Geestdriftige ontvangst van Koning Leopold 12 AKKERTJES Een zegetocht door Amsterdam LEIDSCH DAGBLAD, Dinsdag 22 November 1938 Derde Blad No. 24128 UW VOORDEEL LIGT VOOR DE HAND 79ste Jaargang Een incident De taptoe op den Dam Het gala-diner ...«-""J'"" Reclame heeft ook cultureele waarde GEMENGD NIEUWS Damwand in droogdok bezweken Auto geslipt bij Roosendaal LUCHTVAART Naarmate de stationsklok dichter naar drie uur was groeide gistermiddag de span ning op het Amsterdamsche perron. Kort voor drie uur verscheen H. M. de Koningin op het perron, gevolgd door den Imrgemeester van Amsterdam, dr. de Vlugt. den gouverneur van Amsterdam, generaal- majoor van der Bent, den schout bij nacht Jolles, commandant der Marine te Wil lemsoord, en de leden van Haar gevolg. Precies op het aangegeven tijdstip schoof de Koninklijke trein de stationsoverkap ping binnen, voor op de locomotief twee standaards met in de vier hoeken de gou den L., het initiaal van Koning Leopold. Onder het licht van eenige schijnwer pers stond de Koningin, omgeven door de dignitarissen. Het was een kleurrijk en schitterend schouwspel! Onze Vorstin was gekleed in een lange japon van paars goudbrocaat en een drie kwart mantel van donkerpaars fluweel met lange bruine bont, waarover Zij het groot cordon van de Orde van Leopold droeg, en een paarsen hoed. Zij was omgeven door de leden van Haar gevolg in schitterende uniformen en de dames van de Belgische legatie, eveneens in lange bijna sleepende gewaden. Op het moment dat de trein stilstond, lieten de tamboers en pijpers de roffelende presenteermarsch der marine hooren. Een lakei opende de deur van den Ko ninklijken trein. Koning Leopold trad het eerst uit den trein en begroette zeer hartelijk H.M. de Koningin, die met uitgestoken hand naar voren was getreden, met een handkus. Zijn Majesteit de Koning werd gevolgd door Z.K.H. Prins Bernhard en achter de zen verscheen de Belgische minister-presi dent Spaak, gekleed in het zweert en hoogen hoed Hierop stapte de Belgische gezant te Den Haag, baron de Herry. uit en volgden »k de overige hoogwaardigheldsbekleeders, allen in schitterende uniformen. HM de Koningin stelde enkele dames en heeren van Haar gevolg aan den Koning -oor die vervolgens de leden van Zijn ge rote aan Hare Majesteit voorstelde. Ook de dames van de leden der Belgische lega te werden aan Koning Leopold voorgesteld. De marinekapel zette vervolgens de Brabanconne ln. welke eerbiedig door allen werd aangehoord. Alvorens de Koninklijke wachtkamer te betreden, inspecteerden de Koningin en Koning Leopold, de eerewacht der marine, vaarbij de stemming al minder streng ce remonieel werd, mede dank zij de vrooiijke Piet Hein marsch, welke de marinekapcl Inzette. De beide vorstelijke personen be traden hierna de Koninklijke wachtka mer. gevolgd door de dames en heeren, die zich met hen op het perron hadden be vonden. Hier had de eerste offlcieele be groeting plaats. De koninklijke stoet. Toen te drie uur de eerste saluutschoten van de „Tromp" klonken, ging er beweging door de op het Stationsplein en langs den «eg wachtende menigte, die wist dat de Belgische koning thans was aangekomen. Het geduld van het publiek werd echter nog op de proef gesteld, gedurende den tijd. welke verstreek tijdens de begroeting op hst perron en in de koninklijke wacht- ïamel, Inmiddels stonden buiten reeds de rui ters en de rijtuigen gereed voor den Ko ninklijken stoet, waarmee de rit naar het Koninklijk paleis zou worden gemaakt Voorafgegaan door den hoofdcommissa ris van politie en den burgemeester kwam als eerste rijtuig de open sociable, waarin óe kamerheeren van H. M. de Koningin hadden plaats genomen. Dan volgde de helft van het militaire escorte, in totaal fotaande uit honderd man van het le re- Biment huzaren, gekleed in grijs veldtenue met lichte bepakking, den hoogen zwarten kolbak op. Zij gingen vooraf aan het Ko ninklijke rijtuig, de open roode gala-cala- ehe, a la deaumont bespannen met zes paarden, waarvan het voorste en het ach- lerste linkerpaard bereden werd door jo ckeys in gala-uniform, bestaande uit witte Pantalon en goud-roode buis, en vooraf gegaan door twee in denzelfden uniform gekleede jockeys op losse paarden. Ter linkerzijde van het Koninklijke rij tuig. reed de commandant van het eere- ekorte en ter rechterzijde de oudste lui tenant. De overige vijftig sabels van het eere- Scorte huzaren reden direct achter het Koninklijke rijtuig en hierop volgden de 'ever, met twee paarden bespannen open hndauers voor de leden van het gevolg. De tocht van het centraal station naar Dam langs den versierden weg tus- khen de twee dichte rijen van duizenden juichende toeschouwers werd een ware lriomtoeh\ I Reeds geplaatst in een deel onzer vorige oplage). Koning Leopold had rechts van H. M- de koningin plaats genomen, terwijl Prins «rnhard tegenover de Koningin gezeten fas. Op de bnig voor het Centraal Station «ritten de leden van de Belgische kolonie c Amsterdam een plaatsje gekregen. Ge- ™d met de Belgische kleuren en voor- Jw van Belgische vlaggetjes wuifden zij «un vorst geestdriftig toe. vriendelijk salueerend naar beide kan- Hu dankte Koning Leopold voor de spon de hulde, die hem op dezen korten Westelijken weg werd gebracht. Zoo nu en TTlf c7Llilr noor /SO HülfPTl J'VCïï VYCg WC1U gpuiaviiv. v. r11 richtte Hij Zijn blik naar de daken de koopmansbeurs en van de Bijen- J®'- vanwaar hem luide ovaties werden •wacht. Op den Dam was het reeds lang te voren jr* druk. Duizenden en duizenden hadden naar de binnenstad begeven en de Dam was te ruim twee uur een menschen- zee. Geen plaats was onbezet gebleven. Aan de vensters van de groote gebouwen, welke het plein begrenzen en op de daken hadden zich honderden van een plaatsje verzekerd. Te ruim drie uur betrokken honderd man infanterie de eerewacht. De stafmu- ziek speelde de Brabanponne. Om kwart over drie plantte gejuich zich langs het Damrak voort bij het naderen van den koninklijken stoet. De eerewacht presenteerde het geweer. Op het paleis wapperden de standaards van H. M. de Koningin en die van den Koning der Belgen. De stoet zwenkte den Dam op onder daverende toejuichingen van een enthou siaste menigte. Toen de koets voor het paleis stond, ste gen Hare Majesteit en Koning Leopold uit om onder het gejubel van de menigte de eerewacht te inspecteeren. Ook Prins Bernhard nam aan deze inspectie deel. Enkele minuten later begaven zij zich, omgeven door de leden der hofhouding, in het paleis. En toen duurde het niet lang meer of de Koningin en Haar Koninklijke gast. verschenen op het balkon. De stafmuziek zette wederom de Brabanconne ln, en de duizenden op den Dam juichten en juich ten onze Landsvrouwe en Koning Leopold langdurig en hartelijk toe. De Koningen beantwoordde de spontane begroeting vriendelijk wuivend, Koning Leopold salueerde stram. Na enkele oogenblikken trokken de beide vorstelijke personen zich in het paleis terug. De menigte op den Dam bleeif nog lan gen tijd opstaren naar de gesloten deuren. Op den Dam. aan de zijde van den Nieu- wendijk, heeft zich gistermiddag te Am sterdam zooals we reeds in een deel onzer vorige oplaag hebben vermeld toen de Koningin voorbijreed op weg naar het station, een klein incident voor gedaan. Een vrouw uit het publiek drong naar voren op den rijweg en liep. zwaaien de met een brief, dien zij aan H. M de Ko ningin wilde ter hand stellen, in de rich ting van de Koninklijke auto. Onmiddel lijk snelden militairen en politieagenten toe. die de vrouw vastgrepen. Zij wierp den brief in de richting van de auto van H. M de Koningin. Het epistel werd door een der agenten van de motorbrigade op gevangen. De vrouw, die in overspannen toestand verkeerde en uit Rotterdam afkomstig was. werd naar de politie post in het Koninklijk paleis gebracht, waar zij aan een verhoor werd onderwor pen. Zij verklaarde, dat zij aan Hare Ma jesteit de Koningin een brief wilde over handigen met een verzoek om gratie voor haar moeder, die in de gevangenis mt. Duizenden trotseerden regen en kou, maar de goede stemming ontbrak. Een koude, ijzige wind joeg gister avond over de hoofdstad en een druile rige regen viel uit een donker wolken dek neer. Op dezen echt Hollandschen winteravond stonden op den Dam voor het paleis, waaruit ontelbare lichten straalden, duizenden menschen. Zij hadden koude en regen getrotseerd en luisterden in aandachtige stilte naar de heldere, schallende tonen der muziek, welke vijf militaire muziekcorpsen, die hier onder het flikkerende licht van honderd fakkels waren samengekomen, speelden voor Koning Leopold en de andere hooge Belgische gasten van onze Koninklijke familie, die zoojuist met de hoogsten in den lande aan een gala maaltijd hadden gezeten in de beroem de burgerzaal van het statige massieve paleis. De torenklok van het paleis sloeg tien zware slagen, toen kapt. dr. C. L. Walther Boer de dlrigentenstok hoog voor zich hield en een seconde later klonken de plechtige tonen van de Brabanconne over het plein Men nam de hoeden af en luisterde eer biedig. En achter de ramen van het paleis ter hoogte van het balcon stond Koning Leopold, stonden ook de Koningin, Prinses Juliana en Prins Bernhard met de andere gasten Men kon ze heel flauw onderschei den. Ook zij luisterden naar het Belgische volkslied, dat vier infanteriemuziekcorpsen ten gehoore brachten. De ramen kwamen op een kiertje open te staan, maar daarbij bleef het. Naar buiten kwamen de vorste lijke personen niet. Dat was voor de tien duizenden achter de afzettingen een groote teleurstelling, maar iedereen begreep, dat het bij deze weersomstandigheden niet an ders mogelijk was. Op den achtergrond te genover het paleis kwam de zoo smaakvolle versiering van den Vijgendam tegen de donkere luchten prachtig tot haar recht: een arrangement van vlaggen en vlagge- doek, waarmede is uitgebeeld hoe het Bel gische koningshuls België en den Congo omvat en beschermt. Een breed veld van donker bordeauxrood met goud ide kleu ren van het Belgische koningshuis) om vangt het blauw met de gele vijfster van den Congo en het zwart-gele-rood van de i Belgische vlag. Van dit centrale oppervlak golven slingers van buxusgroen naar bene den, naar voren en naar de beide kanten, naar paaltjes met rozetten van rood-wit- blauw er op en naar de twee ter plaatse staande kiosken met daarboven groote Nederlandsche vlaggen. Zoo verbindt dit buxusgroen de Belgische en Nederlandsche kleuren en daarmede Nederland en België. Lichtbundels straalden naar boven en zoo maakte dit zinrijk symbool een groot- schen indruk. z z De taptoe, verzorgd door de Koninklijke militaire kapel, de kapel van de Koninklijke marine en de muziekcorpsen van het eer ste, vijfde en zesde regiment Infanterie, waar nog bij kwamen twintig tamboers en pijpers, twaalf tamboers met diepe trom men, twaalf klaroenblazers en veertien trompetters, bestond voor een groot gedeel te uit pittige marschen en enkele meer plechtige liederen, als b.v. het klassieke „Wilt heden nu treden". Werd zij geopend met de Brabanconne, ook aan het slot van de taptoe klonk het Belgische volkslied, ge volgd door het Wilhelmus. Het duizendkop pige publiek, dat bij den aanvang van de taptoe had gehoopt Koning Leopold al was het maar voor een moment op het balcon te zien verschijnen, welke hoop ech ter niet in vervulling was gegaan bleef aan het einde van de taptoe hartelijk en langdurig juichen. Men riep zelfs luidkeels „Wij willen Koning Leopold zien", maar ook deze energieke pogingen hadden geen succes. Een ordonnansofficier verzocht kapt. Walther Boer in het palels te komen, waarmede ook de laatste hoop verdween. Tegen elven, toen de muziekcorpsen inruk ten, en de afzettingen werden opgeheven, verspreide zich de menigte en zocht men zoo spoedig mogelijk warmere plaatsen op. Want we zeiden het reeds het was er barmelijk koud. Vandaar ook. dat de goede stemming niet wilde komen. Vandaar te vens, dat de binnenstad reeds kort na de taptoe zoo goed als uitgestorven was en zich bijna geen menschen langs de ver lichte grachten bewogen. Zoo was de avond in sterk contrast met den middag, die ook voor de avonduren zoo veel be loofde. Duizenden evenwel bleven liever thuis bij de warme kachel dan zich in de koude natte buitenlucht te begeven en niet alleen voor de menschen zelve, maar daarnaast ook voor de vele uitgaansgele genheden in de stad was dit onaangename weer een groote teleurstelling. Na de taptoe trokken de vorstelijke per sonen en de andere hooge gasten, die in het paleis logeeren, zich in hun apparte menten terug. De leden van het diplomatieke corps ver trokken deels per auto, deels per trein naar Den Haag. Illuster gezelschap in de Burgerzaal. Enorm groot was gisteravond de belang stelling van het publiek, vooral op den N.Z Voorburgwal, bij den achteringang van het paleis, voor de aanrijdende auto's die de gasten voor reden, door H. M ge- noodigd voor het gala-diner, gegeven ter eere van het bezoek van den Koning der Belgen. Tal van hoogwaardigheidsbekleeders in den lande uit civiele en militaire kringen, ministers, gezanten, zaakgelastigden, bijna het voltallige corps diplomatique met den deken van het corps, den Zwitserschen ge zant, den heer Arthur de Pury, waren in gala-uniform verschenen, aldus meldt het „Hbld." Het college van burgemeester en wet houders van Amsterdam met dr. W. De Vlugt aan het hoofd en de gemeente secretaris, mr. S .L. van Lier, behoorden ook tot de genoodigden. Voor den aanvang van den maaltijd hebben Koningin en Koning zich met menigeen van het illustere gezelschap onderhouden. Toen omstreeks acht uur de gasten zich in de helverlichte Burgerzaal ver- eenigden, bood het geheel een schitte renden aanblik. H. M. de Koningin had plaats geno men aan het hoofd van de tafel, die, versierd met roode begonia's uit Aals meer in het bekende vergulde vaatwerk van ons Koningshuis, uitstekend paste in het feërieke geheel. Ter rechterzijde van H M. was de zetel van den Koning der Belgen, ter linkerzijde die van Prins Bernhard; Prinses Juliana had plaats genomen aan de rechterzijde van den Hoogen Gast uit België en aan Haar rechter zijde was gezeten de minister van Bui- tenlandsche Zaken en minister-presi dent van België, Zijne Excellentie P. H. Spaak. Tijdens het uitgebreide diner onder hield H. M. zich herhaaldelijk met Koning Leopold. Op de menukaart, versierd met het vergulde Nederlandsche wapen, las men de volgende gerechten: Huitres de Zélande. Consommé Mireille. Truite Saumonée a la Daumont. Selle de chevreuil Bisontlne. Suprèmes de poulards a la Royale. Céleri Bordelaise. Glace Madeleine. Mousse au Camembert. Fruits. Gedurende den maaltijd verzorgde een strijkje zachte, welluidende muziek. Nadat eenige gangen waren gepasseerd sprak H M. de Koningin Haar Hoogen Gast hartelijk toe. waarop Koning Leopold met niet minder warmte antwoordde, welke redevoeringen, elders ln ons blad zijn ver- nlNa deze begroetingswoorden bracht de muziek de volksliederen ten gehoore. Toen de tafel werd opgeheven bleven dc gasten nog geruir.ien tijd bijeen, om in hel Paleis de taptoe op den Dam aan te hoo- ren en de dichte menigte gade te slaan, KRE)TMBORG\ '5 WAARBORG; khevmbok« 3000 IngezMed.V Misschien zal men het een erg boude, in ieder geval onverwachte, bewering vinden, maar reclame brengt de cultureele ver diensten naar voren, die handel en in dustrie ondanks al haar gebreken wel degelijk ook aankleven. Ofschoon haar doel is het maken van winst, dragen de meeste zaken-onder nemingen ongetwijfeld ook bij tot den AANZIENLIJKE SCHADE TE VLISSINGEN. De ijzeren damwand van het in aanbouw zijnde nieuwe droogdok op de fabriekster reinen van de N.V. Koninklijke Maatschap vooruitgang van de beschaving. Gewoonlijk pij „De Schelde" te Vlissingen is gistermid- zij nog iets meer dan arbeid en dag omstreeks één uur met donderend ge bieden economisch gewin. Bij sommige ondernemingen behoeft dat geen betoog bij de meeste springt het niet zoo dadelijk in het oog maar juist de reclame die er voor wordt gemaakt, doet het ons herkennen. Radio, gramofoons, „beter licht", boe ken. piano's, tourisme, het is duidelijk dat zulke zaken kunnen bijdragen tot ophef fing van het cultureele leven Bij auto's en rijwielen wordt het al min der voor de hand liggend, maar vaak is het juist de reclame, die als koopmotief naar voren brengt, dat men met een dergelijk vervoermiddel meer van de wereld kan zien, zijn geest kan ontwikkelen en ver heffen Zulke en nog andere adverteerders heb ben door hun reclame een nieuwe waar deering in ons doen ontwaken voor de mooiere dingen van het leven. Millioenen menschen leiden een hygiëni scher. gezonder levenswijs omdat adver- teeren hun geleerd heeft, hoe het eigenlijk moest. Waardevolle inlichtingen omtrent voedselbestanddeelen en vitaminen zijn door reclame mec-r algemeen goed gewor den dan door welk ander middel ook De menschen van tegenwoordig, die van school af zijp, leeren nog een heeleboel bij uit de kranten en niet alleen uit het tedactioneele gedeelte, maar evenzeer uit de advertenties. Ongetwijfeld zou die taak nóg beter door boeken kunnen worden ver vuld. maar zulke boeken worden nu een maal maar door heel enkelen gelezen gelukkig, dat zij ook gelezen worden door de mannen, die de reclame voor de hier bedoelde producten samenstellen, waardoor dezen de wetenschap uit die boeken door hun stelselmatig adverteeren ter kennis van de millioenen brengen! En heeft men er ook al eens werkelijk bewust acht op gesiagen. hoeveel talent aan de advertenties die U eiken avond in Uw krant ziet, wordt besteed? Hoe de bekende adverteerders gebruik maken van werkelijk uitstekend beeldende kunstenaars en tee kenaars. zoowel als fotografen? Ja. dat er ook vele advertentieteksten worden ge schreven. die zelfs den litterairen fijnproe ver deugd doen? Ook wat dat betreft, kan er op het credit van reclame veel goeds worden geboekt. Natuurlijk valt er ook veel op haar debet te schrijven, doch wij schreven het al een vorigen keer voor welk menschen- werk geldt dat niet? Behalve dat het een geweldige hulp is voor den bloei van handel en industrie, kan men dus ook aan de reclame de ver dienste niet ontzeggen bij te dragen tot de ontwikkeling en beschaving der menschen. en zelfs tot verhooging van het cultu reele plan. U heeft er één extra. En U heeft ze dan altijd in huis bij nacht en ontij, bij plotseling opkomende Hoofdpijnen, Kies pijn, Migraine, Rneumatische lijnen, Kou, Griep en Koorts. ,e helpen snel en zeker I Let goed op het AKKER-merkl raas bezweken. Het woest binnenstroomde water vernielde alles wat in dit droogdok aanwezig was. zoodat het geheel een ruïne geleek. Gelukkie waren de arbeiders tijdig gewaarschuwd, doordat de damwand reeds in de ochtenduren kraakgeluiden gaf. De oorzaak van de doorbraak moet ge legen zijn in den hoogen waterstand van het kanaal. Deze hooge waterstand was noodzakelijk omdat het 9500 n. reg ton metende Zweedsche tankschip .jtegulus" een lading olie moest lossen aan de fa brieksterreinen op de Vlismark, gelegen juist tegenover het in aanbouw zijnde droogdok. Toen nu de „Regulus" tegenover het droogdok was gekomen is er waar schijnlijk een sterke zuiging ontstaan, waardoor de damwand is bezweken. Spoedig snelde van alle kanton hulp toe, doch het bleek, dat niemand eenig letsel had bekomen. De schade is echter aanzien lijk en het werk aan het droogdok is hier door drie maanden achtergeraakt. VIJF PERSONEN GEWOND. Op de Wouwsche baan nabij Roosendaal heeft zich gistermiddag omstreeks vier uur tengevolge van de gladheid van het wegdek een ernstig verkeersongeluk voorgedaan, waarbij vijf personen werden gewond, van wie drie vrij ernstig. Een auto, afkomstig uit Den Haag, wilde een boerenkar, welke met kalk was p-eladen, passeeren, nog voordat een uit de tegenovergestelde richting komende auto was genaderd. Dit bleek niet geheel mogelijk te zijn. zoodat de bestuurder, die zeer snel reed, zijn stuur op het allerlaatste oogenblik snel naar rechts moest omgooien om den tegenligger te ontwijken. Op het critie- ke moment evenwel kwam de wagen te slippen. De auto botste tegen den boe renkar en sloeg achtereenvolgens tegen twee boomen. In de auto waren behalve de chauffeur, de heer H. de Jong, nog drie andere personen gezeten, t.w. ir. Dresden en de heeren Bakker en van Gent, allen Hagenaars. De bestuurder en de heeren Bakker en van Gent wer den uit de auto geslingerd en in een sloot geworpen. Alle inzittenden, die ongeveer 30 jaar oud waren, liepen verwondingen op en werden op advies van de geneesheeren Voermans uit Wouw en Hillemans uit Roosendaal naar het ..Charitas"-ziekenhuis te Roosen daal overgebracht. Ir. Dresden was er het ernstigst aan toe. Zijn borstkas was inge drukt. terwijl de heer Bakker ernstige in wendige kneuzingen had opgeloopen. De beide andere inzittenden hadden snij- en schaafwonden bekomen en konden, na in het ziekenhuis te zijn verbonden, naar Den Haag terugkeeren. Op de boerenkar was de landbouwer Van Tilburg uit Wouw gezeten. Hij sloeg van den kar op den betonnen weg. De man heeft waarschijnlijk eenige ribben gebroken en is ter observatie in het ziekenhüis op genomen. Van de kar braken de burries Het paard sloeg op hol. Men kon het dier evenwel spoedig tot staan brengen. 3593 KOMEN ALTIJD VAN PAS (Ingez. Med die dit huldebetoon op. en in den omtrek van ons historische plein, gade sloeg. Een telegram van „De Nederlandsche Dagbladpers" aan den Koning. Door het bestuur van de vereeniging van uitgevers van dagbladen „De Nederlandsche Dagbladpers" Is K&t volgende telegram ge zonden aan Koning Leopold: „Ter gelegenheid van het bezoek van Uwe Majesteit aan Nederland brengt de ver eeniging van uitgevers van dagbladen „De Nederlandsche Dagbladpers" Uwe Majesteit haar eerbiedigen groet en verzoekt zij Uwe Majesteit wel de verzekering van haar ge voelens van hoogachting en respect te willen aanvaarden, zoomede van haar ge voelens van vriendschap en sympathie voor het Belgische volk". BU1TENLANDSCH GEMENGD. DE NIEUWE „MAURETANIA". De Cunard White Star Limited deelt mede, dat het nieuwste schip dezer maat schappij de „Mauretania" op 17 Juni 1939 voor zijn eerste reis van Liverpool direct naar New York zal vertrekken. De terug reis, die op 1 Juli zal worden aanvaard, gaat over Cherbourg naar Southampton. Ook de vroegere „Mauretania" is recht streeks van Liverpool naar de Vereenigds Staten vertrokken. Het nieuwe schip dat 34.000 ton meet, is 772 voet lang en 90 voet breed. Driedui zend man zijn op de werf te Birkenhead druk aan den arbeid op het schip. DE POSTVLUCHTEN. Hedenmorgen om 7 uur is de ..Nandoe" met gezagvoerder Steinbeck, van Schiphol naar Indië vertrokken Aan boord bevindt zich 258 Kg vracht. 380 Kg. briefpost en 35 Kg. pakketpost Dertien passagiers hebben geboekt. De Reiger" is vanmorgen van liet vliegveld Tjililitan naar Nederland vcri .-ukken, met medeneming van 322 Kg pox 12 Kg. pak'.crt- post en 78 Kg. goederen. Vij passagiers vliegen mede tot Amsterdam, terwijl voor tusschen- trajecten negen passagiers werden geboekt.

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 9