.h. FA H. Mack leidsch DAGBLAD - Tweede Blad Spanning en Ontspanning Krakelingen K. A. van Aller v Dagbladreclame KAMERS FEESTAVOND Vrijdag 4 November 1938 Redactie 1507 Directie en Administratie2500 De sprong N.V. Modehuis Afscheid van burgemeester van Dobben de Bruyn. Uit de Omstreken Onze telefoonnummers Alleen deze week BREESTRAAT No. 131-133 - leiden MANTELS, vanaf I. 19.75, BONTMANTELS, vanaf f. 59.-. JAPONNEN, vanaf f. 12.75 en HOEDEN in speciale aanbiedingen. Voor de grooie Philips „Bi Arlita" Prijsvraag De ruggegraat van elk reclameplan tan 12 uur adviseeren B. en W. na over leg met de hoofden der scholen hiertoe niet over te gaan, Ook adviseeren zij, even eens naar aanleiding van een verzoek in ie vorige vergadering geen melk op scho len aan de kinderen te verstrekken. De gemeenterekening 1937 werd voorloo pt vastgesteld als volgt: Gewone dienst ontvangen f. 150.101.21, uitgaven f. 155.529.422, nadeelig saldo van 5428.21. Kapitaaldlenst: ontvangsten i. 241.864, uitgaven f. 242.566.97, nadeelig saldo van f. 702.02. De rekening Burgerlijk Armbestuur 1937 werd goedgekeurd in ontvangsten en uit gaven op f. 6406.43. Vervolgens werd de ge- meentebegrooting 1939 behandeld. De voorzitter lichtte toe, dat het nadee lig slot van den gewonen dienst 1937 5428.21 is, wat zijn oorzaak vindt in meerdere uitkeering werkloozensteun af lossing leeningen enz. Daar niemand alge meent beschouwingen hield, werd overge gaan tot de behandeling. De heer Scheer vond de post Kleeding en uitrusting veldwachters f. 275 niet te hoog. Z. i. moet de veldwachter er keurig uitzien, wat het cachet voor de gemeente is. Dc voorzitter zeide, dat dit het geval kan zijn, ook al wordt de post niet ver hoogd. De voorzitter deelde mede dat de post „Kosten Burgerwacht" met f. 137.50 is verhoogd omdat de burgerwacht deskun dige opleiding geniet in verband met de luchtbescherming, terwijl ook de post „Kosten luchtbeschermingsdienst" is ge bracht van f. 100 op f. 550 in verband met verplichten aankoop van materialen als gasmaskers enz. Bij de post ...Taarwedden Onderwijzers" deelde de voorzitter mede, dat een verzoek tv ingekomen van het hoofd der openb. school met versoek om een vergoeding van f.150 In de jaarwedde van den kweekeling met acte, daar het onderwijs zeer wordt geschaad, indien deze kracht zou ontbre ken. B en W. stellen voor f. 150 te verlee- nen. Hiertoe werd z. h. st. besloten. Dc heer v. d. Tas maakte bezwaar tegen de post „Subsidie Bewaarscholen" f. 800 en wenschte deze geheel te schrappen. Dc heer Scheer zou deze post wenschen te hal- veeren. Het voorstel v. d. Tas werd niet ondersteund en niet behandeld. Het voor stel Scheer werd verworpen. Tegen stem den de heeren Scheer en Roos. Bij de behandeling van den post „Sub sidie aan schouwburgen en muziekcorp sen" las spr. een schrijven voor van het Fanfarecorps „Kunst en Vriendschap" met verzoek om subsidie. B. en W. adviseerden f.100 toe te kennen. De heeren Smits en Glas waren hiervoor, doch de heeren v. d Tas, Roos en Scheer konden zich hiermede riet vereenigen. De stemmen staakten met 4 tegen 4. Tegen de heeren v. d. Tas. Roos, Scheer en Duinisveld, zoodat dit. verzoek werd aangehouden. Vervolgens werden de .Inkomsten be handeld, waarop geen aanmerkingen wer den gemaakt, evenals niet op den kapitaal- j dienst De begrootlng werd tenslotte vast- N gesteld in ontvangsten en uitgaven op 1.155.201.19. De vergoeding per leerling m verband eet. art.. 101 L.O. wet, werd vastgesteld I roor 1939 op f. 9.84 per leerling. Tot leden van dc commissie tot wering van school- itrzuim werden gekozen de aftredenden, de heeren G. F. Baylé, H. Nieuwenhuysen, J. Hitters. G. Janson en A. van Leeuwen. Besloten werd tot verhuur van het huis I aan de Dorpsstraat aan E. W, Oms voor den tijd van 3 jaar onder dezelfde voor waarden als voorheen. De begrootingswijziglng 1938 werd voor gelezen en vastgesteld. De voorzitter vroeg den raad B. en W. te machtigen, gelden op te brengen en be schikbaar te hebben indien de gelegenheid zich voordoet dat ook werkloozen uit dez. eemeente te werk gesteld worden te Bent huizen. waar een groot werk zalworden uitgevoerd. Z. h. st. werden B. en W. hier- toe gemachtigd. Na rondvraag volgde sluiting. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes Jacobus, z. van A. C. Moerland en M. Veldhuizen; JohanTnftJJh^?^a Anna, d. van Chr. Bolleboom en J. Th. noog- 0verleden: G. P. Roos 10 dagen; A. Hogeveen 72 j. echtgen. van P. Langeveld. Ondertrouwd: H. J. Oskam 21 j. en J. Sentei 19 j.; D. Veeke 28 j. en J. C. Bierman 28 J. Loop der Bevolking. I Vertrokken; W. Weening n. Zevenhuizen; E. Wondergem-Weening n. Zevenhuizen. ZWAMMERDAM. Burgerlyke Stand. Geboren: Leendert Marinus, zoon van Leen den de Kruijf en van Maria Prancisca Groene- wegen. Ondertrouwd: Jan Gerard de Jong. 25 jaar j j te Nieuwveen en Jacoba Margje Hijkoop, 23 j.; j I Dirk Zaal, 21 j. en Janna Johanna Verboom, i 17 j.. te Alphen a. d. Rijn. Van de Bodegraafsche burgerij. Na een goedbezochte receptie ln het Beursgebouw te Bodegraven, waarbij tal rijke particulieren en afgevaardigden van vereenigingen persoonlijk afscheid van burgemeester van Dobben de Bruyn en diens familie namen, heeft een kring van ongeveer een 50-tal vooraanstaande bur gers van Bodegraven, den burgemeester gisteravond een zóó hartelijke intieme huldiging aangeboden, dat alle verwach tingen vérre zijn overtroffen. Talrijke pro minente figuren uit eiken kring woonden deze samenkomst bij. O.a. merkten wij op van de organisatoren van dezen avond, notaris Kriisemann. mr. la Gro, de heer J Th. v. Ghesel Grothe. Voorts de beide pastoors, de predikanten der Ned. Herv. en Geref. Kerk, verschil lende personen uit onderwijskringen, de wethouders, de gemeente-secretaris en gemeente-ontvanger, burgemeester Hooge- boom van Zwammerdam. talrijke vooraan staande figuren uit industrie, handel, landbouw en bankwezen. De samenkomst, die als een zeer be scheiden huldiging was aangekondigd, groeide uit tot een spontane, hartelijke af scheidsbijeenkomst. waarin minstens een 15-tal sprekers het woord voerde en waarbij op zóó ongekunstelde en zóó eer lijke wijze uiting gegeven werd aan de waardeering in alle kringen der samen leving voor het prachtige werk dat burgemeester van Dobben de Bruijn in zijn 14-jarige ambtsperiode heeft gedaan, dat de burgemeester zélf, die bekende een tegenzin te hebben tegen dergelijke huldi gingen tenslotte verrast moest erkennen dat het een onvergetelijke avond was ge weest, waarvoor hij buitengewoon dank baar was en die hem bewees, dat zijn werk in Bodegraven niet vergeefsch was geweest. Notaris Kriisemann vertolkte den dank van dezen uitgelezen kring voor alles wat de burgemeester voor de gemeente ln kloek initiatief en taaie volharding had gedaan. Hij deed dit door Bodegraven te schetsen, zooals het 14 jaar geleden was en zooals het nu is. zóó radicaal veranderd, dat het, terwijl het in vorige perioden als ingeslapen scheen, nu verjongd en spring levend, haast onherkenbaar is geworden. Dat was het werk van den afgetreden burgemeester en daarvoor komt hem den dank der bevolking hen zeerste toe. Namens de aanwezigen bood spr. daarop een kost baar huldeblijk aan, bestaande uit één groot en twee kleinere borden plus 2 groote vazen in oud-Delftsch blauw aan, een geschenk dat door den burgemeester, die groote belangstelling heeft voor de oude aardewerkkunst met groote erkente lijkheid werd aanvaard. Op dit inleidend woord volgde een bonte rij van sprekers, die deze „bescheiden" huldiging uitbreidden tot een samenkomst, die pas te ongeveer 2 uur kon worden be sloten. Uit alle kringen kwamen de spre kers en unaniem steunden zij elkander in groote waardeering voor werkkracht, voor resultaten, voor menschenkennis van den grootsten magistraat, die Bodegraven in lange tijden heeft gekend. Burgemeester van Dobben de Bruijn, zoo concludeerde één van hen, zal in de herinnering blijven ieven. niet alleen door de naar hem ge noemde straat of door zijn prachtig Vijver plan. maar elke straatsteen, elke trottoir- tegel ls een monument van hem; want hij heeft het alles tot stand gebracht. Een nieuw Bodegraven, met breede straten, mooie trottoirs, prachtige plantsoenen, een uitnemende rioolbemaling, een groot marktterrein, beursgebouw, een slacht huis. mooie bouwterreinen, goede buiten wegen Ls in de plaats gekomen van het antieke, doocie Bodegraven, dat hij 14 jaar geleden vond. Deze avond, spontaan door enkele orga nisatoren opgezet, is een prachtig succes geworden, een waardig afscheid, dat toch eigenlijk ook niet gemist kon worden! VOORHOUT. Diefstal van bloembollen. In één der afgeloopen dagen, bemerkte men des morgens bij de fa. Wed. P. Ver- degaal en Zn., alhier, dat des nachts van het veld een aantal manden met bloembol len was ontvreemd. De bollen waren op het veld gelaten om des anderen daags te wor den geplant. De gemeente-politie heeft deze zaak ln onderzoek. Werkverschaffing. Naar wij vernemen zal het groote werk- versohaffingsobject, bij de fa. H. de Graaf en Zn., waaraan zoovele werkzoekende ar beiders gearbeid hebben, as. Zaterdag beëindigd zijn. Gedurende een tijd van vijf maanden heeft hieraan een 80-tal werk loozen mogen arbeiden. Wij vernamen ech ter ook, dat ln den komenden winter bij de fa. Van Zanten alhier een groote hoe veelheid land in werkverschaffing zal „ge- dlepspit" worden. Deze grond zal volgens het nieuwste systeem ongeveer 2 Meter omgedolven worden. Blindenbond „St. Odilia". De R.K. Blindenbond „St. Odilia" organi seerde een propaganda-avond ln de groote zaal van het Parochiehuis. Pastoor War- menhoven opende, waarna de voorzitter van de afd. .Leiden en Omstreken", de heer J. Meyer, van Lissc, over het doel van den Bond sprak. De 4000 blinden in Ne derland vragen geen medelijden, maar medeleven. Hierna werd een blindenfilm vertoond, waarbij mej. H. Aartsen van Woerden een demonstratie gaf van Brailleschrift en schrijfmachineschrift. Ter bestrijding van de onkosten werd nog een door de blinden vervaardigd kleedje bij Amerikaansch op bod verkocht, waarna de voorzitter dankte voor de belangstelling. Na de pauze werd nog een amusements film vertoond. Door de broodventers en bakkers al hier is de broodprijs met een '/i cent per brood verlaagd. VOORSCHOTEN. Bijeenkomst Chr. Hist. Jongerengroep. De Chr. Hist. Jongerengroep hield in het gebouw voor Chr. Belangen een drukbe zochte vergadering. Na het zingen van Gez. 17 vs. 1 ging de voorzitter, de heer A. Fortgens, voor in gebed. De heer S. R. Knottnerus, bestuurslid der Federatie van Chr. Hist. Jongerengroepen sprak over „De rechtszekerheid in onze dagen", gevolgd door geriachtenwisseling. Het buitenlandsch politiek overzicht werd verzorgd door den heer J. Dijkman, terwijl ook mej. A. Wesselo en de heer H. Oudshoorn aller aandacht hadden. Met het zingen van Gez. 50 vs. 4 en dankgebed werd gesloten. ZEVENHOVEN. De driemaandelij ksche collecte van de ver. „De Macht van het Kleine" te Heem stede heeft f. 12,18 opgebracht. (op 2 lijnen) TER AAR. Vergadering Noordeindsche. en Geerpolder Onder voorzitterschap van den heer C. den Boer vergaderden de Ingelanden van den Noordeindschen- en Geerpolder in café Hoogendijk. In behandeling kwam een bestuursvoor stel tot medewerking aan de verbetering van den Geerdijk en het aangaan van een geldleening tot een bedrag van f. 15.000 voor dit doel. De secretaris, de heer Bocxe, gaf een toelichting op dit voorstel. De on derhoudskosten zijn door den slechten staat, waarin de weg veelal verkeert, al zeer hoog. Nu de medewerking van de pro vincie is verkregen zij het dan onder voorwaarde dat de geheele weg van Kat ten brug tot de pont bij v. Staveren tegelij kertijd moet verbeterd worden is hef be stuur van meening, dat niet langer moet worden gewacht met de uitvoering. De weg zal grondig verbeterd worden: een breedte van 4.50 meter krijgen en van een stofvrij dek worden voorzien. Van de leening ad f. 15.000. af te lossen in 15 jaar, neemt de provincie 60 7o der aflossingen voor haar rekening. Het overblijvende bedrag ten laste van den polder, stemt ongeveer over een met de tegenwoordige onderhoudskos ten. De bedoeling is, dat de betrokken pol ders een en ander in eigen beheer uit voeren. Door J. P. BALJÉ. Het is misschien een zonderlinge liefheb berij van me, maar als de zomer afscheid heeft genomen, als de groene bladeren bruin zijn geworden en wachten op de eerste rukwinden om neer te dwarrelen, als de dagen korter worden en de zon zich steeds minder gaat vertoonen, dan wacht lk den eersten fllnken herfststorm af om naar dc zee te gaan. Toen lk dan ook op een donkeren Octo- berochtend opstond en ik zag, dat een ste vige Zuidwesterbries aan het raam van mijn slaapkamer rukte, bedacht ik me niet lang. maar ging naar Vlissingen. Er is weinig, dat een Imposanter Indruk maakt, dan wanneer de grillige, lange Vllssingsche boulevard bestookt wordt door een gieren den storm uit het Zuid-Westen. Dan slaan de grauwe golven wild zwiepend tegen en over de steenen zeewering, dan jagen de donker dreigende wolken over de Wester- schelde, dan veegt de wind het kleine stukje strand glad als een tafellaken en schijnt de natuur groote schoonmaak te willen houden. Loeiend jaagt de wind over het strand, als om ieder overblijfsel van den zomer grondig te doen verdwijnen. Daar is nog een zandbergje, dat spelende kinderhanden enkele weken tevoren op wierpen; met hartstochtelijk geweld grijpt de wind het aan, jaagt het zand woedend voor zich uit, doet het verstuiven en zwiept de laatste korreltjes op den boulevard. Ginds flirtte een paartje en als wilde hij de klank van de kozende stemmen verja gen, zoo davert de wind over dat plekje heen. Waar vroolljke baders juichten, waar kinderstemmetjes hoog weerklonken, waar zoete woordjes een intieme sfeer schiepen, daar is nu de wind heer en meester, en slechts één toon klinkt een enkele maal boven het gebulder van den wind uit: de schreeuw van zeemeeuwen, die zich krij- schend laten meevoeren langs de vlakke stranden. Heerlijk ls het te worstelen tegen dezen heerscher. hem aan je te voelen rukken en trekken, te hooren fluiten en gieren; te staren zoo nu en dan naar het grauwe, donkere Scheldewater met de witte storm- koppen. Eenzaam ben ik hier, geen ander, die zoo dwaas ls, storm- en regenvlagen te trotseeren. Maar ik vergis me! Zie ik goed? Er is nog iemand, die zich op den boulevard heeft gewaagd. Waarachtig, dat is zonder twijfel Van der Werve. Altijd als de herfststormen in aantocht zijn, kon lk Van der Werve in Vlissingen treffen, hij heeft dezelfde ab surde voorliefde voor wind en storm als lk. Maar dit jaar had ik hem toch zeker niet verwacht. Van den zomer, toen ik hem toevallig in den trein ontmoette, had hij een vailig in den trein ontmoette, naa allerliefst meisje bij zich, waar hij Met alg. st. werd besloten een leening aan te gaan en de polderlasten met f. 0.50 per H.A. te verhoogen. De speldjesverkoop ten behoeve van de St. Liuinavereeniging leverde f. 49.51 op. De bazar ten bate van het Ter-Aar- Zwembad heeft ruim f. 300 opgebracht. WADDINXVEEN Gevonden voorwerpen. Een kindermuts en een portemonnaie met Inhoud. Door B. en W. ls aan het fanfare corps „Concordia" vergunning verleend tot het ten verkoop aanbieden van speldjes op Zaterdag 5 November as. Op Dinsdag 15 November as., des voorm. tusschen 8 en 9 uur zal er gelegen heid bestaan voor kostelooze inenting en herinenting voor hen, die zich daartoe aanmelden ten huize van dokter Hem- minga. arts alhier. VALKENBURG. Door den heer J. Sierat, onderwijzer der Chr. school, ls een gymnastlekvereeni- glng opgericht. Ruim 70 jongens en meisjes gaven zich als lid op. een paar weken later mee zou trouwen. Ik kan me niet voorstellen, dat hij in de wit tebroodsweken zijn jonge huwelijksbootje aan de wilde Zuidwesterstormen wil bloot stellen. „Hallo!" schreeuwde hij boven den wind uit, „ga mee, ik weet een klein cafétje.waar ze iets behoorlijks schenken". En dan, nog harder en in de richting van de zee wij zend: „Fijn, wat?" Ik knikte en wij worstelden ens een weg naar het kleine café, waar geen sterve ling zat. „Hoe gaat het met je vrouwtje?" vroeg ik, toen ik wat op adem gekomen was en de cognac mijn bloed wat vlugger deed stroomen. Bedachtzaam, met half toegeknepen oogen keek hij me aan. Er kwam een peinzend trekje om zijn mond, dat evenveel spijt als tevredenheid scheen uit te drukken. „Niet. doorgegaan!" zei hij kort. „Oh!" schrok ik, bang een teer punt te hebben aangeraakt. Het is pijnlijk, harts zaken van een ander aan te raken en lk voelde me een beetje onhandig. „Hindert niet", wuifde hij mijn verlegen heid weg, ,,'t is geen geheim. Misschien ben ik een rare kerel, enfinDoor een kleinigheid is het afgegaan. Door een mis lukten sprong, die toch nog gelukteDat klinkt gek, hè?" Met niets ziende oogen staarde hij naar buiten. De wind deed de ramen rammelen, zandkorreltjes tikten onophoudelijk als fijne naaldjes tegen de ruiten. „Tja", peins de hij, „Ivor.ne was werkelijk lief. Ze zag er aardig uit, ze was innemend, sportlef, ze tenniste goed, speelde hockey, was een flinke amazoneen tóchneeik durfde plotseling niet meer. Mogelijk was het laf van me.misschien ook wel ver standig. Kijk eens kerel, als we een week vóór ons huwelijk niet dat ritje hadden gemaakt, had ik er nooit aan gedacht, het af te ma ken", draaide hij zich nu geheel naar me toe. „We zouden een flinken tocht te paard maken, dwars door bosch en veld en de vriend, bij wien we een paar dagen logeer den stelde ons twee paarden ter beschik- kinug. Ivonne's oog viel direct op een prachtige vos, maar mijn vriend raadde haar een ander paard aan. De vos was wat nukkig, weigerde vooral vaak te springen, en voor een meisjeMaar ze zou en wilde de vos berijden. Ik moet zeggen, dat ze kranig reed. Van eenige nukkigheid was bij de vos niets te bespeuren, en Ivonne had hem keurig in de hand. Het was op den terugweg, toen we nog maar een paar kilometer te rijden hadden, dat het gebeur de. We moesten een vrij smalle sloot over en plotseling weigerde de vos. Kalm reed Ivonne even terug, zette het beest opnieuw aan en weer weigerde het. Ik zag een klein rimpeltje tusschen haar oogen verschijnen. Vastberaden ging ze opnieuw terug. Forsch zette ze aan. maar vlak voor de sloot bleef het paard ineens staan en wierp de achter- beenen omhoog. Ivonne kon zich niet hou den, en vloog over den hals van het beest de sloot in. Druipend en een beetje ver suft, krabbelde ze er uit. Ik was direct bij haar, maar ze had gelukkig geen letsel. „Kom kindje", stelde ik voor, „we rijden terug, ginds kunnen we den weg bereiken, en dan maken we dat we thuiskomen, want ln die natte kleerenZe antwoordde niet en maakte zachtjes haar arm los, die ik gegrepen had. Ze had de lippen op el kaar geklemd en stapte op de vos af, die zich gemakkelijk weer liet opvangen. Met een zwaai zat ze weer op zijn rug. Ze trok het bit aan, en het beest trappelde zenuw achtig en met schichtige oogen heen en weer. Wéér stelde Yvonne de vos met een paar korte, nijdige teugelrukken op voor den sprong, dan gaf ze het paard stevig de sporen en in een zucht nam het de sloot. Triomfantelijk wachtte ze me aan den an deren kant op." Van der Werve keek me peinzend aan. „Zie je," zei hij zacht, „die kleinigheid was de oorzaak, dat ons huwelijk niet door ging, Wat ik op dat moment in haar oogen gezien had, die oogen, die zoo zacht kon den glimlachen, maar tóén plotseling zoo hard stonden, dat had me even doen schrikken. En ik vroeg me af, hoe het gaan zou. als zij later eens.de sloot over wilde, en ik niet. Het maakte me een beetje huiverig, en ik durfde toen den sprong ln hei, onzekere niet meer aan. Hij lachte een beetje droefgeestig. „En daarom ben ik nu nog vrijgezel, en laat ik hier in de herfststormen alle herinnerin gen een beetje van me afwaaien." (Nadruk verboden (Auteursrecht voorbehouden!. I gevraagd tegen 1 Januari as. I Rapenburg of omgeving, geen studenten-pensdon; zoo moge lijk gelegenheid tot autostal- ling. Brieven Bur. v. d. Blad onder no. 2610. i van 16 ct. voor 14 et. p. ons. KWALITEITSBAKKERIJ hooigracht 72 - tel. 3636 2569 BERICHT 5 Heerenhuizen met centrale K»nr ming aan de L0RENTZ- i ,vorden ter bezichtiging Wngeateld op Zaterdag- en f°MapUdclag. 2564 uo™ngen: E. A. FREIJSER, 5t*tionsweg 45 - Tel. 418. Onze collecties zijn weder aangevuld met de nieuwst uitgekomen modellen Wij brengen U 2561 Copieën der nieuwste Fransche Modellen.! O Qf| f A QG f C Qf| vilt met stroo, prijzen i1» 0.3U, I. 4.OU, I. U.3U 2563 ter gelegenheid van het 2de Lustrum der Chr. Jeugd Vereen. „N. O. >t A. T. E. G.", D.V. op Donderdag 10 November a.s. in de GROOTE STADSGEHOORZAAL, aanv. 8.15 uur precies. Zéér gevarieerd programma!! - Medewerking wordt verleend door de welbekende „Vadertje Langbeenclub" en door het Chr. Muziekgezelschap „Symphonia", o. 1. v. den WelEd. Heer A. van Waas. - Verzuimt niet dezen gezelligen Feestavond bij te wonen! - Kaarten a 25 cent (bel. inbegrepen) zijn verkrijg baar, bij de H.H De Kier. Nieuwe Rijn 45. Kouwenhoven, Doeza- straat. De Nieuwe Boekhandel, Turfmarkt 2, aan het Gebouw en bij de leden. - Plaatsbespreken op Zaterdag 5 November van 3 30—4 30 uur in gebouw N.O.M.A.T.E.G., le Binnen vestgracht 21 a 10 cent per plaats zij dringend aanbevolen! (zie de uitgegeven Philips Uoht-Courant). „BI ARLITA" LAMP 150 Dekalumen 2519 voor Leiden, 127 Volt f. 1.50 voor de Omstreken, 220 Volt f. 1.92 'n telefoontje en wij bezorgen de lamp direct bij U thuis „IEMCO" N.V., Leiden - Nieuwe Rijn 31/32 - Tel. 2900 iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniui

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 7