vissckerij-berichten j; het complot verijdeld LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 24 November 1938 V WET DER WILDERNIS A DE JONGE RUITER TURKSMA - Haarl.straat 157 WEERBERICHT. Uit de Omstreken Het uitbreidingsplan en Ged. Staten Kinderverlamming te Voorhout AGENDA Het demonstratiebedrijf voor fruitteelt te Hoofddorp Uit de Rijnstreek ZEER LAGE PRIJZEN in CORSAGES SHAWLS GARNITUREN, enz. (Ingcz. Med.) UITKOMSTEN VAX DE VISSCHERIJ IN OCTOBER. Blykens het maandoverzicht van de afd. vis- scherij van het Departement van Economische Zaken namen in October aan de zeevisscherij 562 (In October vorig jaar 576) Nederlandsche vaartuigen deel. waaronder een tweetal stoom trawlers die einde October j.l. voor de trawlvis- scherij in de Barentszee vertrokken. Door Ne derlandsche en vreemde vaartuigen werd vol gens voorloopige opgaven hier te lande aange voerd 30.344.321 (33.086.509) kg. vlsch met een waarde van f.2.584.107 (2.821.687). Hedenmiddag 2 uur: 755. BINNENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 763.0 te Biarritz. Laagste barometerstand 724.3 te Faerder bij Oslo. Verwachting tot morgenavond 7 uur: Zwakke tot matige later weer toenemende Westelijke tot Zuidelijke wind. Weinig veran dering in temperatuur. In het Noorden ge deeltelijk bewolkt. Aanvankelijk weinig of geen regen. In het Zuiden zwaar bewolkt tot be trokken met waarschijnlijk eenige regen. BUITENLANDSCH WEEROVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. De depressie welke gistermorgen over Ierland lag werd aanvankelijk nog dieper. Zij trok Noordoostwaarts naar Zuid-Noorwegen en be gint nu op te vullen. Zij bracht zware storm in Engeland. Noord-Frankrijk, onze omgeving en op de Noordzee. Thans stormt het nog in Denemarken, Zuid-Zweden en op de Oostzee. Een ondiepe nieuwe .storing brengt regen in West- en Midden-Frankrijk en doet ook in België en ons land de bewolking toenemen en de wind krimpen. Ver in het Westen op den Oceaan nadert een nieuwe depressie. De och tend temperaturen zijn behalve in En geland vrijwel overal ver boven normaal. WEERSOMSTANDIGHEDEN HEDENOCHTEND 8 UUR Parijs: Z., 8 gr. C., lichte regen. Londen: Z.W.. 3 gr. C.. zw. bewolkt. Berlijn: Z.Z.W., 9 gr. C., half bewolkt. Nice: N.N.W., 11 gr. C.. fraai weer. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 54 gr. C. (42 gr. F.). 12 uur 's midd.: 7 gr. C. (45 gr. F.» HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE Voor Vrijdag. Voorm. te 4 uur 20 min.; nam. te 16 u. 31 m. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Donderdag: 4.28 nam. tot 7.06 voorm. MAANS OP- EN ONDERGANG. 24 Nov. op: 9 uur 36; onder 18 uur 0.7. AALSMEER. Verkeersongeval. Gisteravond te omstreeks half tien is op den Oosteinderweg alhier een juffrouw, die op haar fiets wilde stappen, onder een juist passeerende personenauto geraakt. Zij werd met een hersenschudding opge nomen en voor nader onderzoek haar woning binnengedragen; het rijwiel werd zwaar en de auto licht beschadigd. BENTHUIZEN. De heer A. Baxendrecht alhier heeft be dankt voor de beroepen bij de Ned. Herv. Gemeenten te Gouderak en Waverveen. Het bouwen van 26 arbeiderswoningen voor rekening van de Katwijksche Bouw- vereeniging is gegund aan de laagste in- schrijfster de firma D en P. Verdoorn te Schiebroek voor f. 49.749 kj VANAF DONDERDAG 3745 Dit is het laatste deel van de enorme seriefilm Vooraf een pittige sensatie LEIDSCHENDAM. Begrooting „De Vlietstxeek". De begrooting 1938 van de N.V. Water leiding Mij. „De Vlietstreek" geeft aan als inkomsten en uitgaven f. 128812.50. Aan de gemeente zal worden uitgekeerd f. 5.15 per verbruiker of totaal f. 5304.50. De over name der aandeelen van de Voorburgsche Waterleiding Mij., inclusief die van terrei nen, gebouwen, enz. heeft gekost f 1174700.waarvoor is geleend f.1161000. De kapitaalsrekening geeft als eindcijfer f78700.—. Raadsstukken. B en W. stellen den raad voor te be sluiten: a. toe te treden tot de gemeen schappelijke régeling tot onderlinge hulp verleening in geval van brand in de provincie Zuid-Holland; b. tot vaststelling der gemeenschappelijke regeling. Leidscher.dom zal aan gaan behooren tot den kring Voortmrg met als centrale Voor burg, terwijl voorts nog tot den kring be hooren de gemeenten Zoetermeer gedeelte lijk, en Nootdorp gedeeltelijk; het overige deel dezer gemeenten wordt ingedeeld bij den kring Delft. In verband met een verzoek van de afd. van den EK. Bond van Kapperspatroons „St. Franciscus van Assisië" om over te gaan tot het bij gemeentelijke verordening regelen van de verplichte sluiting dezer za ken op Dinsdagmiddag, stellen B. en W. den raad voor, waar acht van de tien kap pers het verzoek hebben geteekend, deze sluiting verplichtend te stellen. B en W. merken op dat de Rijkswinkel sluitingswet de mogelijkheid open laat. De verkoop in deze zaken mag op dezen slui tingsdag doorgaan. In verband met de Alg. Erk. Chr- feestdagen en twee R.K. feest dagen. alsmede de Koninginnedag, wordt een uitzonderingsbepaling opgenomen. De overwegwachter van der Meyden in dienst der Ned. Spoorwegen en werk zaam aan de post Polderweg van de lijn den HaagRotterdam Hofplein, is in ge lijke functie overgeplaatst naar Vlaardin- gen. LISSE. Geslaagde Nutsavond. Op de groote zaal van „De witte Zwaan" werd de eerste Nutsavond gehouden. Het Nut had de primeur van bijeen te komen in de gerestaureerde zaal. welke thans zeer gezellig aandoet. 2846 De leiding berustte bij den voorzitter van het Nut, afd. Lisse. dr. J. M. van Dijk, die het welkomstwoord sprak, in het bij zonder tot burgemeester jhr. mr. v. Rtjcke- vorsel. De voorzitter deed enkele mededeellngen over het wintearprogramma van het Nut en hoopte op een actief medeleven der leden. Eem blijspel werd opgevoerd, dat zeer in den smaak viel. Er werd uitstekend dilet- tantenspel geleverd. De vergadering onder streepte het dankwoord dan ook met wel verdiend applaus. Dr. L. Algera hield voor de leden der E. H. B. O. en Luchtbeschermingsdienst een lezing over luchtbescherming en strijd gassen. o.a. bijgewoond door een aantal raadsleden. Een bijzonder woord van wel kom werd toegeroepen aan burgemeester jhr. mr. van Ryckevorsel. Na gedachten- wisseling dankte de voorzitter dr. Algera voor zijn leerzame lezing. Ds. A. Ponstein alhier komt voor op een tweetal voor de Chr. Geref. Kerk te Hariingen. NOORDWIJK. Naar wij vernemen, zal op Woensdag 7 December a.s„ des morgens te half tien in het gebouw van de provinciale griffie te Den Haag door Ged. Staten dezer provincie verslag worden uitgebracht inzake de be zwaren door belanghebbenden bij dit col lege ingediend tegen het plan van uitbrei ding dezer gemeente. Gelijk bekend werd het uitbreidingsplan door den Raad in zijn vergadering van 9 November van verleden jaar vastgesteld. Belangrijke werkloosheidsvermeerdering. Sedert onze opgave van drie weken gele den is het aantal ter arbeidsbeurs alhier ingeschreven werkloozen maar liefst met 139 vermeerderd en derhalve op 467 ge sprongen. Het verschil met verleden jaar omstreeks dezen tijd is helaas slechts ge ring. Toen bedroeg het aantal werkloozen 474. Het aantal vrouwelijke ingeschreven werkloozen bedraagt 32, waarvan 20 dienst boden. Aan het openbaar verkeer onttrokken. Bij K. B. is aan het openbaar verkeer ont trokken een gedeelte van den weg naar het Radiostation in het Langeveld alhier, voor- zoover deze bij het Rijk in onderhoud is. RIJNSBURG. Oprichting Geref|- Vrouwenvereen. Hier ter plaatse is een Geref. Vrouwen- vereen. opgericht. Het bestuur is als volgt samengesteld: mevr. v. d. Loo presidente; mej. wed. v. d. Gugten alg. adj.; mej. G. Kralt secretaresse; mej. E. v. d. Eijkel, pen- ninigmeesteresse. Gevonden: een heerenrijwiel, een vul pen. Inlichtingen op het politiebureau van 1011 u. v.m. De collecte voor de medische zending van de Geref. Kerken heeft alhier f. 87.08 opgebracht. VALKENBURG. De opbrengst van den Speldjesdag voor de afd. Katwijk en omstreken der Ned. Ver. E. H. B. O. bedraagt f. 13.30. De gemeentegeneesheer dr. H. A. G. Bots te Voorhout, heeft in die gemeente bij een nog jeugdig kindje kinderverlamming ge constateerd Het patiëntje is ter verpleging in het Ac. ziekenhuis te Leiden opgenomen. Waren vroeger kantoorgebouwen, zaken- complexen, In het algemeen gesproken, sombere weinig aantrekkelijke bouwsels, die in een landelijke omgeving maar zeer wei nig pasten, dit is thans geheel anders ge worden. Wie de fraaie gebouwen van groote en kleinere ondernemingen alom ziet verrijzen, zal het met ons eens zijn, dat deze zeer wel in een landelijke om geving zich zouden kunnen voegen. Ons is bekend, dat indien het forensen- belastingontwerp zou worden aangeno men, velen de mogelijkheid zullen over wegen hun kantoren naar onze woon- gemeente over te brengen en die te vestigen hetzij in hun eigen woning, hetzij in een afzonderlijk pand. Wij meenen, dat het juist gezien zou zijn, wanneer door onze gemeente aan dien wensch tot op zekere hoogte tege moet zou worden gekomen. Echter be staan hier sommige verordeningen, die ook het soort vestigen als boven be doeld, zeer bemoeilijken. Ons komt het voor, dat het oogenblik nu gekomen is om die verordeningen zoo te redigeeren of toe te passen, dat het moge lijk worde, dat zuiver-administratieve be drijven, zooals er zoovele zijin, hunne kan toren naar onze gemeente zullen kunnen overbrengen, zonder daarbij te veel bezwa ren te ondervinden. Dit soort bedrijven zal het karakter van Wassenaar als woon- gemeente niet schaden, doch anderzijds belangrijke voordeeien voor de gemeente medebrengen. Afgescheiden van de voor deeien, die de middenstand daarvan in ruime mate zal ondervinden, zal van de inkomsten van allen, die in deze bedrijven werkzaam zijn en hier wonen, de volle be lasting aan onze gemeente toevloeien, de omzet onzer gemeente-bedrijven zal wor den verhoogd! de opcenten op de dividend en tantième-belasting, die alle gemeenten heffen, zullen een belangrijke bate vormen. Voor huis- en grondeigenaren zal dit al thans eenige compensatie vormen voor de "verliezen, die zij zonder twijfel zullen lij den, indien de forensen-belasting zou wor den aangenomen. Wij meenen met het vorenstaande onzen wensch voldoende te hebben toe gelicht, waarbij wij er nogmaals met nadruk op willen wijzen, dat het in geenen deele in onze bedoeling ligt U te vragen om van Wassenaar een werk en industrie-gemeente te maken, doch wel om, onder handhaving van het principe „Wassenaar woongemeente", vestigingsmogelijkheden van vorenge- schetsten en gewenschten aard te be vorderen. ZOETERWOUDE. Jubileumviering der Chr. Zangver. „Zingt den Heer". HEDEN. H. Morschwcg 12: Bijbellezing de heer Sierat 8 uur nam. In den Vergulden Turk: Ver. tot bev. der Bouwkunst, 8 uur nam. Volkshuis: Spr. prof. Bok ever het memche- lijk zenuwstelsel. 8 1/4 uur nam. K a t. w ij k-a a n-Z e e (Casa Cara)Gerei Bond. Spr. ds. Ottevanger. 74 uur nam. VrUdar. Staalwijk: Prop.-avond „De Schakel", 81/4 uur nam. Voorschoten Hotel Deurloo)Tooneel- avond t.b.v. het Nutsschoolfonds. 8 uur nam. Zaterdag. Den Burcht: Selskip Fryslan. TooneelavoncL 8 uur nam. DAGELIJKS. Lakenhal: L.K.V. Tentoonstelling van werk van Chr. Lebeau. 104 uur; 's Zondags 1—4 uur (tot 4 Dec.). BIOSCOPEN: Luxor-Theater. Stationsweg: 8 uur nam.* „Mademoiselle Docteur". Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag 2 uur, Zondag 2, 44 en 8 uur. Trianon-Theater, Breestraat 31: 8 uur nam Woensdag- en Zaterdagnamiddag 2 uur: „De burcht der stilte". .ïaag van 2—7 uur doorL voorstelling. Lldo-Theater, Steenstraat 39: 8.15 uur nam,: .Tarantella". Woensdag- en Zaterdagnam. 2,30 uur, Zon dag doorL voorstelling van 27 uur en 8.15 u. Casino-Theater. Hoogewoerd 49: 8 uur nam.: „Het eiland des doods". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur, Woensdag- en Zaterdagnam. te 2.30 uur. Rex-Theater, Haarl.straat: lederen werkdag 2 uur nam. en 8 uur nam.: „De model-echtge noot". Zondags 2—7 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Nova-Theater (Katwfjk-aan-Zee)„Wet der wildernis". 8 uur nam. DIVERSEN: 's Dinsdags, Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau. 94—11 uur voorm. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebur. r. Alcoholisten 8 u. nam. 's Donderdags: Inst. voor Praeventleve Ge neeskunde (lste Binnenvestgr.. 22). Inenting tegen diphterie. 34 uur 's middags precies. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4-5 uur nam. (tijdelijk gesloten). De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld", echter van nam. 8 uur tot voorm. 8 uur alleen voor spoedgevallen. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apo theken te Leiden wordt van Zaterdag 19 t/m. Vrijdag 25 Nov. a.s.. waargenomen door de apotheken van J. E. M. ten Dijk, Haven 8, tel 85 en A. J. Donk, Doezastraat 31, tel. 1313.' Te Oegstgeest wordt deze dienst dan waar genomen door de Oegstgeestsche Apotheek, Wil- helmlnapark 8, teL 274. GED. STATEN WILLEN EXPLOITATIE OPDRAGEN AAN DE NEDERL. HEIDEMAATSCHAPPIJ. In een voordracht aan de Provinciale Staten deelt het college van Ged. Sta ten van Noord-Holland mede, dat de werken tot aanleg van wege de pro vincie van een demonstratiebedrijf voor fruitteelt te Hoofddorp, in de ge meente Haarlemmermeer, thans zóó ver gevorderd zijn, dat een beslissing dient te worden genomen omtrent de wijze, waarop dit bedrijf op de beste wijze in exploitatie zal kunnen worden gebracht. De inspecteur van den Tuinbouw en het Tuinbouwonderwijs, hieromtrent geraad pleegd, is van oordeel, dat het de voorkeur verdient de exploitatie voor rekening van de provincie op te dragen aan de Ned. Heidemaatschappij, welke in den loop der jaren blijk heeft gegeven, de exploitatie van bedrijven als deze op de juiste wijze te kunnen verzorgen. Ged. Staten kunnen zich met deze oplos sing volkomen vereenigen, te meer, daar de Ned. Heidemaatschappij over een uit gebreid corps van geschoolde krachten be schikt, waarmede zij een ruime ervaring heeft opgedaan, zoodat in de bezetting van het personeel van het demonstratiebedrijf gemakkelijk wijziging zal kunnen worden gebracht, Indien eventueel mocht blijken, dat de (juiste krachten niet dadelijk zou den zijn gekozen. De Ned. Heidemaatschappij heeft zich bereid verklaard de exploitatie van het onderhavige bedrijf voor re kening van de provincie op zich te nemen. Ged. Staten vragen machtiging de exploi tatie aan de Ned. Heidemaatschappij °P te dragen. werd de tocht niet per paard, doch per auto door de gemeente gemaakt. De Sint werd begroet door een juichenae kinderschaar. De burgemeester, dc 1 P. A. heeft gemeend, wegens arukke ambw* bezigheden, te moeten bedanken als voor zitter van de ver. „Veilig Verkeer". ZWAMMERDAM. De in de Ned. Herv. Kerk alhier houden collecte ten bate van de 7 sa verkende Zendingscorporaties te OesstS* heeft met inbegrip van enkele nagift"1'0D" gebracht de som van f. 114,75. WARMOND. Onze plaatsgenooten de heeren J. Th, M. en G. F. van Niekerk slaagden te 's-Gra- venhage voor het Middenstandsdiploma Handelskennis. Zij waren leerlingen van den heer Th. C. van der Zalm alhier. WASSENAAR. ADRES DER VEREENIGING „WASSENAAR VOORUIT". Inzake de forensenbelasting. Overbrenging van kantoren enz. naar de woongemeente. Door het bestuur der Ver. „Wassenaar Vooruit" is aan den raad dezer gemeente een adres verzonden inzake het ontwerp forensenbelasting, dat z.i. vol onbillijk heden en onrechtvaardigheden is en zelfs een der grondrechten van ons Nederland sche volk aantast. Gezien de voorgeschiedenis van dit nieu we ontwerp aldus het adres is het aan den geldhonger van eenige groote ge meenten. die met leede oogen het finan cieel voorzichtige en kalme bestuur van anderen zien, te wijten, dat een dusdanig ontwerp werd ingediend- Is het nog niet voldoende, dat b.v. de inwoners van Wassenaar door de gemeente fonds-belasting en de opcenten daarop ten behoeve van het werkloozenfonds, een be drag van ruim f. 1.400 000 afstaan ten bate van de hulshouding van die groote ge meenten? Wij mogen niet aannemen, dat het wets ontwerp zal worden aangenomen, maar hetgeen nu geschiedt geeft toch aanlei ding U te verzoeken het navolgende te overwegen. Onze gemeente is tot heden door V met uitnemend gevolg gecreëerd tot woonge meente Inderdaad, het is waarlijk niet be- lastingvlucht, die duizenden binnen onze gemeente-grenzen hun woonplaats deed zoeken. Het is de wensch om in rustige na tuur. gezonde lucht en prettige omgeving de kracht en de paraatheid te vinden en te onderhouden, om straks vooral ten bate van de z.g. werkgemeenten in eiken vorm den beroepssstrijd te kunnen voeren en de krachten voor een ondernemingsgeest te verzamelen, die uiteindelijk ten bate van het geheele Nederlandsche volk in al zijn geledingen zal komen. Bovengenoemde vereeniging heeft ln te genwoordigheid van vele oud-leden, be gunstigers en genoodigden haar vierde lustrum op waardige wijze gevierd. Aan wezig waren o m. burgemeester Smeets en drie afgevaardigden van den Ring Leiden en Omstreken van Chr. Zangvereenigingen Nadat de voorzitter zijn welkomstwoord had uitgesproken en secretaris en penning meester verslag hadden uitgebracht, be tuigde de burgemeester zijn dank voor het feit, dat Zoeterwoude een vereeniging be zit, bij wie men nooit tevergeefs zal aan kloppen voor samenwerking. Hij bracht dan ook zijn hartelijke gelukwenschen over, ook namens het gemeentebestuur. Vervol gens bracht de secretaris van den Ring, de heer C. B. v. d. Zeeuw de gelukwen schen over namens het Ringbestuur, en hechtte op de borst van den voorzitter, v. Wilsum en den directeur, Smits, een her inneringsmedaille. Nadat nog enkele spre kers het woord gevoerd hadden werd met het afwerken van het feestprogramma be gonnen. Vele oude en aardige nummers uit die 20 Jaren werden weder opgevoerd Op ruime wijze hadden tractaties plaats en het was reeds vèr na middernacht, eer allen huiswaarts keerden. Het was een avond „Zingt den Heer" waardig! WADDINXVEEN 40-jarig jubileum van den heer W. Ph. Buys. De heer W. Ph. Buys., directeur van het post- en telegraafkantoor herdacht zijn 40-Jarig ambtsjubileum. Deze geachte jubi laris, die de sympathie geniet van de bur gerij alhier, had zich door «vertrek uit de gemeente aan alle huldebetoon onttrokken. Na zijn thuiskomst werden hem echter nog van alle zijden tal van attenties en ver rassingen bereid. Een Winkelweek. Door de Waddinxveensche Midden- standsvereenigingen is ook dit jaar weer een winkelweek georganiseerd, die gisteren geopend is. De deelneming is algemeen. De aankomst per trein van den goeden Sint, met zwarten Piet bracht hier veel drukte en vertier. Wegens het ruwe weer J VERWACHTE SCHEPEN. Thuisstoomende voor de Maandagmarkt „Alkmaar" IJm. 31 tuit de Barentszee) 1100 kisten schelvisch; 300 kisten schol en kabeljauw 100 kisten roodbaars. Totaal 1500 kisten. VISCHPRIJZEN. IJMUIDEN, 24 November. Tarbot 78 ct. per K.G.; Tong f. 1.46—1.00 Idem; Heilbot f. 1.000,74 idem; Kleinschol f. 28.50—13 per 50 K.G.; Bot I. 25—22.50 idem; Schar f. 127 idem: Tongschar f. 20 idem: Poontjes f. 74,60 idem; Groote schelvisch f. 25—22,50 idem: Middel schelvisch f. 22,50— 20 idem; Kleinmiddel schelvisch f. 2114 id.; Kleine schelvisch f. 19—9 idem; KI. gul f. 11— 7 idem: Wyting f. 7.30—3.80 idem; Makreel f. 6.605.20 idem; Versche haring f. 9.205 idem; Kabeljauw f. 74—30 per 125 K.G.; Vleet 70 ct. per stuk; Leng f. 2.200.50 idem; Kool- visch f. 0.750.15 idem; Rog f.2012 per koop: Volle Eng Wal f. 8.90—8.85; IJle idem f. 7.10; Steurharing idem f. 7.40. Besomming trawlers; RO. 15 met f. 2610; IJM. 117 met f. 3490. Logger met pekelharing; IJM. 490 met f. 2130. Loggers met versche haring: SCH. 15 met f. 2410; SCH. 97 met f. 1160; SCH. 342 met f. 1410; SCH. 284 met f. 930; KW. 158 met f. 1380. VLAARDINGEN. 24 Nov. Hedenmorgen waren geen schepen binnen. Te Scheveningen waren vanmorgen geen schepen binnen. Wegens het ruwe weer hebben de meeste schepen vannacht niet gevischt. Te IJmuiden kwamen binnen: KW. 158 met 2 last en 200 kisten versche; KW. 54 met 21 last en 90 kisten versche: KW. 123 met 18 last en 350 kisten versche (uit Het Kanaal). KATWIJK a. ZEE. 23 November. Aan den afslag 6 partijen haring: Volle 9.30 8.60; IJle 6.80; Steurharing 8.30—7.50. TELEF. 2187 t.o. Janvossensteeg. 3775 (Ingez. Med.) Jaarvergadering ijsclub „De Eendracht". De ijsclub ,,De Eendracht" vergaderde in café Staalduinen. De voorz., de heer L. Groen, opende en verzocht den secr., den heer W. Mets, de notulen te lezen, welke goedgekeurd, werden, evenals het verslag van den penningmeester, den heer G. Sohel- lingerhout. Hieruit bleek, dat de ontvang sten met inbegrip der saldi f. 329,47 hebben bedragen De uitgaven f. 18, zoodat een batig saldo van f311.47 aanwezig is. De commissie tot het nazien van de beschei den van den penningmeester, bestaande uit de heeren G. Pos en C. Timmerman, ver klaren dat alles in orde is. Ook hun bracht de voorzitter een woord van dank. De voor zitter, de heer L. Groen, werd hierop bij ac clamatie herkozen. Als attractie werd aan 12 personen een kistje sigaren uitgereikt. Enkele vragen werden door den voorzitter naar genoegen beantwoord, waarna sluiting volgde. HAARLEMMERMEER. Tot ouderling der Ned. Herv. Kerk te Nieuw Vennep werd gekozen H. Remlëns. hoofd der Schooi n. HILLEGOM. De heeren Jac. v. d. Klugt en Fr. Out zijn geslaagd voor het diploma Alg. Han delskennis Vestigingswet. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tot Presidente der St. Elisabethver- eeniging is benoemd in de vacature Mevr. Trousselot die wegens ziekte bedankt had. Mej. v. ParidonHoogeveen. Een mooie verbetering. Het gedeelte Noordwijkerweg, uitkomen de bij den Achterkerkweg, zal een groote verbetering ondergaan. Behalve dat de sloot gedempt is, zullen ook de bij den bocht staande boomen gerooid worden. Dat zal het verkeer daar ten goede komen. KATWIJK AAN ZEE. Voor beroepen bedankt.

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 6