Waar de Vrouw belang in stelt Werkje voor 5 December h Jaaro^g LEiDSCIt DonüëHïag 24 November 1958 vierde Biari Ne. 24130 RADOX Zuid-Afrika huldigt zijn moeders Jeugdvriendin Een gezellige gehaakte theemuts VETWORMPJES? Invloed van de voortrekkersvrouw op het volkskarakter over de 2 voorafgaande toeren gaat, op derelfde wijze deze toer haken 12e. met blauw gewone vasten op alle ge len, op de laatste gele lossen van het opzetsel. tegenover de blauwe streep, 2 h. v.. daarna met geel 2 h. v. I3e. met geel op de eerste halve vaste der vorige toer 1 h. v., uithaken met vas ten. 14e. uithaken met vasten tot op 2 na de laatste gele (tegenovergestelde) ste ken. 2 h. v. 15e. wat lassen om te komen tegenover de eerste lus van die toer bij de betr. streep op het rechtervlak. op gelijke tvijze nthaken. 16e. met blauw alle gele vasten haken, daarna, op het blauw, nog 3 v. en 2 h. v. 17e. met lossen teruggaan tot op de 2e v., 1 h. v„ uithaken met vasten. 18e. uithaken met vasten tot op 4 na de Het heele jeugdleven van haar en mii zweeft tusschen ons beiden Op een avond om elf uur, in een prop volle tram, als mijn gedachten nog aan- genaam-nagenietend terugglijden naar de lezing, die ik bijwoonde, staat opeens het heden stil. Het verleden doemt op, lichtend in twee oogen, die me aankijken Vlak tegenover me zit een vrouw van mijn leef tijd. Onmiddellijk doemt de naam op van een kweekschoolgenootje van heel lang geleden, vlak daarna allerlei kleine eigen- ZONDAG: Macaroni met ham en kaas, aardigheden, die ze had. Brusselse!) lof. Gekookte eieren Aardappe. Jurken, die ze droeg, haar manier van ien. Gesmolten boter, citroenvla iachen. haar manier van schouders opha len. als iets haar niet aanstondMAANDAG: Stamppot van snijboonen en Dat heele complex, dat heele jeugdleven witte boonen Rookworst, Gebraden appelen. laatste blauwe vaste van het rechter- van haar en mij zweeft een oogenblik tus- vlak, hierop 4 h. v.: de bovenkant is schen ons belden. Zal het levend genoeg dar, bereikt en we gaan verder als voor zijrl om den afstand van vijfentwintig jaar g||| te overbruggen? Ja het wordt sterker in het wekt een ontroering. Weer onb Het heerlijk avondje van Sint Nicolaas nadert alweer met rasse schreden. Het staat voor de deur, eer we het weten en daarom willen we u deze week een heel aardig en smaakvol cadeautje aan de hand doen. Deze gezellige theemuts wordt gehaakt ran zephir- of crêpewol in drie kleuren. Het hier afgebeelde exemplaar is uitge roerd in ultramarijn blauw met goudgele en grijze streepen. zoodat het uitstekend past in een modern, zonnig interieur. De juiste benoodigdheden zijn: 125 gram blauwe, 50 graan gele en 50 gram grijze wol, voorts een theemutsvul- ling, model halve cirkel in de afmetingen 25x40 e.M. en 1 haaknaald No. 2. Gehaakt wordt in vasten, waarvoor beide bovenlussen van die der vorige toer worden opgenomen. Iedere kant van de theemuts vordt in tweeën gehaakt, waarvoor precies in het midden begonnen wordt; deze dee- len zullen wij onderscheiden In rechter- en kervlak. Door de strepen krijgen we wat loshangende draden, welke we echter niet behoeven af te hechten, wanneer wij ze maar steeds een paar steken meehaken en te naar den achterkant brengen. Doordat de overtrek schuin gehaakt wordt, moeten *e den onderkant recht houden door aan die zijde van het werk steeds bij elke 5e I toer 1 vaste te meerderen; dit gaat in bij j de perste streep. Meerderen geschiedt het I mooist, wanneer we, inplaats van anders één vaste, nu twee op dezelfde vaste van de vorige toer haken. Minderen, door eerst een vaste half te haken, dan eveneens de daarop volgende en daarna de zoo ver kregen 3 lusjes, die op de haaknaald staan, ais één vaste af te maken Bij het om- I draaien der toeren wordt altijd 1 losse ge haakt. terwijl we dan in normale gevallen de eerste vaste maken op de laatste vaste der vorige toer. Het rechtervlak. Opzetten met blauw 42 lassen. Ie toer: 35 vasten, 3 halve vasten. 2e. Wat lossen om terug te gaan tot op de 33e v., 2 h. v„ uithaken met vasten. 2e. 23 v. 2 h. v. te. wat lossen tot de 21e v„ 2 h.v., uit haken met vasten. Se. 14 v. 2 h. v. Se. wat lossen tot de 12e v., 2 h. v., uitha len met vasten. 'e. 5 vasten 2 h. v. 8e in de 3e en 4e v. ieder een h. v., 2 vas ten. 8e. met geel op alle steken vasten haken tot op 2 lassen na van het uiteinde, die met h. v. worden bewerkt; daarna 5 lossen haken. 'Se. 2 h. v., uithaken met vasten. 11e. uithaken met: 2 gewone vasten, dan een vaste, waarvoor we onder de brt. vaste steken van de eerste gele toer, herhalen vanaf Hierdoor ontstaat een lus over 2 toeren heen. Me in blauw 2 h. v., uithaken m. vasten. Ue. met geel uithaken met vasten, aan het eind 1 h. v. en 5 lossen. He. 2 h. v., uithaken met vasten. 'Se. als 11e toer ide lusjes moeten schuin boven elkaar komen), aan het eind 1 h. v dan met blauw 5 lassen. 16e, met blauw verder gaan als voor de 14e toer. He. uithaken met vasten, aan het eind 1 1h v., 5 lossen. "e. als 14e. "e. geheel in vasten. De bovenkant Is nu bereikt: deze moet en toe geminderd worden met 1 vaste en bij de 20e, 24e, 31e, 36e, 37e, 38e, 40e, *'e, tot en met 46e, 48e tot en met 58e toer. onderwijl haken we de streepen ln, na elke 1 toeren blauw, volgt een dubbele streep tooals reeds beschreven, hetzij met geel of kdis en wel om de andere, zie foto. Sjje toer: aan het eind 2 vasten minderen. aan het begin 1 v, minderen, 1 halve vaste, dan gewoon uithaken tot op 6 v. na. 2 h. v. met lossen tot de 2e vaste, 2 h. v., uit haken met vasten, aan het eind 2 v. minderen. aar, het begin 1 v. minderen, ultha- ken tot op 2 v. na 2 h. v. 111 wat lossen tot de 2e v., 2 h, v„ uitha- ken. tot op 6 vasten na, 2 h. v. 4( wat lossen tot de 3e v., 2 h. v., uitha ken tot op 5 v. na. 3 h. v, en eindigen. Het linkcrvlak. «•toer: aan de.goede zijde beginnen met blauw tegenover de 3 halve vasten aan het eind van het opzetsel der rechter helft. We krijgen dan 3 h. v. 35 v. 2e. 31 v. 2 h. v. 3e. wat lossen tot de 25e v„ 2 h. v., uit haken met vasten. 4e. 19 v. 2 h. v. 5e. wat lossen tot de 16e v., 2 h. v., uit haken met vasten. 6e. 10 v. 2 h. v. 7e. wat lassen tot de 16e v., 2 h. v., 5 vas ten. 8e. 2 v., 2 h v., draad afbreken. 9e. met geel beginnen tegenover de 2 h. v. op de laatste 5 blauwe lossen van het opzetsel, 2 h, v„ uithaken met vasten. 10e. uithaken met vasten tot op 2 na de laatste gele vasten van de tegenover gestelde streep, 2 h. v. 11e. wat lossen om te komen bij de vaste, welke bij de rechterhelft met een lus het rechtervlak staat aangegeven. Zijn beide kanten klaar, dan stikken we ze met garen aan de verkeerde zijde tegen elkaar. De rechtgehouden onderkant wordt voor een halve centimeter teruggevouwen en netjes tegengezoomd. Nu nog het aar dige koord gemaakt; we zetten er 9 lossen voor op, die we tot een rondje dichtmaken. Op deze lossen komen vasten, echter niet in toeren, doch gewoon doorgaand Daar door ontstaat o.a. het spiraalvormige ef fect, waaraan echter ook de typische vas ten niet vreemd zijn. We steken hiervoor 11.1. niet door de beide bovenlussen, doch slechts door de voorste. Ook met garen ■naaien we het koord langs de muts. ech ter bovenaan een eindje los latend voor het handvat. Eerst hierna naaien we, met enkele losse steekjes, de muts op de vul ling, want hij een degelijk gebruik, moet zij stellig weieens gewasschen worden! NORA HAN A. Meng slechts geregeld wat Radox door Uw wasch- water en binnen korten tijd zijn ze verdwenen. Bij apothekers en erkende drogisten f0.90 per pak en f 0.15 per klein pakje. 3722 (Ingez. Med.) mij moeten onze oogen elkaar en tegelijkertijd volgt de herkenning. Twee handen om sluiten elkaar en we stamelen elkanders naam met de toevoeging: hoe is het mo gelijk. Even is er een zoeken en tasten in onze benadering: dan vertellen we allebei van ons leven, in sobere woorden We ver tellen enkele feiten, geven enkele hoofdlij nen aan en intusschen weeft de zielestroom die leeft onder ieder gesprek, een hecht contact tusschen ons Als we afscheid hebben genomen met de belofte om elkander terug te zien. Is mijn hart licht en gelukkig. En ik denk: wat is dat toch, die vreugde bij het terugzien van een jeugdvriendin? Er leeft iets in van de hongerige levens begeerte van vroeger, toen we. in een stormloop van enthousiaste gesprekken op wandelingen of stiekum 's avonds op de slaapkamer, het heele leven wilden om vatten Er leefde iets in van een weemoedig teruggrijpen naar den tijd. toen alles óf DINSDAG: Witte boonensoep. Wentel teefjes. WOENSDAG: Rollade, Bieten, Aardappe len, Rijst met abrikozen. DONDERDAG: Haché, Roode Kool. Ap pelmoes. Aardappelen, Griesmeeischotel VRIJDAG: Gekookte visch. Winterworte. len, Peterseliesaus, Aardappelen Ketelkoek. ZATERDAG: Kalfslappen, Spruitjes, Aardappelen. Yoghurt met beschuit en suiker VEGETARISCHE MAALTIJDEN. 1 Magere macaronisoep. Stamppot van i.uwe andijvie. Rijstkoekjes. 2. Bruine boonensoep met groente. Aard appelen, Kropsla, Botersaus, Rijst met ro zijnen. 3. Eierbrooljes, Spruitjes en kastanjes, Boter, Aardappelen, Vruchtengruel. 4. Sla van roode kool, appel en andijvie. Aardappelkoekjes, Maïzenavla met bitter koekjes. RECEPTEN. Macaroni met ham en kaas. Benoodigdheden (4 a 6 pers.)Vit ons macaroni. 1 ons magere ham. 1 ons oude heerlijk óf ontzettend was, toen de emoties jtaaa> 1 4 ons boter, zout, paneermeel. stoimder door de zielBereiding: De macaroni in stukjes bre- Maar de kern van deze vreugde, de waar- ^en van 3 a 4 c.M. Ze bij kleine hoeveel- de van deze ontmoet'ng ligt in het weten: heden tegelijk in kokend waten met zout het echte in ons beiden is er nog. ongebro- doen. zoodat het water door blijft koken. ken. In elkanders gezicht, hebben wc gC' zien een wisselend spel van blijdschap, zorg, weemoed. maar ook: de diepe vreugde om 'net leven zélf, het Leven, dat altijd goed ir Is dat niet een wonder, waarbij je wel zeggen mag: hoe is het mogelijk? RHEMONDA. Zuid-Afrika viert feest: een feest van groote vroolijkheid en diepen ernst, waar van door onze dagbladen de klanken tot ons Maar er is nog meer. De sfeer, waarin Zuid-Afrika feestxiert. is wel bij uitstek de sfeer van het voortrekkersgezin, van de voortrekkersvrouw. Dit is belangrijk, omdat het midden in een zeer moderne natie, waar het huise lijk leven evenals overal elders met groo te moeilijkheden en ontwrichting heeft te kampen, opeens weer doet herleven het Boerengezin van vroeger. Het oerkrachtige gezin, met de moeder als zorgend, zich of ferend middelpunt, en tevens het gezin, De macaroni zal dan niet op den bodem van de pan vast gaan ziteten. De macaroni onder af en toe roeren gaar koken (3/4 uur). Daarna afgieten en vermengen met de geraspte kaas. Als deze draderig wordt de ham kleingesneden er doorroeren, zoo noodig, nog wat kookwater van de maca roni toevoegen en als de ham niet vet is, een stukje boter er door roeren. De massa overdoen in een dekschaal of in een vuur- ven haar man te sorge het vir 'n ne- vasten Een laagje paneenneel er doordringen. Het is het eeuwfeest van den dat de Trek voelde als zijn roeping, die Grooten Trek der boeren van Nederland- onder God's leiding moest worden vol- schen stam uit de Kaapkolonie naar het bracht. De oude godsdienstzin van de voor trekkers herleeft in het moderne Zuid- Afrika, tegelijk met den ongekunstelden eenvoud, de gulle gastvrijheid en de har telijkheid. die de nazaten van het Boeren volk steeds hebben gekenmerkt. Een com plex van sterke, oude levenswaarden be gint opnieuw in hoofden en harten te leven. Noorden, afgesloten door de plechtigheid op 16 Dec (Dingaansdag), als nabij Pre- icria de hoeksteen van het groote nationale monument zal worden onthuld. En nu trekt we hebben dit in de dag bladen reeds gelezen gedurende een maand, een tweetal ossenwagens, zoo als deze een eeuw geleden op den Grooten Trek werden gebruikt, ..op die pad van Suid-Afrika", langs dezelfde route, die de trekkers van 1835—1838 hebben afgelegd, n.l. van Kaapstad naar Pretoria. Een sym bolische trek. die overal stormen van geestdrift ontketend en heeft bewezen hoe zeer Oud-Afrika nog leeft in het hart van Jong-Afrika. Merkwaardig is, dat reeds voor het be gin van dezen symbolischen trek een stroom van oudheden, cultuurschatten uit het verleden, waarvan men zelfs niet wist, dal ze nog bestonden, uit de geheele Unie zijn toegevloeid. De waarde hiervan zal eerst bij benadering kunnen worden be paald als de heele verzameling, door par ticulieren afgestaan in musea is onderge bracht. En wie zal de beteekenis peilen van de hernieuwde belangstelling voor het roemrijk en ontroerend verleden, die thans Zuid-Afrika in beroering brengt? Overal, waar de ossenwagens stampend en krakend passeeren, worden de Trekkers ontvangen door mannen en vrouwen in de schtlder- achtige trekkerskleeding van een eeuw ge leden en worden redevoeringen gehouden, die getuigenis afleggen van de diepe dank baarheid van een geheele natie jegens het kleine groepje pioniers, dat een volk heeft geschapen. En nu gaat het natuurlijk, zooals het altijd gaat in dergelijke gevallen: het en thousiasme is als een lawine, die aangroeit naarmate ze verder rolt. Het eene dorp ont vangt de Trekkers met tweemaal zooveel menschen als er Inwoners zijn. een stad wil de ossenwagens met. duizend ruiters tegemoet gaan, een andere stad spreekt van vierduizend en zoo worden de ontvang sten steeds grootscher en indrukwekken der. zich ontplooiend tot het hoogtepunt van Dingaansdag te Pretoria. De geestdrift is zoo aanstekelijk, dat jon gemannen hun baard laten staan om een echt romantisch trekkersyoorkomen te hebben, en dat de kleurige, schilderach tige dracht der vrouwen met haar ge bloemde katoenen japonnen en huifhoe- dc-n. die bij alle feestelijkheden opduiken, wel niet zal nalaten grooten invloed uit te oefenen op de mode-1938 in Zuid-Afrika. Ook de oude, gemoedelijke benaming „oom en tante" en „neef en niggie" herleeft, al lerwegen en van nog veel dieper beteeke nis is de cultuurschat van oude volkslie deren, die weer wordt opgehaald. Telkens en telkens weer staat bij de feesten in Zuid-Afrika de voortrekkers vrouw in het middelpunt van de belang stelling. Immers zij is het geweest, die door haar uitnemende eigenschappen van verstand en hart de groote stuwkracht van den Trek is geweest; zonder haar geduld, uithoudingsvermogen, dapperheid, vinding rijkheid en zelfopoffering was de Trek nooit volbracht. Als er ooit een volk is geweest, dat kan getuigen van den grooten invloed van de moeders en dochters op zijn ge schiedenis, dan is dit het Zuid-Afrikaan- sche volk. Haar invloed is zóó groot geweest, om dat haar ondernemingsgeest zoo groot was. Wij klagen en zuchten allemaal weieens, dat het moeder-zijn geen gemakkelijke taak is en als dit onder gewone omstan digheden al zoo w-aar is, hoeveel te meer dan niet. onder de uiterst moeilijke om standigheden van den Grooten Trek. Kunt u het zich voorstellen? Een gerie felijke woning, een eigen tuintje, een boer derij te moeten verlaten en met kinderen klein en groot de onbekende wildernis in te gaan? Jarenlang te wonen in een hob belende, schommelende wagen op een weg zonder comfort, zonder vrienden en vrien dinnen, zonder winkels? Met in het voor uitzicht. stormen en onweer, ziekte, een zaamheid, honger, misschien wel de dood door geweld van vijandige Kaffers? Dat hebben de voortrekkersvrouwen ge daan en op haar reis, terwijl een hoekje in de ossenwagen de eenig beschikbare wieg was, hebben ze zonder eenige medische hulp haar talrijken kinderen het leven ge schonken. Er moeten ware heldinnen on der die vrouwen zijn geweest. Wat ze ge offerd en geleden hebben, is zeker met geen pen te beschrijven, al gaf dat moe ien we natuurlijk niet vergeten het harde leven in de vrije natuur wél een sterk tegenwicht tegen de opeenhoping van rampen en ellende. In zijn uitgave van het dagblad van den Trekker Louis Trigardt (18361938) tee kent Gustav Preller met een enkel woord de fijne gestalte van een van die voortrek kersvrouwen Die merkwaardigste figuur onder die ouere vrouwe van die trek, ls die we duwe Antje Scheepers, wat na die dood getal kinders, en vir haar wa en vee, sonder die beskikking te hè oor eenige skepsels Die manne bewaar deurgaans 'n weldadige ridderlikheid jegens haar; over strooien, een paar stukjes boter er op leggen en het schoteltje plm. 20 minuten in een vrij warmen oven zetten. Inplaats van met ham. kan men dit I schoteltje ook maken met rookvleesch of m?ar t blok ooi. hoe sij vir de or'ST met corned beef; voor vegetariërs zonder self heelmaal goed instaat is om vieesch, maar dan gebruikt men 150 gr. tug te handnaaf n-e alleen me. maar baas en een extra-stukje boter, ook ander nog te hein en naar kinders op drukke dagen kan deze schotel ook op school te hou. Sij was t wat die ajs Y0lledig maal dienst doen. Men neemt Pretoriustrek in die Laeveld van n voor 4 personen dan de dubbele hoeveelheid wisse ramp gered 't, toen sij heimelik van j^es en geeft er sla van Brusselsch lof 'n Boesman meidje met een brief aan 0f van andijvie bij. Wil men dan een toe- Trigardt stuur, om hulp te vraag En ;Dys zever. dan zijn stoofperen of zoete toen later op Drakensberg die manne appelen hierna zeer geschikt, van die trek reeds daaraan wanhoop om 'n weg te vinde. en beraadslaag oor j Citroenvla met eieren, die molikheid om hul waens maar in Benoodigdheden (4 pers.): 4 eieren. 1 die steek te laat. was 't weer sij wat. citroensap (plm. 3 citroenen), 1 d.L. te same met en'ge ander vrouwe. water, l'/i ons basterdsuiker Breggie Pretorius me Maraha en Cor- Bereiding: De eidooiers met de basterd- nelia Trigardt 'n begaanbare pad suiker in een gaaf pannetje met dikken ontdek het. Sij is een van die weinige volwassene gewees. wat die dodelike moeraskoors van Delagoabaai getrot- seer het en in Natal teruggekeer ls". Deze Trigardttrek. een der kleinere verkennerstochten was overigens een tragedie Gedurende Februari en Maart, de ongezondste maanden van het jaar. trokken die mannen en vrouwen met niet minder dan 21 grootere en klei nere kinderen dwars over de Rooirana Na een trek van acht maanden uit Soutpansberg kwamen ze met zeven bodem plm. 5 minuten kloppen, tot ze dik en schuimig zijn. Het gezeefde sap en het water toevoegen en de massa op een klein vuur of au bain Marie laten binden. De zeer stijf geklopte eiwitten er luchtig door roeren en de massa nog even verwarmen, zoodat men zeker is dat het eiwit ook gaar is en niet meer zal terugloopen, waardoor de vla dun wordt en gaat ui'zakken. Bis cuits er bij geven. Citroenvla met griesmeel. Benoodigdheden (4 pers.); 35 gr. gries- wagens te Lorenzo Marques aan. De meel (fijne), sap van 3 citroenen aanvullen trek omvatte toen nog 53 zielen, doch j tot 4 d.L. water. plm. 75 gr. suiker, tot 1839 stierven meer dan de helft aan BereidingHet gezeefde citroensap ver- de moeraskoortsen, zoodat er slechts dunnen met water tot men 4 d.L. heeft. De 25 overbleven Maar zij legden mede den grondslag voor een nieuw, stoer Afrikanersras. De invloed van de voortrekkersmoeder in Zuid-Afrika is zóó verreikend door haar diepen godsdienstzin. Zij was het. die door dik en dun vasthield aan het Bijbel-onder licht voor haar kinderen zelfs de trek kersdagboeken vertellen van de bijbel- schooltjes. die geregeld onderweg in lagers werden gehouden. Juist in die zware tij den toen zij lederen dag dep dood voor oogen zag, werden de geestelijke dingen voor haar meer en meer werkelijkheid. In suiker en de griesmeel door elkaar roeren en als het vocht kookt er in strooien. Blij ven roeren tot alles 4 minuten doorge kookt heeft. Dan van he: vuur met een garde of zilveren vork zoolang klopoen tot alles schuitaig ts en geheel afgekoeld. Lange vingers of andere biscuits er bij geven. Schoteltje van vleeschresten met macaroni. Benoodigdheden (4 pers.): 300 gr. koud vieesch 100 gr. macaroni, 1 ui. 30 gr. boter of jusvet. 3 d.L. bruin van jus. peper. zout. Bereiding: Het vieesch fijnhakken. De macaroni in ruim water met zout gaar die tijden werd ook haar vrijheidsdrang Het ge=niDDerde uit e in het vet »Wen oTxterkf. Tiidene don Grooten gy-mpoerae uitje in net vet geboren en gesterkt. Tijdens den Grooten Trek is herhaaldelijk gebleken, hoe groot de vrijheidsdrang van de ATrikaansche moeder was en toen deze eenmaal zijn vleugels had uitgeslagen, was uitgegroeid boven de natuurlijke gebondenheid aan den geboortegrond en aan al de lieflijk zachte dingen van het dagclijksch leven, toen was zij ook den mannen tot voor beeld. Bekend is de heldenmoed van de Afrikaansche vrouwen in de concentratie kampen tijdens den tweeden vrijheidsoor log. In haar boek „The brunt of the war", dat het leven in die „moordkampen" be schrijft en gewijd Is aan de Zuid-Afrikaan sche moeders, schrijft Emily Hobhouse o.a.: „Haar uithoudingsvermogen in ontberin gen, berusting in verlies, fierheid onder onderdrukking, waardigheid in vernede ring. geduld in lijden en vrede tot in den dood wonnen de eerbiedige bewondering van de schrijfster en de sympathie van de geheele wereld". R. DE RUYTERV. d. FEER lichtbruin bakken, het vocht toevoegen het vieesch er bü doen en laten stoven tot het malsch is. De afgegoten macaroni er door roeren. Op smaak afmaken met wat maggi. Deper en zout en overdoen in een vuur vasten scho'el. Wat caneermeel er over strooien, stukje boter er op leggen en het schoteltje pim. 20 minuten in een warmen oven zetten. Halve gedraaide. Benoodigdheden: 400 gr. vleeschresten, 6 gekookte aardappelen. 2 eieren 5 augurk jes. 5 uitjes. 3 eetlepels slaolie. 5 eetlepels azijn, peper. zout. mosterd, peterselie Bereiding: Het vieesch ftjnhaV.-en en vermengen met de ftjneemoaki asrdapze- len. de gekookte eieren, de geha'-rie uitles en augurken, de olie, de aziin en wat mosterd. Met peper en zout er een goed smakende, niet te droge massa van maken. Dczo over doen in een omgespoe'den puddingvorm, dadelijk fceeren en den schotel garneeren met wat peterselie.

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 13