LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 31 October 1938 asyiyy Vereen, v. Nat. Veiligheid ^..QUDVAOÏS] ^rtJN/T I* UTTERE^j Jfchs* Hilariteit bij de Postzegel-automaat Hecteh£ctficl Üeiêcyï Politie te Aarlandervccn. Ook na het vertrek van den politiedie naar Berger, is het de bedoeling te Aar- landerveen een agent van politie gestatio- nferd te houden. en Luchtbescherming. Geïnformeerd werd door enkele leden omtrent de kwestie tusschen den luchtbe schermingsdienst en E.H.B.O. B. en W. zeg gen er hebben zich enkele moeilijkheden voorgedaan, welke nog niet geheel zijn overwonnen. Bij de Jongste oefening is wel gebleken, dat de ingezetenen hiervan niet de dupe worden. Dr. Pilon Is niet tot leider van den geneeskundigen dienst benoemd In plaats van dr. Hilders. Dr. Pilon is en nas waarn. leider. Pogingen worden nog aangewend dr. Hildemlsse te bewegen wederom als leider op te treden. Vleeschkeuringsdienst. Een lid betwijfelt of de toestand aan de noodslachtplaats wel goed is. Er bestaat ulteioht. dat tot centralisatie dezer dienst, in samenwerking met andere gemeenten, zal kunnen worden overgegaan, waardoor die dienst een z.g. vol ambtelijke wordt. Werkverschaffing. De bedoeling is als de noodige mede werking kan worden verkregen het rio- leeringsplan met behulp van het werk- fonds en het Departement van Soc. Zaken uit te voeren. Nu ongeveer een 7-tal jaren op vrij groote schaal werken in werkver schaffing zijn uitgevoerd, heeft dit er toe geleld, dat de „voorraad" van bruikbare objecten zoo goed als uitgeput is. B. en W. achtten het niet Juist, verdere doortrek king van de Verlengde Aarkade. mede al om de groote kapitaalsuitgaven, gelijk aan te vatten. A/werking nieuwe Raadhuis. Op dit oogenblik is de toestand zóó, dat aan het werkfonds is voorgesteld den aan nemer v d. Bijl en de firma Lemkes op te dragen het maken van metselwerken, bloembakken, keermuurtjes en flagstones- stoepen voor den prijs van f. 1400 In de begrooting voor den raadhuisbouw was voor dit doel f. 1500 uitgetrokken. De reateerende f. 100 zijn noodig voor den dienst van publieke werken voor het ma ken van een straatje op het achterterrein. De .anleg van het plantsoen voor het Raadhuis is door het grondbedrijf opge dragen aan de firma Lemkes voor f. 1261 terwij] dit bedrijf van oordeel was, dat ook tot beplanting van plantsoenen ter linker en rechterzijde van het raadhuis moest «orden overgegaan, waarvan de kasten op f. 750 worden begroot. Voorts heeft de aan besteding plaats gehad voor het maken van bestratingen in de omgeving van het raadhuis. - Dinsdagavond 7.30 uur zal de Gas- en Bectrlclteltstentoonstelllng In het» Nuts- jtbouw officieel door den burgemeester den beer P. A. Colijn worden geopend. - De alhier gehouden speldjesdag ten bate van .Santos" heeft opgebracht 1.179.23. Je roept maar „Twee van vijf" en ze komen óók Het was een reeds betrekkelijk bejaarde landbouwer te Alphen, die nog niet goed met een postzegelautomaat overweg Kon. liij had het voorzien op 2 postzegels van 5 cent, waarvoor de boer zijn dubbeltje in de automaat deponeerde. De man hoorde het geldstukje wél vallen, maar de begeer de postzegels kwamen niet te voorschijn.. Hij onderzocht daarop de automaat van alle kanten, lichtte het klepje op, maar er was niets te zien! Eenige voorbijgangers zagen hem tobben en een hunner wist „goeden" raad. Hij adviseerde den man door het klepje eens te roepen: „Twee van vijf cent" en tot hun vrooHJkheld riep hij toen werkelijk Een andere toeschouwer had r-ecis stiekum aan den slinger gedraald en waarlijk.de postzegels kwamen voor uen dag! Vol trots was thans onze boer, die tot de omstanders riep: „O, is 't em dat! Nou, in het vervolg roep ik maar di rect „twee van vijf!" Wij vreezen echter, dat het ook dan weer op „tobben" uit zal draaien BOSKOOP. - Onze plaatsgenoot, de heer C. J. Toe- bej, adj,-commies ter Secretarie in deze (fmeente, is ais No. 2 van de voordracht gtnoemd tot directeur van Sociale Zake» te Hoogeveen. HAZERSWOUDE. Vergadering Chr. Hist. Jongerengroep. De Chr. Hist. Jongerengroep vergaderde onder leiding van haar voorzitter, den heer M. Jansen. De heer P. Verheul besprak art. 9 van bet Beginselprogram, waarin de Zondags rust werd behandeld. Spr. stelde Engeland tot voorbeeld waar de Zondag werkelijk een .rustdag" ls. Daarna besprak de voorzitter de door de Unie verzochte ledenwerving in de komen de maand. Na nog diverse mededeelingen volgde sluiting met dankgebed. KOUDEKERK AAN DEN RIJN. Raadsagenda. komt hedenavond te half De Raad •cht bijeen. 1 Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Vaststelling begrooting Waterleidingbedrijf dienst 1939. 4. Alsvoren gemeentebegroo- tlng dienst 1939. 5. Goedkeuring begrooting van het Burgerlijk Armbestuur voor 1939. Wijziging Beheersverordening van het Waterleidingbedrijf. 7. Vaststelling nieuwe beheersverordening van het Waterleiding bedrijf ingaande 1 Januari 1939 8. Be schikbaarstelling bedrag per leerling voor bet openbaar lager onderwijs over 1939. 9. wijziging gemeentebegrootlng dienst 1938. LEIDERDORP. De gemeentelijke grond aankoop. Een kwestie van groot belang. De aankoop van de landerijen van mevr. Wed de Graaf-Dorrepaal (zie ons raads- Jdfslag) moet voor de gemeente van groot belanz worden geacht. Het complex heeft een erootte van 16.75 H.A. De nieuwe RUks. *ee beoosten Lelden is over deze gronden geprojecteerd. Waar deze wee de gemeente f twee deelen splitst ls het eigendom voor Je bemeente in verband met het maken £1 nieuwe verbindingen gewenscht. Van "et complex, gelegen in den kom der ge- ™ente is een groot deel uitnemend ge schikt voor bouwterrein. In verband met vu Jventueeien aanleg van een centrale eghaven de behoefte aan bouwterrein de toekomst misschien worden gevoeld c hiervoor ls het eigendom voor de «meente 'gewenscht. besluit tot aankoop van de betreffende gronden. De voorz. gaf hierover zijn inge nomenheid te kennen. Een adres van de Ver. voor Chr. Lager en M. U. L. onderwijs om beschikbaarstelling van gelden voor aanleg van een centrale verwarming werd in handen gesteld van B. en W. voor advies. Vastgesteld werden de begrootingen van het Burgerlijk Armbestuur en die van het grondbedrijf voor 1939. Eerstgenoemde be grooting sluit in ontvangsten en uitgaaf op f4175.bij een gewone subsidie van de gemeente van f. 4000.Van de begroo- ting van het Grondbedrijf zijn de baten en lasten geraamd op f. 5357 33 en de ka pitaalsontvangsten en uitgaven op f 130729.41. Hierna kwam aan de orde de gemeente- begrooting 1939 De commissie kwam in haar rapport tot de conclusie, dat de toe stand van de gemcentefinanciën niet be paald rooskleurig is en sprak er haar vol doening over uit, dat B. en W. er toch in geslaagd waren met een zeer kleine be- lastlngverhooging de begrooting sluitend te maken. Na een opmerking over den gunstlgen stand wat betreft de werkloos Steunt Luchtverdedigingsfonds! Postgiro Den Haag ten name van 8882 iingez Meo De rij der sprekers werd geopend door den heer W Verhoop. Daarna werd het woord gevoerd door den directeur van „Ce- do Nulli", den heer G. W Verhoop. Deze aankte den ovenbouwer, den heer Osna- brugge, en den aannemer van het timmer werk, den heer v. d. Geest, voor de vlotte uitvoering van de door hen verrichte werk zaamheden. Vervolgens richtte hij zich tot personeel en bedrijfsleiding. Het was voor alle aanwezigen een zeer geanimeerde avond. Een kijkje in het nieuwe bedrijf, gaf ons den indruk van een zeer moderne inrich ting. De gefabriceerde voorwerpen (het be drijf was eerst gevestigd in een aardewerk fabriek te Zoeterwoude) zijn zeer smaak vol. zoowel wat betreft vorm als kleur. Er ls een rijke verscheidenheid in gietwerk en in gedraaide modellen. Voor het tegengaan van de poreusheid van het aardewerk wordt ten nieuw procédé gevolgd. In het bedrijf, dat reeds een flinken omzet heeft, zijn aan vankelijk een 25 personen te werk gesteld. K„,.Wij wenschen de ondernemende d'rectie toe held, werd B en W. hulde gebracht voor £at net haar moge gelukken het nieuwe GEMEENTERAAD, j J'lan<1eling Gemeentebegrooting 1939 "Csteding ophalen van asch en vuilnis Onbewoonbare woningen. Jpe raad vergaderde. Onder de ingeko- cn stukken was een besluit van Ged. Sta- .,"™udende verdaging op de beslissing het gevoerde beleid. Enkele gemaakte opmerkingen werden door den voorzitter toegelicht. De aan den gemeentewerkman toegekende rijwielver goeding werd te laag geacht. De heer Kla- \ier diende een voorstel in deze vergoeding te brengen van f. 15.op f 25.De voor zitter ontraadde dit voorstel. Ook de wet houders gaven blijk van dezelfde meening. evenals de heer Snel. In stemming ge bracht werd het voorstel met 43 st. ver worpen. De begrooting werd tenslotte vastgesteld. Het bedrag per leerling voor 1939 voor het openbaar onderwijs werd op voorstel van B. en W. vastgesteld op f 10.17 Een voorstel van B. en W. om voor de gemeentefondsbelasting de gemeente van de 2e naar de 3e klasse over te brengen, lokte geen verdere bespreking meer uit, daar de geraamde meerdere opbrengst reeds voor een deel in de begrooting was verwerkt. Dus conform besloten. Bij punt 10 der agenda: ophalen van asch en vuilnis, vroeg de heer Klaver, of geen onderhandsche regeling met den tegenwoordigen aannemer zou kunnen wor den getroffen. Meerdere leden bleken hier voor ook wel te voelen. De voorzitter gaf de voorkeur aan openbare aanbesteding en noemde de redenen waarom dit z.l. het beste was. Na deze uiteenzetting kom de raad zich met deze zienswijze vereenigen, zoodat een openbare inschrijving zal plaats hebben. Een voorstel van B, en W. om perceel Jaagpad 25 niet onbewoonbaar te verklaren gaf aanleiding tot een uitvoerige gedach- tenwissellng. Een verzoek tot onbewoon baarverklaring van dit perceel, ingediend door een drietal ingezetenen, was door B. en W. om advies gezonden naar den in specteur der volkshuisvesting. Deze advi seerde tot onbewoonbaarverklaring. B. en W hadden te dezer zake advies Ingewonnen omtrent de kosten van reparatie om dit pand voor verdere bwoning geschikt te maken. Dit zou een bedrag vam f. 200 zijn. Op grond van verschillende overwegingen, waarbij ook de belangen van de eigenares onder de oogen waren gezien, kwamen B. en W. nu met het voorstel genoemd pand niet onbewoonbaar te verklaren. Dit voor stel werd door verschillende leden, met name door den heer v. d. Wal, bestreden. Hij verzette zich krachtig tegen het voor stel, te meer. daar ook het advies van den Inspecteur anders was. Hij wees ook nog op den slechten toestand van andere wo ningen en diende een voorstel in om de aan de gemeente toebehoorende panden Jaagpad No. 53, 54, 55 en 57 binnen zes maanden te doen ontruimen. Nadat de voorzitter den heer v. d Wal had geantwoord, namen nog alle leden aan de bespreking deel. Het voorstel betref fende het pand Jaagpad No. 36, ni. de niet-onbewoonbaarverklaring. werd aange nomen met 4—3 st. Tegen de heeren v. d. Wal. Klaver en De Haas. Het voorstel v. d. Wal betreffende de ge meentewoningen werd ln handen van B. en W. gesteld voor advies. Na afdoening van enkele ondergeschikte punten volgde rondvraag en sluiting. Opening Kunstaardewerkfabriek „Cedo Nulli". Zaterdag vond hier de opening plaats van een n euw bedrijf, n.l. de kunstaarde werkfabriek „Cedo Nulli", gevestigd in een gedeelte van de oude maalderij „Zijl- stroom", Zijldijk No. 28. De opening werd 'z avonds gevolgd door een receptie waarbij i.j tegenwoordig waren het geheele per- «s—s «»- soneel en een aantal genoodigden. Voor ^"net raadsbesluit tot aankoop van grond deze receptie was in een der werkplaatsen «Me Wed. N. de GraafDorrepaal. Naar door het personeel een fraaie versiering «leiding hiervan deelde de voorz. mede. aangebracht, terwijl een groot aantal '[luist van Ged. Staten het bericht was bloemstukken aan het geheel een feeste- 'a"Sen houdende goedkeuring van het lijk karakter gaf. bedrij f in onze gemeente tot verderen bloei te brengen. Afdeeling C. B. T. B. opgericht. Alhier werd een vergadering belegd van Prot. Chr. Boeren en Tuinders om te ko men tot oprichting wner plaatselijke afd. van de C. B. T. B. onder leiding van den heer A. Roest. Deze Opende met gebed en gaf daarna een uiteenzetting van het doel der verga dering. Na hem sprak de heer R. v. d. Hoek. landbouwonderwfjzer alhier over nut en wenschelijkheld eener plaatselijke land bouworganisatie. De heer van Berkel, lid van het hoofdbestuur sprak een principieel woord en wekte op lid te worden eener plaatselijke afdeeling. Hierna werd beslo ten een afd. op te richten. Bijna alle aan* wezigen traden als lid toe. Tot bestuursle den werden gekozen de heeren A. Roest, S. J. v. d. Stoel, H. W. Heikoop, W. Ramp en A. P. Bos. De heer R. v. d. Hoek werd be noemd tot adviseerend lid. Nadat de heer van Berkel nog enkele vragen aangaande de regeeringsbemoeiingen met den land bouw had beantwoord werd de vergadering door den voorzitter met dank voor de op komst gesloten. Het secretariaat der nieu we afd. ls gevestigd Hoofdstr. 68, alhier. NIEUWKOOP. Vrijdagavond as. zal in de zaal van café Blersma alhier een film worden ver toond, welke in beeld geeft de gebeurte nissen van de laatst alhier gehouden Jubi leumfeesten. Deze film ls opgenomen door den heer van Egmond te Noorden, die deze belang loos voor het Oranje-comité zal vertoonen. De opbrengst van dezen avond komt ten bate van het Oranje-comité, dat nog met een kastekort kampt. Er zullen nog eenige bijfilms worden vertoond. NOORDEN. De droogmaking van den Noordsche- buurterpolder. De Minister van Sociale Zaken heeft In beginsel zijn medewerking toegezegd voor het droogmaken van den Noordschebuurter- polder alhier, zoodat het zoo goed als zeker is, dat deze riet- en waterpolder mettertijd verdwijnt. Het plan zal geheel ln werkver schaffing worden uitgevoerd. Met de verdere uitwerking van het plan wordt thans een aanvang gemaakt. De drooglegging van den Noordsche Buur terpolder. Ged. Staten van ZJï. stellen voor te be sluiten voor de kosten van de drooglegging van de Noordsche Buurterpolder een bij- van den Noordsche Buurterpolder een bij stellen een bedrag van ten hoogste f. 85.500. Aanvaring nieuwe Gouwebrug, De nieuwe gemeentebrug over de Gouwe is door een groot schip ernstig aange varen en beschadigd. Men zegt, dat de schade eenige duizenden guldens bedraagt Gevonden: een hangslot met ketting: een rozenkrans; een papieren zakje met geld en een gonjezak. ZOETERWOUDE. Chr. Gem. Zangver. „Zingt den Heer". Bovengenoemde Zangvereeniging gaf haar 20ste openbare uitvoering in de koor zaal der Ned. Herv. Kerk. De eerc-voorzitter ds. A. J. Eijkman opende met het laten zingen van Psalm 103 en gebed. Spr. wees op de groote waar de der kunst op velerlei gebied, waarna het koor met het zeer uitgebreide programma aanving. De directeur de heer Jac. Smit was door ziekte verhinderd deze uitvoering te leiden. Als zijn plaatsvervanger trad op de heer J. Plug uit Noordwijk aan Zee. Het kleine koor heeft weer dapper ge zongen Vele nummers vielen te loven. In het bijzonder willen wij vermelden de solo van mevr. C. v. VlietParievlier en het duet van mevr C. v. VlietParleviiet en mej. F. Parleviiet Het geheel gaf blijk van een ernstige studie; het was dan ook een geslaagde avond. Het programma werd vlot afge werkt. Ds. Eijkman bracht een woord van har- telijken dank aan den heer J. Plug. die op waardige wijze den directeur had vervan gen. De avond werd besloten met het zin gen van Psalm 89 vers 7 en dankgebed. Konijnendiefstallen. Bij den heer den H. alhier hebben onge- wenschte bezoekers herhaalde keeren ge poogd konynen te stelen. Een onbekende man werd door den zoon van den H. op heeterdaad betrapt toen hy zich ophield op het erf bij een der kony- nenhokken. Den avond daarop volgende hadden de dieven de hokken reeds ge opend, doch werden weer door den zoon des huizes in hun pogingen gestoord. Den volgenden avond, toen den H. zich voor een vergadering van huis moest begeven, heeft men tydens diens afwezigheid we derom getracht, eenige konynen te be machtigen. Andermaal door den zoon gestoord, bleek dat de zeer brutale daders reeds een konyn in een zak hadden ge daan. terwyi een der mooiste exemplaren dcod by het hok was achtergelaten. De daders zyn ook ditmaal nog ont komen. doch hun signalement is aan de politie bekend gemaakt. De waarnemend gemeente-ontvanger zal elke week 's Woensdags van 10 uur tot 12'/i uur zitting houden aan den Hooge Ryndijk, ten huize van den heer W. Hoog- zaal. voor het in ontvangst nemen van ge meentegelden en het doen van betalingen. Tot nader order zal er tevens ten huize van den heer Hoogzaad gelegenheid blijven bestaan voor het doen van aangifte inge volge de Vleesch keu ringswet. De collecte ten bate van de R.K. Uni versiteit te Nijmegen door de leden van het Radboudcomité heeft dit jaar f. 127 opge bracht op het Dorp. hetgeen ongeveer f. 7.— minder ls dan het vorig jaar. De hier gehouden collecte ten bate van het Ned. Roode Kruis alhier heeft f. 36.27 opgebracht. een bedrag van f. 1750 ls bijeengebracht ten behoeve van een fonds, dat, aangezien de jubilaris geen geschenk van persoonlij ken aard wenschtc, door hem kan worden gebruikt voor belangryke letterkundige doeleinden. Namens Z. M. den Koning der Belgen, bracht de Belgische gezant. J. baron Herry, vervolgens hulde aan den schryver en uit gever voor alles wat hy gedaan had voor de cultuurtaal, die Vlamingen en Neder landers gemeenzaam is. Ten bewyze van d? erkentelykheid, die België daarvoor ook officieel gevoelt, spelde de gezant den ju bilaris de versierselen van het officierskruis der Kroonorde van België op de borst. Nog velen voerden het woord. Tenslotte zeide de jubileerende dichter en wysgeer den verschillenden sprekers dank voor hun woorden, in het bijzonder den Belgischen gezant voor het hem over handigde bewijs van waardeering. Plan A (vervolg). Wat ons te doen staat - I" De wereldcrisis en den geescl der werk- j loosheid te bestrijden door het BENUTTEN I van 's WERELDS OVERVLOEDIG E 7Vj I RIJKDOM. - Dit nu is mogelijk, ais het I begrip BEZIT" wordt vervangen door Z Ihet begrip BRUIKLEEN", doch een bruik-1 leen met tijdens het bruikleen „de rechten I" van den bezitter". Na afloop van de bmikleenperiode vervalt I het bezit aan den Staat met ats eenig I Idoel „DE VERNIETIG/NÓ". Z \Op deze „vernietiging" van het oade pro- I duet volgt dan vanzelfsprekend en das Jiautomatisch „dc aankoop van het nieuwe product", hetgeen weer de mogelijkheid Ztot „produceeren" tengevolge heeft. Z JlBldz. 36 (17) W. C. SickefJ t I 2261 (Ingez. Med.) OUDE-WETERING. 75-jarig bestaan der Chr. Schooi. Op 9 November a.s. zal het 75-jarig be staan der Ohr. School alhier herdacht wor den met de leerlingen en oud-leerlingen, ouders en leden. ONTHULLING GRAFMONUMENT VOOR ANTON TIERIE. Zaterdagmiddag is op de begraafplaats „Zorgvlied" te Amsterdam, op het graf van den bekenden toonkunstenaar Anton Tierle, die ln Februari JJ. overleed, een grafmonument onthuld. Na een toespraak van den voorzitter van het Uitvoerend Comité, ds. P. van der Veer onthulde daarna de beeldhouwer, de heer G. Bolhuis, het monument. Het is een een voudige. opstaande steen, waarop aan de bovenzijde het opschrift .Anton Tierie. toonkunstenaar" is te lezen. De steen wordt bekroond door een vogelfiguur, welke het bovenzinnelyke voorstelt. Ds. van der Veer stond stil by de sym boliek van dit monument, welks eenvoud hy vergeleek met den eenvoud van den kunstenaar, die wist dat de kunst geen doel in zich is, maar dient om het leven diepte en hoogte te gevën. Hierna droeg ds. van der Veer het mo nument aan de familie over. Mevr. Tierie legde vervolgens een bloem stuk op het graf. waarna zij dank zegde voor de liefde en vriendsehau. welke ieder op zyn wyze aan haar overleden echtge noot had geschonken. Nadat nog meer bloemen waren neer gelegd sprak de zoon van den heer Tierie zyn erkentelykheid uit voor alles, wat men voor de familie had gedaan Wat tot stand werd gebracht kwam uit liefde voort „Vader zou het goed gevonden hebben, dat allen, die met hem het mooie zochten, op nieuw vereenigd waren". Spr. eindigde met een byzonder woord van dank tot het Uitvoerend Comité. NICO VAN SUCHTELEN 6# JAAR. WADDINXVEEN Burgerlijke Stand. Geboren: Wilhelmina Johanna Maria d. van C. G. Droog en N. ia Grand. Overleden L. Slinger 78 Jaar; Cornelia Straver. wed. van J. Rip. 76 jaar. Gehuwd: W. J. van der Kraats en G. Noor- lander. Huldiging te Amsterdam. Ter gelegenheid van zyn zestigsten ver jaardag is Jhr. dr. Nico van Suchtelen Za terdagmiddag in het Carlton-hotel te Am sterdam gehuldigd door een zeer talryke schare dichters, ichryvers, kunstenaars, ge leerden, bewonderaars en belangstellenden uit Nederland zoowel als uit België, onder wie wy o.m. opmerkten den gezant van België, J. baron Herry, wethouder drs. E. Boekman, dr. P. H. Ritter Jr., dr. J. Bierens de Haan, mevr. Top Naeff. Louis de Vries, prof. dr. N. A. Donkersloot, dr. C. R. c Klerk, Maria Viola. e.a. Nadat Louis de Vries uit het werk van den jubileerenden schryver had voorgedra gen. voerde als eerste spreker Victor E. van Vriesland, als voorzitter van het huldigings comité, het woord. Spr. gaf vervolgens een karakteristiek van de beteekenis van persoon en werk van Nico van Suchtelen en deelde tenslotte mede, dat uit bydragen van 142 deelnemers i VOOR DINSDAG 1 NOVEMBER. Hilversum I, 1875 en 415.5 m. KRO-Uit- zending 8,009.15 Gramofoonmuz. <Om 8,15 Berichten) 10,00 Hoogmis 11,30 Gra mofoonmuz. 12,15 KR.-orkest (1.001,20 Gramofoonmuziek 2,002,55 Gramofoonmuz. 3,00 KRO-Melodisten en solisten 3.45 Gramofoonmuziek 4.00 Berichten, vervolg concert 4.45 Gramofoonmuz. 5.25 Decla matie iopn.) 5.45 Gelukwenschen 6.05 KRO-orkest 7,00 Berichten 7.15 Causerie ..Allerheiligen-Allerzielen" 7,35 Sportpraatje 8,00 Berichten ANP; mededeelingen 8.15 KRO-Symphonie-orkest 9,15 Interviews 9,35 Vervolg concert m.m.v. solist 10,10 Declamatie 10,30 Berichten ANP 10,40 L-ltterair-muzlkaal programma 11,30—12,00 Gramofoonmuziek. Hilversum II, 301.5 M. AVRO Uitzending 8.00 Gramofoonmuz. (Om ca. 8,15 Be richten) 10.00 Morgenwijding 10,15 Ge wijde muziek (gr.pl.) 10,30 Voor de vrouw 10,35 Ensemble Jetty Cantor 11,00 Huis houdelijke wenken 11.30 Vervolg concert (Om 12,15 Berichten) 12,25 Gevarieerd con cert <opn). 1,45 Omroeporkest en solist 2.45 Knipcursus 3.45 Berichten, gramofoon muziek 4,30 Kinderkoorzang 5.00 Voor de kinderen 5,30 Omroeporkest 6,15 De Twilight Serenaders. In de pauze: Zang en piano 7,00 Voor de kinderen 7,05 Piano- voordracht- 7,30 Engelsche les 8.00 Berich ten ANP. Radiojournaal. Mededeelingen 8,20 Bonte Dinsdagavondtrein 9.50 Luisterwed- st-rijd 10.20 Bridge-cursus 11.00 Berich ten ANP. Hierna: Filmmuziek 11,2512,00 Arna Puszta's ensemble. Droitwich 1500 M. 12.20 Gramofoonmuz. 1,502.20 Orgelspel 4,15 Frank Rea en zijn orkest 4,50 Pianovoordracht 5,20 Charles Brill en zijn orkest en soliste 6.20 Berichten 6.45 Cembalovoordracht 7.20 Mantovani en zijn Tipica-orkest 7.50 Sociaal-economi sche causerie 8.20 Gevarieerd programma 8.50 Radiotooneel met muziek 9.20 Berich ten 9.45 Causerie „It occurs to me" 10,00 Jack Hylton en zijn orkest 10,35 Radiotoo neel 11,35 De Grosvenor House Dance Band 11,5012,20 Dansmuziek (gr.pl.). Radio-Paris 1648 M. 9.00. 10,00 en 11.20 Gramofoonmuziek 11.45 Orgelconcert 12.35 Zang 1.05 Gramofoonmuziek 1,25 Giardino orkest 2.00. 2.20. 3.15 en 4.35 Gramofoonmuz. 5.05 Zang 5,20 Gramofoonmuz. 7.20 Het Ellis-orkest 8.35 Pianovoordracht 8.50 Radiotooneel 10.50—12,05 Kamermuziek. Keulen 456 M. 5.50 Gramofoonmuziek 6,30 en 7,50 Omroepkleinorkest 8.35 Litterair - muzikaal programma 9,20 Gramofoonmuziek 11.20 Omroeporkest 1.30 Populair concert 3.20 Kurhessisch Landesorkest en soliste 5.35 Het- Rheinische Trio 6.25 H. Schroeder's Kamerorkest 8.20 Radiotooneel 8.35 en 9.35 Gram. muz. 9.5011.20 Vrouwentrio. mannenkwartet. omroepkoor, omroep-amuse- mentsorkest en solist. Brussel. 322 en 484 M. 322 M.: 9.00 en 9.20 Gram. muz. 10.20 Hoogmis 11.20 Gram, muz. 12.50 en 1.30 Omroepkleinorkest 1.50 —2.20 en 2.35 Gram. muz. 2.50 Violen en piano 3.20 Accordeon-ensemble 4.20 A Capeilakoor 5.20 Omroepdansorkest en so listen 6.50 en 7.20 Gram. muz. 8.20 Om roepkleinorkest 9.05 Radiotooneel 9.50 Vervolg concert 10.30—12.20 Gram. muz. 484 M.: 10.20 Hoogmis 12.20 Gram. muz. 1.00 en 1.30 Omroeporkest 1.502.20 Gram, muz. 5.20 Orgelspel 6.35 Gram. muz. 8 20 en 9.40 Omroeporkest 10.3011.20 Gram, muziek. Deutsehlandsender. 1571 M. 7.30 Omroep orkest en solist (8.10 Declamatie; 8.208.35 Politiek dagbladoverzicht) 9.20 Berichten 9.50 Viool en piano 10,05 Berichten 10.20 —11.20 Gram. muziek. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. Voor Dinsdag 1 November. Ie Programma: lederen dag van 8—24 uur A.VR.O.. V.A.R.A. enz. 2e Programma: lederen dag van 824 uur K.R.O., N.C.R.V. enz. 3e Programma: 8.00 Keulen 8.35 diversen 9,20 Keulen 10,20 Parijs Radio 10.50 diversen 11,20 Keulen 12.20 Brussel VI. 14.20 Parijs Radio 14.35 Brussel VI. 18.45 London Reg. 19,20 Keulen 20,20 Radio PTT. Nord of div. 20.30 München 21.20 Keulen 22.20 Brussel VI. 22.30 Keulen 23.20 R. Danmark of diversen. 4e Programma: 8,00 Brussel VI. 10.20 diversen 10.35 London Reg. 12.20 Droit wich 14.20 London Reg. 16.20 'Vroitwich 19,50 London Reg. 20,20 Droitwich 22.35 Brussel Fr. 23,00 London Reg. 23,35 Droitwich. Wijzigingen voorbehouden. 3—2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 7