BUITENLAND 24-uren-staking in Frankrijk uitgeroepen lEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Zaterdag 26 November 1938 ftlgemeene Toestand De Joden-verwijdering De gebruikelijke betoogingen De ziekte van den Paus Inskip en Churchill aan het woord Laatste Berichten Binnenland Een doode en een zwaar gewonde te Den Haag Een agent te Burgos Socialisten eischen aftreden van Daladier De regeering is voorbereid Het beeld der stakingen De socialistische Kamerfractie eischf hef aftreden van Daladier Uit Ned. Oost-Indië Zware bandjir op Celebes SPORT GEVEILDE PERCEELEN BEURSOVERZICHT trtf* muiKï Na de reis der Engelsche ministers. Chamberlain en Halifax zijn gisteren te tonden teruggekeerd. Onze reis was plei- (jierig en nuttig, verklaarde de Britsche premier. Ook ln Frankrijk toont men zich voldaan. De basis heet gelegd voor een nauwere samenwerking. Dat men geen tijd verloren laat gaan, om de samenwerking te vervolmaken, blijkt uit het bezoek, dat Kingsley Wood de volgende week aan Parijs zal brengen tn dat volgt op het bezoek van Von Rib- bentrop. Twee personen, die Woensdag bij den uitgang van het Noordstation te Parijs kreten van afkeuring hebben geuit bij het voorbijgaan van Chamberlain, zijn onder scheidenlijk veroordeeld tot 14 en 6 dagen gevangenisstraf. In Italië is men weinig tevreden. Zoo schrijft de „Giornale d'Italla" o.a.: Het leit. dat Engeland en Frankrijk zich oriënteeren naar bewapening en militaire samenwerking, is slecht in overeenstem ming met den geest en de daden van Mün- chen te brengen en beteekent eerder een reactie op München. De leer van het Machtsevenwicht tusschen het Fransch- Britsche en het Duitsdh-Italiaansche blok. die door de officieuze Fransche pers ver kondigd wordt, houdt geen steek, daar de rlootmacht van Engeland en Frankrijk, die van Duitschland en Italië aanzienlijk over treft en de algemeene oorlogskracht alle evenwicht reeds dadelijk verbreekt ten voordeele van Engeland en Frankrijk. Het blad bespreekt verder het Parijsohe besluit, krachtens hetwelk de toekenning van oorlogsrechten aan Franco afhankelijk wordt gemaakt van een internationale controle-organisatie en van de definitieve terugtrekking der vrijwilligers aan belde lijden en zegt. dat ook op dit punt Parijs en Londen buiten de werkelijkheid om- Sian en dat Italië en Duitscihland blijven streven naar het erkennen van Franco als oorlogvoerende macht, opdat Spanje zijn vrijheid zal herkrijgen. Ten slotte verklaart het blad, dat men rog ver verwijderd ls van een Italiaansch- Fransch accoord naar het voorbeeld van öe Italiaansch-Britsche overeenkomst en dal men ook geen Italiaansch-Fransche verklaring kan verwachten, die de Fransch •Duitsche verklaring zou aanvullen. Intusschen blijft de socialistische inter- rationale Ijveren voor Barcelona, de eenige settlge regeering, naar het leeda vettige regeering, naar het heet. DUITSCHLAND. De verordening betreffende de uitvoering van de verwijdering der Joden uit het eco nomische leven in Duitschland ls afgeko men. Zij bepaalt, dat Joodsche zaken ont bonden en geliquideerd moeten worden. Overdracht van Joodsche zaken in „ari sche" handen is slechts in bijzondere ge vallen toegestaan „om de ravitailleering vin de bevolking te verzekeren". Het Ls bekend, dat volgens aanwijzingen van de nationaal-socialistische leiders lechts een derde gedeelte van de Joodsche hken mag blijven bestaan na te zijn „ge- -riseerd". Joodsche handwerkslieden moe tal van de handwerkersltjsten geschrapt lorden vóór 1 Januari as. BULGARIJE. 100 studenten en anderen zijn te Sofia Karresteerd, terwijl een aantal personen *crd gewond, tijdens verscheidene botsin- S® die zich hebben voorgedaan tusschen «toogers en politie. De demonstranten Vuben lulde geprotesteerd tegen het ver- ag van Neuilly. Studenten en anderen elden op straat en riep: Heil Hitier. Zij '™pn het volkslied van de Dobroedsja. Dk jaar op 27 November, op den ver- hrëag van de onderteekenlng van het jojjfag van Neuilly, worden protestbijeen- "msten gehouden. Dit Jaar begonnen de 'oogingen vroeger. De regeering is vastbesloten op redelijken "et te blijven met de buren van Bulgarije •0 dj wenscht deze revisionistische agita- 'te beteugelen. Aangezien verdere agl- htie wordt verwacht op heden en morgen teemt de politie voorzorgsmaatregelen te beua en ln andere steden. FRANKRIJK. Vergadering der groep Marin. De tractie der republikeinsche federatie rechtsche groep, waarvan Marin in de ,-amer de leiding heeft) heeft gisteren ver- Saderd en een motie aangenomen, waarin r® wordt betreurd, dat de besprekingen Parijs tusschen de vertegenwoordigers !r Britsche en Fransche regeering niet "ebben geleld tot de publicatie van een j'neenschappelijke verklaring Inzake de «schendbaarheid van koloniën, protec- °'"*n en mandaatgebieden. T,n aanzien van de plotselinge onthulde «stekingen tusschen Frankrijk en yJltschland protesteert de groep opnieuw «ten de opstelling van conventies, welke land od het gebied der buitenlandsche Dek bulten het land om verplichten en gevaar medebrengen de Franschen te meer voor een voldongen feit te .ken. aanzien van de stakingsbeweging :Jf«t de groep de regeering uit zich er toe te beperken overeenkomstig de vrijheid van arbeid en het recht v cent te beschermen, doch met krac' treden tegen de volksmenners en fte nen' de verantwoordelijke da- khnfm van ongeregeldheden, welke even ïl'UJk zijn voor de arbeiders als voor "ensbelangen van het land. VERBETERING INGETREDEN. Zooals gemeld, in een deel onzer vorige oplaag, heeft de Paus gistermorgen weer een aanval van hartzwakte gehad, die een oogenblik het ergste deed vreezen. Alle kardinalen werden dan ook gewaarschuwd evenaLs de familie van den Paus Later trad echter verbetering in en prof. Milani, die ijlings was ontboden, vond het niet noodig, hedennacht ln het Vaticaan te blijven Wel was prof. Bianchl. een hart specialist. aanwezig. Direct gevaar schijnt niet meer aanwezig. De Paus had een rustigen nacht. ENGELAND. In een toespraak aan een noenmaal te Manchester heeft Inskip verklaard: „Voor het geheele industrleele gebied be staan er vele weloverwogen plannen, zoodat, voor zoover ik kan zien, er waarschijnlijk geen artikel ln oorlogstijd noodig zal zijn, waarvoor niet reeds ln vredestijd is ge zorgd." Inskip deelde verder mede, dat de namen der zakenlieden, die in den raad van advies zullen zitting nemen, binnen enkele dagen bekend gemaakt zullen worden. Ten aanzien van den vrljwilligen militai ren dienst zeide de spreker: „Wij zijn niet gewend aan dwang, wij zullen er natuurlijk toe overgaan, wan neer het noodig wordt, doch ik denk, dat de meesten uwer van meening zul len zijn, dat datgene, wat wij door vrij willige krachtsinspanning voor het wel zijn van den staat kunnen bereiken, nog indrukwekkender zal zijn dan de gereglementeerde dictatuur der auto ritaire staten." Churchill heeft te Harlow (Essex) een redevoering gehouden, waarin hij verklaarde dat een laaghartige daad zooals het over leveren van hulpelooze inboorlingen aan Duitschland, niet begaan kon worden zon der een scheuring in de conservatieve partij van hoog tot laag en wat van grooter con sequentie is, een verdeeiing van het Britsche Rijk van het eene einde naar het andere. De verklaringen van Chamberlain en de door Smuts en Lyons Ingenomen standpun ten hebben het duidelijk gemaakt, dat de politiek van een tevredenstellen van Duitschland door Britsche onderdanen van publiceerd vele rassen over te dragen aan een regiem van terrorisme en concentratiekampen, tot staan ls gekomen. Hij, Churchill, verheugde er zich over, dat de Vereenigde Staten hun bewapening op voeren en dat Chamberlain en Halifax steeds hechter militaire overeenkomsten aangaan voor de gemeenschappelijke ver dediging van het Britsche Rijk en Frank rijk. Wij moeten er nimmer ln toestemmen, dat een wig wordt gedreven tusschen Groot- Brittannië en Frankrijk: indien iets de twee Westersche democratieën zou verdeelen, zou den zij gemakkelijk ten prooi vallen aan agressie. Churchill voegde hier aan toe: „Wij behoorden correcte en betrouwbare be trekkingen te hebben met de nationaal- socialistische leiders. Wij wenschen niets van hen, behalve dat zij afzien van agressie en wij hopen, dat zij niets van ons wenschen behalve dat wij op vreedzame wijze naast elkaar wonen. Dat wenschen wij inder daad." EEN LORRIE OVER DEN KOP GESLAGEN. TSJECHO-SLOWAKIJE. Incidenten met Polen Gisteren is het met Polen tot incidenten gekomen bij de afbakening der nieuwe grenzen. Politietroepen trokken Casca binnen voor den termijn van bezetting. Daarbij vielen eenige schoten en hadden enkele botsingen plaats, doch veel van be- teekenen had het niet. In een officieel communiqué is later medegedeeld, dat de Incidenten bij het vaststellen van de grens tusschen Polen en Tsjecho-Slowakije te Oravsky Podsamok en Casca langs diplomatieken weg zijn gere geld. De afbakening aan de grens zal ln versneld tempo worden voortgezet en zal vermoedelijk 27 November gereed komen. BELGIË. Minister-president Spaak heeft gister middag ln den kabinetsraad mededeelingen gedaan over de besprekingen, welke hij met de ministers Colijn en Patijn heeft gehad ter gelegenheid van het officieele bezoek van den koning aan Nederland. Na den ministerraad werd verno men. dat de eerste minister tijdens een verklaring in den Senaat Dinsdag het besluit zal mededeeien, dat een agent naar Burgos zal worden gezonden. Hij zal er de gebiedende noodzake lijkheid van aantoonen voor de behar tiging der commercieele belangen van België. De agent zal echter niet worden benoemd voor de debatten in het par lement. Op de spoorlijn Scheveningen-Rotter- dam is hedenochtend omstreeks kwart over tien een ernstig ongeluk gebeurd met een motoriorrie, waardoor één man het leven heeft verloren en een tweede zware ver wondingen heeft bekomen. Het ongeluk Ls gebeurd tusschen het viaduct over de Adelheldstraat en het sta tion Laan van Nieuw Oost-Indië te Den Haag. De lorrie reed over de rails, geladen met z£. kabelbedekkers. Twee mannen, wegwerkers bij de spoorwegen, stonden op de lorrie. Door tot nu toe niet opgehelder de oorzaak ls een van de ijzeren kabelbe dekkers van de lorrie af gevallen. Deze kabelbedekker heeft zich vóór de lorrie in een dwarsligger geplant. Toen is. naar men vermoed, de lorrie met volle vaart tegen dezen kabelbedekker gebotst en daarbij over den kop geslagen. De beide mannen zlin cr af geslingerd en kwamen ongeveer 18 meter verder op de rails terecht. Een van hen. de 30-jarige J. J. H E„ uit Den Haag. was vriiwel op slag dood. De tweede wegwerker, P H geheeten, eveneens te Den Haag wonende, werd ernstig ge wond. Men vreest dat hü een bekkenfrac tuur heeft en daarbij nog verschillende hoofdwonden. De geneeskundige dienst vervoerde den gewonde naar het gemeente ziekenhuis De politie stelde ter plaatse een onder zoek in om te trachten de oorzaak van het ongeval vast te stellen. Het gerucht ging, dat een dame op het perron van het station Laan van Nieuw Oost-Indië. die op den trein naar Rotterdam wachtte, het ongeluk zou hebben zien gebeuren. Volgens haar mededeeling zou de lorrie zeer snel gereden hebben. De politie tracht nu met deze dame ln verbinding te komen om te controleeren ln hoeverre dit jurit ls en om van haar nadere bijzonderheden te I vernemen. VEREENIGDE STATEN. Nieuwe nota aan Duitschland. In diplomatieke kringen wordt gemeld, dat het ministerie van buitenlandsclhe za ken een nieuwe nota heeft gericht tot Ber lijn inzake de Oostenrijksche schulden. Huil heeft medegedeeld, dat hij niet vol daan was over het antwoord van Berlijn op de eerste Amerikaansche nota. De tekst van de nieuwe nota is niet ge- GROOTE INBRAAK IN EEN HORLOGEWINKEL. Voor twaalfduizend gulden aan gouden horloges buit gemaakt. In den afgeloopen nacht hebben inbre kers kans gezien hun slag te slaan in den horlogewinkel van den heer Van Wijk aan de Lange Poten 11a te Den Haag. Zij zijn er in geslaagd uit de etalage en uit ver schillende vitrines in den winkel een groot aantal gouden horloges voor een waarde van ongeveer twaalfduizend gulden buit te maken. Uit een geldkistje, dat in een naastge legen kapperssalon werd buitgemaakt, ontvreemdde men nog een bedrag van f. 12 De C.G.T. (Confédération Generale du Travail), het Fransche vakverbond, heeft besloten tot afkondiging van een algemeene staking op Woensdag 30 Nov. De staking zal 24 uur duren. Dit besluit werd met algemeene stemmen genomen. In de vergadering werd een reso lutie aangenomen van den volgenden tekst: „In de eerste plaats wenschen wij een krachtig protest te doen hooren tegen de dwangmethodes door de regeering ten aan zien van de arbeiders, die het werk hebben neergelegd, om hun verontwaardiging te betoonen tegenover de wetsdecreten, geno men. Eveneens werd besloten, een beroep te doen op alle arbeiders, ieder Incident en iedere voorbarige actie te vermijden, welke slechts nadeel zou kunnen toebrengen aan de algemeene actie van het verbond. Geen enkele afzonderlijke beweging moet worden op touw gezet buiten de actie, waartoe door de verantwoordelijke organen van het algemeen vakverbond is besloten". Ten aanzien van de 24 uur-staking van Woensdag a.s. wordt in. de resolutie ver klaard „Hoe de omstandigheden en gebeur teniszen ook zijn, overal zal Donderdag 1 December des ochtends het werk moeten worden hervat". Zonder Verwijl moeten in krachtige discipline door de belanghebbende vak- vereenigingen veiligheidsmaatregelen worden genomen en streng worden uit gevoerd, zoowel ten aanzien van per sonen ais voor de bescherming van materiaal. De staking zal kalm moeten verloopen. De arbeiders moeten geen enkele uitdaging beantwoorden. De C.G.T. verklaart, dat de staking niet vergezeld zal gaan van een bezet ting der werkplaatsen of kantoren. Woensdag 30 Nov/mber zal geen enkele betooging worden georganiseerd en ook geen enkele vergadering worden gehou den. Na de staking zal de actie der C.G.T tegen de wetsdecreten worden voortgezet op de wijze, welke tijdig door de verant woordelijke organen zal worden bepaald. De aldus aangegeven beweging der alge meene staking is alleen bedoeld, om te ..protesteeren tegen de wetsdecreten in het algemeen, die den arme treffen ten voor deele van den rijke en beoogen voordeel te geven aan het kapitaal ten koste van de arbeiders". In de resolutie wordt vervolgens betoogd, dat het door de regeering bepleite stelsel in zich elementen draagt voor een nieuwe debacle, „welke het land voor altijd de mo gelijkheid op herstel en onafhankelijkheid zal doen verliezen". Het besluit van de C.G.T. tot staken lieeff de regeering niet onvoorbereid ge vonden. Alle maatregelen zijn genomen om de orde en de openbare diensten te hand haven. De regeering heeft bovendien de mogelijkheid haar toevlucht te nemen tot de wet op de organisatie des lands in tijd van oorlog en maatregelen zooals zijn ge nomen ten aanzien van Anzin kunnen ook elders worden genomen om het spoorweg verkeer te verzekeren. Gisteren zijn de stakingen niet toegeno men. In de regeeringskringen gelooft men niet, dat de ambtenaren, van wie de loo- nen zijn verhoogd, zullen gaan staken. In dien dit toch het geval zou zijn, zuilen sirenge maatregelen worden genomen. Daladier heeft een onderhoud gehad met Marchandeau, den minister van justi tie, die vergezeld was van een delegatie van burgemeesters en vervolgens met Pomaret, den minister van arbeid. In den namid dag heeft hij geconfereerd met den pre fect van politie en den militairen comman dant van het district Parijs en den direc teur van het kabinet van den minister van buitenlandsche zaken. Het Staatsblad zal heden een decreet publiceeren. waarbij de minister van open bare werken wordt gemachtigd zoo noodig over te gaan tot requisitie der mijnen en bijbehoorende industrieën in het Nooi der departemenu Op een gistermorgen gehouden verga dering van den nationalen raad der fe deratie van spoorwegarbeiders ls een mo tie aangenomen, waarin den spoorwegar beiders gevraagd wordt eensgezind het parool te beantwoorden voor een staking van 24 uur. Te Parijs en ln de omgeving is de kalm te geheel teruggekeerd', alle fabrieken waar gestaakt is, zijn thans ontruimd, maar in de meeste wordt nog niet gewerkt. In het noorden kwamen nog in de me- taalfabrieken en in de mijnen botsingen voor. Gisteren zijn nog niet alle bezette fabrieksgebouwen en mijnen ontruimd kunnen worden. Te Rjjssel en omgeving weigeren de ar beiders in de textielnijverheid heden te werken, zooais de patroons op grond van de wetsdecreten wenschten. De stadsrei niging van Rijsse] heeft zich bij de sta king aangesloten. Te Rouaan en omgeving is de stakingsbeweging geheel geëindigd en is op de meeste plaatsen het werk her vat. Te Valenciennes staken nog 51000 ar beiders. In het mijngebied van Douai sta ken 1300 arbeiders, terwijl te Waziers en Auby 1150 arbeiders in de chemische in dustrie in staking zijn gegaan De socialistische Kamerfractie heeft, een motie aangenomen, waarin gezegd wordt: D« socialistische fractie eischt het onmiddellijk aftreden der regee- ring, die in Kamer en land op geen enkele meerderheid meer steunt en welker politiek van reactie en stelsel matige provocatie van het arbeidende deel des land een gevaar voor de natie en de republiek wordt. Heden zal in de ..Populaire" een beroep van Leon Blum op Daladier worden gepu bliceerd, waarin Blum den minister-presi dent bezweert niet te vasthoudend te zijn. Volgens Blum is Daladier op een weg. wel ke voert naar een hevig sociaal conflict. Indien hij op den ingeslagen weg voortgaat zal hij het land in gevaarlijke avonturen storten en er is slechts één oplossing: de zaak opgeven. Het geheele land neemt stel ling tegen de decreten en Blum vraagt Da- iadler hoe hij denkt, dat zijn poging zal slagen, welke gebaseerd is op het ver! rou wen van het land. Volgens Blum moet Da ladier den olijftak werpen in den socialen strijd. De regeering moet den vrede en re publikeinsche orde herstellen, opdat het land met energie de solidariteit herwint, ttelke noodzakelijk is voor het heil des lands. VELE PERSONEN VERMIST. MAKASSAR. 26 November (Aueta/A.NF.) Een zware bandjir teisterde de vlakten van MaplU en Tinamboeng in het Mandar- sche Veel huizen werden weggeslagen, terwijl vee door de stroom werd mee gesleurd. Vele personen worden vermist, die waarschijnlijk zijn omgekomen. De kolonisatie-terreinen bij Mapili staan blank. De schade kan nog niet worden getaxeerd. De verbindingen met Polewali, Madjene en Mamasa zijn verbroken. Er trad geen paniekstemming op. Hulp is verleend, waarbij men van prauwen ge bruik maakt. WIELRENNEN. NIEUW SWIFT. Morgen zal verreden worden een peletonrace voor de A- en B-klasse over 30 K.M. en voor de O-klasse over 20 K.M. De samenkomst is te 9 uur voorm. in het clubhuis. By ongunstig weer wordt er op de hometrainers gereden. Ten overstaan van' mr. H. M. A. Ooebergh, notaris te Leiden: Het huis en erf te Oegstgeest Deutzstraat No. 14. Hoek Schoolstraat, in bod f. 2100, koo- per de heer H. Otto q.q. te Sassenheim voor i. 3000. AMSTERDAM. 26 November. Hoewel de handel op de Amsterdamsche ef fectenbeurs de laatste dagen reeds niet veel te beteekenen had. was de affaire meestentyds toch omvangryker dan op den laatsten dag van deze week. De handel was byna geheel tot stilstand gekomen; van een bepaalde tendenz kon niet gesproken worden. De koersen van de locale aandeelen verschilden niet of niet noe menswaardig by die van gisteren en onder beurstijd werden slechts onbeteekenende schom melingen medegemaakt. Hoe weinig er omging, bleek wel op de Rubberafdeeling. waar het kwart over elven werd alvorens in Amsterdam Rubbers een noteering tot stand kon komen, welke noteering niet verschilde by den vorigen middenkoers. De incourante soorten werden ge noteerd naar verhouding van de toevallige marktpositie van ieder aandeel op zichzelf. Van openiyken handel in Tabakken was ook niets te merken. De koersen die ten slotte voor de Sumatra-aandeelen te voorschijn kwamen, we zen op een pryshoudende stemming. Industrieelen waren geheel verwaarloosd. De hoeken, waarin Aku's en Unilevers verhandeld worden, waren nergens te vinden. De Philips- aandeelen waren pryshoudend, maar werden later in den ochtend toch iets lager afgedaan. De Fokker-aandeelen werden togen ongeveer de vorige verhandeld. Op de Petroleumafdeeling was niets te doen. Koninkiyken bleven op peil; slechts enkele stukken verwisselden van eige naar. De belangstelling voor Suikerfondsen waa verdwenen. H.V.A.'s konden zich ongeveer handhaven. De incourante soorten waren ge heel uit. het. gezichtsveld geraakt. De scheep vaartmarkt lag verlaten. Voor Amerikaansche fondsen was de animo ook al niet groot. Wallstreet had weinig indi caties gegeven, doch de kleine inzinking die te New York voor diverse specialiteiten viel waar te nemen, werd beantwoord door een lichte reactie Van de toonaangevende aandee len op de Amsterdamsche beurs. De beleggingsmarkt was stil. De koersen van de Ned. Staatsobligatiën waren nauweiyks ver anderd. Enkele soorten werden een fractie hooger. doch andere daarentegen iets lager ge noteerd. Duitsche waarden waren by zeer kleine omzetten niet veel gewyzigd. Fransche obligatiën waren aangeboden. WISSELKOERSEN. Londen 8.51 3/4 (8.53 3/4); Berlijn 73.62'/» (73.57V«>; Parijs 4.76 3/4 (4.78); Brussel 31.10 (31.00); Zwitserland 41.75 (41.86); Ko penhagen 38.02'/» (38.12*/*)Stockholm 43.92 (44); Oslo 42.80 42.92'/»); New- York 1.83 3/4 (1.88 3/4); Praag 6.29 6.20); Lire Bankpapier 6.29 (6.45). Tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren. LEIDEN. 21—26 Nov. Turfmarkt Aanvoer 50.000 st. lange turf 89. LEIDEN. 26 Nov. Botermarkt Fabrieks- boter 1.53; Boerenboter 1.50—1.60. Aanvoer 155 Kg. Handel vlug. LEIDEN. 25 Nov. Coöp. Groenten-, Fruit en Bloemenveiling-Ver. ..Leiden en Omstr." Per 100 Kg.: Roode kool 1.102; Sav. kool 1.60 —2.30; Groene kool 2.103.90; Boerenkool 2.30 —3.80: Rapen 1.20—2.30: Prei 1.50—3.40; Kro- j ten 1.10—1.60; idem gekookt 2—5; Uien 13.70: Peen 1.50—4.60; Spruiten 212: AndQvie 26; Sla 2—10; Nero 6—9.20: Witlof 3—16; Spinazie 1923; Tomaten: A 2—14.40. B 2—18.20. C 2 10.50. CC 24. Per 100 stuks: Bloemkool 1.50 12.70; Salade 1.20—5.20; Knolselderie 1—3.90. Per 100 bos. Kroten 60; Pieterselie 0.701.90; Selderie 0.30—1.90; Peen 3.60—5.60; Ra&p- I stelen 70. LEIDERDORP. 25 Nov. Kippeneieren 5.60; Kuikeneieren 4104.50; Eendeneieren 3.70. Kippen 0.25—1; Hanen 30—55; Korüjnen 0.30—1.60: Boter 68; Kaas 23—24. ALPHEN a. d. RIJN, 25 Nov. N.V. Tuinbouw veiling „Alphen a. d. Rün" Spinazie 8; Spruitkool 10.10—11.50; Kroten 2.70—3.00: Uien 1.20—3.40; Seldery 0.30—1.10; Andyvie 11.40; Bloemkool I 610; id. II 3.305; Sav. kool 1.203.20; Roode kool 1.105.10; Kippen- eiern 35.60; Eendeneieren 4. RIJNSBURG. 25 Nov. Groentenveiling Aardappelen 5060; Kroten 4055; Wasch- peen 0.501; Roode kool 1.30—1.90; Gele kool 1—1.40; Groene kool 1.503; Uien 2.60—3.20. RIJNSBURG. 25 Nov. Bloemenveiling Chrysanten: Puiling 3—3.60; Germ 3.40—5.20; Saks 5.406.20; TroschrysantenGeel Germ 18—20; Jo/ef 6—13; Wilcox 8—14; Herco 5—16; Willandel 7—10; Mont Blanc 14—16; Tros Germ 14—18; Witte Lelies 2.40—4.60. TER AAR. 25 Nov. Centr. Veiling Andyvie - 15—29; Boerenkool 1617; Slavellen 512; Druiven 16; Waschpeen 1.50; Uien 1—2.50; Prei 3; Roode kool 1.30—1.40; Sav. kool 1.40—2.20; Ohin. kool 1.10—1.70; Groene Sav. 1.90—3; Kro- lof 6.80—12.40; Kroten 1.10—1.40: Peen 0.30— 1.30. Sla 0.70—2.70; Bloekool 1%—6; Tomaten 1—5.70.

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 3