BUITENLAND LAATSTE BERICHTEN IEID5CH DAGBLAD - Eerste Blad Maandag 28 November 1938 ftlgemeene Toestand Binnenland Groote brand J, faar Reuter in gewoonlijk goed lnge- r'Jte kringen verneemt, heeft de jongste laiUi-Jood.sehe agitatie, waarbij vele wln- Pjuiten het moesten ontgelden, niet de "keuring weggedragen van vele voor staande personen in regeering en par- I De glasschade alleen bedraagt 6'/t mil- r*n mark. Duitschland heeft op het °?cnblik slechts een voorraad glas van ';ievcer 1' millioen mark, zoodat voor 5 -.-■'■oen mark aan ruiten moet worden in- |:;^rd om het dringend noodige herstel ptte voeren. Deze invoer moet uiteraard tuiten I an d.sche deviezen voldaan wor- Compenseerende invoerrechten op melk en zuivel. te Schijndel BEURSOVERZICHT RECHTZAKEN Imredy blijft aan. SPORT MARKT BCRItilT!N< s—1 Conferenties Polen wendt zich naar de sovjets. De tijd der conferenties is nog lang niet tigeloopen. Roosevelt had een bespreking met de gezanten te Berlijn en Rome. Wilson en Philips. Het heet. dat Wilson voorloopig niet naar Berlijn zal terugkeeren doch aan het departement van buitenl. zaken zal wor den verbonden als deskundige voor Duitsche jangelegenheden. Verder heeft koning Carol van Roemenië een bezoek gebracht aan Ooering. De Fransche handelsmissie op den Bal kan is thans te Sofia. Enkele leden zijn ech ter nog te Boekarest gebleven voor verdere onderhandelingen. Opnieuw duiken geruchten op over een leis van Chamberlain naar Rome, en wel in Januari, doch bevestiging ontbreekt. De Zuid-Afrikaansche minister Pirow is thans te Rome. Foerster, de gouwleider van Dantzlg, ver klaarde tegenover de Paris Midi, dat „Dant zlg nooit voorwerp zal zijn van een conflict tusschen Duitschland en Polen." Dat ver hindert ons niet, aldus Foerster, te hopen, dat op een goeden dag de tegenwoordige «instructie zal plaats maken voor een bil lijker oplossing. De weg is geopend, dank zij de goede Duitsch-Poolsche betrekkingen en Polen heeft er geen enkel belang bij zich te verzetten tegen een regeling, welke het oeco- nomisch bestaan van Dantzig verzekert, om dat het slechts voordeel kan trekken van de haven van Dantzig. Intusschen heeft Polen zijn andere gezicht weer eens laten zien! Naar aanleiding van een aantal bespre kingen, die de volkscommissaris van bul- tenlandsche zaken, Litwinof, onlangs met den Poolschen ambassadeur heeft gehad, wordt het volgende verklaard: De grondslag der betrekkingen wordt ook in het vervolg gevormd door alle tusschen beide staten bestaande verdragen, met in begrip van het niet-aanvalsverdrag van 1S32. Dit laatste verdrag, dat tot 1945 ver lengd is. biedt genoeg ruimte voor de waar borging van vreedzame betrekkingen. Belde regeeringen zullen actieve maatre- jelen nemen ter uitbreiding van den we- derzijdschen handel. De belde regeeringen zijn het er over eens dat een aantal kwesties, die nog hangende zijn, geregeld moeten worden, evenals de grensincidenten van den laatsten tijd. De mogelijkheid bestaat, dat de Russische regeering binnenkort een nieuwen ambas sadeur te Warschau zal benoemen. Men is van meening, dat deze politiek een antwoord van den Poolschen minister van buitenlandsche zaken Beek op de vasthou dendheid van Duitschland ten aanzien van het Roetheensche vraagstuk beteekent. De Duitsch-Poolsche betrekkingen zijn slechter geworden, niet alleen door dit Roe theensche vraagstuk, maar ook, doordat ten aanzien van het vraagstuk der uit Duitsch land gezette Joden geen overeenstemming is bereikt. Een derde bron van wrijving, die misschien ook een aanleiding tot Poolsch- Russische solidariteit zal zijn, is de vrees voor Duitsch propaganda ten gunste van een onafhankelijke Oekraine. Het is be kend, dat de regeering te Warschau zich eenige malen heeft beklaagd over Duitsche radio-uitzendingen in de Oekrainsche taal. Tijdens een door den wereldbond voor den vrede georganiseerde betooging op Tra falgar Square i Londen i werd een resolutie aangenomen, welke zich uitspreekt tegen toekenning van belligerentenrechten aan Franco. Een delegatie bezorgde een afschrift bij Chamberlain. In een andere resolutie, welke aan de Duitsche ambassade werd gezonden, wordt geprotesteerd tegen de antisemietische ver volgingen en tegen de „schaamte, die over het Duitsche volk wordt gebracht door de barbaarsche daden zijner regeering". Tijdens een door den internationalen bond tegen antisemitisme en rassenleer te Parijs gehouden congres zijn verscheidene resoluties aangenomen. Verklaard wordt, dat er geen sprake kan zijn van het overleveren van koloniale be volkingen aan een land, dat een rassen- ideaal huldigt, hetwelk niet ln overeen stemming is te brengen met de menschelljke waardigheid. Aan Roosevelt wordt verzocht het initiatief te nemen tot het internatio- naliseeren van het emlgratlevraagstuk. DUITSCHLAND. Von Mackensen pleit voor Ds. Niemoeller. Volgens gewoonlijk goed ingelichte kringen heeft veldmaarschalk von Ma ckensen, die dc volgende maand 89 jaar wordt, een petitie gericht tot Hitler, waarin hij hem verzoekt, dominee Nie moeller zoo spoedig mogelijk in vrij heid te stellen. Naar verklaard wordt, is de petitie ook lor,der teekend door eenige andere hooge of ficieren van het vroegere keizerlijke leger. In de petitie verklaart von Mackensen. Kit hij met het oog op zijn hoogen leeftijd leder oogenblik kan sterven en hij verzoekt den „Fuehrer", dezen, zijn laatsten wensch b te willigen. De veldmaarschalk voegt hieraan toe, «t de geheele evangelische wereld den Juehrer" dankbaar zou zijn voor zulk een pad van edelmoedigheid. De Joden-vervolging IHet eerste deel der boete van 1 mil liard mark moeten de Joden op 15 De- I' cember a.s. contant betaald hebben. j Teneinde hen in staat te stellen, zich hun schuld te kwijten, is in Berlijn centraal kantoor opgericht voor den gnkoop van juweelen en kunstvoorwerpen Mke ln Joodsch bezit zijn. De artikelen horden hier door experts getaxeerd. Voor de drie volgende betalingen zal de inister van financiën de ontvangers kun- i machtigen, om in betaling aan te ne- h ln Joodsch bezit zijnde effecten. 111e straten in Weenen die naar Joden fijn genoemd, zullen worden verdoopt. Het m er 97. In Joodsche kringen wordt het aantal Woden in verband met de pogrom van 10 «ovember op 70 geschat, van wie 40 zelf moord hebben gepleegd. Sen aantal Joden, die werden gearres- -erd. Is vrijgelaten. Zij hebben een ver jaring moeten teekenen binnen zekeren "Jö, op zijn langst drie maanden, Duitsch- ind te verlaten. Hoe zij dat moeten doen, 5 niet bekend. Indien zij na verloop van P-n tijd nog in Duitschland zijn, zullen r}) in een concentratiekamp worden opge goten. VATICAANSTAD. 'Pausen toestand weder normaal. Jezondheidstoestand van den Paus is I: erbeterd, dat hij als normaal kan beschouwd. Wel heeft echter de «sheer van den Paus hem aangeraden, dagen ruit te nemen alvorens zijn Jvf't bezigheden te hervatten, doch l,a'»an heeft de Paus zich niet gestoord, verleende hij reeds weer audlën- BELGIË. Resolutie van de Katholieken. Tijdens een buitengewoon congres van het Belgische katholieke blok is een reso lutie aangenomen, waarin wordt gezegd, dat het katholieke blok instemt met de politiek van onafhankelijkheid van de re geering. Verder wil het de vertegenwoor diging van België te Burgos. In een andere resolutie wordt verklaard, dat het blok verontwaardigd is over de vervolging, welke in sommige landen is in gesteld tegen minderheden in ras. politiek, of godsdienst en het blok stelt vast, dat België niet te kort is gekomen in zijn traditioneele plicht van het verleenen van asyl. Het blok dringt erop aan, dat de plicht van menschelijkheid in overeen stemming wordt gebracht met de belangen van het land ten aanzien van arbeid en handel. TSJECHO-SLOWAKIJE. Weer ongeregeldheden aan de Poolsche grens. Er hebben zich ernstige Incidenten voor gedaan tijdens de bezetting door Poolsche troepen van de Slowaaksche gebieden Zdar er. Javorina, die door Tsjecho-SlowaJcije aan Polen zijn afgestaan. Het kwam tot schietpartijen tusschen Polen en Slowaken. waarbij een Poolsch officier werd gedood. Later vielen nog 2 dooden en eenige gewonden. Volgens inlichtingen uit regeeringskrin- gen zouden de Polen een te korten termijn hebben toegestaan voor de ontruiming van bezette gebieden en zouden zij reeds tot de bezetting er van zijn overgegaan zelfs voor het einde van de toegestane termijnen. Polen heeft een krachtig protest over handigd, doch het schijnt, dat de kwestie reeds geregeld is. DE PRESIDENTSVERKIEZING. Officieel wordt medegedeeld dat de ver kiezing van den president der republiek den 30sten November om half elf 's mor gens in het huis van afgevaardigden te Praag zal plaats hebben. NOORWEGEN. Koningin Maud thuis. Het Brltsche slagschip „Royal Oak" heeft het stoffelijk overschot van de overleden koningin Maud naar Oslo gebracht. Juist op den verjaardag der vorstin. Het stoffelijk overschot is met veel eer betoon. ln aanwezigheid der koninklijke familie, naar het kasteel Akershus over gebracht. VEREENIGDE STATEN. Bestrijding van het anti-semietlsme Medegedeeld wordt, dat een commissie van vijftig personen Is samengesteld man nen en vrouwen, ter bestrijding van het antl-semletisme. In de commissie hebben zitting: Ickes, de minister van blnnenlandsche zaken. Lehman, de gouverneur van den staat New-York, Al Smith, de vroegere gouver neur van New-York, Gannett, de uilgever Knox, die in 1936 candidaat is geweest voor het vice-presidentschap, Green, de president der Amerikaansche federatie van den arbeid en Lewis, de voorzitter der com missie voor industrieele organisatie. DOOR AMERIKA OPGESCHORT. De regeeringspersdienst bericht: Blijkens telegrafische mededeeling van Hr MS. gezant te Washington is de heffing van compenseerende invoerrechten op Nederlandsche zuivel- en melkproducten, welke heden zou ingaan hangende een nader onderzoek opgeschort. HET PRINSELIJK PAAR OP SOESTDIJK. Prinses Juliana en Prins Bernhard, die eenige dagen ten paleize Het Loo verblijf hebben gehouden, zijn heden naar Soest- diik teruggekeerd. MOTORRIJWIEL GESLIPT BIJ AMSTERDAM. Duorijdster ernstig gewond. Vanacht te ongeveer twaalf uur reed een mottorrijder uit Ilpendam met zeer groote snelheid over den Buiksloterdijk in de richting van de hoofdstad. Achterop zat zijn meisje, dat hij naar haar woning in Amsterdam-N. zou brengen. In de nabijheid van het stoomgemaal slipte het motorrijwiel en de bestuurder, die hierdoor de macht over het stuur ver loor, reed tegen de langs den weg staande betonnen paaltjes op. De duorijdster vloog door den hevigen schok van haar zitplaats at en werd ernstig gewond Zij. is met een hersenschudding en een gebroken been naar het binnengasthuis te Amsterdam vervoerd. De motorrijder be kwam enkele onbeduidende schaafwonden. Ds. L. S. de Boer teArnhem heeft voor het beroep der Chr. Ger. Gem te Alphen bedankt. Ds. H. Ligtenberg predikant bij de Ger. Gem. te Lisse heeft bedankt voor het be roep naar Dirksland. AANBESTEDING. Door Ged. Staten werd heden aanbe steed het maken van den onderbouw van een enkelvoudige ophaalbrug over de Ring vaart van den prins Alexanderpolder in den Provincialen weg 's-Gravenweg—Rijks, weg RotterdamBodegraven, het ophalen van een gedeelte der aansluitende wegen en het maken van een lichte fundeering en klinkerbestrating, een en ander met bljbe- hoorende en bijkomende werken, gelegen in de gemeente Capelle a/d. Ussel. Laagste inschrijver was: W. Bakker Tzn. te Gouda, voor f. 29.744. WIELRIJDER TE WASSENAAR ERNSTIG AANGEREDEN. Hedenmiddag is de wielrijder v. R. uit den Haag in de Langestraat te Wassenaar tegen een auto opgereden, bestuurd door v. E. uit Wassenaar De wielrijder viel en kreeg ernstige kneuzingen in den rug. Per ziekenauto ls hij naar het ziekenhuis aan het Westeinde te Den Haag vervoerd. AANZIENLIJKE SCHADE. Vanmorgen omstreeks kwart voor acht is een felle uitslaande brand uitgebroken in den kantoorboekhandel „De Nederlanden" bewoond door den heer F. Kwanten en Zn. in de Hoogstraat te Schijndel (N.-Br.i. Spoedig stond het pand, waarin ook een Sigarenmagazijn is gevestigd, in lichter laaie. De heer Kwanten ls tevens agent voor verzekeringsmaatschappijen. Alle polissen, die hij daartoe in zijn bezit heeft. zijn. evenals een groot bedrag aan geld van de spaarkas „Neerlandia" een prooi der vlam men geworden. De brandweer van Schijndel. die de hulp van de Bossche brandweer had ingeroepen, kon tegen de vuurzee niets uitrichten en moest zich beperken tot het nathouden van de aangrenzende villa van den heer Bolsius, en het P.N E.M -huisje. Toen de brandweer van den Bosch arri veerde, stortte de gevel van het brandende perceel in. Door een handige manoeuvre van den chauffeur van den brandweer wagen, kon een ongeluk worden voorkomen, daar anders de wagen bedolven had kun nen worden. De brand is vermoedelijk ontstaan in een schoorsteen van het thans uitgebrande pand. De heer Kwanten was slechts laag ver zekerd. GECOMPLICEERDE AANRIJDING TE WASSENAAR. Hedenochtend is op den Rijksstraatweg te Wassenaar de 57-j. motorrijder C. uit den Haag aangereden door een auto, be stuurd door S. uit Haarlem. Diens auto werd voordien aangereden door een auto, bestuurd door v ,d. P. uit Amsterdam, welke laatste de motorrijder C die uit de Houtlaan kwam, wilde ontwijken en daar door kwam te slippen met bovengenoemd gevolg. De motorrijder C. bekwam een been breuk en is per ziekenauto overgebracht naar het ziekenhuis» Westeinde te den Haag. De drie voertuigen bekwamen alle min of meer schade. AMSTERDAM. 28 Nov. Met gespannen aandacht wordt het verloop van zaken in Frankrijk gevolgd. Alles wijst erop. dat het een meten van krachten wordt tusschen de regeering en de arbeiders-organi saties. Hoewel voor zoover valt na te gaan. de publieke opinie in Frankrijk achter de regeering staat, moet toch worden afgewacht, welke consequenties aan den strijd tusschen overheid en de arbeidersleiders verbonden kun nen zijn. In ieder geval houdt de regeering voet bij stuk. en de ministerieele uiteenzettin gen via de radio hebben geen wijziging van de decreten ingehouden. Naast de situatie in Frankrijk wordt de aandacht bezig gehouden door de ontwikkeling op de internationale wisselmarkt, die aller wegen zorg baart. Het gevolg is. dat ten op zichte van de effectenbeurzen een uiterst ge reserveerde houding wordt aangenomen. Nie mand kan voorspellen, welke terugslag aan de oogenblikkelijke evenementen verbonden kan zijn. Ook in de Ver. Staten wordt de monetaire situatie en de toestand in Europa nauwlettend gadegeslagen. De gunstige berichten omtrent het bedrijfsleven in Amerika, worden grooten- deels geneutraliseerd door de ongerustheid, omtrent de moeilijkheden in Frankrijk en de daling van het Britsche ruilmiddel. Zaterdag heeft zich in Wallstreet wederom een daling voltrokken, waarbij door verschillende speciali teiten vrij ernstige verliezen werden gèleden. Dc rneening. dat de gunstige elementen, welke de koersen sterk omhoog hebben gedrukt, zijn uitgewerkt, vond in deze reactie nieuw voed sel. Omtrent het koersverloop in de naaste toekomst is men in Amerika blijkbaar minder optimistisch gestemd dan nog maar korten tijdg cleden. De beurshandel is daarbij aan het inkrimpen. DE INBRAKEN TE LEEUWARDEN EN HUIZUM. Twee arrestaties te Groningen. Vanochtend zijn de gebroeders K. K. en H. K. uit Groningen aldaar aangehouden. Zli worden verdacht van heling van geld en sieraden, welke bij de inbraken in Leeuwarden en Huizum zijn gestolen. Een gedeelte van het geld is bij hen in beslag genomen. Naar de sieraden wordt nog gezocht. DE NIEUWE BURGEMEESTER VAN VALKENBURG. Met ingang van 15 December 1938 Ls be noemd tot burgemeester der gemeente Val kenburg (Z.-H.) de heer A. C. de Wilde. De nieuwe burgemeester is in 1886 in Tholen geboren en is thans secretaris van de gemeente Valkenburg. KANTOORBEDIENDE GAF ZICH VOOR MEDICUS UIT. Hij maakte in enkele maanden groote bedragen van importfirma op. „Het verwonderlijke in deze zaak", aldus de procureur-generaal bij het Haagsche gerechtshof, mr, Polman, .is, dat deze verdachte niét alleen "het personeel en di rectie van de firma, waarbij hii in dienst was, heeft doen gelooven dat hij dokter was ook de zusters in het ziekenhuis en ook de medici in Rotterdam zelf heeft hij in dien waan gebracht". De verdachte ln deze strafzaak, de 38- jarige J. C. J., door de Rotterdamsche rechtbank wegens verduistering en oplich ting tot twee iaar gevangenisstraf veroor deeld. was als kantoorbediende in dienst gekomen bij een groote sinaasappel-im port-firm a te Rotterdam. Hij klom spoedig op tot onder-directeur en vertelde dat hij dokter was en in Duitschland zijn titel be haald had. Een der directeuren van de firma die ongeneeslijk ziek was. geloofde hem en liet zich door hem behandelen, eerst thuis en daarna in 't ziekenhuis, waar vera, met eenige medici den toestand van den zieke besprak. De directeur overleed tenslotte, doch inmiddels had verdachte op kosten der directie groote sommen in het belang der behandeling uitgegeven Achteraf bleek dat zijn kostenverantwoording echter hee- lemaal niet klopte zoodat hij voor den rechter werd gedaagd. De advocaat-genertal eischte heden be vestiging van het vonnis van de Rotter damsche rechtbank, namelijk 2 jaar ge vangenisstraf. Uitspraak 12 December. De middagbeurs. In het voorkomen van den fondsenmarkt was bij den aanvang van de week geen verandering gekomen. Het complex van elementen van on zekerheid noopte ten opzichte van de effecten beurs tot terughoudendheid en de affaire was dan ook van geringen omvang. De koersen waren bijna algemeen lager, hetgeen verband hield met den onberekenbaren toestand in Frankrijk en I de reactie in Wallstreet. De Amerikaansche i waarden ondervonden in de eerste plaats den weeromslag van de inzinking te New-York en 1 werden over de geheele linie beneden de prijzen van Zaterdag afgedaan. Van drang tot verkoo- pen was echter geen sprake en hoewel de lust om te koopen onder de huidige omstandighe den ook niet groot was. legden de koersen on der beurstijd toch een kleine neiging tot oploo- pen aan den dag. hetgeen klaarblijkelijk op rekening moest worden gesteld van de iets betere tendenz voor het pond sterling. Van de metaal aandelen werden Anaconda's en Republic Steels in open hoeken verhandeld, doch bij nadere be schouwing waren de omzetten in deze fondsen toch verre van groot. In U.S.-Steels, Bethlehem Steels en de motoraandeelen ging hetvrustig toe, terwijl ook de luchtvaartaandeelen. evenals de spoorwegshares slechts bescheiden affaire te zien gaven. Op de locale markt was" afwachten de bood schap en de omzetten waren van geringe afme tingen. Er hadden zich trouwens geen omstan digheden voorgedaan, welke den ondernemings lust hadden kunnen prikkelen. Voor de incou rante Suikeraandeelen openbaarde zich echter eenige vraag. Java Culturen Nisu's Pagottan en Vorstenlanden werden tenslotte alle op een hooger peil afgedaan. H.V.A.'s kwamen echter enkele punten lager te liggen, waarbij echter in aanmerking moet worden genomen, dat dit aan deel een internationaal karakter draagt en zich onwillekeurig regelt in overeenstemming met de algemeene markttendenz. Op de Petroleumaf- deeling werden Koninklijken enkele procenten lager ingezet, doch reeds spoedig viel een kleine verbetering te constateeren, die naar het scheen j verband hield met het aantrekken van het Britsche pond. De Rubbermarkt was stil. Am sterdam Rubbers werden iets lager ingezet, en konden zich daarna gemakkelijk handhaven. Tabakken waren verwaarloosd. Scheepvaart- fondsen trokken nauwelijks attentie. Van de Industrieelen hadden de Philips aandeelen een gedrukt voorkomen. Na lager opening kon nog een kleine verzwakking worden waargenomen. Unilevers en Aku's werden wat lager genoteerd. De Fokkeraandeelen hadden van eenlg aanbod te lijden en zagen per saldo een achttal pro centen verloren gaan. De beleggingsmarkt was stil. De obligatiën uit de jongere emissies waren of niet noemens waardig veranderd. Van de Oude Schuld wer den Integralen en de 3 certificaten iets lager genoteerd. Fransche fondsen waren goed prijshoudend en voor diverse specialiteiten ♦openbaarde zich eenige vraag. Van de Duit sche waarden boekten de Young leening een klein avance. HONGARIJE. De rijksregent heeft in een zeer harte lijk eigenhandig schrijven aan minister president Imredy verklaard, dat hij na het raadplegen van politieke persoonlijkheden tot de overtuiging is gekomen dat eigen lijk geen tegenstelling bestaat tusschen de opvattingen van den minister-president en de meerderheid van het parlement inzake de hervorming ter bespoediging van de parlements-procedure en dat he't land zon der twijfel verwacht, dat Imredy zijn her vormingen door zal voeren. In verband met het vertrouwen, welk het geheele land in Imredy heeft gesteld tijdens de jongste buitenlandsch-politieke campagne, weigert de rijksregent het ver zoek van Imredy om af te treden te aan vaarden Het kabinet blijft ongewijzigd aan. Alleen de Kanya zal als minister van buitenland sche zaken worden vervangen. Men noemt als opvolger graaf Csaky. BULGARIJE. Ernstige ongeregeldheden. Naar de „Figaro" uit Sofia meldt, heb ben zich in verband met den eisch tot her ziening van het verdrag van Neullly ern stige ongeregeldheden voorgedaan. In het geheele land ls de staat van beleg afgekondigd De regeering. die zich ln verband met de blnnenlandsche moeilijkheden in een moeilijke positie bevindt, vreest dat de oppositie deze betoogingen als voorwend sel zal gebruiken om een wijziging der regeering te elschen. DAMMEN. ZWAMMERDAMSCHE DAM- EN SCHAAKCLUB. De Zwammerdamsche Dam- en Schaakclub speelde haar 2den competitie-wedstrijd voor den Dambond ..De Rijnstreek'-. Moest Z.D. en S.C. in den eersten wedstrijd de eer aan een ander laten, ook thans wist zij het niet tot een overwinning te brengen. Gezien de sterkte van de overige vereenigingen, welke Z. D. .en S.C. nog te bestrijden krijgt, kan zij nu al aanne men, dat er buitengewone dingen moeten ge beuren wil zij het degradatiespook ontloopen. De uitslag was als volgt: ZJD. en S.C.Nooit Gedacht I, Ter Aar. H. van Egmond—J. v. Eijk 20 M. v. d. TolJ. Kroon 0—2 G. v. Muiswinkel—T. v. Eijk 2—0 H. Goebel—W Snaterse 2—0 W. v. d. HovenJ Besemer 20 G. HoosbeekH. Broer 02 A. C. de GrootJ. v. d. Star 02 W. WagenaarJac. Besenier 02 A. v. GreuningenM. v. d. Ster 02 P. v. d. Hoven—J. v. d. Ster 02 WISSELKOERSEN. Londen 8.541/2. Berlijn 73.60. Parijs 4.78 3/4. Brussel 31.10. Zwitserland 41.75. Kopenhagen 38.17 1/2. Stockholm 44.05. Oslo 42.97 1/2. New-York 1.83 13/16. Praag 6.29"2 Lire Bankpapier 6.35. Prolongatie V»; Part. disc. 1/8; Daggeld 1/4. Registermarken 3311/16; Crediet Sperrmarken 9 5/8; Effectensperrmarken 8 5/8; Reismarken 48; Bankpapier 27 1/8. Men zie voor Nagekomen Berichten pag. 3 van het Tweede Blad. Totaal 8—*12 VOETBAL. UIT AALSMEER. De uitslagen waren als volgtA.P.G.S. I Aalsmeer I 00; Aalsmeer IIMadjoe II 01; Aalsmeer IIISpartaan VI 22: Aalsmeer V Sloterdijk III 71; Animo JunioresAals meer I Juniores 28; D.V.A.V. juniores—Aals meer II juniores 9—1; Exterio alspiranten— Aalsmeer adspiranten 2—2. HANDBAL. UIT AALSMEER. De uitslag was: Simson I, Amsterdam— Olympla I, Aalsmeer 2—2. ROTTERDAM. 28 Nov. Buitenlandsche Gra nen. Stemming prijshoudend. Rogger per 100 KG: Canada No. 3 disponibel f.9; Amerikaan sche No. 1 disp. f.157; Zuid-Russische 73 74 ladend f.8.90: Gerst per 2000 KG.: Amerik. No. 2. disp. f. 156; Amerik. No. 3 disp. f. 155, stoo- mend f.154; Poolsche 72 73 dagel. gewacht f. 156. stoomend naar aank. 70 71. ladend f. 155; Zuid-Russische 64 65 disp. f.157; i dom 57 58 disp. f. 158. Haver per 100 K.G.: La Plata 68 69 disp. f.158. stoomend f.158: La Plata clipped 55 56 ^toornend f. 7.40; Maïs per 2000 K.G.: Gele La Plata disp. f.156, stoomend f. 155.50: Amerik. mixed No. 1 disp. f. 154.50; Amerik. mixed No. 1 disp. f.156. stoomend f. 155; Donau Galfox-Berraraab aangekomen f. 155. stoomend f. 153; Gele Z.-Russische ladend f. 152. Boek weit per 100 K.G.: Manchoerijsche disp. f. 9.10; Amerik./Canad. stoomend f. 8.40. Blnnenlandsche granen per 100 K.G.: haver f. 5.75—8.50; Gerst Chevalier f. 7.40—7.75; Gerst Winter f. 7.257.50; Rogge f. 7.50—7.75; Erwten kleine groene f.9—10: Schokkers f. 10—11.25; bruine boonen f.2326.75. ZOETERMEER. 26 Nov. Eierveiling. Aan voer 8000 stuks. Prijs kipeieren f. 4.905.90; kleine kippeneieren f. 3.35—4.60: eendeieren f. 3.35—3.55 per 100 stuks. ZOETERWOUDE. Veiling der veilingvereen. „Algemeen Belang". Kipeieren f.45; eend eieren f.3.90; konijnen f. 0.15—1.00; kippen en eenden f. 0.550.60; uien 3 tot 8 ct.; -dülven 6—12 ct.

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 3