BINNENLAND 79sfe Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Dinsdag 1 November 1938 Derde Blad No. 24110 y j uii!.OUD VADIS Automatische overweg beveiliging bij de Spoorwegen. Practische toepassing van Esperanto. De vaste lasten in den tuinbouw. Haagsche Dierentuin weer bedreigd. De oproep tot geestelijke en moreele herbewapening Wat is de bedoeling der onderteekenaars REYMBORG j^MJN/T EN ItTÏIREN^j De dirigent Eduard Flipse. LAND- EN TUINBOUW LUCHTVAART Thans flikkerlicht te Brummen. Naar wij vernemen zal thans de tweede automatische flikkerlichtinstal- Utie, zooals sedert geruimen tijd bij Steenwfyk in bedrijf is, bij de Neder- Iandsche Spoorwegen op 7 November aj. in werking worden gesteld en wel in de lijn Arnhem-Zwolle bij de ge meente Brummen. Verder kan nog worden bericht, dat thans in af- lienbaren tijd meerdere dezer mo derne automatische treinaankondi- gingsinrichtingen, waarbij den weg gebruiker het naderen van een trein door een rood flikkerlicht wordt aangekondigd, bedrijfsklaar zijn. Indien de weggebruiker op deze seinen I maar acht slaat, kan het niet anders, ge zien de onfeilbare werking dezer inrichtin gen, of de ongelukken op dergelijke I overwegen zullen belangrijk worden gere- j duceerd. Comité opgericht. In de werkkamer van den Haagschcn I burgemeester ls gistermiddag een bespre- k.ng gehouden met het doel een comité op te richten, dat den naam zal voeren van Nederlandsch comité voor de practische I loepasslng van het Esperanto". Aan deze bespreking namen deel de burgemeester, nu S J. R. de Monchy, die de vergadering presideerde, de directeur-generaal van de PT T., dr. ir. M. H. Damme, eenlge andere vertegenwoordigers van het Nederlandsche I bedrijfsleven, van organisaties voor de I propaganda van Nederland in het buiten- I land en de directie van het Internationaal I Esperanto Instituut, bestaande uit den heer I Andreo Cseh en mevrouw Julia Isbrücker. Nadat tot oprichting van dit comité ls [besloten (zijn samenstelling ls nog niet de- lllnltlef vastgesteld) ls besproken op welke rijze het comité zal ageeren. Zoo verna- 1 tien wij van mevrouw Isbrücker, dat het [umlté Nederlanders naar het buitenland I ui afvaardigen om voordrachten in het I Isperanto over ons land te houden. Er zal I ra actie worden gevoerd om ln Neder- liudsche hotels personeel aan te stellen, J dit deze taal spreekt. Nederlandsche fir- I ma's zal worden verzocht reclame in het Eiperpnto te maken. Ook geschriften in het Esperanto over ons land zullen ln het I buitenland worden verspreid. Het plan be- I staat een vooraanstaand Nederlander uit renoodigen tot het maken van een we- I icldrels om aan te toonen, dat men met I Esperanto overal terecht kan, Bouwplannen duiken op. De Haagsche Dierentuin dreigt thans te j verdwijnen. Een combinatie van Haagsche I bouwers, gefinancierd door een Haagsch I bankconsortium, heeft plannen om de gronden, waarop de Haagsche Dierentuin I zich bevindt en welke thans eigendom zijn van de N.V. Gemeenschappelijk Eigen- dom, aan te koopen voor woningbouw. Tot heden rustte er een cervituut op de I gronden, waardoor het niet mogelijk was, tenzij met toestemming der gemeente, hier te gaan bouwen. Het schijnt, dat van de zijde van het gemeentebestuur geen be swaar meer wordt gemaakt voor een wij ziging van het stratenplan, dat tot heden I den bouw belemmerde. Ook het hoofdgebouw, waar thans vele congressen en tentoonstellingen worden gehouden, zou. worden afgebroken, waar door de tentoonstellingsgebouwen te Hout- rust, waarvan de exploitatie tot heden toe I een nadeelig saldo opleverde, meer loo- nend worden. Indertijd heeft het ge meentebestuur een voorstel bij den raad ingediend om den Dierentuin over te I nemen, hetgeen toen is afgestemd. Sinds- I dien moet de Haagsche Dierentuin zich zelf I bedruipen, hetgeen tot heden vrij goed celukt is. Het bezoek aan den Dierentuin neemt Iden laatsten tijd toe en het hoofdgebouw [ls zóó in trek. dat het gedurende de drie [wintermaanden geheel verhuurd is. Ge- I 'ien de toegenomen belangstelling voor I deze populaire Haagsche instelling, staat bet nog zeer te bezien of de Haagsche ge meenteraad, welke het laatste woord heeft te spreken in een wijziging van het ser vituut, accoord zal gaan met de verdwij ning van den Dierentuin. (Tel.) OVERPLAATSING van den japanschen GEZANT in nederland. Na toestemming te hebben verkregen vin den Japanschen ministerraad heeft l m.n'ster-president Konoje den keizer ver zocht goed te keuren, dat de Japansche gezant bij het Nederlandsche hof, Kazuc Koewashima. wordt benoemd tot Japansch ambassadeur in Brazilië, in opvolging van ^tsoezo Sawada, die naar Japan terugge- l0€Pen ls. De minister beantwoordt vragen. Op de vragen van den heer Van der Weijden betreffende de resultaten van de ingestelde vaste-lastencommissies voor den tuinbouw heeft de minister van economi sche zaken het volgende geantwoord: De commissies tot regeling van de vaste lasten in den tuinbouw, die in de afgeloo- pen maanden in alle tuinbouwcentra zijn gevormd uit de leden der landelijke orga nisaties, de boerenleenbanken en de vei lingen, hebben zich met voorlichting en bijstand van de met de uitvoering der re geling belaste afdeellng van het regeerings- bureau voor de uitvoering van de land- oouw-crisiswet 1933 en van den rijkstuin- bouwvoorlichtingsdienst van haar taak op de hoogte gesteld, terwijl voorts na het houden van besprekingen met groepen van crediteuren, op wier medewerking binnen het kader dezer vrijwillige regeling van schulden meer in het bijzonder prijs wordt gesteld, voor de commissies een methode van werken is opgesteld, welke goede kan sen biedt voor het bereiken van de ge- wenschte resultaten. In alle deelen des lands, doch vooral in de tuinbouwdistricten van Noord- en Zuid- Holland, zijn bij de commissies talrijke aanvragen om haar bemiddeling tot rege ling der vaste lasten Ingekomen. Het mcereneel dier aanvragen kon ln behan deling worden genomen. Na onderzoek der bedrijven zijn plannen tot financieele sa- neering ontworpen, waarna onderhande lingen met crediteuren zijn geopend. In verschillende gevallen werd het gestelde doel, nl. de aanpassing van den druk der vaste lasten aan de tegenwoordige waarde van het bedrijf en het herstel van het evenwicht in de bedrijfsfinanciën. reeds volledig bereikt, zoodat weldra met de uit voering van den voor die gevallen in uit zicht gestelden steun in natura in den vorm van reparatiën en andere noodzake lijke voorzieningen in het bedrijf zal wor den begonnen. In verband met het bovenstaande wordt het overwegen van andere maatregelen vooralsnog niet noodzakelijk geacht. De uitvoering der regeling, waarvan de eerste resultaten geenszins onbevredigend zijn. wordt dezerzijds met aandacht gevolgd. Met het oog op den moeilijken toestand in vele tuinbouwbedrijven wordt een spoe dige behandeling der aanvragen zooveel mogelijk bevorderd, doch anderzijds dient te worden bedacht, dat de taak der com missie zeer moeilijk is en voor het bereiken der beoogde resultaten vaak een voorzich tig en beleidvol optreden geboden ls. het lidmaatschap van vredes organisaties. Een adres aan h. M. de Koningin. Namens de Algemeene Nederl. Vredes Actie, Algemeene Nederl. Vrouwen Vrede bond, Internationale Vrouwenbond voor Vrede en Vrijheid, afd. Nederl. Jongeren Vredes Actie. Katholieke Jongeren Vredes Actie en Kerk en Vrede ls een adres aan H. M. de Koningin gezonden, waarin ge zegd wordt: De ondergeteekenden, overwegende, dat Uwe Majesteit bij ver schillende gelegenheden getoond heeft, hoezeer Haar de zaak van den vrede ter harte gaat. dat de organisaties, uit wier naam zij spreken, zich van haar oprichting af de verbreiding der vredesgedachte ten doel hebben gesteld, dat zij voortdurend den oorlog bestre den hebben, en den bewapeningswedloop, waarvan Uwe Majesteit in Haar antwoord aan president Roosevelt in 1933 verklaar de dat het einde oorlog moest zijn, dat zij altijd de mogelijkheid van vreed zame samenwerking tusschen de volkeren hebben gepropageerd, en dat zij wegen hebben gezocht en aangewezen om deze amenwerking mogelijk te maken, dat zij daarom altijd stelling hebben ge nomen tegen het wapengeweld als mtd- dei om geschillen tusschen de volkeren te beslechten, en dat zij er daarom trotsch op waren dat de traditie van ons land met zich bracht, dat Nederland zich mag be schouwen als bewaarder der vredesgedach te, zooals Uwe Majesteit ln 1903 aan den heer Carnegie schreef, overwegende voorts, dat de beschikking van den minister van Algemeene Zaken van 13 Sept. j.l. het lidmaatschap hunner organisaties voor ambtenaren verboden verklaart, dat derhalve de leden hunner organisa ties worden beschouwd als minder goede ilaatsburgers en zulks omdat zij altijd in eigen kring en daarbuiten hun geloof en vertrouwen in een meer vreedzame samen leving hebben uitgesproken, verzoeken zij Uwe Majesteit eerbiedig wel Haar invloed te willen aanwenden, dat aan deze grievende bejegening een einde wordt gemaakt". (Van een onzer redacteuren) Op 19 Sept. J.l. verscheen in bijna alle Nederlandsche Dagbladen een door 11 vooraanstaande Nederlanders ondertee- kende oproep „tot geestelijke en moreele herbewapening", terwijl H. M. de Koningin enkele weken later, om precies te zijn op 10 October, via de Pers met een persoon lijk woord, waarin Zij aan den oproep ad- haesie betuigde, zich tot Haar Volk richtte. Het Is ons gebleken, dat er naast en ook wel onder de talloozen die dezen oproep met instemming hebben begroet, velen zijn, die de juiste bedoeling van de II on- derteekenaars niet geheel hebben begre pen. Het lijkt ons daarom dan ook goed om thans op deze plaats, zij het uitteraard ln beknopten vorm. de leidende gedachten van de initiatiefnemers wat nader te be zien. Zooals gezegd is de oproep gericht tot alle Nederlanders, tot hoog en laag, tot rijk cn arm. Dit is eigenlijk vanzelfsprekend, want wil dit geestelijke appèl werkelijk succes hebben, dan dient de geheele natie zonder een enkele uitzondering van de bit tere noodzaak ervan overtuigd te zijn. Wat nu behelst de oproep' Eigenlijk ls het te simpel om over te spreken. De oproep wil n.I. niets anders dan het in de practijk brengen van een aantal bij uitstek Christelijke deugden, zooals eerlijkheid, onzelfzuchtigheid, lief de, vertrouwen, zelfopoffering en geloof. Zooals gezegd richt de oproep zich tot alle landgenooten. elk Nederlander per soonlijk wordt erin aangespoord om de Christelijke deugden, die ieder kent, prac- Itsch toe te passen. M. a. w. iedereen wordt aangespoord om zijn geest zoodanig te herbewapenen, te vervormen, dat hij of zij genoemde deug den vanzelfsprekend in toepassing brengt. Op deze manier wil men den geest van het geheele volk vervormen, want zoo wordt terecht in den oproep gezegd „in ieder land wordt de politiek, zoowel de binnenland- sclie als de bultenlandsche, uiteindelijk be paald door het karakter van het Volk en de inspiratie van zijn leiders". Het hangt dus van de karakters, den geest, de moraal der volken af in welke verhouding zij tot elkaar zullen leven en het spreekt hierbij vanzelf, dat zoolang de in den aanvang van deze beschouwing genoemde Christelijke deugden niet aanvaard zijn als de funda- memtén, waarop een nieuwe wereld moet worden opgebouwd, van een harmonische samenwerking tusschen alle volken der wereld geen sprake kan zijn. Elk individu zal dus bij zichzelf moeten beginnen, zal als het ware zijn geest en zijn moraal moeten herzien en zal zich, om het eenvoudig te zeggen, moeten aan wennen. om bij al zijn doen en laten de Christelijke Naastenliefde te betrachten. Verder zal hij door woorden, maar meer nog door daden, degenen, waarmede hij regelmatig omgang heeft, zijn gezin, zijn dagelljksche medewerkers, zijn mede-ver- eenigingsleden, zijn geloofsgenooten enz., tot dezelfde geestelijke omwentel'ng moe ten trachten te brengen. Op die manier zal tenslotte niet alleen een enkel volk tot een ander karakter en dus tot een andere politiek komen, maar de geheele wereld. Een prachtig voorbeeld werd ons. wat dit betreft, reeds gegeven door H. M. de Koningin, die zich niet alleen richtte tot Haar groote gezin, het Nederlandsche Volk, doch ook Haar naasten omgeving, de leden der Hofhouding, bijeenriep, om met hen de bedoeling van den oproep te bespreken en eventueele vragen er over te beantwoorden Zooals reeds zoo dikwijls, wijst Hare Ma jesteit ons ook hier den juisten weg. hoe de loop der gebeurtenissen ziMt zM ontwikkelen, wij hebben nog geen oorlof en waar leven is, is hoop. Zoolang de kans bestaat om een oorlog te vermijden zijn wij verplicht die kans ten volle te benutten. Ongetwijfeld zullen er velen zijn, die hier de opmerking maken, dat het in den tegenwoordigen tijd en wel speciaal in de dictatoriaal geregeerde landen zeer moei lijk zoo niet onmogelijk is om tot de indi viduen door te dringen. Ongetwijfeld is dit lot op zekere hoogte juist, doch men dient hierbij niet te vergeten, dat als reactie op de moreele inzinking, die op den wereld oorlog volgde, zich bij vele volkeren een Innerlijk streven naar een hooger plan openbaarde en nog openbaart, een streven gericht op „geestelijke en moreele herbe wapening", gebaseerd op den afschuw voor den oorlog Spreekt de wijze waarop man nen als Daladier en Chamberlain in de dagen dat een wereldramp onafwendbaar scheen, door het Duitsche volk werden be jubeld, geen boekdeelen? Duidelijk werd door deze spontane ontvangst bewezen, dat ook in een volk als het Duitsche geestelijk en moreel iets gaande is. Uitteraard kan natuurlijk niemand voorspellen in welke richting deze strooming zich zal ontwik kelen. doch stellig zullen wij door de be trachting van de Christelijke deugden deze strooming. hoe zwak zij misschien ook is, met nadeelig kunnen beïnvloeden, maar veeleer versnellen. Er zullen er natuurlijk ook zijn, die zeg gen deze oproep is te laat gekomen, een oorlog ls onafwendbaar, hij is nu wel uit gesteld. doch in dit gevaal is uitstel geen afstel. Aan dit heillooze fatalisme mag niemand meedoen, immers niemand weet Tenslotte nog iets over de manier waar op de II onderteekenaars hun doel den ken te bereiken. Vooropgesteld dient hier bij te worden dat een bepaald werkplan niet bestaat en ook nooit bestaan zal. De 11 mannen, die in ons land den op roep in zee stuurden, hebben uitsluitend bedoeld den eersten stoot te geven: zij hebben den sneeuwbal aan het rollen ge bracht. een sneeuwbal die zich als een la wine over geheel Nederland en in samen werking met de oproepen in andere lan den. zooals er reeds in Engeland, Zwitser land en Zweden zijn. over de geheele we reld zal moeten voortplanten Een bond, een vereeniging of een stichting zal niet in het leven worden geroepen, evenmin als een tijdschrift of ander orgaan zal wor den uitgegeven. Terecht meenen de onder teekenaars van den oproep nJ„ dat daar door slechts een klein deel van ons volk zou worden bereikt en wel zooals vanzelf spreekt een deel, dat met de idee sympa thiseert en dus geen verdere aansporing behoeft. Toch zijn wij van meening, dat de onderteekenaars zich thans, nu hun actie begint te werken, niet terug mogen trekken om zich in een stilzwijgen te hul len. Zooals gezegd, vinden wij het zeer )uist, dat geen vereeniging of iets derge lijks ln het leven wordt geroepen, doch wij zouden het toch wel raadzaam ach ten. wanneer de initiatiefnemers van tijd lot tijd eens lets van zich lieten hooren, al was het alleen maar om de „lawine" rollende te houden. De naam „geestelijke en moreele her bewapening" lijkt ons en naar wij mee nen. velen met ons. niet gelukkig gekozen, Inplaats van herbewapening hadden wij liever het woord hervorming, onwenteling of vervorming gezien. Men heeft het woord herbewapening ech ter gekozen in navolging van Engeland, waar zooals men weet de oproep het licht zag en vanwaar de idee om in ons land een oproep in denzelfden geest te publ'ceeren afkomstig is. Men heeft den naam herbe wapening dus uitsluitend gekozen om de uniformiteit te bewaren en tenslotte die nen we niet te vergeten, dat de naam hier slechts bijzaak ls. Het gaat hier niet om kleinigheden, doch om een ernstige po ging om tot een duurzamen wereldvrede te komen, een poging die, wil zij slagen, al ler medewerking verdient. temeer waar hier slechts gevraagd wordt te leven, elk naar eigen wereld- en levensopvatting, vol gens de zoo eenvoudige, maar helaas, zoo ais maar al te dikwijls blijkt, toch nog to moeilijke plichten der Naastenliefde. I 2336 WAARHORC-R'LEEIMIVG (Ingez Med.) japonnen-conventie. delft is voor leiderdorp. i Kamer van Koophandel voor Delft en Omstreken heeft, na een uitvoerige uiteen- jüng van den voorzitter ir. S. H. Stof- I 2irr' uitgesproken voor een centraal iii^'eld nabij Leiderdorp en het dage- bestuur gemachtigd, deze meening J «e wijze die het bestuur het meest ef- t. ÏÏJ' zou achten, ter kennis van de be- "erl Instanties te brengen. waar het wild den weg oversteekt Naar aanleiding van verschillende onge vallen, veroorzaakt door botsingen van auto's met onverwachts overstekend wild heeft de KN ac. een onderzoek Ingesteld naar den omvang van dit gevaar. Het resultaat daarvan is geweest, dat naar de meening van de k.N.a.C. in be paalde streken en op bepaalde wegen een aanduiding van het gevaar noodzakelijk is gebleken, voorzoover aan de bezwaren niet ie tegemoet te komen door het plaatsen van afrasteringen van zg hertengaas of anderszins. Zij heeft zich dienaangaande tot het Kroondomein gewend van welke zijde thans bericht ontvangen werd, dat toestemming IS verleend tot het plaatsen der borden. Leden der commissie benoemd. De Minister van Economische Zaken heeft benoemd tot leden der Algemeene Japonnencommissie: a. als vertegenwoordigers van de deel nemers der overeenkomst „Nederlandsche Japonnen-conventie"; 1. R. Dooyes te Am sterdam; 2. C. M. Klatte te Amsterdam; 3. H. Reysoo te Enschede; 4. I. Sluizer te Amsterdam; 5. S. I. de Vries Jr. te Am sterdam. b. als vertegenwoordigers van de fabri kanten van japonnenconfectie, niet-deel- nemers der overeenkomst: 1. S. Hartogs te Rotterdam: 2. J. B. Tepe te Zwolle; 3. F. Schwlmmer te Amsterdam. c. als vertegenwoordiger van de Afne mers van Japonnen-Confectie: 1. M. F. Kempkes te Arnhem; 2. J. W. Voss te Am sterdam. De minister van Economische Zaken heeft aangewezen als vertegenwoordiger zijnerzijds, ten einde bij de uitvoering der algemeen verbindend verklaarde onder nemersovereenkomst tot verbetering van de toestanden in het japonnen-confectie bedrijf, te waken voor het algemeen be lang. den heer A. E. Simon Thomas te Rijswijk, indische vorsten bezoeken bergen op zoom. Gisteren brachten eenlge Indische vorsten van het Huis van Soerakarta een bezoek aan Bergen op Zoom. De hooge bezoekers werden vergezeld door den assistent-resi dent, den heer L. A. M. Visser, ais verte genwoordiger van den Minister van Kolo niën. Het gezelschap werd officieel door het gemeentebestuur ten stadhuize ontvan gen Daarna brachten de vorsten een be zoek aan verschillende plaatselijke indu strieën. verspreide berichten. Dg Rott Lloyd Rapide in aansluiting op het mailschip „Baloeran" wordt mor genochtend te T uur 33 te Den Haag H. s. verwacht. I Bii Kon. Besluit zijn met Ingang van 'heden benoemd bij het wapen der gen)e. bij den staf van het wapen, tot comman dant in het le genie-commandement, de kolonel H. L. van Roijen van dien staf, directeur van het luchtvaartbedrijf, zulks onder eervolle ontheffing uit zijn tegen woordige betrekking: tot commandant in het 2e genie-com- mandement, de kolonel C. W. van Dooden, van dien staf, commandant in het le genie- commandement. zulks onder eervolle ont heffing uit zijn tegenwoordige betrekking. Verder is met ingang van heden de luite. nant ter zee der le klasse jhr. G, A. Berg eervol ontheven van het bevel over H. Ms. kanonneerboot „Johan Maurits van Nassau". uitvoercontingent voor bloembollen. De Vereeniging tot behoud van het bloembolienvak in Nederland heeft zich in een schrijven tot den minister van Econo mische Zaken gericht. Hierin wijst de vereeniging den minister op het feit, dat de bloembollenexpediteurs op Duitschland het aldaar toegewezen im portcontingent voor bloembollen voor het vierde kwartaal 1938 niet kunnen uitvoe ren door ontbreking van het Nederlandsch uitvoercon tingent. In verband met het vergevorderde sei zoen en het groote surplus wordt den mi nister verzocht onmiddellijk stappen ta doen tot verstrekking 'van het noodige uit- voerconttngent. DE POSTVLUCHTEN. Hedenmorgen om 7 uur is de ..Wielewaal" met. gezagvoerder Sillevis, van Schiphol ver trokken. Aan boord bevond zich 100.111 kg. vracht, 380,717 kg. briefpost en 24,005 kg. pakketpost. De volgende passagiers hebben geboekt1 AmsterdamAllahabad. 6 AmsterdamCalcut ta. 1 AmsterdamRangoon, 1 Marseille Bangkok, 1 AlexandriëRangoon. De heer Eduard Flipse. Omtrent den levensloop van den diri- gent Eduard Flipse, die as. Donderdag het eerste concert hier ter stede van het Rot- terdamsch Philharmonisch Orkest zal lei den. kunnen wij nog het volgende mede- deelen: Geboren in 1896 te Wissekerke (ZL), ont ving hij zijn muzikale opleiding achtereen volgens te Goes van Otto Lies, te Rotterdam van A. B. H. Verhey, Henri Zagwijn en C. J. Reytz, te Utrecht van Evert Cornells en te Parijs van Louis Aubert en Albert Rous- sel, waarna hij zich in October 1919 als koordirigent en pianist te Rotterdam ves tigde. Ais opvolger van Alexander Schmuller werd hij met ingang van 1 September 1930 benoemd tot dirigent van het Roterdamsch Philharmonisch Orkest, dat zich onder zijn leiding sterk heeft ontwikkeld. Tevens is hij dirigent van verschillende groote ko ren, o.a. van het Rotterdamsch Philharmo nisch Koor. Eduard Flipse leidde voorts als gastdiri- gent o.a. het Concertgebouw-Orkest, Resi dentie-Orkest, Utrechtsch Stedelijk Orkest, de Arnhemsche en Haarlemsche Orkest- vereeniging, en in "net buitenland het Or- chestre Lamoureux te Parijs, de Budapester Philharmonie en de stedelijke orkesten te Düsseldorf en Warschau. Pc 'ergoeding. - Van veel belang is na-. Iuurlijk de vergoeding, welke diegenen \ontvangen *zutten, die bezittingen hebben I van -groote waarde, als huizen en schepen I e/c., welke bezittingen voordat zij geheel I - opgebruikt zijn, aan den Slaat Ier ver- I" nietiging moeten worden afgestaan. Dit alles vindt men beschreven op bldz. I 13S-49 van ,,Quo Vadis ^Bldi. '39 (18) W. C. Sickcstjj 2330 (Ingez. Med.» BEZOEK VAN HET YVONNE GEORGI BALLET. Op Maandag 7 November as. wordt in de Stadsgehoorzaal alhier een balletavond gegeven met de bekende Nederlandsche balletgroep van Yvonne Georgi met mede werking van de bekende solo-pianisten Wydeveld en Luctor Ponse. Zooals men weet. werkt de balletgroep van Yvonne Georgi geregeld mee aan de uitvoeringen van de Wagnervereeniging te Amsterdam. Bij de huldiging van H~ M. de Koningin ter gelegenheid van Haar regec- ringsjubileum voerden Yvonne Georgi en haar danseressen een ballet op in het Am- sterdamsche Stadion; de leidster werd toen persoonlijk aoor H. M, gecomplimen teerd. Het programma voor 7 November is zoo ingericht dat men zoowel de balletgroep als verschillende solonumers van mevrouw Georgi en haar eerste dansers en danse ressen te zien zal krijgen Een uitgsb"s d programma, waarvoor nee- BaJct d: eigen, speciale decors zal medebrengen en waar voor een zeer groot aantal schitterende costumes werden vervaardigd, zal vertoond worden.

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 9