JUBILEUM St. Nicolaas C. Fortmand PERSOON P. J. v. d. Zanden en Zoon DAGBLADRECLAME Leeraar Engelsch Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Dinsdag S November 1938 Wasscherij 60 JAAR Breeslraaf 77 - Telefoon 1189 1878 Winkeljuffrouw SURINGAR's Het universeele I reclame-middel luirniiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiii Breestraat 122-124 HIERDOOR KRIMPT WOL LUX is het enige veilige middel om wollen goed te wassen, want Lux tost 5 keer zo vlug op als gewone zeeppoeders en zeepvlokken gevraagd (Ors. of Dra.) door onderwijsinstelling. Haarlem's Dagblad AALSMEER. De Snijbloemenhandel. Over het algemeen is de handel van snij bloemen aan de veilingen in deze gemeen te gedurende de afgeloopen week niet on gunstig verloopen. In verband met het reeds vergevorderd herfstseizoen leefde de vraag voor export op, wat in de eerste plaats den prijzen, welke voor de rozen werden betaald, ten goede kwam. Ook de opbrengst der Am. anjers werd veelal iets beter dan zij den laatsten tijd was ge weest. Voor goede kwaliteit rozen werd van 512 ct. per stuk betaald, voor Am, an jers van 410 ct. In het midden der week waren de prijzen voor anjers wel iets hoo- ger dan in het laatst, toen de opbrengst zich weer meer of minder in dalende lijn bewoog. Was van Am. anjers het aanbod nog steeds van flinke beteekenis, er komen toch langzamerhand steeds minder van deze kasproducten ter veiling. Ook het aanbod van kasrozen slinkt nu meer en meer in, evenals in de natuur vertoonen ook de gewassen in de kassen neiging tot rusten, al kan in deze met verwarnvng nog wel wat bereikt worden en de ontwik keling, zij het langzaam, voor korter of langer tijd. in gang blijven. Voor Am. anjers echter in het bijzonder is, voor wat haar ontwikkeling betreft, het zonnetje- onmisbaar en voorloopig heeft men daar op niet veel meer te rekenen Om op de veiling terug te komen, kan gedurende de laatste dagen nog steeds een flink aanbod, zoowel van groot- als kleinbloemige chry santen. geconstateerd worden. De groot- bloemige bleven over het algemeen voor den kweeker onbevredigende prijzen op brengen; de rayonanten golden van 5—9, de mr. Pulling van 712 en enkele andere soorten van 815, soms iets hooger per stuk. Kleinbloemige chrysanten werden verhandeld van 823 ct. per bos. De Jap. lelies noteerden van 811, orchideeën van 3048. calla's van 820, anthuriums van 1018 ct. en gerbera's van 3258 ct. per 10 stuks. Goede kwaliteit freesia kon tot 23 ct. per bos opbrengen. De tijd der bou- vardia's loopt ten einde; van deze bloem soorten wordt weinig meer aangeboden. Clematis-bloemen van goede handelskwa- liteit golden tot 32 ct. per stuk. terwijl ook cyclamen-bloemen heel bevredigende prij zen kónden opbrengen (tot 23 ct. per bos) Piumosus snijgroen bleef matig in op brengst, n.l. van 1023 ct. per bos. Aan de veiling van potbloemen eD -planten was op de belangrijkste marktda gen Dinsdag en Donderdag steeds een belangrijk aanbod van velerlei gewas sen. De bloeiende begonia's en de cyclamen speelden hierbij de hoofdrol, terwijl ook azalea's zich langzamerhand beginnen aar. te dienen. In verband met het feit, dat de kwaliteit van bepaalde producten sterk uiteenloopt, ligt het voor de hand, dat ook de geldelijke opbrengst zeer varleerend ts; de cyclamen bijv. werden verhandeld van 4095 ct. De kweekers die goede kwaliteit van dit product kunnen aanbieden, zijn over de opbrengst niet ontevreden, anderen echter, wier gewas minder geslaagd is, zijn dat veelal wel. doch het is nu eenmaal niet anders: de beste bloemen geven de hoog ste prijzen Bloeiende begonia's (staande) werden verhandeld van 4090 ct. en hang- begonia's van f.0.801.40. Geslaagde Turnkring wedstrijden. In het veilingsgebouw Bloemenlust" alhier zijn adspiranr-wedstrijden georgani seerd, waaraan de 8 vereenigingen. aange sloten bij N.-H. Zuiderkwartier, hebben deelgenomen. De uitlagen waren als volgt: Meisjes van 12—13 j., kampioenen: l.R. v. Winkel (Olympia) 36 p.; 2. J. Tichelaar iSSSi 36 p.; 3. P. Pat (Odin' 35' p.; 4. A. v. Putten (SSS) 35' - p.; 5. L. Man (Olym pia' 35 p.; 6. R. Wolters (SSS) 35 p.; 7 ,G. Tello (Hoofddorp) 35 p. Jongens van 1213 jaar. kampioenen* 1 J. Koningen iKracht en Vlugheid' 47 p 2 T. Klaassen (idem) 45'p 3. P. Klaassen (idem) 44 p.; 4. D. v. Holland (Olympia) 43' p.: 5 G. v. d. Pol (SSSl 43'/» p. Vereenigingsprijzen (groepen van 6): 1. SSS 204 p.: 2. Odin 198 p.; 3. Olympia 192 p 4 SSS (2e groep) 192 p.; 5. Olympia (2e groep) 180'f p.; 6 Lijnden 174'/i p 7. Hoofddorp 166 p 8. Odln (2e groep) 151 p Vereenigingsprijzen igroepen van 6>: 1 SSS 247 p; 2. Olympia 234' p.: 3. Odin 234 p.; 4 Lijnden 226' p.; 5. Kracht en Vlugheid 215 p.; 6. Hoofddorp 196 p Vaardigheidsproeven meisjes. Kampioenen 1. Henny Markes (Aalsmeer) 38' p 2 Fietje Grauwelman (SSS> 37 p 3 Geertje Bol (Aalsmeer) 36' p.; 4. Marie Fikke (SSSi 36''; p.; 5. Trien van Leeuwen 'Aalsmeer) 36' p.; 6 Bouwina Uri (Odin) 36' p, Vaardigheidsproeven jongens Kampioe nen: 1. J Bol (Olympia) 49 p.: 2. M. v Dijk (Aalsmeer' 46 p.; 3. T. Pardon (Sparta) 45' p 4. P. v. d. Vegt (Kracht en Vlug- heidi 44' p.: 5 P. v. Dijk (Aalsmeer) 44 p. Vereenigingsprijzen (groepen van 6): 1 Aalsmeer 213 p.; 2. Odin 208 p.: 3. SSS 205 p.; 4. Olympia 197'/» p.; 5. Hoofddorp 197 p 6 Lijnden 188' p 7. Kracht en Vlugheid 188 p.; 8. Sparta 186'.: p. Vereenigingsprijzen: 1. Sparta 227'/; p.: 2. Olympia 206 p.; 3. Kracht en Vlugheid 170 p. BENTHUIZEN. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: Pieter Spruitenburg, 28 jaar en Cornelia Willemina van Doesburg. 27 jaar te Barwout-swaarder. Getrouwd: Jan Heuzer, 25 jaar te Boskoop en Jannetje Voorwinden, 23 jaar. HAARLEMMERMEER. Vergadering Geitenfokverecniging „Vooruitgang". De afd. Vijfhuizen van de geitenfokver- eeniging „Vooruitgang" hield een algemee- ne vergadering. De voorzitter, de heer J. B. de Laat opende, waarna de inspecteur D. Wit Czn. sprak over het nut, den bouw, de voeding en de huisvesting van de geit. Na deze keurige rede sprak ir. H. Verschriel over het opfokken der lammeren, de voe ding, de verpleging en de hoefbewerkir.g der geiten. Ook deze rede werd met stille aandacht beluisterd en ieder kwam tot de conclusie, dat de practische toepassing der geitenfokkerij zoo hier en daar nog wel eenige correctie kon ondergaan. Beide lezingen werden zeer verduidelijkt door de lichtbeelden, die een sprekende toelichting waren op de lezingen. Na ge-dachtenwisseling volgde sluiting. De diaconie der Ger. Kerk te Nieuw- Vennep ontving over October f. 520.487:: en boekte een saldo van f. 41 457a. Zij ontving tevens van verschillende zijden schoeisel en kleeding voor de behoeftigen harer ge meente. De opbrengst der collecte op den Dankstond te Vijfhuizen bedroeg voor de Kerk f. 188 49, voor de Diaconie f. 81.18, ter wijl voor ae Diaconie over October f. 71.80 werd gecollecteerd. HILLEGOM. Kindervoeding. In den vorigen winter zijn door de ver- eeniRing .Kindervoeding Warm Middag maal'' aan bijna 300 kinderen te zamer. 3380 maaltijden gegeven. NOORDWIJK. Opening Chr. Ontspanningslokaal. Aan de Maarten Kruylstraat is weer een gezellig lokaal ingericht voor ontspanning van de werkloozen. De voorzitter van het comité, de heer T. v. d. Niet sprak er zijn blijdschap over uit. dat er weer een dergelijke gelegenheid kon worden gekregen, waarin gezorgd kon wor den voor een nuttige en aangename tijds- passeering voor de werkloozen Dat zij noo- dig is, is jammer, maar zij kan nu niet worden gemist en dan is het aangenaam, wanneer dit door krachtsinspanning kan worden bereikt. Spr. heette verschillende christelijk sociale vereenigingen hartelijk welkom, evenals ds. B. Bouma, ds. Cupèdo, wethou der Meyers en den heer B. Ike, gemeente secretaris. Spr. zag in hun aller aanwezig heid een blijk van waardeering Voorts wees ds. B. Bouma op het bestaan van den noodtoestand, die een dergelijke lokaliteit noodzakelijk maakt. Maar wij mogen als christenen ons troosten dat ook deze dingen, de werkloosheid, die ons treft, ons niet bij geval toekomt, maar dat het Jezus Christus, die ter rechterhand Gods zit, ls, die de wereld bestuurt. Wij zijn geen rechters van Gods doen en laten. Laten wij liever op zijn liefde letten, die ons In onzen druk nog zooveel vertroos- tender doet toekomen. Daarna sprak wethouder Meyers nog waardeerende woorden namens het ge meentebestuur. Hij sprak den wensch uit, dat veel gebruik zou gemaakt worden van deze gelegenheid. Na het aanbieden van een consumptie was deze opening beëindigd. De Huis ter Duinstraat wordt toch verbeterd Aan de groote verbetering van de Huis ter Duinstraat, waartoe in de raadsverga dering van Februari van dit jaar reeds werd besloten en waarvoor toen een credlet be schikbaar werd gesteld van f. 36.700.kon nog geen uitvoering worden gegeven. Ook tf[ian*3 schijnt daartoe in zijn geheel nog niet te kunnen worden overgegaan. Maar daar de rijstraat dringende verbete ring behoeft en geen uitstel meer kan lel den, stellen B. en W. voorloopig alvast voor, in ieder geval de rijstraat (zonder wijziging van profiel e.d.) van nieuw materiaal te voorzien. Deze nieuwe 'bestrating, die f 5900 kost. kan bij algeheele verbetering van de Huis ter Duinistraat opnieuw worden ver werkt. Het is derhalve zeker geen wegge gooid geld. Alleen zullen de meerdere kosten van deze voorziening ongeveer f.900.aan arbeidsloon bedragen. VERBETERING DER RIOLEERING IN DE VAN PANHUIJSSTRAAT. Een credietaanvrage van f. 3400. Het zal velen ongetwijfeld verheugen, dat B. en W. thans met een voorstel tot den Raad gekomen zijn tot een noodzakelijke verbetering der rioleering ln de van Pan- huljsstraaf c a. In den atgeloopen zomer h6btoen zioh nl. bij hevige slagregens moei lijkheden voorgedaan, doordat het hoofd riool daar niet vlug genoeg het overtollige water, komende van Noordwijk aan Zee, kon afvoeren, hetgeen tot vele en bij sommige bewoners tot groote onaangenaamheden heeft geleid. Gelbleken is. dat deze moeilijkheden voor namelijk veroorzaakt worden door den snel len toeloop van het rioolwater van Noord- wijk aan Zee. als gevolg van den aanleg van de nieuwe hoofdriolen en de te geringe af- voercapaciiteit van het hoofdrlool vam de R K Jongensschool tot de gasfaibdrek. Nu in verband met den voorgenomen bouw eener rioolwat-rzulverings-lnstallatie binnen afzienbaren tijd grootere voorzie ningen getroffen zullen moeten worden, achten B. en W. het financieel niet verant woord, thans onafhankelijk daarvan aan de rioleering kostbare werken uit te voeren. In ieder geval is nu getracht om door enkele voorzieningen direct uit de ge schetste moeilijkheden te serail Deze voorzieningen bestaan in: le. het vertragen van de afvloeiin, van het rioolwater van Noordwijk Zee af; 2e. het maken van een noodultiaj; aan de Weteringkade. waardoor de op. stopping van water in het nauwe bochtige gedeelte van het riool van deo Nieuwen Zeeweg tot de gasfabriek wordt voorkomen. In verband hiermede, alsmede ter lnwï. liging van een verzoek van den heer G j van Rhijn, dat tegelijk hierbij wordt be handeld, en die bij de drainage van djD gronden ten noorden van den Nieuwen Zeeweg hinder ondervindt van het gedeelte riool tusschen de R.K. Jongensschool en de Weteringkade. zullen diverse voorzieningen moeten worden getroffen. Daarbij komt nog, dat B. en W. het noodzakelijk achten om de toenemende vervuiling, van hel Schie en de Woensdagsche wetering tegen te gaan en derhalve voornemens zijn bi] de uitmondingen der riolen méér bagger- werk dan voorheen te doen uitvoeren. Een en ander geeft B. en W. aanleiding den Raad voor de uitvoering dezer werk. zaamheden een crediet te vragen van f. 3400. RIJNSBURG. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelia Anneke d. van J. h. Arink en A. ten Haken. Getrouwd: G. v. d. Vijver 43 jaar weduw naar van L. Hogewoning en C. de Fey 35 jaar wed. van L. Ober; D. de Mooij Jm. 24 Jaar en C. Star jd. 26 jaar. Overleden: Elisabeth Lindhout 37 jaar. Vergadering Veehouders en Melk handelaars. De Ver. Vethouders en Melkhandelaars vergaderden ln café Centraal. De voorzitter de heer van der Meer, opende en zette het doel van dezen avond uiteen. De secretaris, de heer Alb. Haan. las de notulen, welke onveranderd werden goedgekeurd. Vervolgens kwam in behandeling het besluit van de C.M.C. waarbij de melkprijs met i/t cent per iiter is verhoogd. Na lang durige discussie werd besloten het verschil te deelen, zoodat de verhooging op 1/4 ct. per Kg. werd gesteld. De heer C. v. Vliet besprak de wensche- lijkheid om tot een algemeene organisatie te komen, waarbij alle belanghebbenden zijn aangesloten. Daarna volgde sluiting door den voorzitter. De maandelijksche collecte voor de kerkvoogdij bedroeg ln de Ned. Herv. Kerk f. 70,52. De kort geleden opgerichte buurtver- eeniging „Eensgezindheid" heeft thans M huish. reglement vastgesteld en het bi- stuur uitgebreid met de heer Joh. Oud- water en H. W. de Mooy. Thans wordt ge tracht een Sinterklaasfeest te organise?- ren. gevraagd, boven 18 Jaar. 2706 Pers. aanm Bloemenmagazijn ALBERT RIEL - Mare no. 116. EAU DE COLOGNE EN PARFUMS de fijnste, de voordeelig- ste, ook per maat. 6068 BREESTRAAT 108 (bij Stadhuis) vraagt een JUFFROUW voor het sorteerlokaal. Brieven met opgaaf van leeftijd en salaris Bur. v. d. Blad onder no. 2788. ia reeds in aantocht en U maakt ook reeds plannen voor een ge schikt en zeer apart geschenk. 2793 Bezichtigt onze etala ges en bezoekt onze magazijnen. U vindt bij ons, in geweldige verscheidenheid, het passende geschenk in eiken prijs en U ont vangt ook ongevraagd MIDZA-bons. x: Als zorgvuldig gewassen wollen goed er viltig uit ziet, zijn zachtheid verliest en krimpt, is dit io negen van de tien gevallen te wijten aan onopgeloste zeep- deeltjes Want zeeppoeders en gewone zeepvlokken zijn zelden geheel en al opgelost, als U het wollen goed in het sop doet. Sommige lossen eerst na een kwartier geheel op. In het sop drijven de kleine, onopgeloste zeepdeeltjes, die het goed bederven. De zachtheid verdwijnt eD de kleuren verbleken. Met LUX geen onopgeloste zeep! Vermijd het gevaar van onopgeloste zeep en het ge vaar van heet water Elk van de gekrulde Lux-ruitjes is binnen één of twee seconden opgelost, zodat U nooit onopgeloste zeep in Uw wollen goed krijgt. En toch is Lux in het geheel niet duur. Ofschoon het standaardpak slechts 121 ct kost. kan U er toch b-v zijden kousen mee wassen. Het reuzenpak. met meer dan de dubbele in houd. kost slechts 25 ct. Bovendien bevat het tstandaardpak Lux nog een breipatroon en het ireuzenpak 2 breipatronen. En op elk pak een waarde- LUX WORDT NOOIT LOS I volle bon voor VERKOCHT. LOSSE ZEEP- VLOKKEN ZIJN GEEN LUX I geschenken. 2768 Er wordt gezocht een ijverig voor de waarneming van het agentschap eener groote koffie- en theefirma. Het agentschap geeft bij goede werkkradbt een aangename en loonende bijverdienste door den verkoop aan particulieren. Reflectanten (ook Dame ot Weduwe kan in aanmerking komen' gelieven te eohrijven onder no. 2762 Bur. v. d. Blad. GEVRAAGD bij daime alleen een eerov. JUFFROUW, 40—45 jaar, voor alle voork. bezigh. en (huiselijk verkeer. Loon f.15 ln de maand. Voorburg (grens Den Baag'. Br. A 18600 Bur, Haageohe Crt., Den Haag. 2778 'Brieven met voll. Inl. Bur. v. d. Blad onder no. 2785. ADVERTEERT IN De belangrijkste Courant in een belangrijk district TELEF. ADM. 10724,14852 4—~3

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 12