mem AUTO? LEIDSCH DAGBLAD - Eersie Blad Maandag 28 November 1$3g VISSCHERIJ-BERKHTEN Leiden's schooljeugd begroet Sinterklaas BEL VERZEKEREN? FINANCIEREN? IM. NOOMEN FEESTELIJKE INTOCHT PER „STOOMBOOT UIT SPANJE Zeshonderd kinderstemmen hebben Zaterdagmiddag den eerbiedwaardig- sten aller kindervrienden het welkom toegezongen bij zijn jaarlijkschcn in tocht in de Sleutelstad en hem daar mede een Wij onthaal bereid, dat den Spaanschen heilige stellig evenveel vreugde zal hebben verschaft als den velen honderden toeschouwers, jong en oud. die zich hadden opgemaakt om mede van deze immer „joyetise entrée" getuigen te zijn. Wij leven in een tijd van zakelijkheid on realiteit, waarin voor romantiek nauwelijks meer plaats is en wij zyn er de Sint Nico 7. SO 7.10 Jj 2.7' -7S 2.40,4.-2 S623 Uneez. hm 1 LEIDSCHE BURGERWACHT. Medaille voor bijzondere toewijding uitgereikt aan den heer J. H. van Staveren In het „Eigen Huis" der Leidsche Bur gerwacht aan het Utrechtsche Veer is Za terdagmiddag de medaille van den Bond van Burgerwachten wegens bijzondere toe- laas-cömmissie dankbaar voor. dat zij zich wijding uitgereikt aan den secretaris der telkenjare de moeite wil geven om de zoo L.B.Wden heer J. H. van Staveren. bij uitstek romantische figuur van den Hei ligen Man in het kinderleven te doen voortbestaan. Want wat is beter in staat om het reeds wankelend geloof in het be staan van den goeden Sint te doen terug- keeren dan de eigen aanschouwing van den grijzen bisschop, wanneer hij met zijn zwarten Piet staande op de voorplecht der „stoomboot uit Spanje", de Sleutelstad komt binnenvaren? Er waren onder de 600 dreumessen allen leerlingen der eerste klasse van openbare lagere scholen die Zaterdagmiddag nabij de Lakenhal ston den opgesteld, enkele, die onder invloed van oudere broertjes, zusjes of buurtge nootjes twijfelden of dit nu de „beusche" Sinterklaas dan wel een „gewone, verkleede man" zou zijn, maar toen. prachtig op tijd, om 5 minuten voor twee uit de richting Haven de boot naderde, de stoomfluit gilde en Sint Nicolaas en zijn zwarte knecht zichtbaar werden, toen was er niet één meer die twijfelde. En wie op dat moment zich zou hebben verstout om tóch twijfel uit te spreken, die zou waarschijnlijk op hetzelfde oogenblik in onvervalscht Leidsch accent een „je bent zot, jö" te hooren heb ben gekregen! Het muziekkorps der N.Z.H.T.M. had met prijzenswaardige bereidwilligheid de func tie overgenomen welke de muziek van 6 R.V.A. jaren achtereen had vervuld en al was het répertoire der toepasselijke liedjes ook niet zoo uitgebreid als in vorige jaren, wat deed het er eigenlijk toe? Aller aan dacht was geconcentreerd op de eerbied waardige figuur van den Spaanschen hei lige met zijn roetzwarten knecht en het „Ziet ginds komt de stoomboot" werd bijna automatisch meegezongen! Onder dave rend gejubel stapte de Sint aan wal, be steeg zijn gereedstaanden schimmel en reed. voorafgegaan door de muziek en ge volgd door de juichende kinderschaar, naar het Trianon-theater. Het tram- en auto verkeer werd er door gestremd, doch in- piaats van verstoorde gezichten van auto mobilisten en passagiers, zagen wij slechts lachende menschen. die hun neus plat drukten tegen de ruiten om den stoet gad? te siaan. De voorzitter der Sint Nicolaas-commis- sie, de heer J. W. Harting heette in „Tria non" allen w.o de rijks- en gemeentelijk inspecteur welkom, bracht dank aan al len. die dit kinderfeest mogelijk maakten: de heer L. W. Beumer leidde, als steeds, den kinderzang en toen verscheen onder luid gejubel Sint Nicolaas zélf op het po dium en vertelde een verhaal, dat. hoe goed bedoeld overigens, door het jeugdige audi torium. vooral achter in de zaal. niet naar waarde werd genoten, nieuwsgierig als men was naar het bioscoop-programma en, in nog meerdere mate, naar de beloofde ver snapering na afloop! Welnu, ook in dat opzicht werden de ver wachtingen verre overtroffen: de directie van „Trianon" had een alleraardigst pro gramma samengesteld, waarin Walt Dis ney's scheppngen. Betty Boop en Popeye de Zeeman een groote rol speelden en het zakje lekkers, dat tot besluit aan alle hum mels werd uitgereikt, vormde haas De commandant, overste M, van Mens, heette allen welkom, in het bijzonder den eerevoorzitter, mr. P A. Pijnacker Hordijk, die zooals steeds bij buitengewone gebeur tenissen van zijn belangstelling blijk gaf, en voorts alle deelnemers aan de gehouden schietwedstrijden, waarbij spr. in het bij zonder de schutters uit de omgeving be groette. Dat deze wedstrijden zulk een ge slaagd verloop hebben gehad, aldus spr., is in de eerste plaats te danken aan den or ganisator, den heer J. H. van Staveren, die reeds 20 jaar lang zitting heeft ln het be stuur en steeds zijn beste krachten in dienst heeft gesteld van de Leidsche Bur gerwacht. Waar en wanneer dit noodig was altijd stond de heer van Staveren klaar om de belangen der B.W. te behartigen. Spr. bracht hem daarvoor hartelijk dank en speldde hem vervolgens onder daverend applaus der aanwezigen de medaille we gens bijzondere toewijding van den Bond van Burgerwachten op de borst. De heer van Staveren dankte voor de hem te beurt gevallen eer en voor de waardeering, welke daaruit spreekt voor hetgeen hij voor de Burgerwacht heeft mo gen doen Spr. deed slechts hetgeen hij vrij. willig als zijn plicht op zijn schouders heeft genomen en hoopt dit ln minstens dezelfde mate ook in de toekomst te kunnen en mo gen doen. Zich richtende tot de leden der mobiele colonne, waarvoor hij sedert kort het commando voert, sprak de heer v. Staveren de hoop uit op een prettige sa menwerking, terwijl hij allen opwekte tot trouwe plichtsbetrachting. De Leidsche Burgerwacht heeft een goeden naam; houdt dien hoog, aldus besloot spr. Op verzoek van overste van Mens reikte de heer v. Staveren tenslotte de prijzen uit Van de recente schietwedstrijden, waarvan de uitslagen reeds door ons werden ver meld. VER. VOOR MUZIKALE ONTWIKKELING DER SCHOOLJEUGD. HIJ KENT GEEN WASCHOAG DAT 15 FIJN DOCH U KAN OOK DAARZONDER ZIJN' VEREENIGDE-WASSCHERUEN WITTE SINGEL-I5-LEIOEN TELEFOON«206 4027 «lngez f.leüi druppel, die den boordevollen beker van Sinterklaas-genot deed overloopen VEREENIGING VAN MATHESIANEN. Het leven der oude Grieken en hun monumenten Zaterdag jj. hield architect ir. Hugo van Oerle een lezing over „Het leven der'oude Orieken en hun monumenten". De waarn voorzitter, de heer J. v. d. Linden, heette BRAND IN DE MAREKERK? Zaterdagavond omstreeks kwart over zes waarschuwden eenige onbekend gebleven burgers de kosteres van de Marekerk. dat de toren van die kerk in brand stond. De kosteres ging zich buiten zelf overtuigen en nam inderdaad nabij de wijzerplaat een vlammetje waar. Zij alarmeerde onmiddel- llik de politiebrandweer, die onder leiding van den inspecteur direct uitrukte. Het merkwaardige van het geval was echter, dat de brandweer geen spoor van brand kon ontdekken evenmin als perso neel der Sted Lichtfabrieken dat een onderzoek instelde, zoodat allen cnverrich. terzake huiswaarts keerden. Voordracht van dr. E. Lowinsky. Bovengenoemde vereeniging heeft een vergadering gehouden in de Jacoba-zaal van „Den Burcht". Nadat de voorzitter dr. J. W. Wicherink de vergadering geopend had, gaf hij het woord aan dr. E. Lowinsky. die een voor dracht hield over „het volkskinderlied in de muzikale opvoeding en bij het lnstru mentaalonderwljs". Spreker begon met op te merken, dat de vraag: hoe ziet de opvoeder het kind? Op tweeërlei wijze wordt beantwoord. Met ziet het kind als een volwassene in miniatuur, of men ziet het als wezen met een geheel innerlijke wereld, een geheel eigen gedachtenkring en gevoelsleven, waarbb de grenzen tusschen realiteit en fantasie niet nauwkeurig zijn af te bake nen. Het spreekt vanzelf, dat al naar men van de eene of van de andere zienswijze uitgaat, de opvoeding zich ook in andere lijnen zal bewegen, hetgeen spreker nader toelicht. Een feit is, dat de kinderen hun eigen taal. hun eigen spelen, hun eigen tradi ties hebben, die, hetzij gewijzigd, hetzij streng gehandhaafd blijven, doch altijd zonder dat de volwassenen daarop eenlgen Invloed uitoefenen. De meeste oude kinderdeunen hebben een zeer lang leven. Spreker herinnert om een enkel voorbeeld te i nemen aan „Groe ne zwanen, witte zwanen. Wie gaat mee naar Engeland varen" enz. een lied, dat in een of anderen vorm door geheel Euro pa bekend Is. Engeland is hierbij niet Al bion. doch .Engel-land" een verloren Paradijs, waarop dan ook de gebroken sleutel wijst. Eveneens algemeen verbreid zijn ook de bruggespelen. waarbij de „brug" van Oud-Oermaansche herkomst is. Onder kinderliederen verstaat spreker dan ook die liederen, die uitsluitend be- hooren tot het domein der kinderen en dus niet die van groote componisten en natuurlijk nog minder die van totaal on bevoegden, de lieve liedjes van allerlei lieve tantes, waarin het kind zich liefst met veel verkleinwoordjes met zichzelf bezig houdt. Hier zlfri dus volwassenen, die zich met het kind bezig houden, ter wijl in echte kinderliederen het kind zich zich met volwassenen bezig houdt. Ook is het oude kinderlied vrij van alle sentimentaliteit. Spreker ontleedde naar melodie, rhythme en beteekenls enkele echte en onechte kinderliederen, waarbij mej. Irma Tim- mermann haar gewaardeerde medewerking gaf. docr ze voor te zingen. De kinderliederen werden vervolgens in vier groepen verdeeld: die van groote com ponisten, de onechte van onbevoegde vol wassenen. of „tante-liedjes", de echte kin derliederen en ten slotte die. welke over genomen zijn uit het yolkslied. Zich nu verder uitsluitend tot de beide laatste groepen beperkend, toonde spreker aan, hoe de kinderliederen bij alle volken oorspronkelijk hpn ontstaan schijnen te danken aan primitieve roepmotieven en hun herhaling, berustend op het pentato nisch toonstelsel. Een volgende stap is het afsluiten met den grondtoon, de daaraan volgende het beginnen en het eindigen met den grondtoon, waarbij het majeur- principe reeds optreedt. Reeds spoedig ook teekent zich bij de differentiatie der na tionaliteiten in den melodischen en rhyth- mischen rijkdom ook het bijzonder natio naal karakter af. Zoo treedt hier en daar ook het mineur principe op. Een en ander werd toegelicht door voorbeelden uit het Hollandsch, Rus sisch, Duitsch, Fransch, Baskisch en mej. Timmermann was weer zoo goed. dit door haar zang te demonstreeren. Kinderen bootsen in hun liedjes het groote men- schenleven na, zoodat zij op hun wijze ook SELSKIP FRYSLaN VOOR LEIDEN EN OMGEVING. UITVOERING MANDOLINE-VEREEN. „KUNST EN GENOEGEN". Een geanimeerde avond. De mandoline-vereenlging „Kunst en Genoegen" mag zich in een bloeiend leven verheugen, getuige de geslaagde uitvoering in de Stadszaal op Zaterdagavond, bijge woond door een groote schare belangstel lenden. Het gezelschap bestaat uit niet min der dan ongeveer negentig leden, die on der leiding van den heer H. Leegstra Jr. zeer goede prestaties ten gehoore brengen. Deze geanimeerde uitvoering werd ge opend door den voorzitter, den heer H. van Vliet, die allen van harte welkom heette en er vervolgens op wees, dat op dezen avond voor het eerst de klnderafdeellng zou optreden. Hij spoorde de ouders aan nieuwe leden te winnen, zoodat zij spoedig verdubbeld kan worden. Spr. wekte tevens op de noodlge aandacht te wijden aan de tombola, waarvoor talrijke fraaie voorwer pen ln de zaal ten toon gesteld waren. Vervolgens hoorden wij de Jongeren in „Impression Matlnale" en de wals „Elle m'a dit". Zij bleken reeds uitstekend van het mandoline-onderwijs geprofiteerd te hebben, speelden zuiver, gelijkmatig en hier en daar met nuanceering. Zoo voort gaand zullen zij in de toekomst zeker waardige opvolgers worden van de huidige ouderen .die een ensemble vormen, waar op de dirigent thans met recht trotsch mag zijn. Wij hoorden hen ln verscheidene min of meer moeilijke nummers en verklaren gaarne daarvan genoten te hebben. Een marsch, een wals en een ouverture waren uitstekende bewijzen van gevorderde tech nische bekwaamheid, evenals de zoo illu stratieve „Lustige Schlittenfahrt". Men heeft door hartelijk applaus luide zijn in genomenheid met het gespeelde tot uiting gebracht. De kundige en nauwgezette directeur de heer Leegstra ontving een ir.ooien vruchtenmand. Een groote attractie op dezen avond was het optreden van de populaire zangers van het Nederlandsche lied Tholcn en van Lier, die weer het noodige enthousiasme wisten te verwekken. Na de pauze werd een serie Krontjong liedjes uitgevoerd in Indische costuums en in de vereischte omgeving, hetgeen een hoogtepunt van dezen opgewekten avond Dat 'tusschen de bedrijven dobr tal val beteekende. Na afloop was er een geanimeerd uat onder leiding van den heer H. J. Visser en met medewerking van het muziekgezel schap de Jong, dat de talrijke aanwezigen nog langen tijd in vroolijke stemming bijeenhield. 1411 BREESTRAAT 10A Telef. 302 - Na 6 uur 2479 (Ingez. Med.) MILITARIA. De magazijnbeheerders der le klasse, de JJ adjudanten-onderofficier D. Kroon en A. elle aanwezigen hartelijk welkom. speclaai M v- Oostenrijk, administratief werkzaam den spreker van dezen avond. i bij het 4e Reg. Inf. zijn met ingang van 1 Spreker begon met een rondwandeling door de verschillende deelen van Grieken land aan de hand van mooie natuurfoto's. H'erbij werd uiteengezet hoe het land. dat vresyzr zulk een vooraanstaande plaats innam in de wereldgeschiedenis, gaande weg, ook tengevolge van het gewijzigde kli maat, was achteruit gegaan en vervallen. De meeste streken van Griekenland zijn thans zeer dor met een armelijke bevol- k n» welke leeft van krententeelt en £-h- ,-eie veeteelt en vischvangst. Welk een contrast is dit met wat op de zelfde plaatsen 20 eeuwen geleden ten too- neele gevoerd werd: de schitterende Olym pische spelen, de oude tempelcentra met het hoogtepunt de Acropolis te Athene Spreker voerde de aanwezigen aan de l--nd van talrijke lichtbeelden naar de r e cultuurcentra, waarbij met recon- f rctietcckeningen de gebouwen in hun cv'en luister herleefden. ra da pauze werd nog speciaal aandacht Ltwijd aan de Christelijke kunst van het December a.s. overgeplaatst naar den Staf der artillerie. De majoor P. Weeda en de kapiteins W. L. J. Pothast en G. D. v. d. Pol van het 4e Reg. Inf., gedetacheerd bij het regiment grenadiers, worden met ingang van 2 Ja nuari a.s. overgeplaatst naar de, op dien datum op te richten „Infanterie Schiet school". Deze Infanterie Schietschool wordt ge vestigd te 's-Gravenhage en komt onder commando van den majoor Weeda. De sergeant-majoor instructeur De Ja ger en de sergeanten capitulant Hakker en v. Doorn van het 4e Reg. Inf. zijn aan gewezen voor het volgen van een cursus pantserafweergeschut te Waalsdorp van 25 November tot 10 December as. Ter hoogte van het Academisch Zie kenhuis op den Rijnsburgerweg is Zater dagavond een personenauto, bestuurd door B C. alhier van achter op een melkbrik Or esenland, welke, hoewel minder j gereden, welke werd bestuurd door J. J. W. 5»Li zeer teressant is: de belang- L uit Lisse, Door den schok sloeg het 7°°ricrcornp 1 exer. met hun typisch paard op hol. doch kwam al spoedig tot stilstand: de bestuurder viel van den bok O'-ters-he kerkjes, hun versierde refters e- -rs-htige mszail-en. 7 m-lctte werd een bezoek gebracht aan —vote monnikenrepubliek van de Monte Athos. Aan het eind van deze zeer interessante en leerzame lezing, dankte de waarn. voor zitter den heer v. Oerle namens alle aan wezigen. VER. „ONZE TUINEN". Uitslag van den tuinwedstrijd. Zaterdagavond had ln de zaal van den heer J. Mekel aan de Hoogewoerd de prijs uitreiking plaats aan die leden, die in den afgeloopen zomer hebben deelgenomen aan den tuinwedstrijd van de vereeniging „Onze Tuinen" afd. van de woningbouwver. „Ons Doel". De voorzitter de heer M. H, Noteboom opende deze bit eenkomst met allen een hartelijk welkom toe te roepen en dank te betuigen aan allen, die hadden meegewerkt wn om deze wedstrijden te doen slagen. Den het "verliefd,verloofd,getrouwd" „In her A. Kuivenhoven werd een tinnen vaas Holland staat een huis" tot onderwerp I met anjers aangeboden bil zijn 10-Jarig Opening van hert winterseizoen. Zaterdagavond trokken de Friezen uit Lelden en de omliggende gemeenten weer op naar de uitgeschreven buitengewone vergadering in „Den Burcht". Er waren velen gekomen en de stemming was er onmiddellijk-, waartoe het muziek gezelschap onder leiding van den heer Plu niet weinig had bijgedragen. De voorzitter der afdecling, de heer H Nyholt heette allen hartelijk welkom, zijn blijkschap uitsprekende' over de groote opkomst. Inzonderheid bracht spr. een wel komstgroet aan de Geldersch-Overijssel- sche vereeniging, terwijl de Groninger af- deellng bericht van verhindering had ge zonden. Spr. stelde daarna de vraag wat d( strekking is van de bijeenkomsten der Friesche gezelschappen. Een aardigheidje, een verzetje? Spr, wees in dit verband op de Friesche beweging, waarin de Bond van Friesche gezelschappen buiten Leiden (waartoe ook de Leidsche af deeling be hoort) een belangrijk aandeel heeft. Hij wees op de bereikte resultaten o.a. het onderwijs van de Friesche taal op de scho len, het bestaan eener Friesche Academie enz., waaruit valt af te leiden, dat de Frie sche beweging een hoog doel heelt en waaraan een groote cultureele beteekenls moet worden toegekend. Doel is het Frie sche volk en de Friesche taal omhoog te brengen. Hieraan kunnen wij medewerken door onze persoonlijke belangstelling en door zich aan te sluiten bij de Friesche gezel schappen. Is dan deze avond een cul- tuuractie of een aardigheidje? Spr, kwam tot de conclusie, dat belde worden beoogd om tenslotte de gasten van den avond, den heer Postma, leider van het Frysk Toanlel te Bakkerfean, met zijn gezelschap welkom te heetcn. Dit clubje, bestaande uit vier personen, voerde hierna een viertal too- neelstukjes op, alle vervaardigd door den bekenden Friesehen schrijver Abe Brouwer. De voorzitter heeft derj heer Postma en zijn medespelenden dank gebracht voor den gezelligen avond, welken zij met hun optreden hadden gebracht, waarna men nog langen tijd bijeen bleef voor een Friesche liederen zijn gezongen, behoeft nauwelijks te worden vermeld. Al met ai was het een echte Friesche avond, die dei band tusschen de Friezen onderling tal hebben verstevigd. ZEE-ARENDEN OP „DE BEER". Excursie N.J.N. Gisteren hield de afd. Leiden van de Ne- derlandsche Jeugdbond voor Natuurstudie een excursie naar het Vogeleiland Je Beer" bij Hoek van Holland, welke gelels v;erd door den heer D. Bakker. De excume werd begunstigd door prachtig weer. Op „De Beer" aangekomen, kwam de veld wachter opgetogen vertellen, dat hij een zee-arend gezien had. Bij nader onderzoek bleek, dat er zich twee exemplaren van deze zeldzame roofvogelsoort, die zeer groot van stuk is, bevonden. De een, waarschijn lijk een jonge, was iets liohter van kleur dan de ander. Verder worden vele andere vogels gezien, o.a. een Ijsvogel, Bergeenden, Bontbekplu-' vieren, Sneeuwgorzen. Watersnippen en ieusaehtlge troepen eenden, waarvan he. aantal op 1500 werd geschat. Op de zgn Schelpenplaat werden enkele tamelijk zeld zame schelpen gevonden, n.l. de Wijde Mantel, een Patella en enkele Moorscne en Gedoomde Hartschelpen. Onder de modder, afkomstig van de slikken, werd tegen halfvier voldaan de terugtocht aanvaard. van spel en zang maken. I Wiegeliedjes, oorspronkelijk volkslied, worden door het kind overgenomen bij het spelen met de pop. Vervolgens constateerde spreker het feit, dat door allerlei omstandigheden het kin derlied verdrongen dreigt te worden: de radio, de straat is door de onveiligheid geen openbare speelplaats meer, enz. Doch gelukkig is er hoop. doordat de wetenschap zich er voor interesseert en verzamelingen aanlegt, waarvan men gebruik kan maken om het oude nieuw leven in te blazen. Op kleuterscholen vooral kan men veel doen om het oude lied voor de kinderen to handhaven. Daardoor wordt een gezon de muzikale smaak ontwikkeld. Ook door bewerkingen voor blokfluit, viool en piano kan men veel bereiken voor het behouden van een zuivere gevoelsfeer. Uit de enkele aanteekeningen, welke wij maakten, moge de waarde van deze door wrochte voordracht bjijken, die met groote belangstelling werd aangehoord. Nadat nog eenige prettige nabesprekingen over het onderwerp waren gevoerd, sloot dr. Wicherink met dank aan dr. Lowinsky en mej. Timmermann de vergadering. en kwam met zijn heup op terecht, waardoor hii een bloeduitstorting kreeg. De au'o en de melkwagen werden beide beschadigd. De autobestuurder ver klaarde vermoedelijk tengevolge van de slagregens de melkbrik niet te hebben gezien hoewel deze aan de achterzijde verlicht was. In de Stedelijke Werkinrichting zijn in de afgeloopen week opgenomen: Maan- het lemoen 'dag 21 Nov 52, Dinsdag 22 Nov. 52, Woens dag 23 Nov 52; Donderdag 24 Nov. 53: Vrijdag 25 Nov. 52 en Zaterdag 26 Nov. 51 personen. Totaal 311 personen. Tot onderwijzeres aan de Chr. school ln de Pasteurstraat alhier is benoemd mej. G. Dijk te 's Gravenhage. penningmeesterschap. Gekeurd zijn dezen zomer 80 achter, en 75 voortuinen. De heer A. Galjaard, op zichter der gemeenteplantsoenen hield hierna een korte causerie over de bevin dingen der keuringen in den afgeloopen zomer en gaf hier en daar deskundigen raad. Aan de afdeeling groote achtertuinen werden de volgende prltzen toegekend: le prijs Wed. Postumus-Vos. H. v. Loef, I. B. Kapaan. Jac Verhoeven, p. VISCHPRIJZEN. IJMUIDEN. 28 Novemto- Tarbot f. 1,00—0.86 ct. per K.G.; Tong t. tf| —0.90 Idem; Heilbot f. 1,00—0.90 Idem: Grt" f. 32—15 per 50 K.G.; Groote schol f. 32 Idem. Middel schol f. 26 idem; Zetschol f. 3124 Idem. Klelnschol f. 229 idem; Schar f. 138.50 c. Kapaan en Tongschar f. 47—26 idem; Poontjes Jjfc M ?dKmidS,:;J« SmV'/fci schellS fGr2Tl55Cldim:C'ffliiÖw schel- hoven. G. de Wolf. C. Vos. N. Dool. J. v. I Ü.9J0 'i^1 d. Reyden. I. de Tey. J. Kranenburg. J. G. ki. gul f 12.50—4.80 idem; Wijting f. 6,10-4." v. Evert en C. Gordijn; 3e prijs A, Meles, idem: Makreel f. 13,50—465 idem: venei W. Harteveld, H. v. d. Reyden, L. de Boer. haring f. 6.20—2 Idem; Kleine heek l "TS Ph. de Vos. L. Lacourt B. v Lingen, H. Wem: Vleet .f- 275-0 65 per stuk. Leng Jurgens, J. IJzerman, J. SjardUn. J. Ver- stay, J. Gordijn, W. Zitman. A. v. Winkel en E. Habraken. 4 vierde prijzen en 6 troost- pr zen volgden hierna. Afd. voortuinenle prijs W. v. d. Meyden, J. Neuteboom, M. v. d. Linden, W Harte veld, L. Tlmmers, M. H. Noteboom C. Gor dijn en J. de Leeuw; 2e prijs J. B Kapaan, H. Stlkkelorum, P. Webbers Jac. Verhoe ven J G. v. Evert en P. C. Kapaan. Tien derde 14 derde en 5 troostprijzen brachten het einde van deze uitreiking, welke door den heer A Galjaard werd verricht. De jury bestond uit de heeren Joh Jonker, A Galjaard J. Mater en J. v. d. Berg De tooneelvereenig.ne .Onder Ons" voer de hierna een tweetal één-ac:ertjes op en oogstte daarmede welverdiend applaus. Aan de medewerkende dames werden bloemen aangeboden. Een gezellin bal onder leiding van den heer J. Mekel hield de aanwezigen nog tijd bijeen. —0.90 idem: Koolvisch 1—0,15 Idem: f. 22—17 per koop. h Visch uit de Witte Zee: groote schel"» f. 6.40—4.00; middel schelvisch f. 6.80-5.™, middel schelvisch f. 7.20—5.80. kleine schel»»1, f. 7.10-7.00. groote gul f. 6.505 80. kleine! f.6 00—3.60. baars f. 4.20—3.70, schar t. 6 5» V= 50 kg., kabeljauw f. 20.5015,50 per 125 Besomming trawlers: IJM 384 f.2130, IJ* f. 2630, DM 7 f. 2560. IJM 54 f. 3070. IJ» 1.4640. IJM 60 f.3170. IJM 70 f.1480. W» f.2000. IJM 195 f.2860, IJM 15 f.3880: IJ» f.8500 lult de Witte Zeei. 70o, Schepen met versche haring: SCH 41J KW 138 f.820. KW 29 f.600. KW 19 I 141 f. 560. KW 4 f. 1800. KW 5 f. 280. KW™l'ïjJ MA 5 f. 580, SCH 5 f. 870, SCH 332 I.OW- 443 f. 110. SCH 133 f 1020, SCH 35 f 1™ Si, 250 f 1030. KW 151 f. 1880. KW 44 met KW 16 f 930 en SCH 159 f. 1000. jjj, Loggers met versche visch: IJM „ié KW 75 f.370. KW 89 f. 430. KW 175 f-W-*,. 155 f.630, KW 107 f.180, KW 24 1.000Kw.!7 f.310. KW 108 f.300, KW 112 f.230. KW lo4 f.310, KW 125 f.410, KW 132 f.920, KW f.410, KW 144 f.320, RO 1 f, 1030.

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 2