Uit de Omstreken Uit de Rijnstreek LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 28 October 1938 YiSSCHERIJ-BERICHTEN WEERBERICHT. AGENDA AALSMEER. VARA-feestavond. De afd. van de V.A.R.A. heeft haar jaar- Ujkschen propaganda- en feestavond ge organiseerd in ..De Oude Veiling". Er was fiinke belangstelling; de bioscoopzaal was zoo goed als geheel bezet. Het bestuur had zich de medewerking weten te verzekeren van Peter Pech. terzijde gestaan door Bep- py Murray, mr. Sealtiel en een orkestje, bestaande uit een 5-tal muzikanten. Een gevarieerd programma werd afgewerkt en zoowel van hetgeen Peter Pech als confé rencier. Beppy Murray o.m. als zangeres en mr. Selatiel als goochelaar, zakkenrol ler. enz., hebben gegeven, is veel genoten. Ook de muziek en zang der leden van het orkestje oogstte groot succes. Vóór de pauze is een propagandistisch woord voor aansluiting bij de V.A.R.A. gesproken door het hoofdbestuurslid van dezen omroep, den heer F. A. Hoff. De geslaagde avond werd geopend door den voorzitter der af- decling, den heer Joh. Jansen. HAARLEMMERMEER. De Zondagsdienst der doktoren zal a.s. Zondag te Nieuw Vennep worden waar genomen door dr. A. van Haeringen. HILLEGOM. Vergadering Bloembollencultuur. De afd. Hillegom der Alg. Ver. voor Bloembollencultuur heeft gisteravond een ledenvergadering gehouden waarin de pen ningmeester zijn jaarverslag uitbracht. Het batig saldo bedroeg ruim f. 1300 Eenige leden hadden voorgesteld het huishoudelijk reglement art. 11 te wijzigen en de eerste alinea als volgt te lezen: „Het bestuur wordt door de vergadering der afdeeling gekozen. De bestuursleden hebben vijf jaar zitting en zijn niet dan na een jaar herkiesbaar, met uitzondering van den voorzitter en den secretaris, die steeds herkiesbaar zijn". In de toelichting zeiden de voorstellers onder den druk der omstandigheden niet te zijn voor veel verandering in de leiding der afdeeling. Na eenig debat is dit voorstel aangenomen met 84 st. vóór en 29 st. tegen. In de drie vacaturen als lid van het hoofdbestuur werden voorgedragen de hee- ren M. Veldhuyzen van ZantenRzn. (Lisse), G. Veldhuyzen van Zanten Rzn. (Hillegom) en S Verdegaal te Sassenheim. Vóór er gestemd werd, deelde de heer Brabander mede dat de anti-saneerders niet aan de stemming zouden deelnemen als Drotest tegen de houding van het hoofdbestuur. Voorstellen voor de alg. vergadering wa ren er niet. Bij de rondvraag heeft men verzocht om de beplanting van voortuintjes en van de gemeente-plantsoenen te bevorderen, ter- wiil oo de vraag om actie voor vergrooting van het uitvoer-contingent naar Duitsch- land door het bestuur alle medewerking werd toegezegd. OEGSTGEEST. Auto geslipt en over den kop geslagen. Od den Rijksweg nabij Rhijnhof is gister avond een bestelauto door de gladheid van den weg geslipt en over den kop geslagen. De auto werd bestuurd door E. J. uit Den Haag die met de vier inzittenden allen licht werden verwond. De auto, die zwaar beschadigd was. moest door een kraanwagen worden weggesleept. In de vergadering van begunstigers der Herv. school aan den Endegeesterstraatweg zijn in verband met de periodieke aftreding van de heeren Meijer en den Ouden, die zich niet. herkiesbaar hadden gesteld, tot bestuurslid gekozen de heeren B. J. Moole- naar en Adr. v. d. Endt. De heer J. B. Saint Martin te Koude kerk is toegelaten tot volontair ter secre tarie alhier. Barometerstand Gistermiddag 2 uur: 755. Hedenmiddag 2 uur: 762. BINNENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 765,8 te Valentia. Laagste barometerstand 741,3 te Isafjord. Verwachting tot morgenavond 7 uur: Zwakke tot matigen wind uit Noordelijke tot Westelijke richtingen. Mistig en betrokken tot zwaar be wolkt weer met later kans op eenigen lichten regen. Weinig verandering in temperatuur. BUITENLANDSCH WEEROVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Het depressiekerntje, dat gisteren over ons land lag, is Zuidwaarts getrokken en heeft zich veresnlgd met de depressie, welke thans over de Povlakte ligt en die tegen de Alpen matigen regen bracht. De IJslandsche depressie heeft zich Noord- oostwaarts bewogen. Over IJsland is thans weer koude lucht ingevallen, bij krachtlgen Westelijken wind. Over de Britsche eilanden beweegt zich een nog zwak regenfront in Weste lijke richting. Het is er rustig en zwaar be wolkt tot betrokken weer. Het Oceanische hoo- gedrukgebied breidde zich Zuidwaarts uit en bevindt zich zoo langzamerhand weer nabij zijn normale plaats nabij de Azoren. Het hooge- drukgebied in het Oosten hield eveneens stand. Dit maximum is de oorzaak van uitgebreide misteebieden over Duitschland. De mist over ons land ontstond in een rug van hooge druk king, welke zich over de Noordzee uitstrekt. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 6 gr. C. (43 gr. F.). 12 uur 's midd.: 8 gr. C. (46 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE Voor Zaterdag. Voorm. te 5 uur 57 min.; nam. te 18 u. 11 m. SASSENHEIM. Bazar ten bate van „Bethesda". In het Vereenigingsgebouw Is bovenge noemde bazar geopend door de presidente van de Dameshandwerkclub mevr. Wach ter. Deze merkte op. dat wij in een blijde stemming zijn, want de voorboden van dezen dag waren gunstig. De ollebollendag had een mooi resultaat en de verkoop der loten liep zeer vlot. In Maaxt hebben wij ons 1ste lustrum gevierd en wij hebben het gevoel, dat de club een plaats inneemt in het sociale leven van Sassenheim. Er wordt op ons ge rekend en wij zijn verheugd een „steekje", om in de lijn der werkzaamheden te blijven bij te kunnen dragen voor het voortbestaan van „Bethesda". Doch de „club" kan dit niet alleen, maar heeft de hulp noodig van geheel Protes- tantsch Sassenheim. Wij hopen, dat zulks hoe langer hoe meer beseft zal worden en reeds dezen dag tot uiting zal komen. Laat ieder in eigen kring hiervoor zijn best doen. Vele kleintjes maken één groote enBethesda" is het waard! Na een woord van dank aan allen, die aan het welslagen hebben medegewerkt, verklaarde spr. den bazar voor geopend. Hierna volgde een rondgang lar.cs het geëxposeerde. Vele artikelen vonden reeds dadelijk een koopster of kooper. VOORHOUT. Zilveren jubileum der Chr. Gem. Zangver. „Voorhoutsch Gemengd Koor". De Chr. Gem. Zangvereeniging „Voor houtsch Gemengd Koor", alhier, hoopt aan het einde van dit jaar, het feit te herden ken. dat zij vóór 25 jaar werd opgericht. Het thans bestaande bestuur, voorzitter H. J. Renée, heeft gemeend, dit bijzonder feit niet ongemerkt voorbij te mogen laten gaan Zij heeft uiteindelijk dan ook beslo ten bij deze gelegenheid een jubileum feestuitvoering te organlseeren op 18 Ja nuari 1939 as. Men heeft de medewerking verzocht van vele oud-leden der vereenl- ging om deze uitvoering zoo grootsch mo gelijk op te roeren. Medewerking zal ook verleend worden door de Chr. Tooneelvereen. „U.V.K." uit Leiden. De jubileum-feestviering zal gehouden worden in het Parochiehuis alhier. WASSENAAR. Aanrijding. Nabij het Kerkehout wilde de 12-jarige van V. wonende aldaar, per rijwiel den Rijksstraatweg oversteken. Halverwege ge komen ontdekte hij een auto waarvoor hij meende beter te kunnen afstappen. Dit bleek hem evenwel noodlottig, want op hetzelfde moment kwam een auto van den tegenovergestelden kant. die hem greep en waardoor hij een ernstige verwonding aan een der beenen opliep. Nadat hem door dr. Hubbellng eerste hulp was verleend moest hij per ziekenauto naar het Ac. Zieken huis te Leiden worden overgebracht. DE ENGELSCHE HARINOVI9SCHERIJ. Gedurende de afgeloopen week was de Engel- sche haringvisscherij goed. Groote scholen be wegen zich dicht onder den wal. en als resultaat hiervan maken de schepen vele en korte rei zen. De zouterijén konden op volle capaciteit werken. In totaal is dit seizoen gezouten: 156.019 vat tegenover 165.015 in 1937. De haring valt nog steeds bijzonder klein van stuk. Groote Matfulls treft men er weinig onder aan, terwijl de sorteering Matties meer dan in vorige jaren vertegenwoordigd is. Over den gang van zaken is men tevreden. Het grootste gedeelte van wat gezouten werd, is inmiddels verkocht. ALPHEN. 35 j. jubileum „Hou-Vast". In verband met haar 35-jarig bestaan heeft de gymnastiekver. „Hou-Vast" in ho tel „De Vergulde Wagen" een receptie ge houden en daarna een luisterrijken feest avond. Voor de receptie bestond zeer groote belangstelling waarbij door tal van plaat selijke sportvereenigingen en uit de omge ving een groot aantal bloemstukken werd aangeboden. Na afloop werd In de feestelijk en feeërie ke bovenzaal de feestavond gehouden waarbij het podium keurig was versierd met de jaartallen. De avond werd geopend door den voorzitter den heer P. Zuidam, die na een welkomstwoord een keurig his torisch overzicht gaf van de voornaamste gebeurtenissen het werk der vereeniging betreffende. Het geheel werd daarna vlot afgewisseld door het gezelschap Le Berto en John. Cloys als conferencier, die met hun goocheltoeren etc. weldra een aange name stemming wisten te brengen. Buiten gewoon amusant was de muziek, die ten gehoore werd gebracht door den band van den heer G. v. d. Mild. Chr. Nat. Werkmansbond. De Chr. Nat. Werkmansbond hield een ledenvergadering. Na opening en schrift lezing sprak de voorzitter de heer P. Koren. Als spreker trad op de heer Slager die een keurige lezing hield over „Gezin en Maat schappij". Diverse vragen werden doorhem beantwoord. Bij de bestuursverkiezing wer den de heeren C. Koren als voorzitter en A. Oudshoorn als 2e secretaris herkozen. Na eenige huish. mededeelingen, volgde uit- brenging van het Jaarverslag waaruit bleek dat het ledental op peil is gebleven en het afgeloopen jaar met een batig saldo van f. 50.46 kon worden gesloten. De reservekas bevat f. 138.79 en U.B O. heeft een verze kerd kapitaal van f. 19000.Hierna volgde sluiting door den heer van Sprang. Motorrijder gevallen. De motorrijder J. J. H. uit den Haag is nabij de Pontebaai met zijn motor geval len waardoor hij een gekneusde arm opliep en zijn motor belangrijk werd beschadigd. De duopasagler bekwam geen letsel. Het ongeluk werd veroorzaakt door het feit, dat van een passeerende vrachtauto een dek zeil precies op het motorrijwiel viel De vraohtautobestuurder die vermoedelijk niets heeft gezien, reed door. De politie stelt een onderzoek In. Het Jodenvraagstuk. In de Ned. Herv. Kerk Jullanastraat werd een bijeenkomst gehouden ten bate van de Joodsche zending. Als spreker trad daarbij po de heer L. Rosenberg uit Lodz (Polen). De bijeenkomst die slechts matig was be zocht, werd geopend door ds. Scheers met gebed en schriftlezing. Spr. behandelde dan zijn onderwerp: „Het Jodenvraagstuk", vertaald door den heer Jb. SpreU alhier. Spr. gaf eerst een beschouwing over het volk van Israel zooals ln de H. Schrift be schreven en den val van het volk Israels. Daarna gaf hij aan hoe in tegenstelling met de Joden, vele heidenen tot den Chris tus en het christendom zijn gekomen. Uit voerig schetste hij ook de haat, die onder de Christenen jegens de Joden is toegeno men, waarbij het vaak niet gaat tegen de menschen omdat zij Joden zijn, maar om een diepere oorzaak n.l. om de haat tegen Jezus Christus, die een Jood was. Tenslotte stelde hij daar tegenover dat als men een waar christen wil zijn, men geen haat zal hebben, doch Integendeel voor het Joden dom zal bidden, dat het tot licht en verlos sing kome. Na gemeenschappelijken zang, werd deze bijeenkomst door ds. Scheers ge sloten. Tevens werd een collecte gehouden ten bate der Joodsche zending. Bij de te den Haag gehouden examens stenografie slaagden o.a. voor kantoor stenograaf 130 lettergrepen per minuut onze plaatsgenooten de dames L. Boot en W. v. d. Helm en de heer J. Beider te Bodegraven, opgeleid aan de Erkende Pont- school alhier. Deze vergunning ls thans verleend aan P. Langhout te Ter Aar, die reeds diensten onderhoudt over de trajecten NoordenLel den en Ter AarLangeraarNieuwveen- Ter Aar. De vergunning is voorloopig verleend tot 31 December 1940. Ook door den garage-houder J. Pietersen te Noorden was verzocht om vergunning voor dit traject voor het geval, deze niet opnieuw i verleend zou worden aan A. van Rooijen Dit verzoek is afgewezen. De regeling treedt ln werking binnen twee weken na het verstrijken van den be roepstermijn. Wordt derhalve niet in beroep gegaan of wordt dit beroep afgewezen, dan ontstaat een dienst LeidenWoerden via deze ge meente. Van groot belang zou het voor Nieuwkoop zijn. wanneer deze bus mede aandeed het station Alphen a. d. Rijn. Wordt de verbinding Nieuwkoop—Noor den thans onderhouden door twee diensten met 15 ritten heen en terug per dag, dit zal bij de nieuwe regeling tot ongeveer de helft worden teruggebracht. De Gemeentebegrooting. De in ontwerp door het Gemeentebestuur samengestelde begrooting voor het jaar 1939 met een totaal aan Inkomsten en uitgaven van f. 104.100.57. Uit den dienst van 1937 is een batig saldo beschikbaar van f. 5.409.59, terwijl voor onvoorziene uitgaven is ge raamd f. 2.321.84. De belastingen worden op den bestaanden voet gehandhaafd. Burgerlijke Stand. Geboren: Greta Karollne, d. van H. Verwet) en A. J. Hassbargen. VISCHPRIJZEN. LICHT OP VOOR FIETSERS c.a. Vrijdag: 5.11 n.m. tot 6.19 voorm. MAANS OP- EN ONDERGANG. 28 Oct. op: 11 uur 40; onder 20 uur 18. IJMUIDEN, 28 October. Tarbot f. 3.000,72 per K.G.; Tong 9864 ct. idem; Heilbot 72—62 ct. idem; Klelnschol f. 17 —7,70 per 50 K.G.; Bot f. 13—4,70 idem; Schar f. 3.801.10 idem; Middel schelvlsch f. 15 idem: Kleinmiddel schelv. f. 1311 idem; Kleine schelviseh f10.50—43.80 idemGroote gul f7.50 idem; KI. gul f. 6,504.40 idem; Wijting f. 3,20 1 idem: Makreel f. 13.50—3 80 idem: Versche haring f. 5.504.10 idem; Vleet f. 2.50 per stuk; Leng f. 1.501,05 idem; Koolvisch 5524 ct. ld. Besomming trawlers: iJm. 24 met f. 4590; ijm. 48 met f. 2500; ijm. 112 met f. 2630. Loggers met versche haring: ijm. 268 met f. 1050; SCH. 97 met f. 760; SCH. 342 met f. 1200. KATWIJK AAN ZEE. 27 October. Aan den afslag 2 partijen haring. Volle f. 9.20 f.9; steurharing f7.407.20. VLAARDINGEN, 18 October. Te Scheveningen waren hedenmorgen 6 sche pen binnen met te zamen 145 last en 120 kisten versche. Te IJmuiden kwamen binnen: KW. 176 met. 31 last en 130 kisten versche haring; KW. 153 met 170 kisle-i versche; KW. 149 met 34 last; KW. 68 met 26 'ast en 100 kisten versche; KW. 37 met 27 last en 40 kisten versche. KW. 124 met f. 1180. BODEGRAVEN. Het afscheid van Burgemeester van Dobben de Bruyn. Op Donderdag 3 November zal burge meester van Dobben de Bruyn een receptie houden in het Beursgebouw waar dan aan de bevolking gelegenheid zal worden gege ven om afscheid van den burgemeester te nemen. Na afloop daarvan zal een kleine kring van vrienden van den burgemeester, de familie een intieme afscheidsbijeen komst aanbieden. De R.K. Middenstandsvereeniging „de Hanze" kwam samen onder leiding van den heer A. Aengenent. De heer P. Steffen uit Amsterdam sprak over het verzekerlngs. wezen, waarna afgevaardigd werden naar de vergadering van den centralen raad de voorzitter en de heer N. A. van Rossum. Uitgebreide besprekingen werden gehouden over de nieuwe reisactie, waartoe de vereen, opnieuw haar medewerking heeft toegezegd. De Chr. Oranjevereeniging heeft het voornemen od 8 December een feestavond te houden ter herdenking van het 125-jarig herstel van Nederland's onafhankelijkheid. Men heeft een historisch spel uit dezen tijd in studie genomen. De kerkeraad der Ned. Herv. Kerk be sloot gedurende de w'ntermaanden om de 14 dagen op Woensdagavond een kerk dienst te houden die geleid zullen worden door predikanten van elders. De diensten worden gehouden in „Rehoboth". NIEUWVEEN. Onze plaatsgenoot de heer Jacobus van Veen, heeft deze week examen gedaan In Den Haag, en behaalde twee diploma's en wel voor vakbekwaamheid Kruideniers- bedrijf en algemeene Handelskennis. RIJNZATERWOUDE. Brand in schuur. Dc buurvrouw van den heer G. v. B., wo nende bij de Joosttollenburg alhier, ont dekte dat de schuur van van B. ln brand stond. Met man en macht werd het vuur met emmers water aangetast en men was dan ook spoedig de vlammen meester. Men kon echter niet verhinderen dat verschil lende gereedschappen en klei-dingstukken een prooi der vlammen waren geworden. Zeer zeker beteeken t dit voor het betrok ken gezin, dat het toch al niet te breed heeft, een belangrijke schadepost. De oor zaak moet gezocht worden in het in den brand raken van een waschfornuls. NIEUWKOOP. De regeling der autobusdiensten. De Commissie Vervoervergunningen te Den Haag heeft een voor deze streek be langrijke beslissing genomen. Aan A. van Rooijen te Woerden is ont nomen de vergunning voor het exploiteeren v. d. sinds jaren bestaanden autobusdienst NieuwkoopNoordenKamerikWoerden. WADDINXVEEN Comité Kindervoeding. Het comité Kindervoeding heeft besloten om op 7 Nov. a.s. wederom met de ultdee- lingen te beginnen. Er is ernstig overwo gen of hieraan nog behoefte bestaat. Na ampele bespreking meende het comité, dat ait inderdaad wel het geval is. In verband hiermede zal medio November ook weer de bekende „collecte met open schaal" wor den gehouden. Het comité vertrouwt er op, dat deze evenals vorige Jaren weder om voldoende zal opbrengen om de ult- deelingen mogelijk te maken. Zij, die mee- nen daarvoor in aanmerking te komen (ge- steunden door het Burg. Armbestuur en/of kerkelijke instellingen, zij die tenminste een maand werkloos zijn, menschen met slechts geringe verdiensten) kunnen een aanvraagformulier verkrijgen ten raadhui ze bij den secretaris van het comité. Teraardebestelling van den heer L. Slinger. Gistermorgen had onder groote belang stelling de teraardebestelling plaats van den heer L. Slinger, ln leven koster der Ned. Herv. Gemeente. Allereerst sprak ds, Damsté de familie toe en schetste de over ledene als man en vader en sprak ver troostende woorden tot de nabestaanden. De heer van der Hee sprak namens kerk voogden en notabelen en herdacht tevens de groote liefde en nauwgezette plichtsbe trachting als koster dier gemeente. B. en W. en de secretaris der gemeente en de raadsleden brachten ook de laatste eer aan den oud-bode der gemeente. Een zoon van den overledene dankte de aanwezigen voor de laatste eer en de troostrijke woorden. Raadscommissies. In de vergadering van den gemeenteraad zijn de verschillende raadscommissies als volgt samengesteld: Commissie van bij stand ln het beheer der gemeentebedrij ven: leden de heeren M. Schouten, M. D. Bremmer en A. A. Moons. Tot voorzitter van deze commissie is door B. en W. aan gewezen de heer Jac. van Tol, wethouder. Financieele commissie: de heeren A. Vis, voorzitter, Th. Zoethoutmaar en S. Plile, leden. Verordeningscommissie: de burge meester P. A. Troost, voorz.; leden: de heeren A. Oudijk, T. A. van der Hee en M. D. Bremmer. Bouwcommissie: de heeren P. van den Berg, voorz., G. Uitbeljerse en A. Bonefaas, leden. De toestand van veldwachter v. d. Hoef. De toestand van den rijksveldwachter C. v. d. Hoef, alhier, op wien onlangs ln het Jachtveld een aanslag werd gepleegd, is naar omstandigheden bevredigend. Hij wordt nog altijd in het ziekenhuis te Gouda verpleegd en moet nog steeds het bed hou den. Het laat zich aanzien dat hij den arm waarin zich nog het schot hagel bevindt, zal kunnen behouden, ofschoon gevreesd wordt dat hij voor de uitoefening van zijn functie ongeschikt zal blijven. Dc gemeenteraad benoemde tot voor zitter van het. Burg. Armbestuur den heer J. G. Herfst, wethouder. De gemeentebegrooting voor het dienstjaar 1939 is aan den gemeenteraad aangeboden. Zaterdag. Harmonie: Ver. van Zeeuwen. 8 uur nam. Den Burcht: Leidsche Biljart Bond. Cabaret I L.B.B., 8 uur nam. Maandag. Doopsgez. Kerk: Vrljz. Chr. Federatie Luther. I herdenking, prof. van Holk, 8 1/4 uur nam. Rapenburg 33Ledenverg. Ver. Instituut voor Tropische Geneeskunde. 3 *4 uur nam. Schouwburg: Fritz Hlrsch' Operette „Hor1 mein Lied. Violetta". 8.15 uur nam. Waalsche Kerk (Breestraat 31)Ds. H. H, I Dorgelo uit Naarden en dr. J. Rlemens. 8 uur 15 nam. Dinsdag. Rehoboth: Voordorp-bazaar. 3—5 en 7—lo I uur nam. DIVERSEN: 's Dinsdags, Mare 13: Medisch Opvoedkundi? Bureau. 9V211 uur voorm. 's Woensdags; Inst. v. Praeventleve Genees- kunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten 8 u. nam, 's Donderdags: Inst. voor Praeventleve Ge- neeskunde (1ste Binnenvestgr.. 22). Inenting tegen diphterie. 3'.4 uur 's middags precies. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4-5 uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam.; „Vervaagde Sporen". Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag 2 uur, Zondag 2, 414 en 8 uur. 1 Trianon-Theater, Breestraat 31: 8 uur nam, Woensdag- en Zaterdagnamiddag 2 uur: I „Jij en ik", Lonclag van 2—7 uur doorL voorstelling. Lido-Theater, Steenstraat 39: 8.15 uur nam: I „Alibi". Woensdag- en Zaterdagnam. 2,30 uur, Zon- dag doorl. voorstelling van 27 uur en 8.15 u. Casino-Theater, Hoogewoerd 49: 8 uur nam,: „Malle gevallen". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur, Woensdag- en Zaterdagnam. te 2.30 uur. Rex-Theater, Haarl.straat: lederen werkdag I 2 uur nam. en 8 uur nam.: „De raadselachtige Mr. Moto". Zondags 27 uur doorl. voorstelling en 8 nam. Nova-Theaer (Katwijk aan Zee): Vrijdag, en Zaterdag nam. 8 uur „Het recht zegeviert", De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp I der Menschheid", echter van nam. 8 uur tot voorm. 8 uur alleen voor spoedgevallen. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apo theken te Leiden wordt van Zaterdag 22 t/m I Vrijdag 28 October a.s. waargenomen door de I apotheek: C. B. Duynstee, N. Rijn 18, tel. 5211 Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek, Wil-1 helmlnapark 8, tel' 274. WOUBRUGGE. De rattenbestrijding. Het bestuur van den L.T.B. afd. Hoop I made heeft een schrijven tot den raad r- I zanden, waarin het verklaart, gaarne nut te willen werken aan de pogingen om fe overheid te overtuigen van de noodzake lijkheid van rattenbestrijding, omdat voor al ln deze gemeente de schade, welke door ratten wordt aangericht, niet te overzien is. In dit schrijven wordt uit eengezet, dat de ratten de oorzaak zijn van vele besmettelijke ziekten. Zelfs heeft men kunnen vaststellen de door alle veehouders moeilijk te bestrijden mond- en klauwzesr- ziekte door ratten wordt overgebracht. Na een uiteenzetting gegeven te hebben van de belangrijkheid der rattenbestrljdinr, waarvoor ln vele andere gemeenten reeds I zooveel geschiedt, deelt het bestuur mede. het zeer op prijs te stellen indien de raad I kan besluiten op de gemeentebegrooting een I bedrag uit te trekken voor de ratenbestri]-1 ding. Voor beroep bedankt. Ds. Doornenbal, Ned. Herv. predikant I alhier, heeft voor het beroep naar de ge meente te Den Bommel bedankt. Een teer-wegdek. Van gemeentewege is de Woubrugsche I weg tot de fabriek van de firma Bos van een teer-wegdek voorzien. Voorwaar een groote verbetering voor de weggebruiker, v.fflj. wielrijders. Het mond- en klauwzeer onder het vee kan in deze gemeente als gewe worden beschouwd. De gevolgen van i ziekte zijn echter bij meerdere veehouders nog te zien; een aantal dieren lijdt no? aan dikke pooten en rauwe spenen. ZOETERMEER. Burgelijkc Stand. Geboren: Louisa Petronella Maria. cL van N. F. v. d. Burg en W. Th. Hoogervorst. Overleden: J. C. Koetsier, 2 dagen; J. Alker man, 30 jaar. Getrouwd: H. Wondergem, 24 Jaar en E, Weening, 22 jaar. Loop der Bevolking. Gevestigd: W. v. d. Wel van Naaldwijk; A. I G. Portier van Haarlem; M. den Hollander van Gouderak: M. Wassenaar van Ezingen; Wiertsema van Beerta. Door den kantonrechter te Delft werd een inwoner onzer gemeente veroordeeld tot f. 100 boete subs. 50 dagen hechtenis j omdat hij kippen had afgeleverd die in ondeugdelijken toestand verkeerden, aan den heer R. te Delft Des nachts is ingebroken bij den landbouwer de Gr. in-den Meerpolder al* hier. Het geheele huis werd doorzocht. Een bedrag aan geld werd ontvreemd. De polite stelt een onderzoek in. ZWAMMERDAM. De firma B aannemer van den nieu wen Rijksweg, deed aangifte van de ver missing van een vat met benzine, dj' tijdelijk op een terrein aan den Goud- schen straatweg onder deze gemeente w» opgeslagen, terwijl de landbouwer v. aan den Rijksstraatweg, aangifte deed w diefstal van een aantal kippen. De pol'1 heeft belde zaken in onderzoek. Het mond- en klauwzeer, dat hierJ» zoo hevige mate heeft geheerscht dat enkele veestapel onaangetast is gebleie kan thans als geweken worden beschouw Bij enkele veehouders zijn tengevolge o ziekte sterfgevallen onder het vee gekomen. voor-

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 6