Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinidag 1 November 1918 WEERBERICHT. AGENDA Ruwe schrale hufdi PUROLI AALSMEER* De snijbloemenhandel. Aan de veilingen van snijbloemen alhier yas gedurende de afgeloopen week onge twijfeld wel eenige kentering ten goede merkbaar in den toestand van den handel. Verschillende factoren hebben hiertoe bij gedragen; de nachtvorsten ruimden de bloemen te velde, welke onbeschut aan de natuur waren blootgesteld, zoo goed als vol ledig op, terwijl ook in de kassen de ont wikkeling van roos, anjer, enz., nu slechts zeer langzaam gaat. De gevolgen ter vei ling zijn geweest, dat er de laatste dagen beduidend minder aanbod van verschillen de bloemsoorten- kwam dan voordien het geval was. In verband met het Allerheili- genfeest kwam er bovendien wat meer vraag voor bepaalde producten (vooral witte), zoowel voor uitvoer als voor den af zet in het binnenland, met tot gevolg, dat de prijzen, zoowel voor rozen als anjers, in het algemeen iets hooger werden. In ver houding tot de variëteiten werd voor de betere kwaliteit rozen na het midden der week van 511 en voor Am. anjers van 4 12 cent per stuk betaald. Ook de Jap. lelies werden iets beter in opbrengst; mooie kwaliteit noteerde van 1014 cent per stuk. Het seringen-aanbod bleef nog zeer beperkt; het waren dagelijks slechts kleine partijen, welke ter veiling kwamen. Donderdag werden de allerbeste tot 10 ct. per tak betaald. Van groot- zoowel als kleinbloemige chrysanten werden steeds nog flinke hoeveelheden aangeboden. De rayonanten geraken meer en meer op den achtergrond, terwijl de kwaliteit bovendien aangeboden. Voor mooie kwaliteit cycla men werd van 4585, voor begonia's van 6090 cent betaald. Capsicums noteerden van 10—17, primula obc. van 15—88 en bladbegonia's van 1528 cent. BENTHUIZEN. Gevonden: 2 hekken van een vracht auto en een groot mes. Inlichtingen bij de de politie, HAARLEMMERMEER. Te water en verdronken. Nabij den Bennebroekerdijk geraakte de 72-jarige M. L. van Pol, wonende te Nieuw Vennep te water. De oude man, die op een driewielige bakfiets reed, is waarschijnlijk misleid door den mist. Haastig toegescho ten bewoners haalden hem uit het water. Een inmiddels ontboden geneesheer kon slechts den dood constateeren. Afscheid mej. E. A. Kramer. Mej. E. A. Kramer nam afscheid als on derwijzeres van de O. L. school 7 aan den Bennebroekerweg, in verband met haar be noeming als zoodanig te Amsterdam. 's Middags richtte de wethouder van Onderwijs, de heer P. Ouwerkerk, enkele woorden tot de scheidende onderwijzeres. Daarna werd zij nog toegesproken door het hoofd der school, den heer J. E. v. d. Oort en den voorzitter van de Oudercommissie, den heer P. J. Joose, die haar een blijvend aandenken overreikte. - In de pl. afd. van het V.U. comité wer- niet best meer is. Toch konden deze den te Nieuw Vennep benoemd: mr. Smil- men. bij iets williger markt, zien ongeveei Breukelaar, mevr. van Andel, mevr. van nii. - U rtrtl.ft.- *-\lar hAACf n PUfl- I- Ter afwisseling van het programma heeft een koortje, samengesteld uit leden der vereeniglng, onder leiding van mej. G Wassenaar eenige liederen ten gehoore ge bracht. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: J. Mol en Th. M. Ammer- laan. Ernstige val. Terwijl de rietdekkers B., vader en zoon, bezig waren een kap van een hooiberg, staande bij de boerderij van K. aan den Oostvlietweg te repareeren, gleed plotseling een plank, waarop beiden stonden, weg De vader wist zich in veiligheid te stellen doch de zoon kwam zoodanig terecht, dat hij op advies van Dr. Perquin, welke de eerste hulp verleende, naar St. Antonius Hove moest worden vervoerd en daar met een bekkenfractuur werd opgenomen. De fabrieksarbeider C. van Niel her- dacht zijn 25-jarige dienstbetrekking bij de Coop. Graanmaalderij Nooit Gedacht, Van de zijde van het bestuur ontving de jubilaris een enveloppe met inhoud en van het personeel een ligstoel. De collecte ten bate van Valkenheide heeft opgebracht f. 24.65. Onder leiding van den heer W. van der Kemp hield de afd. van de VARA een goed bezochte ledenvergadering in haar eigen lokaal. Het bestuur werd herkozen, terwijl in de vacature-mevr. Sommellng en de heer H Boomans werden gekozen de heeren G. Rosbergen en M. Pierens. Hu prijs hoewel zeker niet hoog hand haven: voor de beste werd van 811 cent ptr stuk betaald. Ook de pullings bleven cp een laag prijspeil, wat veelal weinig afweek van die der rayonanten; voor de aller mooiste werd soms tot 16 betaald, doch 8 12 cent was meer gewoon. De kleinbloe mige werden dooreengenomen hooger in opbrengst: bepaalde soorten liepen (per bos) tot pl.m. 26 cent op, terwijl de meer gewone noteeringen waren van 1018 ct. Snijgroen. zoowel plumosus als sprengeri. bleef laag in prijs. Eikenblad noteerde tot 10 cent, physalis eveneens, cyclamenbloe- men tot 17. convallaria tot 38 cent pel bos; calla's tot 18, amaryllis tot 7, anthuriums tot 12 en clematis tot 24 cent per stuk. Aan de veilingen van potplanten en -bloemen bleef de opbrengst van verschil lende producten over het algemeen aan den lagen kant. Deze afdeeling van het veilingbedrijf staat thans voor een zeer be langrijk deel in het teeken van bloeiende begonia's en cyclamen, doch ook klein bloemige chrysanten ln pot worden veel EnthovenVerkuyl en mevr. v. Willigen. Barometerstand Gistermiddag 2 uur: 765. Hedenmiddag 2 uur: 756. HILLEGOM. Teraardebestelling van den heer 3. IV. S tassen, Gstermiddag is onder enorme belang stelling op de Alg. Begraafplaats alhier ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den heer J. W. Stassen, van de N.V. L. Stassen Jr., die te Hiiden in Duitschland in den ouderdom van 42 jaar is overleden. Een schat van kransen en bloemstukken is mede grafwaarts gedragen, waar onder meer, het talrijke personeel der firma aan wezig was. Er is gesproken door ds. A. K. Krabbe. Geref. predikant, dr. J. Riemens, Ned Herv. pred kant te Leiden, schoon vader van den overledene, die verzocht Ps. 82 vers 7 te zingen, de heer J. Goede, pro curatiehouder der firma, de heer Kops van het personeel van het personeel van het Duitsche filiaal te Hllden, de heer N, J. C. Schoen van het Hillegomsche personeel. Namens de familie is voor de groote be langstelling bedankt door dr. Riemens en den heer Maessen. Hiermede was de in drukwekkende plechtigheid afgeloopen. Na afgelegd examen zfjn behaald door de heeren A van der Zwan het diploma handelskennis. B A G Boot het dipioma vakkennis en door de heeren Henk Kroon, M. C Nieuwenhuizen, E. Buur en A. J. Maas zoowel het diploma handelskennis ais vakkennis, in gevolge de vestigingswet voor het kleinbedrijf. Door verbreking van een ruitje heeft men zich toegang tot een woning ln de Meerstraat verschaft en aldaar weggeno men een fototoestel, drie spaarpotjes van kinderen en een winterjas. De bewoners waren afwezig. Bijeenkomst LISSE. „Theorie en Practijk". BINNENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste Stand 764.1 te München. Laagste stand 718.9 te Thorshavn. Verwachting tot morgenavond 7 uur: Krachtige tot matige Westelijke tot Zuidwes telijke wind. Zwaar bewolkt met opklaringen. Regenbuien, kouder. BUITENLANDSCH WEEROVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. De gisteren genoemde depressie over den Oceaan is sterk ln diepte toegenomen. Haar kern bevindt zich thans over de Faroer. met een barometerstand van 718.9 m.m. te Thors havn. Aangezien de hoogedruk ln Centraal Europa nog toenam, werd het luchtdruk verval over geheel West-Europa grooter. Krachtige tot stormachtige Zuidelijke tot Zuidwestelijken wind heerscht thans over en langs de Noord zee, terwijl over de Britsche eilanden krach tige Westelijke winden worden aangetroffen. Aan de Zuidwestzljde van de depressie wor den polaire luchtmassa's uit Canada in Ooste lijke richting getransporteerd. Deze koude lucht heeft thans de lijn Lerwick-Hull-Brest bereikt Langs deze frontlijn valt zware regen, welke ook heden ons land bereikt. Over Centraal- Europa bleef het nog rustig weer, met hier en daar mist. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm 6 gr. C. (43 gr. F.). 12 uur smidd.: 8 gr. C. (46 gr. F.). IIOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE Voor Woensdag. Voorm. te 9 u. 54 min.; nam. te 22 u. 30 min. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Dinsdag: 5.03 njn. tot 6.26 v.m. MAANS OP- EN ONDERGANG. 1 Nov. op: 13 u. 40. KATWIJK AAN DEN RIJN. De Snijbloemen. Het is met de op den kouden grond staan de bloemen in eens afgeloopen. De dTte nachtvorsten hebben er een onverbiddelijk einde aan gemaakt. Maar de aanvoer uit kassen en warenhuizen is intusschen zóó toegenomen, dat aan de vraag gemakkelijk kan worden voldaan. De prijzen vielen niet mee Troschrysanten brachten van f. 6. tot f, 17.per 100 bos op. Grootbloemlge van 5 tot 12 ct. per stuk. Tritoma's van f. 0.200.35 per 100: Freesla's 5—11 ct.; Rozen van 25 tot 45 ct. per bos; Judas penning 1220 ct. KATWIJK AAN ZEE. Een gevaarlijke hond. R. P. T„ uit Duinoord, deed bij de politie aangifte van het feit, dat hij in Duinoord aangevallen is door een hond, die zijn rech terbroekspijp kapot beet, waarbij hij een diepe vleeschwond opliep. Op het politie bureau werd de wond met jodium behan deld. Verleden week had dezelfde hond zijn regenjas gescheurd. Terzelfdertljd deed W H„ uit de W. Beu- kelszstraat bij de politie aangifte, dat htj eveneens in Duinoord door dezen hond was gebeten, waardoor een gToote winkelhaak in zijn beste broek was gehaald. Bij de politie werd aangifte gedaan van diefstal op het terrein van de gasfa briek van een koperen soldeeriamp, die toe behoorde aan iemand, die daar een tele foonkabel aanlegde. De heeft haar LEIDSCHENDAM. Jaarvergadering „Mirjam". Geref. Meisjesverg. „Mirjam" alhier in de Geref. Kerk aan de Damlaan tweede jaarvergadering gehouden, waarvoor groote belangstelling bestond. De samenkomst stond onder leiding van mej C. F. van der Ros, die op de gebrui kelijke wijze opende. Het jaarverslag was verwerkt ln een „Bloemenvoordracht", welke lulden bijval oogstte. Door twee leden werden Inleidin gen voorgelezen over het Bijb. Gesch. on derwerp „Ruth" en „De vier jaargetijden", welke laatste werd gevolgd door een ta bleau van den zelfden titel. Een aardig moment was het, toen aan mevr. ds. Bou- kema het eere-presidlum der vereenlging werd aangeboden, dat vergezeld ging van een fraaie oorkonde Het slotwoord werd gesproken door ds. M. Boukema. „Theorie en Practijk" vergaderde onder leiding van den voorzitter, den heer Harry Hylkema van Hillegom. Deze opende met een welkomstwoord tot den spreker, den heer B. Donk, leeraar van de Rijkstuln- bouwschool e.a. De heer Hylkema wees op het belang rijke onderwerp dat dezen avond aan de orde Is, n 1. „Wat is formaline? Waarom en hoe gebruiken wij het ln de Bloembollen streek?" De heer Donk wees er op, dat 15 jaar ge leden Van gebruik van Formaline nog geen sprake was. Thans is hier een geheele om mekeer waar te nemen en wordt thans niet minder dan 80.000 tot 100 00 KG. Forma line in de Bloembollenstreek verwerkt. De eerste vraag besprekende, nl „Wat is formaline" gaf spr. een duidelijke uit eenzetting van den aard van dit product en tot welk doel dit gebruikt wordt. Door ge bruik van formaline kunnen bloembollen zeer lang bewaard blijven wat den vorm betreft. Spr. had een tweetal bloembollen ln verdunde formaline medegebracht, welke reeds 15 jaar in denzeliden vorm be waard konden blijven. Formaline heeft een doodende kracht en is alleen te gebruiken in sterk verdund gehalte en is in lossen grond het beste te gebruiken. Formaline mengt zich zelf niet met water doch moet vermengd worden. Dit vermengen Is een belangrijke factor bij het gebruik waarop men vooral te let ten heeft wil men iftt formallne-behande- Ung succes hebben. Formaline is te gebruiken als een ont smettingsmiddel tér -bevordering van den groei der gewassen. Bij de ontsmetting van den grond dient vooral gelet te worden op de juiste verdun ning, waarbij de bol' niet geschaad wordt en de zwammen toch gedood worden Hier voor is te gebruiken 1 liter Formaline van 40 pet. op 10 liter water Formaline moet zeer regelmatig toegepast worden bij de planten, waarvan een nadere verklaring wordt gegeven en gewaarschuwd tegen on- practische behandeling. De bollen, die een formallnebehandellng ondergaan, moeten in absoluten rust verkeeren, d.w.z. nog géén werking vertoonen. Hierbij speelt de scheurbehandellng een groote rol De ver dunning moet om meer dan één reden 1 op 10 gehouden worden. Formaline moet niet op natten dooh even min op te drogen grond gebruikt worden, maar op normalen cultuurgrond Ten slotte sprak spreker over den stlmu- leerenden invloed van de formaline. Er zijn gronden die uitgeteeld raken. Dp deze gronden kan formaline stlmuleerend wer ken. Met enkele woorden wees spr. op het onderdompelen der hyacinthen vóór het planten. Hierdoor krijgen de bollen bij roolïng een mooie gave huid. Dit kan ech ter minder gewenscht zijn, daar de bollen wat teeder zijn. Enkele aanwijzingen gaf spr. voor de juiste behandeling vóór het planten. Met Klem wees spr. op een secure en zorgvuldige behandeling. Na de pauze volgde gedachtenwlssellng. Thans ruim 100 werkloozen minder dan in 1937! Volgens de telling van heden staan slechts 69 werkloozen ingeschreven, dit ls ruim 100 minder dan ln dezelfde week van 1937. Moge het verschil blijven aanhouden en nog grooter worden! De heer P. Zwetsloot slaagde voor het examen Kruideniers vakbekwaamheid wa renkennis. De heer K. B. J. Haase is geslaagd voor het candldaatsexamen rechten. Men verzocht ons te willen vermelden, dat op den alhier gehouden „N.C. Radio- Vereen." propaganda-avond, de muzikale medewerking werd verleend, niet door de Mandolineclub, zooals abus. werd vermeld, doch door het bekende Katwijke Mondor gel-orkest „D.V.H.", in combinatie met „Excelsior" van Sassenheim. het geheel on der leiding van den dirigent D. van Wouw, uit Lelden. NOORDWIJKERHOUT. Katholiek Jeugdfeest. Alhier had het „Katholiek Jeugdfeest" plaats, dat een feestelijke stemming teweeg bracht in het geheele dorp. Op hel St, Jozef-plein hadden zich alle jeugd-organi- saties opgesteld uit beide parochies; het waren leden der Maria-Congregaties, van de Kruisvaartafdeelingen, van de K. J. M. V. enz., die een enorme stoet vormden. Begeleid door twee muziekcorpsen, met vlaggen, vaandels en doeken met opschrif ten. trok men door de Dorpsstraat, Haven straat en Kerkweg naar de St. Victor-kerk. Op het plein was een spreekgestoelte op gericht, waaromheen zich alle deelnemen de vereenigingen schaarden. Pastoor W. Bcsch hield een feestelijke toespraak, waarna allen het gezang aanhieven: „Roomschen. dat zijn wij!" Hierna werd- ae St. Victor-kerk binnen getroken, die ge vuld werd tot !n de uiterste hoeken Een plechtig Lof. met „Salve Régina" werd ge celebreerd. waaronder de geheele Noord wij kerhoutsche jeugd zich stelde onder de bescherming van „Christus Koning". Het geheele dorp was in feesttooi. Over al werd druk gevlagd, terwijl voor vele vensters en in etalages een H. Hartbeeld geplaatst was, versierd met bloemen en kaarslicht. Bij het passeeren van het Re traitehuis, hield de enorme stoet een oogen- bl k halt om met vlaggen en vaandels een eeregroet te brengen aan den „Christus- Koning" ln zijn H. Sacrament. Te Utrecht slaagde voor het diploma „typen" (systeem Pont) mej. Jeanne Rey- neveld J.dr die het succes wist te beha- ien van 191 lettergrepen per minuut, ter wijl er slechts 150 gevraagd werden. Ook in de parochie van het H Hart in de Zllk werd een fancy-fair gehouden, welke zich in een enorm bezoek mocht verheugen. Ook hier komt de opbrengst geheel ten bate der R.K. Armen. HEDEN. Jeruël. 1ste Groenesteeg 16: BJjbelbesprekin? I Nam. 8 uur. Oud-Hortuszlchc: Bijeenkomst Leidsche lb. I dio-Vereeniglng. Nam. 8V6 uur. 1 Rehoboth uur nam. Stadsevangelisatie. Morschweg komst. Nam. 8 uur. Voordorp-bazaar. 3—5 en 7-u I 59Samen- I Woensdag OEGSTGEEST. NOORDWIJK BINNEN. Gevonden. Een wollen gebreide das, een rood lede ren ceintuur, een portemonnaie met rozen krans, een hond (fox-terrier), Inlichtingen uitsluitend des Woensdags en Zaterdags van 18 tot 19 uur ten politie- bureele te Noordwijk-Binnen. Te 's-Gravenhage behaalde onze plaatsgenoot C. van der Werf de diploma's Gecombineerde Jaarvergadering „Klim Op" en „Timotheus" In Irene werd de gecombineerde jaar vergadering v!an bovenvermelde vereeni gingen gehouden. De samenkomst werd geopend door mej. B. Smit. Gezongen werd Gez. 24 vers 1 en 2, waarna zij voorging in gebed. Er volgde een inleiding over „Saulus" door Piet den Ouden. Vooraf was daartoe gelezen een gedeelte uit Handelingen 9. Na deze inleiding werd het gecombineerde jaarverslag uitgebracht. Dit verslag was op rijm en werd gezongen door een aantal le nen van belde vereenigingen. Het bleek, aat de toestand der vereenigingen gezond is. pet succes was zoodanig, dat een her haling volgde. Het woord werd nu gevoerd door den heer A. Colijn (Kerkeraad). mevr. Smelik «Dameskrans en Priscilla) en den lieer A. Veenstra (Jongelingsvereen.) Ds Linnen we versdans door leden der Meisjesvereenlg'ng, oogstte veel succes. Voor de pauze vyDlgde de reciteerwedstrijd, waarvan de uitslag was: le prijs Hans 'Woudstra met ..Muskietenjacht", 2e prijs Jan Drayer met „Vliegenvreugd en Djch- terssmart"; 3e prijs: Piet den Ouden met „De kapitein van de dienstdoende schut terij". Ds vergadering werd heropend met het z ngen van Ps. 159 vers 1, waarna een in leiding Vad. Geschiedenis volgde, Aan deze inleiding deed een zestal meisjes mede, die elk een afzonderlijk onderwerp behandel den, betrekking hebbende op bekende vrou wen uit de Vad. Geschiedenis. Aan de aan- wez'gen was de taak. te bepalen welk on derwerp het best geslaagd was. Hierna werd een samenspraak gehouden door leden van beide vereenigingen. Dit stukje, getiteld „Agent Snor" was vol hu mor, zoodat er veel gelachen en geapplau disseerd werd. Nogmaals was het woord aan enkele afgevaardigden. Mej. de Vries sprak namens de Meisjesver. ..Mirjam" en de heer C. Kok uit Noord wijk, lid van het hoofdbe stuur van den Bond voor Geref. Jeugd- Organ'satie, inmiddels ter vergadering ge komen, bracht eveneens zijn felicitatie en goede wenschen over. Tenslotte volgde een wedstrijd op blaas instrumenten, die bestond in het op zijn vlugst uitzuigen van een flesch met melk. Prijswinnaars waren: le pT. Rf.et den Guden; 2e pr. Hans Woudstra; 3e pr. Joh. de Heer. Het slotnummer bestond uit een lableau „De Tijd". Het slotwoord werd ge sproken door ds. Jac. Erlnga. Bij de politie werd aangifte gedaan van een aanrijding op den Rijksweg tusschen ae drie witte Palen en het Rijnzicht-via duct tusschen een autobus van de N.V. Avanten te den Haag en een personenauto bestuurd door den heer H. uit. Rotterdam. Belde auto's werden beschadigd. Persoon lijke ongelukken kwamen niet voor. De po litie stelt een onderzoek in. Voor de Ver. van Leeraren te 's-Gra- venhage slaagde voor het examen Steno grafie Nederlandsch mej. mr. P. A. van Dijk alhier, leerlinge van mej. J. de Jongh al hier. Gebouw Nomateg, 1ste Binnenvestgracht 21 I Samenkomst. Nam. 8 uur. 1 In den vergulden Turk: Verg. pref. aandeel. I houders C. V. Tieleman en Dros. 2 1/4 u. nam. I Rehoboth: Voordorp-bazaar. 35 en 7-i$ I uur nam. Stadszaal: Chr. Zangver. „Ex Animo" „Mei I God en Oranje". 8 uur nam. 1 DIVERSEN: 's Dinsdags, Mare 13; Medisch Opvoedkundli Bureau. 9'i11 uur voorm. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten 8 u nam 's Donderdags: Inst. voor Praeventleve Ge- neeskunde (1ste Binnenvestgr.. 22). Inentini tegen diphterie 314 uur 's middags preclej. *s Vrijdags; Inst. v. Praeventleve Genees- I kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4-j uur nam. BIOSCOPEN: mm.; Luxor-Theater. Stationsweg: 8 „Vervaagde Sporen". Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagmlddq I 2 uur, Zondag 2, 4V4 en 8 uur. 1 Trianon-Theater. Breestraat 31: 8 uur nun, I Woensdag- en Zaterdagnamiddag 2 u „JU en ik". Zondag van 27 uur doorl. voorstelling. Lido-Theater, Steenstraat 39: 8.15 uur rwm,: I „Alibi". Woensdag- en Zaterdagnam. 2,30 uur, Zon- dag doorl. voorstelling van 2—7 uur en 8.15 u. Casino-Theater, Hoogewoerd 40: 8 uur nwn.: „Malle gevallen". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur, Woensdag- en Zaterdagnam. te 2.30 uur. Rex-Theater, Haarl^traat: lederen werkdif I 2 uur nam. en 8 uur nam.: „De raadselachtige Mr. Moto". Zondags 2—7 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Nova-Theater (Katwhk aan Zee): 8 uur nun, I „Mein Herz ruft nach dir". De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v h. ziekenfonds „Tot Hul? I der Menschheid", echter van nam. 8 uui w voorm. 8 uur alleen voor spoedgevallen. De avond-, nacht- en Zondagdienst der ape-1 theken te Leiden wordt van Zaterdag 29 Oct I tot en met VrUdag 4 Nov. waargenomen door di apotheek: P. du Croix, Rapenburg 9, tel. 807. Te Oegstgeest: Oegstgeeste Apotheek, WiMj mlnapark 8, tel. 274. RIJNSBURG. Ned. Herv, Gemeente. Tot hulpprediker bij de Ned. Herv. Gem. alhier is benoemd de heer P. de Hoop, theol. cand. te Polsbroek. In de Ned. Herv. Kerk zal morgen de jaarlijksche dankstond voor het gewas worden gehouden. Thans staan slechts 15 werkloozen ingeschreven tegen 25 in dezelfde week van het vorig jaar. SASSENHEIM. Vergadering R.K. Volksbond. In het K.S.A-gebouw vergaderde de R.K. Volksbond voor het eerst in dit seizoen. De voorzitter wees op de noodzakelijk heid, vooral ln dezen tijd, van stands- en vakorganisaties. Na afdoening van enkele huishoudelijke zaken besprak de voorzitter de werkver schaffing en wees er op, dat men ook den van handen en geloof, schrale lippen, gesprongen handen genezen snel met Dooi 30-60 ct.6ijApoth.«n Drogiita mijnhaidtHB CIngez. MedJ Kapelaan Smit behandelde de enquéts j over de Jeugdwerkloosheid. Door het hoofdbestuur wordt een nleu? reglement voorgesteld dat voor alle afdee- llngen. In het kort komen de aangebracht I wijzigingen hierop neer, dat de afdeellngen meer afhankelijk tegenover het hoofdbe stuur komen te staan dan vroeger. Het I centraal bestuur kan direct Ingrijpen in het bestuur der afdeelingen. De baten val I een afd. die wordt opgeheven vervallen I van het hoofdbestuur; de baten van eel I opgeheven onder-afdeellng komen aan de I afdeeling. In het komende seizoen zullen de volgende onderwerpen worden behandeld: „Kinder bijslag regeling", „Katholieke Actie" en „Arbeid voor de gehuwde vrouw". Ten slotte werd besloten een onderzee) ln te stellen naar de mogelijkheid tot ge-1 zamenlijk teelen van aardappelen. Huldiging van den heer H. Bader. Voor de door de R.K. Kiesvereen. „K I Eenheid" georganiseerde huldiging van den heer H. Bader, ln verband met rijn 35- jailg raadslidmaatschap, bestond groo'.c belangstelling. De zaal van het K.S.A.-ge bouw was geheel gevuld. Na een welkomst woord van den voorz., den heer II. P- Zwetsloot, sprak de heer J. O. Matze de I feestrede uit. Hij besprak vele episodes het zoo rijke leven van den heer Bader en huldigde hem als raadslid, wethouder - oorzitter der Kamer-Centrale en Staten lid. Ook mevr. Bader deelde in deze hul diging. Hierna voerden verschillende spre-1 kers het woord. Wij noemen o.a. mr, J, I Bolslus. namens de Kamer-Cenlrale, I heer Heemskerk namens de Staten-Cen-1 trale. de heer Verkley 'namens de HA- Raadsfractie en de heer Kortekaas, namen51 de afd. L-sse. Door de R.K. van Sassenheim I werd den heer Bader een rookstel met toe-1 behooren aangeboden; mevr. Bader om ving een bloemenhulde. De heer Baat' dankte voor deze huldiging. Deze zeer goed geslaagde avond werd op- geluisterd door muziek van „St. Ambro- slus", terwijl door het zangkoor 2 gedW- ten van „Die Jahreszelten" werden ultfl* voerd. Vergadering Ned. R. K. Vrouwenbond, De Ned. R.K. Vrouwenbond vergaderd' onder presidium van mevr. van Heisen-- Vreeburg, die een woord van opwekkint ovt' sprak voor de te houden fancy-fair, geestelijk adviseur hield een lezing het huwelijksleven geheiligd door de Li'W- gie. Na deze lezing werd het winter?®' gramma besproken en vastgesteld. In eember wordt een gasdemonstratie Se' houden, terwijl in Maart in samenwerk met het Wlt-Gele Kruis een moedertan sus zal worden georganiseerd. Op de vergadering zal medewerking worden ieend door het Parochiaal Jongenskoor® de Tooneelclub van den R.K, Naaik'2®; Handelskennis en Vakbekwaamheid, af-1 goeden kant van de werkverschaffing meet ever de Juiste verdeel genomen door de samenwerkende organi- bezien. Hij waarschuwde tegen „stemming wtrd langdurig van gedachten ko"»—- satles ln het kruideniersbedrtjf, terwijl maken". Met gegronde klachten kan men een onbelangrijke rondvraag volgde slul- onze plaatsgenootA. Vegt eveneens «laag- j komen, maar behoede zich voor een er onDelaneniKe rondvraag voig 'ng der KM'Jjj»! ichten gewisseld!» de voor examen Handelskennis. „tegen in gaan". 2—2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 6