LEIDSCH DAGBLAD Tweede Blad Dinsdag 15 November 1938 VISSCKERIJ-BERICHTEN NAGEKOMEN BERICHTEN N O PEENHAAR Het vliegveld te Valkenburg -SJo p kantje^ Gezoutm "^eljauw 19.50 toevoegde| dat de heer Bolderdijk nog veIe Besomming trawlers: IJM 83 f. 1490; IJM 12 fjren met dezelfde toewijding den dirigeer- WEERBERICHT. Wilson's reis Redevoering van Pirow a Uit de Omstreken AGENDA vischprijzen. IJMUIDEN, 15 Nóv. Tarbot 60—46 p. Kg.; Tong 100—72 id.: Heil bot 100—60 id.; Griet 23—13 p. 50 Kg.; Groote schol 20 id.; Middel schol 20 id.: Zetschol 30 —24 id.; Kleinschol 19—4.50 id.; Bot 14—6 id.; Schar 4 604.50 id.; Tongschar 4125 id.; Poontjes 3.402.10 id.; Groote schelvisch 16.50 ld Middel schelvisch 1514.50 id.; Kleinmiddel schelvisch 11.507.30 id.; Kleine schelvisch Stadsnieuws MUZIKALE HULDE M. BOLDERDIJK. In verband met zijn 15-jarig directeurschap van het Leidsche Politie-Muziekgezelschap. Hedenmorgen heeft het Leidsche Politie- ai-iieit 1av.11 ii.uv— i.ou iu., clicuic acueiviacti 2.60 id.: Groote gul 7.50—7 id.; Kl gul 7.50—2.50 "muziekgezelschap een aubade gebracht aan id.: Wijting 3 80—1.10 id.; Makreel 11—4.10 ld.; zÜ1} directeur, den heer M. Bolderdijk in Versche haring 4.55—2.40 id.; Kabeljauw 28 17.50 p. 125 Kg.: Vleet 2.50 p. stuk:'Leng 1— 0.45 id.; Koolvisch 60—8 id.; Visch uit de Witte Zee: Groote schelvisch 4—1.70; Middel schelvisch 3.50—3.10; Klein middel schelvisch 3.803.30; Kleine schelvisch 3.40—1.80; Groote gul 3.60; Kleine gul 2—1.10; verband met de omstandigheid, dat deze vóór 15 jaar het directeurschap van het korps aanvaardde. Nadat voor de woning van den heer Bol- derdijik aan de Jan van Houtkade nr. 11 eenige nummers waren gespeeld, bood de Roodbaars 2.10—1.20; Schar 4.50—4 10. per kist commissaris van politie, de heer R. J. Meyer, van 50 Kg. eere-voorzitter van het korps, namens be- Kabeljauw 7.406.10: Wolf 7; Koolvisch 8.50. stuur en leden de gelukwenschen en een vn 1Qc.n bloemenmand aan. waaraan hij den wensch f restant van de lading) f. 2020; IJM 58 f. 4680; IJM 60 f. 1600; IJM 189 f. 1930; IJM 165 f. 1240. Besomming loggers: KW 132 f. 750; KW 51 f. 600. Schepen met versche haring: LF 122 f. 1690; SCH 19 f. 1550; SCH 45 f. 430; VL 71 f. 570. Nagekomen: Loggers met versche haring: SCH 3 f. 180: KW 44 f. 930; KW 130 f. 760; KW 153 f. 650: KW 3 f. 930; KW 5 f. 660; SCH 46 f. 1180; SCH 50 f. 680. VL AARDINGEN. 15 Nov. Aangevoerd 840 kantjes: Volle Wellen 10.60 10.80; Volle Eng. Wal 10.90—11.40; Steurharing Eng. Wal 8.70—9.60. Binnen van de haringvisscherUKW 49 met 29 last. Vier en twintig schepen hebben vanmorgen i hun vangst gemeld. Zij vingen tezamen 1155 stok zal mogen zwaaien. Na deze spontane huldiging volgden nog eenige opgewekte marschen en daarna trok het korps, al musiceerend. naar het Politie bureau. digheid en zelfrespect kan behouden zon der veranderd te worden in een goedkoope nabootsing van den blanke. Bovendien zijn de inboorlingen economisch geheel afhan kelijk van de Zuid-Afrikaansche Unie en zouden zij binnen een jaar van honger om komen, wanneer de Unie haar grenzen voor hen sloot. Wij zijn van meening, aldus Pirow, dat de tot dusverre ondernomen stappen voor den vrede doorgezet moeten worden in de hoop, dat zij zullen leiden tot een perma nente basis voor de wereldvrede. Wij zijn echter tevens van meening dat het geen vrede tot lederen prijs moet zij" Er zijn manieren om vrede te sluiten die in zich het zaad van moeilijkheden voor de toe komst dragen en onze meening is dat vrede tot zoo'n prijs nauwelijks geprefe reerd kan worden, zelfs niet boven den tegenwoordigen toestand van onzekerheid. Binnenland AMSTERDAMSCHE POLITIE SLAAT GOEDE SLAG. Daders van een 15-tal inbraken achter slot en grendel. iHÜH Twee van de vijf daders vader, twee kantjes, gemiddeld 48 kantjes. Achttien sche- joons, de verloofde van een dier zoons en pen moesten nog een gedeelte der vleet halen. Hoogste schot 220 kantjes met nog 45 netten te halen. Laagste schot 1 kantje. KATWIJK a. ZEE. 14 Nov. Aan den afslag 7 partijen haring: Volle 9— 7.60; IJle 6.65; Steurharing 7.85—7. De benzinepomphouder: „Benzine, mijn heer?" Barometerstand De Amerikaansche ambassadeur te Ber lijn vertrekt Zondag naar Washington. Reuter verneemt in bevoegde Amerikaan- sehe kringen te Berlijn; dat het besluit In zake Wilsonls reis reeds langer dan veer tien dagen geleden is genomen en dat Wil son begin Januari te Berlijn terugverwacht kan worden. Dit bezoek aan Amerika zal een deel zijn van Wilson's vacantae. doch natuurlijk zal hij zich naar Washington begeven om het gebruikelijke rapport uit te brengen aan de regeering en Roosevelt, aldus Berlijn. Dus zou er geen verbar.c bestaan met de Joden-vervolging. Van andere zijde wordt echter volgehou den, dat dit wel het geval Is. een vriend die allen in meer of mindere mate medeplichtig zijn geweest aan de brutale inbraak bij een bakker in de Dap perstraat te Amsterdam, waarbij ongeveer f. 3000 werd gestolen, hebben zoo verne men we nog veel meer op hun kerfstok. Uit het verhoor, dat het vijftal gisteren departement er don nadruk op legt, dat de is afgenomen, is gebleken, dat de politie ambassadeur slechts naar zijn land terug- met het zoo spoedig tot klaarheid brengen keert om verslag uit te brengen en over- Het ontbieden van den ambassadeur te Berlijn wordt als een vernuftige buigzame manoeuvre beschouwd. Waarnemers zijn van oordeel, dat het de Ver. Staten voor het oogenblik tot niets speciaals bindt, doch voor de toekomst spectaculaire moeilijk heden in zich sluit. Ofschoon het staats- in gevaar brachten. Vernomen wordt, dat men. in plaats van het zenden van een protestnota die wellicht voor het Dult- schc volk verborgen zou zijn gebleven de voorkeur heeft gegeven aan de methode van een waarschuwing, die niet zou kun nen worden verdoezeld. Nader wordt medegedeeld, dat Wilson morgen van Berlijn vertrekt en Donderdag met het s.s. ..Manhattan" de reis naar Ame rika zal aanvaarden. van dezen diefstal tevens de hand heeft gelegd op de daders van 14 a 15 andere diefstallen, welke den laatsten tijd in het oostelijk stadsgedeelte zijn gepleegd. Gedeeltelijke bekentenissen en vergelij king van stille getuigen hebben de recher che de overtuiging gegeven, dat één dei- zoons een 23-jarige chauffeur en diens eveneens 23-jarige vriend de daders van deze reeks inbraken zijn geweest. De vader en de tweede zoon zijn gisteren weer op vrije voeten gesteld, omdat is ko men vast te staan, dat hun aandeel in de inbraak bij den bakker niet van dien aard is geweest, dat langere vasthouding noo- dig is. Het meisje en natuurlijk haar verloofde en diens vriend blijven in verzekerde be waring. Buitenland leg te plegen, wordt verondersteld dat, als de betrekkingen tusschen Duitschland en Amerika slechter zouden worden, Wilson wel eens niet naar Berlijn terug zou kun nen keeren. Me; meent te weten, dat minister Huil den Dultschen ambassadeur Dieckhoff er gisteren op heeft gewezen, dat de anti- Joodsche uitspattingen de betrekkingen tusschen Duitschland en de Ver. Staten VERONTWAARDIGING IN DE DUITSCHE PERS. De Duitsche bladen wijzen de Engelsche crltiek op de jongste anti-Joodsche maat regelen van de hand. en stellen daartegen over de Brltsche methoden in de koloniën, in het bijzonder de Brltsche maatregelen tegen de Arabieren in Palestina. Zoo schrijft de ..Boersenzeitung": Duitsch land heeft afweermaatregelen genomen te gen de vertegenwoordigers van een vreemd ras. dat op Duitschen grond en ook over de grens aan Duitschland veel leed en schade heeft berokkend. Engeland echter, welks pers zich thans als zedenrechter opwerpt, neemt ln Palestina vergeldingsmaatregelen van veel erger soort tegen een volk, dat het tijdens den oorlog met de grootste be loften gepaaid heeft, om het tevens door de verklaring van Balfour ten gunste der Joden te bedriegen. De eenige misdaad van het Arabische volk is, dat het staat op de rervulllng der Brltsche beloften en op de erkenning van zijn natuurlijke rechten. Hierdoor wordt den Engelschen elk recht ontnomen, zich kwaad te maken over de maatregelen tegen de Joodsche .indrin gers" binnen de Duitsche grenzen. De ..Voelklscher Beobachter" schrijft: wat ln Duitschland geschiedde, was een spontane uitbarsting van verbittering van een volk over de onbeschaamdheden van een ras, dat in Duitschland slechts gast vrijheid geniet en deze gastvrijheid mis bruikt heeft. De zg. geweldmaatregelen, waardoor overigens geen Jood een haar is gekrenkt, duurden eenige uren. Het geweld echter dat de Engelschen in de verschillende continenten, waar zij hun koloniën hebben, uitoefenen, duurt eeuwen. Alle volkeren, die od hun rug de bloedige sporen dragen van het Engelsche koloniale beheer, duizenden slachtoffers die de vernietiging van heele steden en landstreken te betreuren hebben, zouden dankbaar zijn. wanneer hun ver houding tot de Engelschen op zulk een humane wijze geregeld werd als de schei ding tusschen Duitschers en Joden ln Duitschland ls voltrokken. ZUID-AFRIKA's HOUDING IN GEVAL VAN EEN OORLOG. DINSDAG, WOENSD., DONDERDAG HARRY BAUR's grootste drama Gistermiddag 2 uur: 771. Hedenmiddag 2 uur: 766. BINNENLAND SCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 777.3 Budapest. Laagste barometerstand 746.8 Vardö. Verwachting tot morgenavond 7 uur. Zwakke wind meest uit Zuidelijke richtingen. Nevelig tot gedeeltelijk bewolkt. In den nacht en ochtend plaatselijk dikke mist. Weinig of geen regen. Weinig verandering in temperatuur. buitenlandsch weekoverzicht. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. naar het beroemde boek; een tragedie van een veretooteling, a en GESTOLEN GOUD m. den zingenden Cowboy Dick Foran 3168 De Zuid-Afrikaansche minister van de fensie Pirow, heeft gisteravond tijdens een diner van de Southafrica Club een redevoe ring uitgesproken, waarin hij inging op de Engelsch-Zuid Afrikaansche betrekkingen. De minister begon met te verklaren dat de belangrijkste reden voor zijn bezoek aan Londen is om tegenover Chamberlain na mens Zuid-Afrika uitdrukking te geven aan gevoelens van dankbaarheid voor wat de eerste minister voor de zaak des vredes heeft gedaan. Vervolgens, behandelde de minister de verdere bedoelingen van zijn reis, tengevolge waarvan zooveel gesproken is over de houding van Zuid-Afrika in ge val Groot-Brittannië in een oorlog verwik keld raakte. Spr. wees er op dat. wat dit laatste betreft, men slechts twee mogelijk heden had hooren noemen, n.l.t wanneer Groot-Brittannië in een oorlog verwikkeld raakt, om welke reden ook. trekt Zuid- Afrika mee op, en de tweede mogelijkheid Zuid-Afrika blijft neutraal. „Onze houding", aldus de Zuid-Afrikaan sche minister .is dat een besluit door het Zuid-Afrikaansche volk door middel van het parlement eenomen zal worden al naar de merites van het speciale geval. Ik kan mij gevallen voorstellen waarin het voor ons zelfmoord zou zijn ons er buiten te houden, ik kan mij andere gevallen voor stellen waarin deelnemine aan oorlog niet zou worden gesteund, zelfs niet door de meerderheid van Eneelschsprekende Zuid- matig Stijgende, iP* ^gerkerk Ds J vosland. Wij hebben een "bevolking, dte Zuwdeeg ov« JDe eenzaamheid van den KATWIJK AAN ZEE. Beroepen De heer A. Barendrecht alhier ontving zijn 4de beroep naar de Ned. Hert-, Ge meente te Arnemuiden (Zeeland). De heer S uit de Burgerdijkstraat deed bij de politie aangifte van het feit, dat ten zijne nadeele zijn rijwiel is ont- rreemd, dat voor zijn woning stond. De opbrengst van den speldjesdag, ge houden door de afd. „Katwijk en Omstre ken" der Ned. Vereen. „E.H.B.O." bedraagt f. 62.06. KATWIJK AAN DEN RIJN. Reductie op de pacht. De pachtheer der landerijen in de Oude Zanderij, baron van Wassenaer van Cat- wijck heeft aan de pachters bericht, dat zij op een reductie van 25°/o van het tweede gedeelte der pachtsom mogen rekenen. Op den hoek Wassenaarsche weg- Commandeurslaan kwamen twee elkaar tegenkomende auto's met elkaar in botsing. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor, doch de materiale schade was niet gering. OEGSTGEEST. De eenzaamheid van den modernen mensch. de Ver. van Vrijz. Hervormden Voor schen die klagen over gebrek aan geloofs vertrouwen. Dit kan komen door veel hart- teleed of een plotselinge droefheid. Spr. eindigde met een opwekking tot rustig aan vaarden en tot het behouden van het ge loofsvertrouwen. Kerkelijke verkiezingen. De aftredende vier notabelen voor de Ned. Herv. Gemeente de beeren: L. Schou ten. G. A. Janssen. L. A. Mennes en J. L. Hamel zijn herkozen. Bij de verkiezing van gemachtigden in het kiescollege der Ned Herv. Gemeente zijn herkozen de aftredende heeren: L. Kort, G. A. Janssen en H. de Pree. In de vacature, ontstaan door het niet aannemen van een eventueele herbenoe ming van den heer A. Hoogstraten, is geko zen mr. B. C. van Krieken. Bij de politie is aangifte gedaan dat uit het clubhuis van de voetbalver. S.C.O. aan de Hofdijk een tweetal voetballen zijn ontvreemd. Een onderzoek wordt ingesteld. In de centrale ontspanningszaal heeft kapelaan Sanders goor de patiënten en het personeel der stichtingen Endegeest enz. de laatste Van de vier door hem georgani seerde filmvoorstellingen gegeven Deze serie films van gebeurtenissen die zoowel binnen als buiten de stichtingen plaats hadden was door hem persoonlijk opge nomen. Herhaaldelijk getuigde een warm applaus van de groote waardeering en moeite die aan dit werk besteed was. Oegstgeest (Patronaatsgebouw): Oxford groep, 8.15 uur nam, a Woensdag De Overdekte: Verg. van houders van nrio rlteltsaandeelen, VA uur voorm.; buitenge* verg, van aandeelhouders, 10V4 uur voonn Evang. Gem.: Spr. ds. Vasseur, 8 uur n&m. Nomateg (le Binnenvestgracht 21); Bllbe1 lezing M. Heymans, 8 uur nam. Nutsgebouw: Verkooping Eén-Kwartlertl« Bond, 2—5 en 7—9 uur. JR' Pieterskerkgracht 9: Ledenverg. Z.-H. Vereen. „Het Groene Kruis", afd. Leiden. 814 uur nam Oude-Weterlng (Geref. Kerk)Zan* gersavond te 7 uur nam. Donderdag. Chr. Geref. Kerk (Steenschuur)C.J.V. „8 22 6". Spreker prof. Wisse, 8 uur nam. Nutsgebouw: Verkooping Eén-Kwartlertjes- Bond, 1012, 25 en 79 uur. Trianon-Theater: Invitatie-avond 3 Oct.-Ver 8V» uur nam. Volkshuls: Spr. prof. Bok over het menache- lijk zenuwstelsel, 8.15 uur nam. Katwijk aan Zee (Casa Cara): Ger?f Bond. Spr. K. Asmus v. Dordrecht, VA u. njti DAGELIJKS. Lakenhal: LK.V. Tentoonstelling van werk van Chr. Lebeau. 104 uur; 's Zondags 1—4 uur (tot 4 Dec.). DIVERSEN: 's Dinsdags, Mare 18: Medisch Opvoedkunde Bureau. 9 £—11 uur voorm. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten 8 u. nam. 's Donderdags: Inst. voor Praeventleve Ge neeskunde (1ste Binnenv es tgr.. 22). Inenfot tegen diphterie. VA uur 's middags precies. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees- kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeu*. 4-4 uur nam. (tijdelijk gesloten). BIOSCOPEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam.* „La Habanera". Woensdag-, Donderdag- en Z&terdagmldda{ 2 uur. Zondag 2, 4% en 8 uur. Trianon-Theater, Breestraat 31: 8 uur mm. Woensdag- en Zaterdagnamiddag 2 nuf: „Carefree". bondag van 2—7 uur doorL voorstelling. Lldo-Theater, Steenstraat 39: 8:15 trttr nam.: „De brand van Oud-Chicago". Woensdag- en Zaterdagnam. 2,30 uur, Zon dag doorl voorstelling van 2—7 uur en 8.» u. Casino-Theater, Hoogewoerd 40: 8 uur nam.; „Vluchtelingen". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 vr, Woensdag- en Zaterdagnam. te 2.30 uur. Rex-Theater, HaarLstraav: lederen werkdaj 2 uur nam. en 8 uur nam.: „Jij bent mi.a leven". Zondags 27 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Nova-Theater (Katwijk aan Zee): 8 nam. „Peenhaar". SASSENHEIM. Ds. I. de Bruyne. Ds. I. de Bruyne, predikant bij de Chr. Geref. Gemeente alhier, heeft voor het be roep naar Steen wijk bedankt. tot 60 procent bestaat uit menschen. die modernen mensch gebreldheld gekregen en bedekt het geheele waarnemingsgebied. Op het geheele contingent en op de Britsche eilanden is het luchtdruk- verval thans gering geworden en tengevolge daarvan de winden zwak. Een uitgestrekt mist- gebied bedekt Centraal-Europa en de kust landen en reikt tot over Het Kanaal tot in Midden-Engeland. De gister gemelde geïso leerde depressie op den Oceaan vult op en var^jfroote" uhgestreithrid nl-geworpen in verband met de handelspositie, dert het Westelijk deel van den Oceaan. Zuid-Afrika is niet alleen de beste Hant Bij de Azoren is de luchtdruk flink gestegen I van Groot-Bnttannie m het gemeenebest, en ook op IJsland zijn de barometers nog stij- doch tevens de beste klant in de geheele gende. Dé atmosfeertemperaturen zijn op de 1 wereld. Engeland is de beste klant van plaatsen waar waarnemingen mogelijk waren. Zuid-Afrika en wij hopen, dat deze toestand minder hoog dan de vorige dagen. De hooge Zal blijven, terwijl wij op den grond- Alpenstations melden echter nog denzelfden 1 geen Britsch bloed in de aderen hebben en voor wie een beroep op gevoelsgronden van imperieelen aard niets berekent! Het beginsel waarbij de betrekkingen ge grondvest worden op onderlinge belangen in plaats van op gevoelens, heeft, zoo ging de minister voort, zeer goede vruchten af- zomertoestand van gisteren. WEERSOMSTANDIGHEDEN HEDENOCHTEND 8 UUR Parijs: Windstil. 12 gr. C„ zwaar bewolkt. Londen: Windstil. 7 -gr. C.. mist. Berlijn: Windstil. 11 gr. C.. mist, Nice: Windstil. 11 gr. C., fraai. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 8 gr. C. (48 gr. F.). 12 uur 's middags: 10% gr. C. (51 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE Voor Woensdag. Voorm. te 9.24 uur; nam. te 22.02 uur. slag dezer betrekkingen zelfs nog hartelij ker samenwerking in de toekomst tegemoet zien. Voorts wijdde hij eenige aandacht aan het inboorlingen vraagstuk. Wanneer men sommigen hoort verklaren, dat de protectoraten nooit zouden worden overgedragen, tenzij men den inboorlingen het democratische stemrecht geeft, op de Dr. K. Boersema opende, waarna Ds. Zuurdeeg verschillende soorten van een zaamheid besprak, zooals de persoonlijke eenzaamheid, merkbaar in het eenzelvige van den mensch, de schuwheid, terughou dendheid, het niet vlot zich kunnen uiten of van hen die b.v. een geheim trachten te verbergen Ook bij de groote figuren in de maat schappij is een eenzaamheid merkbaar. De eenzaamheid van den modernen mensch is een specialen vorm, die haar uitgangspunt vindt in de levensomstandig heden waarin deze geplaatst is. Vervolgens schetste spr. de eenzaamheid van den modernen mensch t.o.v. de natuur, den medemensch en God. In 't algemeen ziet men bij den stads- mensch de gebondenheid met de natuur verdwenen. Deze gevoelt het levensrythme der natuur niet meer en het onnatuurlijke krijgt meer en meer de overhand. In de stad kent men elkander niet terwijl manier waarop de blanke dit u'roefent, dan zulks °P een dorp juist tegenovergesteld is. LICHT OP VOOR FIETSERS c.a. Dinsdag van 4.39 uur nam. tot 6.52 uur v.m. MAANS OP- EN ONDERGANG. 15 Nov.: onder 13.06 uur. weet men eigenlijk niet of men zijn schou ders moet ophalen over deze menschen dan wel medelijden moet hebben. Het gros dei- inboorlingen is thans in een primitiever sta dium dan onze voorouders 2000 jaar geleden en het zou een misdaad zijn wanneer het stamverband werd opgeheven en den in boorling een oppervlakkige opvoeding zou worden verstrekt, zoodat hij een democra tisch stemrecht zou kunnen uitoefenen. De inboorling zal geholpen worden om langs zijn eigen ontwikkelingslijn tot ont wikkeling te komen, waarbij hij zijn waar- In de stad heeft ieder mensch voor zich zelf, uitsluitend voor eigen genoegen en vreugd en daarom is men eenzaam het geen spr. nader toelichtte met voorbeelden. Komende tot de eenzaamheid tegenover God beschouwde spr. dit als de moeilijkste vorm van eenzaamheid. Hij besprak het wankelen van het beginsel in verband met vervolging en het toenemen van zelfmoor den e.a. Voor vele menschen is het Gods bestaan onzeker en groeit een zekere twij fel. Zoo ontmoet men meer en meer men- VOORHOUT. Een nieuw postkantoor Naar wij van officieele zijde vernemen, zal aan de bestaande ambtswoning van den burgemeester haar bestemming worden ontnomen zulks op een nader te bepalen datum door het college van B. en W. Deze woning zal vervolgens als postkantoor en woning worden verhuurd aan den kantoor houder der P.T.T. alhier, den heer S. J. Geurts, voor den prijs van f.460 per jaar. Het tegenwoordige postkantoor zal als woonhuis wotden verhuurd aan den heer H. J. Renée, voor f.4 per week. GEMEENTERAAD. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot H der Menschheld", echter van nam. 8 trar voorm. 8 uur alleen voor spoedgevallen. De avond-, nacht- en Zondagdienst der af theken te Lelden wordt van Zaterdag 12 f Vrijdag 18 Nov. as. waargenomen door apotheken G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, t~ 502 en G. F. Reyst, Steenstraat 35, tel. 136. Te Oegstgeest wordt deze dienst waai genomes door de Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelmina* park 8, Tel. 274. Gisteravond kwamen de eigenaren to landerijen, die bestemd zijn voor het toe komstige vliegveld andeT Valken buig e» Katwijk, in huishoudelijke vergadering ^li- een. Zij zijn door den Inspecteur der Re gistratie en Domeinen te 's-Gravenhtge uibgenoodigd een dezer dagen bij hem hun belangen en bezwaren in „Het Wapen ra» Valkenburg" naar voren te brengen. Bouw van een slachtplaats goedgekeurd. De raad vergaderde onder voorzitter schap van burgemeester mr. G. F. w. v. Berckel, die bekend maakte, dat bericht van verhindering was ingekomen van de leden weth v. Reisen en G. Witteman wegens ziekte en van de leden P. v. d. Nouland en G. K Spierenburg. Hij sprak de hoop uit od een spoedig herstel van den heer Witteman. wiens ziekte eenlgszins ernstig is. Na voorlezing van Ingekomen stukken volgde een voorstel van B. en W tot een 10e wijziging der begrooting van het woning, bedrijf. Dit in verband met den bouw van een slachtplaats, gelegen aan de Boer- havestraat. Hiervoor is reeds vergunning verleend. Het lid Krunhof zeide een prlncipieele tegenstander te ztjn van een te bouwen slachtplaats ln een zóó volkrijke buurt. De onaangenaamheden, die een dergelijk ob ject met zich brengt acht spr. geenszins bevorderlijk voor de volksgezondheid. Hij vroeg naar de meening ten deze van den inspecteur van Volkshuisvesting. Het lid A. de Groot onderstreepte zulks. De voorzitter antwoordde zeer positief te weten, dat a geen bezwaren zijn tegen een dergelijk ob ject. Op wensch van het lid Kruithof we™ het voorstel ln stemming gebracht, waarin het aangenomen werd met 5—2 stemmen- Tegen de leden Kruithof en de Groot. Het lid Kruithof deelde mede, in hooger beroep t» zullen gaan bij Ged. Staten. De deposito-overeenkomst met de NV. Bank van Nederl. Gemeenten werd gewij zigd; een noodzakelijke renteverhoogins van een Vi '/o naar 5/8 °/o werd voorgesteld Volgde aanwijzing van een gemachtigde van den raad in een geding tegen den heer Dijkstra, eigenaar van de onbewoonbaar verklaarde woningen aan den Loosteraef. dat heden behandeld zal worden. De bur gemeester zal in deze den raad vertegen woordigen. Hierop werden de gemeentebegrootiagen alsmede die van hït woningbedrijf en bel waterbedrijf aangeboden. Als leden oh commissie van onderzoek werden door den raad benoemd de heeren L. v. d Geer voor zitter; H. J. Vester en J. L. Nijssen ais leden. Het lid H. Vester vestigde er de aandaow op dat in verschillende gemeenten bet zg „diepdelven", veel gedaan wordt ln verschaffing. Hij vroeg hiervoor de vout aandacht van het college van B. en W Hierna ging de raad over in geheime zitting. VOORSCHOTEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Arina, D. van M. van Tol en 1 Gehuwd: Th. de Bruijn 36 j. en M. C. Ptf' levliet 27 J. g Ondertrouwd: A. F. Veerman 37 J. en J- Bakker 33 j. Bij het agentschap der ar.beidsbenu deling staan als werkzoekenden ingescr. ven 107 personen. Gevonden: een rozenkrans een belastingmerk, een blauw kind®1™ teltje, een das, een stofbril, een P?r fpfliu naie met inhoud. Inlichtingen op tiebureau tusschen 9 en 10 uur voorn1. 2—2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 6