Uit de Rijnstreek LEIDSCH DAGBLAD Tweede Biad feaaag 21 Kovemasr 1922 De plechtige installatie van Pastoor Z. de Korte Opnieuw gevallen van Kinderverlamming te Alphen NOORDWIJK BINNEN. Gevonden: een linnen boodschappen- tasch, een rljwielbelastlngmerk, een groene ceintuur. Inlichtingen uitsluitend des Woensdag en 's Zaterdags va nl8 tot 19 u., ten politie-bureele te Noord wij k-Binnen. NOORDWIJKERHOUT. Raadsagenda. pe Raad komt Donderdag a.s des nam. te 7 uur in openbare vergadering bijeen Agenda: 1. Ingek. stukken, 2. Aanbieding der gemeenterekening, dienst 1937. 3. Aanb. der begrooting voor het grondbedrijf voor 1939, 4. Aanbieding der gemeente-begroo- ttng voor 1939, 5. Behandeling begrooting voor 1939 van den schoolartsendienst. 6. WUz'6lnS der begrooting, dienst 1938, 7. Schrijven van Ged. Staten ter zake van de laatste wijziging der wegenbelasting. Met ingang van 1 Dec. a.s. Is de assi stent bij 's Rijks Belastingen, de heer F. p. Schreurs, overgeplaatst van Stampersgat (N.Br. i naar hier. De werklledenver. „Leo XIII" benoemde tot haar secretaris de heer C. de Winter, die de benoeming heeft aangenomen. In café „De Zwaan" hield kapelaan Schreden een lezing voor den R.K. Mid denstand met het onderwerp: „Wegberei ders en wegblijvers", waarvoor veel belang stelling bestond. De afd. Noordwijkerhout van den R.K. Volksbond zal aan 600 kinderen der leden een prettig Sinterklaasfeest bezorgen. Een der grootste bloemist-firma's al- bier gaf Zaterdag ontslag aan een twintig tal werklieden, die niet vóór Maar 1939 weer te werk gesteld kunnen worden. RIJNSBURG. Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna Willem\jntje. D. van C. v. d. Mev en T. J. v. d. Kwaak. Overleden: Adr. de Mooy 5 mnd., Z. van T. 6e Mooy en J. Durleux. SASSENHEIM. Raadsagenda. De eerstvolgende gemeenteraadsverga dering zal worden gehouden op Dinsdag 29 November a.s. Tot kerkvoogd der Ned. Herv. Kerk ls ln de plaats van den heer J. P. Ouds- hoorn. die wegens gevorderden leeftijd ik zoodanig bedankt had, gekozen de heer C. L. Vis. VOORHOUT. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Cunera Quirlna, d. v. L. F. Zonneveld en A. P. de Klerk. Gehuwd: Gerardus Mattheus Theodorus van der Klaauw, 26 J.. met Margaretha Johanna Hll- gersorr,. 24 J., won. te Lelden. De werkloosheid. In het afgeloopen zomerseizoen heeft het gemeentebestuur zich voor het ver heugend feit geplaatst gezien, dat ln de maanden Juni, Juli, Augustus. September tn October, geen ondersteuning noodig was. Dit was voornamelijk het gevolg van het feit, dat verschillende arbeldsobjec- ten ln werkverschaffing konden worden uitgevoerd, alsmede van de in Juni ver kregen Inschakeling van mannelijke ar beiders in het bloembollenbedrijf. In dezelfde vijf maanden van het vorig jaar waren er in Juni gem. 68, ln Juli sem. 28, in Aug. gem. 34, in 6ept. gem. 59 tn in Oct. gem. 67 ondersteunde werk loozen. Er ls dus dit seizoen een mooie verbetering geweest. Het aantal werkloo- ten bedraagt thans 54. Bij besluit van B. en W. alhier ls de heer M. Kortekaas. ambtenaar ter ge meentesecretarie alhier, benoemd tot se cretaris-penningmeester van het comité 9. tot verleening van extra-steun aan werkloozen, terwijl hij tevens belast is met he uitvoering der spaarregeling voor werkloozen. alsmede steunultkeering aan kieine tuinders. VOORSCHOTEN. Ned. Christen Vrouwenbond. Gedurende een tweetal dagen heeft de judeeling van den Ned. Christen Vrouwen hond in liet Ambachtshuls verkoopdagen Wkganiseerd, waarvan de opbrengst ten Soede komt aan de uitdeeling aan behoef- "Sc gezinnen ln deze gemeente, die van andere uitdeellngen uitgesloten zijn. De verkoopdagen hebben netto opge wacht f. 248 62. In Juli was voor dit doel met een collecte opgehaald f. 157.92, zoodat voor dit mooie "el bijeen is gebracht f. 406.54. Bijeenkomst „Keuchenius". De A.-R. studie- en propagandaclub ,-Keuchenius" vergaderde ln de zaal ach- 'fr Pc Geref. Kerk. onder leiding van den new H. van Veen. De heer E. Sparrlus behandelde het onderwerp „Volkenbond en Vrede". tijdens de levendige discussie kwam vooral de vraag „Heeft de Volkenbond be- «aansrecht?" naar voren. De heeren A. de Wit en C. L. v. d. ™et', gekozen tot ouderling en diaken an de Geref. Kerk, hebben deze bcnoe- ®ng aangenomen. De heer M. F Berk- gekozen tot ouderling, heeft voor «0 benoeming bedankt, zoodat voor deze feature een nieuwe verkiezing moet wor- n zchouden. WARMOND. De Bazar der Warmondsclie Wijk verpleging is geslaagd! u? 'f®15'6 avond van de bazar ten bate w,e Warmondsche Wijkverpleging sellin z'c!l in een overweldigende belang- verhougen De medewerking van de it^jjondsche Fanfare was hieraan niet organisatoren van dezen bazar kun- jJO'ogricn op een prachtig resultaat! lot i1 allcs zoo goed als verkocht en ver- ij J™ ham mevr. Langelaar het woord fenente het muziekcorps hartelijk wei- Het stemde spr. tot dankbaarheid, dat ook zij deze woorden tot de hare kan ma ken. „Als altijd" is Warmond's Fanfare ons weder terwille! Spr. bracht den muzikanten tenslotte har- Spr. herinnerde zich nog, dat de vroe gere beschermheer wijlen baron van Heemstra, een concert-avond van u opende met de woorden ..Als altijd Ls de zaal goed bezet", waarop de heer Van Heemstra een reeks van voor uwe Vereenlging vleiende feiten liet volgen, waaraan de woorden Als altijd" voorafgingen, telljk dank voor hun tegenwoordigheid Voorts de dames van het Bazar-comlté, dc verkoopsters aan de stands, bij de ver lotingen en attracties en de heeren, die daarbij behulpzaam waren en de firma's van Nelle. vertegenwoordigd door den heer Bink uit Lelden. Een hartelijk applaus beloonde spr. voor haar sympathieke woorden en nadat de Warmondsche Fanfare nog een afschelds- marsch had geblazen werd de bazar geslo ten en keerde een leder tevreden huis waarts. WASSENAAR. Propaganda-avond Luchtbescherming. In Kasteel Oud Wassenaar werd door de afd. Wassenaar der Ned. Ver. voor Lucht bescherming een propaganda-avond ge houden. Als spreker trad op de heer drs. A. van Vianen. uit Leiden. De voorzitter de heer G. B. Fortuyn opende en betreurde de betrekkelijk ge ringe opkomst (50 dames en heeren). Ver der deelde hij mede dat zich een 250-tal personen had aangemeld als lid. Hierna hield de heer Vianen zijn lezing, waarover wij reeds meermalen schreven. De heer Demmenie verklaarde, hoe de luchtbescherming ln Der. Haag is geregeld. Ook hij wees op den plicht van ieder Inge zetene om voor zlchzelve en anderen ln tijd van nood te doen, wat tn zijn vermogen ls en wekte allen op lid van de vereenlging te worden. Tenslotte vertoonde dc heer van Vianen lichtbeelden van bommenwerpers, brisant bommen-afweergeschut. loopgraven, gra naattrechters. schuilplaatsen en aange richte verwoestingen in Shanghai. „Draagt Elkanders Lasten". In Het Wapen van Wassenaar werd de algemeene ledenvergadering gehouden van de Ver. voor Zlekenhuisverpleglng „Draagt Elkanders Lasted". Na het openingswoord van den voorzit ter, waarin hij o.m. het 15-iarig bestaan der vereeniging memoreerde, bracht de kassier zijn verslag uit, waaraan te ontlee- nen. dat de Inkomsten waTen f. 11.933.25, de uitgaven f. 12.373 62, de reserves f. 15 262.73. Verpleegd werden 172 personen met 3131 ligdagen. Vervoerd werden 187 personen. Het pr. aftr. bestuurslid K. v. d. Bosch werd herkozen. Als commissaris werd her benoemd de heer J. A. Veelo Sr.. terwijl in de vacature ontstaan door het overlijden van den heer P. de Jong als commissaris werd gekozen de heer S. Ouwerkerk. Besloten werd om in de contributie de uitkeering per verpleegdag, het aantal ver- pleegdagen en de uitkeering voor foto's en röntgenöloglsche behandeling géén ver andering te brengen, voorts, dat voor alle vervoeï van patiënten op alvies van den geneesheer zal worden betaald, zulks voor één Jaar als proef. Een referendum ten aanzien van de stichting van een operatiefonds zal onder de leden worden gehouden. De vereenlging zal worden aangesloten bij de Federatie van Vereenigingen voor Zlekenhuisverple glng. Bijeenkomst Chr.-Hist. Jongerengroep. In het gebouw voor Chr. Belangen hield de Chr.-Hist. Jongerengroep „Wassenaar" een propaganda-vergadering. De voorzitter, de heer P C. Dekkers, opende met gebed en Schriftlezing, waarna hij memoreerde, dat de groep thans het 8ste vereenlglngs- jaar ls Ingegaan. Spr. hoopte, dat nog meerderen zich zullen aansluiten. Ds. L Langman van hier sprak over .Be zinning op het Beginsel". Het .volk k aan de overheid gehoorzaamheid verschuldigd. Voor slechts één geval geldt niet niet, n.l. als men niet belijden mag Jezus Christus als Heer de schepping. Dit is een strijd, die er altijd geweest is. Hierin ligt een eigen recht voor ons volk, dat mag spreken in het parlement. Moge dit zoo blijven! Over de verhouding: Staat, Kerk. merkte spr. op. dat de kerk vrij moet zijn. Hoe jammerlijk is die vrijheid ln den totali- tairen staat zoek. Ook ln de politiek moet men Christen zijn. Kerk en Overheid, zij hebben eikaar noo dig. Zij hebben belde mede te werken tot verbreiding van Gods eer. Tenslotte werden eenlge films vertoond van recente nationale gebeurtenissen, ter wijl het geheel werd opgeluisterd door pia nomuziek van mej. A. v. d. Kooy. Een bloe menhulde en een dankbaar applaus aan de pianiste getuigden van haar succes. Het was voor de Chr.-Hist. Jongeren groep een goed geslaagde avond; 17 nieuwe leden werden ingeschreven. Propaganda-avond C.N.V. De Chr. Besturenbond organiseerde in het Dorpshuis een propagandavergadering, deel uitmakende van de November-actie van het Chr. Nat. Vakverbond. Na opening door den voorzitter den heer D. v. Bame- veld sprak de heer J. Goote, hoofdbestuur der van den Alg. Ned. Chr. Ambtenaars Bond over: „Ons beginsel is onze kracht". Telkenjare is het onderwerp, dat door het C N V. aan de orde gesteld wordt, ver schillend. fn dell tijd van opgang was het ..zegen verplicht", en daarna „voortvaren" waarvoor de aandacht werd gevraagd. Dit jaar komen wii zeggen: „Ons beginsel ls onze kracht Dat wij ons hierop bezinnen ts broodmoodig. Want wie zou meenen, dat Nederland met zijn 113.000 Chr. georgani seerde arbeiders aan den kop staat, zou zich deerlijk vergissen. Als men de leden van de confeosioneelea bonden samentelt, blijft dit aantal nog beneden het N V.V. En dat in een land waar nog zoo vele Chr. arbeiders niet of verkeerd zijn georgani seerd! Het is eigenlijk een aanklacht tegen onze lauwheid. Propaganda moet gevoerd worden omdat zoo gauw vergeten wordt wat het waard is een Christelijke vakbe weging te hebben. Ons beginsel is verankerd ln God on feilbaar Woord en daarom eeuwigheids- beglnse' zoodra de biil zou worden gelegd aan dezen -rondslag dan ls daar geen onderscheid meer tusschen ons en andere organisaties en zoü de Christelijke vakbe weging haar bestaansrecht verliezen. Door haar beginsel is de Chr. vakbewe ging tot zegen voor vele werkloozen en werklooze jeugd Het C.N.V, wil met de Re geering samenwerken tot oplossing van sociale en maatschappelijke nooden. Dat is onze trots en onze eer. Omdat wij ons beginsel hebben gebaseerd op Gods Woord behoefden wij ln tegenstel ling tot anderen bli verandering van re- geerstelsels of wijzigingen in economische toestanden niet van koers te veranderen. De stuwkracht en zuiging van een be ginsel kan zoodanig ziin. dat een geheel volk wordt meegesleept, zie b.v. Rusland en Duitschland. Daarom moet in Nederland het Chr. be ginsel worden uitgedragen. De mensch is wreed en onbetrouwbaar. Alleen God die den mensch schiep blijft getrouw en Hij geeft Zijn volk den zegen. Ook in het stoffelijke en sociale hebben wij God te dienen, want Zijn naam moet eeuwig eer ontvangen. Hierna hield de bekende dierenvriend de heer J. Luberti een Interessante causerie over .Kleine roofdieren". Een filmvertoo- ning daarover kon weger.: een defect aan he- toestel niet doorgaan. Dc voorzitter deelde nog mede dat het in de bedoeling ligt een Kerstfeestviering voor werkloozen te organiseeren waarna de heer J Groote sloot met dankgebed. De najaarscoüecie voor de zending ge houden in de Ned. Herv. Gem. heeft f. 1448 81 opgebracht ZOETERWOUDE. Vergadering IJsclub Zoeterwoude. De IJsclub Zoeterwoude vergaderde in het café van den heer J. Roeleven. Ds voorzitter, de heer van Leeuwen, opende de druk bezochte bijeenkomst. Spe ciaal heette hij den burgemeester, den heer H. J. J. A. Smeets, welkooi. De voorzitter deelde o.a. mede, dat oud- Burgemeester P. C. A. M. Wap had bedankt als eere-voorzitter der IJsclub, wlcn spr dank bracht voor alles wat hij in het be lang der IJsclub had gedaan. Uit het Jaarverslag van den secretaris, dat zonder eenige opmerking werd goedge keurd. bleek, dat het ledental van 236 was gedaald tot 231. Het beschikbare kassaldo bedroeg f.900.—. Het financieel verslag van den penning meester gaf aan inkomsten f. 1061.55 en aar. uitgaven f. 110.55, zoodat een batig saldo AARLANDERVEEN. Vergadering van den R.K. Volksbond. De R.K. Volksbond vergaderde in de zaal van den heer W. v. d. Berg onder voorzit terschap van den heer M. Heijman, die in het bijzonder den geestelijken adviseur en den spreker den heer Steinmetz welkom heette. De heer Steinmetz zette op duide lijke wijze het wetsontwerp van minister Romme betreffende den kindertoeslag uit een en wees erop, dat er door de R.-K. ar beidersorganisaties reeds veel voor het geestelijke en stoffelijk welzijn der arbei ders, gedaan is. De regeling voqr het as. St. Nicolaas- fcest werd aan het bestuur overgelaten. Na behandeling van eenige interne za ken, volgde sluiting. ALPHEN. REDE VAN DEKEN' HOÏMULLE. Gistermorgen had in de R.K. kerk de plechtige installatie plaats van den nieuw benoemden pastoor Z. de Korte, eertijds hoogleeraar aan het Semina rie te Warmond. Deze installatie werd verricht door deken Homulle uit Leiden, volgens de Liturgie van het Bisdom Haarlem. Voor den aanvang werd deze liturgie aan kerkgangers uitgereikt. De belangstelling voor deze plechtigheid was zéér groot, zoodat het kerkgebouw- tot in alle hoeken was bezet. Bij het binnenkomen werd de nieuwe pastoor door deken Homulle, waarbij bei den waren gekleed in superpli en witte stola, naar het altaar geleid. Nadat de benoemingsbrief van den Bis schop was voorgelezen, opende hij de ta bernakel, stélde het H. Sacrament ter aan bidding uit en bewierookte dit op de ge wone wijze, waarna werd gezongen de Hymnus: „Veni Creator Spiritus". Nadat pastoor de Korte daarna knielend op de onerste trede van het altaar den eed had afgelegd, werden hem door deken Homulle op gebruikelijke ceremonieele wijze de sleutels der Kerk. de Kelk, het Misboek en de te samen gevouwen priesterlijke gewa den uitgereikt. Nadat de tabernakel daarop werd geslo ten, gingen beiden achtereenvolgens naar den preek- en biechtstoel, het doopvont en sacristie om daarna naar het altaar terug te keeren. waarbij de nieuwe pastoor wederom knielde en deken Homulle hem Installeerde en bevestigde om daarna met gebed te eindigen. Na deze plechtigheid volgde het opdra gen van een H Mis met 3d gebruikelijke geestelijke assistentie en zang van het kerkkoor onder leiding van den directeur den heer S. v. Leeuwen, terwijl het orgel werd bespeeld door den heer Verkleij. Tijdens deze mis werd door deken Ho- Hulle een korte predikatie en toespraak tot de parochianen gehouden. Deken Homulle wees eerst op de onna- speurlijkheden Gods. Het Woord zegt dan ook terecht: Ulieder gedachten zijn niet Mijne gedachten. De mensch wikt doch God beschikt. Menschelijke bereke ningen falen, doch Gods wijze raad nim mer en ooit. In tegenstelling dan ook met het zilveren feest, dat de parochianen had- ^De eerste gedachte geldt ooor de beste. JVlaar tote met ooer- haastlng of met trage schroom- ualllgheid handelt, doet uaak uerkeerd. "Dan Ls dus de twééde gedachte de beste. <£n als de eerste gedachte leoertraan ls, zal "Dralsma can \3alkenburg s leoertraan de beste zijn. J543 «Ingez. Med.) van f951overblijft. Hiervan was bij de Spaarbank belegd een bedrag van f 945.—. De con-trole van boeken en kas geschiedde door de heeren J. van de Ruit en J. van Leeuwen Met alg. st. werd de penningmees ter gedéchargeerd,. Hierop werd burgemeester Smeets tot ee re-voorzitter benoemd. De heer Smeets dankte hiervoor hartelijk. Het loon is voor het komend seizoen be paald op f. 1.50 per dag, terwijl bij te werk stellen van 2 of meer personen uit één ge zin deze meerdere personen f. 1.per dag zullen ontvangen Bovendien wordt een kindertoeslag verleend van f0.10 per dag en per kind. In den as. wiinter zullen bij vriezend weer 3 wedstrijden georganiseerd worden. De heer Th. C. Berg werd herbenoemd als bestuurslid. De heer Parlevliet (aftredend) heeft zich, in verband met zijn hoogen leef tijd. niet meer herkiesbaar gesteld. Hij werd met alg. st. en onder dankzegging voor de vele diensten, tot eerelid benoemd. In diens plaats werd, eveneens met. alg st. tot be- sturslid gekozen de heer A J. van Vliet. De eere-voorzitter, de heer Smeets, deelde nog mede, dat hij voor de a.s. wedstrijden een eersten prijs beschikbaar stelt. Hierna volgde sluiting met verrassingen. ZEVENHOVEN. De Werkverschaffing. De Minister van Sociale Zaken heeft thans goedkeuring verleend aan het werk verschaffingsplan van den polder Zeven hoven. n.l. de verbetering der waterïoozing Geraamd is, dat hiermee de somma van f. 4300.aan loonen gemoeid is. De collecte in de Herv. Kerk voor de restauratie bracht f. 36 op. den willen vieren ter gelegenheid van het 25-jarig pastoraat van wijlen hun herder en leeraar pastoor J. M. Hellegers, werd aeze weggenomen. God bleef echter deze parochie genadig en spr. feliciteerde de parochianen met de benoeming van prof. Z. de Korte, dien hij reeds jaren persoon lijk heeft gekend en die zeker voor allen een trouw vriend en vader zal zijn. Gelet op de verantwoordelijkheid is hii eener zij ds met heilige vrees vervuld, doch ander zijds met heilig Godsvertrouwen, dat hij voor deze taak gesterkt zal worden. Ook pastoor de Korte feliciteerde spr. dan met de benoeming van het opzicht van den H. Bonifacius parochie van Al phen a. d. Rijn, om tenslotte de parochia nen te wijzen en op te wekken tot onder worpenheid en gebed voor hun nieuwen pastoor, omdat diens werk gezegend zal worden, gedachtig aan de woorden: ..Zoo God zelf het Huis niet bouwt, de werklie den arbeiden tevergeefs!" Moge de eeuwigheid dan openbaren, dat zijn arbeid niet tevergeefsch is geweest Na beëindiging der Mis verlieten daarop aDen het kerkgebouw. EEN 2'A-JAKIG KINDJE OVERLEDEN. Nadat langen tijd de gevreesde ziekte de kinderverlamming niet meer gecon stateerd werd, heeft deze zich thans op nieuw in die gemeente geopenbaard Het eerste gevaJ deed zich voor bij een 2'A-jarig kind van den landbouwer de J. aan dc Hoofdstraat. Dit geval was zóó ern stig. dat het kindje reeds binnen 48 uur overleed. Een tweede geval heeft zich gisteren voorgedaan bij een 3-jarig dochtertje van dc familie Ph. v. D. in de Zaalbergstraat. Dit kindje is per ziekenauto van de ga rage Vreeswijk overgebracht naar het Ac. ziekenhuis te Leiden. 10-jarig bestaan „Ora et La bora". De Ohr. Meisjesver. „Ora et Labora" hield ter gelegenheid van haar 10-jarig bestaan in het gebouw ..Rehoboth" aan de Hooftstraat een feestelijke herdenkings bijeenkomst. De opening werd verricht door den heer A. J. Dekker, voorganger der Evangelisa tie, die het bestuur en de leden compli menteerde De leiding werd daarna overgedragen aan de presidente mej. Tr. Klok. onder wie een drietal zeer mooie zangspelen werd uitgevoerd, waarbij mej. J. de Rijk. die sinds de oprichting der vereeniging, hiervan lid is geweest een groote hulde werd ge bracht, besloten met een bloemenhulde De heer De>.<er bood de presidente voor haar omvangrijk werk een stoffelijk blijk van waardeering aan Na afwisseling met zang. werd de zeer druk bezochte avond besloten met een handwerkverkooping, die f. 92.54 heeft opgebracht. Voorts werd medegedeeld dat de ver. het afgeloopen jaar niet minder dan 211 stuks kleeding- stukken het hoogste aantal tot nog toe sinds haar oprichting heeft vervaardigd, die met Kerstmis aan de verschillende daarvoor in aanmerking komende Zondag schoolkinderen zullen worden uitgereikt. Burgerlijke Stand. Overleden- Güsbertus Ernst, oud 56 jaren, ge huwd met Antje Hoogeveen (overleden te Lel den). Gehuwd: Freerk Alberi Donkerbroek, oud 33 jaren met Adriana Cornelia Lok, oud 35 jaren. 479e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) late klasse, late lijst Trekking van Maandag 21 November 1938 Hooge Prijten 1500.— 9473 16394 1000 1305 4744 7876 400.— 19688 200.- 11689 100.— 7542 7597 8846 14679 Prijzen van 20. 1012 1013 1032 1054 1093 1098 1158 1171 1206 1217 1299 1337 1377 1400 1409 1417 1422 1520 1633 1688 1733 1741 1757 1771 1783 1813 1825 1841 1858 1890 1911 1931 1933 1949 1999 2029 2034 2053 2103 2133 2135 2157 2158 2184 2206 2253 2268 2288 2334 2397 2416 2460 2490 2546 2550 2572 2588 2648 2661 2724 2792 2819 2820 2927 2947 2991 3043 3075 3151 3169 3172 3184 3194 3231 3236 3248 3295 3322 3389 3392 3421 3438 3450 3465 3503 3515 3529 3553 3585 3591 3622 3651 3676 3691 3711 3763 3782 3787 3804 3813 3829 3842 3854 3866 3881 3886 3894 3956 3958 3976 3983 3995 4029 4042 4049 4095 4115 4117 4121 4179 4203 4231 4239 4274 4300 4309 4311 4328 4348 4403 4411 4502 4525 4536 4543 4548 4565 4591 4742 4767 4796 4798 4808 4835 4841 4855 4857 4864 4887 4933 5004 5014 5018 5099 5120 5158 5162 5163 5191 5356 5389 5429 5550 5558 5603 5625 5692 5700 5714 5728 5730 5733 5861 5897 5908 5939 5960 6002 6023 6068 6093 6094 6096 6122 6132 6174 6198 6211 6242 6262 6270 6285 6292 6304 6354 6375 6408 6455 6469 6476 6481 6513 6580 6582 6587 6630 6646 6665 6666 6675 6677 6678 6755 6758 6782 6794 6805 6807 6846 6961 6972 7038 7058 7089 7121 7128 7170 7172 7242 7250 7408 7423 7486 7516 7529 7630 7634 7661 7759 7879 7905 7924 7927 7929 7990 7994 8031 8048 8039 8097 8122 8125 8157 81S5 8294 8301 8336 8401 8422 8436 8473 8503 8533 8547 8550 8588 8598 8605 8619 8630 8646 8693 8694 8704 8711 8739 8758 8808 8834 8853 8873 8937 8973 8987 9034 9070 9124 9141 9163 9164 9177 9201 9225 9244 9262 9275 9391 9406 9526 9583 9614 9636 9649 9687 9695 9742 9746 9791 9807 9852 9875 9886 9898 9912 9918 9938 9973 9998 10156 10182 10192 10248 10249 10264 10265 10275 10395 10407 10429 10481 10484 10495 10591 10634 10661 10711 10728 10789 10802 10923 10930 10981 11006 11006 11024 11031 11044 11061 11097 11125 11148 11214 11285 11382 11386 11460 11478 11495 11547 11589 11616 11619 11628 11643 11673 11701 11715 11758 11769 11773 11851 11880 11898 11909 11916 11980 12044 12051 12061 12082 12085 12102 12124 12128 12157 12160 12164 12177 12186 12310 12373 12401 12423 12445 12529 12563 12578 12590 12595 12601 12638 12693 12694 12871 12875 12879 12886 12891 12895 12900 12910 12941 12950 12964 12969 13002 13007 13014 13036 13063 13089 13131 13134 13150 13161 13175 13221 13227 13234 13265 13268 13269 13273 13289 13295 13313 13328 13338 13241 13348 13383 13412 13465 13495 13496 13519 13524 13533 13551 13552 13553 13641 13656 13658 13688 13729 13742 13760 13775 13783 13834 13844 138G4 13866 13910 13927 13936 13964 13966 13975 14023 14035 14036 14037 14118 14122 14124 14147 14259 14327 14332 14348 14388 14393 14397 14402 14525 14533 14560 14600 14647 14666 14684 14695 14707 14758 14784 14807 14867 14888 14910 14915 14949 14951 15044 15089 15116 15138 15147 15148 15152 15194 15223 15258 15313 15334 15369 15379 15408 15413 15494 15510 15528 15530 15582 15692 15708 15739 15751 15752 15759 15799 15839 159S7 16033 16055 16071 16106 16112 16151 16275 16332 16353 16398 16513 16556 16569 16584 16601 16726 16746 16765 16766 16778 16823 16861 16863 16966 16981 16987 16995 17033 17095 17123 17139 17201 17209 17216 17327 17359 17409 17411 17443 17549 17625 17637 17643 17683 17695 17722 17732 17757 17806 17811 17841 17846 17852 17879 17912 17996 18036 18093 18095 18122 18162 18170 18178 18202 18217 18228 18239 18256 18288 18327 18403 18424 18455 18591 18629 18652 18668 18675 18682 18699 18704 18710 18714 18802 18808 18858 18864 18926 18983 18988 19007 19024 19053 19058 19098 19193 19206 19223 19235 19248 19324 19379 19408 19414 19422 19447 19457 19485 19513 19517 19521 19533 19555 19597 19599 19650 19676 19684 19689 19726 19820 19829 19833 19838 19885 19911 19942 19987 20010 20041 20059 20067 20141 20144 20171 20187 20206 20250 20285 20341 20348 20385 20386 20396 20460 20477 20484 20494 20538 20578 20579 20593 20599 20652 20758 20804 20827 20872 20879 20917 20938 20985 21008 21013 21096 21102 21106 21117 21119 21129 21174 21181 21226 21250 21276 21314 21331 21334 21363 21409 21506 21576 21582 21593 21601 21614 21647 21655 21661 21667 21685 21699 21708 21713 21719 21779 21805 21849 21909 21939 21950 21973 21975 21979 21990 Loop der Bevolking. Gevestigd: Catharina A. H. Turk, Rietveld- schepad 2: Hendrik Schonewtlle. Raadliulsstr. 154: Sacharlas de Korte. Paradijslaan 6. Geer trui v. d. Kwaak geb. van Reeuwijk. Woubrug- scheweg 56; Klaas D. Smit, Raadhuisstr. 44. Vertrokken: naar Amsterdam. Doelenstraat 15. Johanna C. Verschuur, leerling-verpleegster. Steenstraat 2; n. Wassenaar. Oostdorpweg 30. Hendrik A. v. Engelen, slagersknecht. Raad huisstraat 216. De opbrengst van dc busjes van Uit bouw over de afgeloofien maand bedraagt f. 132.06'.!. De opbrengst van de zendingsweek be draagt blijkens de le verantwoording f. 760. Ten nadeele van een bewoner aan de Dr. Lovinklaan werden verschillende klee- dingstukken ontvreemd, die buiten hingen te drogen. De politie stelt een onderzoek in. Bij de candldaatstelling voor Nota belen der Ned. Herv. Kerk alhier, is de af tredende candidaat de heer J. G. Hoog- teijling bij enkele candldaatstelling her kozen. In de vacature van de heeren H. Nijhoff en L. Spreij zijn als eandidaten ge steld de heeren C. Koren-Westmaas: A. J. Scherpbier-W. v. Schie, waarvoor dus een stemming zal moeten plaats hebben. Wijlen mevr. de wed. ten Harmsen v. d Beek te Oudshoorn heeft aan de kerk voogdij der Ned. Herv Gem. alhier gelega teerd een bedrag van duizend gulden. ALKEMADE. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes Maria, Z. van J. Lek en A. Koek Joannes Henricus Antonius Marie Z. van J. W. Peek en H. G. A Linthorst Maria Jacoba Johanna. D. van H. L. Huiesloot en A. M. Klein. Overleden: Catharina Cornelia van Loon 43 j.. echtgen. van R. G. Straathof. Gehuwd: Johannes Nicolaas Klein jm. 27 j. en Catharina Agnes van Rijn jd. 23 j. De heeren L. G. C. de Jon'r. Com mandant en J. Straathof en J. Avan der Meer. leden van de Alkemadesche Burger wacht zijn benoemd tot onbezoldigd ge meente-veldwachter en als zoodanig door den burgemeester beeedigd. 3—2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 7