RAADSELS ONZE PRIJSRAADSELS CORRESPONDENTIE (In de raadsels wordt uitsluitend de nieuwe spelling gebruikt). voor allen om uit te kiezen: de groteren vier; de kleine ren drie goede oplossingen, I. Ingezonden door Ella en Nellie Meinema. Hieronder staan 13 personen, met wie alle kinderen medelijden hebben. Zij be staan samen uit 31 letters. 6. 7. 9. 10, 13 is een stad in Zuid-Holland. 19, 12, 5. 14 is het tegenovergestelde van wel. 4, 7, 7 is een groot water. 2, 1, 4, 15, 21 doen wij op school, en ook wel thuis. 26, 18, 28. 27 is een kleine boot. 16, 22, 3. 2 is een vloerbedekking. 17, 27, 23, 29, 30, 31 is een ander naam voor huis. 11, 8, 25, 2, 24, 20 betekent rijkdom of overdaad. n. Ingezonden door Rietje Brandt. Welk spreekwoord staat hier? W h t ch t b t v... z... w...t ..ch ..t bt. III. Ingezonden door Jannie Boom. Mijn eerste is aan mijn lichaam, Mijn tweede is kogelrond. Mijn derde is hoog in aanzien, En noemt men vaak gezond, 't Geheel wordt druk beoefend Op 't uitgestrekte veld, Door twee en twintig spelers, In rijen opgesteld. IV. Ingezonden door Herbert Gijsman. Ik ben een stadje in het Noorden van on3 land, van 11 letters. 7, 10, 11 is een vis. In een 6, 7, 8 bewaart men melk. 11, 10 is een muzieknoot. 8, 9, 3, 6, 2 is een ander woord voor bloot. Een 4, 7, 8, 1 kan een uiting van vreugde zijn. In een 6, 9, 5, 2 kan men veel bewaren. V. Ingezonden door Drietal van Vliet. Als een koe honderd gulden kost, waarop komt dan een kalf te staan? VI. Ingezonden door Joop Schouten. Waarmee de dag begint, eindigt de avond. Hoe kan dat? VII. Ingezonden door Jan Crama. In elk der onderstaande zinnen zijn twee namen van bomen verborgen. 1. En toen zei de Sjeik: „Je bent dol, man, ga weg". Frits riep mij net, toen ik op de deur beukte. 3. De blindeman had een hond en diens naam was Keesje. vm, Ingezonden door Mien Verstraaten. Welke voet draagt nooit een schoen? De vier prijzen voor de grooteren zijn bij loting toegekend aan: JANNY SWAAK. 14 jaar. JOHAN SPIJKER, 11 jaar. WILLY VAN RIJN, 14 jaar. ANS NIEÜWENHUYS, 11 jaar. De vier prijzen voor de kleineren zijn bij loting toegekend aan: ELLA MEINEMA, 10 jaar. ANKIE VAN DRIEL, 10 jaar. AUKJE v. d. WALLE, 8 jaar. ALIDA STIKKELORUM, 10 jaar. De prijzen kunnen worden afgehaald aan ons Bureau a.s. Woensdag tus- schen 12 uur en halfeen of tusschen 4 en 5 uur, Red. „L. D.'\ Beste raadselnichtjes en -neefjes. Natuurlijk is er door jullie al reikhalzend uitgezien naar de komst van de krant. En jullie behoeven me niet te vertellen, waar jullie oogen het eerst op af vlogen. En acht gelukkigen vonden hun naam daar, waar ze hem hoopten te zien! Ik feliciteer jullie achten en hoop, dat jullie met veel genoegen in je boek zullen lezen. Jullie schrijven me wel, hoe Je boek heet. hè? En dan verwacht ik nog wat. (waarschijn lijk vinden jullie dit gelukkig vanzelfspre kend) en wel: dat jullie blijven insturen. Waarom ik dit neerschrijf? Het is een minder prettige ondervinding geweest den laatsten keer, dat er kinderen bij waren, die geregeld meededen en na het behalen van een prijs in het geheel niet meer in zonden. Ik spreek hier gelukkig slechts van enkelen, en: wien de schoen past. trekke hem aan. Jullie begrijpen wel, dat zooiets geen prettigen indruk achterlaat! Nu ga ik gauw over iets anders praten, want het is niet de bedoeling de vreugde van de prijswinnaars te bederven, integen deel! Natuurlijk zitten jullie den heelen Woensdagochtend al te popelen om zoo gauw mogelijk naar het Leidsch Dagblad te komen! En alle andere inzenders(sters) roepen eerst: „Hè, niks hoor!", kijken vijf minuten teleurgesteld om dan weer met frisschen moed te beginnen aan de gewone raadsels en over eenige maanden weer hun geluk te beproeven. Want: lukt het nu niet, dan allicht een volgenden keer. Er komen altijd weer kansen! Raadsel No. 2 van de grooteren heeft jullie zeker eerst nogal hoofdbrekens ge kost? Na de rectificatie Maandagavond konden jullie er beter mee overweg! Trou wens, jullie mochten kiezen, dus konden buiten dit raadsel toch aan je aantal toe komen. Maar ik begrijp, dat de meesten het leuker vinden alle raadsels te hebben. Er is weer met animo gewerkt; je weet, hoe graag ik dat zie! Toch miste ik brie ven, die ik zeker verwacht zou hebben. En de raadsels waren toch niet moeilijk? Ik hoop dan maar, dat met het vroeger don ker worden van de dagen, de thans nog afwezigen zich ook weer aan komen mel den. De nieuwelingen, die inzonden, zijn har telijk welkom. We nemen graag nieuwe neven of nichten op in onzen raadselkring. Nu de briefjes, die nog bij de prijsraad sels meekwamen. Annie Olivier Leuk, dat je me nu iets over jezelf vertelt. Ja, het is prettig, aar dige dieren om je heen te hebben en voor deze te zorgen. Ben ik je Tante nu niet? Als je wat langer meedoet, wil ik graag een versje voor je poëzie-album geven. We moeten elkaar eerst beter kennen! Annie van der Vos De volgende week houden we dan weer een langer babbeltje. Bep Crama Kun je er weer goed tegen, met al je huiswerk er bij? Ja, van Jettie heb ik het gehoord. Ik vind de anekdote toch niet geschikt, niet begrijpelijk ge noeg. Ik heb nog wel aardige raadsels van je. Nlek Bakker Nu ik dit weet, vind ik je anekdote natuurlijk dubbel grappig. Je had alles goed, knap! Nu hoop je maar weer op de volgende prijsraadsels. Anny Bekooy Je hebt inderdaad ijverig gewerpt op de raadsels: alles goed! En ook op de fiets: dat was een flinke oefe ning. Je verleert het nu niet meer, al gaat je fiets nu eenigen tijd op stal, Ik hoop met je, dat jij ook eens gauw de gelukkige zult zijir. Lydia Botermans en Coba Verlind - Coba bedankt voor je hulp aan Lydia. En Lydia, jij spoedige beterschap! Marietje Hoppenbrouwer Je hebt all kunnen lezen, hoe prettig ik het vind, alf je weer mee komt doen En ik begrijp, dat je door je vele werk wel eens een keertje over zult moeten slaan. Paul Rienstra Heel hartelijk welkom. Zet je steeds je leeftijd onder de oplos singen? Wim Rienstra Jij ook hartelijk wel kom Jij zult heel vaak brieven te schrij ven hebben. Doen jullie het beurtelings? Atze van der Kooi Ook hartelijk wel kom. Jullie kunnen de raadsels steeds ge zellig met elkaar oplossen. Nettie Biermasz Jij hebt ook al veel huiswerk. In de 5de -klas komt er heel wat kijken. Wij denken ook nog wel eens aan dien fijnen middag. Lon, of Lonny. is een afgekorte meisjesnaam. Ik vind het erg gezellig, zoo af en toe een briefje van je te ontvangen. Hartelijke groeten terug aan allen. Hannie de Wekker „Twee halven is samen één heel". Begrijp je, waarop dat van toepassing is voor jullie? Raad het maar eens! Je briefje bracht ik weer thuis met één oogopslag. Begrijp je dit ook? Wat een raadseltjes! Eoht wat voor een Raadseltante, hè! Schrijf jullie me nog, hoe je er uit ziet volgende week? Ik houd van hooren en zien! Pieter W. Martijn Dat zijn goede be richten. Aukje van der Walle Jij sprong zeker wel een gat in de lucht, toen je een blik in het krantje had geslagen? Annie Schneider Ik ben dan dubbel blij, dat je weer present bent, want: il mis je niet graag, en: je bent weer beter. Alida Stikkelorum Nu behoef je jo niet meer af te vragen, wie de gelukkige zal zijn. Nu heeft het lot jou uitgekozen. Ik ben heel blij voor je. en hoop, dat je veel van je boek zult genieten. Janny van Groeningen Jarige, harte lijk gefeliciteerd. Je treft het. Juist op Za terdag; en nog een dag er na, om na te genieten van alles, en uit te slapen! Ik lees met pleizier, hoe je al meewerkt aan de Zondagsschool. En nu een heel pretti gen dag! Jan Bronsgeest Je denkt er goed aan iederen keer. met het adres. Het geluk blijft ln de familie, hè? Abram fakkel Deze teekening is al weer moeilijker, met perspectief. Weet jr daar al iets van? Ik ben er weer blij mee; en verder verheug ik me op je brief. Alida van der Holst Je brief lees ii weer met pleizier. Wat heb je er een aardig schilderlngetje op gemaakt! Het ii keurig postpapier zoo. En, als altijd ben je weer ijverig aan't werk thuis. Handwer ken blijft de liefste bezigheid, merk ik wel Willy Wiggers Nu had je toch nog een gezellig babbeltje. Met loten blijft het een gelukje; ik hoop, dat het lot Riekje en jou ook eens gunstig zal zijn. Riekje Leemans In dit geval heb ik het goed gevonden. Volgende keeren moe! Willy alle prijsraadsels zelf opschrijven. Prettig voor Willy, dat jullie het samer. doen. De hoop niet opgeven op een boek! Je kunt nog vaak genoeg meeloten Geertrui de Groot Bedankt voor hei aardige reclameboekje met duidelijke gebruiksaanwijzing. Ik zal het bewaren. Leuntje Koekebakker Het grootste deel van raadsel 2 heb je toch goed. In ieder geval had je genoeg goede oplossin gen, om mee te loten. Truusje Sluymer Ja, je hebt heel cr; je best gedaan. Maar er zijn er zoovelen, die dat ook doen. En tusschen hen allen wordt eerlijk geloot! Ik hoop natuurlijk, ook, dat jij het eens treft. Je doet zoo trouw mee. Drietal Van Driel Ja, ik had jullie ge mist. En gaf Ankie ook een „grooten gil?" Weet je dat nog, Liesje. Fijn, hè, voor jullie alle drie. Jan Kenbeek 'tWas een heel klein briefje. En nu ook een heel klein ant woordje: hartelijk gegroet. Toni Neuteboom Hartelijk gefelici teerd met Je feestdag, een heerlijken da; van verrassingen. Heel veel pleizier Vertd je mij er over? Zijn Afke en Jantje wee: beter? Rie de Vos Nog hartelijk gefelici teerd met den dag van gisteren. Ik hoop, dat het een goede dag voor je geweest is En hoe staat het met de kaart? Ik wacht maar af! Corrie van Weizen Prijsraadsels bren gen altijd fijne en spannende dagen mee Jannie van Biezen Als steeds: harte telijke groeten, en mijn beste wenschen Rie Smittenaar Al is het nu niet ge lukt, dan misschien een volgenden keer We kunnen niet allemaal gelukkig loten! Jo Drabbe Naar dit zwemnieuws be: ik dan heel benieuwd, hoewel ik niet twijft aan den uitslag. Met de uitvoering moe alles natuurlijk tip-top gaan, dus moet e wel lang en goed geoefend worden. Je heb het zeker wel heel druk met dit alles naas je schoolwerk? Trieneke van Manen Van mij enkel woordjes en wel: een felicitatie met j feestdag, die juist voorbij ls. Carla Optendrees Ook jij nog hartelijl gefeliciteerd. Wat veel jarigen deze week En wat ik vragen wil, begrijp je wel! Nu hoop ik, dat Jullie weer gezellig aai het schrijven gaan. En aan het oplosse natuurlijk. Voor nieuwelingen herhaal i weer: insturen naar Bureau Leidsch Da; blad of naar Wasstraat 5, tot Dinsdagmot gen 9 uur. Tot den volgenden keer. Allen hartelii gegroet door jullie Raadseltante, Mevr. M. J. BOTERENBROOI

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 22