PRESBURG LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Vrijdag 28 October 1938 SÏÏDVAbis] acut cte 10% KORTING LAND- EN TUINBOUW RECHTZAKEN MAAND „extra voordeelig KOOPEN" /CHEEP/ T'JMNttNj ^KIJN/T t* UTTEREN^j Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde. Algemeene vergadering te Doorn. Van de Nederlandsche Jongeren Perscommis sie ontvingen wij het eerste nummer van het NIEUWE UITGAVEN. Woensdag heeft de Koninklijke Nederl Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde, aldus de NJt.Ct., te Doorn haar vier- en-tachtig- ste algemeene vergadering gehouden onder voorzitterschap van den heer G. F. van Tets van Goidschalxoord. Uit het verslag van den secretaris, den heer J. C. M. Mensing, stippen we aan, dat, hoewel het jaar 1937 veelbelovend aanving, dit voor land- en tuinbouw toch tot teleur stelling heeft geleid, doordat de opgang niet kon worden gehandhaafd. De kas sloot ook met een nadeelig slot van f. 13.89, welke een gevolg is van het vorige jaar ingevoerde contributieverla ging, waartegenover een onvoldoende aan was van nieuwe leden stond, n.l. van 3376 op 3398 De rekening over 1937 werd vastgesteld op een eindbedrag van f. 11.952.31 en de begrooting 1939 op een eindbedrag van f. 10.108.56, overeenkomstig het voorstel van het hoofdbestuur en het advies der com missie. Statutair waren aftredend en niet her kiesbaar de hoofdbestuursleden mr. T. J. T. Noyon en Abr. Sluis. Bij voorstemming was in een vacature reeds gekozen de heer G. J. van Oort uit Boskoop; voor de tweede plaats moest een herstemming plaats vin den tusschen de heeren baron d'Hangest d'Yvoy te Velp en prof. dr. Docters van Leeuwen te Leersum Eerstgenoemde werd gekozen met 106 van de 194 stemmen. Met algemeene stemmen werden op voor stel van het hoofdbestuur benoemd tot eereleden der Mij. de heer Lucien de Cock, secretaris der Gentsche Floraliën, en de heer J. Boettner, voorzitter van het inter nationaal tuinbouwcongres te Berlijn 1938 en voorzitter der Hauptvereinigung der Deutschen Gartenbouwwirtschaft De secretaris-penningmeester der Mij., de heer J. C. M. Mensing te Aalsmeer, werd voor vijf jaar herbenoemd. Op voorstel van het hoofdbestuur werd besloten, over te gaan tot uitgave van een gedenkboek ter gelegenheid van het 50- jarig bestaan der vaste keuringscommie in 1939. De afdeeling NaardenBussum stelde voor, te bevoegder plaatse de wenschelijk- heid te propageeren, den bermen van de spoorbanen, die door dorpen en steden gaan, een goed aanzien te geven, zoo mo gelijk door beplanting. Hierover ontspint zich een gedachtenwisseling, waaruit blijkt dat men het moment daarvoor thans wel gunstig acht, omdat de Nederlandsche Spoorwegen weer meer belangstelling too- nen voor het uiterlijk aanzien van gebou wen en terreinen. Het hoofdbestuur zal deze zaak bestu- deeren. Na de vergadering werd den afgevaar digden door het gemeentebestuur van Doom een thee aangeboden. maandorgaan „Het Filter". In dit orgaan wil de commissie trachten aan te toonen hoe het extremisme de Nederlandsche jeugd tracht binnen te dringen. „EX ANIMO". Door bovengenoemde Vereeniging zal op 2 November worden uitgevoerd het Oratorium ..Met God en Oranje", dat het wèl en wee op treffende wijze beschrpft van het Oranjehuis en het Nederlandsche volk. Dichter en compo nist hebben kosten noch moeite gespaard om op waarlijk kunstige wijze dit stuk historie te be schrijven en zijn daarin wonderwel geslaagd. Aan de uitvoering hiervan zal ook worden medegewerkt door het kinderkoor „Ex Animo", terwijl tevens zal medewerken de Ger. Zang- vereeniging „Euphonia" uit Rotterdam. Het geheel staat onder leiding van den componist, den heer H. W. de Wolff. recidivist Verdacht van heling. Inbraken te Amersfoort, Blocmendaal en Leiden. In April 1934 is een serie inbraken ge pleegd te Amersfoort. Bloemendaal en Lei den. Kortgeleden is klaarheid in deze za ken gekomen, mede doordat de betrokke nen bekenden. Gisteren behandelde de rechtbank de strafzaak die met deze in braken in nauw verband staat, nl. die te gen B. van der S„ een bekende figuur in de Amsterdamsche onderwereld, die reeds vele veroordeelingen achter den rug heeft. Thans moest hij zich wegens heling van de te Amersfoort, Bloemendaal en Leiden ge stolen kostbaarheden, tafelzilver etc., ver antwoorden. Het gestolene had een waar de van ruim f. 1500.en verdachte had er volgens de getuigen ruim f. 100.voor betaald. Volkomen onjuist, zeide verd., de getui gen fantaseeren. De getuigen de inbre kers bleven echter bij hun verklaringen. De Officier van Justitie, mr. L de Ble- court, eischte wegens „gewone heling" een jaar en v!er maanden gevangenisstraf. De Rechtbank zal 10 Nov. uitspraak doen PROF. BERGER ZELF SCHULD VAN ZIJN ONGELUK. Ver. tot bestrijding van tuberculose onder rundvee. AJg. vergadering te Rotterdam. Gistermorgen heeft de Vereeniging tot bestrijding van de tuberculose en van andere ziekten onder het rundvee in Zuid- Holland haar negende algemeene vergade ring gehouden onder leiding van den voor zitter. den heer P. Jas, in een der zalen van Coomans te Rotterdam, zoo meldt de N. R. Ct. Jaarverslag. Het jaarverslag van den secretaris, den heer A. Louter, vermeldt, dat sinds de regeeringsbemoeiingen in het leven zijn geroepen, de bestrijding als zoodanig in een geheel ander licht is komen te staan. Waren het aanvankelijk de fokkers van geregisteerd vee, die de bestrijding nage noeg zonder uitzondering ter hand namen, Nog niet voorzichtig genoeg geweest. Op 8 Aug. werd te Maarssen de auto van prof. Berger, hoofdinspecteur der Volks- ezondheid, op den hoek van den Stalions- I wordt het levensgeluk en de moraliteit van die levende wezens vernietigd, van die I millloenen, die tot werkloosheid gedoemd zijn' I Stop daarmede, dat is*misdadig. Vernietig I dan liever het doode product, dat vroeger I" is samengesteldvernietig dan liever dien geaccamaleerden, vroeger verrichten arbeid I 'ïïXfZ'l Wü'Ll enJaat den'.evende"- Ulrechtschenkantonrechter I recht op geluk hebbenden mensch, produ- ceeren en gelukkig zijn. Bill. 35 (IS) W. C. Sick... 2055 (Ingez. Med.) successievelijk volgden andere groepen van veehouders, die weder zijn onder te van L 3000 ontvangen wam verdeelen als volgt: de veehouders, die door midden van een reactlevrij bedrijf ln de ge legenheid konden komen tot het aanhou den van één of meer boventallige vaars kalveren en zij, die uit hoofde van hun contract als melkleverancier zich genood zaakt zagen om aan de bestrijding te gaan deelnemen. De tweede groep, die, zij het niet direct ln organisatorisch verband, ook tot de fokkers kan worden gerekend, heeft door middel van de bestrijding een dankbaar gebruik gemaakt van de gelegenheid tot het aanhouden van meerdere vaarskal veren. De laatste groep, die der consumptie melkers, welke uiteraard slechts kort aan de bestrijding doet, komt er wat betreft het reactieprocent hunner veebeslagen, niet bijzonder ongunstig voor te staan tegenover de totaalcijfers van het afgeloo- pen boekjaar. Alvorens nader te treden in een en ander achten we het van groot belang om eens na te gaan, waaraan de leden met een t.b.c. vrij beslag dit succes voor een groot deel te danken hebben. In de eerste plaats hebben dezen niets nagelaten om verbreiding der tuberculose door z.g contactbesmetting te voorkomen door met groote nauwgezetheid de reagee- rende dieren gescheiden te houden van de overige, zoowel des zomers als gedurende de stalperiode. Ten tweede hebben zij weliswaar ruimer gelegenheid gehad tot selecteeren dan heden het geval is, doch vooral het eerste, n.l. het gescheiden houden, legt veel meer gewicht in de schaal dan velen wel mee- nen, zoodat we er van deze plaats dan ook nogmaals nadrukkelijk de aandacht o" meenen te moeten vestigen. Dat contactbesmetting vooral In de be drijven met een hoog reactieprocent een van de oorzaken is van de groote verbrei ding van de tuberculose op een en het zelfde bedrijf wordt hierdoor bewezen, dat het jongvee, hetwelk als regel vrij van tuberculose is nadat het als melkvaars aan den konnel is toegevoegd, het daarop volgende sei-oen voor een groot percentage re"geert op de tuberculineproef. Het niet gescheiden houden geeft dus onherroepelijk teleurstellingen. In 1928 waren er 81 leden en 2644 behan delde dieren, thans zijn er 2424 leden met 71.285 behandelde dieren. Plan A. Al die werkloozen, zij verhangen I* hun tijd. zij DOPPEN das hun lijd en hun dag en dooden (VERNIETIGEN) dus. I I terzelfder tijd de mogelijkheid om in die- I zelfde uren „voort Ie brengen". Dal is dus het dooden of vernietigen van Ivoortbrengingsmogelijkheid, hetgeen het- gcuiiuuciu, uu ucu nucn van ucn oi/awuus- zelfde is als het vernietigen van de mogelijk-weg en den rijksweg AmsterdamUtrecht heid tot kapitaalvorming en terzelfder tijd - gegrepen door een vrachtauto, waarbij <•-' -"|verschillende personen werden verwond en zelfs in ernstige mate. De auto van prof. Berger werd ondersteboven geworpen en kwam ten deele in een sloot terecht. Prof. Berger, die zelf stuurde, kreeg door het ge beurde een zeer hevigen zenuwschok en niet minder dan acht fracturen. Deze aan rijding is gisteren behandeld voor den met prof. Berger als verdachte, wien was ten laste gelegd, dat hij op de kruising geen voor lang had verleend aan het verkeer op den rij ksweg voorrangsweg) Prof. Berger meende geenerlei schuld te hc-bben aan de botsing Hij had aanvan kelijk een snelheid van 30 K.M., maar min derde bij de nadering van de kruising tot 10 K.M. Bij deze kruising wordt z.i. het vrije uitzicht belemmerd door een transforma torenhuisje. Links noch rechts zag hij na derend verkeer. Hij gaf eenige signalen, bij herhaling, en kruiste toen den rijksweg met minder dan 10 K.M. Midden op den rijksweg gekomen, in het hart van den weg zag hij plotseling een vrachtauto op zich afkomen, wat bij hem direct de gedachte wekte: „daar ga ik". De vrachtwagen reed zijn auto in de flank aan en wierp deze geheel omver. Professor Berger meende alle voorzich- tighéidsmaatregelen te hebben genomen die van hem gevergd konden worden. De chauffeur van de vrachtauto ver klaarde met hoogstens 30 K.M. de kruising te zijn genaderd en die snelheid tenslotte nog te hebben verminderd; hij had sig nalen gegeven, maar niets gemerkt van een op den Stationsweg naderende auto. Eens klaps dook op den hoek der kruising deze auto voor hem op, hij remde uit alle macht, probeerde nog den wagen te ontwijken, maar kon een aanrijding niet meer voor komen. Als getuige a décharge werd gehoord dr. Zwart, inspecteur der Volksgezondheid, die tallooze malen met prof. Berger per auto op dienstreizen is geweest en altijd zeer getroffen werd door diens buitengewoon voorzichtig rijden, speciaal bij kruisingen. Trouwens, onder het personeel van den dienst werd algemeen verbazing uitgespro ken dat prof. Berger een dergelijk ongeluk was overkomen. De ambtenaar van het O.M. was van oordeel, dat prof. Berger nog voorzichtiger had moeten zijn. E'sch 40 gulden boete. Prof. Berger heeft afgezien van hooger beroep. Vad. HAAGSCHE RECHTBANK. Gratis college loopen Uit de gegevens blijkt, dat. niettegen staande den sterken groei van het aantal onderzochte dieren, de reacties procen- tisch verminderen. Waar is gebleken, dat het reactiepercen tage bij de veehouders, die de paar laatste jaren zijn toegetreden, belangrijk hooger is dan bij de oudere leden, ligt het voor de hand, dat daardoor het gemiddelde reactiepercentage wordt gedrukt. Niet tegenstaande dit feit is het totaal reactie percentage gedurende eenige opvolgende jaren toch verlaagd, waaruit volgt dat vooral de oudere leden met toenemend suc ces bestrijden. Ook de cijfers van de groep consumptie melkers zijn niet onbevredigend, getuige het feit, dat bij deze reeds over ongev. 1/3 gedeelte van alle bedrijven een tubercu- lose-vrije stal voorkomt. Vooral dit laatste kan voor het groote aantal veehouders, dat thans uit hoofde van hun contract ver plicht is om aan de bestrijding deel te ne men. een stimulans zijn om met evenveel energie het werk ter hand te nemen als anderen dit reeds vóór hen hebben gedaan. De taak. welke r,u voor dezen ls wegge legd. is niet gemakkelijk, doch uitvoerbaar. Bedroeg het batig saldo, waarmede de rekening van het vorige jaar werd af gesloten f. 2115.24, thans bedraagt dit f. 2651.79. In de uitkeeringen van het Rijk kwam over het afgeloopen boekjaar geen wijzi ging en bedroegen deze wederom resp. 40 cent loer behandeld rund en f. 20 voor ieder afgeslacht open lijder. In totaal werd voor behandelde runde ren uitgekeerd f. 27.262.40 en voor open lijders f.7440. Van de Provincie werd wederom een sub- 1 per behandeld rund en f. 4 per open lijder werd uitbetaald. Het verslag van den secretaris en de rekeningen werden goedgekeurd. Daarna kwam in behandeling een voor stel van het^uur omde^tributie Terzake aan dg um_ versiteit te Leiden, zonder tevoren het col- Gevaarlijk verkeer In de Treubstraat te Voorschoten had de koopman J. B. S. uit Zoetermeer een mo torbakfiets bestuurd, toen hij onder in vloed van sterken drank verkeerde. Bij het nemen van een bocht reed hij tegen een trottoir, en kantelde het voertuig. De Officier had tegen S. acht dagen hechtenis geëischt en intrekking van het rijbewijs voor den tijd van een jaar. De Rechtbank heeft veroordeeld tot f. 10 boete subs. 5 dagen hechtenis, benevens voorwaardelijk acht dagen hechtenis en Intrekking van het rijbewijs voor den tijd van een jaar, beide met een proeftijd van drie jaar. Automaten-kwestie. De winkelier L. uit Leiden had des avonds na den tijd der winkelsluiting, uit een automaat een broodje afgeleverd. De kan tonrechter te Leiden had in deze princl- pieele kwestie f. 10.— boete. subs. 4 dagen hechtenis opgelegd. De Officier had be vestiging van dit vonnis geëischt. De Rechtbank heeft verdachte van dit feit vrijgesproken. Driedubbel fout. Dc slager H. uit Lisse, fietste in Voor schoten zonder vóór- en achterlicht op zijn fiets, en gaf toen hij door een veldwach ter werd aangehouden, een valschen naam op. De Off'cier had in hooger beroep des wege een totale geldboete van f.12. subs. C dagen hechtenis geëischt. D- Rechtbank heeft deze boete vermin derd tot f. 11, subs. 8 dagen. Vrijgesproken. In de Dorpsstraat te Rijpwetering werd de wielrijder Th. M. V. uit Zoeterwoude aangereden door A. van H. uit Leiden. De Officier van Justitie had de overtuiging ge kregen, dat de schuld van deze aanrijding voor een groot deel te wijten was aan den wielrijder zelf. De Rechtbank deelde deze meening, en heeft dienovereenkomstig uit spraak gedaan. Niet in orde. De expediteur J. C. D. B, uit Leidschen- dam, thans gedetineerd in het Huis van Bewaring, heeft terecht gestaan omdat hij met een auto reed. waarvan het achterlicht niet brandde. Van dit vonnis kwam D. in hooger beroep, omdat naar hij zeide, de kantonrechter hem had aangerekend dat de banden der auto waarmee hij reed, ge stolen waren. De Officier geloofde daar niet veel van. en hij zag ook geen reden om het vonnis te wijzigen. De Rechtbank zal over 14 dagen uitspraak doen. Aanrijding Op den weg tusschen Leiden en Zoeter woude. zou J P. B. uit Leidschendam een aanrijding hebben veroorzaakt, doordat hij ln een bocht van den weg aan den linker kant reed. Uit de voor B. tegenovergestel de richting, kwam een vrachtauto bestuurd door den groentenboer van Ravensbergen uit Rijnsburg. In de bocht werd diens auto aangereden. Verdachte meende dat hij niet links is gekomen, doch dat R. te hard reed. De Officier van Justitie vorderde be vestiging van het vonnis van den kanton rechter, n.l. f.20.subs. 10 dagen hech tenis. Uitspraak over 14 dagen. Was hij dronken? In den nacht van 26 Mei troffen twee politiemannen te Wassenaar op den Wit- tenburgerweg een auto aan. waarvan de bestuurder onder den invloed van sterken drank verkeerde. Blijkens beschadigingen aan een boom. was de chauffeur daar te gen aan gereden. Zoowel de agent van Dongen als Kooi- slra verklaarden van oordeel te zijn, dat de chauffeur dronken was. Ook een arts geloofde dat verdachte niet in staat kon worden geacht een auto te besturen. De Officier achtte het ten laste gelegde be wezen, en met. vernietiging van het vrij sprekend vonnis van den kantonrechter, vorderde hij f. 100.boete subs. 50 dagen hechtenis. De verdediger wees er op, dat volgens verklaring van iemand met wie verd. vlak na de aanrijding had gesproken, hij ze ker niet dronken was, en pi. achtte het bewijs niet geleverd, zoodat hij vrijspraak verzocht. bij PRESBURG, DONKERSTEEG OP ALLE SCHOENENPRIJZEN DONKERSTEEG LEIDEN Op Roblntonen Swiftschoenen mag geen korting gegeven worden 1987 anffez. Med.) verd. uit de eerste zaak) hebben aange reden. De officier van Justitie had een ge vangenisstraf van 1 maand geëischt. De Rechtbank veroordeelde verd. over eenkomstig den eisch. DE HERRIE BIJ HET VERTREK VAN DE N.S.B.-DELEGATIE NAAR INDIË Een week geleden stond voor den Haag- schen kantonrechter een directeur van een meubeltransportmaatschappij terecht, om dat hij niet voldaan zou hebben aan het bevel van de politie om door te loopen. Dit bevel zou hem gegeven zijn op den avond van 6 Juli toen het ln de omgeving van de Hollandsche Spoor te Den Haag zeer druk was in verband met het vertrek van een delegatie uit de N.S.B. naar Indië. De behandeling van deze zaak is gisteren voortgezet en beëindigd. Twee getuigen a décharge verklaarden, dat de agent op ver dachte was toegeschoten. De verbalisant heeft op hen geen bezadigden indruk ge maakt, De agent verklaarde voor den kan tonrechter, dat hij verdachte driemaal heeft verzocht door te loopen. Verdachte ont kende dit. Hij zou het de politie al eerder op dien avond lastig hebben gemaakt. De ambtenaar van het O. M.. mr. Lange- meyer, achtte het ten laste gelegde wettig en overtuigend bewezen en requlreerde f.5 boete. Verdachte's raadsman, zich basee- rende op de verklaringen van de getuigen a décharge, verzocht vrijspraak voor zijn cliënt. De kantonrechter, mr. van Haeften sloot zich aan bij des ambtenaars opvatting. Na zich overtuigd te hebben, dat verd. bij eventueele veroordeeling in hooger beroep zou wenschen te gaan, veroordeelde hij den verdachte tot f. 6 boete. stellen op 3'/: cent per rund, teneinde hierdoor aan de B-leden, welke open lijders moeten opruimen in plaats van f. 10 per rund f. 15 te vergoeden. Na eenige discussie werd dit voorstel aangenomen. De contributie voor de provincie. Bij de behandeling van de begrooting werd de wensch te kennen gegeven, dat de Prov. Staten van Zuid-Holland het voor beeld zullen volgen van die van Noord- Holland, waar de subsidie veel hooger is. Hierbij werd er op gewezen, dat het werk van de vereeniging van zeer groot belang is voor de volksgezondheid. De heer J. Roos zeide dat de Staten een zuinig beleid moeten voeren. Deze t.b.c. bestrijding wordt van groot belang geacht en al kan spr. geen toezegging doen, hij kon toch woorden uiten, die een hoopvol- len klank inhielden. De begrooting werd daarna goedgekeurd. Bij de rondvraag kwam het van de hand doen van de open lijders ter sprake. Mede gedeeld werd, dat een nieuwe regeling hieromtrent tegemoet kon worden gezien. VRAGEN EN ANTWOORDEN. Vraag: Bijgaande appel (Groninger Kroon) vertoont bruine stipjes onder de schil. Wat is daartegen te doen? B. te V. Antwoord: Uw vruchten lijden aan tak vorming onder de schil. Dit ligt niet aan de behandeling van de boomen, want die is wel in orde. Er zijn verschillende vormen van deze takcellen. Ik verwijs u hiervoor naar een boekje, wat over deze kwestie is verschenen van de hand van dr. O. Banga. Hierin worden deze afwijkingen uitvoerig beschreven met mededee- ling van de oorzaken en maatregelen ter be strijding. Het boekje wordt uitgegeven door den Tuinbouw-Voorlichtingdienst en is bij de Rijks- uitgeverij te 's-Gravenhage verkrijgbaar voor 30 ct. Vragen op Tuinbouwgebied aan de Redactie onder motto „Tuinbouw". egegeld te hebben betaald, heeft terecht gestaan een student uit Lelden. De kan tonrechter had hem deswege veroordeeld tot f. 40.boete subs. 30 dagen hechtenis. In hooger beroep heeft de Rechtbank het vonnis bevestigd. De jager op jacht Toen een jager te Noordwijkerhout zich cp verboden terrein bevond, had hij een fazant bij zich. Deze jager, D., zou volgens den jachtopziener als een strooper bekend staan. De Officier had tegen verdachte f. 15boete subs. 5 dagen hechtenis ge- eischt. De Rechtbank heeft f. 5— boete subs. 2 dagen hechtenis opgelegd. De beschadigde jas. Te Leidschendam had een fotograaf uit Stompwijk met zijn motor den wielrijder M. G. Hulscher omver gereden, doordat hij niet voldoende uitweek. De jas van laatst genoemde was hierdoor gehavend, hetgeep f 25.— schade zou beteekenen. De Officier had f. 10.boete subs. 4 dagen hechtenis geëischt. De schade wilde de Officier nog niet toewijzen, omdat hij eerst de jas wil de zien. De Rechtbank heeft conform de zen eisch veroordeeld. Juridische kwestie. Een timmerman uit Leiden, had een overtreding begaan, waarvoor bij schikking een boete van f. 2.was opgelegd. De timmerman had f. 1.— betaald en bij onderzoek bleek dat op de schlkkingskaart geknoeid was, en f. 1.geschreven. De verdachte zei zulks niet te hebben gedaan, maar op de Griffie wist men ook van niets. Deze zaak wordt nog nader uitgezocht. De ambtenaar van het O. M. te Leiden nad de f. 1.nog bij gevorderd, doch de kantonrechter had niet ontvankelijk ver klaard. De Officier van Justitie meende, dat de ambtenaar wèi ontvankelijk moest worden verklaard in zijn eisch. De Rechtbank heeft echter het oordeel van den kantonrechter bevestigd. haagsche rechtbank. Bij het duiken op een zwemmer gesprongen. De Haagsche Rechtbank heeft gisteren een niet alledaagseh ongeval behandeld. In het zwembad ,.De Regentes" te Den Haag waren eenige zwemmers aan het krijgertje spelen, waarbij de 23- jarige B. van de springplank het water in dook. Hij sprong hierbij bovenop een zwemmer, den kapper k. Deze zwemmer raakte hierdoor bewusteloos, en toen hij uit het water werd gehaald, bleek hij een flinke hoofdwond te hebben bekomen, waardoor hij veel bloed "eiloor. De jongeman had een hersen schudding bekomen. Aan B. was nu lichamelijk letsel door schuld ten laste gelegd. De verdachte zei dat hij den zwemmer niet had gezien. De Officier oordeelde dat k. wel een beetje uit de buurt van de springplank had kun nen blijven, maar anderzijds had B. beter up moeten letten, en daarom vorderde de Officier f. 30 boete, subs. 30 dagen hech tenis. HAARLEMSCHE RECHTBANK. Mishandeling. „Van welk merk moet die revolver zijn?" „Dat doet er niet toe. Hij moet alleen voor zes personen zijn!" De Haarlemsche Rechtbank deed uit spraak in de zaak tegen den 31-jarigen los werkman Fr. C. uit Nieuw-Vennep, d!e te- ïecht heeft gestaan wegens mishandeling van den 29-]arigen bloemenkoopman N. P. Holland—Afrika Lijn JAGERSFONTEIN, 21 Kon. Holl. Llovd SALLAND, thuisr.. 26 Oct, n.m. 11 u. van Bahia AMSTELLAND, uit reis, 27 Oct. v.m. 6 u. te Santos EEMLAND 27 Oct. van Rio Janeiro n. Paragagua. Halcyon Lijn ROZENBURG, Antwerpen n. Bordeaux, pass. 27 Oct. Vlissingen STAD VLAARDINGEN, was 26 Oct. 8 u. v. m. op 47 gr. 55 min. N.B. en 47 gr. 43 min. W.L., ge sleept door de sleepboot Thames. Mij. Nederland MARNXX VAN ST. ALDE- GONDE, thuisr., 27 Oct. van Algiers J. Tz. COEN. uitr., 27 Oct. te Southampton. Kon. Ned. Stoomb. Mij. COLOMBIA, uitr., pass. 27 Oct. 7 u. v.m. Flores TRAJANUS, 26 Oct. van Tel Aviv n. Haifa SIMON BO LIVAR. 26 Oct. v. Barbados n. Amst. IRENE, 27 Oct. van R'dam te Lissabon NEREUS, 27 Oct. v. Gothenburg n. Aarhuus COLOMBIA, uitr., pass. 27 Oct. v.m. 7 U, Flores. Mi). Oceaan MELAMPUS, 26 Oct. v. Amst. te Batavia MYRMIDON, 27 Oct. v. Padang Batavia POLYPHEMUS. 27 Oct. van Bre men te Amat. Holland—O. Azië L(jn GAA8TERKERK, thulsr., 28 Oct. van Yokohama. Holland—Australië Lijn AAGTEKERK, thuisr., 27 Oct. te Londen. Rott. Lloyd KERTOSONO. thuisr., 26 Oot, v. Port Soudan KOTA TJANDI thuisr.. pass- 27 Oct. Ouessant, TJIKEMBANG. thuisr., 27 Oct. van Belawan. s. uit dezelfde gemeente. De officier van Justitie had tegen verdachte geëischt een geldboete van f. 10, subs. 6 dagen hechte nis. De Rechtbank uitspraak doende ver oordeelde verdachte overeenkomstig den eisch. Vervolgens deed de Rechtbank uitspraak in de zaak tegen den 29-jarlgen bloemen koopman N. P. 0. uit Nleuw-Vennep, die terecht heeft gestaan wegens poging tot zware mishandeling, subs, mishandeling. verd. zou als bestuurder van een vier wielig motorrijtuig opzettelijk Fr. C. (den Oct. v.m. 9 u. van Durban n. Lorenzo Mar ques. Diverse Stoomvaartberiohten WILLY, 27 Oct van Sundsvall te Hudlksvall BERTA, 27 Oct. v. Holbaek n. Kramfors IJS9EL, 26 Oct. v. R'dam te Susak FRIESLAND. 27 Oct, van Gdvnia n. R'dam WESTLAND. 27 Oct. v. R'dam te Lelth MIDSLAND, 26 Oct. v. Swansea n. Amst. PRINS FREDE- RIK HENDRIK, 27 Oct. v. Chicago te Ant- pen RANDWIJK, Antwerpen n. Phila delphia, pass. 27 Oct. Vlissingen THEANO, 26 Oct. van Belfast n. Powoy THEM16TO. 26 Oct. v. Swansea n. Montreal TARA, W® Janeiro n. Havre, pass, 26 Oct. 6t. Vincent 2-3

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 10