Maandag 21 November 1938 Geen verlaging der leerlingenschaal Het a.s. 40-jarig jubileum der Rijkstuinbouwschool te Boskoop LEIDSCH DAGBLAD - Vierde Biad GEMENGD NIEUWS Kinderballons ontploft Memorie van antwoord aan de Tweede Kamer Twee dooden bij Ermelo INGEZONGEN /TUKKIN Dagbladreclame is niet te vervangen te Londen Brand in Barcelona D* vlaggen uit I ERNSTIGE ONTPLOFFING IN EEN WINKEL TE HAARLEM. Zaïerdagm.ddag heelt zich te Haarlem in een schoenwinkel aan-de Gioote hou„- suaat een ontp.ofnns voorgedaan, wene groo.e schade veroorzaakte. Twee winkelbedienden het 18-jarig meis je S. Sm.t en de 26-jar.ge A. Kraakman, waren achter in den winkel bezig kinder - balions ie vullen met waterstofgas uit iwee cylinders. De heer Kraakman vulde de ballons me. gas en het meisje, dat od een ladder stond, bond er touwtjes aan. Er waren ruim 150 ballonnetjes gevuld, toen een in aanraking kwam met een brandend electrisch lampje aan het pla fond. Het lampie maakte ios contact, er o.i.ftond kortsluiting en met_ een donde renden slag kwamen de "ballons tot explosie. He meisje v.el van de ladder en. hotwel gewond, vluchtte zij gillend weg. Toen men haar gekalmeerd had. bleek, dat zij ernstige brandwonden had opge- loopen aan gelaat, handen en boven lichaam. Nadat haar de eerste hulp was verleend, werd zij naar de Mariastichting overgebracht evenals haar zusje, die niet gewond was. maar danig overstuur. De heer Kraakman werd wonder boven wonder niet gekwetst. De aangerichte schade in den winkel is zeer groot Zoowel aan de voor- als aan de achterzijde sprongen alle ruiten en ook I vakken besteed, met zich brengen. Zoolang echter niet wordt aangegeven, hoe men althans in algemeene lijnen zich deze in krimping denkt, kan een gedachtenwisse- ling bezwaarlijk vruchten dragen, aldus de minister. Jeugdwerkloosheid. d:-i l j Omtrent de voornemens der regeering Kijksoemoeienis met de lichamelijke met betrekking tot de bestrijding van de opvoeding wordt niet uitgebreid. Om budgetalre redenen blijft minister Slotemaker de Bruine zich verzetten tegen uitbreiding van de Rijksbemoeienis met de lichamelijke opvoeding. Zijn standpunt ver dedigt de minister in zijn Antwoordmemo- rie aan de Tweede Kamer over de begroo ting var. Onderwijs aldus: De leden, die met betrekking tot de li chamelijke opvoeding in de school vier en een half uur verplicht willen gesteld zien en vakonderwijzers evenals assistent-in specteurs willen benoemd zien, verzuimen de primaire vraag te beantwoorden of het verdedigbaar is in een tijd van budgetaire zorgen en terwijl verlaging der begroo ting eerder dan verhooging moet worden nagestreefd, ter zake van de lichamelijke opvoeding nieuwe of meerdere offers van H de publieke kassen te vragen. De minister in den omtrek zijn zeer veel ruiten vernield, beantwoordt deze vraag ontkennend. In den winkel is voor al op de eerste ver dieping en beneden achter een ware ver woesting aangericht. DOOR AUTO, DIE ZIJN LICHT DIMDE, AANGEREDEN. Op den Rijksstraatweg tusschen Harder wijk en Ermelo is Zaterdagavond een on geluk gebeurd, dat aan twee knechts van een melkboer het leven heeft gekost. Beide knechts, een van veertien en een van 23 jaar, hadden plaats genomen op een transporttweewieler en gingen in de lichting Ermelo. Zij werden ingehaald door een auto. bestuurd uit Nunspeet. die zijn groote lichten moest dimmen voor een tegenligger, waarvoor hij ook moest uit halen. In het niet verlichte gedeelte, waar in de bestuurder toen kwam te rijden, heeft hij de fiets met de beide personen niet opgemerkt, met het gevolg, dat hij hen aanreed. Beiden waren op slag dood. ONREGELMATIGHEDEN TE GOUDERAK. Twee arrestaties. Als verdacht van een onzuiver beheer van de ka» van het Burgerlijk Armbestuur te Gouderak heeft de justitie gearresteerd den haast 50-jarigen voorzitter en den 65- jarigen penningmeester van het armbe stuur. De voorzitter is tevens wethouder van Gouderak. Na een eenigen tijd gele den door den Rijksaccountant ingesteld onderzoek, is het parket uit Rotterdam on verwacht op het raadhuis verschenen. Na een verhoor zijn de betrokkenen in arrest gesteld en naar het Huis van Bewaring te Rotterdam overgebracht. Tegen hen be staat de verdenking van onregelmatighe den in de boekhouding en aanwending van gelden ten eigen bate. De zaak betreft al leen de kas van het Burgerlijk Armbestuur De groote van het ontbrekende bedrag moet nog worden vastgesteld bij het wet tig onderzoek van de justitie, die de boek houding in besiag heeft genomen. Op den genoemden grond is de mi nister niet voornemens een wijziging van artikel 195 der Lager-0nderwij6wet 1920 bij de Staten-Generaal aanhangig te maken in dien zin, dat dit vak reeds voor 1 Januari 1941 voor alle openbare en bijzondere lagere scholen verplicht zou worden gesteld. Intusschen merkt hij op. dat een zooda nige wijziging niet zou beteekenen. dat in de wet werd neergelegd, hoeveel uren per week aan dit onderwijs zou moeten wor den gegeven. Het opnemen van een derge lijke bepaling acht de minister in strijd met de vrijheid, welke gemeente- en school besturen ten aanzien van de regeling van het onderwijs hebben. Dat het onderwijs in de lichamelijke oefening in de hoogste klassen van de lagere scholen aan vakon derwijzers zou moeten worden toever trouwd, kan de minister niet toegeven. Hij is van oordeel, dat zij. die bij het examen voor de lagere akte hun bedrevenheid in de lichamelijke oefening hebben bewezen, ook voor het geven van onderwijs in die leerjaren geschikt kunnen worden geacht. Wat het nijverheidsonderwijs betreft, het is niet geheel juist, dat men onderwijs in lichamelijke opvoeding bij het nijverheids onderwijs in het geheel niet noodig schijnt te achten. Aan verschillende nijverheids- dagscholen voor jongens en voor meisjes komt onderwijs in lichamelijke opvoeding op den lesrooster voor. De minister is van oordeel, dat hij de besturen van deze in groote meerderheid bijzondere scholen in dezen geen dwang moet opleggen Bij de gymnasia en de middelbare scho len zou een uitbreiding van het aantal uren voor lichamelijke opvoeding, als bo ven bedoeld, onvermijdelijk een inkrimping van het aantal uren, thans aan de overige jeugdwerkloosheid kunnen nog geen bij zonderheden worden medegedeeld. Dit zal kunnen geschieden, wanneer het in 1939 te besteden bedrag, verdeeld over de betrok ken hoofdstukken, zal worden aangevraagd. Reeds thans is intusschen te kennen ge geven. dat men mede op onderwijsvoorzie ningen het oog heeft. Het ligt in de rede te verwachten, dat bij een tot stand geko men regeling een aantal werklooze onder wijzers en ieeraren een taak zal vinden Wat betreft het gebruiken van de radio ui zekere gevallen als hulpmiddel bij het onderwijs voor niet te jonge kinderen, deelt de minister mede. dat hij bereid is deze zaak met het oog op de groote ontwikke ling der radiotechniek opnieuw in overwe ging te nemen. De dusgenaamde Duitsche school te Den Haag ontvangt evenals de andere bijzon dere lagere scholen de in de Lager-onder- wijswet 1920 voorgeschreven rijksvergoe ding op grond van de omstandigheid, dat zij voldoet aan alle daarvoor in de wet gestelde eischen. Dat in deze school het onderwijs gegeven zou worden in een rich ting. welke door de regeering als staats gevaarlijk wordt beschouwd, is den minis ter niet bekend. De opmerking, dat het be stuur dier school, bij beschadiging van de Duitsche vlag. bij den Duitschen gezant zijn beklag zou hebben gedaan, is niet juist. Toen de Duitsche gezant langs parti culieren weg vernam, dat er iets met de Duitsche vlag aan de Duitsche school ge beurd was. heeft deze eigener beweging het hem persoonlijk bekende schoolhoofd op gebeld om te vernemen, wat er waar was van hetgeen hem ter oore was gekomen. Van een demarche van het schoolbestuur is dus geen sprake geweest. De interdepartementale commissie, aan welke is opgedragen na te gaan of en hoe werklooze jonge onderwijzers van regee- ringswege zouden kunnen worden gehol pen langs andere wegen dan die van nor male tewerkstelling in de schooi, is nog niet geslaagd in het vinden van een be vredigende oplossing. Bij de afdeeling voorbereidend hooger en middelbaar onderwijs merkt de minister op dat de invoering van vrijwillige joension- r.eering van leeraren op 60-jarigen leeftijd afstuit op financicele bezwaren. Invoering van een nieuwe salarisregeling voor de leeraren bij het V.H. en M.O. is eveneens wegens den financieelen toestand des rijks niet mogelijk. A fortiori geldt het zelfde voor de bezoldiging van een enkele groep van leeraren. Cc. die in lichamelijke oefening. Nijverheidsonderwijs. Het strekt den minister tot voldoening, dat zeer vele leden het voor het nijver heidsonderwijs meer aangevraagde bedrag toejuichten. Het onderwijs in werkplaatspractijk aan avondnijverheidsscholen voor jongens is niet bedoeld als surrogaat van het dag- practijkonderwijs. Het eerste heeft een wij dere strekking en kan worden gevolgd zoo wel door in de practijk werkzame oud leerlingen van dag-ambachtsscholen als door jonge vaklieden, die niet een tweeja rige ambachtsschool hebben doorloopen. Verder kan dit onderwijs o.a. worden dienst baar gemaakt aan de opleiding van jonge vaklieden, die wenschen te voldoen aan de eischen van vakbekwaamheid in gevolge de Vestigingswet-kleinbedrijf. De invoering van dit avondpractijkonderwijs heeft een be vredigend verloop. Lager onderwijs. De minister betreurt, dat het hem niet mogelijk is een voorstel te doen tot verlaging van de huidige leerlingen- schaal. Het doet den minister ernstig leed, dat een zoo groot aantal aktcbezitters niet in de gelegenheid is een benoe ming tot onderwijzer te verkrijgen. An dermaal wil hij gaarne erkennen, dat deze aktcbezitters door hun werkzaam heid in de school in vele gevallen het onderwijs zeer ten goede zijn gekomen. Deze waardeering verhindert echter den minister niet. op te merken, dat een zoo groot aantal aktebczitters, als thans bij het lager onderwijs aanwe zig is, uit onderwijskundig oogpunt niet noodzakelijk kan worden geacht. Dat de onderwijzers het slachtoffer van den huidigen toestand zijn geworden, kan de minister niet toegeven. Van een onrust barende toeneming van het aantal ziek teverloven is hem niets gebleken. Aangaande de onbevredigende uitkom sten. die, in het bijzonder wat. het zuiver schrijven van onze taal betreft, bij eind examens der kweekscholen zijn verkregen, verklaart de minister, dat toen de gewij zigde examenregeling voor den derden keer werd toegepast, er nog altijd enkele kweek scholen waren, die faalden in de taak van haar leerlingen bij te brengen, wat zij het eerste noodig hebben, n.l. dat zij hun taal behoorlijk kunnen schrijven en spreken. Het is ook in het belang van die kweek scholen zelf, dat hierop de aandacht is ge vestigd, voor de gecommiteerden zal het een aansporing zijn, ernstig en streng hun toezicht te blijven uitoefenen. Mocht de ervaring leeren, dat dit niet voldoende helpt, dan zullen verder gaande middelen tot verbetering niet mogen uitblijven. De minister meent, dat thans het oogen- blik nog niet is gekomen om een voorstel te doen tot verlenging van den maatregel tot voorloopige pensionneering van onder wijzers op zestigjarigen leeftijd. Hij wil echter gaarne de toezegging doen, dat hij behoudens een radicale wijziging van de omstandigheden in de komende jaren te gelegener tijd tot een voorstel in de zen geest aan de Staten-Generaal het ini tiatief zal nemen. De minister is voornemens voor te stel len de voor 1938 verleende voorloopige be dragen voor het onderwijs aan .schippers kinderen in totaal met rond f. 50.000 te verhoogen. In totaal wordt thans door de vereenigingen voor 2484 kinderen steun verleend. Van deze kinderen bezoeken er 1199 een protestantsch-christelijke, 801 een roomsch-katholieke en 484 een openbare of neutrale bijzondere school. «Buiten verantwooraeiykheio aei Reaacuej Copie van de al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. DE BEVEILIGING VAN ZWEMMERS TE KATWIJK. Mijnheer de Redacteur. Het verslag van de op 16 dezer gehouden vergadering van den Gemeenteraad dezer ge- meente. voorkomende in Uw blad van den 17den dezer, geeft ons aanleiding U een kleine plaatsruimte te verzoeken, aangezien de boven dit verslag geplaatste titel: Beveiliging van zwemmers te KatwUk deugt niet", by velen elders zou kunnen leiden tot een misverstaai tot schade van onze badplaats. De in het afgeloopen Jaar voorgekomen ver- drinkingsgevallen, n.l. voor onze kust. hebben bij vernieuwing aangetoond, hoe dringend nood zakelijk het toch eigenlijk is om te komen tot het Invoeren van een beveiligingsysteem, waarbij het gevaar van verdrinken bij het baden in de zee voor het grootste gedeelte wordt uitgeschakeld. Tot goed begrip van zaken moge echter die nen. dat dit niet kan gelden voor het geheele strand, doch slechts voor die gedeelten, waar het baden van uit tenten zonder meer is toe gelaten. Immers de ervaring heeft geleerd, dat langs de strandgedeelten, waar de twee badinrichtingen haar bedrijf uitoefenen, zich nimmer verdrinklngsgevallen hebben voorge daan. hetgeen uitsluitend te danken is aan de doeltreffende maatregelen tot beveiliging, welke tot nut van de in deze rayons badende gasten worden toegepast. Wij hebben gemeend hierop de bijzondere aandacht te moeten laten vallen, omdat het generaliseeren vaak tot verkeerde gevolgtrek kingen leidt en die dan in het ondenverpelijfce geval van nadeeligen Invloed kunnen zijn op het vreemdelingenbezoek aan onze badplaats. Als men zich voor oogen stelt, dat in het drukste gedeelte van het seizoen dagelijks hon derden strandbezoekers op de strooken. waar vrij vanuit tenten mag worden gebaad, zich in zee bevinden, ongecontroleerd, dan moet toch een ieder duidelijk zijn, dat daardoor, vooral ook uithoofde van de aanwezigheid van vaak onzichtbare muien en gevaarlijke stroomingen, ongelukken op den duur niet kunnen uitblijven. De bestaande toestand is voor onze Vereenl- ging steeds een bron van ernstige zorg ge weest en wij vertrouwen dan ook, dat de maat regelen. welke de gemeente staat te nemen, van dien aard zijn. dat verdrinklngsgevallen, waar van wij laatstelijk getuigen waren, inderdaad voortaan tot de hoogere uitzonderingen zullen behooren. Wij danken U voor de verleende gastvrijheid. Het Bestuur van de V.V.V. te Katwijk a. Zee Het Bestuur van de V.V.V. te te Katwijk aan Zee. De Voorzitter. B. G LAMMENS. De Secretaris, J. HUIJSMAN. Wij merken hierbij op. dat de burgemeester van Katwijk in de bedoelde raadsvergadering] woordelijk heeft gezegd, dat ..de beveiliging van baders en zwemmers, zooals deze in den afge loopen zomer was geregeld, niet deugt", zoodat ons opschrift „Beveiliging van zwemmers te Katwijk" volkomen juist was. Bij het geven van het verslag van een raadsvergadering is het uitsluitend onze taak het gesprokene juist wee: te geven. De beoordeeling of bet gesprokene dan niet Juist is. is niet aan ons. - Red. „L. D. DE MOORDAANSLAG TE BRUSSUM. Weer het mes in het geding. Omtrent den moordaanslag te Brunssum in verband waarmee de 28-j. M. werd ge arresteerd. vernemen wij nader, dat Za terdagmorgen de zuster en de zwager van M die bij hem inwoonden, eveneens zijn gearresteerd. Voordat eenige arrestatie was verricht, was de broeder van de vermoor- oe vrouw, een zekere S. uit Overhoven bij Sittard. overgekomen. Hij was woedend over het gebeurde en stak de zuster van M. met een mes in het achterhoofd. .De man werd gearresteerd, doch is later door de politie vrijgelaten. KIND STAK PLOTSELING DEN WEG OVER. Op het Soendaplein in Haarlem-Noord waren Zaterdagavond omstreeks zes uur enkele kinderen aan het spelen; onderhen bevond zich het zes-jarig dochtertje van den heer Weits uit de Cheribonstraat. Juist toen een vrachtauto, rijdende in de rich ting van de stad, naderde, stak het meisje zonder op het verkeer te letten, den rijweg over met het noodlottige gevolg, dat zij even door de vrachtauto werd geraakt, viel en juist met het hoofd voor een der ach terwielen terecht kwam. Zwaar gewond werd zij opgenomen; geneeskundige hulp mocht niet meer baten: vrijwel onmid dellijk na het ongeluk is het meisje over leden. Het stoffelijk overschot is naar het St. Elisabethziekenhuis vervoerd. Den bestuurder van de vrachtauto treft waarschijnlijk geen schuld; volgens getui gen zou het ongeluk alleen aan onoplet tendheid van het meisje te wijten zijn. De omstandigheid, dat een der groote booglampen op het plein niet brandde, heeft misschien het ongeluk nog in de hand gewerkt. Wel staat vast. dat de vrachtautochauffeur niet snel heeft gere den. SCHIPPER IN DEN LEK VERDRONKEN. Hedenmorgen te kwart over zeven is te Culemborg door tot nog toe onbekende oorzaak, de 44-jarige gehuwde schipper A. L. F., varende op het schip ,.De onderne ming'' komende van de richting Rotter- ur.m. op den Lek. over boord geslagen en TWEE JONGEMANNEN VERZINNEN OVERVAL MET ROOF. De gemeentepolitie van Sittard heeft den 17-jangen L. S. en den 24-Jarigen T. B beiden aldaar woonachtig, in arrest gesteld in verband met verduistering en heling van een som geld, groot ongeveer hon derd gulden, ten nadeele van den slager V. te Sittard. De 17-jarige S., die bij V. als loopjongen in dienst is, kwam Zater dagavond op het gehucht Stadbroek een woning binnenstrompelen met de mede- ling, dat hij op een afgelegen voetpad al daar was overvallen en dat men hem toen van het geld had beroofd. Zijn kleeren waren vol modder, doordat hij naar hij beweerde van de fiets was geslagen en zijn handen en hoofd waren vol bloed. Het onmiddellijk door de politie ingesteld onderzoek heeft er echter toe geleid, dat er vqn een roofoverval geen sprake was en het opgedischte verhaal geheel en al ver zonnen was. S. had zich met behulp van een scheermesje verwondingen aan een der handen toegebracht en vervolgens het bioed door zijn haar gewreven. Aan het hoofd werden geen verwondingen gecon stateerd. Door de politie aan den tand ge voeld, kwam ten slotte de bekentenis, waar bij S. ook mededeelde, dat de 24-jarige B. zijn medeplichtige was en deze het geld in bewaring had. Dienzelfden nacht nog is B door de politie van het bed gelicht en bekende hij het geld in een keet van een bergplaats te hebben verborgen, waar het ook is gevonden. Tegen hem is proces-ver- baal terzake van heling opgemaakt Beide verdachten zuUen ter beschikking van de Justitie worden gesteld. ARBEIDER DOODGEDRUKT. De 18-jarige arbeider Van Boxtel. die Za.erdagmiddae werkzaamheden verrichtte od de fabriek van de N V. P de Gruyter te 's Hertozen'oosch, raakte bekne'.d tus schen een transportwagen en een liftkooi. De gevolgen waren van dien aard. dat de jongeman spoedig daarop is overleden. DOODELIJKE AANRIJDING TE UTRECHT Zaterdagmiddag omstreeks vijf uur is ter hoogte van de administratiegebouwen der Nederlandsche spoorwegen op den Cathe- rijnensingel te Utrecht een verkeersonge luk gebeurd, dat liet leven heeft gekost aan een 45-jarige vrouw. Het slachtoffer, een ongehuwde strijkster, werkzaam aan de Rijksklinieken, reed per rijwiel over den Catherijnensingel en stak. zonder eenige richting aan te geven, plotseling den rij weg over. Zij werd gegrepen door een haar BOTSING TUSSCHEN MOTORFIETS EN AUTO. Onder de gemeente St. Michielsgestel heeft zich nabij het landgoed de Pettelaar gisteravond omstreeks zeven uur een ern stige botsing voorgedaan tusschen een uit de richting 's Hertogenbosch komende auto en een van den anderen kant komende motorfiets Het ongeluk gebeurde, toen de motorrijder een voor hem rijdende auto wilde passeeren en den tegenligger niet tijdig genoeg opmerkte. Het motorrijwiel sloeg met den berijder en de duopassagier tegen den grond. De laatste, een 30-jarige Italiaan wonende te Eindhoven, werd in zorgwekkenden toestand opgenomen. Hij is naar het grootzieklengasthuls te 's Herto genbosch vervoerd. Hii had een zeer ernstige hersenschud ding bekomen en beide beenen gebroken. De motorrijder, zekere Wetsel uit Eind hoven. kwam er met lichte kwetsuren af. BU1TENLAN06CH G£MËNQD. I waarde van tienduizend pond sterling. Ver- Grootf» iliwps*xlgxndif»f«;tril vol6ens keerden zij naar de garage teng, j U W ctJlcilUlcialUl namen hun slachtoffer mee en wierpen hem ergens in het water. De bandieten waren reeds verdwenen, toen de bediende er eindelijk in geslaagd was aan wal te komen. EEN BRUTAAL STUK. In de Londensche voorstad Islington hebben bandieten een bediende van een juweliersfirma ontvoerd en gebonden. Zij bi achten hem naar een garage in de be ruchte wijk Soho, waar zij hem zijn sleu tels ontnamen en hem onder bewaking van een hunner achterlieten. Intusschen bega ven zij zich naar den juwelierswinkel, waar zij zich meester maakten van juweelen ter ERNSTIGE OVERSTROOMINGEN IN COLUMBIA. De aanhoudende regens hebben dit jaar op verschelden plaatsen in Columbia ern stige overstroomingen veroorzaakt. Er il groote schade aangericht. Men vreest, da! er ook slachtoffers zullen zijn. Honderden families zijn dakloos geworden. ER ZOUDEN VIERHONDERD DOODEN EN VERMISTEN ZIJN. Uit Barcelona te Perpignan aange komen reizigers deel on mede. dat Za terdag in een munitiefabriek in een buitenwijk van Barcelona een brand gewoed heeft, die talrijke slachtoffers gemaakt zou hebben. Er zouden vier honderd dooden en vermisten zijn. In de fabriek, die opdrachten voor de defensie uitvoerde, werkten ongeveer dui zend arbeiders. De ramp zou veroorzaakt zijn. doordat een werkman een granaat liet vallen, waardoor verscheidene ontploffin gen ontstonden. Er brak brand uit en het personeel, door een paniek bevangen, haastte zich naar bulten zonder de voorge schreven veiligheidsmaatregelen te nemen. Menschen, die in aangrenzende werkplaat sen aan den arbêid waren, dachten, dat er een luchtaanval werd ondernomen en ijlden naar de ondergrondsche schuilplaat sen, terwijl dc brand snel doordrong tot den voorraad ontplofbare stoffen. De ge heele fabriek- stond weldra in vlammen. Men kon van buiten geen hulp bieden doordat men in verband met de hevige i dacht. Hierboven de fraaie Rijkstulnbouwschool te Boskoop, waarvan as. Woensdag en Donderdag het 40-jarig bestaan wordt her- ve'dronken De verongelukte laat een achterop rijdende gemeentebus. welks be- vrouw en kind na De gemeente-politie begon in samenwerking met den rijk:-ba sluurder onmogelijk de aanrijding kon i voorkomen. Met een zware hersenschud- kenmeester, direct met dreggen, doch door I ding en een gebroken enkel werd de vrouw den sterken stroom heeft men het lijk nog overgebracht naar de rijksklinieken, waar niet kunnen vinden. zij gistermiddag is overleden. ontploffingen de gebouwen niet kon nade ren. Vele arbeiders, die in de schuilplaat sen waren opgesloten, konden niet ont komen. Anderen, die de vuurzee trachtten te ont vluchten. werden door den rook bedwelmd of door de explosies gedood. Naar wij vernemen, hebben enkele inge zetenen van Boskoop hel initiatief geno men gedurende die dagen de vlaggen uit te steken. Zij hopen, dat dit navolging zal vinden, en dat zoodoende de gemeente een recht feestelijk aanzien zal krijgen. Voorts zij vermeld, dat de .'•«Si met muziek, welke a.s. Woensdaga"" aanvangende nam. 7 uur zal plas" ben, de volgende route zal nemen Hotel Klaassen, Reycrskoop tot a&!' R. T. school, terug, Reyerskoop. Biezen, Voorkade. Hetbrug BP'S- ,,lr,'5'„ straat, Kerkstraat. Tunnel. Boo" Zuidkade, Julianastraat, Boezemlaan „Flora" waar de stoet wordt onto®11 4—4

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 16