Uit de Rijnstreek LEIDSCH DAGBLAD - Vierde Bied Vrijdag 28 October 193? KRUSCHEN SALTS GEMENGD NIEUWS HONIG's KEUKENSTROOPI^sm»^ Neem de oorzaak weg. Uw rheumatische pijn verdwijnt voor goed. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN Onregelmatigheden bij „openbare werken" te Delft. De laatste dagen gingen er te Delft ge ruchten over onregelmatigheden bti den gemeentelijken dienst van openbare werken. MOTORRIJDER VERLEENDE GEEN VOORRANG. Gisteravond te kwart over zeven is op den hoek MauritskadeDenneweg te Den Thans meldt het A-N.P., dat de politie Haag een motorrijder, de 24-jarige J. A B., een uitgebreid onderzoek heeft ingesteld, wonende te Moerkapelle, door een perso- 6819 (Inge/.. MedJ dat zich in meer dan één richting beweegt. Het wrak van de „Chryssi". Weinig kans op berging. Omtrent de pogingen tot het lichten van het wrak van het Grieksche vrachtschip ..Chryssi" dat Dinsdagavond bil Poorters haven is gezonken, kan worden gemeld, dat de bergers gisteren niet veel^evorderd zijn en het hebben moeten aanzien, hoe de sterke stroom, die vooral in het vaarwater toll eb en vloed optreedt, bezig is zijn ver nielend werk te verrichten. Het schip zakt steeds verder in den bodem van den Nieu wen Waterweg en de kans op berging is aanzienlijk gedaald. Het besluit om het schip op te blazen is nog niet genomen, doch het wordt steeds waarschijnlijker, dat men hiertoe zal overgaan. Gisteravond was bii hoog water ook de brug onder de oppervlakte verdwenen en zag men alleen nog maar de masttoppen en den schoorsteen. De kaartenkamer is van de brug afgeslagen en in de onmiddellijke nabijheid van het schip drijven overal wrakstukken. nenauto aangereden. Het slachtoffer is naar het R. Kath. ziekenhuis overgebracht, doch kort na aankomst aldaar aan de be komen verwondingen bezweken. De oorzaak van het ongeval moet worden gezocht in het niet-verleenen van voorrang door den motorrijder. BOERDERIJ UITGEBRAND TE ZEELST (N.BR.). Gistermiddag, om ongeveer vijf uur toen de landbouwer H. van Hooff te Zeelst met een benzinemotor in de schuur aan het dorschen was sloegen plotseling vonken uit den motor in het stroo dat vlam vatte. In een oogwenk stond de geheeie boerderij in lichterlaaie. Vier koeien kwamen in de vlammen om. Ook de nieuwe oogst ver brandde geheel. Niets kon worden gered. Verzekering dekt de schade. Fabrieksbrand te Utrecht. Door tot nog toe onopgehelderde oorzaak ls in den afgeloopen nacht omstreeks een uur een felle brand uitgebroken in het ge bouw van de N.V. Bergsche houtwaren- fabriek gelegen aan de Helling te Utrecht. De brandweer, welke spoedig op het ter rein van den brand arriveerde, bestreed met groot materiaal den vuurhaard, welke zich In het midden van het fabrieksgebouw be vond, op energieke wijze en het mocht haar dan ook gelukken na een half uur van in gespannen arbeid den toestand volkomen meester te worden, zoodat uitbreiding kon worden voorkomen, waardoor de naast de fabriek gelegen opslagplaatsen van de fa. Loeb en de Utrechtsche machinale stoelen- fabriek. niet de geringste schade hebben opgeloopen. Nadat het groot materiaal den noodigen arbeid had verricht is de brandweer nog langen tijd met het nablusschen bezig ge weest. ARMLASTIGE MET F. 7000 OP ZAK. Toen de politie te Zwolle een inwoner dier stad wegens openbare dronkenschap had gearresteerd en deze op het bureau weTd gefouilleerd deed zij een merkwaar dige ontdekking. In 's mans zakken vond zij "ben bedrag van niet minder dan zeven duizend gulden. Daar men uiteraard de zaak niet vertrouwde, ging de politie op onderzoek uit. Het bleek toen. dat het geld het rechtmatig eigendom van den arrestant was. maar ook, dat deze steun trok van een kerkelijk armbestuur en zich voor gemeen terekening ln een ziekenhuis had laten ver plegen. Daar dit nu niet te rijmen viel met een bezit van f. 7000 heeft men de steun en verplegingsgelden daarvan afgehouden eer men den man zijn geld terug gaf. Te vens is tegen hem proces-verbaal opge maakt wegens het onrechtmatig verkrijgen' van gelden. Msb. BU1TENLANDSCH GEMENGD. GEEN NOBELPRIJS VOOR DE MEDICIJNEN. Het Karlinstituut te Stockholm heeft be sloten dit jaar geen Nobelprijs voor de medicijnen uit te reiken. DE HUT VAN KNIERTJE IS TERECHT. Aangekocht door Jan Musch voor „Speurhonden". Terwijl de politie te Amsterdam ijverig speurde naar de verdwenen decors van „Op Hoop van Zegen", stonden de vermiste voorwerpen in het volle licht te kijk voor vele belangstellenden in den Stadsschouw burg! Zij deden dienst in „Speurhonden", opgevoerd door het gezelschap Jan Musch. De andere speurhonden hebben ze daar echter niet ontdekt. Toen de heer Jaap van der Poll in de krant las. dat deze decors vermist werden, heeft hij terstond de politie verwittigd. Bij het monteeren van „Speurhonden" had men een hut noodig. De tooneelmees- ter van het gezelschap Jan Musch advi seerde tot aankoop van de oude hut uit „Op Hoop van Zegen". En voor f. 10 werd hij eigenaar van deze historische scher men. De verkooper had een irfachtiging van den heer H. de Vries Mzn., maar achteraf is gebleken, dat zulks den heer De V. door het hoofd was gegaan. Nu blijkt echter toch ingebroken te zijn ln het pakhuis van de erven Kniertje. Want oude kleedingstukken en muziekinstrumen ten worden vermist. De kwitantie van f. 10 voor geleverde decors, geteekend. door den gevolmachtig de van den heer H. de Vries Mzn. toont aan, dat het gezelschap Jan Musch vol komen correct in het bezit is gekomen van de hut van Kniertje. Het ware anders wel in den stijl van het boevenstuk .Speurhonden" geweest, wanneer het ihterieur der boosdoeners langs een minder normalen weg op de planken van den Stadschouwburg was ge komen..., (Tel.) AANVARING OP DE NIEUWE MAAS. Op de Nieuwe Maas is het motorvracht schip Walcheren 2, schipper W. Vermeulen uit Middelburg, in botsing gekomen met de Metallicus 1, schipper G. Brendel uit Rot terdam doordat men elkaar aan boord van de schepen verkeerd begrepen. De Walche ren 2 kreeg een gat aan stuurboord, waar door het schip water maakte. De motor sleepboot Merel, kapitein W. Ruitenberg, heeft het scheepje op sleeptouw genomen en bi,i de Waalhaven aan den grond gezet. De Metallicus had averij aan den voorste ven en is naar de Merwehaven doorgeva ren. Persoonlijke ongelukk zijn niet gebeurd. Rheumatische pijn. spit, jicht etc. worden veroorzaakt door onzuiver bloed. De zes minerale zouten in Kruschen Salts zuiveren Uw bloed door de verschillende afvoer- organen krachtig aan te sporen. Kruschen Salts zal ook U snel en afdoende helpen. STRALENDE GEZONDHEID VOOR I CENT PER DAG 817 (Ins-ez. Med.) ONDER EEN AUTO GERAAKT. Gistermiddag is de weduwe De Rie, toen zij nabij de sluis te Vreeswijk uit een auto bus was gestapt en achter den wagen om den weg wilde oversteken, door een auto bus van den dienst UtrechtGorkum ge- gTepen. De vrouw liep een ernstige hersen schudding op en inwendige kneuzingen. Na te zijn verbonden en van de H. Sacramen ten der stervenden te zijn voorzien, is het slachtoffer naar het stads- en academisch ziekenhuis te Utrecht overgebracht. De toestand van de ongelukkige is levens gevaarlijk. Gisteravond omstreeks zes uur werd de 71-jarige J. G. uit Horn, die te voet in de richting Roermond liep, door de hem ach- teroprijdende auto van den heer C. uit Roermond gegrepen. G. bekwam een sche- delbasisfractuur en overleed eenige oogen- blikken later Ier plaatse. NED. HERV. KERK. Drietal te Felde, B. ter Haar Dzn. te Die penveen, P. J. v. Leeuwen te Oude Pekela en H. N. IJsbrandy te Grouw. Beroepen te Colijnsplaat, J. P. van Steen bergen te Blezellnge: te Vlanen, B. Baks te Groote Lindt. Aangenomen naar Hengelo (Ov.) ials hulp- pred.), W. Oorthuys. cand. te Scheveningen. VRIJE EVANG. GEMEENTEN. Beroepen te Oude Pekela, T. H. Penninga, oand. te Breskens. PREDIKBEURTEN. VOOR ZONDAG 30 OCTOBER. Benthuizen Ned. Herv. Kerk: Voorm. 9^ uur en nam. 6 uur, ds. Bieshaar. Geref. Gem.: Voorm. 9% uur en nam. 6 uur leesdienst. Bodegraven Ned. Herv. Kerk: Voorm. half- tien (H.A.) en nam. 6 uur, ds. Klilsener. Geref. Kerk: Voorm. half tien en nam. 6 uur, ds. Dam. Evang. Luth. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Gronloh. Geref. Gem.: Voorm. halftien (H.A.) en nam. 6 uur. ds. Heikoop van Utrecht. Evangelisatiekring Beursgebouw: Nam. half zeven, de heer D. Meijer van Heiloo. Boskoop Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien en nam. 6 uur, ds. Jacobs. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 6 uur, ds. Petersen. Chr. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 6 uur, ds. Kleisen. Hem. Geref. Gem.: Voorm. 10 uur, ds. Hoen- derdaal. Geref. Gem.: Voorm. halftien en nam. 6 uur, leesdienst. Haarlemmermeer Ned. Herv. Gemeente, Hoofddorp: Voorm. 9,30 uur en nam. 6,30 uur, ds. J. C. Salverda. AalsmeerderwegVoorm. 9,30 en nam. 2,30 u. dhr. W. T. J. Koudstaal. Vijfhuizen: Voorm. 9,30 uur en nam. 2,30 uur, dhr. A. C. Brörens. Lijnden: Voorm, 10 uur, dr. P. y. d. Berg. Badhoevedorp: Voorm. 10 uur: ds. J. P. van Bruggen van Amsterdam. Oud Ger. Gemeente. Hoofddorp: Voorm. 9,30 i uur en nam. 6 uur, leesdienst. Woensdag: geen dienst. Ifazerswoude Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. P. L. Kiehl. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 6,30 u. ds. Heuzenveldt. Hoogmade Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 U., ds. Vrielink. Katwijk aan den Rijn Ned. Herv. Kerk: Voorm. 9,30 uur en nam. 6 uur ds. Warmolts. Geref. Kerk: Voorm. 9,30 en nam. 5 uur. ds. Meijering. Leiderdorp Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 u., en nam. halfzeven, ds. Streeder. Kinderkerk (Kerklaan 2)Voorm. half elf, de heer J. Arbouw. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. half zeven, ds. Dijk. Leidschendam Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Vermet. Geref. Kerk: Voorm. lü en nam.: 6 uur. ds. Boukema. Lissc Ned. Prot, Bond: Maandag nam. half- acht, ds. v. d. Veen van Rijswijk. Nieuwkoop Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien en nam. halfzeven, ds. A. J. van Wijn gaarden. Rem. Kerk: Voorm. 10 uur ds. L. W. van Wijngaarden. Geref. Kerk: Voorm. halftien ds. Harskamp van Ooudshoorn; nam. halfzeven leesdienst. Nieuw veen Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 u., ds. Brink. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur leesdienst; nm. halfzeven ds. Speelman. Evangelisatie: Voorm. halftien en nam. half zeven de heer v. Scherpenzeel. Nieuw-Vennep Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien en nam. 6 uur, ds. de Vries. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 3 uur, ds. Smilde. Chr. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 3 uur. leesdienst. Noorden Ned. Herv. Kerk: Nam. half twee, ds. B. J. Geerling van Oude Wetering. Geref. Kerk: Voorm. halftien, leesdienst; nam. halftwee, ds. C. de Kuyk van Kamerik. Noordw|jkerhout Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. van Noort. Ocgstgeest Groene Kerkje: Voorm. 10,15 u., (Jeugddienst), J. Streef land. Pauluskerk: Voorm. 10 uur. ds. R. Boschloo van Eikerzee; nam. 5 uur, ds. T. J. Jansen Schoonhoven. Ver. van Vrijz. Hervormden (W. de Zwijger- kerk): Voorm. halfelf, mej. dr. N. A. Bruining van Den Haag. Sassenheim Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 nam. 5 uur, ds. Vrijkamp. Geref. Kerk: Voorm. 9^ en nam. 5 uur, ds. Kuiper. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. de Bruijne. Ned. Prot. Bond: Nam. 6.30 uur, ds. Westmyse van Rotterdam. Gemeente Gods: Voorm. 10 uur. Paster Per kins. Ter Aar Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. Hoeufft van Velsen. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. half zeven ds. Warner. Valkenburg Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. halfzeven, ds. Veldkamp. Voorhout Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Klomp. Waddinxveen Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien, ds. Elzenga van Gouda; nam. 6 uur, de heer de Pater van Haastrecht. Geref, Kerk: Voorm. 10 uur en nam. 6 uur, ds. Smldt. Oud-Geref. Gemeente: Voorm. halftien en nam. 6 uur, ds. van der Kraats. Warmond Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur, ds. de Bel. Wassenaar Gebouw Chr. Bel. (Schoolstr.): Voorm. 10.05 uur, ds. ten Kate. Kievietkerk: Voorm. 10.05 uur, ds. Offeringa van Scheveningen; nam. 7 uur (jeugddienst), dr. Honders. Ned. Prot. Bond: Voorm. 10.35 uur. ds. H. J. Mispelblom Beijer van Leiden. Woubrugge Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien en nam. halfzeven ds. Doornenbal. Geref. Kerk: Voorm. halftien leesdienst; nam. halfzeven ds. Aalders van Leimuiden. Ned. Prot. Bond: Nam. zeven uur. ds. Mispel blom Beyer van Leiden. Zevenhoven Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien en nam. halfzeven, ds. van Harten. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. half zeven, de heer Tjoards, cand. te Amsterdam. Zoetermeer Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. J. C. van Apeldoorn van Leiden; nam. 6,30 uur, dr. J. J. Woldendorp. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. 6,30 uur ds. H. Versluys. Geref. Gemeente: Voorm. 9,30 uur en nam. 6,30 uur, leesdienst. Vereen, tot Verbr. der Geref. Waarheid: Voorm. 9,30 uur en nam. 6,30 uur de heer Sliedrecht, ber. pred. te Eemmes Buiten. Vereen, van Vrijz. Hervormden: Nam. 6,30 u., ds. C. P. Thomson van Gouda. Zoeterwoude Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Eykman. Zwammerdam Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien (Bediening H. Avondmaal) en nam. halfzeven (Dankzegging H. Avondmaal), ds. Kloots, van Maassluis. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. half zeven, ds. Zwaan. Rem. (Geref.) Gemeente: Voorm. kwart vóór tien, mej. ds. Gunther. DS. J. KEULEN, t Ds. J. Keulen, Doopsgez. emeritus predi kant te Hilversum, is aldaar op 67-jarigcn leeftijd overleden. Ds. Keulen werd ln 1871 geboren. In 1994 proponent geworden, deed hij 13 Jan. van het volgende jaar intrede in zijn eerste ge meente te Hindeloopen. Deze gemeente verwisselde hij in 1900 met Den Helder, waar hij in 1909 de bediening neerlegde. Hierna was hij tot 1922 leeraar in de Ge schiedenis te Schiedam, Kampen en En schedé. e.en ongelukkige landing! GEBOREN: Paula d. van N. W. Doom en A. M. Teunls- sen Jannetje d. van H. C. Blansjaar en N. de Graaf. GEHUWD: F. A. Nunnink jm. en J. Drogt jd. OVERLEDEN: J. J. Croese z. 30 jaar G. v. Dujjn z. 3 j. A. Cebol m. 68 Jaar G. Dubbeldeman z. 35 J. ALPHEN. Behandeling der Gemeentebegrooting De behandeling van de Gemeentebegroo ting is bepaald op Maandag 14 Nov. a.s. Burgerlijke Stand. Geboren: Tine Petronella. d, van Frederik Willem Baerveldt en Pietje Janna de Groot: Wolbrand Cornells, z. van Wolbrand Cornells v. d. Vis en Teuntje v. d. Akker. Overleden: Klazina Sepers. 73 jaar. geh. m. Joseph Gysbertus Baart. Loop der Bevolking. Gevestigd: Abraham H. Remeeüs en echtg. De Smethstraat 19: Tanneke Huitkar, v. Boet- selaerstraat 13; Josephus E. Schelfhout en gez., Gouwsluischeweg 83. Vertrokken: n. Leiden, Volmolengracht 2a, Willem Koster: n. Hillegersberg. Straatweg 239, dames J. M. de Jong en P. Meyer. Volksonderwijs. De afd. Alphen van de Ver. „Volksonder wijs" hield in het Nutsgebouw een alge- meene ledenvergadering, geopend door den voorzitter den heer H. van Kleef. De secretaris de heer F. W. van Loo bracht de notulen uit, die onveranderd werden vastgesteld. Bij de bestuursverkie zing wegens het periodiek aftreden van de heeren van Kleef, Groeneveld en Koele- wijn, werden de aftredenden herkozen. Tot afgevaardigde naar de alg. vergadering werd aangewezen de heer Jac. Groeneveld en als plaatsvervanger de heer W. F. van Loo. Bij de behandeling van den beschrij vingsbrief voor de algemeene vergadering werd speciaal de aandacht van den afge vaardigde gevraagd voor het op den be schrijvingsbrief voorkomende voorstel in zake geneeskundig schooltoezicht. Uit de rekening en verantwoording van den penningmeester bleek, dat het afgeloo pen jaar kon worden gesloten met een batig saldo van plm. f. 60. Blijkens het verslag van de kascommissie bij monde van den heer H. Burggraaf bleken boeken en bescheiden in orde bevonden. Tenslotte werd besloten dit winterseizoen een propaganda-avond te houden, waar voor de Rederijkerskamer „Tot Nut en Ge noegen" bereids medewerking heeft toe gezegd. Hierna volgde sluiting. Nabij de nieuwe brug aan Gouwsluis kwamen 2 wielrijders zoodanig met elkaar in botsing, dat de heer v. A. alhier bewus teloos bleef liggen. Na aanvankelijk met een ziekenauto naar het ziekenhuis te Leiden te rijn overgebracht bleek rijn toe stand later zoodanig verbeterd, dat hij weer naar zijn woning aan den Steekter- weg kon worden vervoerd. Alhier had tn den Hoorn langs den rijksstraatweg tijdens den hevigen mist een aanrijding plaats tusschen een personen- en vrachtauto, bestuurd door Z. uit Lelden en E. uit Borculo. Beide wa gens werden zwaar beschadigd. De bestuur ders bekwamen geen letsel. Daar men het over de schuldvraag en schade niet eens kon worden, is door de politie proces-ver baal opgemaakt. BOSKOOP. GEMEENTERAAD. Werkverschaffing Het looringsvraagstuk De raad vergaderde. B. en W. deelen den raad mede, dat bij beschikking van den Minister van Sociale Zaken werd goedgevonden, dat ln werkver schaffing wordt uitgevoerd het uitbagge ren van 4325 M. vervuilde slooten. Voor dit werk zal in een loonbedrag van ten hoog ste f. 10.000 de gewone bijdrage uit het werkloosheidssubsidiefonds worden ver leend. Voorts dat Ged. Staten dezer provincie in beginsel geen bezwaar hebben tegen de nadere vaststelling van de annuïteiten naar een rentevoet van S'/i'/t, verschuldigd door de woningbouwcorporaties. Goedgekeurd werd een voorstel van B. en W. tot het verleenen van medewerking aan het bestuur der Ver. voor Chr. School onderwijs tot het betegelen van de speel plaats der School aan de Rozenlaan. De kosten worden geraamd op ongeveer f. 800. Voorts verleende de raad goedkeuring aan het voorstel van B. en W. waarin dat college wordt gemachtigd tot 1 Jan. 1940 tot het verkoopen van bouwgrond van het gemeentelijk bouwterrein aan de Jullana- straat. Tot lid van het Burgerlijk Armbestuur, werd herbenoemd de heer Jac. M. Nleuwe- steeg. Ingekomen was een verzoek van het be stuur der Handelsavondschool, uitgaande van de Boskoopsche en de Chr. Midden- standsvereen. om subsidie uit de gemeen tekas, waar B. en W. bij uitvoerig schrij ven afwijzend tegenover staan, op grond van het feit dat de gemeente zich niet op dit terrein moet begeven. Het voorstel van B. en W. werd met alg. st. aangenomen. Bij besluit van Ged. Staten dezer pro vincie, heeft dit college goedkeuring ont houden aan het besluit van den raad van 30 Mei J.l. tot verzekering van de gemeen tegelden tot een bedrag van f43.000.—. Volgens Ged. Staten moet tot een bedrag van f. 20.000 in de verwaarborgingsregeling worden deelgenomen, waartoe de raad be sloot. Bij het loozingsvraagstuk, waarover de gemeente-architect een uitvoerig rapport had samengesteld heeft de raad van 3 tot 12 uur gesproken. Na dikwijls heftige dis cussies en nadat de voorz. alsmede weth. Guldemond nogmaals hadden betoogd, dat gedeeltelijke demping alleen vullverplaat- sing tot gevolg zal hebben, en de wethou der eerst wilde afwachten het uitbaggeren van slooten, dat flink aangepakt zal wor den, werd met 9 tegen en 4 st voor het voorstel van B. en W. om het rapport van de commissie ad-hoc voor kennisgeving aan te nemen, verworpen; hierdoor werd ook het rapport van den gemeente-archi tect genegeerd. Alsnu kwam in bespreking een voorstel- Haring, om ln 1939 over te gaan tot het rioleeren en dempen van 200 M. sloot ln de Nieuwstraat, hetgeen volgens den voorz. een principe besluit zal zijn, daar eerst een kostenberekening gemaakt moet den. Ook hierover is lang en breedvoerjL gediscussieerd. Dit voorstel werd met >11 i st. aangenomen. De heer Noest vroeg meerdere verlichtingl aan den Zijdeweg, ter plaatse van de weg.I verbreeding. De voorz. zegde zulks toe. Hierna sluiting. Alg. Verg. Ver. Room- en Plantenbeurs. Na een openingswoord van den voorcil.l ter, den heer B. Beenschoten, werden él notulen goedgekeurd. Hierna kwam aam de orde het verkop I der loonregeling. Uitvoerig zette de voor. I ritter uiteen, den weg dien het bestuur ia I deze had bewandeld. Het was vervolgen! aan de vergadering om haar goedkeurkjl te hechten aan het beleid van het besting! om door te gaan met te trachten een vrij.' I willige arbeidsovereenkomst te sluiten meil de werkgevers-organisaties, waarbij del loonregeling begint bij arbeiders van 20 jaarl en daarboven, terwijl dan de arbeiders tol nédsn 20 jaar bulten een loonregeling zou.l den blijven, wat voor de kleine kweekers! van groot belang is, gezien dat deze voor! namelijk met jonge krachten werken tol bovenal geen hoogere loonen kunnen to[ talen. De grootp meerderheid der vergace-1 ring ging hiermede accoord en machtigde I het bestuur op deze wijze de zaak verder te behandelen. Bij de bespreking over den algemeenenl toestand kwamen speciaal ter spake, die I maatregelen, welke de gezamenlijke arga.l nlsatles noodig achten, teneinde een vtr.l betering im de prijzen der Boskoopsche ar- tikelen te verkrijgen. Deze maatregelen! welke zijn voorgelegd aan den raad vaal regeeringscommissartssen behelzen hoold-l zakelijk het stellen van minimumpryzen, f met al wat daaruit voortvloeit en een ai- f koop. Aangaande de minimumprijzen zeide d« I voorzitter dat deze ten doel hadden een I algeheele afbraak te voorkomen en wel I speciaal van de z.g. stapelartikelen en dat I deze zoodanig gesteld zouden moeten wor-l den. dat het den handel mogelijk is hier-1 mede in de huidige tijdsomstandlghedal te werken. Betreffende den afkoop zeide hij I dat getracht wordt alleen een afkoop te I verkrijgen voor den kweeker, dus niet voor I den kweeker-handelaar. Die handelaren, die meenen blijkens geringen omzet etc., aanmerking te komen voor afkoop, zouden I dit bij de Ned. Sierteeltcentrale moeteil aanvragen. Het juiste bedrag voor den ai-l kipop kon nog niet warden medegedeeld, f Nadat de voorzitter de vergadering gelicht had over een eventueel te stlchte orgaan, waarbij het vak met sanctie vm| de regeering de bevoegdheid verkrijgt, naar een verbetering van de huidige toe-1 stand leidende maategelen te nemen, droi I de heer Oosterom er op aan. onjuiste richten aangaande den financieelen te- stand van Boskoop in een beter en Juiste licht te stellen. Volgens spr. zouden dei- gelijke berichten den schijn wekten, I dat het in Boskoop nog zoo slecht niet is, al voorgewend wordt. Dit werd spr. toe-1 gezegd. Hierna sluiting. Zondag 30 October, zal de Zondag- dienst worden waargenomen door dr. P. d« Bey, telef. 40. - Aan de Hoogesctiool te Delft slaagde I voor het propaedeutisch examen, electro-1 technisch ingenieur, onze plaatsgenoot at heer R. van Nes Kz. - Tegen F. de G., alhier, is proces-ver-1 baal opgemaakt, wegens baldadigheid, uil opzettelijk aanrijden met zijn rijwiel vml een anderen wielrijder. Deze, zekere K,r heeft vermoedelijk ten gevolge van deze I ergerlijke baldadigheid een kaakfractuur opgeloopen. Door de politie, wordt een onderzoek I ingesteld, in verband met een diefstal van boomen en planten van een overscheping alhier. Gevonden; Een benzine- en een ra- diateurdop. Inlichtingen politiebureau- HAZERSWOUDE. Burgerlijke Stand. Geboren: Gerrit, Z. van C. Verkerk en M. d< I Witte. Ondertrouwd: J. E. van Oo|jen 49 J. en C. W, Pont 23 J. J. C. P. Timmermans 29 J. en R. S, Vreeburg 25 j. Gehuwd: G. den Hollander 26 J. en A. D. d. Berg 25 J. Bij de administratie voor arbeidsbe* I middeling staan heden als werkloos Inge- schreven 69 personen, waarvan 31 steun trekkend. De collecte J.l. Zondag in de Ned. I Herv. Kerk gehouden ten behoeve van den Zendingsbond, heeft met een naglft opge* bracht f. 193.60. KOUDEKERK AAN DEN RIJN- Burgerlijke Stand. Geboren: Margaretha, d. van Gerrit Duiker en Cat-harina Hoek. LEIDERDORP. Lichte verzwaring van den Belastingdruk. B. en W. hebben bij den raad het voor stel ingediend de gemeente, die voor de gemeentefondsbelasting thans is gerang* schikt in de 2e klasse, over te brengen naar de 3e klasse. Dit beteekent een lichte ver zwaring van den belastingstuk. Bij de herziening van de heffingsveror- dening van opcenten op de hoofdsom van de gemeentefondsbelasting stellen B. en w. voor het aantal dezer opcenten n.l. 55, on veranderd te laten. LEIMUIDEN. Door K„ wonende te Woubrugge. is de politie aangifte gedaan van diefstal van zijn nieuw rijwiel, dat hij onbeheerd nan laten staan tegen het hek bij den tapp® J. vair Veen. K. was in de kapperswinkel' toen hij terug kwam was zijn rijwiel ver dwenen. 2-4

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 14