VANGE SALTS IDECO LEIDSCH DAGBLAD Tweede Blad Zaterdag 26 November 1938 Mw/T mnntKN^j KERK- EN SCHOOLNIEÜWS BESTRIJDT RHEUMATIEK DOOR HET NIEUWE ZOUT MET „DUBBELE WERKING" WEERBERICHT. Belangrijke inbraak te de Kaag ERKEND INSTALLATEUR Officieele (rmspublicatie AGENDA VI5SCHIRIJ-BERICHTEN Wanneer U CALOR kolen .heerlijk warm is het hier!" caLOK EEN REIMBKANDT ONTDEKT? De ..Gazette'' bericht, dat gisteren op een schildenjenvtiling te Brussel een r.oc.% is verkocht voor 100 franc. Later heeft een deskundige verklaard, dat liet een stuk is van Rembrandt, voorstellende ..Rachel weenende over haar kinderen", dat twee honderd jaar verdwenen was. NIEUWE UITGAVEN. R.K. Bouwblad. Het- R.K. Bouwblad van 24 November heeft den volgenden inhoud: Een paar weken in Italië; Bij schetsen der Ariënskerk te Enschedé; Prosper de Trover; Bezinning op het Eigenen: St. Joseph gaat bouwen; Tekort aan ervaren Bouwkundigen: Gemeentemusea te Amster dam; De Schatkamer van St. Servaas te Maas tricht; De nood der Kasteelen. Een hardnekikige kwaal als rheumatlek kunt ge slechts met het krachtigste middel suoceavol bestrijden. Daarom is voor een ieder die jaren aan rheumatlsdhe pijnen geleden heeft, het nieuwe middel met dub bele werking Vange Salts van zoo enorm belang. Vange Salts bestrijdt rheumatische pijnen niet alleen doordat het urinezuur uit het lichaam verdrijft, het bevordert door de alkalische bestanddeelen, die het bevat, tevens een vlotteren doorgang der voedsel- resten door het lichaam, waardoor het sohadelijke gisten en opnieuw ophoopen van afvalstoffen vermeden wordt. Door deze dubbele werking is Vange Salts het aangewezen middel voor hen, die bij andere zouten geen baat vonden. Den prijs heeft men zoo laag gesteld, dat hij voor niemand een beletsel behoeft te zijn 85 cent voldoende voor een succesvolle kuur. Vange Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten. .3930 (lngez. Med.) Barometerstand Gistermiddag 2 uur: 758. Hedenmiddag 2 uur: 754. BINNENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt, Hoogste stand 770.5 te Budapest, Laagste stand 738,8 te Spurnhead. Verwachting tot morgenavond 7 uur: Krach tige tot matige Westelijke wind Zwaar bewolkt met opklaringen. Regenbuien. Kouder. BUITENLANDSCH WEEKOVERZICHT. Medegedeeld -door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Een, nieuwe storing ontwikkelde zich ln den lopp van den dag tot een diepe depressie, welker kern hedenmorgen over de Oostkust van Enge land lag. Zij brengt zware storm in onze om geving en op de Noordzee. In Oost-Duitschlar.d en Scandinavië bleef de luchtdruk langzaam stijgen, terwijl ook op IJs land de d$uk weer wat gestegen is. Ver in het Westen op den Oceaan nadert een nieuwe de pressie. welke zich in de richting vah IJsland schijnt te bewegen. In de omgeving van de nieuwe depressie viel veel regen. Op-de Brit- sche eilanden is het thans buiig weer, met Rlaatselijk onweer. In Zud-Frankryk en Zuid-Oost Europa was de nacht helder en waren de ochtëndtem- peraturen om het vriespunt. In ons land echter is de temperatuur sinds gisteren belang rijk gestegen. WEERSOMSTANDIGHEDEN HEDENOCHTEND 8 UUR Parijs: Z.Z.W. wind. 11 gr. C betrokken Londen: W. wind. 8 gr. C.. betrokken Berlijn: Z.Z.W. wind. 8 gr C.. bewolkt. Nice: N.N.W. wind. 9 gr. C.. fraai. LUCHTTEMPERATUUR. 0 uur vQorm. 44 gr. C. <40 gr. F.). 12 uur "6 middags: 6 gr. C. (43 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE Voor Zondag. Voorm. te 5.31 uur; nam. te 17.42 uur. Voor Maandag. Voorm. te 6.11 uur; nam. te 18.21 uur. LICHT OP \OOR F'i.hIRS e.a. Zaterdag \an a.?6 uur n.m. tot 7.10 uur vm ^ondag van 4.25 uur n.m. tot 7.11 uur v.m'. MAANS OP- EN ONDERGANG. 26 Nov.: op 10.52 uur; onder 20.06 uur 27 Nov.: op 11.19 uur; onder 21.10 uur. PREDIKBEURTEN. VOOR ZONDAG 27 NOVEMBER. Leiden Doopsgez. Gem.: Voorm. half elf, ds. Ten Gate. Eglise Wallonne: dix heures et demie. Mr. Ch. Ie Corner, pasteur A Amsterdam. Evang. Luth. Gem.: Voorm. halfelf, ds. Mak kink; in de consistoriekamer, ds. H. C. Zwahler van Zeist. Rem. Geref. Gem.: Voorm. halfelf. prof. dr. G. J. Heering. Ver. van Vrijz. Hervormden (Volkshuis) V.m. halfelf, dr. Boersema. Vrijz. Jeugdkerk (Gerecht 10); Nam. halféén, dr. Boersema. Vrije Kath. Kerk Vreewjjkstr. 19): Voorm. halfelf. Gez. Mis. Aalsmeer Ned. Herv. Kerk: Dorp: Voorm. 10 uur, ds. Y. Alkema; nam. 6 uur, ds. H. v. d. Linde'. Oost: Voorm. 10 uur, ds. H. v. d. Linde; nam. 6 uur, ds. Y. Alkema. (In alle diensten dank zegging voor het gewas) Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. J. Knoppersen. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur. ds. De Bruyne van Sassenheim. Aarlandcrveen Ned. Herv. Kerk: voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. G. Th. van Bcusekom. Geref. Kerk: voorm. halftien en nam. half zeven ds. H. Moolhulzen. Alphen a. d. Rijn Ned. Herv. Kerk OudB- hoornscheweg: voorm. 10 uur ds. Melders van Den Haag. Evangelisatie Hooftstr.: voorm. halftien en nam. halfzeven de heer Dekker. Ned. Herv. Kerk Julianastraat v.m. halftien de heer J. Godthelp; nam. halfzeven ds. Scheers. Hulpgebouw Gouwsluis: nam. halfzeven ds. Stehouwer. Kinderkerk „Bethel": voorm. 10 uur de heer J. Zonneveld. Geref. Kerk Hooftstraat: voorm. 10 uur en nam. 6 uur ds. Hartkamp. Raadhuisstraat: v.m. 10 uur d6. Bosch; n.m. 6 uur ds. Mulder. De Ruijterstraat: voorm. 10 uur ds. Mulder; n.m. 6 uur ds. Bosch. Martha-Stichting v.m. 10 uur. Jhr. v. Lijnden. Chr. Geref. Kerk v. Reedestraat: v.m. half tien en nam. 6 uur ds. Kraan van Baarn. Lokaal van Mandersloostraat: voorm. halftien en nam. 6 uur leesdienst. Benthuizen Ned. Herv. Kerk: Voorm. 94 uur en nam. 6 uur ds. Bieshaar, Geref. Gem.: Voorm. 94 uur en nam. 6 mu ds. Stuivenberg. Bodegraven Ned. Herv. Kerk: Voorm. 94 uur ds. Jongebreur van Bleiswfflc; nam. 6 uur n.m. ds. Klüsener. Geref. Kerk: Voorm. 94 en nam. 6 uur ds. Dam. Geref. Gemeente: Voorm. 94 en nam. 6 uur leesdienst. Ev. Luth. Kerk: Voorm. 10 uur ds. Gronloh. Evangelisatiekring ..Bodegraven": Nam. 64 uur d. hr. Glitter, oud-zendeling Soest. Boskoop Ned. Herv. Kerk: Voorm. half 10 en nam. 6 uur. ds. Jacobs. Geref. Kerk: Voorm. half 10 en nam. 6 uur, ds. Petersen. Chr. Geref. Kerk: Voorm. half 10 en nam. 6 uur. ds. Kleisen. Rem. Geref. Gem.: Voorm. 10 uur, ds. Hoen- derdaal. Geref. Gem.: Voorm. half 10 en nam. 6 uur leesdienst. Hazerswoude Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven ds. Klehl. Geref. Kerk: Voorm. half 10 en nam. half 7 ds. Heuzenveldt. Hillegom Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. 5 uur, ds. Chr. Eerhard. Geref. Kerk; Voorm. 10 uur en nam. 5 uur, ds. A. K. Krabbe. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. 6 uur, leesdienst. Ned. Prot, Bond: Voorm. halfelf, ds. Moll van Cliarante van Haarlem, Hoogmade Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur de heer P. j. Roscam Abblng. cand. H.D. De Kaag Ned. Herv. Kerk: Nam. 2 uur, ds. de Bel, van Warmond. Katwijk-aan-den-Rijn Ned. Herv. Kerk: voorm. halftien. ds. Broeijer van Katwyk-Zee; nam. 6 uur, de heer De Groot van Leiden. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 5 uur, ds. H. Meijering. KalwiJk-aan-Zee Geref. Gem. (Remisestr.) Voorm. 10 en nam, 5 uur. leesdienst. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur, ds. Veltkamp. Koudekerk Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien en nam. halfzeven, ds. van Blnsbergen. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. half zeven, ds. Haspers. Leiderdorp Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 64 uur ds. Streeder. Kinderkerk (Kerklaan 2): Voorm. halfelf, de heer P. J. D. v. Malssen. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. half zeven. ds. Dijk. Leiflschcndam Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur Ds. Vermet. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur ds. Boukema. Leimuiden Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien. de heer Zandee van Leiden. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. half- drie, ds. Aalders. Lisse Ned. Prot. Bond: Voorm. 101/4 uur, ds. H. J. Mispelblom Beijer van Leiden. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur. de heer De Groot van Leiden; nam. 5 uur, ds. Fortgéns van Voorschoten. Geref. Kerk; Voorm. halftien en nam. 4 uur, dr. Ruys. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Ponstein. Geref. Gem.: Voorm. halftien en nam. 4 uur, leesdienst. Oud-Geref. Gem.: Voorm. halftien en nam, halfdrie, leesdienst. Nieuwkoop Ned. Herv. Kerk: Voorm, half tien en nam. halfzeven ds. A. J. van Wijngaar den. Rem. Kerk: Voorm. 10 uur ds. L. W. v. Wijn gaarden. Geref. Kerk: Voorm. half tien leesdienst; nam. halfzeven ds. Mulder uit Alphen a/d. Rijn- Nieuwveen Ned, Herv. Kerk; Voorm. 10 uur ds. Brink. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. half 7, ds. Speelman. Evangelisatie: Voorm. half 10 en nam. half 7 de heer v. Scherpenzeel. Nieuw-Vennep Ned. Herv. Kerk: Voorm. hplf tien en nam. halfdrie ds, de Vries. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. drie uur ds. Smilde. Chr. Geref. Kerk: Voorm. half tien en nam. drie uur ds. Hendriksen van Hillegom. Noorden Ned. Herv. Kerk: Nam. halftwee, ds. W. de Lange van Woerden. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. half zeven de heer J. S. Greidanus, cand. te Tzum. Noordwyk-Binnen Ned. Herv. Kerk; V.m. 10 uur en na:n. halfzes, ds. W. W. Siddré. Ger. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. halfzes. ds. H. B. Vis3er. Noordwijk- rn-Zee Ned. Herv. Kerk: V.m. 10 en nam 5 uur, ds. N. J. Cupédo. Ger. Kerk: Voorm. 10 en nam, 5 uur, ds. B. Bouma. Ger. Kerk (H. V.»: Voorm. 10 uur, ds. K. H. Kroon; nam. 5 uur, leesdienst. 2000 K.G. LOOD ONTVREEMD. Des nachts heeft men door verbreking van een deur zich toegang verschaft tot de schilderswerkplaats van de fa. Akerboom en van Lent te de Kaag. Ontvreemd werd 2000 kilogram lood aan blokken, z.g. „bal- lastbroodjes". Deze blokken hebben een lengte van 35 a 36 centimeter en wegen ongeveer 11 kilogram per stuk. Dat de daders ongestoord hun gang kon den gaan, blijkt wel uit het feit. dat daar ruim 200 van deze blokken ontvreemd zijn. zij geruimen tijd voor dit transport noodlg hebben gehad. Vermoedelijk Is gebruik ge maakt van een vaartuig. De eigenaar looft f. 25 belooning uit aan hen, die zoodanige aanwijzingen kunnen verschaffen, welke leiden tot Inbeslagname van het ontvreemde of tot aanhouding van de(n) dader(s). Door de politie van Alkemade wordt een uitgebreid onderzoek ingesteld. Zij, die meenen Inlichtingen te kunnen verschaf fen, worden verzocht dit te doen bij den chef-veldwachter te Roelofarendsveen. ELECTRO TECHN. BUREAU BREESTRAAT 121 - TEL. 2862 3402 (Ingez. Med.) STEUNVERGOEDING ERWTEN EN VELDBOONEN. De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat de steun vergoeding voor voeriererwten van den oogst 1938, welke voldoen aan de daartoe gestelde ver- eischten en door den teler, die deze erw ten zelf heeft geteeld, zijn gedenatureerd in het tijdvak van 21 tot en met 26 No vember 1938, zal bedragen f. 0.75 per 100 K.G. 3956 De steunvergoeding voor in hetzelfde tijdvak door telers of handelaren gedena tureerde veldboonen van den oogst 1938 welke voldoen aan de kwaliteitseischen zal f. 2.50 per 100 K.G. bedragen. Noordwykerhout Ned. Herv. Kerk: Voorm. tien uur, ds. van Noort. Oegstgeest Groene Kerkje: Voorm. 10.15 u. J. Streef land. Pauluskerk: Voorm. 10 uur ds. T. J. Jansen Schoonhoven, zang van het Kerkkoor; nam. 7 uur ds. S. H. J. Kames van Delf shaven, Jeugd dienst. Ver. v. Vrijz. Hervormden (W. de Zwljgerkerk) Voorm. halfelf, ds. J. R. Immink van Utrecht. Oude-Wetering Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien (H. A.) en nam. 7 uur (Dankz.), ds. Geerling. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. half- dri, ds. v. d. Bos. Remonstr. Kerk: Nam. 7 uur, ds. Heyn. RUnzatcrwoude Ned. Herv. Kerk: Voorm. tien, ds. E. Jongens van Leimuiden. Chr. Gref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 6 uur, leesdienst. Rtfnsburg Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien, dr. K. J. Brouwer van Oegstgeest; nam. 5 uur, ds. Van Niftrik. Kerkzaal: Voorm. halftien, de heer P. de Hoop; nam. 5 uur, dr. H. J. Honders van Was senaar. Ger. Kerk (Rapenburg): Voorm. halftien, ds. Van der Loo; nam. 6 uur. ds. H. de Zwart van Warffum. Ger. Kerk Voorhouterweg)Voorm. halftien, ds. De Zwart: nam. 6 uut, ds. Van der Loo. Chr. Ger, Kerk: Voorm. halftien en nam. 5 uur, leesdienst. Voorscholen Ned. Herv. Gcm.: Voorm. 10 en nam. Vijf uur. ds. H. P. Fortgens. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. vijf uur, ds. Popta, van Oudega. Sassenheim Ned. Heyv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur ds. Krijkamb. Geref. Kerk: Voorm. 14 en nam. 5 uur ds. Kuiper. Chr. Geref. Kerk: Vöörm. 10 en nam. 5 uur Leesdienst. Gemeente Gods: Voorin. 10 uur paster Per kins. Ter Aar Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien en nam. halfzeven ds. Hoeufft. Geref. Kerk: Voorm. halftien preeklezen: nam. halfzeven ds. Warner. Valkenburg Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. 6.30 uur ds. Veldkamp. Voorhout Ned Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Klomp. Waddinxveen Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien ds. Damsté van Slulpwek; nam. zes uur ds. de Looze van Gouda. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur ds. Smidt. Oud-Geref. Gemeente: Voorm. halftien en nam. 6 uur ds. van der Kraats. Warmond Ned. Herv. Kerk: voorm. 10 uur ds. de Bel; nam. geen dienst. Wassenaar Gebouw v. Christ. Belangen (Schoolstraat): Voorm. 10.05 uur ds. ten Kate; nam. 5.30 uur ds. J. Bootsma legerpredikant. Kievietkerk: Voorm. 10.05 uur ds. v. Niftrik van Rijnsburg; nam. 7 uur ds. J. Grolle van Utrecht, Jeugddienst. Ned. Prot. Bond: Voorm. 10.35 uur, ds. G. J. Sirks van A dam. Woubrugge Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien en nam. halfzeven ds. Doornenbal. OPEN BRIEF aan ieder, die 5 December dicht bij weet. Dit jaar behoeft u niet overal te zoeken om werkelijk goed te slagen met uw St. Nicolaasverrassingen! Wij hebben al dat tljdroovende werk reeds voor u gedaan. WIJ zorgden b.v. voor een prachtvolle collectie Leeslampen vanaf f. 5.75, Rooktafels met stel vanaf f. B.75, en ook voor vele schitte rende verzilverde voorwerpen. Kunstenaars van smaak ontwierpen voorname modellen ..Gero" lepels, vorken en messen. De resul- tiiten, de cassettes vanaf f. 9.95 kunt u zien ln onze etalages of winkel. Onue sorteering staalwaren, luxe- en huis houdelijke artikelen kan aan el'ken wensch voldoen. Maakt Uw kennissen dit jajr blij met een bU ons gekocht cadeau (en profi teert dan zélf van onze Mldza-bons). N.V. v.h. Fa. BERNARD Breestraat 56, schuin t.o. de Gehoorzaal. I 3963 (Ingez. Med.) Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. half zeven ds. Dronkert. Ned. Prot. Bond: Nam. zeven uur mej. ds. Günther van Zwammerdam. Zevenhoven Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien en nam. halfzeven (H.A. en Dankz.), ds. van Harten. Geref. Kerk: Voorm. halftien, ds. Warner, van Ter Aar; nam. halfzeven, leesdienst. Zoetermeer Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur (Dankstond Gewas) en nam. halfzeven ds. Woldendorp. Geref. Kerk Voorm. 10 uur en nam. 64 uur, ds. Versluys. Geref. Gemeente: Voorm. 94 uur en nam. 64 uur Leesdienst. Vereen, tot Verbreiding der Geref. Waarheid: Voorm. 94 uur leesdienst; nam. 64 uur ds. Zandt te Delft. Vereen, van Vrtfz. Hervormden: Geen dienst. Zoeterwoudc Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Eykman. Zwammerdam Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. Pop. Geref. Kerk: Voorm. halftien (Bediening H. Avondmaal) en nam. halfzeven (Dankzegging) ds. Zwaan. Rem. (Geref.) Gemeente: Voorm. kwart voor tien, mej. ds. Oünther. NED. HERV. KERK Aangenomen: Naar Ureterp. T. F. Janssonius te Boertange; naar Waardenburg, A. Lootsma te Midlum. Bedankt: Voor Wageningen, J. J. Poldervaart te Vriezenveen. PROT. KERK LN NEDERL.-INDIË. Aangenomen: J. Langhout te Bovensmilde. GEREFORMEERDE GEMEENTE. Beroepen: Te Vlaardingen, J. v. d. Berg te Krabbend ijke. DE AFGELOOPEN WEEK TE IJMUIDEN. (Van onzen correspondent) Met den aanvoer van haring was het deze week slecht gesteld, hetgeen grootendeels aan het slechte weer te wfjten ls. Er kwamen slechts 8500 kisten aan 'de markt en daar er voor export nog steeds gropte vraag is, gingen deze voor een hoogen prijs weg. Het waren vooral de Scheveningsohe loggers, die hiervan profi teerden; besommingen van ever de 1000 gld. waren aan de orde van den dag. Nu het zoo zoetjes aan met het zouten ge ëindigd is, zal er wel weer wat meer versche komen, We kunnen binnenkort meer aanvoe ren van het Kanaal verwachten. Van trawlen op Kanaalharing hoort rnen nog niets. De resultaten hiervan waren tot nu toe onbevredigend en het is zeer te betwijfelen of men dit nog wil riskeeren. Dc gewone Noordzeevisscherij is minder avontuurlijk; de booten van de reederjj, die het nog al eens probeeren. maakten den laatsten tijd steeds mooie reizen op de Noordzee en daarom zullen deze wel blijven waar ze zijn. De tweede reis van de verre vlsscherij, die van de Walrus is evenals de eerste, die van de Erin een mislukking geworden, met het ge volg, dat de Walrus niet meer naar het hooge Noorden gaat; vandaag vertrekt de trawler naar de Noordzee. Maandag komt de Alkmaar met 1500 kisten van de verre visscherij aan de markt. Deze trawler, die verleden jaar ook al naar de Ba- rcntszee is geweest, zorgde nog al eens voor een aangename verrassing en de kans lijkt ons groot, dat dit ook Maandag het geval zal zijn. Als de kwaliteit van de visch wat meevalt zou het beste kunnen zyn. dat de trawler minstens 7000 gld. voor zijn visch maakt. Dat ls voor een reis van drie weken nog wel erg aan den mageren kant, maar bij de reizen van de Erin en de Walrus vergeleken is het toch een heel Verschil. Maar we zullen de feiten moeten afwachten. De handel ondervindt al min of meer do ge volgen der Sint Nicoto^sstemming. Dan is er altijd meer vraag naar banket en taai-taai dnn naar visch en zoodoende hadden de booten deze week heel wat visch noodig, wilden ze aan een behoorlijke besomming komen. We zullen dit jaar in IJmuiden wel heel weihig Decnsche visch meer zien; het contin gent voor November en December is tenge volge van de groote aanvoeren door Deensche kotters in de eerste weken van November zoo goed als uitgeput. Misschien kan nog één kot ter worden toegelaten. Er kwamen deze week binnen 37 trawlers. 30 loggers, 5 kotters en een 40-tal loggers met versche haring. De topscorer van deze week was de Norma Maria met f. 4670, die dus boven de Walrus uitkwam, die voor een reis van 3' week slechts f. 4340 besomde. HEDEN. Den Burcht: Selsklp Fryslan. Tooneelavond 8 uur nam. Evang. Qem.: Samenkomst te 8.15 uur nam. In den Vergulden Turk: Fancy-fair intern Friendship League. 2—5 en 74—11 uur nam. Zondag. Evang. Gem.: Samenkomsten te 10 uur vm en 64 uur nam. Hoogl .Kerkgracht 46: Evangelisatie te 8 uur nam. Jeruël: SEimenkomsten te 10 uur voorm. en 64 uur nam. Morschweg 59: Stadsevangelisatie te 5 u. n.m. Maandag. Endegecst: Tentoonstelling van patiënten- werk. 7—9 uur nam. Jeruël: Bidstond te 84 uur nam. Oud-Hortuszicht: Leidsche Radio-Vereen 8.15 uur nam. Stadszaal: Cabaret-avond L.B.B., 8 uur nam. DAGELIJKS. Lakenhal: L.K.V. Tentoonstelling van werk van Chr. Lebeau. 104 uur; 's Zondags 1—4 uur (tot 4 Dec.). BIOSCOPEN: Luxor-Tlieater, Stationsweg: 8 uur nam.- „Vadertje Langbeen". Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag 2 uur, Zondag 2, 44 en 8 uur. Trianon-Theater, Breestraat 31: 8 uur nam Woensdag- en Zaterdagnamiddag 2 uur: „De Zeewolf". Zondag van 2—7 uur doorl. voorstelling. Lldo-Theater. Steenstraat 39: 8.15 uur nRm.: „De vrouw in 'trood". Woensdag- en Zaterdagnam. 2,30 uur, Zon dag doorl. voorstelling van 2—7 uur en 8.15 u. Casino-Theater, Hoogewoerd 49: 8 uur nam.: „De big van het regiment". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur, Woensdag- en Zaterdagnam. te 2.30 uur. Rex-Theatcr, Haarl-straafc: lederen werkdag 2 uur nam. en 8 uur nam.: „100 mannen en één meisje". Zondags 2—7 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Nova-Theater (KatwiJk-aan-Zee)„Wet der wildernis". 8 uur nam. DIVERSEN: 's Dinsdags, Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau. 94—11 uur voorm. 'sWoensdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatlebur. v. Alcoholisten 8 u. nam. 'sDonderdags: Inst. voor Praeventleve Ge neeskunde (1ste Blnnenvestgr.. 22). Inenting tegen diphterle. 34 uur 's middags precies. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4-5 uur nam. (tijdelijk gesloten). Dc apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld", echter van nam. 8 uur tot voorm. 8 Uur alleen voor spoedgevallen. De avond-, nacht en Zondagsdienst der apo theken te Leiden wordt van Zaterdag 26 Nov. t/m. Vrijdag 2 Dec. a.s. waargenomen door de apotheken: D. J. van Driesum. Mare 110, teL 406 en E. B. de Metz, Kamerl. Onneslaan 28, tel. 3553. Te Oegstgeest wordt deze dienst waargenomen door de Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelmina- park 8. tel. 274. De geneeskundige Zondagsdienst te Leiden wordt van Zaterdagavond 8 uur tot Maandag morgen 8 uur waargenomen door de doctoren v. Bockel, Jasperse, Kors en Simons. Te Oegstgeest. wordt deze dienst dan waar genomen door dr. Varekamp, Tel. 1916. DE HARING VISSCHERIJ. (Van onzen Visscherij-medewerker). Het slechte weer van de afgeloopen week heeft veel afbreuk gedaan aan de vlsscherij. De schepen, die zich in Het Kanaal bevinden hebben er wel het meeste nadeel van onder vonden. doch onder de Engelsche wal was het evenmin pluis en verschillende schepen hebben een of meer nachten niet gevischt, De vangsten in de Noordzee zijn sterk ver minderd. verschillende schepen hebben deze week in totaal niets meer gevangen; tocb gin gen er nog wel mooie schootjes uit en dit zal nog wel eenige weken zoo blijven. In Het Ka naal is het anders gesteld, wanneer er gevischt kan worden blijkt er wel wat te vangen te zijn; er gingen mooie vangsten uit van 100 en 150 kantjes. De vlsscherij in Het Kanaal is echter steeds nog al ongelijk en zoo waren er verschillende nieten ook. De geringe vangsten op de Noordzee en het slechte weer in Het Kanaal belemmerden in sterke mate den aanvoer van versche haring. Tengevolge hiervan liepen de prijzen in het begin van de week iederen dag op; Woensdag werden de hoogste prijzen betaald van het seizoen en wel van f. 8 tot f. 9. Donderdag was de aanvoer gelukkig wat ruimer; dien dag werden er wederom een drieduizend kisten versche haring aangevoerd. Er bestond een levendige vraag, zoowel uit het binnen- als uit het buitenland, de prijzen handhaafden zich van f. 6 tot f. 7; wel een bewijs, dat er veel animo bestond. Van de gezouten haringmarkt valt weinig nieuws te melden; de prijzen bleven ongewij zigd. Er werd iets meer groote haring aange voerd voor welk soort veel animo bestond. Het ziet er echter naar uit, dat wij dezen winter gebrek aan gjoote haring zullen hebben: het is te hopen, dat onze afnemers met de kleinere sorteeringen genoegen zullen nemen. De kwa liteit van de Engelsche Walharing is niet zoo goéd als andere Jaren; dit is vooral jammer voor de rookeryen, die naar mooie kwaliteit steurharing zoeken. De reedersvereeniging stookl. dan zullen Uw kennissen zeggen /U4T MIJ M41R\ j .OPSCHEPPf"' CALOR-KOLEN beteekenen genot en voordeel. TELEF. 2760 (3 LIJNEN) H. MORSCHWEG 148 en Bestelkantoor H. de Llgny, Boommarkt 2 - Telef. 46. 3907 (Ingez. Med.) heeft ruim 70.000 kantjes haring uit de markt genomen; hiervan werden echter weer belang rijke partijen Zandharing, die gezocht waren, daar ze grooter van stuk waren dan de Engel sche Wal, door don handel overgenomen. De sluitingsdata van de zoutharingvisscnery zfjn dé afgeloopen week bekend gemaakt. Hoe het na het beëindigen van ds vouj- haringvisscherij met de versche haringvisscnenj zal loopen. zullen wij moeten afwachten, ue vraag naar versche haring ls groot, er is nog een llink contingent voorhanden voor Dun sen- land. Bovendien kunnen er flinke hoeveelneae; veriaden worden naar Polen en Tsjecho-S'owT- kije en tenslotte bestaat een levendige •rn uit België en uit het binnenland. Toch zal ne dc groote vraag zijn, wat er gebeuren ral waa neer dc geheele vloot op versche gaat vnr'."' Veel zal dan afhangen van de vangst, doen i het geval deze maar matig zal zijn. cm mw niet te spreken van ruim. zullen dc spoedig te groot blijken voor de behoed*-^ Kanaalvisschery is echter steeds een wissel vallige visscherij. waarvan dc resultaten dik- wijls zeer tegen vallen en bij deze v*SSCj*re speelt het weer meer dan bij eertoe arc een zeer belangrijke rol. Indien rtiogehjk zou het echter wc1 nanue ling verdienen de vangc-apaciteit van de viw wat te verminderen door een gedeelte uit vaart nemen. Dit zouden in de eerste P»»* die schepen kunnen zijn, die dezen winter u Öe treilvlsscherb zullen deelnemen. 2—2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 6