Uit de Rijnstreek LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blsd Luchtaanvallen! Dfcfog 1 tocrakr 19SC VOORHOUT. Voor het te Amsterdam gehouden examen voor Vestlglngswet-eischen en vak bekwaamheid in het kruidentersbedrljf slaagde onze plaatsgenoot H. J. v. Kampen Het mond- en klauwzeer onder het vee ls in onze gemeente thans geheel ge weken. VOORSCHOTEN. Plechtige installatie. In het gymnastieklokaal achter het Raadhuis heeft in intlemen kring, een een voudige, ernstige, plechtigheid plaats ge had. Zaterdagmiddag te 3 uur waren aanwe zig, het voorloopig bestuur van de afd. van het Ned. Padvindstersgllde (N.P.G.i be staande uit Jkvr.L. H. Bar.esse Schlmmel- penninck v. d. Oye, mevr. H. v. d. Stoel de Roos en mevr. A. J. v. LeeuwenLim burg; mevr. T. v. MeursBueninck, Secre taresse van het Hoofdbestuur; mevr. C. R. LandbergWaller, district commissaresse mej. J. Snijder van Wissekerke; bestuur en leden van naburige afdeelingen, vele ge- noodigden en de toekomstige kabouters kring. De zaal was op eenvoudige wijze een feestelijk aanzien gegeven, terwijl voor het spreekgestoelte een groote paddestoel was gemaakt, waarop straks de kabouters hun belofte zouden afleggen. De presidente, mevr. H. v. d. Stoelde Roos noemde het een voorrecht zoovele personen welkom te heeten en sprak haar dank uit tot burgemeester Berkhout, die helaas verhinderd was, aanwezig te zijn. voor de beschikbaarstelling van een clublokaal en de zaal voor deze plechtig heid Na gewezen te hébben op het voor bereidende werk, het begin met een 20-tal kabouters en de poging „vreugde-vriend schap en vrede'' mee te geven, sprak zij den wensch uit, dat allen iets zouden mee dragen van dezen middag. Deze toespraak werd gevolgd door het gezamenlijk zingen van het padvinderslied „Hoort, zegt het voort!" Vervolgens sprak mevr C. R. Landberg— Waller, district commissaresse het bestuur en de afdeeling toe, waarbij als een per soonlijk geschenk aan mevr. H. v. d. Stoel —de Roos, een vlag, waarin het wapen van Voorschoten was geborduurd, voor de af deeling werd overhandigd nadat den kabou ters was gewezen op het symbool van deze vlag. die met eere moest worden rondge dragen en waarop zij trotsch moesten zijn. De presidente aanvaardde het geschenk met een kort dankwoord Vervolgens ging Mevr. T. v. MeursBue ninck, secretaresse van het hoofdbestuur NP.G. over tot de installatie van de afdee ling. Nadat zij een korte uiteenzetting had gegeven van de padvinderij voor de kin deren, om hen door middel van spel op te roeden tot nuttige en handige wereldbur- prs, zeide spr. dat kinderen willen dienen en dat zij dit moeten leeren. Zich richtende lot den kabouterskring, zeide zij: „Thans ls de groote dag aangebroken en zullen jelui echte kabouters zijn, voortaan niet meer mopperen, maar alles opgewekt ver richten". Door overhandiging van de ge- geschonken vlag, waarmede de schakel in de gToote keten was opgenomen, verklaar de zij de afdeeling voor geïnstalleerd. Hierna werd overgegaan tot de installa tie van mej. E. Kooij, door mej. J. Snijder van Wissekerke, tot leidster van den kabou terkring. In een ernstige toespraak werd gewezen op datgene, wat aan hare zorgen wordt toevertrouwd en den nadruk gelegd op „elkander helpen" en „met elkaar het spel spelen tot geluk van het kind". Nadat mej. E. Kooij vervolgens de belofte had afgelegd, werd zij als leidster geïnstal leerd verklaard en haar den wensch mee gegeven. dat zij heel lang en gelukkig met de kabouters zal leven. De kabouters, die gedurende dit gedeelte, buiten de zaal waren, werden hierna door de leidster geinstalleerd als kabouter. Na enkele symbolische handelingen legden zij, steunende op de paddestoel. In handen van mej. E. Kooij de belofte af, waarna zij getooid werden met de onderscheldlngs- teekenen. Na het ronddienen van de thee werd de middag besloten met enkele spelen. ALPHEN. De gas- en electriciteits- tentoonstelling. Een uitstekende indruk. Zooals gemeld zal van heden af tot en met as. Zaterdag in het Nutsgebouw een Gas- en Electriciteits-tentoonstelling wor den gehouden, georganiseerd door de Ge meentelijke Water- en Lichtbedrijven en de plaatselijke erkende installateurs. Reeds gisteravond werden wij in de ge legenheid gesteld, deze tentoonstelling te bezichtigen, waarbij wij werden voorgelicht door den heer M. v. Muiswinkel, directeur der bedrijven. In den loop der jaren is leeds menigmaal door verschillende raads leden op een dergelijke tentoonstelling aangedrongen, teneinde het publiek meer bekendheid te geven aan hetaeen op dit gebied door het gebruik van dikwijls zeer eenvoudige en niet kostbare apparaten te bereiken ls Temeer ls het dus thans ver heugend, dat deze tentoonstelling na veel voorbereiding tot stand ls gekomen Gelet od hetgeen wij reeds nu hebben gezien, twijfelen wij niet of het publiek zal in grooten getale deze tentoonstelling be zoeken Uit den aard der zaak was men gisteravond nog druk in de weer om de stands in orde te maken. De service, die men op dit gebied ln onze gemeente biedt, behoeft niet voor de grootste plaatsen onder te doen! De nieuwste technische snufjes zijn aanwezig Gevonden: een belastingmerk; een ceintuur; een krat met lijnkoeken; een Polshorloge; een ring met 4 sleutels; een Paar kinderhandschoenen; twee shawls; ten blauwe overal. Inlichtingen bij de po litie op werkdagen van 9 tot 10 uur. WASSENAAR. Herdenking Kerkhervorming. Vanwege de plaatselijke afdeeling van „Protestantsch Nederland" werd in het gebouw voor Chr. Belangen een bijeen komst gehouden ter herdenking van de Kerkhervorming. Na opening met gebed en gemeenschap pelijk zingen van Ps. 77 5 las de voorzitter de heer B Broekema een gedeelte uit Rom. er. sprak een inleidend woord. Hierna sprak ds. W. J. Groenewegen van Alblasserdam, over „Aflaat of Evangelie". Mevr. Th. P. v. d Leev. d. Waal zong Ier afwisseling een tweetal liederen. Na een slotwoord van den heer Broe kema, ging ds. Groenewegen voor ln dank gebed. Op het kruispunt LangstraatAch terweg—Kerkstraat reed de 17-jarlge mo torrijder van der H. uit Wassenaar tegen oen 22-j. voetganger van E. uit Wassenaar kaardoor deze kwam te vallen en ernstige snijwond boven het oog opliep. Dr. Jansse ttrleende hem de eerste hulp. ZOETERWOUDE. Afscheid van den heer W. Hoogzaad He gemeente-ontvanger, de heer Hoog zaad die met Ingang van heden met pen- oen den dienst verlaat, heeft gisteren of- "t'eel afscheid van de gemeenteamötena- genomen Hij werd daarbij toegespro- J ™br den gemeente-opzichter, den heer rem I 6n namens alle ambtenaren werd i m ter herinnering een wandelstok met Ij er®h knop en inscriptie overhandigd, vw.,, w°eon dankte de heer Hoogzaad 1001 <Ht blijk van waardeering. Voor den eigenlijken rondgang en het bezoek aan de stands sprak de heer W. A. Lam, voorzitter der tentoonstellingscom missie een welkomstwoord. Hij besprak de totstandkoming der tentoonstelling en tevens de bedoeling en het belang voor de bedrijven. Het bedrijf zelf heeft een uitvoerige expositie en geeft een demonstratie met de nieuwste gashaarden, fornuizen, branders, enz. Bijzondere aandacht ls ook besteed aan de toepassing van gas in verschillende bedrijven. Speciaal vermeldingswaard is wel een smeedoventje, waarmee binnen 8 minuten een hitte van niet minder dan 1300 gr. bereikt wordt. Niet alleen op gas, doch ook op electriciteltsgebled worden tal van mooie apuaraten gedemonstreerd. Eveneens was interessant het reeds ln Rot terdam veelvuldig gebruikte huishoudelijk gaskoelkastje waarmede bijzondere resul taten zijn te bereiken in het goed houden van spijzen en voor het fabrlceeren van uw eigen Ijs. Ook de installateurs zijn niet achter gebleven en demonstreeren de nieuwste vindingen op dit gebied. Ook op dat van kleine miniatuurlampjes, schemerlampjes, haardjes enz. vcor popoenkamers is veel te zien Begrijpelijk ontbreken ook niet de talrijke soorten stofzuigers, huppen, radio toestellen enz. en tal van andere gebruiks voorwerpen. Rest nog te vermelden dat verschillende kook- en bakdemonstraties zullen worden gehouden. Jaarverslag der T.B.C.-vereeniging. Uit het jaaroverzicht van bovengenoemde vereeniglng, blijkt dat zij over het afge- loopen Jaar veel vruchtbaar werk heeft verricht. Terecht doet het bestuur dan ook een beroep op het publiek om dit werk zoo veel mogelijk te steunen, door als lid toe te treden, of op andere wijze te verleenen. In 1937 werden o.m. uitgezonden naar ver schillende sanatoria felke patiënt naar eigen religie) zes mannen, zeven, vrouwen, vier jongens en zes meisjes, totaal 23 per sonen. Onder toezicht waren 96 gezinnen, 4 patiënten ondergingen hoogtezon behan deling, aan 14 patiënten werd extra voe ding verstrekt, voorts werden 11 gezinnen met huurtoeslag. hulp in de huishouding of woningverbetering geholpen; er werden 5 ontsmettingen verricht. Het districts- consultatlebureau hield 10 maal een zit dag. Voor hen, wien zulks niet bekend is. deelen wii mede. dat het secretariaat is gevestigd van Boetzelaerstraat 11. Ziekenvereeniging „Samenwerking". De zlekenver. „Samenwerking" verga derde in hotel ,J> Vergulde Wagen" waar van de benedenzaal gratis'beschikbaar was gesteld. De opening werd verricht door den voorzitter den heer H. Windhorst. De notulen werden onveranderd goedge keurd. Hel financieel overzicht van den heer van Geen werd onveranderd vastge steld en goedgekeurd. De heeren van Geen en Rombouts wer den als bestuurslid herkozen en ln de va cature van den heer Bes werd de heer P. G. Harts benoemd. Hierna volgde een uit- voerige bespreking over het a-s. 50-jarig bestaan. Deze vereeniging welke volgend jaar een halve eeuw bestaat, en beoogt bij ziek-zijn van haar leden uit de arbeidende klasse financieele hulp te verleenen is. indien geen nieuwe leden en donateurs toetreden helaas tot ondergang gedoemd. Gaarne zag het bestuur waarvan er zijn die al van de oprichting af aan deze ver- Bescherm! U legen de gevolgen van Bescherming daartegen is alleen mogelilk als ieder zeil daadwer kelijk meehelpt. Nadere inlichtingen verstrek! de secre taris van de afd. Leiden der Ned. Ver. voor Luchtbescherming, dr. T. Potiewiid. Boerhaavelaan 37. Leiden. eenlging hun krachten hebben gegeven, dat hier verandering in komt en roept dan ook alle arbeiders ln hun eigen belang op zich als lid op te geven, teneinde krach tiger dan ooit het komend Jaar het 50-Jarig bestaan te herdenken. Inlichtingen verstrekt de secretaris de heer M. A. de Witte, Aarkade 33. Tweetal Chr. Geref. Gemeente. De kerkcraad der Chr. Geref. Gemeente alhier heeft in de vacature die voortduurt door het bedanken van ds. P. de Smit te Utrecht, thans op het tweetal geplaatst de predikanten ds. L. S. den Boor te Arnhem en ds. G. Salomons te Amsterdam-W. Ernstige val van postbode. Hedenmorgen had de postbesteller N. v. VI. alhier het ongeluk vlak voor het Post kantoor met zijn rijwiel te vallen. Hij kwam hierbij zoo ongelukkig terecht, dat hij een knieschijf brak. Na in het Postkantoor te zijn binnengedragen, verleende dr. Hilder- nisse de eerste hulp, waarna hij overge bracht is naar het Ac. Ziekenhuis te Lelden Gistermorgen heeft op den Steekter- weg, tengevolge van de mist een aanrijding plaats gehad tusschen een daar stilstaan- den groentenwagen van K. uit Boskoop en een auto van H. J. M. H. uit Leider.. De groentewagen werd beschadigd, terwijl de groente op den weg terecht kwam. Ook de auto werd beschadigd, doch het paard kwam er goed af. Proces-verbaal is opge maakt. Door een wagen geladen met stroo werd in de Hooftatraat een gaslantaarn omver gereden, waardoor het gas vrij kon wegstroomen. Door het personeel van de gasfabriek werd het euvel spoedig hersteld. De Geref. Jeugdcentrale hield haar Jaarvergadering in gebouw „Concordia" en geopend door ds. J. H. A. Bosch, terwijl voorts aanwezig waren ds. Mulder en ds. Hartkamp. De heer J. Dwarswaard gaf een overzicht van het vereenlgingsleven. Spr. stelde voor ciat de Jongelingsver en Meisjesvereeni- gingen de Geloofsbelijdenis gaan behande len. waarvoor hij dan voorstelt vooraf een sectie-vergadering te houden waarin de Geloofsbelijdenis besproken wordt. Hier door bereikt' men dat de vereenigingen nader tot elkander worden gebracht en een hooger peil van de onderwerpen wordt bereikt. Hierop werd het winterprogramma be kend gemaakt. De gezellige avond werd af gewisseld door zang en voordrachten. Door B. en W. wordt bekend gemaakt dat op Woensdag 2 November as. gelegen heid ls tot kostelooee inenting en her- lnënting. De opbrengst van de busjes van „Uit bouw'' der N.H. Kerk bedraagt over de af- geloopen maand f. 123.75. Gedurende de gas en electriciteitsten- toonstelling van 31Gctober tot 5 November zullen de winkels pa onze gemeente tot 's avonds 11 uur geopend mogen zijn. De begrafenis van ds. W. Maan zal plaats hebben as. Donderdagmiddag op de begraafplaats aan de Schoolstraat tus schen 2 en 3 uur. De heer J. M. van Eerkum alhier, is benoemd tot ambtenaar ter secretarie te Dongen. De financieele giften welke bijeen waren gebracht voor de aanbieding van een stoffelijk blijk van waardeering voor deken en pastoor J. M Hellegers in ver band met zijn 25-jarig jubileum, zullen, nu deze onlangs is overleden, worden aange wend voor andere doeleinden. O. m. is be sloten om de rente van het bedrag dat zal worden uitgezet aan te wenden voor het houden van verschillende missen. Het be drag zelf, dat men intact wil laten, zal na afloop ten goede komen aan de Katholie ken armen. humeurigheid en onvriendelijkheid van an deren steeds met een glimlach wist tege moet te treden en waar hij in de grootste drukte zijn volkomen kalmte en zekerheid wist te bewaren. Altijd was hij bereid om te helpen en zonder twijfel heeft hij dan ook veel meer gepresteerd, dan wel on middellijk geëischt werd. Spr. wenschte hem geluk en bood namens het gezamen lijk personeel een salontafeltje met fau teuil aan. Uit den kring der bestellers trad naar voren de heer N. Kwakernaak, die na mens zijn collega's getuigde van de groote dankbaarheid, die er leeft onder de da- gelljksche medewerkers voor de sympathie ke houding, die de jubilaris steeds te hun nen opzichte heeft aangenomen. Tenslotte dankte de jubilaris zelf voor de tot hem gerichte hartelijke woorden, in het bijzonder voor die van den directeur, met wien steeds zoo'n prettige samenwer king kon bestaan Hij weet in den kring der medewerkers te staan in een vrienden kring en dankte daarvoor hartelijk. Enkele woorden van afscheid richt spr. tot den directeur, wien hij dankbaar was voor zijn overkomst en hartelijke wenschen voor vele jaren van aangename rust meegaf. De St. Jozefsgezellenvereen bestaat dezer dagen 20 jaar. In een goedbezochte ledenvergadering sprak de geestelijk advi seur, kapelaan de Lange ter herdenking van dit feit een feestrede uit. waarin hij zijn blijdschap uitsprak over den bloei der vereeniging en aandrong op voortgaande activiteit. De secretaris, de lieer G. Stol wijk leverde een kort overzicht van de af- geloopen 10 jaar. Tot hoofd van den luchtbeschermings dienst alhier is benoemd de heer M. Ver voorn, ambtenaar ter secretarie. ZEVENHOVEN. Werkverschaffing. Binnenkort zal een aanvang gemaakt BODEGRAVEN. Het afscheid van den burgemeester. De ambtsperiode van burgemeester Van Dobben de Bruijn ls gisteren geëindigd. Gistermiddag heeft de laatste wethouders bijeenkomst onder leiding van den burge meester plaats gehad, waarbij deze nog persoonlijk afscheid heeft genomen van de wethouders, terwijl later op den middag het voltallige gemeentepersoneel in het ge meentehuls verscheen om persoonlijk af scheid te nemen. De burgemeester, die bij alle gemeenteambtenaren en werklieden zonder uitzondering ln hooge eere stond, richtte zich met enkele woorden tot allen, hen dankend voor de goede verhoudingen en nam vervolgens van allen persoonlijk afscheid. Namens allen sprak de gemeente secretaris woorden van dank en afscheid en bood een aandenken aan. Donderdagavond zullen de gemeentena ren gelegenheid krijgen persoonlijk afscheid te nemen van den burgemeester en zijn familie. In het Beursgebouw zal van half- acht tot halfnegen voor vereenigingsafge- vaardigden en particulieren receptie ge houden worden, terwijl daarna in meer in tlemen kring ln hetzelfde gebouw door een aantal gemeentenaren onder leiding van notaris Kriisemann een afscheidsbijeen komst aan de familie Van Dobben de Bruijn zal worden aangeboden. Huldiging Pb. de Bruijn. In den kring van het voltallige perso neel van het Postkantoor werd de heer Ph. de Bruijn ter gelegenheid van zijn zilveren Jubileum als ambtenaar der Posterijen en kantoorbediende aan het P.T.T.-kantoor alhier hartelijk gehuldigd. De jubilaris werd met zijn familie ontvangen door den directeur van het kantoor, den heer J. v. d Veen, die hoewel om gezondheidsredenen eiders woonachtig, toch met zijn echtge- noote was overgekomen, waarna deze hem zeer waardeerend toesprak, waarbij hij me moreerde noe de heer De Bruijn 25 jaar lang zijn beste krachten in dienst van het BOSKOOP. DE A.S. GROOTE TENTOONSTELLING. Van Pioenrozen en aanverwante artikelen. Naar wij vernemen zijn de werkzaamhe den in verband met de in Juni e.k. alhier te houden groote tentoonstelling van Pioenrozen, uitgaande van de Ned. Ver. van Pioenenk/weekers en -handelaren in vollen gang. Eerstdaags zullen ter teekening wor den aangeboden de lijsten voor het garan tiefonds Het ligt in de bedoeling de bloemen in vazen te rangschikken en op te stellen. Voorts vernomen wij. dat de geheele ruimte in de groote tentoonstellingshal voor het exposeeren van de talrijke pioensoorten ge bruikt zal worden, terwij] er tevens voor aanvulling van diverse heestergewassen een plaats zal worden ingeruimd. Een attractie-weck. In de vergadering van de Boskoopsche Middenstandsvereeniging ls besloten, om tijdens de a.s. St. Nicolaasfeesten een at- tractleweek te organiseeren. Een voorloopig comité is gevormd, terwijl samenwerking zal worden gezocht met de zuster-organisaties. Jeugdige winkel-dieveggen. Dat snoeplust bij de kinderen kan uit groeien tot diefstal leert het volgend geval: De politie kreeg aangifte van een winke lierster. dat zij een tweetal meisjes had be trapt op het wegnemen van 4 reepen cho colade, De politie die een Onderzoek instel de en de beide meisjes een verhoor afnam, kwam tot de wetenschap, dat nog een drie tal meisjes, allen ongeveer 12 jaar zich aan winkeldiefstallen hadden schuldig ge maakt. Het vijftal dat volledig bekende, is na een zeer ernstige waarschuwing, heenge zonden. I WWi tmiqt atfes iooft emaiiïe v 2335 (Ingez. Med.) ding. De heer C. Voorn sprak een ope ningswoord. waarna als spreker optrad Pater Ing. Lauren<tius Teepe, O.F.M.. leeraar aan de R.K. Hoogerburgerschool te Leiden. Na een hartelijk dankwoord van den voor zitter trad op de bekende humorist, goo chelaar en illusionist prof. A. W. Davola uit Den Haag. ROELOFARENDSVEEN. Jaarvergadering R.K. Volksbond. De R.K. Volksbond alhier hield in Hotel de Vier Heemskinderen haar jaarvergade ring. Aanwezig waren 44 leden. De voor zitter de heer W. van Ruiten opende met een woord van welkom, waarna punt 1 der agenda ter sprake kwam, het telen van eigen aardappelen. Na toelichting door den voorzitter werd met alg. st. besloten, dat het bestuur de noodige stappen in deze zal doen om te komen tot huur van daartoe benoodlgd land. Verder werd als voor naamste medegedeeld dat 25 Nov. a s. een hoofdbestuurder van den transportarbei dersbond St. Bonefacius zal trachten hier een afdeeling op te richten. Verdere pun ten van bespreking vormde de wachttijd regeling en werkverschaffing en de in aan leg zijnde Provinciale weg Geklaagd werd dat de arbeiders daar minder goed worden behandeld en bij het geringste worden uit gevloekt. Na rondvraag volgde sluiting. Een minder prettige ervaring. Een Inwoner onzer gemeente, die zich 's avonds per rijwiel langs het z.g. Jaagpad van Alphen naar hier begaf, had het on geluk, in de daar ter zijde van het Jaagpad opgespoten bagger te geraken. De gevolgen waren voor den man verschrikkelijk, daar hij tot het middel wegzakte. Bij zijn pogin gen om uit de bagger te geraken zakte hij verder weg. Ten slotte slaagde hij er even wel ln, mede door middel van zijn rijwiel, waar hij zich aan vasthield waardoor hij eenlgen steun kreeg, uit de bagger los te werken, waar echter nog gerulmen tijd mede gemoeid was. Burgerlijke Stand. Geboren: Adrianus Antonlus, Z. van A. Drie sen en Th. Fianen. Ondertrouwd: P. D. Spijker en K. Vermeul. Overleden: Nlcolaas vnn der Kleij 70 J. Het bestuur van „Ons Jeugdhuis" heeft wederom besloten om in de a.s. win teravonden het jeugdwerk ter hand te ne men. Hierdoor worden de jongens en meis jes van de straat gehouden, terwijl zij te vens nuttig en leerzaam worden bezig ge houden. Onze plaatsgenooten, de heeren L. van Bergen en M. Schrijver Jr. slaagden te Rot terdam voor het diploma Vakbekwaamheid (Ned Instituut van vakopleiding voor kruideniers) en Alg. Handelskennis Gevonden: zwarte portemonnaie, handbeschermer, fietspomp en twee belas- tingmerken. NIEUWVEEN. Vergadering „Volksonderwijs". De Ver. „Volksonderwijs" afd. Nieuwveen WADDINXVEEN De Unie collecte heeft in deze ge meente opgebracht f. 139.40. Door de postduivenvereeniging ..De Sperwer" werd aan de Ver. tot bestrijding der T.B.C. f. 18.60 afgedragen, zijnde het saldo van een wedstrijd, welke door de vereeniging in dank is aanvaard. De heer W. F. Mulder, chef van het station Waddinxveen ls in gelijke betrek king overgeplaatst naar Barneveld. Uit deze gemeente zijn thans 15werk- loozen uitgezonden naar de werkverschaf fing te Reeuwijk en naar de rijkswerkver schaffing ln de omgeving van Staphorst 5 werkloozen. Aan het Comité voor kindervoeding is vergunning verleend op 19 Nov. a.s. een open schaal-collecte te houden. Een 200 tot 300 kinderen ontvangen van dit comité ge durende de wintermaanden driemaal per week een warmen maaltijd. De eerste uit- deeling begint op 7 November a.s. In het Landstormverband Gouda, waartoe ook onze gemeente behoort, zijn de verbandwedstrijden thans geëindigd. Thans had de prijsuitreiking plaats. Koning schutter werd J. Schreuder met 98 p.; scherpschutter J. van Tilburg met 97 p. en L. B. van Rhljn met 96 p. Vrije baan: J. Schreuder met 90 p. als no. 1; Vaste baan: A. de Jong met 146 p. als no. 2; Korpswed strijden: Waddinxveen als no. 1: die daar mede beslag legt op de medaille. Vanwege het centraal Oranje-Comité. Oranjevereeniging Dorp, de Burgerwacht en de B.V.L., zullen a.s. Dinsdag de jubi leumfilm en eenlge oranje-films worden vertoond. In de Ned. Herv. Kerk werd voor de diaconie een gift ontvangen van f. 10.en een gift van f26. WOUBRUGGE. Raadsagenda. De Raad komt morgenochtend te half- tien in openbare vergadering bijeen, ter 'behandeling van de volgende agenda: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Sup pletoir-kohier hondenbelasting. 4. Reclame schoolgeld. 5. Verlenging huur voor een stukje grond. 6. Verpachting gemeenteland. 7. Wijziging begrooting 1938. 8. Benoeming hoofd OI. school. 9. Behandeling begroo ting 1939. 10. Rondvraag. Een prachtige vischvangst. De beroepsvisscher B. wist in één trek met de zegen ruim 2200 ponden visch te be machtigen in zijn water op den hoek van het PaddegatWijde A. Er waren snoeken onder van 15 pond, de rest voornamelijk braassem. De L.TH., afd. Hoogmade heeft aan het gemeentebestuur een verzoek gericht om op de begrooting voor 1939 een bedrag uit te trekken voor de rattenbestrijding. B. en W. adviseeren den Raad het verzoek vergaderde in café v. Eijk. De voorzitter de *n willigen tot een bedrag van f. 100. worden met het spltwerk en egaliseeren f d „c„even Dat was zeker Huvtahirt „n h.rm p-n den dijk van i scaa y van dijktalud en berm aan Polder Nieuwkoop naar Zevenhoven. Door den heer G. J. de Bruijn. veld wachter alhier, wordt te Leiden een gascur- sus gevolgd in verhand met den Luchtbe schermingsdienst. geen gemeenplaats, want spr. wist hoeveel de goede waarneming van deze functie vor dert. en weet. dat de jubilaris dit met volle ambitie gedaan heeft. Daarbij kwam zijn bijzondere gave van omgaan met het personeel en met het publiek, waar hij de heer P. Baurdoux opende. De penning- meesteres mej. J. C. v. d. Vos bracht het financieel verslag uit. Inkomsten f. 202.09. Uitgaven f. 134.14 Batig saldo f 67.95. Mej. J. C. v. d. Vos werd met alg. st. herkozen In de vacature van den heer W Plomp werd de heer H. v. Leeuwen Dz. gekozen. Als afgevaardigden naar de Alg. Verg. werd benoemd de heer P. Baurdoux. Besloten werd als lid van den Rijnkring te bedan ken en den jaarlijkschen feestavond te houden ln December Hierop sluiting. De netto opbrengst van den Bazar voor de pl. afdeeling der TJ3.C.-bestrijding. be draagt f. 451. De vereen. Is zeer dankbaar voor dit prachtig resultaat! NOORDEN. Propaganda-vergaderlng. Kruisvcrbond en Mariavereeniging beleg den in de St. Franciscuszaal een mooie pro paganda-vergade ring voor de drankbestrij- In overeenstemming met den inspec teur van het L.O. hebben B. en W. de vol gende voordracht opgemaakt voor benoe ming van een hoofd der o.I. school: 1. J. D. Brinksma te Enschede; 2. S J. Bruinsma te Oldemarkt; 3. H. Verboom te Naarden. Op uitnoodiging van het bestuur der vereeniging voor Chr Nat. Onderwijs trad in de Ned. Herv. Kerk als spreker op ds. Is. Voorsteeg van Den Haag, met als onder werp: „Om hooge dingen" Spr. bepaalde zijn gehoor bij Ps. 78. Met een terugblik op het strijdvol verleden werd gewezen op den rijken zegen, welke hier te lande wordt ge. noten ln de ontwikkeling van het vrije Chr. onderwijs, maar ook op den daarmede ge paard gaande duren plicht van de ouders, die in gehoorzaamheid aan hun doopbe lofte, allereerst voor de onderwijzing hun ner kinderen verantwoordelijk zijn. Daarna wees spr. op het zegenrijke werk. dat uit gaat van een opvoeding, zoowel in school als gezin, waarbij alleen Gods Woord als richtsnoer geldt. Met een ernstige opwek- 32

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 7