Amsterdam's gemeentebestuur begroet Koning Leopold Den Haag in afwachting LEIDSCH DAGBLAD - Eersle Blad Dinsdag 22 November 1928 Er zijn afdoende redenen tot broederlijke toenadering Toespraken van burgemeester De Vlugt en den Koning Naar Soestdijk Plechtigheid bij het Belgisch monument te Amersfoort BEURSOVERZICHT De route der rijtoeren V erkeersmaatregeien te 's-Gravenhage mwKi Om hall elf precies klonken heden- moigen opneuw de plechtige tonen van htt Belgische volklied over den Dam. De tweede dag van het bezoek van Koning Leopold aan Amsterdam was daarmede begonnen. De Koning en zijn Gastvrouw onze Vorstin stapten in een open rijtuig, be spannen met vier paarden, om zich voor eui officieel bezoek naar Prinsenhof te Breven. Voor den Koninklijken wagen uit iêden de hoofdcommissaris van politie, de heer Versteeg en daarachter de burgemees ter dr. W. de Vlugt en achter de Konink lijke koets volgden de rijtuigen waarin de Belgische minister Spaadc en de leden van het gevolg van beide vorsten gezeten wa ren Voor het paleis stond als eerewacht op gesteld het zevende regiment infanterie, terriü het muziekcorps van het vijfde regi ment Infanterie het Belgische volkslied ipeelde. Koning Leopold was ook nu in het uni form van luitenant-generaal van het Bel gische leger. Langs de korte route naar het stadhuis maar vooral op den Dam zelf, had een greote menigte zich opgesteld om van het rwrbljtrekken van de zoo kleurrijke en Indrukwekkende stoet getuige te zijn. Men Juichte de vorstelijke personen hartelijk I» en men toonde zich verheugd, dat de vrersomstandigiheden. die gisteravond zoo buitengewoon slecht waren geweest, nu iKveel beter waren en dat een vriendelijke Interzon haar matte stralen kon doen jlnen aan een licht bewolkten hemel op «tin een feestk eed gestoken birrerstad. [Hitrdoor ook was het mogolllk, dat de vor- Mijke personen, evenals gistermiddag, in |jtn open rijtuig reden ën iedereen langs weg beider, heel goed kon zien. Via Rokin, Nieuwe Doelenstraat, Klove- aersburgwal, Rusland en Agnietenstraat, If.c door een der oudste en meest pitto- |*-:ke gedeelten van de hoofdstad, bereikte lange stoet het stadhuis, waar zich [n groote menigte had verzameld, die de rsten hartelijk toejuichte. Jl'oor het greote hek stapten Koning Leo- lid en de Koningin uit het rijtuig, waarna i door den burgemeester naar binnen leden geleid. De raadszaal had een volkomen meta- phose ondergaan. De tafels en de zetels t raadslèden waren verwijderd. Het po- lum met de plaatsen van burgemeester en [ïthouders was aan het oog onttrokken oor een sobere, doch smaakvolle versie tal van chrysanten tegen een achter- tand van palmen en andere planten.De pu- 'kke tribune was met een beplanting van kionia's en heesters gecamoufleerd rn let midden der zaal stonden de beide pels voor de vorstelijke personen opge- ftó. De leden van den raad, behalve de "mmunistcn, die waren weggebleven, had- i zich in een halven kring hiervoor op- teteld. Iln de groote benedenhal werden de vor- Wke personen begroet door een com itate van ontvangst en nadat een doch- |rtje van het raadslid Walrave Bolssevain Koningin een bouquet ploemen had rethandigd ging het hooge gezelschap via t marmeren trappen naar de raadszaal. I Koning Leopold werd begeleid door den |t?emeester. terwijl de Koningin verge- 1 werd door wethouder S. R, de Mi ljoen om even kwart voor elf de hooge hoekers binnentraden speelde een orkestje JBrabanconne. [Nadat de raadsleden waren voorgesteld, ham de Koningin Haar zetel in. rechts r Haar nam Koning Leopold plaats. ter- Ni het gevolg zich achter beide zetels "de. Rede burgemeester De Vlugt, I De burgemeester hield daarop de vol atile toespraalg: Sire, [Het bericht, dat Uwe Majesteit bij Haar Fblljf in Nederland voornemens was. en- Tle dagen in de hoofdstad te toeven, heeft l de vroedschap dezer stad een oprechte |M'gdc gewekt. ["at het thans mijn taak is, aan deze [fusde uiting te geven te grooter, waar onze beminde Vorstin den zetel van Hoofdstedelijk bestuur, het Oude Prin- gttof, met Haar hooge tegenwoordigheid beeft, willen sieren stemt mij tot foote dankbaarheid, maar ik zou aan de f eekenb dezer stonde te kort doen, in- l'b 'k niet tevens zwaar mijn verantwoor- V":heid zou gevoelen en den plicht, mijn "'den te doen beantwoorden zoowel aan "beteekenis als aan de kracht van de f'derens. welke ons op dit oogenblik be- Want kunnen woorden niet als ijle, ie bladeren zijn, die dwarrelend ver jon in den Herfstwind? Maar óók Jonen woorden, geboren uit een rots- V overtu'gliig cn door sterken wil of nn verlangen gedragen, alé in brons 'ijken, eigen-zinnig en onveran- [k luttele frazen, die ik thans vermag te I,. kunnen helaas tot die schoone fc j.nJ' re'ken immers het handwerk ™ters is mij vreemd maar mogen n toch ondubbelzinnig getuigen van '!Pk en innig besef, dat de komst ;e Majesteit In Neerland's hoofdstad vroedschap en door raar bur- ven en gestuwd door diepen eerbied en hartelijke gevoelens van sympathie voor den Vorst van ons stam- en taalverwant buurland. En wanneer het mij thans vrij staat, na mens het gemeentebestuur van Amsterdam een wensch uit te spreken, moge het dan zijn een krachtige bede voor het weldjn van Uwe Majesteit en Haar Huis en voor den bloei van het Belgische Volk. Koning Leopold spreekt. Koning Leopold verhief zich hierna en hield de volgende rede: Mijne Heeren, „Het hartelijk onthaal van de Am- sterdamsche bevolking heeft mij zeer diep ontroerd. Weest zoo vriendelijk bij uwe medeburgers de tolk te willen zijn van mijn levendige dankbaarheid. Over deze gewaardeerde blijken van vriend schap zal zich mijn volk verheugen, even oprecht als ikzelf. De Nederlandsche en Belgische ge meenten zijn op een zelfden grondslag gebouwd. Aan beide zijden van den Moerdijk, worden met eenderen harts tocht de individueele vrijheden gehul digd en de menschelijke rechten ge- eerd. Met dezelfde toewijding worden er in het huisgezin en de steden ker nen van het politiek en maatschappe lijk leven gesterkt en geheiligd. Onder ai de steden, die het Neder landsche volk als een gordel van steen en licht aan het Noordzeestrand heeft opgericht, schittert het machtige Am sterdam. Koningin van het Noorden. In haar weelderigen bouwtrant weer- schijnt de glans van een roemrijk ver leden. En aan den stouten opzet van talrijke moderne wijken ervaart men hoe zij in een zelfden levenswil oud en nieuw weet saam te klinken. De zorg, daarbij besteed aan de arbeiderswonin gen, getuigt van een hoogstaand maat schappelijk plichtsbesef. Amsterdam is met het heerlijk ornaat der Nederlandsche cultuur versierd. Vanuit uw rijksmuseum straalt Rem brandt uit over de heelé wereld en wij, uw Zuiderburen, door zooveel histori sche affiniteiten met uw diepe geestes leven vertrouwd, herdenken niet zonder trotsch, dat een uwer grootste burgers en Nederlands geniaalste dichter een zoon van Antwerpsche ouders was. Zoo afdoende redenen tot broeder lijke toenadering worden in de huidige omstandigheden nog versterkt door on zen gemeenschappelijken wensch om met alle middelen te ijveren voor de bevordering van den vrede onder alle volkeren. Zulk streven kan alleen door de herkenning van de economische werkelijkheid worden gediend. Aan het nuchter oordeel van het Nederlandsche volk zal de wijsheid van deze stelling niet ontsnappen en in Nederlands staatkundig beleid, meen ik een een dere opvatting te zien van de zending, waartoe kleine vrije landen worden ge roepen. Mijne heeren, Amsterdapi gedije in steeds hoogeren bloei en heerlijkheid". Na deze rede werden ververschingen aan geboden. Koning Leopold onderhield zich vervolgens geruimen tijd met den loco- burgemeester mr. Kropman, met wien hij een opgewekt gesprek voerde. Ook met den burgemeester en wethouder de Miranda hield hij een levendige conversatie, terwijl de Koningin zich eveneens onder de aan wezigen mengde en zich met verscheidene wethouders en raadsleden onderhield. Om tien. minuten voor half twaalf werd afscheid genomen. I 1 "uoi,iicij.» til uuui raai uur pg/11 hoogste gewaardeerd en als een Fit utorische gebeurtenis gevierd |*h i Hen deze enkele woorden dan "grepen worden als te zijn ingege Na het bezoek aan het Prinsenhof werd rechtstreeks naar Soestdijk gereden, waar in het witte paleis van het Prinselijk Paar, dat reeds te 10 uur per auto naar Soestdijk was vertrokken, de lunch zou worden ge bruikt. Koning Leopold en onze Vorstin namen plaats in een groote hofauto, waarvan de kap was neergelaten. Slechts enkele hofdignitarissen en ook minister Spaak alsmede de Nederlandsche minister van buitenlandsche zaken. mr. Patijn. namen in twee volgauto's plaats In langzaam tempo volgden de wagens hun weg langs Damstraat. Rokin, Rem- brandtsplein, Utrechtschestraat. van Wou- straat, Amstellaan en over de Berlagebrug naar de Weesperzljde. Overal langs den weg stonden groepen menschen, die de vorstelijke personen hartelijk toejuichten. Tegen twaalf uur werd Soestdijk bereikt, waar een groote menigte de aankomst stond af te wachten. Aan den middelsten vlaggestok van het paleis wapperde de standaard van de Prinses ten bewijze dat het Prinselijk paar weer thuis was Onder de toejuichingen van het publiek zwenkten de auto's de oprijlaan in voor het bordes van het paleis. Achter de glazen deur was het Prinselijk paar te zien dat de hooge bezoekers met uitgestrekte handen tegemoet trad. Het noenmaal, dat ten oaleize plaats vond. droeg een strikt besloten karakter en was in werkelijkheid een familiebijeen komst, waarbij een graag geziene bezoeker in den intlemen familiekring hartelijk wordt ontvangen. In gezelschap van H. M. de Koningin, heeft de Koning der Belgen hedenmiddag bij het Belgisch monument te Amersfoort een plechtigheid verricht, even sober en eenvoudig als het monument zelf. waar omtrent wij dezer dagen een speciaal arti kel hebben gepubliceerd en waarin van daag een gedenksteen is aangebracht met de volgende Inscriptie: Op 22 November 1938 is dit gedenk- teeken aangebracht in tegenwoordig heid van Hare Majesteit Wilhelmina, Koningin der Nederlanden, door Zijne Majesteit Leopold III, Koning der Bel gen, als getuigenis der dankbaarheid van het Belgische volk voor de edel moedige hulpvaardigheid aan de Bel gische uitgewekenen gedurende den we reldoorlog 19141918 door het Neder landsche volk bewezen." Het was een ontroerend gebaar van den Belgischen Koning dat hij, tijdens zijn ver blijf in ons land, juist op deze plaats een krans wilde leggen, daardoor den nadruk leggende op de herinneringen aan wedcr- zijdsche" hulpverleening en verbroedering tusschen de beide volken, die zooveel ge meen hebben. In Amersfoort bestond voor Koning Leo pold's komst natuurlijk groote belangstel ling De schooljeugd had hedenmiddag vrijaf gekregen en voor zoover de dienster, het toelieten had het gemeentebestuur ook het gemeentepersoneel een vrijen middag toegestaan. De route, welke de Koninklijke bezoekers, komende van Soestdijk, zouden volgen door de gemeente Amersfoort, had een lengte van bijna vijf kilometer, zoodat de bevolking over een grooten afstand zich langs den weg kon scharen om de hooge bezoekers toe te juichen. Reeds vroeg in den middag stond men dan ook in rijen langs den weg, en deze rijen werden gestadig dikker, en vooral in de nabijheid van de bebouwde kom der gemeente stond het reeds spoedig zwart van nt menschen. Ook uit andere plaatsen van het Eem- land en zelfs van verder waren duizenden naar Amersfoort gekomen. De Albr. Kuyper- laan. speciaal het gedeelte tusschen de Pie- ter Jelles Troelstralaan en de Van Limburg Stirumlaan, was aan weerskanten vrij ge houden voor de schooljeugd, die in dichte rijen langs den weg stond en een vroo- lijke, woelige en ongeduldige groep vormde, welke met grooter spanning nog dan de volwassenen de komende dingen verbreidde. De korte oprijlaan, welke van den weg naar het monument le^dt, werd na half drie door infanterle-troepen afgezet, terwijl te genover het monument de eerewacht werd betrokken door het 2e bataljon van het 21e regiment infanterie, ter sterkte van 100 man met acht tambours, vaandel en vaandel- wacht en het muziekcorps van het le regi ment infanterie uit Assen, dat ter rechter zijde voor het monument werd opgesteld. Bij het monument zelf verzamelden zich tegen drie uur veel genoodigden, in de eer ste plaats de burgemeester van Amersfoort mr J. C. graaf van Randwijck, de commis saris der Koningin in de provincie Utrecht, dr. Bosch ridder van Rosenthal, de Amers- foortsche wethouders en de leden van den gemeenteraad, militaire autoriteiten, enz. Aan de achterzijde van het monument, meer naar den onderkant van de berg, was verder ruimte vrij gehouden voor een groot aantal personen, die zich In de oor logsjaren verdienstelijk hebben gemaakt voor het vluchtelingenwerk en in de organi satie daarvan een belangrijk aandeel hebben gehad, dan wel groote offers hebben ge bracht om dit werk mogelijk te maken. AMSTERDAM. 22 Nov. De gebeurtenissen in Duitschland hebben allerwegen heftige repercussies te weeg ge bracht en het Jodenvraagstuk houdt overal de gemoederen bezig. De politieke verhoudin gen. vooral met Duitschland zijn er niet vriend- schappelijker op geworden en onder dergelijke omstandigheden is het niet onmogelijk, dat hieraan ook economische consequenties ver bonden kunnen zijn. Het lijkt dus nog niet veel op de toenadering met Centraal Europa, waarvan men zich, on middellijk na de aankondiging van de vier- mogendhedenconferentie te München. zulke mooie voorstellingen had gevormd. Onder der gelijke omstandigheden behoeft het niet te verwonderen, dat aan den ondernemingsgeest geen nieuwe Impuls wordt ingeblazen en dat ten opzichte van de effectenbeurs de noodige terughoudendheid in acht wordt gehomen. De toestand is op het oogenblik toch van dien aard. dat de fondsenmarkt slechts in bewe ging kan worden gezet, door aangelegenheden welke op gunstige wijze kunnen worden geïn terpreteerd. Ook Amerika levert op het oogenblik geen bouwstoffen voor optimisme. Voor een verder verwijderde toekomst blijft men den economi- schen toestand in de Ver. Staten hoopvol be- oordeelen. doch op het oogenblik is er geen reden tot overdreven blijmoedigheid. In ver schillende takken van het Amerlkaansche be drijfsleven valt een kleine achteruitgang waar te nemen Deze inzinking houdt verband met de gebruikelijke seizoensinvloeden, die zich dit jaar eerst laat in den herfst doen gevoelen en vormt op zichzelf dus niets bijzonders en is hoegenaamd niet verontrustend, Op de Amerikaansche beurzen heeft men echter flinke prikkels noodlg. want de gunstige berichten omtrent het zakenleven waren onge veer gemeengoed geworden en hadden niet meer zooveel uitwerking als enkele maanden geleden. Het ligt dus voor de hand. dat mede- deelingen, welke op een achteruitgang wijzen, al ls die dan ook van natuurlijken aard. geen hausse-stemming te voorschijn kunnen roepen. Voorzoover Uit de berichten uit Amerika valt np te maken, rekent men aldaar voorlooplg niet op een krachtige koersstijging. De middagbeurs. Het gevoel van onbehaaglijkheid, waardoor de effectenbeurzen en niet het minst de beurs te Amsterdam zich de laatste dagen hebben gekenmerkt, is nog niet verdwenen. Uit alles viel op te maken, dat de beurs op het oogen blik onder Invloed staat van de politiek, die meer in de richting wijst van een verwijdering dan van een toenadering tot Duitschland. De ondernemingslust was heden weer zeer gering en de markt had een stil verloop en daarbij een ongeanimeerd voorkomen. De koersen waren vergeleken bij gisteren niet veel veran derd, doch de fondsen, waaruit de stemming moet worden opgemaakt, werden meerendeels een kleinigheid lager afgedaan. Op de Suiker- afdeeling werden H.V.A.'s een paar punten la ger ingezet, doch reeds spoedig werd een op- waartsche richting gevolgd en ook de minder courante soorten boden vrij goed weerstand aan de lustelooze tendenz. zij het dan ook dat de noteeringen iets lager kwamen. De Nlvas heeft den verkoop van superieur uit den oogst van dit jaar voor export stop gezet. hetgeen een aanwijzing vormt dat de voorraden superieur grootendeels zijn uitver kocht. Voor superieur uit den komenden oogst echter kunnen biddingen worden gedaan echter tegen prijzen welke tien cents hooger zijn dan de huidige prijzen. Dit wijst cr op. dat de cen trale verkoopsorganisatie de situatie niet slecht beoordeelt. Rubberfondsen werden op kleine schaal verhandeld; alleen Amsterdam Rubbers gaven blijken van aanwezigheid, waarbij op een lichtelijk verlaagd niveau werd gehandeld. Tabakken en Scheepvaartaandeelen waren ook thans weer volkomen verwaarloosd. In Petroleumaandeelen ging weinig om. Ko ninklijken kwamen een kleinigheid lager te liggen. Van Industrieelen was de aardigheid geheel af. De Phillps-aandeelen openden op on geveer het peil van de vorige slotnoteering en zakten vervolgens nog een paar punten in. Fokkeraandeelen kwamen beneden 360*7Op de Amerikaansche afdeeling was niet veel te doen. De belangstelling ging voornamelijk uit naar Staalaandeelen en Koperwaarden. In weer wil van de kleine koersverbetering in Wallstreet j werd aan het Damrak meerendeels even of on geveer op de vorige slotprijzen gehandeld. De beleggingsmarkt gaf weinig affaire. De Nederl. j staatspapieren waren nauwelijks prijshoudend. I Van de Oude Schuld werden de drie procents obligatiën lager genoteerd Fransche fondsen waren wat beter gedisponeerd Duitsche waarden trokken slechts weinig attentie. Een bepaalde I stemming viel hiervoor niet op te geven. WISSELKOERSEN Londen 8.59'/» (8.62 3/4) Berl. 7360 <73.65), Parijs 4.81'/» (4.83 1/4), Brussel 31.07'/» <31.10), Zwitserland 41.52 (41.51). Kopen hagen 38.37'/- (38.52'/»), Stockholm 44 30 (44.50) Oslo 43.20 <43.37'/»). New York 1.83 3/4 (1.83 15/16), Praag 6.31(6.32'/»), Lire Bapkpapler 6.35 <6.50). Prolongatie Part. disc. 18; Daggeld 1/4; Reglstermarken 32 7/8; Crediet Speer- marken 8 3/8; Effectensperrmarken 9 3/8; Reismarken 48; Bankpapier 27. Tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren. Men zie voor Nagekomen Berichten pag. 3 van het Tweede Blad. De Koninklijke familie en de Belgische Kcsiing zullen morgen de reis van Am sterdam naar 's-Gravenhage per auto ma ken. De vorstelijke personen zullen daarbij van het viaduct aan den Leidsclien straat weg. waar zij te ongeveer half vier wor den verwacht, de onderstaande route vol gen: Leldschestraatweg, weg door het Haagsche bosch. Boschbrug, Korte Voor hout. Lange Voorhout (beschelpte midden pad) Kneuterdijk. Heulstraat, palels Noordeinde Tegen half vijf zal de Koning het paleis verlaten om een bezoek te brengen aan de Belgische legatie, Jacob Catslaan. Hij zal den volgenden weg rijden: Noordeinde, Zeestraat, Scheveningscheweg, Carnegie- laan, Tolweg, Jacob Catslaan. Langs de zelfde route keert hij in den vooravond terug Om 7.25 uur vertrekt de Koning opnieuw naar de legatie om aan te zitten aan het gala-diner, door Zijne Majesteit aangebo den. Twintig minuten later gaat de Ko ninklijke familie eveneens van het paleis naar de Belgische legatie langs de reeds genoemde route. Waarschijnlijk omstreeks 11 uur zullen Hunne Majesteiten naar het paleis Noordeinde terugkeeren. Blijkens de door den burgemeester van 's-Gravenhage vastgestelde politiemaatrege len zullen de wegen, waar langs de Konink lijke stoeten zich morgen zullen bewegen, zoowel bij den intocht als bij het gaan van het Koninklijk paleis aan het Noordeinde naar de Belgische legatie en terug, alsmede bij het vertrek van genoemd paleis naar het station Hollandsche Spoor, voor het ver keer worden afgesloten. Echter zal, ten behoeve van het door gaande verkeer, op eenige kruispunten het dwarsverkeer worden doorgelaten tot een zoodanig tijdstip, als door de politie zal wor den mogelijk geoordeeld. Ook zal het gedeelte van den Leidsche- straatweg tusschen den Benoordenhout- scheweg en de viaduct zoo lang mogelijk open blijven voor het doorgaande verkeer en wel vermoedelijk tot ongeveer kwart over drie. De intodhtsroute wordt afgesloten te 2 uur; het dwarsverkeer op de Laan v. Nieuw Oost Indië en op de BoschlaanJozef Israèlslaan blijft mogelijk tot ongeveer kwart over drie. Het verkeer zal, na het passeeren van den Koninklijken stoet, zoo spoedig mogelijk weder vrijgegeven worden. In de route tusschen het paleis en de Bel gische legatie zal voor het dwarsverkeer ge legenheid blijven tot het dwars oversteken op de kruisingen HoogewalMauritskade en Laan van MeerdervoortJavastraat Deze doorlaatopemngen zullen gesloten worden telkens een kwartier vóór de stoe ten zullen passeeren. Donderdag zal de weg tusschen paleis en station H.S om halftien worden afgeslo ten. met doorlaatopeningen voor het rijver- keer in de Amsierdamsche- en Stille Veer kade. Bierkade. Dunne Bierkade. Groene- wegje. Hoefkade. Oranjelaan. Deze zullen om kwart over tien eveneens gesloten worden en gesloten blijven tot omstreeks halftwaalf. In dien tijd zal het verkeer Oost-West v.v. niet kunnen plaats vinden tusschen MauritskadeHoogewal eenenzijds en Waldorpstraat anderzijds. Treinreizigers zullen het station Holland sche Spoor kunnen bereiken langs een door- laatopening op den Stationsweg (zijde on even hulsnummersl en op het Stationeplein 'zijde bagage-ingangi Reizigers, die vanaf de zijde Rijjwijksche dein komen, zullen de doorlaatopenin.g Stationsweg kunnen bereiken via Oranje laan. Per voertuig zullen treinreizigers kunnen rijden, hetzij tot den hoek Stationsplein- Jan Blankenstraat, hetzij tot de Hofwijck- straat. LEIDEN. 2 Nov. Vette Varkensmarkt Aan voer 177 zware 50. 51, 52, 8 lichte 4647. Han del goed. LEIDEN, 21 Nov. Coop. Groenten-, Fruit- en Bloemenveiling-Ver. ..Leiden en Omstr." Roode kool 12.30; Sav. kool 1.502.30; Gr. kool 1.403.20; Boerenkool 2.704.30; Rapen 2.20—2.30; Prei 1.50—2.90; Kroten 1.10—1.70; id. gekookt 4—6; Uien 0.60—3.30; Peen 1.50—5.10; Spruiten 2—14; Andijvie 2—6; Sla 25; Nero 6.40—9; Druiven 18—34; Snijboonen 1639; I Stokboonen 4647; Witloof 818; Spinazie 14 20; Tomaten: A 2—16.40. B 2—20.20. C 2—12.40, CC 25.40. Per 100 stuks: Andijvie 0.901.20; Bloemkool 1.508.40; Slade 0.402.30; Knol- selderie 13.80. Per 100 bos: Pieterselie 1.10 1.70; Radus 0.70—1.20; Selderie 0.30—1; Bleek- selderie 313; Peen 3.50—6; Raapstelen 40. BODEGRAVEN. 22 Nov. Aangevoerd 230 par tijen Goudsche kaas. alle met rijksmerk. totaal 10.350 stuks, wegende 93.150 KG. Prijs met R.M. 1ste soort f.2728; 2de soort f.2426; zware tot f. 29. Handel matig. HAZERSWOUDE, 21 Nov. Aanvoer 2486. eieren. Kippeneieren 3.955.55; Eendeneieren 3.15; Hanen 55—75. HONSELERSDIJK. 21 Nov. Centr. Westl. Bloemenveiling Spectrum 3.60; 6.20; Salmon 2.80. Rose 4.50—7 60; Wit 2.40—6.70; Geel 3.20 —5.10; Gemengd 5.30—7.40; Topsy 5.20; Koko- mo 4; R. Alwood 4.505.20; Gerbera 6.808; Jap. Lelie 4 405.60; Calla 9—16; Rozen 1.80— 6.60; L. Germ 512: Sax Export 512; Pres. de Lange 3—7.10; Red Cavel 8—14; Yellow 10 14; Wooiman 69; Favoriet 12; Plumosa 18 33; Sprengerie 1321; Freesla 1229; Herco 5—19; Wilcox 6—11; Bilendel 5—10; Red 5—12; Westlandia 58; G. Seal 713; Jozef 57; Tros Germ 1020; Pres. de Lange 1618; Buc kingham 1011; May Wallage 21. KATWIJK a. d. RIJN. 21 Nov. Bloem kool 1 3.50-5.50; Idem II 1.50-2.30; Waspeen 60- 85; Kroten 3055; Roode kool 1—1.30; Gele kool 11.40; Groene kool 2.403; Uien 2.25 2.90; Andijvie 2535; Boerenkool 1821. LEIDSCHENDAM. 21 Nov. Kropsla le srt. 1—3.50, 2e srt. 0.50—1.20; Stoofsla 2—5.20; Peen 26.80; Tomaten; midd. 2.504.50. gr, ronde 2.60—5. 2e srt. 1.80—3.50, 3e srt. 1—1.40. bonken 24; Andijvie 2—4.50; Spinazie «4 Kg» 16—78; Prei 1.50—2.50; Seldery 0.30—1.50; Druiven 1217. NAALDWIJK. 21 Nov. Veilingen v. d. Bond Westland Alicante 3642; Frankenthaler 60; Colman 25; Champignons 70; Dubb. boonen 42; Enk. boonen 4748; §njjboonen 33; Frambozen 70; Tafelappelen 16; Stoofappelen 1522; Wit- lof 14; Rapen 20; Uien 50—55; Andijvie 12—17; Tomaten A 5565. B 55, C 30—50; Spruiten 1.10—140; id. 2e srt. 40—80: Roode kool 110 120Sav. kool 1.50; Groene kool 2.203.50; Chin, kool 1.40: Selderv 1.10; Radijs 6080; Kelen 1.30; Eieren 3.80—4.30. PURMEREND. 22 Nov. Verhandeld 15 par tijen kaas. wegende 33.000 KG. Handel matig. Hoogste prijs f22.50. Kleine boerenkaas f. 722. Volvette f. 1—27 per 100 KG.; Boter f. 1.50—1.56 per Kilo; Runderen totaal 689 stuks. Vette koeien 6470 ct. per Kilo; Geldekoeien f. 115 175 per stuk; Melkkoeien f. 180260 p. stuk; Stieren f. 0.460.52 per Kilo; Paarden f.70 120 per stuk; Vette kalveren 3048 ct. per Kilo; nuchtere kalveren voor de slacht f. 7—12 per stuk; nuchtere kalveren voor de fok f. 1118 p. stuk; Vette varkens voor de slacht f. 0.510.53 per Kilo; Magere varkens f.2232 per stuk; Biggen f.1319 per stuk; Schapen f.2026 per stuk; Bokken f.214 per stuk; Kipeieren f4.60 5.10 per 100; eendeieren f. 2.70 per 100; Oude kippen en hanen 40—45 ct, per Kilo; Konijnen f. 0.301.75 per stuk; Eenden 2060 ct. p. stuk: Duiven 40 ct. per paar; Ganzen f. 2.50—3 per stuk; Zwanen f,3.25 per stuk. Coöp. centrale elerveiling Furmerend G.A.: Aanvoer 90.000 eendeieren, prijs f. 2.752.90; 70.000 kipeieren: 65 66 KG. f. 5/75—5.30; 63 64 f. 5.15—5.25; 60 62 KG. f. 4.955.15; 58 59 KG. f. 4.90—5; 56 57 KG. f. 4.60—4.80: 53 55 KG. f. 4.20—4.50; 50 52 KG. f. 3.60—4.05 45 49 KG. f. 3-35—3.65. RIJNSBURG, 21 Nov. Bloemenveiling Herco 814; Gold 612; Wijnandel 812; Flory King 58; Mont Blanc 1214; West landia 12—15; Wilcox 14—17; Pulling 4—7; Germ 46; Saks 68; Witte Lelies 2.80—4.60. RIJNSBURG. 21 November. Groehtenveiling Aardappelen 5060; Kroten 4055; Wasch- peen 40—70; Roode kool 1—1.60; Gele kool 1— 1.20; Groene kool 2—3; Uien 2.50—3. ROELOF AR ENDSVEEN, 21 November Spinazie 10: Sla 0.302.80 «aanvoer 1520 kis ten i; Tomaten: A 0.90—1.80, B 1.25—2.35. C 0.80 —1 50. CC 2550, bonken 0.801.40 (aanvoer 724 bakken). ROTTERDAM. 21 Nov. Binnenl. Granen Haver 6—6.75; Chev. Gerst 7.40—7.80; Winter- gerst 7.25—7.50; Rogge 7.25—7.75; KI. gr. erw ten 910 «prima kwal. hooger) Schokkererwten 10—11.25 «prima grove kwal. daarboven); Br. boonen 23—26.50; Kogelboonen 30—33; Voer- lljnzaad 8.259; Karwjjzaad 19.5020.50 (incl.); BI. Maanzaad 2425 (incl.). ROTTERDAM. 22 November. Totale aanvoer 4904.waaronder 181 paarden, 12 veulens, 1694 magere runderen. 920 vette runderen, 25 vette kalveren 591 graskalveren. 881 nuchtere kalve ren. 514 schapen en lammeren. 7 varkens, 79 bokken en geiten. - Prijzen p. KG.; vette koeien lste kwal. 72 ct.. 2de kwal. 59 ct., 3de kwal 38 48 ct vette ossen resp. 68, 58. 3348; stieren resp. 64. 57, 50; vette kalveren resp. 125, 115, 80 90; schapen resp. 45. 36. 30; lammeren resp. 50. 45. 42; graskalveren 2de kwal. 52. 3de kwal. 42; nuchtere kalveren resp. 45. 40. 35. slacht- paarden resp. 46. 40. 30. - Prijzen per stuk: schapen lste kwal. f. 23. 2de kwal. f20. 3e kwal. f.17; lammeren resp. f 17. f.14, f.12; nuchtere slachtkalveren resp. f. 11. f.8. f.6; nuchtere fok- kalveren resp. f.23. f.25, f.20; slachtpaarden ïesp. f.200. f 160, f.90; Werkpaarden resp. f310. f.250. f 100; hitten resp. f.225, f.200. f. 180; stie ren resp. f 285, f.215. f.150; Kalfkoeien resp. f.315. f.280. f. 180; melkkoeien resp. f.310 f250 f 185; varekoeien resp. f.200. f.160. f 120 pin ken resp. f. 150. f. 120. f.100; Graskalveren f 50 f.40, f.30; bokken en geiten resp. f lp, f. 3 f. 5. TER AAR. 21 Nov. Centr Veiling Andijvie 12—20; Boerenkool 19: Slavellen 9; Druiven 16 Uien 2.403.50; Spruitkool 6.70—7; Roode kool 1—140; Chin, kool 1.60—1.90; Groene Sav. 2.80" Kroten 90; Sla 0.50—1.70; Bloemkool 1.50—4; Tomaten 14.40. ZOETERWOUDE. 21 Nov. Eiorenveiling Aanvoer 1700 stuks. Kippeneieren 4.80—5.20; Kuikeneieren 44.30Kaas 29; Kippen 20—50; Hanen 0.801.10; Duiven 10; Konijnen 0.17— 1.90. s—i

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 3