De traditie won....! Bondselftal door Rotterdam geslagen (3—2) Een slipjacht op Duinrell LEIDSCH DAGBLAD, Maandag 21 November 1938 Vierde Blad No. 24127 De competitie van den K.N.V.B. 79ste Jaargang Het nationale binnentrio viel tegen P.S.V. door N.A.C. geslagen Ben gelijk spel, 1-1 fc»j Lugdunum-A.S.C. yerboog en Van der Heyden maakten de doelpunten. Roodenburg- W assenaar Men heeft wel eens gezegd, dat het bondselftal den jaarlijkschen voetbal wedstrijd tegen het Rotterdamsch elf tal niet mocht winnen, want zelfs wan neer de spelers van de Rest van Neder land beter voetbalden dan hun Rotter- damsche collega's slaagden zij er toch niet in hun veldmeerderheid in een overwinning om te zetten. Van den wedstrijd, welke gistermiddag op het Spartaveld is gespeeld en door Rotter dam met 32 werd gewonnen, zal men dere meening moeilijk kunnen volhou den: Het Rotterdamsche elftal heeft bijna steeds het beste van het spel ge had, terwijl in het Bondselftal verschil lende spelers naar hun vorm liepen te zoeken zonder dezen evenwel te vinden. Het groote verschil lag echter niet zoo- teer in de spelkwaliteit van de spelers, maar wel hierin, dat de Rotterdamsche ploeg vaak ten zeer goed geheel vormde, waarin de spelers elkaar begrepen en daardoor steeds opnieuw ten aanval konden trekken. Niet alleen de achterhoede van de Rotterdam mers was sterker dan die van het Bonds- eiltai. maar vooral tusschen de beide voor hoeden was bijna een klasse verschil. In de oorspronkelijke samenstellingen waren en kele kleine veranderingen gebracht, zoodat de elftallen als volgt tegen elkaar in het veld kwamen: Botterdam: Doel: van Male (Feyenoord). Achter: van der Horden (CVV) en van der Helde (Feyenoord). Midden: De Haan (Xerxes), Kuppen (Feyenoord) en van Heel (Feyenoord). Voor: van Walsum (RFC). Vente (Feyen oord), Janse Hermes-DVS), van Spaan- Oonck (Neptunus) en Linssen (Feyenoord). Bondselftal: Doel: Dijkstra (ZFC). Achter: Weber (AGOVV) en Caldenhove (DWS i Midden: Bommelé (DHCi, Anderiessen (AJaxen Roelofs (Go-Ahead). Voor: Drager (DWS), v. d. Veen (Hera- les), Dumortier (DOS), de Vroet (Feyen- -rdl en Sterk (VSV). Het was inderdaad verwonderlijk, dat de voorhoede van het Bondselftal niet meer presteerde tegen de achterhoede van Rot terdam. waarin de beide backs stevig, zij het niet fraai, verdedigden, en vooral Kup pen het was, die telkens opnieuw een strui kelblok vormde voor Dumortier en zijn bin- nenspelers. Het nationale binnentrio viel Kinder twijfel tegen en wij mogen zeker niet reggen. dat de schuld hiervan te vinden is bij het spel van Sterk en Drager, want deze beide buitenspelers hebben voortreffelijke dingen gedaan. Maar het scheen nu eenmaal niet te wil len lukken en de algemeene indruk was, dat (ie Bondselftal-aanvalslinie zwakker was dan de aanvallers van Rotterdam. Deze laatsten vertoonden een prettig enthousiast «pel, pittig en schotvaardig en met gevoel voor combinatie. Er was hier geen zwakke plek te bekennen. De beide halflinies waren ongeveer van gelijke sterkte: Anderiessen en Kuppen blonken uit aan weerszijden. Caldenhove en Weber speelden natuurlijk beter dan hun collega's van het Rotterdamsche team, maar deze laatsten waren op sommige oogenbllk- ken zeker even effectief. De schotvaardigheid van de Rotterdam sche voorhoede heeft tenslotte den doorslag gegeven en het resultaat geeft een Juisten indruk van het spelverloop. De wedstrijd. Wanneer scheidsrechter Machielsen het toeken heeft gegeven, dat de strijd kan be ginnen, neemt Janse oogenblikkelijk den bal van Dumortier over. Een snelle aanval volgt, waarbij Dijkstra moet ingrijpen. Hij bezweert het gevaar. Sterk forceert een cor ner voor zijn team, welke evenwel niets op levert en vlak daarna is het van Spaan- donck, wiens harde schot na aangeven van Van Heel meters naast vliegt. Het blijkt evenwel uitstel van executie te zijn, want Vente gaat in samenwerking met v. Spaan- donck op Dijkstra af De Neptunusspeler weet op een gegeven moment niet naar wien hij den bal zal doorgeven. Hij lost dan zelf een geweldig hard schot van ruim 20 meter afstand, waarnaar Dijkstra tever geefs grijpt. De Rotterdammers hebben ver diend de leiding genomen (10). Dit succes prikkelt Rotterdam om nog feller te spelen en wanneer van Walsum zich mooi heeft vrijgespeeld en een voorzet geeft, is het Linssen, die met zijn rechterbeen Dijkstra opnieuw passeert (20). De achterhoede van het Bondselftal moet alle zeilen bijzetten om verder gevaar te keeren en slaagt daarin met kunst- en vliegwerk De tegenaanvallen van het Bondselftal zijn evenmin van gevaar ont bloot. Een schot van Drager wordt door van Male vallende verwerkt. Sterk krijgt in bui tenspelpositie den bal voor zijn voeten, ont doet zich van zijn tegenstanders en geeft een keurigen voorzet, welke door Dumor tier vallende langs van Male wordt ge plaatst (21). Aan beide zijden komen de doelen nog tenige malen in gevaar, doch voor de rest wordt er niet meer gescoord. De tweede helft was lang niet zoo fraai als de eerste. Bij de Rotterdammers vlotte de combinatie niet zoo best, ook al door zelfzuchtigheid van verschillende spelers en de Bondsspelcrs probeerden uit alle macht gelijk te maken Het gevolg was, dat zij de voorzichtigheid lieten varen. Dit had tot resultaat, dat bij een snellen uitval van Janse, Weber werd gepasseerd, waarop van Spaandonck weinig moeite had voor den derden keer Dijkstra te slaan. Het Bonds elftal bracht het niet verder dan een groot aantal corners, welke steeds werden afge slagen. Na een dezer corners, door Drager genomen, koppen een zestal spelers den bal. Sterk krijgt dezen voor zijn voeten en schiet langs van Male (32). Nu heeft het Bondselftal het beste van het spel, maar de verwoede pogingen om gelijk te maken slagen niet. Rotterdam speelt verdedigend en wanneer de tijd ver streken is heeft het Rotterdamsche elftal van het Bondselftal gewonnen. Heerenveen behoudt de leiding in het Noorden. Voor den K.N.V.B. zijn gisteren de volgende uitslagen verkregen: Afdeeling I: 2e klasse A: WFCAlkm. Boys 03. BCH HFC 3—1. 2e klasse B: HerculesDWV 25, Vrienden schaar—AFC 04. Afdeeling II: 2e klasse A: Quick—HVV 2—3, UW-BMT 2—0. 2e klasse B: EmmaFluks 20. 3de klasse A: VDSSVC 04, Lugdunum ASC 1—1. 4de klasse A: RoodenburgWassenaar 13. 4de klasse B Oranje Blauwdc Ooievaars 2-4. 4de klasse C: SchoonhovenOB 20, Delft Te Werve 2—2. 4de klasse D: WIKNaaldwijk 51. 4de klasse E: ConcordiaVND 50. Res. 2de klasse A: VUC 3—ADO 4 5—2. Afdeeling IV: le klasse: Roermond—Eindhoven 06, NOAD- BVV 2—1. PSV—NAC 0—2. Bleijerhelde—Wil lem II 2—3. MVV—Juliana 2—1. Afdeeling V: le klasse: FVCGVAV 03. Heerenveen Veendam 3—1, Be Quick—Velocitas 1—1, Achil les—Leeuwarden 21. Van Overal. Het com petitie-program was beknopt, maar voor de eerste klasse van het Zuiden en Noorden toch geenszins onbelangrijk. Kreeg P.S.V. in Eindhoven niet met 20 klop van N.A.C. en kan men niet de con clusie trekken, dat zij thans vrijwel uit geschakeld is voor den strijd om het kam pioenschap? Het loopt inderdaad wel heel vreemd met P.S.V. en het is maar gelukkig voor haar dat Roermond en Bleyerheide er nog minder van terecht brengen. Roermond zag zich met 6—0 verpletterd door Eindhoven, dat zich blijkbaar niet van den goeden weg af wU laten dringen, en Bleyerheide moest, hoewel na scherpen kamp, de vlag strijken voor Willem II. Noad bezet thans de derde plaats, maar zij is nog altijd ongeslagen. Gisteren klop te zij B.V.V. met 21. waardoor zij haar kans op den titel behouden heeft, terwijl zij op den voet gevolgd wordt door M.V.V., dat Juliana met 21 in het zand deed bij ten in een zeer spannenden wedstrijd. De Noordelijke leiders handhaafden zich met 31 tegen Veendam, maar Achilles 'en G.V.A.V. begingen, respectievelijk tegen T.V.C. en Leeuwarden, evenmin een fout, zoodat de stand feitelijk geen wijziging heeft ondergaan. Aan den staart kon Be Quick haar posi tie iets versterken door een puntje te ver overen op Velocitas. Wij zien F.V.C. hier op den duur wellicht kind van de reke ning worden In de derde klasse A heeft A.S.C. weer met een gelijk spel, 1—1, tegen Lugdunum genoegen moeten nemen. (Vorige maal werd het 22) Het was een zeer matige wedstrijd, waarin vooral de roodzwarten nerveus gespeeld hebben. Geen van beide ploegen verdiende een overwinning. Intus- schen is de situatie van Lugdunum door dezen uitslag weer iets sterker geworden, terwijl A.S.C. haar achterstand op S.V.C., dat V.D.S. klopte, tot drie punten vergroot zag. In 4A tenslotte, werd Roodenburg bij haar streven naar een hooge plaats op de ranglijst, voorloopig door Wassenaar terug gewezen. Het werd 31 en de gasten ver dienden die zege ten voile! Het was een wijs besluit van Lugdu num toen zij dezer dagen een voorstel van A.S.C. van de hand wees om de ontmoeting tusschen groenwit en rood- wart te doen plaats hebben op het ge meentelijk terrein aan den Zoeterwoud- *hen Singel. Waarschijnlijk werd daar door eenige betere accomodatie ten koste van het publiek, dat gisteren in 2eer grooten getale was opgekomen, Prijsgegeven, doch het voordeel van het 8Pelen in eigen huis (waar de organi se trouwens eveneens behoorlijk ver- mrgd was!) bleef behouden, en dat hoeft in dezen belangrijken kamp zon- d(r twijfel een vooraanstaande rol ver- 'Pld. Het Lugdunum-spel, in het bijzon, dor dat der voorhoede, heeft heel dik wijls de kwaal, dat het te kort, te peu- khg gehouden wordt, maar op het vrij hoknopte Pomona-veld was dat niet skeds een handicap en bleek het inte nded, bij de felheid waarmede het Herd doorgevoerd, de roodzwarte ver- dediging herhaaldelijk veel meer te ver lusten dan men feitelijk had mogen ^(onderstellen. Lugdunum dwong op W'ijze haar hoogcr op de ranglijst ^Plaatsten tegenstander een gelijk spel, 1, af en in beide kampen moet men 'r na afloop over ééns geweest rijn 11 "we uitslag de krachtsverhouding •"«lekend weergaf Ook de traditie heeft zich gistermiddag doen gelden! Misschien zelfs zou roodzwart het met de groenwitte tegenpartij nog wel klaar gespeeld hebben als die traditie haar niet dwars gezeten had. .A.S.C. kan op Po- anona ndeit winnen" had men elkaar dn de afgeloopen week bij voortduring verzekerd en er zou een Lotsy noodig geweest zijn om de ploeg door een daverende speech over die idee heen te brengen. Nu die ontbrak klwaim roodzwart in een nerveuze stemming dn het veld en er waren er meerderen ltv het team aan te wijzen (Secrève en Prevo bij voorbeeld), die er zóó door gehandicapt werden dat zij den geheelen wedstrijd hun normale spel niet hebben kunnen spelen Met het voordeel van den vrij sterken wind nam Lugdunum dadelijk na den aan vang het initiatief tot den aanval en in. de tiende minuut telde men reeds een doel punt toen Van der Heyden voorzette en Dool inschoot, doch van Nierop wist op de doel lijn het gevaar nog te keeren. Terwijl groen wit sterker bleef, maar heel wat kansen verknoeide door het samenspel te ver door te voeren, deed A.S.C., welker halflinie de handen vol had in de verdediging, enkele uitvalsstooten, die meestal strandden op buitenspel van Verboog. Telkens bleek de thuisclub feller op den bal te zitten en dat gaf haar een voorsprong op de nog al traag reageerende roodzwarten, die na twintig minuten het spel even vermochten te ver plaatsen, maar weldra weer teruggedrongen werden. Wat Jammer voor de groenwltten dat hun voorhoede toen niet een beetje meer schotvaardigheid ten toon spreiden kon! Die taaie linksbinnen Van der Heyden en die snelle linksbuiten Vermond wisten het leer herhaaldelijk zoo keurig voor den doelmond der gasten te brengen, maar op het laatste moment faalde de afwerking dan. Het mooiste schot kwam zelfs aan den anderen kant. waar Van Hoven kort voor de rust keihard en scherp Inschoot en kee per Van der Berg den bal. na deze te heb ben laten vallen, slechts met de grootste moeite wegwerken kon. Het feit dat zij ondanks zwak spel voor de rust geen achterstand geboekt had, bleek het zelfvertrouwen der roodzwarte ploeg, die thans den wind in den rug kreeg, na de pauze ten goede te zijn gekomen. En mis schien droomde menigeen al van een over winning toen Verboog in de tweede minuut den stand op 01 bracht en AJS.C. daarna een zeer sterken druk op de groenwitte veste uitoefenen ging. Trouwens: het zag er in die oogenblikken ook inderdaad naar uit dat roodzwart thans haar wil aan de groen wltten opleggen zou! Het spel werd levendi ger en sneller en er had, als wij het goed zagen, nog maar één doelpunt meer moeten komen om de Lugdunum-verdediging in paniek te brengen. Wat werd er veel gemist in <fie oogenblikken door de defensie deT thuisclub en wat werd er dikwijls ontac tisch opgetreden.... Maar ook: wat was het triest dat AB.C. zich zoovele kansen schiep en geen moge lijkheid zag ze te benutten In die eerste tien a vijftien minuten na de pauze had roodzwart haar slag kunnen slaan. Zij deed het echter niet, en Lugdu num was daar zóó spoedig van doordron gen, dat het zelfvertrouwen der groenwltten stormenderhand terugkeerde en zij A.S.C. dwongen tot retireeren. Weer was het voor namelijk de linkervleugel, die gevaar schiep, en dat vond, ruim een kwartier na de her vatting, haar bekroning ln een keurig doel punt van Van der Heyden, die uit een cor ner snel en goed geplaatst inschoot. 1'1. Jacquet raakte den bal nog, maar vermoe delijk was hem het uitzicht belemmerd, waardoor hij iets te laat gereageerd had om het doelpunt te kunnen voorkomen. Zóó zeker voelde groenwit zich van haar zaak dat zij ook daarna geen poging aangewend heeft om door een sterk defensieve houding het verkregen resultaat te verdedigen! Bij AS.C. daarentegen kon men den gewonen vorm niet vinden (er waren zwakke punten in alle linies) en bovendien zat het niet mee toen De la Bije en Mooten ieder een magiti- fieken schuiver inzonden, welke beide op het nippertje door keeper Van den Berg be dwongen konden worden. Toen in nerveuze spanning het einde kwam met, een gelijk spel, haastte het talrijke publiek zich naar den uitgang. Het ware prettiger geweest indien het ditmaal eens met dien snellen aftocht had gebroken en met. een daverend ap plaus arbiter Westerbeek gehuldigd had voor zijn voortreffelijke leiding. Hij was in dezen niet al to 'raaien, doch niette min vrij snellen wedstrijd ongetwijfeld „de beste man"....! De slipjacht der K.N.J.V. De ruiters trekken door den vijver op Duinrell. Zaterdag is in de omgeving van de Resi dentie door de K.N.J.V. een zeer goed ge slaagde slipjacht gehouden. De organisa toren, de heeren kapitein J. M. Mante en J. A Ruys, hebben hiermede veel succes geoogst. Ongeveer 40 deelnemers (stersi na men deel. waarvan 10 in roode jachtrok. Te klokslag 2 uur werd het vertreksein gegeven met voorop de meute, welke onder leiding stond van master res 1ste luitenant Wolff, bijgestaan door de heeren kapitein Van Hemert en jhr. Rodenmacher Scho ren. Het parcours leidde door de mooie om geving van Duinrell. De deelnemers moes ten door den vijver van Duinrell, alwaar ballonnetjes als bakens dienst deden. Artil leristen van het 6e Reg. Veld-art. lagen op post om eventueele drenkelingen te hel pen doch behoefden geen dienst te doen. Onder de groote schare belangstellenden zagen wij vele autoriteiten o.a, de Inspec teurs der artillerie en cavalerie. Het was een van de aardigste momenten in de verte de blaffende witte honden te zien naderen, gevolgd door de dames en heeren ln uni form en roode jachtjas. Aan de kill reikten mevr. Mante en Ba ronesse van Slingelandt aan de deelne- mers(sters) de „brushes", de bekende den nentakjes met strikken in de kleur der vereeniging, uit die mede een feestelijk aanzien gaven. Aan het einde dankte de kapitein Mante de Inspecteurs der artillerie en cavalerie voor hun belangstelling en de grondeige naren, de directies der maatschappij Duin rell en van de Waterleiding, voor het be schikbaar stellen van hun terreinen. EEN VERDIENDE 3—1 ZEGE VOOR DE BEZOEKERS. Er was gisteren vrij groote belangstelling voor den wedstrijd RoodenburgWassenaar, welke ontmoeting voor beide partijen van groot be lang was. met het oog op het behoud van een eventueele kampioenskans. Vooral van de zijde van Wassenaar waren vele supporters met hun favorieten mede gekomen en zij zullen, als heeft het er aanvankelijk wat angstig voor de groen- banden uitgezien, er geen spijt hebben gehad van den gang naar het Roodenburgterrein. waar z(j hun club ten slotte verdiend hebben zien winnen. Ondanks het zware terrein ging het spel in vlot tempo. Wassenaar forceerde van den aftrap reeds enkele corners, doch wist daaruit geen succes te oogsten. De aanvallen van de gasten zijn wat talrijker dan die van de thuis club. doch de goede verdediging der blauw zwarten weet er raad mee. Minder talrijk, zoo als wij reeds schreven, doch meer gevaarlijk zijn de aanvallen op het Wassenaarsche doel. Voor loopig weet ook daar dc verdediging stand te houden. Bij een worsteling voor het doel der gasten, weet Roodenburg dc leiding te nemen. 10. Moreel gesteund door dit succes komen de gastheer en meer opzetten. Maar voor de rust wordt niet meer gescoord. In de tweede helft heeft Wassenaar spoedig door den middenvoor uit een voorzet van rechts, de partijen op gelijken voet gebracht. De uit stekend spelende mldhalf verzet bergen werk en met hulp van zijn kanthalfs die zich goed bij zijn spel aanpassen, wordt de voorhoede her haaldelijk gelegenheid gegeven een aanval op te bouwen, en vaak wordt het Roodenburg-doel dan ook onder vuur genomen, waarin du Pree onder de lat wel een zeer betrouwbaren indruk maakt, ook al omdat de bovenlat hem een enkele maal te hulp komt, Roodenburg zit ook niet stil. maar de blauw-zwarten misten ln dezen wedstrijd na genoeg allen steun van de vleugelspelers. Vooral de linksbuiten bracht er ditmaal niets van te recht en zoo werd menig behoorlijk opgezette aanval of een goede spelverdeeling van den Roodenburg-midvoor. zonder kans op succes om hals gebracht. Bij Wassenaar moet het juist van die plaats komen. Rustig maar zeker brengt de links buiten den bal geregeld mooi op en voor het doel. terwijl hij daar waar het noodig blijkt ook zorgt bij de afwerking van den aanval op zijn plaats te zijn. Met een fraaien kopbal uit een voorzet van den eveneens goed spelenden rechts buiten, maakt hij onhoudbaar voor du Prie het tweede doelpunt. 1—2. Roodenburg zet er nog even alles op om het verloren terrein te herwinnen, doch de Wasse naar-verdediging houdt stand. Vlak voor het einde trok de linksbuiten der gasten er nog een keer op uit en hij scoorde op sublieme wijze het derde doelpunt, 1—3. Direct na den aftrap klonk het eindsignaal en heeft Wassenaar den in pret tige verstandhouding gespeelden wedstrijd ver diend gewonnen. LEIDSCHE VOETBALBOND. Uitslagen. Zaterdagmiddagcompetitie. le klasse: Woubrugge 1ARC 1 47; Quick Bovs 1—Katwijk 1 1—4; RCL 1—Rijnsb. Boys 1 2—4: LRC 1—Ter Leede 1 1—0; Noord wijk I —SCO 1 2—4. 2e klasse A: ARC 2—MSV 1 2—3. 3e klasse: ARC 3—Woubrugge 2 5—2. 4e klasse: Rijnsb. Boys 3—F. Pacta 2 24. Adspiranten: KatwijkQuick Boys 55. Zondagcompetitie. le klasse: Alphen 3—Leidsche Boys 1 61; LDWS 2—Lugd. 3 2-4: LFC 3—Zuiderkw. 1 0—3; Morschkw. 1—DSO 2 1—3. 2e klasse A: ASC 3—Alphen 4 1—1. 2e klasse B: Rouwkoop 2UVS 5 41; Sport man 2ASC 4 60, 3e klasse A: Lugd. 6—LFC 5 36 3e klasse B: LDWS 4—Rouwkoop 3 4—0; Lugd. 7Sportman 4 34. 4e klasse A: Sportman 5—Beresteijn 2 44. 4e klasse B: Alphen 5—Beresteijn 3 3—1; Roodenburg 5Sportman 6 34. Adspiranten A: LFCSportman <a> 4—2. Adspiranten B: MorschkwartierLDWS 24; ZuiderkwartierASC <b> 90. QUICK BOYS I—KATWIJK I 1- Een verdiende zege voor de bezoekers. Voor de eerste maal in haar geschiedenis is Katwijk er Zaterdagmiddag in geslaagd haar plaatsgenoote Quick Boys een nederlaag toe te brengen, en nog wel op het terrein van Quick Boys. De Oranjehemden verdienden de over winning. die overigens wel wat geflatteerd was. volkomen. Of het nu kwam. dat Quick Boys het dezen middag zonder midhalf. middenvoor en rechtsback moest doen vast staat evenwel dat de thuisclub er bitter weinig van terecht bracht en het was vooral in de voorhoede een hopeloos geknoei: het duurde alles veel te lang om tegen de meestal versterkte en enthousiast spelende Katwijk-achterhoede maar het minste succes te hebben, Technisch was de thuisclub wel iets beter, vooral de middenlinie, de gebroeders Barnhoorn. maar eens te meer is waar geble ken. dat deze techniek door enthousiasme aan stukken gespeeld kan worden. Ook was de thuisclub wel meer in den aanval, maar elke aanval liep om bovengenoemde redenen, steeds op niets uit. Zelfs kreeg keeper Verloop van het Katwijk-doel heel weinig moeilijk werk. De Katwijk-ploeg speelde als geheel stukken beter en met forsche trappen werden herhaaldelijk de vleugelspelers aan het werk gezet, die snel en doortastend waren en zoodoende de Quick Boys-achterhoede herhaaldelijk uit elkaar ruk ten. Het binnentrio van de bezoekers was er ook uitstekend in, en vooral de aanvalsleider. Verdoes, toonde zich een speler van klasse, en had een groot aandeel ln de overwinning. Hoe wel bij Katwijk alles lukte, was de overwinning, zooals gezegd, toch verdiend en het is te hopen dt Quick Boys deze les ernstig ter harte zal nemen. Reeds bij het ingaan van de rust had den de bezoekers een 20 voorsprong en hoewel dit de Katwijk-ploeg moreel duchtig steunde, was de verwachting toch wel, dat Quick Boys het nog wel op zou halen, mits de zaken goed aangepakt zouden worden. Direct na de rust trad Quick Boys aanvallend op. doch door treu zelen en door het stug verdedigen der Katwijk- middenlinie en -achterhoede leverde dit geen resultaat op. Succes kwam juist aan de andere zijde, toen bij een uitval van Katwijk de bal bij Verdoes belandde. Handig omspeelde hij de beide backs en met een schot in den beneden hoek had Quick Boys een 30 achterstand. Even later werkte Remmelswaal Verdoes wat hardhandig, doch volkomen correct van den bal. wal de scheidsrechter aanleiding gaf om aan Katwijk een strafschop toe te kennen, die eveneens een doelpunt opleverde. (04). Met inspanning van alle krachten trok Quick Boys ten aanval en er ontstonden toen eenige zeer gevaarlijke momenten voor het Katwijk-doel. doch het zat de thuisclub niet mee en keeper Verloop had tot tweemaal toe geluk, toen een ingeschoten bal net naast ging. Eindelijk wist Q. Boys uit een goed genomen corner tegen te scoren. (14). Hiermede kwam het einde van dezen door Quick Boys zeer slecht en door Kat wijk zeer goed gespeelden wedstrijd, en zag Q Boys haar kampioenskans zeer verslechteren. Q. Boys zal stellig in dezen vorm spelende, nog verschillende malen verliezen. L.R.C. I—TERLEEDE I 1—0. Het begin is direct een vlugge op^n strijd, doch voorloopig weten beide verdedigingen zich staande te houden. Als na 20 minuten v. Hoven een scherpe voorzet geeft weet een Terleede back niets anders te doen dan het leder in eigen doel te werken. De druk op het Terleede-doel blijft aanhouden, doch voor de rust komt er geen verandering meer in den stand. Na de thee hetzelfde spelbeeld als in de eerste helft, de tijd verstrijkt en in den stand komt geen verandering. Enkele mooie schoten worden door lat of paal gekeerd, doch het blijft 1—0. R.C.L. I—RIJNSBURGSCHE BOYS I 2—4. Het begin was voor de bezoekers, die al spoe dig de leiding namen, waarna R.C.L. zich wat los werkt en weldra gelijk maakt, terwijl eenige oogenblikken later R.C.L opnieuw de leiding neemt (21). De thuisclub laat het tempo vat zakken, waarvan R Boys dankbaar gebruik maakt en met goede doelpunten de leiding overneemt. (23> Na de hervatting gooit R.C.L. alles op den aanval, doch de verdediging van R Boys weet er wel raad mee. zoodat succes uitblijft. Bij een smalle doorbraak van de bezoekers maakt de mldvoor 24. R.C.L. valt nu verwoed aan. doch het zeer slechte spel ln de voorhoede is oorzaak, dat doelpunten uitblijven. NOORDWIJK I—-S.C.O. I 2—4. De gasten zijn direct in den aanval en de voorhoede geeft goed combinatiespel te zien. De snelle aanvallen brengen steeds gevaar voor de Noordwijk-defensie en door den linksbuiten van S.C.O. komt het eerste doelpunt. Even later schiet echter de rechtsbuiten van Noordwijk in het verlaten doel der gasten, welke echter voor de rust weer de leiding nemen en den stand zelfs opvoeren tot 31. Daarna schijnt S.C.O. wat uitgespeeld en wordt de strijd grootendeels op haar helft ge streden. De linksbuiten van Noordwijk weet op fraaie wijze den achterstand te verkleinen. Als even later bij een snelle doorbraak een misver stand ontstaat tusschen keeper en back maakt S.C.O. er 24 van. A.R.C. III—WOUBRUGGE II 5—2. Op het bij terrein heeft het derde elftal van A.R.C. zonder zich erg in te spannen een ge makkelijke overwinning behaald op de Wou brugge reserves. Met de rust was de stand hier reeds 41, terwijl in de tweede helft beide par tijen nog eenmaal wisten te scoren, zoodat het einde kwam met een verdiende 5—2 overwin ning voor de thuisclub.

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 13