n.V. IDECO Vit de Omstreken TOEKOMST-Spaarsfrooken LEID5CH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 18 November m Wed. A. STARKENBRUG ERKEND INSTALLATEUR WEERBERICHT. Vleeschknoeiers gesnapt Buitengewone vergadering van het „Prolesiantsche Ziekenhuis verplegingslonds" AGENDA MUSEA. DE BEKENDE WETTIGE AALSMEER. Tweede lustrum. De Chr. Jongelingsver. ..Eltheto" heeft ln „De Oude Velling" een feestavond geor ganiseerd, ter gelegenheid van haar 10- Jarig bestaan. Er was groote belangstel ling; in de zaal bleef geen plaats onbezet. De voorzitter, de heer C. Ofman, heette welkom den eere-voorzitter. ds. Y. Alke- ïna, den alg. secr. van het N. J. V., den heer C. Tabak en afgevaardigden van zus terorganisaties. Vervolgens voerden het woord ds. Alkema, ds. W. J. v. Elden van Haarlem en tenslotte de heer C. Tabak. Allen feliciteerden „Eltheto" met dit ju bileum, waarbij ook voorzitter Ofman, die mede 10 jaar als zoodanig aan deze ver- eeriging verbonden was. niet vergeten werd. De secr.. de heer J. Vleghaar. gaf een overzicht van het werk van „Eltheto" over de afgeloopen 10 jaar en bracht fi nancieel verslag uit. Er was een batig saldo in kas vah f. 37.56. Een tweetal too- neelstukjes zijn opgevoerd, n.l. „Knok, de Zuidpooluitvinder te Koppendamme", een blijspel en „Branding", een spel van de zen tijd. Gezamenlijk zijn stichtelijke lie deren gezongen en is een verloting van potplanten gehouden ter versterking der kas. Aanbesteding. Door het Bouwkundig Bureau W. Maarse Jr. is aanbesteed de bouw van 4 woningen aan den Aalsmeerderweg in deze gemeen te. Het laagst werd ingeschreven: metsel en timmerwerk, H. Boogaard, Aalsmeer, f.9650.—; lood- en zinkwerk, G J. v. d. Toom. Haarl.meer f.1295.—: schilderwerk enz., J. J. de Booy, Amsterdam f. 719. Burgerlijke Stand. Geboren: Jan, z. van J. Offerman en N. C. Dekkers; Henricus Maria Nicolaas, z. van J, C. de Boer en H. M. Kramer; Elly Anny, d. van P. B. Huis en H. H. v. Amerongen. Ondertrouwd: J. Terpstra. 28 jaar en J. Ter louw. 22 jaar; J. Gresseurt, 25 jaar en A. A. Cazemier, 24 jaar; G. Pannekoek. 23 Jaar en H. J. v. d. Pol, 20 jaar. Getrouwd: G. B. v. Limpt, 29 jaar en L. Eve- leens, 25 jaar: G. v. d. Bogaard. 26 jaar en H. Joren. 22 jaar. Overleden: M. Keessen, 66 jaar, wed. v. J. Keessen; W. Groeneveld, 78 jaar, echlge. van G. van Leeuwen; M. Hansen. 74 Jaar. wed. van J. C. Spaargaren. zijn te verkrijgen bij Agentschap Lotisico 3378 MR. FOCKSTRAAT 12 - KATWIJK a. ZEE. Ook de origineele HACO premie-affaires aldaar verkrijgbaar. ELECTRO TECHN. BUREAU BREESTRAAT 121 - TEL. 2862 $402 (Ingez. Med.) Barometerstand HAARLEMMERMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Hendrika, z. van J. H. van Tol en T. G. Hoogendoorn Anneke Gerritje. d. van J. Kooij en A. Brinks Clemens, z. van W. Vrijburg en H A. Koster Everdina Gerry, d. van G. J. de With en G. van Someren Wil- lemina Jacoba Jannetje, d. van L. van Kuijk en A. Terlouw Ruth, d. van A. L. P. Dingjan en H. Bik Maria Johanna, d. van M. Schreurs en H. W. Kauffman. Ondertrouwd: Johannes van Leeuwen, 24 j. en Jannetje de Lange. 21 j. Getrouwd Lucas Oosterhof. 20 j. en Jantje Kloezen. 20 j. Albertus Franso. 35 j. en Ca rolina Goddijn, 21 j. Johannes Theodorus Jonkheer, 26 j. en Johanna Jacoba Wilhelmina I Clemens. 20 j. Overleden: Johannes Jansen, 67 j. ongeh. Volquerus Jacobus Martinus van Staveren, 3 j. z. van M. G. van Staveren en C. H. G. Laan. Loop der Bevolking. Gevestigd: Willem H. F. Martius, Iepenlaan 89 Willem D. Schreuder, Nieuwemeerdijk 239 Anne M. van den Bos, Parklaan 71 Leen- dert K. W. Mollevanger. Iepenlaan 22 Hui- brecht de Jong. Eksterstraat 20 Jacob Koop- mans. Kruisweg 909 Johannes de Graaff. Venneperweg 416 Jacobus G. Uljee. Ekster straat 49 Marinus A. W. J. Gelderman, Ek sterstraat 47 Leopold C. De Bueger, Ekster straat 45 Wed. Lucas Uiterwijk Winkel. Eksterstraat 43 Adriana Schuiling. Molen weg 33 Alijdus J. van Mal. Friedalaan 6 Hermannus J. Tielbeke. Kruisweg 1049 Adolf C. Kruijer. Kruisweg 1577 Jan J. M. van der Heijde, Plesmanlaan 12 Pieter Cardol, Schoolstraat 36 Jan C. Hartog, Sperwerstr. 30 Cornells J. van de Graaf, Spieringweg 197 Wilhelmina P. Bosma. Roerdompstr. 1 Alida C. van Leeuwen, Zwanenburgerdijk 406. Vertrokken: Nicolaas T. Geertzema. naar Heemstede, Julianaplein 2 Petrus van Dijk, naar Haarlem, Spieghelstr. 2 rd. Adrianus Riemsdijk, naar Haarlem. Bantamstr. 34 Pieter Roos. naar Aalsmeer, Populierenlaan 9 Wilhelmus J. Sieverding. Katwijk, Badstr. 1 Hermanus W. Vulperhorst. naar Amsterdam, Herculesstr. 34 Jochum Selser, naar Aals meer. Sportlaan 12 Elise A. Cramer, naar Amsterdam, 2e Helmersstr. 42 hs. Gijsbert C. Koorn. naar Amsterdam, Barth. Diasstr. 34, 1 hg. Pieter Adriaanse, naar Amsterdam, Adm. de Ruijterweg 44 Pieter Schippers, naar Diemen, Joh. van Soestdijkstr. 4. Een verdwijnende spoorweg. Werd eerst gezegd, dat de ongebruikte spoorweg te Nieuw Vennep als wandelweg zou worden ingericht, thans is definitief besloten hem geheel te laten verdwijnen. De gemeente heeft n.l. dit gedeelte aan gekocht om met dezen grond den Ven- nepertocht te dichten en zij wil op dezelf de plaats een nieuwe tochtsloot laten aan leggen. Hoogstwaarschijnlijk zal een en ander in werkverschaffing worden uitge voerd. De dienst der doktoren zal Zondag a.s. worden waargenomen door dr. W. Schreuder, Hoofdweg, te Nieuw Vennep. Gistermiddag 2 uur: 772. Hedenmiddag 2 uur: 771. BINNENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 722,2 München. Laagste barometerstand 741.1 Isafjord en Akureyri. Verwachting tot morgenavond 7 uur: Matige, later waarschijnlijk krachtige Zuide lijke tot Zuidwestelijke wind. Nevelig tot zwaar bewolkt of betrokken. Waarschijnlijk eenige lichte regen. Zachter in het Oosten en in het Westen iets zachter. BUITENLANDSCH WEEKOVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Over Centraal Europa bevindt zich nog steeds een gebied van hoogen luchtdruk. waar- In somber mistig en kil weer heerscht. Via een ondiepe voor van lage drukking over Zuid- Frankrijk staat dit hooge drukgebied in ver binding met de Azoren hoogen druk. welke sinds gisteren in beteekenis weinig veranderde. Aan de Noordzijde van dit Azoren hooge druk gebied ontwikkelden zich op den Atlantischen Oceaan twee diepe despressiekernen. svelke ge leidelijk samensmelten tot een belangrijke de pressie. Onder invloed van deze depressie dalen op Ierland de barometers snel. Het is te verwachten dat het depressiesysteem in de Noordelijke richting naar Zuid-Noorwe- gen doordringt. .Scheepswaarnemingen op den Oceaan melden krachtige tot stormachtige winden, terwijl de achterkant der depressie van sneeuw en hagel buien vergezeld gaat. Thans waait, het langs de Noorsche kust reeds stormachtig tot krachtig onder invloed van een oud storingssysteem dat Scandinavië passeert. Over Zweden is de vorst echter nog iets to°genomen. over het algemeen daalde de temperatuur in het geheele waarnemingsgebied. Alleen in onze omgeving werd het iets warmer. WEERSOMSTANDIGHEDEN HEDENOCHTEND 8 UUR Parijs: Windstil. 11 gr. C.. betrokken. Lorden: Z.Z.O zwak. 10 gr. C.. lichte nevel. Berlijn Windstil. 7 gr. C. zw. bewolkt. Nice: N.. 10 gr. C., fraai. H1LLEGOM. Feestvergadering „De Vriendenschaar". Gisteravond heeft de Chr. Jongensclub ..De Vriendenschaar" in Flora haar jaar- Ujksche feestvergaderlng gehouden met een uitgebreid programma waarop veel ruimte was verleend aan het feestelijke gedeelte van den avond. De leiding was in handen van den heer J. Verkerk, die opende met gebed, schrift lezing en een woord van welkom. Het jaarverslag is uitgebracht ln den vorm van een leidersvergadering op het podium. Afgewisseld door gemeenschappe- ij ken zang volgde een voordracht van den heer Treur over het clubleven. De leden der drie afdeelingen namen deel aan de spreekwoordenjacht. een plastische voorstelling van tien bekende preekwoorden, waarna de aanwezigen, -eer groot ln aantal konden raden en een prijsje winnen. Dit was niet alleen aardig ,ls pantomime maar ook aantrekkelijk voor de gasten: de aandacht en deelneming waren groot. Tot de voordrachten behoorden die van de winners in den voordrachtenwedstrijd der drie afdeelingen en eenige andere. Na de pauze maakten de tableaux over den onbarmhartigen dienstknecht een der hoofdnummers uit. Met dankgebed werd de gezellige en mooie avond gesloten. De Bioembollenbeurs. Op de beurs van gisteren heerschte, dank zij het vooruitzicht van vrijen Invoer van de narcissen in Amerika tegen den zomer van 1939, een opgewekte stemming. De vraag naar tulpen is opgeleefd. De prijzen der gladiolen stijgen, vooral in de groote maten. Het aantal bezoekers was 195. De prijs van het brood is hier met één cent per acht ons verlaagd. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 7 gr. c. (45 gr. F.). 13 uur 's middags: 10 gr. c. (50 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE Voor Zaterdag. Voorm. te 0.22 uur; nam. te 12.54 uur. LICHT OP tOOR F'ETSFRS c.a. Vrydag van 4.34 uur nam. tot 6.57 uur v.m. MAANS OP- EN ONDERGANG. IB Nov.: op 3.17 uur; onder 14.17 uur. KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Leendert, Z. van L. van Duijn en G. van Beelen Alie Arendina, D. van G. Guijt en A. den Ouden Johanna Maria Huiberdina, D. van H. de Jager en M. Tuurenhout Klaas, Z. van M. Knetsch en K. van der Plas Jan, Z. van A. Haasnoot en W. Vlieland Johanna Alida, D. van J. van der Niet en A. J. Varke- visser Cornelis, Z. van J. Koelewijn en P. de Ruljter. Overleden: Cornelis Guijt 70 j.. echtg. van A. Hoek Dirkje Schaap 78 j.. echtg. van Maar ten van Duijn. Ondertrouwd' J. van den Oever en A. C. van der Horst J. van Rossum en J. H. Vooijs C. Gufjt en M. van den Oever W. Wijnnobel en F. van Duivenvoorde H. van Duijn en L. van Schie. Gehuwd: J. B. Valk en A. Groen. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouwoverzicht. De algemeene toestand verbeterd er niet op! Integendeel. Geen enkele der producten kan op een eenigszins bevredigende op brengst staat maken. Er komen nog eenige partijtjes bloemkool, doch minstens 70»/» van den aanvoer is tweede soort De prijs van eerste soort varieerde van f. 2 50 tot f- 4.80 en minstens 50 komt niet hooger dan f 3.50 per 100. Tweede soort blijft om streeks den minimumprijs van f. 1.50 per 100 en een klein kwantum hiervan kan het tot f. 2.40 per 100 brengen. De prijs van bospeen Is niet slecht, doch het kwantum ls maar matig. Het lof leent zich niet meer om dit product te kunnen bossen. De prijs beweegt zich tusschen f. 3.50 en f. 6, doch ook hiervan ls het maar een enkeling, die de hoogste noteering krijgt. Met Waspeen gaat het al bijzonder slecht. En de aanvoer is vrij groot. Daar waspeen een product ls, dat veel aan arbeidsloon kost. moet de prijs redelijk zijn, wil er van loonend sprake kunnen zijn. De noteering varieert den laatsten tijd van f. 0.30 tot f. 0.60 per kist van 20 K.G., doch ln niet mindere mate dan bij de andere producten is het hier zóó, dat de massa van f 0.30 tot f. 0.40 per kist opbrengt.. Een geheel onvoldoende op brengst, bij sommigen zelfs verliesgevend. In tegenstelling met vorig seizoen is de teelt van waspeen toch wel teleurstellend. En het is gedurende eenige maanden, voor namelijk dan de wintermaanden, een hoofdproduct. Met kroten gaat het nog goed. Voor dit grove product, waaraan juist zoo weinig arbeidsloon gegeven wordt, wordt net zooveel betaald als voor het fij nere artikel, de waspeen. n.l. van f.0 40 tot f.0 60 per kist van 20 KG. Het is een malle verhouding. De reden zal wel te vin den zijn in de matig beteelde oppervlakte. Met uien wil het nog maar steeds niet vlotten. De prijs blijft te laag, van f. 2 tot f. 3 per 100 K G. Het kon nog slechter, doch dat is een schrale troost. Met roode en gele kool was het nog steeds niets gedaan. Matige tot slechte opbrengst en zeer slechte prijzen. Roode kool noteerde van f. 1.10 tot f. 2 80 per 100 KG„ gele kool bracht van f. 1.30 tot f. 2.40 per 100 K G. op. Het zachte weer is voor de bewaarbaar- held van dit product ook fnuikend. Wat droog winterweer zou het product ten goede komen. Groene kool was wel iets beter gevraagd, doch ook de prijs viel tegen. Van f. 2 tot f. 3 50 per 100 KG. geeft ook een onvoldoend financieele uitkomst. Andijvie heeft niet veel waarde. Wel ls er eenig verschil van den eenen dag met den anderen, doch ge middeld is de noteering niet hooger dan f.0.12 tot f.0 22 per kist. Er kwamen ook selderieknollen, het winterproduct bit uit nemendheid. Ook hiervan viel de prijs niet mee: de soort A ging voor f. 1 90 tot f. 2.90. B-soort bracht slechts van f. 1 tot f 1 '0 per 100 op. Van de 3de steunuitkeering ad f3.850.000 zal hier weinig kunnen worden uitbetaald. De hier geteelde koudegrondproducten val len er ditmaal bijna geheel buiten De vroege aardappelen van 15 tot 31 Juli. een tiental veilingdagen dus, wat bloemkool- steun, een klein bedragje voor snijboonen en rijsdoperwten. Een volgende maal zal men hier misschien aan de beurt komen, nml. met de bloemkool? Vondelavond van „Kath. Katwijk". Door ..Katholiek Katwijk" werd de eer ste ontwikkelingsavond gegeven in dit seizoen en wel een ..Vondelavond". Pastoor Hesp hield een lezing over dezen grooten vaderlandschen dichter. Joost van den Vondel, werd 351 jaren geleden gebo ren in Keulen en heeft daar de eerste van zijn levensjaren doorgebracht om later met zijn ouders naar Amsterdam te gaan In zijn gedichten van later tijd komt hij hier telkens op terug. Spr. schilderde Joost van den Vondel als een reohtschapen, onberispelijk mensch, die veel aan den weg timmerde, doch over wien geen duistere verhalen de ronde deden. Op 92-jarigen leeftijd overleden, werd hij door 14 kunstlievende vrienden ten grave gedragen. Het was dr. Schaepman die bij de onthulling van een standbeeld te Amsterdam de feestrede uitsprak. Toen is voor het eerst een nationale hulde ge bracht aan Joost van den Vondel. In 1937 is ook hier de gedachte naar voren geko men om iets over Vondel te zeggen. Nadat uit het leven van Vondel een en ander was gememoreerd, werd gepauzeerd, waarna fragmenten uit meerdere werken van Vondel werden voorgedragen uit Gijs- brecht van Amstel, „Lucifer" en „Jozef in Dothan". De vice-voorzitter van „Katholiek Kat wijk", de heer L v. Paridon, dankte pastoor Hesp voor deze mooie en leerzame avond welke er toe had bijgedragen om Vondel beter te leeren kennen. fen werd een geslacht varken, dat ln zle- kelijken toestand had verkeerd en zooals de veearts later verklaarde, wel aan var kenspest had geleden. Op het terrein van de boerderij heeft men daarna de huid van het dier opge graven. Het vleesch zoowel als de huid, zijn naar het Slachthuis in Den Haag ver voerd. Tegen van B. zoowel als tegen Van den A. ls proces-verbaal opgemaakt. Konijnendiefstal. Gistermiddag heeft de gemeentepolitie assistentie verleend aan die van de ge meente Delft, ln verband met aldaar ge- pleegden konijnendiefstal.. Alhier zijn daar op aangehouden de 18-jarige T. en de 18- jarlge Van R„ beiden afkomstig uit Delft. Na een voorloopig verhoor te hebben ondergaan, zijn belden naar Delft overge bracht en daar voor den hoofdcommissaris geleld. T., die in het bezit was van 4 ko nijnen. is daarna ingesloten, terwij 1 Van K. voorloopig op vrije voeten is gesteld. De St. Nicolaaswinkelweek. De opening van de St. Nicolaas-winkel- week zal plaats hebben Vrijdagavond cm' 8.30 uur. De prijzen welke beschikbaar zijn gesteld zijn te bezichtigen ln de etalage van den heer van Haaster aan de Dam- laan. Diefstallen. Ten nadeele van den landbouwer van D. Is uit een schuur een zak voermeel ont vreemd. Bij den landbouwer M. ln den Tedinger Broekpolder werden twee konij nen ontvreemd en ten nadeele van den bouwer M. aan de Mauwelaan een par tijtje planken. Een ongelukkige val. Op het gemeentehuis heeft een ongeluk plaats gehad, waarvan de commies le klasse de heer J. J. J. van den Akker het slachtoffer ls geworden. Op een der kronkelige gangen van de bovenverdieping passeerden de gemeente secretaris de heer van Delft den heer van den Akker. Het gevolg was, dat de heer van den Akker met zijn arm in aanraking kwam met een aan de muur hangende brandblusscher. Dit apparaat kwam te vallen en kwam terecht op den kuit van den heer van den Akker, waardoor dit lichaamsdeel ernstig werd verwond. Na voorloopig te zijn verbonden ls het slacht offer naar St. Antonius Ilove vervoerd. Tot overmaat van- ramp was het appa raat ontploft, zoodat het slachotffer een poos in een met dampen gevulde atmos feer bleef liggen. De heer van den Akker zou juist morgen in het huwelijk treden. Bij het huiswaarts keeren liet de 14-j. C. R„ wonende in de Damstraat alhier zich op een rijwiel onder Voorburg door een auto sleepen. De jongen slipte en kwam zoodanig te vallen, dat hij naast eenige lichte wonden ook een hersenschudding bekwam. Per Roode Kruisauto is de knaap naar de ouderlijke woning vervoerd. De ln het dienstgebouw van de Ned. Herv. Kerk door een damescomité georga niseerde bazar ten bate van de afd. van het Groene Kruis heeft opgebracht netto f. 116,34. LISSE. LEIDSCHENDAM. Gisteravond heeft de gemeentepolitie een goeden slag geslagen. Tijdens de controle van de roode rijwiel- achterlichten werd aangehouden de koud- slager Van Bwiens licht niet aan de eischen voldeed. Het trok de aandacht van de politie, dat zioh achter op het rijwiel een mand bevond. Bij onderzoek bleek de inhoud te zijn ongekeurd varkensvleesch. Van B. gaf als herkomst op den landbou wer H. van den A., wonende aan den Mid denweg alhier. Direct is daarop de Haagsche Keurings dienst voor vee en vleesch gewaarschuwd De keurmeester, de veearts Van Rijn en de gemeentepolitie brachten daarop een be zoek aan de boerderij van Van den A. Het resultaat was verrassend! Aangetrof Het Protest. Zlekenhuisverplegingsfonds kwam ln buitengewone ledenvergadering bijeen ter bespreking van de financiën der Vereenlging. De goed bezochte vergadering stond onder leiding van den Voorzitter den heer A. Tibboel, die een welkomstwoord sprak. Hij gaf een uitvoerig beeld van den financieelen toestand. De uitgaven bewe gen zich de laatste Jaren steeds ln stijgen den lijn. Reeds eerder moesten de emolu menten verminderd worden. De extra toe slag van f. 1 per verpleegdag moest wor den verlaagd tot f. 0.50 per dag; het aan tal verpleegdagen van 60 teruggebracht op 40 met vervallen van de 14 extra verpleeg dagen bij langdurige ziekte; voorts moest het vorig jaar de contributie verhoogd worden van 7 cent op 8 cent per lid boven 16 jaar. Desondanks ls het niet mogelijk de uit gaven ln evenwicht te doen zijn met de ontvangsten. De oorzaak hiervan is het feit dat het aantal ziektegevallen schrikbarend toeneemt. Werd het aantal van 80 ziekte gevallen over 1937 reeds hoog genoemd, ge durende de 10 verstreken maanden van 1938 werden reeds 100 patiënten voor reke ning der vereeniging verpleegd. Bovendien neemt het aantal patiënten dat wegens plaatsgebrek door het Acad. Ziekenhuis wordt afgewezen, steeds toe. Hierdoor ont staan steeds hoogere kosten, aangezien in de particuliere ziekenhuizen de operaties betaald moeten worden en de Ziekenver pleging deze kosten voor haar rekening neemt. Dit jaar zullen de kosten door af wijzing van het Acad. Ziekenhuis op f. 1000 komen. Ten einde deze extra kosten (dus niet het vermoedelijke tekort over het ge heel der uitgaven) eenigermate te dekken, deed het Bestuur het voorstel om een extra bijdrage van 10 cent per gezin per meand te heffen. Dit voorstel werd ln bespreking gegeven. Uit de discussie werden twee andere voor stellen geboren. Een voorstel-Schaap om, inplaats van het Bestuursvoorstel, den extra-toeslag van f. 0.50 per dag te laten vervallen. Een tweede voorstel-Guldemond om den extra-toeslag van f. 0.50 per dag te laten vervallen en het aantal verpleegda gen weer te brengen op 60. Hiertegen had echter het Bestuur bezwaren. De heer N. Matthijs deed nu het compromis-voorstel, om de extra-toeslag van f0.50 per dag te doen vervallen doch in bijzondere geval len, ter beoordeeling van het Bestuur en den Controleerend Geneesheer Dr. Ras- sers, den toeslag uit le betalen over 40 ver pleegdagen. Dit geschiedt alléén dan, wan neer een langoren verpleegduur dan 4 da gen noodzakelijk is om bijzondere redenen. In zulk een geval wordt het maximum aantal verpleegdagen op 48 gesteld (f.20.- N. Rijn 19: Mij. v. Toonkunst. Lezine h Iers. 8.15 uur nam. Nonnensteeg 3: Filmavond Ver. voor Ru»* teelt, 7% uur nam. y n'l Stedszaal (Groote zaal): Feestavond h.» Mobilisatiekruis", afd. Leiden, 8 uur nam Zaterdag. Oegstgeest (Witte Huis): Bazaar int Friendship Leagnue, 7% uur nam.' DAGELIJKS. Lakenhal: L.K.V. Tentoonstelling van van Chr. Lebeau. 104 uur; 's Zondags 1-4 (tot 4 Dec.). UJI DIVERSEN: 's Dinsdags, Mare 13: Medisch Opvoedtoindli Bureau. 9%11 uur voorm. 's Woensdags: Inst. v. PraeventJeve Genees, kunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten 8 u. nui 'sDonderdags: Inst. voor Praeventieve G». neeskunde (1ste Binnenvestgr.. 22). Inentln» tegen diphterie. 3% uur 's middags precies. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Genees, kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. M uur nam. (tijdelijk gesloten). AVademiscli Historisch Museum: 'sDinsdagsm 's Vrijdags van 1012% en 2—5 uur. Toegani kosteloos. Stedelijk Museum „De Lakenhal". Oude WUI gel. Geopend in Januari. November en Decern ber van 10—3 uur in Februari, Maart, Aprt Mei en October van 104 uur en ln Juni, Jui Augustus en September van 10—5 uur; op Zondagen, de Tweede Paasch- en pjnfc sterdagen, den Hemelvaartsdag en de beid Kerstdagen v.af 1 u. Entrée op Zon- en leest dagen bovengen, kosteloos, 's Maandags 1.025 overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum van Oudheden, Rapenburg n 1 April—1 Oct. 10—5 uur. 1 Oct.—1 Nov. 10- uur. 1 Nov.—16 Febr. 103 uur. 16 Febr.. April 104 uur. 's Zondags van- Entrée: 's Maandags f. 0.25; overige daja f. 0.10. Rijksmuseum v. Nat. Hist., v. d. Wertfpart Ingang Raamsteeg: Werkdagen 8.30—12, l^, 5 uur; 's Zaterdags 8.30—12 uur; Kostelooe. Rijksherbarium. Nonnensteeg 2a: Dagellft van 9—12.30 en 25.30 uur. Kosteloos. Nederl. Hist. Natuurwetenschappelijk Muien (Steenstraat la)Alle werkdagen behalve 's Maandags van 104 uur; "s Zondags 1-4 uur, Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25): Geopea op werkdagen van 1.30—4.30 uur nam. 'sZoa dags gesloten. Kosteloos. Tot 24 Dec. Tentoonstelling van uit schen king verkregen prenten. Rijksmuseum van geologie en mlneralo|i (Garenmarkt lc): Op werkdagen van 9—12 1%4 uur. Kosteloos. Rijksmuseum voor Volkenkunde (Steel Geopend alle werkdagen van 10—3 uur (1 No —16 Febr.) van 10—4 uur (16 Febr.—1 AprU 1 Oct.1 Nov.) van 105 uur (1 April—1 Alle Zon- en Feestdagen van 1 uur af. sloten: 3 Oct en Nieuwjaarsdag Mai f. 0.25; alle overige dagen f. 0.10. BIOSCOPEN: Luxor-Theater. Stationsweg: 8 uur m „Mademoiselle Docteur". Woensdag-, Donaerdag- en Zaterdagmldd 2 uur. Zondag 2, 4% en 8 uur. Trianon-Theater, Breesüraat 31: 8 uur nas Woensdag- en Zaterdagnamiddag 2 ui „De burcht der stilte". uonuag van 2— i uur doorl. voorstelling. Lido-Theater, Steenstraat 39: 8.15 uur nam .Tarantella". Woensdag- en Zaterdagnam. 2,30 uur, Zca dag üoorl. voorstelling van 2—7 uur en 8.15 Casino-Theater. Hoogewoerd 49: 8 uur nam „Het eiland des doods". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 nor Woensdag- en Zaterdagnam. te 2.30 uur. Rex-Theater, Haarl.straat: lederen werkdU 2 uur nam. en 8 uur nam.: „De model-echtge noot". Zondags 2—7 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nach geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hul der Menschheid", echter van nam. 8 uur tol voorm. 8 uur alleen voor spoedgevallen. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apo t heken te Leiden wordt van Zaterdag 12 t/B Vrijdag 18 Nov. a.s. waargenomen door d apotheken G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, tel 502 en G. F. Reyst, Steenstraat 35, tel. 136. Te Oegstgeest wordt deze dienst waargenomea door de Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelmina park 8, Tel. 274. toeslag is gelijk aan 8 extra verplegdagefl a f.2.50). Dit compromis-voorstel-MatthiJs wer( met overgroote meerderheid van stenimei aangenomen, zoodat de extra toeslag vai f0.50 per verpleegdag vanaf 1 Jan. 193» komt te vervallen. De heer Tibboel slooot daarna met dank gebed. Loop der Bevolking. Gevestigd: P. Huis en gezin, Narcissenstraal 32 G. J. Mijnders, Kanaalstraat 94 A Vermeij, Kapelstraat 8 Mej. C. van ZÜP. Heereweg 275 Mej. A. E. Joosten. Heer* weg 275. Vertrokken: R. Bissmann naar Haarlem - Mej. M. van Egmond naar Hlllegom Mej. fa C. van der Kwartel naar Doesburg Mevn Wed. A. J. Duymaer van Twist, naar Voorburg. Burgerlijke Stand. Geboren: Jeroen, Z. van E. J. Vink en H. C. Leuven Gerardus Wilhelmus Joannes. Z. v. J. A. W. Floor en E. M. van Bree. Ondertrouwd: L. L. P. Vink en G. P- Sna*r C. J. Groen in 't Woud en A. C. v. Diemen. De Voetbalver. „Lisse" hield een uitne mend geslaagden feestavond voor donateur» en leden. De voorzitter, de gem.secr. de Haan, bracht tevens de gelukwenschen over van Burgemeester Jhr. Mr. v. Wl™ vorsel. 't Was een gezellige avond! IOORDWIJKERHOUT. De heer J. de Wilde t Onze vroegere plaatsgenoot, de h®cr de Wilde, die tegelijk me minister OomII zijn Jeugdjaren doorbracht bij hetInst™ I tie-Bataljon te Kampen en daarna als s j geant naar Indië vertrok, bracht M' het. behalen van vele onderscheid™1 1 tot onderluitenant van het Oost-Indi-r leger Te Soerabaja overleed hij ln 0 ouderdom van 67 Jaren. 2-2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 6