Gemeenteraad Alkemade Prima. i/amat ABONNEERT U OP HET LEIDSCH DAGBLAD [EIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Vrijdag 25 November 1938 BANKETLETTERS VAN ALLER „REUVENS" RECHTZAKEN EN PAPA GEEFT MAMA LICHTFABRIEKEN - LEIDEN VOOR 16 CENT MAAKT U ZELF EEN LITER keleediging van een volksgroep. ledacteur van „Het Nationale Dagblad" voor de rechtbank. Vandaag moest voor de strafkamer van de I Hiagsche Rechtbank zich verantwoorden de redacteur van „Het Nationale Dagblad", de teer E. J- R die op 23 April ln genoemd blad een artikel had doen opnemen getiteld loeren ontplooit de noodvlag". pit artikel werd ln hooge mate beleedi- eend geacht voor de Joden. De officier van justitie, jhr. mr. van Asch van Wijck vond het artikel ln hooge mate I beleedigend en vordere een geldboete van 200 subs. 100 dagen hechtenis en een voor waardelijke gevangenisstraf van twee maanden. De verdediger, mr. van Vessem pleitte vrijspraak Uitspraak 8 December. iiaarlemsche rechtbank. Verduistering. De Haarlemsche Rechtbank deed ult- I spraak in de zaak tegen den zakkenstoppei I a v. uit Haarlemmermeer, thans gedeti- I jeerd. die terecht heeft gestaan wegens I verduistering van een zakkenstopmachlne I welke toebehoorde aan G. C. v. E. uit die I gemeente. I De Officier van Justitie haai tegen ver- I dichte een gevangenisstraf van 8 maanden I cfêischt met aftrek van 1 maand voorar- rest. De Rechtbank veroordeelde verd. tot 5 I maanden gevangenisstraf met aftrek van Ivrorarrest tot en met 8 Dec. as. HAAGSCHE RECHTBANK. Onderwijzer mishandelde kinderen. Een onderwijzer aan een school te Noord- I rijkerhout. had zich te verantwoorden ter- I rake mishandeling van verschillende leer- lllngen uit zijn klas. I De rijksveldwachter M. J. van Wolf uit I Noordwij kerhoüt deelde mede dat toen hij Ir,aar aanleiding van de klachten een onder hoek instelde, de verdachte had gezegd, „dat I hij alleen aan het schoolbestuur zich ver- lidwoorden zou." Achtereenvolgens kwamen daarna vijf liniëren der school vertellen dat de meester |:<n had geschopt en geslagen De kinderen hadden hun schoolwerk niet Inmaakt I Verdachte gaf de feiten toe, doch zei dat Ie zooveel tegenwerking was ook van de ■rijde van de ouders. In overleg met den li.pelaan had hij de hoeveelheid leswerk Iwrmindcrd. De orde was moeilik te hand- fclven, en spr. vond dan de eenige methode ltoor lijfstraf uit te deelen. „Er moest een Eud gesteld worden," zei verdachte. 1 De officier gaf toe, dat de onderwijzer een ^ker tuchtrecht bezit, doch dit ging te ver. e verdachte oefent op deze wijze slecht ezag uit. want nu moet hij terecht staan, j». vorderde drie weken gevangenisstraf, merkend dat die ln de vacantie ten uit- kan worden gelegd, „zoodat de kinde- fcn er niet van profiteeren dat meester in T> gevangenis zit." De verdediger wees er op. dat verd. een ?>r lastige klas met 49 leerlingen heeft, en k daardoor nerveus was geworden PI. Tmeende dat de feiten overdreven zijn en pmocht vrijspraak, subs, clementie. Inbraken. De 24-jarige smid L. F. uit Lelden zou Itch aan diverse Inbraken hebben schuldig |[emaakt, waarvan de officier van Justitie ■Been een inbraak te Aiohen aan den Rijn een insluiping te Leiderdorp ten laste tad eelegd. Maar F. zou ook in Voorschoten "jeterwoude en Koudekerk inbraken en efstallen hebben gepleegd, terwijl hit in JeiderdorD ook nog twee andere inbraken z zijn geweten zou hebben. De rietdekker W. Kromhout te Alphen was op 6 October U'gegaan en van die gelegenheid had F. gebruik gemaakt een Inbraak te plegen. De alt was niet groot geweest; eenige dub- Wtjes uit een spaarpot en uit den gas tster, benevenseen vlooienspel. De verdachte gaf toe deze inbraak te Rebben gepleegd, door een raam open te Jkhuiven. |!n Leiderdorp was F. de woning van mevr. T Rijnsburger aan den Hoogmadescheweg tuinen gedrongen, toen de bewoonster af- Mg was. Een portemonnale met inhoud ,'ul F. hier gestolen. [Verdachte zei dat de deur der woning i*n stond, en het dus eigenlijk geen in hak was. De Officier vond verdachte een topelooo geval; reeds van 1923 af heeft de [Justitie met F. gedokterd, doch zonder re- citaat. Het beste ls thans een flinke straf 'J loggen, en spr. vorderde twee Jaar 'vangenlsstraf. verdediger pleitte cle mentie. Voor de vijftiende maal! Voor de vijftiende maal stond vanmor gen de koopman A. v. d. W. uit Leiden terecht, thans terzake rijwieldiefstal. Op 18 Juni had hij van F. C. v. Looy een flets gestolen, die hij voor een woning aan de Limburg Stirumstraat te Leiden had ge plaatst. Verdachte was aangehouden door de Rijksveldwacht, en toen had hij snel de fiets ln een sloot geworpen; daar was zij echter uitgehaald. De Officier hieid rekening met het uitgebreide strafblad en vorderde twee jaar gevangenisstraf. De uitspraak werd bepaald op over 14 dagen. Diefstal van belastingracrken. De buffetbedlende J. C van L. uit Lel-' den. had in Oegstgeest diverse rijwlelbe- lastingmeiken gestolen. De bloemistknecht J. A. M. uit Valken burg, de landarbeider C. v. d. M. uit Rijns- burg, de chauffeur J. de M. uit Rijnsburg, de voorman M. van K. uit Katwijk aan Zee. de bloemist C. van K. uit Oegstgeest. zij waren allen hun belastlngmerk kwijt geraakt aan Van L. De verdachte bekende het ten laste ge legde. De officier wilde verdachte, die nog niet eerder ls veroordeeld, nog een kans ge ven. door van de twaalf maanden gevan genisstraf welke hij eischte. vier maanden voorwaardelijk te maken. De verdediger vroeg een geheel voor waardelijke straf. Uitspraak over 14 dagen. Bedorven vet. Toen een inwoner van Alphen aan den Rijn nog slager was, had hij bedorven vet in voorraad gehad. De pl.verv. kantonrechter had hem des wege veroordeeld tot f. 200 boete subs. 100 dagen hechtenis, benevens publicatie van het vonnis. In hooger beroep had de officier tegen verdachte bevestiging van het vonnis ge- eischt. De Rechtbank heeft uitspraak gedaan achtte het ten laste gelegde niet bewe zen en sprak verdachte vrij. Was hij het? Te Roelofarendsveen zou H. uit Nieuw- veen dronken op een fiets hebben gezeten. Dit was echter door H. ontkend, hij was op het tijdstip door de rijksveldwachters ge noemd, in Leiden geweest. Dit was door een kellner bevestigd. Toen de veldwachters den dronken man hadden aangehouden, was n.l. een valschen naam opgegeven. De Kantonrechter had H. veroordeeld tot f.8 boete subs 11 dagen hechtenis, en f.10 subs 5 dagen voor den valschen naam. De Officier had bevestiging van dit von nis geëischt. De Rechtbank besloot nog geen uitspraak te doen, doch nog drie getuigen te hooren. Rare slachterij. Omdat hij een varken zou hebben doen slachten, zonder dat het dier tevoren was bedwelmd, had de Kantonrechter te Alphen een slager uit Zwammerdam veroordeeld tot f. 75 boete subs. 25 dagen hechtenis Van dit vonnis kwam verdachte in hoo ger beroep en betoogde, dat bij huisslach tingen nooit een varken eerst werd be rk Officier had bevestiging van het EN SCHOOLNIEUWS vonnis gevraagd. De Rechtbank heeft vonnis gewezen en verdachte conform den elsch veroordeeld. Na de verkeersovertreding j komen met een aangifte, dat P. hem de kwitantie zou hebben ontstolen. Hij zou n.l. bij P. zijn geweest om het bedrag te Innen. Toen zou P. een deel hebben gege ven. Later bemerkte verdachte dat hij de kwitantie van f. 173.50 en nog een van f. 25 kwijt was. Het kon niet anders dan P. of diens kinderen moesten de kwitanties uit de tasch hebben gehaald. De verdachte had het vreemd gevonden dat P. hem de kwitantie toonde, toen hij om betaling vroeg. Voorts zou verdachte ten nadeele van de door hem vertegenwoordigde firma een bedrag van f. 170— hebben verduis terd welk bedrag hij in Woerden moest incasseeren. Als getuigen werden o.m. ge hoord de veldwachter, de werkgever van verdachte, en P. De verdachte bestreed hetgeen hem ten- laste was gelegd, doch de Officier achtte het ten laste gelegde bewezen en vorderde zes maanden gevangenisstraf. De verdediger wees op verschillende ver warringen in deze zaak en verzocht terug verwijzing naar den Rechtercommissaris voor een nieuw onderzoek. De Rechtbank zal over 14 dagen uitspraak doen. HAARLEMSCHE RECHTBANK. Diefstal van bloembollen. Voor de Haarlemsche rechtbank stond terecht de 45-jarige bloemistknecht A. A. v. B. uit Voorhout, thans gedetineerd ln het Huls van Bewaring, verdacht van dief stal van bloembollen ten nadeele van de firma de Graaf te Lisse. Verdachte bekende. Bovendien waren bij verdachte 50 K.G. Fortuna-narcisbollen aangetroffen. Na getuigenverhoor eischte te officier een gevangenisstraf van 6 maanden, met aftrek van voorarrest. De verdediger vroeg de uiterste clemen tie en onmiddellijke invrijheldsstelling. De rechtbank vond hiertoe geen termen aan wezig. HET DRAMA TE MIDDELRODE. Crediet brand weergarage verhoogd - De veldwachters woning. - Con troleursbenoeming. Voor de rechtbank te Den Bosch is gis teren behandeld de zaak tegen den arbei der W. M. van B. uit Middelrode, gemeente Eerllcum. Op 6 October J.l. heeft hij zijn vader, toen deze, ln dronkenschap, over zijn overleden echtgenoote in het bijzijn der kinderen beleedigende dingen zelde, met een mes doodgestoken. De gemeente-veldwachter zeide bij het getuigenverhoor, dat de verdachte, die zich na het verrichten van zijn daad uit eigen beweging meldde, als een oppassend jongmensch bekend staat Zijn vader maakte veel misbruik van sterken drank en was een lastig mensch. Ook andere ge- tulgen verklaarden zulks. De officier van Justitie mr. Van den Burg, achtte doodslag bewezen en eischte, verzachtende omstandigheden ln aanmer king nemende, een gevangenisstraf van twee jaar en zes maanden. De verdedigster mej. mr. J. Imkam, uit Den Bosch, verzocht, gelet op het goede gedrag van den verdachte, de uiterste cle mentie. Uitspraak over veertien dagen. De raad van Alkemade vergaderde. Aan de stichting Drinkwaterleiding werd ver huurd de woning b 441 te Roelofarends veen voor f. 3.50 p.w Bij het voorstel van B. en W. om aan het instituut Stad en Landschap van Zuid-Holland op te dragen het maken van een bebouwingsplan tegen een vergoeding van f. 1600 werd na dis cussie en toelichting aangenomen met de stem van den heer Hoogenboom tegen. In bespreking kwam het voorstel van B. en W. om het reeds toegestane crediet van f. 3000 voor een brandweergarage met f 900 te verhoogen in verband met de noodza kelijk aan te schaffen voorwerpen voor de luchtbeschermingsdienst. Met alg. st. ver leende de Raad hiertoe goedkeuring. Inzake den bouw van een veldwachters woning te Rijpwetering, besprak de voor zitter den toestand der volkshuisvesting in deze gemeente, daarbij wijzende op de eer ste stap welke de gemeente reeds heeft ondernomen door het schep[>en van een mogelijkheid tot het bouwen van woningen onder hypothecair verband. Na mededee- llng in welk stadium dit voorstel thans verkeert, wees de voorzitter op een 8-tal woningen te Rijpwetering. die in verband met den aanleg van den nieuwen Prov. weg moeten worden gesloopt, zoodat den bewoners van deze huizen is aangezegd, de woningen te verlaten. In verband hiermede zal een aantal woningen dienen te wor den bijgebouwd; het gemeentebestuur heeft hiervoor reeds overleg gepleegd met den inspecteur der Volksgezondheid. In ver band met de as. benoeming van een ge meenteveldwachter komt het den voorzit ter gewenscht voor, voor deze functionna- rls een gemeente-woning te bouwen. De I vrijkomende woning van den begin 1939 'e pensionneeren gem.veldwachter kan dan door de Gemeene Armen aan een ander I worden verhuurd, daar de aan te stellen veldwachter een woninghuur kan betalen die hooger ligt dan f.3 p. w. Voorts acht de voorzitter het nog gewenscht tevens een veldwachterswoning te bouwen in het zuiden van de Veen, zoodat B. en W. aan den Raad machtiging vragen naar grond ten behoeve van dezen bouw uit te zien. De heer Pennings vroeg, of de uitbreiding van het politiecorps verband houdt met de watersport, en of het stationneeren van een veldwachter te de Kaag met het oog op deze sport nog niet van meer belang is te achten. De voorzitter antwoordt, dat de uitbreiding een gevolg is van den groei der gemeente, terwijl de aanleg van een nieuwen Prov. weg en het toenemend wa tertoerisme eveneens van Invloed zijn ge weest. Tot den bouw van een veldwachters woning te Rijpwetering onder toestaan van een crediet van f. 4000 werd tenslotte be sloten met de stem van den heer Riet broek tegen. Verder werden B en W. ge machtigd uit te zien naar een geschikte strook bouwgrond ten behoeve van den bouw van een veldwachterswoning te Roe lofarendsveen. 1 Met alg. st. werden de drie aftredende leden van het Alg. Burg Armbestuur, de heeren J N. Las. H. P. Akerboom en J. Th. Juffermans herbenoemd. Bij de benoeming van een controleur voor steunverleening en werkverschaffing wees de heer v. d. Broek op de voordracht van B. en W. die slechts uit een persoon bestaat. Spr. kan zich hiermede niet ver eenigen, niet om den persoon, maar om de eigenaardige geste van B en W. Bo vendien is het hem bekend, dat er meer dere candidaten waren. De heer W van Ruiten kon evenmin accoord gaan met de gevolgde gedragslijn en wees erop, dat onder de sollicitanten zich iemand be vond, die 7 jaren ln het vak is. De heer Verweij kon zich evenmin met de voor dracht vereenigen, daar altijd meer dan één persoon wordt aanbevolen. Hij gaf het gemeentebestuur in overweging die voor dracht terug te nemen, evenals de heer Penning de Vries. Over de reden waarom B, en W. slechts met één persoon zijn ge komen. wilde de voorz. mededeeling doen in geheime zitting, waartoe werd besloten. Na heropening zeide de voorzitter dat de reden waarom de tweede candidaat Cocx uit Alphen aan den Rijn niet op de voor dracht is geplaatst, geheel buiten de per soon zelf is gelegen, zoodat andere facto- rfen van invloed zijn geweest. Met alg. st. werd de heer C. J. Koevoet uit Leiden, in gaande 1 Januari 1939 tot controleur be noemd. De benoemde werd tevens tijdelijk aangesteld tot controleur der vermake lijkheidsbelasting. (Wordt vervolgd). Toen de schoenmaker M. N. G. te Was senaar een verkeersovertreding beging, was hij door de politie aangehouden. Daar op ging G. nogal te keer, zoodat hij op het politiebureau van Wassenaar terecht kwam. De kantonrechter had G. veroordeeld tot f 8 boete subs. 4 dagen hechtenis, van welk vonnis hij in hooger beroep kwam. De Rechtbank heeft het vonnis bevestigd. ned. herv. kerk Aangenomen naar Leermens F. A. Westhoff te Diever. Bedankt voor Gouderak en voor Waverveen A. Barendrecht, cand. te Katwijk aan Zee. geref. kerken. Beroepen te Berkel-RodenprUs J. A. Vink te Hoek (Z. VI.); te Wezep K. Reenders te Oolt- gensplaat; te Wfjbe fO.) J. S. Greldanus. cand. te Tzum (Fr.). geref. gemeenten. Tweetal te Ridderkerk M. Heikoop te Utrecht Verkeerd koeren. en A. v. Stuyvenberg te Benthuizen. Bij het keeren van zijn auto op den West-Vlietweg te Leidschendam. had de chauffeur W. G. uit Noordwijk een andere auto aangereden. De kantonrechter had G. deswege ver oordeeld tot f.25 boete subs. 10 dagen hechtenis, van welk vonnis hij ln hooger beroep kwam. De officier had echter vrijspraak ge vraagd, omdat hij geen schuld bil G. aan wezig achtte. De rechtbank heeft het von nis van den kantonrechter vernietigd en verdachte vrijgesproken. HAAGSCHE RECHTBANK. Verduistering en valsche aangifte. Een reiziger uit Alphen a. d. Rijn moest terecht staan wegens verduistering van geld en het doen van een valsche aangif te. Verdachte was ln dienst bij een hande laar te Delft, en moest bij den tuinder P. P. te Nieuwerbrug een kwitantie van f 173.50 innen. Op zekeren dag was verdachte bij den Rijksveldwachter J. P. Nederhand ge- DS. W. R. DIEPHUIS. Woensdag 30 Nov. a.s. viert ds. W. R. Diephuls, Ned. Herv. predikant te Oost woud, zijn zilveren ambtsjubileum. Ds. Willem Rudolph Diephuls werd 2 Febr. 1887 te Groningen, waar zijn vader Rijksontvanger was, geboren. In 1913 werd hij candidaat ln Noord-Brabant om zich 30 Nov. van dat Jaar te Harkstede aan zijn eerste gemeente te verbinden, na tevoren te zijn bevestigd door ds. R. Bulter van Noorddijk. In 1916 vertrok hij naar Juk- werd, welke standplaats ln 1918 met Gar- merwolde verwisseld werd 15 Maart 1925 bevestigde ds. L. H. F. Reddingus van Zie- rikzee hem in zijn tegenwoordige gemeente. De jubilaris is scriba-quaestor van den ring Medemblik en predikant van het Prov. ziekenhuis te Medemblik. De Jubila ris die o.m. medewerker was aan het weekblad „Ons Godsdienstig leven" heeft als student meerdere verhalen in diverse periodieken geschreven. Ds. Diephuls lseen liefhebber van reizen en heeft per auto een groot deel van Europa afgereisd. voor zaterdag 26 november. Hilversum I. 1875 en 415,5 M. Kro-ultz. 8.009.15 Gram. muziek (Om ca, 8.15 Berich ten) 10.00 Gram. muziek 11.30 Godsdien stige causerie 12.00 Berichten 12.15 Kro- orkest (1.001.20 Gram. muz.) 2.00 Voor de rijpere jeugd 2.302.40 Gram. muz. 2.45 Kinderuurtje 4.00 Kro-Melodisten en solist '4.455.00 Gram. muziek) 5.30 Esperanto- nieuws 5.45 Kro-Nachtegaaltjes 6.15 Gram. muziek 6.20 Journalistiek weekover zicht 6 45 Gram. muziek 7.00 Berichten 7.15 Katholieke R.V.U. 7.35 Actueele Aetherflitsen 8.00 Berichten A.N.P., mede- deelingen 8.10 Meditatie met muzikale om lijsting 8.30 Afgestaan aan den V.DJ. 10.00 Gram. muz. 10.20 Intermezzo 10.30 Berichten A.N.P. 10.40 Intern, sportrevue 10.55 Gram. muziek 11.00—12.00 Advents- programma (gram. pl.) en declamatie. Hilversum II. 301,5. Vara-uitz.; 10.00—10.20 u. v.m. en 7.308.00 n.m. Vpro 8.00 Vara- kalender 8,05 Gram. muziek (Om ca. 8.15 Berichten) 10.00 Morgenwijding 10.20 Voor arbeiders in de continubedrijven 12.00 Gram. muziek (Om ca. 12.15 Berichten) 1.30 De Ramblers 2.00 Causerie ..Het minder- hednprobleem in Tsjecho-Slowakije" 2.15 Vara-orkest. 3.00 Gedeelten uit de opera „Le Coq d'or" (opn.) 4.30 Esperanto-uitzending 4.50 Fantasia 5.30 Filmland 6.00 Or gelspel 6.30 Zeeuwsch programma 7.00 Gram. muziek 7.10 Politiek radiojournaal 7.30 Bijbelvertellingen 8.00 Herhaling S.O.S.- berichten 8.03 Berichten A.N.P., Vara-Varia 8.15 Voor schakers 8.15 Vara-orkest en solisten 9.00 Gram. muziek 9.15 ..En nu Oké" (opn.) 10.30 Berichten A.N.P. 10.35 Zang en pianoduo 11.00 Orgel en hobo 11.30 Cor Steyn's accordeonorkest 11.55 12.00 Gram. muziek. Droitwich 1500 M. 11,20 Pianovoordracht 11,50 BBC-Schotsch-orkest 12,50 Gramofoon- muziek 1,20 Het New Hippodrome-orkest 2,05 Sportreportage 2,20 Gramofoonmuziek 2,35 Sportreportage 4,20 Variété-program ma 5,20 Harry Roy en zijn Band en solisten 6.20 Berichten 6,50 Sportpraatje 7.05 Viool en piano 7,50 Radiojournaal 8.20 Variété-programma 9.20 Berichten 9.45 Uit Amerika: Weekoverzicht 10.00 BBC- Harmonie-orkest. 10.30 Radiotooneel 11.40 Jaca Harris en zijn Band 11,5012,20 Dans muziek (gr.pl.). Radio-Paris 1648 M. 9.00 en 10,00 Gramo foonmuziek 10,05 Conservatorium-orkest 12,05 Gramofoonmuziek 12,30 Zang 1.00 Gramofoonmuziek 1,10 Het Blaireau-orkest 2,40 Gramofoonmuziek 2,50 Zang 3.30 Gramofoonmuziek 5,05 Zang 5.25 Gramo foonmuziek 5,35 Cellovoordracht 7,30 Het Gras-orkest 8.50 Radiotooneel 9,30 Variété programma 10,25 Symphonieconcert 11.20 12,50 J. Bouillon's dansorkest. Keulen 456 M, 5,50 Gramofoonmuziek 6,30 Waldemar Hass en zijn orkest 7,50 Schupo-orkest 11,20 Orkestconcert 1.30 Gramofoonmuziek 3.20 Leo Eysoldt met zijn orkest en solisten 6,20 Gevarieerd program ma 7.30 Omroeporkest en solist 9.35 Gra mofoonmuziek 9,50 Omroepdansorkest en solisten 11,2012.20 Gramofoonmuziek. Brussel 322 en 484 M. 322 M.: 12,20 Gra mofoonmuziek 12.50 en 1,30 Omroeporkest 1,50 Gramofoonmuziek 2,20 Het José Guéda- riana-orkest 2,50 Orgelspel 3,20 Vervolg concert 3.50 Zang en gramofoonmuziek 4.35 Piano, viool en gramofoonmuziek 6,20 Omroeporkest, solist en gramofoonmuziek 8.20 Gramofoonmuziek 8,50 Omroep-Sym- phonie-orkest en solist '9,4510,00 Actueele uitzending) 11.00 Populair concert 11,20 12.20 Dansmuziek (gr.pl.) 484 M.: 12,20 Gramofoonmuziek 12,50 en 1,30 Omroep- klefnorkest 1,50—2.15; 2,55; 3.15 en 3.30 Gra mofoonmuziek 3.35 Het Gertler-kwartet, een blaasensemble en solisten 4,50 Pianovoor dracht 5,35 Omroepkleinorkest 6,10 Om- roepkleinorkest en solisten 6.35 en 7,35 Gra- mofoonmuziek 8,50 Omroep-Symphonie-or- kest en solist <9.35—9,50 Actueele uitzending) 11.00 Omroepdansorkest en soliste 11.50 I 12,20 Gramofoonmuziek. Deutschlandsender 1571 M 7.30 Omroep orkest, Robert Gaden's orkest, het Meister- Sextett en solisten 9,20 Berichten 9.50 Cello en piano 10,05 Berichten 10,20 12.05 Omroepkleinorkest en solisten (opn.). gem. radio-distributiebedrt.tf en de r.o.v. radio-centrale. De jubilaris is voornemens Zondagmor gen 27 Nov. as. een gedachtenisrede te houden en 's middags in de kerkekamer te recipieeren. Zaterdag 26 November, lste Programma: lederen dag van 824 uur: Avro, Vara enz. 2de Programma: iederen dag van 8—24 uur: Kro. Ncrv. enz. 3de Programma: 8.00 Keulen 9.20 diversen 10.00 Parijs Radio 12.10 diversen 12.20 Brussel VI. 13.30 Keulen 14.50 Brussel VI. 15.20 Keulen 17.20 Radio PTT. Nord of div. 19.20 Keulen 4de Programma: 8.00 Brussel VI. 9.20 di versen 10.35 London Reg. 12.40 Droitwich 14.05 London Reg. 14.20 Droitwich 14.35 London Reg. 17.20 Droitwich 21.45 London Reg. 22.00 Droitwich 22.30 Parijs Radio of div. 22.50 London Reg. 23.40 Droitwich. Wijzigingen voorbehouden. natuurlijk een Gaslornuis. Dat weet Mama te waardeeren. omdat zij als iedere goede huisvrouw gaarne pret tig en goed kookt. Zij weet ook, dat zij op een Gasfornuis vlugger klaar is. Mocht zij al een Gasfornuis hebben, dan zijn er nog vele andere Piactische en nuttige Gasloestellen. die zich buiten gewoon goed als geschenk leenen. Komt U ze eens bekijken. Het verplicht U tot niets. moeten fijn zijn, dus daarom besteld bij 3809 HOOIGRACHT 72 - TEL. 3636. OPENBARE LEESZAAL en BIBLIOTHEEK BREESTRAAT 27. Volgens besluit van de Leden vergadering op 23 Nov. 1938, is de minimum contributie met ingang van 1 Januari 1939 ge- steld op f. 2.per kalender jaar (met het recht vanaf 1 Dec. 1938 boeken te leenen). Huisgenoot-leden betalen f. 1.50 p. k. j. 3874 HET BESTUUR. Recept van Mej. Wittop Koning: (uitknippen en in kookboek plokken) Tomatensoep (van tomatenpurée) 1 L. water met 3 Maggi's Bouillonblokjes41/? ct. 3/a klein blikje tomatenpu rée (het restje kan den vol genden dag dienst doen in een saus, een jus of iets dergelijks)772 30 G. V3 ons) rijst of vermicelli1 15 G. (172 afgestr. eetlepel) maizena of aardappelmeel 72 20 G. (I afgestr. eetlepel) boter of melange 272 1 Liter soep (voor 4 per sonen) .16 Los de Maggi's Bouillonblokjes op in Het kokende water en verdun met dezen bouillon de tomatenpurée Breng het mengsel aan de kook, strooi er de gewasschen rijst of de gebroken vermicelli in en laat de soep zachtjes doorkoken, tot het bindmiddel goor is (rijst ongeveer 72 uur, vermicelli 20 minuten). Bind dan de soep met het aangemengde meel, roer er in de soepterrine de in kleine klontjes verdeelde boter door en voeg er naar smaak mis schien wat peper en zout bij. 3—3

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 11