LAATSTE BERICHTEN Koning Leopold in ons land LEIDSCH DAGBLAD - Eersle Blad Maandag 21 November 1938 Binnenland De Duitsche De autobotsing te Haarlemmerliede Buitenland uitvaart van Ataturk jodenvervolging Pan-Amerikaansche conferentie der democratie Prins Bernhard te Rotterdam in den trein gestapt RECHTZAKEN DAGBLADRECLAME ■llMlIIIIMlillttliBfil MA1K1 BERICHTEN MAIKT SPORT BEURSOVERZICHT MR. O. TER HAAR OVERLEDEN. In den afgeloopen nacht is in het dlaco- Muenhuls te Haarlem overleden mr. O. itr Haar uit Heemstede die Zaterdagnacht tij de autobotsing te Haarlemmerilede mistic werd gewond. Mr. Ter Haar. die den leeftijd van 40 laar bereikte, was medebestuurder van het illkantoor Haarlem van de Twentsche bank aan welke Instelling hij sinds 1921 verbon den was. DE BLOEM- EN MEELPRIJS- YERHOOGING. Gereis van verhooging monopolieheffingen. De commlssie-Gerbrandy, bedoeld in de eifsnieene verkoopsvoorwaarden voor tar webloem en tarwemeel, c.q. roggebloem en roggemeel, van de fabrikanten van deze producten, is heden bijeengekomen naar (inleiding van de afkondiging van regee- ringswege van de verhooging van de mono- polleprijsverschillen van tarwe en rogge en vin de restitutiebedragen van tarwe- en roggeafvallen met vijftig cent per 100 kg. Op grond van deee verhooging van mono- Wlieprijsveredhlllen en restitutiebedragen beeft de commissie beslist, dat de prijzen vanslle tarwdbloem en tarwemeel, c.q. rog- oem en roggemeel, welke na 20 Novem- itr nog te leveren is op grond van voorver- koopcontracten, afgesloten voor dezen da tum, verhoogd worden: a Yoor zoover betreft tarwebloem A, in- ilustef Zeeuwoöhe bloem A met 27 cent per too kg.; b. voor zoover betreft tarwebloem B, in- ripdef Zeeuwsohe bloem B met 50 oent per lOO'kg.; e. voor zoover betreft tarwemeel A met !!"t oent per 100 kg.; d, voor zoover betreft tarwemeel B met 10 cent per 100 k.g.; e voor zoover betreft roggebloem met 10 cent per 100 kg.; f. voor zoover betreft roggemeel met Meent per 100 k.g. KIKA HOPPER-THEATER IN STAAT VAN FAILLISSEMENT. [De rechtbank te Amsterdam heeft van- pas in staat van faillissement verklaard NV Maatschappij tot exploitatie van Rlka-Hoppertheater. [Ook de directeur persoonlijk, de heer J. Citroen, zich noemende Jacques vac loven. Is failliet verklaard. DIRECTEUR VAN DE STENOGRAFISCHE INRICHTING DER STATEN-GENERAAL OVERLEDEN. Op 64-jarlgen leeftijd ls gisteren te Den 'laag overleden, de heer C. van den Berg, inds 1934 directeur van de stenografische Inrichting der Staten-Generaal. De lieer 'an den Berg is na een gymnasiale oplei ding In 1895 zijn loojjbaan bij deze inrlch- Ft begonnen als leerling-stenograaf, waar Rij werd opgeleid door den toenmaligen precleur C. A. Steger. In 1904 kreeg hij Pin vaste aanstelling n'.s stenograaf. In li:2 werd hij lid van den gemeenteraad pan Voorburg, van welke gemeente hij van pi tot 1919 wethouder was en leider van [f oorlogslevensmlddelendlstrlbuti". In 1928 5 de heer van den Berg benoemd toe on- pr-directeur van de stenografische in zetting en in 1934 volgde zlj.n benoeming óliecteur. De overledene was Officier 1 de Orde van Oranje Nassau. [Oeruimen tijd heeft de overledene ook ier te Lelden gewerkt, en wel als steno- ha! voor de raadszittingen. EERVOL ONTSLAG AAN DEN HEER P. LOTSY. LB'l K B van 18 November ls, op zijn ver. pc met Ingang van 21 November 1938. P'ol ontslag verleend aan den heer P. 1ÏÏ." als burgemeester der gemeente Val- pburg (Z.H.). Aan de uitvaartplechtigheid voor Ala- wer<t door delegaties uit alle dcelen Lfffeld deelgenomen. Ataturk's zuster, li' v|ak achter het stoffelijk overschot 1' weende zacht en moest ondersteund 1 "men. Aan het hoofd van den stoet reed peen zwart paard generaal Fahreddin f. 'ospecteur-generaal van de Turk te™ mgers, die nauw met den overleden tiri, bevr'cnd was. Achter het stof- Wschot, dat op een affuit was ge- liepen de familieleden en president au. gevolgd door de talrijke bu:tenland- fie delegaties, minister-president DJelal L>" ""et het geheele kabinet, veldmaar- f (ik Fevzit Chamak, met de leden van tjiKneralen staf en alle leden van het lcin u pal'lement en het diplomatieke Eu sto"8lWc overschot is onder het l'ü li u dcr kanonnen en terwijl hoog in vUcgtuigen ronkten, voorloopig In ij, •""[ogrüflsch museum geplaatst, waar 'ttt? ^ven tot het speciale mausoleum 'kn Is' óveral langs den weg stond een "«nde menigte en ln vele gevallen klonk 8fweeklaag uit boven de plechtige to- jrijSV'en treurmarsch. Aan het slot der Itit- wer<1 overal in de repubilek Kb((Uten stilte ln acht genomen, ter- Emigratie. De „National Zeltung" geeft onder het opschrift „Joden-emigratie officieel gere geld" bijzonderheden betreffende het reeds eenlge jaren bestaande „Centraal Bureau voor Joodsche emigratie" (Zefja). Volgens genoemd blad heeft dit bureau, dat ondergebracht ls ln het Rothschildpa- leis, de emigratie der Joden uit Duitsch- land ln geregelde banen geleid Binnen twee maanden, zoo schrijft het blad. zijn ruim 12.000 Joden op regelmatige wijze naar het buitenland gebracht. Het appa raat is thans zoover uitgebreid, dat dage lijks 600 tot 650 Joden afhandeling van hun emigratieverzoeken kunnen verwach ten. Alleen ln Weenen zijn thans 135.000 emigratie-aanvragen ontvangen, welke, al dus het blad, voor het grootste deel van ouderen datum zijn. Voortgaande geeft het blad een beschrij ving van de Inrichting der Zefja. welke in nauwe samenwerking met alle rljksinstan- tles en met de Joodsche organisaties voor een snelle en wrljvinglooze afwikkeling der emigratie formaliteiten zorg draagt. Protest te New-York. Woensdag zullen 20.000 winkeliers te New York hun zaken gedurende een uur geslo ten houden als protest tegen de behande ling der minderheden in Duitschland. Ontploffing in Synagoge. Vanochtend heeft zich een ontploffing voorgedaan in de synagoge te Alba Julia, in Roemenië. Het dak werd vernield, doch niemand werd gewond. Duitsche Joden niet naar Japan. Uit goede bron wordt vernomen, dat van af 25 Nov., den dag waarop het Dultsch Japansche cultureele accoord wordt on derteekend, de toelating van Duitsche Jo den practisch verboden zal zijn. De aan stelling van Dultsch-Joodsche onderwijzers die de laatste drie Jaar ln Japan op bij zonder groote schaal heeft plaatsgevonden, zal voortaan onmogelijk zijn, daar de Duit sche regeering zich de keuze zal voorbe houden van de Duitsche onderwijzers, die naar Japan worden gezonden. De Duitsche Joden, die door de Japan sche autoriteiten ln dienst genomen zijn, zullen niet weggezonden worden, doch de regeering heeft nlet-offlcleel den wensch te kennen gegeven, dat zij. wier verbinte nissen afloopen, door anderen worden ver vangen verkeer geheel stil lag. Het comité tot organisatie van de Pan- Amerikaanscihe conferentie der democratie, welke te Washington zal worden gehouden, heeft tot de delegatie, welke de Vereenlgde Staten op de conferentie te Lima zal ver tegenwoordigen. een boodschap gericht, waarin het comité verklaart voornemens te zijn, in den loop der conferentie bewijzen over te leggen, waaruit blijkt, hoe de Duit sche, Itallaansche en Japansche regeering zich de beheerschdng en verdeeUng van La- tiJnsCh Amerika denken. In verband met deze dreiging, aldus de ■boodschap, dringen wij er op aan, dat de Amerikaansohe delegatie openlijk erkent,, dat het fascistische gevaar moet worden bestreden als onze politiek van goede na buurschap moet worden gehandhaafd en dat de delegatie op de oonferentle te Lima niet slechts streeft naar commercieele samenwerking, doch eveneens naar samen werking voor de democratie. TWEE TERECHTSTELLINGEN IN DUITSCHLAND. De op 1 Augustus J-l. door het volksge rechtshof wegens landverraad ter dood ver oordeelde 26-jarige Erich Bodach uit Gey- sersdorf en de op 13 Augustus J.l. door het volksgerechtshof wegens landverraad ter dood veroordeele 37-jarlge Alfred Kof er zijn vanmorgen te Berlijn terecht ges'eld. Bo dach had zich door buitenlandsche grens beambten tot landverraad laten verleiden, Kofer had een vertrouwenspositie mis bruikt om maatregelen der Duitsche defen sie aan een buitenlandschen splonnage- dlenst tegen vergoeding mee te deelen. DE POPULARITEIT DER EUROPEESCHE LANDEN IN AMERIKA. Het Instituut der openbare meening heeft ln de Vereenlgde Staten een referen dum gehouden over de vraag, welke Euro- peesche naties zich in de grootste sympa thie van de Amerikaansche burgers mogen verheugen. Hierbij verkreeg Engeland 47 procent der stemmen .hetgeen vergeleken bij het laatste referendum in 1937 een ver mindering met 8 procent beteekent; Frankrijk 12 procent tegen 11 procent in 1937; Duitschland 4 procent tegen 8 pro cent ln 1937; Italië 3 procent en de Sovjet- Unie 2 procent. Daarentegen werd een aanzienlijke vermeerdering van de popu lariteit. der Scandinavische landen en Zwit serland vastgesteld. METEOOR IN DUITSCHLAND WAAR GENOMEN. Te Frankfurt a. d. Main is een meteoor, welke een blauw licht uitstraalde, en van een komeetachtige staart vergezeld was, waargenomen. Hetzelfde natuurverschijn sel werd gezien In Muenohen, Karlsruhe en in de streek van Heidelberg en Freiburg. 1UITSCH-TSJECHISCHE GRENS DEFINITIEF VASTGESTELD. In gezaghebbende kringen wordt verno men, dat de Duitsch-Tsjechlsche grens (Vervolg van pagina 1). Vanmiddag om tien minuten voor halftwce is Prins Bernhard, die per auto van Socstdijk gekomen was, aan gekomen op het perron van het Delft- sche Poort-station te Rotterdam waar hij in den Koninklijken trein zou stap pen om te zamen met Koning Leopold naar de hoofdstad te reizen. De prins droeg de uniform van kapi tein der grenadiers en had over zijn uniform het lint van het Grootkruis der Kroonorde van België. De hof auto. waarin Zijne Koninklijke Koogheid de reis van Soestdijk naar Rot terdam had gemaakt, reed het perron op en stopte precies voor de eerste klasse- wachtkamer. Hier werd de Prins begroet door den sta tionschef. den heer G. Lusink. Na eenlge oogenbllkken nam de prins in de wacht kamer plaats. Meer dan een half uur na de komst van den Prins arriveerde de Koninklijke trein, doch doordat er juist een electrische trein voor geschoven was kon het publiek, dat op de andere perrons stond, niets zien. De Prins was inmiddels naar buiten gekomen en nauwelijks was de trein stilgehouden of de treeplank werd neergelaten en Prins Bernhard stapte in. In het achterste gedeelte van het Koninklijke rijtuig bevindt zich een ruim balcon. waar Koning Leopold, vergezeld van Zijn gevolg en den Belgischen gezant, den prins opwachtte. Van het perron uit zagen wij handen schudden en hartelijke begroetingen, waar na de Koning en de Prins zich in het rij tuig begaven. Het volgend moment reed de trein alweer Het oponthoud had nog geen twee minuten geduurd. Groote drukte te Amsterdam. Met een hartelijkheid als wel zelden een buitenlandschen bezoeker ten deel is gevallen, heeft hedenmiddag de be volking van de hoofdstad den Koning der Belgen ingehaald en gedurende den korten rit, welken Hij, gezeten naast H. M. de Koningin, van het Centraal station naar het Koninklijk paleis op den Dam maakte, een ontvangst bereid, waarin tot uiting zijn gekomen alle ge voelens van verbroedering, welke bij het Nederlandsche volk ten aanzien van het zoo verwante en bevriende Bel gische volk leven, maar vooral ook de gevoelens van persoonlijke sympathie, welke men koestert voor den jeugdigen Belgischen vorst, die steeds een zoo groote belangstelling voor ons land, onze koloniën, en onze moedertaal heeft getoond. Reeds eerder, bij droeve gebeurtendswn. welke het Belgisch' vorstenhuis in rouw hebben gehuld, is deze sympathie tot uiting gekomen. Thans echter kon men er lucht aan geven door daverende en luide toejui chingen, nu het een feestelijke gebeurtenis gold als het bezoek van den jongen souve- rein aan onee Koningin, die lachend en wuivend aan zijn zijde zat, dankend voor de hartelijke begroeting, die in niet mindere mate haar gold. Reeds in den loop van d^n morgen, toen de Koningin ten paleize arriveerde, had het publiek zich langs den weg opgesteld en vooral co den Dam zelf hadden velen zich vroegtijdig van een goede plaats verzekerd, doch tegen het middaguur werd.de drukte steeds grooter. In de Koninklijke wachtkamer. Tegen halfdrie begaf H.M de Koningin zich onder de toejuichingen der duizenden naar het station. Een groot gezelschap had zich toen reeds verzameld ln de fraaie Koninklijke wacht kamer. die geheel belegd was met Deventer tapijten met symbolische voorstellingen en versierd was met roode erc witte anjers. De bloemversiering in het in kathedraal- achligen stijl door Cuypers gebouwde trap penhuis met zijn gebrandschilderde ramen, bestond uit gele chrsanten en roode anjers Aanwezig waren o.m. de voorzitters van de beide Kamers der Staten-Generaal, minister-president dr. Colijn en alle overi ge leden der regeering. de vice-president van den R?ad van State, de Nederlandsche gezant te Brussel, de commissaris der Koningin in Noord-Holland en vele anderen. Tegen twee uur betrokken ook de mili taire afdeelingen, die langs den geheelen weg een afzetting zouden vormen, hun posten. De manschappen waren gekleed in veld- tenue met helm en draagband over de overjas. Het versierde Damrak bood een feeste- lljken aanblik met de vlaggenguiiiandes aan weerszijden, gevormd door de hooge witte palen met verticaal afhangende vlaggetinten in de Belgische kleuren, welke horizontaal met elkaar verbonden zijn door breede linten ln de Nederlandsche kleuren. Daarboven wapperden de vlaggen, die huis aan huis waren uitgestoken, zoowel Neder landsche ais Belgische driekleuren. vastgesteld, dat de koersstijging op de Amert» kaansche beurzen te voorschijn was geroepen door de economische verbetering en door de hoopvolle vooruitzichten. Voor zoover uit de berichten uit Amerika kan worden opgemaakt, blijft men de toekomst aldaar wel hoopvol be- oordeelen. maar den eerstkomenden tijd echter houdt men zich eenigszins aan den veiligen kant. omdat er kleine aanwijzingen zijn om te veronderstelden, dat de conjunctuurlijn eer lang minder scherp naar boven zal loopen. De bedrijvigheid in de staalindustrie ten minste vormt hiervoor een kleine vingerwijzing. De middagbeurs. Het weekend had zich voltrokken zonder ge beurtenissen van opwindenden aard en nieuwe i perspectieven hadden zich in geen enkel op zicht geopend. Bovendien had Wallstreet Zater dag een onbelangwekkend verloop gehad, zoo dat de Amsterdamsche effectenbeurs heden geen bakens had, waarnaar zij zich kon richten. Gebrek aan orders was dan ook het meest opmerkelijke verschijnsel en de affaire was mitsdien van geringe afmetingen. Een vast© stemming evenwel openbaarde zich voor Sui kerwaarden. Weliswaar werden ook deze fond sen op bescheiden voet verhandeld, doch mee- rendeels konden koerswinsten worden gemaakt en H.V.A.'s liepen zelfs Verscheidene punten naar boven. De Nivas heeft wederom een af doening bewerkstelligd, zoodat de laatste dagen bij elkander weer een flink kwantum is ver kocht. De afdoeningen volgen elkander in een vrij snel tempo op. en er zijn bovendien aan wijzigen om te veronderstellen, dat de Java Sui ker-voorraden spoedig nog verder zullen slin ken. De Britsch- Indische suiker oogst is sterk tegengevallen en men rekent op grooter aan- koopen voor Britsch-Indische rekening dan ge bruikelijk was. Bovendien schijnt er nog ruimte voor de veronderstelling, dat ook naar China, öf direct, óf via Japansche importeurs. Java- suiker kan worden verkocht. Een en ander hield klaarblijkelijk verband met de vaste stemming voor de betrokken fondsen. Op de Rubberafdeeling kwamen Amsterdam Rubbers iets lager te liggen, doch voor diverse minder courante soorten kwamen hoogere noteeringen tot stand. Tabakken en Scheepvaartpapieren waren verwaarloosd. In Petroleumwaarden ging wei nig om. Voor Koninklijken kwam slechts ge durende enkele tapes een noteering tot stand. De koers onderging geen verandering van be- teekenis. Industrie-aandeelen waren zoo goed als on veranderd. De Fokker-aandeelen openden een tiental punten boven het vorige slot. zakten daarna scherp in. om zich daarna weer wat te kunnen heistellen. De animo voor Ameri kaansche shares was iets grooter. Begin beurs ontwikkelde zich eenige al faire in Republic Steels, die. na iets lager te zijn ingezet, een kleinigheid aantrokken. De beweging liep ech t-er spoedig dood. In de overige Staalaandeelen ging weinig om. waarbij in hoofdzaak werd gehandeld Wen beneden het peil van de vorige slotnoteeringen. Voor Koperaandeelen en Luchtvaartwaarden was de belangstelling ge ring. Ook spoorwegshares trokken nauwelijks attentie. De beleggingsmarkt was stil. De Ne derlandsche Staatspapieren waren aan den luien kant. Fransche fondsen hadden een be perkte markt en vertoonden niets bijzonders. Duitsche waarden waren onregelmatig zonder dat koersverschillen van beteekenls voorkwa men. KANTONGERECHT TE HAARLEM. Voor den kantonrechter te Haarlem moe-st terechtstaan de chauffeur P. W. uit Lisse. die op 25 Augustus J.l. met zijn auto nabij de steenfabriek Arnoud te Hillegom de trambaan eenlgen tijd heeft versperd, zoo dat de tram niet kon passeeren. Verd. liet toen hij van het erf der firma Nieuwenhuis kwam eerst het snelverkeer passeeren en zette daartoe zijn auto dwars op de tram rails. De ambtenaar eischte f. 15 subs. 15 dagen hechtenis. Overeenkomstig den eisch werd verdachte veroordeeld. Aanrijding. De 64-jarige expediteur L. S. uit Lisse stond vervolgens terecht daar hij op 23 September j.l. met zijn auto op het H.B.G.- pleln te Lisse niet rechts heeft gehouden waardoor een aanrijding ontstond met een wielrijder. De ambtenaar eischte een geld boete van f. 6 subs. 3 dagen hechtenis. Daar het den Kantonrechter niet geheel duidelijk was of verdachte wel schuldig was, werd de zaak aangehouden. Overtreding jachtwet. De varkeitskoopman D. Z. uit Rijpwete- ring stond terecht, daar hij op 4 October op den IJweg werd aangetroffen in een auto, waarin zich een 1-loops repeteerge weer bevond. Het geweer was geladen met 4 scherpe jachtpatronen. Volgens de rijks veldwachters H. F. Buizert uit Vijfhuizen en H. v. Duinen uit Haarlemmermeer staat verdachte bekend ais een berucht strooper. De ambtenaar eischte een geldboete van f. 20 subs. 10 dagen hechtenis, met ver beurdverklaring van het geweer. Op verzoek van den verdediger zal de kantonrechter schriftelijk vonnis wijzen. DORDTSCHE SMOKKEL-AFFAIRE VOOR HET HAAGSCHE GERECHTSHOF. Vonnis bevestigd. Het Haagsche gerechtshof bevestigde heden ln hooger beroep het vonnis van de thans definitief ls vastgesteld, en dat de belde regeeringen de overeenkomst, waarin de grenslijn werd vastgelegd, onderteekend hebben. rechtbank te Dordrecht, waarbij de 61- jarige grossier A. J. C wegens medeplich tigheid aan en uitlokking van het voor handen hebben van ongezegeld sigaretten papieren het vervoeren daarvan, veroor deeld is tot een gevangenisstraf van zes maal zes weken. C. was het middelpunt van een smokke laarsbende, die langen tijd ln Dordrecht heeft geopereerd en vele leden van deze bende hebben zich reeds voor hun hande lingen voor den strafrechter moeten ver antwoorden. C. die voornamelijk „achter de scher men" werkte, was van deze groep de laat ste die heeft terechtgestaan. HOOGE RAAD. WISSELKOERSEN. Londen 8.62 3/4. Berlijn 73.65, Parijs 4.831/4. Brussel 31.10, Zwitserland 41.51, Kopenhagen 38.52'/,, Stockholm 44.50, Oslo 43.37' .-. New York 1.83 15/16 Praag 6.32'/,, Lire Bankpapier 6.50. Prolongatie Part. disc. 1/8, Dag geld 1/4 Registermarken 32 7/8, Crediet Sperr- marken 9 3/8, Effectensperrmarken 8 3/8, Reismarken 48. Bankpapier 26'/,. O oncentreer op het krachtigste reclame-middel Onjuiste belastingaangifte. De Hooge Raad heeft heden het cassa tieberoep verworpen van mr. M. G. J. B. te Delft, die in hooger beroep door het ge rechtshof te 'sGravenhage wegens onjuiste belastingaangifte is veroordeeld tot 3 maanden gevangenisstraf. VOETBAL. U.V.S. A-JUN.—A.S.C. A-JUN. 1—5. De Juniores van A.S.C. hebben kans gezien om aan de leiders twee puntjes te ontfutselen. Reeds bij de rust had A.S.C. een 30 voor sprong. Direct na het begin der tweede helft scoort U.V.S. tegen. A.S.C. gaat nu flink aan pakken en scoort nog 2 mooie doelpunten. Rest nog te vermelden dat de miödenlinie en ach terhoede van A.S.C. bijzonder op dreef waren. SLOWAKIJE VIERT DE NATIONALE EENHEID. Geheel Slowakije heeft gisteren den dag der nationale eenheid gevierd. In alle ste den en dorpen heeft de bevolking de woord- I voerders der oude, thans vereenigde, poli- tieke partijen warm toegejuicht. Te Bra- tislava is een groote betooging gehouden, waar de afgevaardigde Sidor een rede hield Hij verklaarde, dat de Slowaken reohtvaar- dig willen zijn en niemand en geen enkelen godsdienst onrecht willen doen. ook niet den Joden, Tsjechen of anderen volkeren. Men zie voor Nagekomen Berichten pag. 2 van het Tweede Blad. AMSTERDAM. 21 November. Van welken kant men het koersverloop op de effectenbeurzen ook bekijkt. zoo moet men steeds tot de gevolgtrekking komen, dat. indien zich geen politieke invloeden doen gevoelen, de marktontwikkeling op den duur altijd wordt ge dicteerd door de financieel-economische ver houdingen. Op het oogenblik speelt de politiek ten opzichte van de fondsenmarkten een onder geschikte rol. Weliswaar zijn de tegenstellingen nog groot, en de gebeurtenissen in Duitschland hebben er niet toe bijgedragen om de gevoe lens ten opzichte van dit land vriendschappe- lijker te maken, doch voor zoover zich uiterlijk laat beoordeelen, ziet het er toch niet naar uit, dat zich heftige politieke spanningen zul len voordoen, waardoor de effectenbeurzen van streek kunnen worden gebracht. Wat de Amsterdamsche beurs betreft, zou zijn er op het oogenblik geen factoren, die ten opzichte van de locale markt nieuwe perspec tieven openen, en het gevolg is, dat tegenover de inheemsche fondsen een gereserveerde hou ding wordt aangenomen, en de omzetten zeer j beperkt blijven. Daardoor wordt de belangstel- i ling voor Amerikaansche waarden in de hand gewerkt, doch Wallstreet geeft op het oogen blik geen indicaties welke de onderneming-lust 1 voor Amerikaansche shares kunnen versterken Integendeel, te New-York is reeds de meening uitgesproken, dat de koersen op de Amerikaan sche beurzen voorloopig niet hard naar boven zullen gaan. Natuurlijk kunnen geen voorspel lingen worden gemaakt, maar wel kan worden AMSTERDAM. 21 Nov. - Ter veemarkt aan gevoerd: 501 vette koeien, waarvan de prijzen waren 1ste kwal. 6876 ct., 2de kwal. 62—63 et.; 3de kwal. 52—60 ct. per KG. slachtgewicht. 88 Melk- en kalf koeien, f. 180260 per stuk; 50 vette kalveren: 2de kwal. 7280 ct.; 3de kw. 60—70 ct. per KG. levend gewicht. 91 Nuchtere kalveren, f.511 per stuk; 31 schapen f.1428 per stuk. 442 varkens: vleeschvarkens, wegende 90110 KG.. 6162. zware varkens 6061 ct., vette varkens 5960 ct. per KG. slachtgewicht. Aangevoerd 3 wagons geslachte runderen uit Denemarken. BOSKOOP, 19 Nov. Rozen per bos van 20 stuks: Pechtold 35—70 ct.; Wendland 42—65 ct.; Hadley 50—64 ct.; Claudius Pernet 90—115 ct.; Briarclif 33—45 ct.; Butterfly 47—83 ct.; Wilh. Kordes 110140 ct.; Rosalandia 4265 ct.; Florex 90—125 ct.; Vierlanden 59—76 ot.; Eidth Helen 110—150 ct,; Aug. Noack 4266 ct.; Else Poulsen 20—35 ct.: Ellen Poulsen 42—58 ct.; Rosa Mundi 82116 ct.; Gemengde rozen 25 30 ct.; Chrysanten, grootbloemig. per 10 stuks 90110 ct.; Idem tros f.715; Clematis Prins Hendrik 120 ct. ROTTERDAM. 21 Nov. Aanvoer totaal 2878. Vette runderen 777: Vette kalveren 185: Nuch tere kalveren 17: Schapen en lammeren 1164; Varkesn 729. Prijzen per K.C-. Ie kw. 72 ct.. 2e kw. 59 ct.. 3e kw 3848 ct; Vette ossen 68. 58. 38—48 ct: Vette kalveren f 1.25 f. 1,15. 80—90 ct; Varkens (levend gewicht) 52. 50. 48 ct; Schaoen 45. 36 30 ct: Lammeren 50, 45. 42 ct. Prijzen per stuk: le kw. f. 23. 2e kw f. 20. 3e kw. f. 17; Zuiglammeren f. 17. f. 14. f. 12. ROTTERDAM. 21 Nov. Buitenlandsche granen. Stemming kalm. Rogge per 100 K G. La Plata 73 74 K.G. disp. f. 8.70 Ca- nadee.sche 77 '73 disp f. 8.70 Idem 76 77 clsp, f. 8.80. Gerst «per 2000 K.G La Plata 68 69 disp. f 158. Idem 64 65 stoo- mend f. 156'/;. Amerik. No 3 aangekomen 151.24; 72 73 K.G. stoomend f.158. Donau 63/64 disp. f. 154. Zuid-Russische 6^ 65 f.158. Idem 68 K.G. f.157. Mals <per 2000 K.G.) Gele La Plata disp f. 153.50. aangekomen f 153 stoomend f i V 155 Am. mixed No. 1 aangekomen f 151.50, stoo mend f. 152 Am. gele No. 1 aangekomen 1.153, stoomend f t53. Dcnau «gahox' Be- saraat stoomend f 153. ladend f 151 Boekweit (per 100 K.G Amerik Canad. disp. f. 8.60. stoomend f. 8.50, ladend f. 8.45.

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 3