PUROL3E Uit de Omstreken LEi'DSCH - ïwsecie BSad bandag 21 November 1938 Koning Leopold te Amsterdam SPORT Mooie, Gezonde Huid WEERBERICHT. AGENDA REISBUREAU LINDEMAN VOETBAL. WADDINXVEEN II—WOERDEN II 5—1. De overwinning is bij de sterkste terecht ge komen. Het was het eerste kwartier een mooie open strijd. Toen beging echter een Woerden speler de fout zich met de leiding te bemoeien met het gevolg dat hy uit het veld werd ge zonden. Waddinxveen profiteerde ten volle van deze verzwakking. Woerden had niet veel meer in te brengen. Geleidelijk werd de stand tot 51 opgevoerd. Waddinxveen III verloor met 1—7 van Woer den III. UITSLAGEN AALSMEER De uitslagen van de door de elftallen van „Aalsmeer" gespeelde wedstrijden zijn als volgt: D.E.C. I—Aalsmeer I (vriendschappelijk) 1—3 competitie: S.D.S. IIAalsmeer II 02; Rap IIIAalsmeer IV 04; Aalsmeer VJ.O.S. III 52; Aalsmeer I junioren—Amstel junioren 40; Maja junioren-Aalsmeer II junioren 2—7: Aalsmeer adspiranten— Uithoorn adspiranten 0—0. HANDBAL. UIT AALSMEER. De uitslagen waren als volgt: Olvmpia I— Lijnden I 23; Zandvoort I—Olvmpia II 0—7. Alle ruwheid en roodheid, pukkeltjes en uitslag, worden weggenomen door Baide in doozen van 30-60. Tub® 45 et. Bij Apoth. en Drog. ■KSHHI MIJNHARD! 3531 (Ingcz. Med.) Toen de Jansen's een zomerhuisje had den gehuurd: „Wij zijn alvast vooruit ge gaan, de anderen komen dadelijk na!" Barometerstand Redenmiddag 2 uur: 748. BINNENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 766.5 te Budapest. Laagste barometerstand 732.4 te Seydlsfjord. Verwachting tot morgenavond 7 uur: Veran derlijke wind; aanvankelijk zwak tot matig, later wellicht weer krachtig. Betrokken tot zwaar bewolkt. Waarschijnlijk regen, vooral in het Zuiden. Weinig verandering ln tempera tuur. BUITENLANDSCH WEEROVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. De depressie-activiteit is sinds Zaterdag nog verder toegenomen. Gisteren heeft een zeer be langrijke storing Zuidooster storm in onze om geving gebracht. De kern van deze storing is thans over de Noordzee gelegen en zij veroor zaakt nog krachtigen winden zwaren regen over Denemarken en Zuid-Noorwegen. Intusschen is gisteravond weer een nieuwe depressie voor de Golf van Biscaye, verschenen, welke hedenmor gen over West-Frankrijk buitengewoon zware luchtdrukdallngen en regen veroorzaakt Deze depressie trekt Oost-Noordoostwaarts en zal het weer te onzent belangrijk beïnvloeden. De stroom van depressie ls echter met de laatstge noemde storing nog niet afgesloten, omdat ver weg op den Oceaan nog een derde snel dieper wordende stormdepressie tot ontwikkeling komt. Onder invloed van alle lagedrukgebieden blijft het ln vrijwel geheel West Europa ongestadig weer, op tal van plaatsen is veel regen gevallen. In Frankrijk kwam zelfs onweer voor. Over de Britsche eilanden is de temperatuur onder haar normale waarde, doch in het overige gebied blijft het nog steeds belangrijk boven normaal. WEERSOMSTANDIGHEDEN HEDENOCHTEND 8 UUR Parijs: Z.Z.O., 8 gr. C.. regen. Londen: Z„ 3 gr. C„ goed. Berlijn: Z.Z.O., 6 gr. C., zw. bewolkt. Nice: Z.Z.W.. 17 gr. C.. zw. bewolkt. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 5 gr. C. (41 gr. F.). 12 uur 'smldd 64 gr. C. (44 gr F.l. HOOGWATERTUDEN TE KATWIJK a. ZEE Voor Dinsdag. Voorm. te 2 u. 33 min.; nam. te 14 u. 54 min. LICHT OP VOOR FIETSERS c.a. Maandag: 4.31 nm. tot 7.01 v.m. MAANS OP- EN ONDERGANG. 21 Nov. op: 6 u. 49; onder: 15 u. 46. EEN KLEURRIJK EN SCHITTEREND SCHOUWSPEL. (Vervolg van pag. 3 van het le Blad). Naarmate de stationsklok dichter naar drie uur was groeide vanmiddag de span ning op het Amsterdamsche perron. Kort voor drie uur verscheen H. M de Koningin op het perron, gevolgd door den burgemeester van Amsterdam, dr. de Vlugt. den gouverneur van Amsterdam, generaai- majoor van der Bent, den schout bij nacht Jolles, commandant der Marine te Wil lemsoord. en de leden van Haar gevolg. Zijn Majesteit de Koning werd gevo'gd door Z.K.H Prins Bernhard en achter de zen verscheen de Belgische minister-presi dent Spaak, gekieed in het zwart en hoogen hoed. Hierop stap'e de Belgische gezant ;e Den Haag. baron de Herry. uit en volgden ook de overige hoogwaardigheidsbekleders, allen in schitterende uniformen. H-M. de Koningin stelde enkele dames en heeren van Haar gevolg aan den Koning voor die vervo'gens de leden van Zijn ge- volz aan Hare Majesteit voorstelde. Ook de dames van de leden der Belgische lega tie werden aan Koning Leopold voorgesteld. De marinekapel zetie vervo'gens de Brabangonne in, welke eerbiedig door allen werd aangehoord Alvorens de Koninklijke wachtkamer te betreden, inspecteerden de Koningin en Koning Leopold, de eerewacht der marine, waarbij de stemming al minder streng ce remonieel werd. mede dank zij de vrooiijke Piet Hein marsch. welke de marinekapcl Inzette. De beide vorstelijke personen be traden hierna de Koninklijke wachtka mer, gevolgd door de dames en heeren, die zich met hen op het perron hadden be vonden. Hier had de eerste officieele be groeting plaats. Precies op het aangegeven tijdstip schoof de Koninklijke trein de stationsoverkap ping binnen, voor op de locomotief twee standaards met in de vder hoeken de gou den L„ het initiaal van Koning Leopold. Onder het lidht. van eendge schijnwer pers stond de Koningin, omgeven door de dignitarissen. Het was een kleurrijk en schitterend schouwspel Onze Vorstin was gekleed in een lange japon van paars goudbrocaat en een drie kwart mantel van donkerpaars fluweel met lange bruine bont, waarover Zij het groot cordon van de Orde van Leopold droeg, en een paarsen hoed. Zij was omgeven door de leden van Haar gevolg in schitterende uniformen en de dames van de Belgische legatie, eveneens in lange bijna sleepende gewaden. Op het moment dat de trein stilstond, lieten de tamboers en pijpers de roffelende presenteermarsch der marine hooren. Een lakei opende de deur van den Ko ninklijken trein. Koning Leopold trad het eerst uit den trein en begroette zeer hartelijk HM. de Koningin, die met uitgestoken hand naar voren was getreden, met een handkus. De koninklijke stoet. Toen te drie uur de eerste saluutschoten van de „Tromp" klonken, ging er beweging door de op het Stationsplein en langs den weg wachtende menigte, die wist dat de Belgische koning thans was aangekomen Het geduld van het publiek werd echter nog op de proef gesteld, gedurende den tijd, welke verstreek tijdens de begroeting op het perron en in de koninklijke wacht kamer. Inmiddels stonden buiten reeds de rui ters en de rijtuigen gereed voor den Ko ninklijken stoet, waarmee de rit naar het Koninklijk paleis zou worden gemaakt. Voorafgegaan door den hoofdcommissa ris van politie en den burgemeester kwam als eerste rijtuig de open sociable, waarin de kamerheeren van H. M. de Koningin hadden plaats genomen. Dan volgde de helft van het militaire escorte, in totaal bestaande uit honderd man van het le re giment huzaren, gekleed in grijs veldtenue met lichte bepakking, den hoogen zwarten kolbak op. Zij gingen vooraf aan het Ko ninklijke rijtuig, de open roode gala-cala- che, a la deaumont bespannen met zes paarden, waarvan het voorste er. het ach- lerste linkerpaard bereden werd door jo ckeys in gala-uniform, bestaande uit witte pantalon en goud-roode buis, en vooraf gegaan door twee in denzelfden uniform gekleede jockeys op losse paarden. Ter linkerzijde van het Koninklijke rij tuig, reed de commandant van het eere escorte en ter rechterzijde de oudste lui tenant. De overige vijftig sabels van het eere escorte huzaren reden direct achter het Koninklijke rijtuig en hierop volgden de zeven met twee paarden bespannen open landauers voor de leden van het gevolg. De tocht van het centraal station naar den Dam langs den versierden weg tus- schen de twee dichte rijen van duizenden juichende toeschouwers werd een ware triom tocht. Een incident. Op den Dam, aan de zijde van den Nieu- wendijk. heeft zich vanmiddag te Amster dam, toen de Koningin voorbijreed op weg naar het station, een klein Incident voor gedaan. Een vrouw uit het publiek drong naar voren op den rijweg en liep, zwaaien de met een brief, dien zij aan H M. de Ko ningin wilde ter hand stellen, in de rich ting van de Koninklijke auto. Onmiddel lijk snelden militairen en politieagenten toe. die de vrouw vastgrepen. Zij wierp den brief In de richting van de auto van H. M de Koningin. Het epistel werd door een der agenten van de motorbrigade op gevangen. De vrouw, die ln overspannen loestand ve keerde, werd naar de politie post in het Koninklijk paleis gebracht, waar zij aan een verhoor werd onderwor pen, Zij verklaarde, dat zij aan Hare Ma jesteit de Koningin een brief wilde over handigen met een verzoek om gratie voor haar moeder, die in de gevangenis zit. AALSMEER. Lustrum Chr. Hist. Kiesvereeniging. De Chr. Hlst. Klesvereeniglng herdacht haar 20-jarig bestaan in „Irene" De heer Tilanus. lid van de Tweede Ka mer. Ingeleid door den voorzitter den heer Dam sprak over Nederland te midden van de ons omringende volken" Spr. wees op de historie van ons volk. beginnende bij Willem van Oranje, waarbij aangetoond werd, dat de zin naar vrijheid en een zelfstandig volksbestaan hier te lande reeds menige eeuw was gegrondvest. Vooral onze tijd leert zeker Iets verstaan van het begrip vrijheid, zoaals het gegroeid ls door het parlementair-democratisch stel sel. dat zich nog steeds met en voor het volk ontwikkelt Ons volk kan zich geluk kig prijzen, dat het niet leeft onder de autoritaire systemen. Krachtig wekte spr. op tot meerdere eenheid van het pro- testantsche Christendom; op Christendom en historie is ons volk gebouwd. Sprekers innigste wensch was, dat het zoo zou blijven. BENTHUIZEN. De Chr. Landarbeidersbond. Het bestuur van de Chr. Landarbeiders- bond is wegens het bedanken van verschil lende bestuursleden thans als volgt samen gesteld: J. v. d. Meer. voorz. in de plaats van L. Korbijn Sr. M. Klomp. secr. in de plaats van C. v. d. Meer. W. M. Snoep, penningm. C. v. Driel Sr. alg. adj. In de plaats van M. Elijleven. R. de Graaf. 2de secr. De ver een'ging telt thans 34 leden. Burgcrlyke Stand. Getrouwd: Pieter Sprultenburg 28 jaar en Cornelia Wlllemina van Doesburg 27 jaar te Barwoutswaarder. HAARLEMMERMEER. Buurtvereeniging „Cruquius". De buurtver. „Cruquius" hield een aige- meene ledenvergadering. Gememoreerd werden de feiten uit het afgeloopen jaar, zooals dtt voor ouden van dagen en kinderfeest etc. Er ls een batig saldo van f. 22.03. In het bestuur werden de zitting hebbende leden, de heeren D. Korzaan en H. van Son herkozen, terwijl ln de plaats van den heer J Lammers, de heer Kos gekozen werd. Hierna werd de uitslag bekend gemaakt van den dezen zomer gehouden schoon heidswedstrijd voor sier- en moestuinen, die aldus luidde: Klasse A I: 1. H. de Beider, 2, S. v. Wijk, 3. Jac. Clay. Klasse A n: 1. C. Molenaar. 2. D. v. Wijn gaarden, 3. C. Tates. Klasse A IH: J. G. T. Rosbach, 2. A. C. Peuerkoorn. 3. G. M. Hendriks. Klasse B I: 1. A. v. Kampen, 2. L. de Boer, 3. H. Mulder. Klasse B II: 1. C. Oudenaarden, 2. L. Bakker, 3. K. Hoese. Klasse B HII. A. Oudshoorn, 2. J, de Wit, 3. C. Bilstra. Klasse C II: 1. C. Beers, 2. F. v. Dort, 3. F. Beers, Klasse C II: 2. J. Teeuwen, 3. Schipper. Cursus voor vrouwen van werkloozen. In de Vakschool voor meisjes te Hoofd dorp werd de cursus geopend voor vrou wen van werkloozen, die hier gedurende de wintermaanden enkele uren per week gratis onderricht ontvangen ln de vakken koken, naaien en knippen. Namens de Middenstandsvereeniging ver richtte de heer C. Linthorst uit Hoofddorp deze opening. Ook voerde nog het woord mej. Garssen, de directrice van de school. Uitvoerig ls gewezen op het nut van dezen cursus. In hotel de Beurs werd de jaarlijksche Ringavond gehouden van Jongellngs-, Jonge Mannen- en Melsjesvereeniglngen op Ger. Grondslag Als sprekers traden op prof. K. Schilder uit Kampen en mr. H. BIJleveld uit Am sterdam. Na een kort openingswoord door ds. R. Oosterhoff, Geref. predikant te Hoofddorp, sprak prof. Schilder over het onderwerp .Middelmatige Dingen" en mr. Bijleveld o.a. over den rassenhaat. Ds. Oosterhoff dankte de sprekers, waar na mr. Bijleveld met dankwoord besloot. In hptel de Gouden Leeuw te Nieuw Vennep werd een cpenbare vergadering ge houden van de afd. van den Chr. Besturen bond. Het openingswoord spr. ds. J. de Vries. Een hoofdbestuurslid van het C.N V. hield een referaat. Het slotwoord was voor rekening van ds. L. S. Smilde. Medewer king verleende de Chr. Zangver. Advendo" te Burgerveen, dir. A, de Lange. Benoemd werd tot kweekellng met acte aan school I de heer A. van Arkel te Nieuw Vennep met ingang van 1 Dec. a.s. Bij de stemming voor het kiescollege dep Ned. Herv. Kerk te Nieuw Vennep wer den de heeren P. Bos. H. van Buylen en P. K. Lubberden herkozen. HILLEGOM. Burgerlijke Stand. Geboren: Gerard, z. van J. J. Versluijs en A. C. Appelo; Marinus. z. van H. H. Methorst en H. Spierenburg. Ondertrouwd: K. Laan en L. Rovers. Getrouwd: A. v. d. Burg en W. 8prengers; H. J. N. Hogervorst en A. H. Topper: N. J. de Wit en A. Bruin. Loop der Bevolking. Gevestigd: J. W. Snudo en gez„ Leidschestr. 132; C. W. H. Slebe: en gez.. Letdschestraat 184; L. Waasdorp, Hoofdstraat 2; A. de Boer- v. Geffen. Leldschestraat 157: M. Phlllppo-van Egmond. Middenstraat 4, Vertrokken- A. Holleman, n. Haarlemmer meer. HUlegommerdUk 262: A. Bruin. n. Benne- broek. Binnenweg 8; W Sprengers. n. Noord- wukerhout. Havenstraat 49; A. H. Topper, n. Bennebroek. Beukenlaan 18: E. J. A. Haver kamp. n. Den Haag. v. Limburg Styvumstraat 12; E. Kozielski. n. Bloemendaal, Prins Hen driklaan 160; A. C. Baas. n. Nieuwer-Amstel. Graf Zeppelinlaan 4. Amstelveen; A. A. G. v. Schle. n. Haarlem. Bankastraat 12; H. Liizen- ga. n. Dantumadecl. Roodkerk 3; Th. S. M ,A. Rikken, n. Haarlem. Koninginneweg 8 bis; P. S. Wester, n. Haarlem. Kenaustraat 1; H. HU- zelendoorn, n. Sassenhelm, Berkenlaan 33. Gevonden. Aanwezig en te bevragen op het politie bureau van 78 uur, een deken, hand schoen, brief aan Engelsche dame. cein tuur. Spreekwoordenjacht. De Chr. Jongensclub „De Vriendschap" had, zooals gemeld, een soort wedstrijd ge organiseerd. Men moest raden welke spreekwoorden door middel van een pantomime waren uit gebeeld, Een verre van gemakkelijke taak! De jury heeft thans bekend gemaakt, dat uitgebeeld zijn: 1. „Melk ls goed voor elk." 2. „Wie de schoen pasi, treKke hem aan". 3 „Hoe meer zielen, hoe meer vreugd." 4. „Beter hard geblazen, dat de mond ge brand." 5. „Het zijn niet alle koks, die lange messen dragen." 6. „Wie het onderste uit de kan wil hebben, krijgt het lid op den neus.'' 7. „Een kinderhand is gauw gevuld." 8. „Twee honden vechten om een been, de derde loopt er lap mee heen." 9. „Vele han den maken licht werk." 10. „Een ezel stoot zich ln 't gemeen 'geen twee keer aan den zelfden steen." Vragen aan B. en W. Het raadslid de heer G. S. Pijnaker heeft een brief aan B. en W. gezonden waarin hij vragen stelt over het reglement voor het Burgerlijk Armbestuur en het college van het Burgerl. Armbest. zelf; hij wenscht de vragen ln de eerstvolgende raadsvergade ring beantwoord te zien. De heer Pijnaker noemt het Instituut verouderd en vraagt, gezien de overheveling van Rijkssteuntrek kers naar het Burgerlijk Armbestuur, de in stelling te veranderen in Maatschappelijk Hulpbetoon. HET A.S. 60-JARIG BESTAAN DER AFD. VER. BLOEMBOLLENCULTUUR. t-raaie versiering der plantsoenen. Het gemeentebestuur laat elk Jaar de gemeente-plantsoenen met bloembollen beplanten, dus ook dit Jaar en wel met bollen van het surplus-fonds. De ge meente doet echter nu meer dan ln voor gaande Jaren en wel in het bijzonder ter eere van de afd. Hillegom der Alg. Ver. voor Bloembollencultuur, welke in het a.s. voorjaar zestig Jaar zal bestaan. Ver scheidene groote bloemist-firma's stellen ook voor de gemeente-plantsoenen bollen beschikbaar en daar zij bovendien gene gen zijn werkkrachten voor het oppian- ten af te staan (de gemeente kan er slechts weinig geld aan besteden) belooft de perkbeplantlng bijzonder goed te wor den. De mede- en samenwerking tusschen de bloemisten en de gemeente is groot. Behalve de plantsoenen zullen de Six- iaan en de v. d. Endelaan extra bedacht worden zoodat daar ln het voorjaar vele 'Doiblocmen de omgeving zullen kleuren en opvroolijken. Uitvoering van L'Amitié. De Hillegomsche Tooneelver. „L'Amitié" heeft gisteravond een uitvoering, de 134ste gegeven ln de zaal van Flora. Na een kort openingswoord, waarin de voorzitter een en ander mededeelde over de viering van het 50-jarig bestaan ln de maand Fe- bruarle. ging het doek open voor het blij spel „Haar andere man" van Larry E. Johnson. Dit spel van fantasie en verwik kelingen had de volle belangstelling van de vele bezoekers. Men heeft zich goed ver maakt ofschoon de aanvang van het stuk wat langdradig was. Dat veranderde al spoedig want de volgende bedrijven wa ren zeer vlot. De avond ls goed geslaagd. KATWIJK AAN DEN RIJN. Na stemming en herstemming zijn als gemachtigden voor het kiescollege der Ned. Herv. Kerk de heeren D. Blansjaar en W. Zuyderduyn herkozen en gekozen-G. v. d. Does en E. Kuyt. KATWIJK AAN ZEE. Tot oudrelingen der Geref. Kerk zijn gekozen de heeren G. van Duyn, J Guyt. D. C. van Leeuwen, C. van Tongeren en C Kimmers; tot diaken de heer Jac. Parle- vllet. De opbrengst van de verjaardagbus jes ten bate der Chr. Jeugdorganisatie be droeg over de maanden September en Oc tober f. 18.96'/.. De eerste telling van de Zendingszak jes in de Herv. Gemeente heeft bedragen f. 1479,58. HEDEN. Amicitia: Openbare les Instituut Donders 8H uur nam. SchouwburgAbonnementsvoorstelling cm. den Boy", 8.15 uur nam. Stadszanl (kleine zaal): Filmavond over hft leven der blinden. 8 uur nam. Stadszaal (foyer): Prop. avond loge „Lel&n Vooruit" 8.15 uur nam. Dinsdag. Den Burcht: Verhuurdersbond voor Lelden en Omstreken over Huurbelastingplannen. 81/4 uur nam. Hoogl. Kerkgracht 46: Evangelisatie te 8 uur nam. Morschweg 59: Stadsevangelisatie te 8 uur DAGELIJKS. Lakenhal: L.K.V. Tentoonstelling van werk van Chr. Lebeau. 104 uur; 's Zondags 1-4 uur (tot 4 Dec.). BIOSCOPEN: Luxor-Theater. Stationsweg: 8 uar nam,; „Mademoiselle Docteur". Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag 2 uur, Zondag 2, 4*£ en 8 uur. Trlanon-Theater, Breestraat 31:* 8 uur nam Woensdag- en Zaterdagnamiddag 2 uur: „De burcht der stilte". Zondag vc.n 2— i uur doorL voorstelling. Lldo-Theater, Steenstraat 38: 8.15 uur nam.: .Tarantella". Woensdag- en Zaterdagnam. 2,30 uur, Zon- dag doorL voorstelling van 2—7 uur en 8.15 u. Casino-Theater. Hoogewoerd 49: 8 uur nam.: „Het eiland des doods". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uw, Wosnsdr.g- en Zaterdagnam. te 2.30 uur. Rex-Theater, Haarl-straat: lederen werkdag 2 uur nam. en 8 uur nam.: „De model-echtge- noot". Zondags 2—7 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Nova-theater (Katwyk-aan-Zee)Zaterd-, en Maandagnam. 8 uur. „Den dood ontsnapt'. DIVERSEN: 's Dinsdags, Mare 13: Medisch Opvoedkunde Bureau. 91411 uur voorm, 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten 8 u. uam. i 's Donderdags: Inst. voor Praeventieve Ge-1 neeskunde (1ste Binnenvestgr.. 22). Inenting I tegen dlphterie. 314 uur 's middags precies. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Genes-1 kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4-5 J uur nam. (tijdelijk gesloten). De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht I geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp I der Menschheid", echter van nam. 8 uur tot voorm. 8 uur alleen voor spoedgevallen. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apol theken te Leiden wordt van Zaterdag 19 t al Vrijdag 25 Nov, a.s.. waargenomen door de apotheken van J. E. M. ten Dijk, Haven 8, t«l| 85 en A. J. Donk, Doezastraat 31, tel. 1313. Te Oegstgeest wordt deze dienst dan wau-l genomen door de Oegstgeestsche Apotheek, Wil- helminapark 8, teL 274. liffiQNie llNDCMAN Uw Raadgever voor do wintortport li onza WINTERSPORTCOURANT gratis verlcrilgb. Vraagt daaroml BREESTRAAT 151 - TELEFOON 604 3532 (Ingez. MedJ LEIDSCHENDAM. Gemeenterekeningen. De gemeenterekening 1937 van de opge heven gemeente Stompwijk geeft de vol gende resultaten. Gewone dienst: Inkom sten f. 307077.13. uitgaven f. 310771.77. Na- deellng slot f 3694.64. Kapitaaldienst: In komsten f. 320096.29, uitgaven f. 271983.07. Voordeelig slot f. 48113 22. De gemeenterekening 1937 van de opge heven gemeente Stompwijk geeft de vol gende resultaten. Gewone dienst: Inkom sten f.253064, uitgaven f. 249816.41. Voor deelig slot f. 3247.93. Kapitaaldienst: In komsten f. 334297.58, uitgaven f. 3251C7.95. Voordeelig slot f. 9129.63. Voor het examen Middenstandsdi ploma zijn geslaagd onze plaatsgenooten Th. van Meurs. C. P. Mooyman, P. A. van Wijk en J. H. Mcoyman. Gedurende October is in de Ned. Herv. Kerk ten bate 'van de diaconie ge collecteerd f. 81.84 (v, m. f. 60 46). Gevonden: Een dameshandschoen. Adres bureau van politie. LISSE. Jaarvergadering „Theorie en Practijk". De vereenlging „Theorie en PracWjk"! hield haar jaarvergadering ln café rest. I Nachtegaal" onder leiding van den hwl Harry Hylkema te Hillegom. In het bijionJ der heette spr. den vertegenwoordiger Fordfabrieken welkom, welke ter oplulatt- ring eenige films zou vertoonen. De secretaris, de heer C. A. Gehrels vu Halfweg, las de notulen, welke onveranderd vastgesteld werden. Hierna volgde het Jaar verslag van den secretaris, waarna eenlgel interessante films der Fordfabriek volgden.l Na de pauze werd de Jaarvergaderugr gehouden. De voorzitter deed mededeelin;! van een schrijven van den heer ir. M Volkerz, waarin deze de leden der vereem-l ging opwekte om de forceerproeven In d«l kassen bii de Tuinbouwschool te komen "4 zichtigen en bestudeeren. hetzij in «"f excursie of privé. Er zal goede voorlicht™ zijn. zoodat men zijn kennis zeer vernjkwl kan. L De penningmeester, de heer G. V. d. Zaal! van Lisse, bracht het financieel verslas oi'-r Er is een kassaldo van f. 146.83. Een ven-I ficatie-commissie werd benoemd. L Hierna vond bestuursverkiezing plaats! Aftredend waren de heeren H. J. Hylken^l voorzitter: G. v. d. Zaal, pennlngmees.e:.! Arn. Byvoet en L. Steensma. Alle aftreden-p den werden herkozen. Voorts werd besproken een ingekomen stuk. waarin verzocht wordt namens <"1 vereenlging te trachten voor leden conun-l gent naar Duitschland te verkrijgen. H»! voorgestelde zal bil de bevoegde kenbaar gemaakt worden. Men zal trachten I deze mogelijkheid te verwezenlijken. I Er werd tenslotte een verloting ™:1 j mooie planten gehouden. NOORDWIJK. Diploma's der Middenstandscentrak- Tot groote tevreïenheid van directe"' I en commissieleden slaagden te Le™' I voor het vereischte diploma, alle leerlingen die dezen cursus volgden. Het zün °n„ I plaatsgenooten F. Baalbergen, Nic. Vegt -I Rijnsburger, C. Tissing, J. Tlssing, H. wan ninkhof, P. Pastoor, Nic. van Ex(e(' van Exter. Eveneens slaagde de Priv :i,n. linge van den heer Wiggers, mej. M- "a ninkhof. het I jTboekifl In den loop van October werd aan kantoor Ingelegd te Noordwljk op spaarbaiik;?% f. 11259.56 en terugbet. IjJ 'L., Derhalve minder ingelegd dan i« taald f. 6124 57. Het aantal nieuw U's"8 I ven boekjes bedroeg 7. 2-2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 6