „En tóch ls het zoo. meneer". Dennis Barton kneep de woorden er met moeite uit „Stap ln", beval de rechercheur, hem ln ziek is' Even scheen de rechercheur te aarzelen Dan schudde hij het hoofd. „Sentimenteele nonsens", zei hij, „kan lk niet aan toe geven". Maar Dennis had zijn aarzeling gezien. Hij pakte hem bij den arm „Doet u Jiet, ik smeek u. ga mee. Overtuig u, dat ik de waarheid spreek". „Goed", besloot de rechercheur na een nieuwe aarzeling, „welk adres?" Hij gaf den chauffeur het gewijzigde adres op ,Als je liegt is het des te erger voor jou!" Toen ze Dennis Barton's armzalig woon kamer binnenstapten, hoorden ze al het schorre kuchje van Betty Dennis' bege leider keek ontsteld rond in het vertrek, dat er kaal en uitgewoond uitzag. Uit alle hoeken schreeuwde de armoede iemand tegemoet. Er was iets van medegevoel in den blik, waarmee de rechercheur Dennis Barton aankeek. „Ik schijn me vergist te hebben", zei hij zacht, „ditmaal heb Je blijkbaar de waarheid gesproken. Ik.... ehik ver zaak mijn plichtmaar tenslotte heb stotterde ik ook een hart" Hij drukte Dennis de hand, en er bleef een vljf-shllllngstuk fn achter ..Probeer het nog eens op een eerlijke manier", raad de hij. In de taxi keurde hij taxeerend de city bag. „Vijf shilling is het ding toch zeker wel waard. En zoo gemakkelijk ben ik nog nooit aan een koffer met inhoud gekomen, zoo waar als Ik Johnnie Law heet!" den ex-student, die aan de Inbrekers de I voor hen noodlge inlichtingen heeft ver-I strekt omtrent de plaatselijke situatie van I de tandheelkundige kliniek van de rijks-1 universiteit te Utrecht, tot drie jaar gevan-1 genisstraf met aftrek van den tijd, ln voor- loopige hechtenis doorgebracht Zooals men weet. is indertijd ingebro- ken in de kliniek van het tandheelkunde I instituut, waar toen een groote hoeveel-1 heid goud is gestolen. I De Utrechtsche rechtbank had verdacn- te tot dezelfde straf veroordeeld. (Nadruk verboden) (Auteursrecht voorbehouden) Wist U, dat bij de best uitgeruste brandweer niet in staal ls alle branden legel"k Ie blusschen en daarom de ge- heele bevolking moet trach'en in eigen huis xeli ieder begin van brand Ie blusschen 1 Nadere inlichtingen verstrekken de secre tarie van de aid. Leiden der Ned Ver. voor Luchtbe1 --m.'ng. dr. T Potiewiid. Boerhaaveloan 37, Leiden en de 1 e' D. C. Kok, Rapenburg 9, Leiden. 2-4

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 14