De grooie krachtproef in Frankrijk BINNENLAND Iteclehj&Hul Üei£cy! IEIDSCH DAGBLüD - Derde Biad Maandag 28 November 1938 De regeering Daladier wil doorzetten Vereen. v.Nat. Veiligheid PUROLT De C.G.T. dreigt te verliezen Radio-redevoeringen Jouhaux en Blum verdedigen de stakingen Vredesboden uit Nederland Het werkloosheidssubsidiefonds RECHTZAKEN De Princevlag Mooie handen Dagblad ree lam is niet te vervangt Naar het zich momenteel laat aanzien.üespolitiek van de regeering en een poging heeft het kabinet Daladier den wind in de van een minderheid om een dictatuur uit zeilen en zal de regeering als zij voet bij stuk blijft houden, de overwinning beha len op de C.G.T. Zooals men weet is de algemeene sta king op 30 November a.s. afgekondigd voor alle bedrijven, zoowel van particulieren aard als van overheidsdienst. Daladier heeft er echter door een reeks krachtige maatregelen voor gezorgd, dat de overheidsbedrijven zullen functionneeren, terwijl ook in tal van particuliere bedrij ven het stakingsparool van de roode vak- vereeniging niet zal worden opgevolgd te oefenen. Hetgeen bij Renault is ge schied. acht de minister-president een be wijs voor zijn woorden, uit de biljetten, waarin werd aangespoord tot deze staking bleek duidelijk het politiek karakter van de staking. Ten aanzien van redevoeringen van ze kere leiders van internationale organisaties en artikelen in hun dagbladen verklaarde de minister-president, dat duidelijk blijkt, dat hier sprake is van een actie tegen de regeering. De regeering is evenwel vast be sloten haar plicht te doen. Zij richt zich Ook in °talrijke semi-overheidsbedrijven derhalve tot het gezond verstand en het (zooals munitie- en vliegtuigfabrieken! zal Woensdag gewoon worden gewerkt. Aldus belooft de groote dag een échec voor de vakvereeniging en een overwin ning voor Daladier te zullen opleveren. In het staatsblad is een decreet opge nomen. houdende requisitie der spoorwe gen. Daar zal dus niet gestaakt kunnen worden! Misschien zullen echter gevallen van lijdelijk verzet zich voordoen. Ook bij de P.T.T. zal worden doorge werkt. De regeering heeft daarvoor maat- 1 bedreigd. geweten van alle Franschen en vraagt hun na te denken over de gevolgen van de wanorde voor Frankrijk Geen enkele ar beider kan voordeel verwachten, integen deel, de arbeiders zullen het slachtoffer zijn. De minister-president wees erop. dat het lot van de Fransche arbeiders beter is dan het lot van de arbeiders in de landen, welke Frankrijk omringen, de arbeiders weten, dat de sociale wetten niet worden regelen getroffen De algemeene vereeniging van gemeen tesecretarissen en gemeentepersoneel in Frankrijk en de koloniën publiceert een communiqué, waarin wordt verklaard, dat geweigerd wordt deel te nemen aan de sta king, welke ..wordt ingegeven door politie ke overwegingen". De leden worden uitgenoodigd Woensdag 30 November op normale wijze hun werk te verrichten Ook de druk op de winkels schijnt mis lukt. Reeds staat vast. dat tal van win kels open zullen blijven. De betoogers, die Vrijdag tijdens de in cidenten bij Renault gearresteerd zijn. heb ben terecht gestaan. De meeste werden veroordeeld tot gevangenisstraffen van 15 tot 60 dagen en kleine boeten. Eenige an dere betoogers hebben drie dagen uitstel gevraagd en gekregen, om hun verdediging voor te bereiden. Van Reynaud. Reynaud zette allereerst de richtlijnen van zijn economische en financieele poli tiek opnieuw uiteen en wees op de resul taten. welke reeds zijn verkregen na de in werkingstelling van zijn herstelplan. Vervolgens deed hij een beroep op alle Franschen, om de productie od te voeren en herinnerde er aan, dat hij slechts met den grootsten tegenzin de fiscale maatre gelen had genomen, welke de verschillende deelen der natie zoo ernstig treffen. iDt pijnlijke middel is echter helaas noodzakelijk, doch het uiteindelijke wel zijn van het land zal slechts kunnen ver kregen worden door een uitbreiding van de productie en een algemeene heropleving van het zakenleven. Van Daladier. Gisteravond sprak Daladier. Hij herin nerde er aan. dat toen op 24 November Chamberlain en Lord Halifax met de Fran sche regeering beraadslaagden over de vraagstukken van gemeenschappelijke ver dediging en de beste middelen tot het ver zekeren van den vrede, plotseling stakin gen met bezetting van de werkplaatsen uitbraken te Parijs, in het departement van het Noorden en in het departement van de Seine Inférieurs. Toen de minister president op 25 November de gemeenschap pelijke Fransch-Duitsche verklaring aan kondigde. was het antwoord hierop een dreigement met een algemeene staking. De minister-president vroeg: Waarom deze bezettingen, welke door alle minister-pre sidenten sedert 1936 onwettig zijn ver klaard; waarom deze algemeene agitatie, waarvan alleen de kleine burgers de scha de ondervinden: waarom dit beroep op de ambtenaren om de wetten te overtreden door de openbare diensten lam te leggen; waarom deze opdracht aan het spoorweg personeel om den treinenloop stil te leggen? Het voorwendsel is protest tegen de decreten, doch de minister-president legde er den nadruk op. dat de ver tegenwoordigers van het land voor 31 December zullen kunnen besluiten of deze decreten zullen worden opgehe ven. Alleen het parlement heeft het recht te zeggen of Frankriik in staat zal zijn door energie zijn plaats in de wereld terug te vinden. Vervolgens zeide Daladier, dat de decre ten geen einde opraken aan de sociale wet ten en hij wees erop. dat de algemeene staking geen enkele materieele rechtvaar diging heeft, noch een moreele rechtvaar diging. Door niemand vor:>n de openbare vrij heden bedreigd. Het is belachelijk te spre ken over „Dictatuur" of „fascisme", zooals sommigen doen. Het is geen dictatuur het land te vragen, met in acht nemen van de wettelijke vrijheden, offers te brengen in het algemeen belang. De regeering doet -derhalve een beroep op alle klassen van de bevolking, tot het bewaren van de eenheid. Terwijl in de wereld de schaduw van de dictatuur steeds grooter wordt, blijft Frankrijk het land van de vrijheid. De Franschen mo gen deze vrijheid geen geweld aandoen en niet met eigen hand schade doen aan de v.aardigheid van Frankrijk. Indien niettegenstaande deze oproep van de regecring de dreigementen worden uitgevoerd, dan zal zij haar plicht doen en geheel haar plicht. Zij zal het eerbiedigen van de wetten ver zekeren en de groote belangen van het land beschermen. Van de Monzie. De Monzie zeide oa. het volgende: De exploitatie van de spoorwegen levert een deficit op en hieraan moet een einde worden gemaakt. Het tekort van de inkom sten der spoorwegen kost den belasting betaler zes milliard, waarvan twee milliard tusschen 1921 en 1937. Toen heeft de re geering de nationale spoorwegmaatschap pij opgericht, doch toen spreker zijn func tie als minister van openbare werken aan vaardde. bedroeg het tekort van de spoor wegen acht milliard zeshonderd millioen franc. Verhooging van den vrachtprijs heeft de inkomsten nog doen dalen door vermindering van vervoer. Thans zijn 5000 kilometer spoorweg bulten bedrijf gesteld, waardoor 200 millioen werd bespaard en een pariteit tusschen het spoorwegvervoer en het vervoer langs de wegen is verkre gen door het scheppen van monopolies. Het is evenwel nog nooóig de uitgayen te verminderen zonder de veiligheid in ge vaar te brengen of het tempo te vermin deren. Bij de spoorwegen wordt zestig pro cent van de uitgaven besteed aan het per soneel. Het aantal van het personeel is van 390 000 spoorwegarbeiders en 37.000 hulparbeiders in 1936 gestegen tot thans 475.000 arbeiders en 45000 hulparbeiders Zij. die onjuist zijn ingelicht, verklaren, dat door het invoeren van de werkweek van veertig uur 80.000 werklieden noodig zijn. Oit is niet duist. Door het haastig aanwerven van personeel zijn de perso neelsuitgaven met 25 pCt. gestegen. Nu kan ten gevolge van de arbeiderscontrac ten niemand ontslagen worden, maar toch zal op het personeel worden bezuinigd dcor het normale verlaten van den dienst. 23000 man zullen in 1939 met pensioen gaan en slechts 20.000 of 25.000 hulparbei- ciers zullen worden gebruikt. Van het treinpersoneel zal niemand langer dan acht uur per dag werken en de arbeiders zullen voor zichzelf hun gratis-reizen en korting voor hun familie blijven behouden. De minister verklaarde verder, dat de aangekondigde staking, in tegenstelling met de stakingen van 1910 en 1920 niet gericht is tegen de spoorwegmagnaten, doch tegen den staat, welke de spoorweg maatschappij heeft opgericht en haar ill stand houdt en hij herinnerde aan het geen de raad van state, waarin Leon Blum zitting had, in 1910 heeft verklaard: „het spoorwegverkeer moet geregeld en onon derbroken functionneeren. dit is te allen tijde noodzakelijk voor de veiligheid yan het land en de landsverdediging". Ten slotte verklaarde de minister geen bui tengewone maatregelen te zullen nemen. Zij, die het werk willen neerleggen, moeten evenwel overwegen, dat zij hiermede een collectief arbeidscontract verbreken. De stakers zullen onwettig optreden. TIENDUIZENDEN BLOEMBOLLEN NAAR VIJF HOOFDSTEDEN. Na de totstandkoming van het accoord van München heeft, naar men zich zal herinneren, het Centraal Bloembollen- comité een aanbod gedaan aan de regee ringen van de betrokken staten, om als bey-ijs van dankbaarheid voor het behoud van den vrede, een gratis beplanting met bloembollen te leveren en uit te voeren bij de parlementsgebouwen. Het aanbod werd direct na München telegrafisch gedaan en later schriftelijk herhaald, waarbij ver zocht werd plannen en teekeningen in te zenden, waarop de plaats van de beplan ting stond aangegeven. Het Centraal Comité heeft thans In het Weekbl. v. Bloembollencultuur een over zicht gegeven van de resultaten dezer aan biedingen. Alle betrokken regeeringen blij ken het aanbod te hebben aanvaard. De Fransche regeering liet weten, dat het haar welkom zou zijn, wanneer een be planting werd aangebracht in de par terre's van de Cour du Carroussel bij de Tuileriën en bij het Palais Bourbon Bij de Cour du Carroussel zal een beplanting van 26.00C hyacinthen worden aangebracht en nogmaals 26.000 tulpen, terwijl bij het Pa lais Bourbon de beplanting zal bestaan uit 28.000 tulpen. In Berlijn werd contact verkregen met den directeur van den Tiergarten. waar in samenwerking met de Commissie voor Onpersoonlijke Reclame en den voorzitter van den Duitsehen Groep een beplanting ontworpen werd van hyacinthen en tulpen bij het Luisendenkmal. het Denkmal Friedrich Wilhelm m. in den Rosengarten en aan de Hofjagerallee. In totaal omvat de vTedesbeplanting 40.000 bloembollen. De Itoüaansche regeering Het door tus- söhenko'.nst van den Nederlandschen ge zant te Rome welen, dat een beplanting nabij de parlementsgebouwen niet mogelijk was. doch dat een bijdrage voor de ver fraaiing van den hoofdverkeersader van Rome, de Via Vittorio. gaarne zou worden aanvaard. Via het gezantschap zullen hier voor 36.000 darwintulpen worden beschik baar gesteld. Te Praag zal beplanting geschieden voor het front van de parlementsgebouwen. Hiervoor werden beschikbaar gesteld 11 000 darwintulpen, 12.000 dubbele tul pen en 10.000 hyacinthen. Tenslotte werd nog mededeeling ontvangen van de Brit- sche regeering, dat zij gaarne bloembollen zou ontvangen voor een grooten border van den Victoria Tower Garden, die ligt langs de Engelsche parlementsgebouwen. De bloembollen voor deze beplantingen, bijna 200.000 in totaal, zijn mecrendeels afkomstig uit het surplus, dat door de kweekers ingevolge de' teeltregeling moest worden ingeleverd. Wel zelden zal ee#,-f$yeel aan producten een zoo doeltreffende bestemming hebbèh gevonden, als hiér hfft geval is. waar de bloeiende voorjaarsbloemen uiting zullen geven aan de vredesgedachte, die in de volkeren leeft en tegelijkertijd tot meer dere bekendheid zullen strekken van een der fraaiste produten van Nederlandschen bodem. In de memorie van antwoord inzake het werkloosheidssubsidiefonds deelen de be trokken ministers mede, dat het fonds geen subsidie heeft verleend voor luchitibescher- mingsmaatregelen. Wel zijn een beperkt aantal werken, venband houdende met de luchtbescherming, in werkverschaffing uit gevoerd, b.v. de aanleg van sohutlloopgra- ven. Het fonds gaf in deze gevallen niet sub side ter bevordering van ludhtbesohermings- maatregelen, doch uitsluitend ter bevorde ring van de werkverschaffing. Objecten, die technisch voor werkverschaffing geschikt zijn. kunnen naar voren worden gebracht, onafhankelijk van den tak van gemeente lijke bemoeiing, waaronder de uitvoering ressorteert. Er is geen aanleiding werken voor lucht bescherming als zoodanig uit te schakelen. Inmiddels kunnen de ministers in het alge meen beamen, dat het noodzakelijk is groote voorzichtigheid te 'betrachten bij het brengen van uitgaven op he<t werkloos- heidrsutasidiefonds De in 1936 voor de gemeenten Amsterdam en Rotterdam getroffen regeling inzake een verhooging van de extra-bij dragen uit het werklocsheidssuteidiefonds, in verband met de verlaging van het tarief der havengel den. heeft geen ander doel gehad dan deze gemeenten heen te helpen over de eerste budgetaire moeilijkheden, die gepaard gin gen met de Invoering van bedoelde verla ging. Met het oog hierop en mede, omdat de invoering in den loop van een begroo- Ungejaar plaats had, werd een zeer tijdelijk rechtetree-ksdh verband gelegd tusschen de opbrengst der havenrechten en de bijzon der bijdragen uit het werkloosheidssubsidie fonds. Het is nimmer de bedoeling geweest dit verband te bestendigen. COUPEEREN VAN PAARDENSTAARTEN Proefproces in Zeeland. Ten einde in hoogste instantie een uit spraak te verkrijgen inzake het coupeeren van paardenstaarten heeft de opperwacht meester der Kon. Marechaussee te Hans. weerd, daartoe uitgenoodigd. Zaterdagmori gen proces-verbaal wegens dierenmisha/ deling opgemaakt tegen W. J. L. de Groot rijksveearts te Kruiningen, nadat deze in tegenwoordigheid van het dagelijksche be stuur van het Trekpaardenstamboek, van een tweetal veeartsen, van den districts commandant der Kon. Marechaussee te Vlissingen en van twee journalisten, een hem toebehoorend jong paard had gecou peerd. Alvorens tot het coupeeren over te gaan, werd het paard plaatselijk verdoofd. Na verwijdering van een aantal staartweN veis door middel van een tang, werd de ontstane wond met behulp van een rood gloeiend Ijzer dicht geschroeid. Op de be handeling. waarvan wij getuige waren rea geerde het paard op geen enkele wijze, die er op wees. dat het pijn leed. De mare chaussee heeft verschillende foto's van het coupeeren gemaakt. Naar wij vernemen zal deze zaak op 16 Dec. in eerste Instantie dienen voor den politierechter te Middel burg. Hbld. De vereeniging „De Princevlag" hield Za terdag haar jaarlijksche algemeene verga dering te 's-Gravenhage. onder leiding van acn heer Joh. G. L. Berlott. Vertegenwoor digd waren 32 afdeellngen. De aftredende hoofdbestuursleden werden herkozen. Be sloten werd het volgend Jaar eenige jeugd reizen te organiseeren, waarbij de schoon heid van Nederland naar voren gebracht zal worden. Ook een landdag zal worden gehouden. Geconstateerd werd de voortdu rende groei in afdeellngen en aan leden- De heer Berlott hield een voordracht over: „De regeeringsvoorstellen inzake de jeugdwerkloosheid". Ten slotte werd met algemeene stemmen de navolgende motie aangenomen: „De vereeniging De Prince vlag, enzdraagt het hoofdbestuur op met aiie wettige en geoorloofde middelen, in overeenstemming met haar statuten en re glementen, haar volledige samenwerking te verleenen aan de door de regcering ge- wenschte bestrijding der jeugdwerkloos heid". Steunt Luchtverdedigingsfondsl Postgiro Den Haeg &S7177 ten name van Tijdens een bijeenkomst van een der af- deelingèn van de C.G.T. te Parijs, in het kader van ..den nationalen dag van protest tegen de wetsdecreten", heeft Jouhaux verklaard, dat van de actie der C. G. T. de .vrijheid en het welzijn van het land af- hangen Hij verklaarde dat de stakingsbe- Daladier voegde er aan toe. dat de t00ging g€en politieke betooging is, maar huidige agitatie veel heeft van het op- een voor de verdediging der gevestigde dringen van den wil van een partij of rechten. Wij wenschen geen wetsdecreten, een groep „er bevoiking aan de gehee.e £ede r^n troste der armen bevoor- bevolkmg en de regeering door middel Vertegenwoordigers van openbare dien- van een soort chantage, in afwachting sten verklaarden vervolgens dat de dien van het gebruik van geweld. rien van verlichting en hospitalen Woens dag zullen fuctionneeren. Aan het einde De minister-president verklaarde vast- der bijeenkomst is een motie aangenomen, besloten te zijn een einde te maken aan waarbij verklaard wordt dat de Parijsche deze methoden en te zorgen, dat allen de I arbeiders plechtig de verplichting op zich wetten des lands eerbiedigen. nemen eensgezind en met de grootste dis- Deze actie van bezetting en algemeene i cipline aan de staking deel te nemen en 6taking is een brutale actie tegen de vre-'den arbeid Donderdag te hervatten. MOREELE EN GEESTELIJKE HERBEWAPENING. Radiorede van dr. Buchman. De uitwerking, die de persoonlijke oproep tot moreele en geestelijke herbewapening van HM. de Koningin over de geheele wereld heeft gehad, werd gisteren gede monstreerd in de radiorede, die door dr. Frank Buchman, den leider der internatio nale Oxfordbeweging, voor het Engehche nationale programma werd gehouden. In zijn rede, die ook in het programma van de Avro en over den korte-golf-zender Phohl werd uitgezonden citeerde hii ook den oproep van HM. de Koningin, welken hii een moed.gen oproep tot Haar land noemde, waarin Zij de overtuiging van de eenvoudigste onderdanen in eiken staat heeft vertolkt. Sprekende tot Haar volk. sprak H.M. tegelijk tot de wereld. Dr. Buchman zeide: „En ik ben zeker, dat gij luisteraar, met elk woord zult instemmen Deze woorden van de Koningin der Nederlanden zullen voortleven. Alleen een groote geestelijke ervaring van de leiders der volken uit alle partijen, klassen en overtuigingen zal ooit van eenigerlei conferentie of van eenigen Volkenbond een bruikbare basis voor den vrede kunnen maken. Zulk streven moet door God geleid zijn. Let wel, er is geen andere mogelijkheid". 8882 (ingez. Med.i Blum schrijft in de „Populaire": „Niet de arbeidersbewegingen, maar de regee- ringsonderdrukking vormt een zichtbaar teeken voor het politieke karakter. Om daarvan overtuigd te geraken, is het vol doende, wanneer men de toejuichingen hoort en het vreugdegetrappel der reac- tionnaire pers". Zich vervolgens tot de ministers rich tende, gaat Blum voort: „Hebt gij verge ten, dat Frankrijk omringd is door geva ren van allerlei aard en dat alles, wat de massa tegen haar regeertng zou opzetten, evenals alles wat de massa onderling ver deeld zou maken, natieschennis wordt? Zult gij dan ophouden?" Motie van oudstrijders overhandigd. Gisteravond heeft een delegatie van den algemeenen bond van oud-strijders en oorlogsslachtoffers den minister-president een motie overhandigd, welke door den nationalen raad van den bond is aange nomen. In deze motie wordt gewezen op het recht op uitkeering en ieder offer, dat wordt gevraagd, ls dus onrechtvaardig. Ook wordt gewezen op de wetten Inzake de oudstrijders en op de regeling van het verrichten van arbeid door vreemdelingen. ALGEMEENE VERGADERING NEDERLANDSCH COLLEGE VAN ACCOUNTANTS. Zaterdag hield het Nederlandsch college van accountants te Den Haag zijn alge meene vergadering. Na goedkeuring der notulen werden het verslag van den secretaris en de rekening en verantwoording, evenals de begrooting van den penningmeester, na voorlezing van het rapport der commissie, belast met het nazien der boeken, door de alfeemeene ver gadering goedgekeurd. De aftredende bestuursleden werden herkozen. Aan deze algemeene vergadering ging een lezing vooraf voor de leden van het college en genoodigden. door dr E. J. Tobi. die behandelde: „Eenige opmerkingen be treffende de werking van de wet op het verbindend en onverbindend verklaren van ondememersovereenkomsten". RUITENLANDSCHE BELANGSTELLING VOOR ONS REDDINGWEZEN, Zaterdag heeft de motorreddingboot „In- ouiinde" van de Noord- en Zuid-Holl. Red- dingmaatschappij te Oostmahorn een ge zamenlijke oefentocht gehouden met de Duitsche motorreddlngbot „Hindenburg" van Borkum. Er stond zwaar stormweer. Aan boord van de „Hindenburg" bevonden zich de hoofdinspecteur van de Duitsche reddingwezen en de inspecteur van het Roemeensche reddingwezen. Na afloop van de geslaagde oefening is de „Hindenburg" met de „Insulinde" naar Oostmahorn opgestoomd, waar de Roe meensche deskundige de Nederlandsche motorreddingboot bezichtigde. Uw handen blijven ondanks guur weer en alle huishoude» lijke arbeid goaf, zacht en mooi door Beid. in dooien 30-60, Tube 46 er. Bi. Apolh. en Orogt1 mijnhaddt (Ingez. Med 4030 DE C.A-O.-BEPALINGEN BIJ RIJKSWERK Naar aanleiding van het antwoord van den minister van algemeene zaken bij ie behandeling van hoofdstuk 1 der rljksbe- giooting-1939, op de vraag van dr. Deckers Inzake het in de bestekken voor rijkswerk opnemen van de bepaling, dat loon- en andere voorwaarden van eventueel be staande collectieve arbeidsovereenkomsten, door de aannemers van rijkswerk beboe ren te worden nageleefd, heeft het be stuur van het Nederlandsch Verbond van Vakvereenlglngen een adres aan de Twee de Kamer gezonden, waarin het o. m. be toogt, dat door wel de naleving van de be palingen van de collectieve arbeidsover- eenkosten te verlangen, doch daarvan ie ioonbepalingen uit te zonderen, de regce ring aan de collectieve arbeidsovereen komst haar ruggegraat ontneemt, en dat het het bestuur een onaanvaardbare toe stand voorkomt, dat het rijk de aanne mers van rijkswerk ln de gelegenheid laai, met elkaar te concurreeren op kosten van qc arbeidsvoorwaarden. Het bestuur spreek", de hoop uit, dat de regeering bij de mon delinge beraadslaging over de begrootin; van waterstaat door het optreden van dt Kamer tot een andere opvatting in dca aangelegenheid zal worden gebracht. INDISCHE PENSIOENBOND. Zaterdag is in de kleine zaal van den Dierentuin te Den Haag een vergadering gehouden van den bond van gepensio neerde burgerlijke landsdienaren en lokale ambtenaren in Ned.-Indië. In een van de twee bestuursvacatures ontstaan door het aftreden van den heer D. van der Zee en door het vertrek naar elders van den heer J. V. Willems, werd voorzien door de benoeming van den heer Sleeboom. oud-secretaris van den bond. In de tweede vacature zal in een volgende vergadering worden voorzien. Voorts werd op voorstel van het bestuur besloten een request te zenden aan den gouverneur- generaal om in verband met de nieuwe pensioenregeling, de belangen te beharti gen van de vroegtijdig afgevloeiden, waar van het pensioen abnormaal klein is. Met dit request sluit de pensioenbond zich aan bij dat over de pensioensregeling van het V. V. O. in Indië. LEIDER „ZWART FRONT" OP VRUE VOETEN, De leider van „Zwart Front", de heer A. Meijer, die Woensdagavond wegens hel ge bruiken van opruiende taal door de politie te Nijmegen ln arrest was gesteld, is, na Zaterdag voor den officier van Justitie Arnhem te zijn geleld, op vrije voeten ge steld. Uit Ned. Oosl-Indië OFFICIEELE MUTATIES. BUITENZORG, 26 Nov. (Aneta/A. N. P Tot lid van het Hooggerechtshof is b®" noemd mr. B. van Giffen, thans president van den Raad van Justitie te Soerabaja, terwijl in diens plaats tot president van den Raad van Justitie is benoemd mr. E. E. V. Brouwer, hoofdambtenaar ter be- schikking van den directeur van Justitie. 56 HUIZEN IN DE ASCH GELEGD OP JAVA. BATAVIA, 26 Nov. (Aneta/A. N. P->- Gistermiddag heeft in het district Leuwr liang een groote kampongbrand plaats ge had. 56 huizen werden in de osch gelegd Persoonlijke ongelukken zijn niet voorge komen. De oorzaak van den brand is on bekend, evenals het bedrag van de scnaa 2-3

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 10