Uit de Rijnstreek LEID5CH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 25 October 1938 KREVMBORG Doodelijk ongeval te Zoetermeer Berichten vorige oplage Binnenland Loop der Bevolking. Gevestigd: J. G. M. Clous van Haarlem J. m Enthoven van Monster B. Hettlnga «eenerus van Leeuwarderadeel S. J. Konijn van Zljpe F. J. van Kronenburg van Rotter dam - c- J- M*yer van Hilversum H. C. Stabeek van Haarlemmermeer J. A. J. crhuttelaar van Zwolle Chr. J. Slisser van Bergen iL» R- A. Verhagen van Velsen J. u p. Weyers van Veenendaal Chr. Th. H. wiUekens van Tilburg Al. Th. M. de Wolf van 'sGravenhage H. Fr. Wijs van Huijt- huizen A. M. J. Hendriks van Veghel P. J. M. Teulings van Hillegersberg J. J. v. Leeu- wen van Zoetermeer L. A. L. Lensink van Hengelo J. A. v. Lieshout van Bergen (L.) p Th. v. Veen van Nootdorp E. A. v. Kaste- ren van Dinther M. M. Goorts van Veghel H. M. Pepers van Deurne A. J. C. M. post van Rijswijk (Z.H.) Cl. M. v, d. Meer j van Noordwijk M. A. Elssens Tekla van Haarlem J. v. d. Wilden van Sassenhelm W. N. Huiberts van Noordwij kerhout H. Rietveld van Leiden M. Rooyakkers van I Noord wij kerhout J. Goense van Driewegen, j vertrokken: W. H. Mulder naar Vugt P. J. 1 paardekooper naar Hillegom C. L. v. d. Lans naar Sassenhelm M. H. Brama naar idem H C. M. Verdegaal naar Hazerswoude J. J. den Boer naar Haarlemmermeer S. D. Stern- veld naar Bergen (L.) W. M. Hilgersom naar Noordwijk J. C. J. van Reijsen naar Nij megen W. L. Geurts naar Medemblik C. J. P. Wortel naar Tilburg C. J. v. Raay naar 'sGravenhage J. Wolfs en gezin naar Dor drecht L. H. Weller naar Rotterdam W. H. Wayers naar Bergen <L.) A. J. M. J. Warning naar Montfoort. (U.) P. v. d. Wan- sem naar 's Gravenhage J. G. Walthaus naar Rotterdam M. Th. J. Vlasman naar Uithoorn G. J. Stoop naar Voorburg J. J. A. Simons naar Oudenbosch J. L. Lucassen naar Amsterdam A. F. Kees naar Ginneken C. P Heemskerk naar Alkemade A. E. Arrlas naar Eindhoven F. I. M. Ackermans raar Breda A. S. H. v. Gent naar Uden (N. Br.) D. Haneveld en gezin naar Leiden M. H. Olijslagers naar Groningen P. C. Borst naar Noord wij kerhout J. P. M. Verster naar Voorschoten A. J. Hoogervorst naar Oegstgeest J. J. M. H. Hohmann naar Hou- them St. Gerlach M. Schipper naar Nedcr- veert F W. Teurlings naar Huythuizen 1 H B. M. Monincx naar Zuilen J. A. de Vries naar Alkmaar P. J. Pijpers naar Venray. Burgerlijke Stand. Geboren: Hillegonda Martina, D. van M. Bax en H. van Kempen Leonardus Adrianus, Z. van A. G. v. d. Lans en A. G. v. d. Lans Maria Margaretha. D. van Th. Heemskerk en J. Ch. v. d. Berg. Gehuwd: Johannes Wolvers 28 j. van Sas- senheim en Margaretha Antonia v. d. Berg 25 jaar. Ondertrouwd: Wilhelmus Josephus Kortekaas 27 J. van Lisse en Jacoba Johanna v. Leeuwen, '3 jaar. - Ingevolge de nieuwe ministerieele re geling komen in onze gemeente vijf kleine grondgebruikers voor steun in aanmerking. - De Fancy-fair, ten bate van de Missie en de Elisabeths vereen iging voor noodlij denden is ook dit jaar een succes geworden. Bedroeg de opbrengst het vorig jaar ruim I.1200, thans is dit bedrag met f.20 over schreden VOORSCHOTEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Alida Veronica, d. van H. J. van Velifn en A. H. W. den Elzen Christiaan Tïfodorus, z. van C. Hoppenbrouwer en S. van de Groep. Gehuwd: J. J. Raadschelders, 29 J. en J. M. Kooljman, 31 j won. te Amsterdam C. G. Onderwater. 33 j. en C. Hooijmans, 42 j. J. J. P Tol. 24 j. en A. J. van der Steen. 31 J. Ondertrouwd: J. Soleveld, 29 j. en J. M. W. Kuhn. 25 j. Overleden: J. W. Livingston. 48 j., echtge- tootee v. P. J. W. Pranger (overl. et Leiden). Loop der Bevolking. Vertrokken: Mej. H. C. Lodewijks, n. Amster dam. Dongestr. 5 K. D. Ie. n. Ned. Indie J. v. Polanen Petel n. Zwitserl. - W. J. Mooij- man, n. Leidschendam, Stompwijkstr. 35 G. J. C. Lamboo, n. Wassenaar. Adrianastr. 9 Mej. M. J. Pille, n. Hekelingen, Gladdijk 72 a - Mej. J. Astiningtljas. n. Ned. Indië Mej. E. Westhoff n. Duitschland Mej. M. Wieditz, D. Duitschland t. Verloop, n. Zeist. Pauw van Wieldrechtlaan 10 Mej. K. Feldhaus. n. Duitschland Mej. M. Feldhaus, n. Duitsch- hnd. Gevestigd: W. Kraak. Valkenburgscheweg 11 -Mej. J. Brinks. Wijngaardenlaan 54 Mej. M. R. Velis. Veurscheweg 3 Mej. J. J. M. Heets, Veurscheweg 3 H. A. J. Kessler, Leid- Kheweg 191 D. A. J. Kessler. Leidscheweg 151 Mej. M. J. Voerman, Rijndijk 40 J. v. Anrooij. Leidscheweg 191 Mevr. M. J. van Egmond—Verhart, Leidscheweg 206 R. G. Kemper. Leidscheweg 191 J. van der Velden, Parkstraat 10 Mevr. A. W, Vergunst— Breukhoven. Leidscheweg 166 E. W. Kuijper en gezin, Donklaan 45. Gevonden: Een padvindersriemeen sleutel; een bos sleutels; een sigaretten- roller; een nummerplaat van auto H 23994; een rijwielbelastingmerk; een da mes-polshorloge. Inlichtingen bij de politie op werkdagen van 9—10 uur. H. M. Lanzke en vrouw naar Naumborg, Saaie E. W. Kuijper naar Voorschoten, Donklaan 45 E. J. Mac Gillavry naar Den Haag, Porkllat Marlot, Offenberglaan 1 A. Pistolnik naar Den Haag. Oostduinlana 51 I. C. BurghouLs naar Den Haag, N. Dillenburg- straat 34 M. J. Knaap naar Curacao C. M. Varkevisser naar Katwijk, Mr. C. Fockstraat 28 G. Withaar naar Meppel. Zuideinde 66 Wed. S. A. Burghart, geb. Mac Gillavry naar Den Haag. Flatgebouw Marlot, Flat 34 A. W. Niemeyer naar Osnabriick, Johannastr. 73 P. C. Veltman naar Leiden, Oude Singel 72a T Wuggenlg naar Oostenrijk N. J. de Jong naar Leiden. Pieterskerkkoorsteeg 32a A. Biller naar Duitschland G. Bruin n. Voor schoten, Donklaan 66 E. Borstel n. Duitsch land L Pauli naar Den Haag. Riouwstr. 107 M. E. F. Hampe naar Den Haag. Joh. van Oldenbarneveltlaan 22 P. G, Adrian naar Bloemendaal, Acacialaan 6 Wed. C. van Haeften geb. Francis naar Den Haag, Mesdag straat 104 I. Haumann naar Erkensschwick, Did. F. J. Goedman naar Den Haag. Stor- lenbekerstraat 133 M. P, Knol naar Vlaar- dingen. Emmastraat 61 J. C. Rijkelijkhulzen naar Den Haag. Heemraadstraat 217 Wed. H. de Muralt geb. Langenkamp, naar Den Haag, v. Alkemadelaan 316 A. Wolf naar Den Haag. Seinpostduin 22 A. T. Laverge naar Leiden, Roodborststraat 37 C. C. v. Duin naar Rot terdam-W., Persijnstraat 11 C. P. J. v. d. Zalm naar Rijswijk. Z.H., Lijsterbeslaan 52 J. D. P. Veen. geb Broekhuizen naar Voor schoten. Schoolstraat 41 J. A. Duivenvoorden naar Oegstgeest. Hooge Morschweg 126 W. J. N. van Ditmar naar Dordrecht. Emmalaan 6 Wed G. Polman, geb. Kamerbeek naar Den Haag. Maystraat 50 M. M. Quist naar Den Haag, De Moucheronstraat 106 M. H. Daut- zenberg naar Heerlen. Bekkerweg 98 M. P. Menalda naar Delft, Oude Delft 121. Burgerlijke Stand. Overleden: Eduard Ludolf van Musscher 62 j., echtgenoot van J. Visser Bartholomeus Snel- derwaard 76 j., echtgenoot van J. Remmerswaal Jelle Terpstra 34 J., echtgenoot van G. El lens Jannetje Tensen 54 j., echtgenoote van A. v. Kooten Paulus de Jong 73 j., echtge noot van E. Coeterier Jacoba Antonia Her mans 66 j., echtgenoote van B. H. J. v. d. Linden. Ondertrouwd: W. G. van Leeuwen en W. E. Straijer G J. de Geus en J. K. van Noord. Getrouwd: C. H. v. d. Ploeg en A. M. van Veen J. D. C. Hubeek en K. van Duiven voorde L. E. W. v. Albada en J. M. Pai'ens. ZOETERWOUDE. Bij de politie alhier werd aangifte ge daan van het feit, dat in een boerderij te GeWerswoude, door middel van insluiping, werd ontvreemd een gouden horloge met bijbehoorende dubbelsnoerige gouden ket ting ter waarde van f. 105.een nikkelen heerenhorloge, twee portemonnaies en een portefeuille. ZEVENHOVEN. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: Gijsbertus van Holland. 24 jaar (won. te Westbroek) en Alida van 't Woud, 24 j. Geboren: Helena Maria, d. van J. J. J. Könst en H. Leliveld. Er zijn thans plannen om de R.K. Kerk aan den Amstel centraal le verwar men. Binnenkort zal een aanvang worden gemaakt met het leggen van een telefoon kabel van een gedeelte der Amstelkade. In wi.1k Amstel is opgericht een land- bouwcuröus met 21 cursisten, onder leiding van den heer L. S. van de Meerendonk. Gistermiddag te ongeveer 3 uur had op den Broekwee te Zoeterweer een droevig ongeval plaats met doodelljken afloop. Toen de ongeveer 30-jarige, ongehuwde telegram besteller de heer J A met zijn rijwiel den weg wilde oversteken, naderde een perso- nenauto bestuurd door de Gr. te Zoeter meer. De chauffeur, het gevaar van een aan rijding ziende remde krachtig doch kon geen botsing voorkomen. Door den voorkant van de auto werd J. A. over den weg geslingerd en bewam zoodanige verwondingen aan zijn hoofd dat hij korten tijd daarna reeds overleed Dr. Steur die spoedig ter plaatse was moest den dood consta'ceren. Per brancard van het Groene Kruis weid het slachtoffer vervoerd. ring te beleggen met afgevaardigden van de verschillende buurtvereenigingen, ten einde het noodige contact te zoeken en daardoor die samenwerking in de toekomst te verkrijgen, welke noodig is om in den vervolge feestelijkheden zoo goed mogelijk te laten slagen. straat O.Z. 17. Maria v. d. Bijl; n. Leimuiden, Oostelnde 277. Simon Horstman eD gez n. Ter Aar D 7. Hendrica J. den Hartog. Vertrokken naar: Leidschendam. Straatweg 10, Theodorus G. van Leeuwen Koudekerk a. d. Rijn, B. 100, Theodora J. Teulnssen Rot terdam, Dirk Danestr. 7 a, Hendrika v. d. Sloot Lelden, Paul Krugerstr. 18. Gijsbert den Hol lander. WAARBORC-KLEEDIIWG alléén bij 1879 (Ingez Med.) WASSENAAR. Loop der Bevolking. Gevestigd: Wed. C. M. Hoogeveen, geb. v. d. Abeele, v. Z. v. Neijeveltstr. 18 K. A. P. en J v. d. Arend. v. Z. v. Nfjeveltstr. 233 E. A. J. Aselman, v. Z. v. NUeveltstr. 233 C. S. van «usekom. Schouwlaan 1 A. van Brakel, jMenburgerweg 36 Th. J. A. Bremer. Mo- «jipleln 8 C. P. T. R. Deichmann, Park Oud J«senaar 1 W. M. Bremer, geb. Frerlchs, «tenplein 8 A. Bruckbauer, Stoeplaan 27 1 fan Dam, Pr. Marielaan 10 Wed. S. J. S. •an Puffelen, geb. Daman en dochter, Schouw- 10 c. E. v. Diermen, Stoeplaan 25 K v. Diermen, Stoeplaan 25 Z. de Graaf, Jtemcamplaan 78 M. H. M. Haagmans, Jertelaan 4 A. L. Hasselman en gezin. Rijks- «raatweg 247 W. H. G. van Hoeff. Wind- hHweg 3a T. P. Hendriks. Weteringlaan 3 r-J. Hoogland en vrouw, v. Z. v. Nfjeveltstraat - H. A. v. d. Kaa. L. v. Koot 7 J. P. J Kamp Waalsdorp A. C. H. C, Knape, ^'ingelaan 7 G. C. M. de Kruijf, Ridderlaan L~~ G. j. c Lamboo. Adrianastraat 9 H. I. J toots. v. Calcarlaan 13 N. A. K. Meer- Rijksstraatweg 795 H. R. Mol. v. Z. v. l^veltstraat 18 g M. M. D. D. W. D. von •^tzenbecher, geb. Von KI it zing. Prinsen weg 59 ïM. A. Pardow. Meijboomlaan 1 T. van Jfnng. geb. Plug. OoStdorperweg 97 G. H. •J-ls, Eikenlaan 3/5 M Schaff. Rijksstraat weg 779 - h. Scheffer. Kasstraat 3 c W. d v. Sint Feijth. Park Oud Wassenaar 1 J- Smit. St. v. 's-Gravesandeweg 41 A gfjny. v. Calcarlaan 48 C. Velthufjsen. Wit man 19 - m. P M. Verhoef f, Rijksstraatweg P. A. Vogels en vrouw. Oostdorperweg 74 H. Walgemoed. St. v. 's-Gravesandeweg 72 P Willems. Gr. Hoefiizerlaan 47 W. H. WZwaan- Langstraat 29 F. K. Zwart. vHi raat 40. '"trokken: M. C. Hendrickx naar Baarle- Luj31'' Schoolstraat 23 J. Kalkman naar C?am Burg. Knappertlaan 255 B P. L. noveen naar Oudenbosch. Pensionnaat St. IWJL Friedrich naar Den Haag. Swee ten. 52 Wed. P D. de Jone. geb. Ke- 15 baar Den Haag, Joh. Maetsuijckerstr. 106 ALPHEN. Filmavond. Uitgaande van het TB C.-fonds Draagt Elkanders Lasten" werd in Concordia een filmavond gehouden tot het geven van meerdere bekendheid aan dezen arbeid. Op duidelijke wijze werd ln het licht gesteld de bestrijding van deze gevreesde ziekte in de sanatoria Sonnevanck en Zonnegloren. De heer A. Groeneveld sprak een propa- gandawoord tot aansluiting aan deze ver- ceniging. De avond werd door den heer Koren gesloten. De opbrengst vtin de lvler gehouden Unie-collecte heeft in de gemeente Alphen opgebracht een bedrag van f. 308.77. Jaarvergadering ,,Het Groene Kruis In het wijkgebouw vond onder leiding van den voorzitter den heer D. Raaphorst, de jaarlijksche algemeenc ledenvergadering van „Het Groene Kruis" plaats Na de ge bruikelijke opening bracht de heer H. v. Kleef, secretaris, zijn notulen uit die on veranderd werden vastgesteld. De voorstel len voor de hoofdvergadering gaven geen aanleiding tot bespreking. Uit het jaarver slak van den secretaris bleek dat geen ver andering in het bestuur heeft plaats gehad. De financiën gaven geen reden tot klagen, terwijl het materiaal kon worden aange vuld. dat dank zij den magazijnmeester den heer Best en mej. v. Erk in uitstekende conditie verkeert Over 1937 werd het materiaal 1485 keer uitgereikt en 577 por ties ijs verstrekt. Ook van het consultatie bureau voor zuigelingen werd een zeer druk gebruik gemaakt. Ingeschreven werden 113 zuigelingen: met die van het vorige jaar hebben 182 kinderen van dit bureau ge bruik gemaakt: 1271 consulten werden ge geven: 171 huisbezoeken zijn afgelegd waar. voor de wijkzusters haar zeer gewaardeerde medewerking verleenden. De secretaris liet echter een jammer klacht hooren over het feit, dat ver schillende personen die het lidmaat schap wel kunnen betalen, bedanken denkende, dat aan hen toch wel mate riaal wordt verstrekt. Het bestuur heeft echter besloten aan hen die het lid maatschap) wel kunnen betalen., geen materiaal meer te verstrekken. De se cretaris sprak echter de hoop uit, dat deze maatregel niet veel zal behoeven te worden toegepast en velen weer als lid tot de afd. zullen toetreden. Uit het financieel verslag bleek, dat de ontvangsten hebben bedragen f. 3008.16, uitgaven f 3047.43, zoodat met een tekort van f. 39.27 moest worden gesloten. Door de financieele commissie waren boeken en be scheiden in orde bevonden, zoodat den pen. ningmeester onder dank voor zijn accuraat beheer décharge werd verleend Na behan deling van den beschrijvingsbrief voor de alg. vergadering te Rotterdam, die geen aanlei ding tot bespreking opleverde, werden tot afgevaardigden voor deze vergadering aan gewezen de heer W. v d. Bijl en zuster C. v. Sandwijck en als plaatsvervangers de heeren K Tolk en W Braber. De begrooting voor 1939 werd vastgesteld op een bedrag van f 3141 aan uitgaven; inkomen f.2875. zoodat het tekort werd geraamd op f. 266. De heer Tolk bracht namens de commis sie tot het nazien van het materiaal verslag uit. Hij bracht dank aan den magazijn meester en mej. van Erk De benoeming van een nieuwe commissie werd aan het bestuur overgelaten Bij de bestuu"cverkiezing werden de aftredende heeren H v. Kleef dr. Nieuwenhuizen en K Tolk herkozen. Bij de rondvraag bracht de voorzitter nog od bijzondere wijze dank aan den bode den heer Stiedinv voor de wijz" waaroD deze zijn werk heeft verricht en waardoor ondanks het bedanken van verschillende leden, het aantal toch op peil is gebleven en thans 1225 bedraagt. Hierna sluiting. Het afscheid van den heer van Dobben de Bruyn. Als burgemeester van Bodegraven. Naar wij vernemen is thans officieel be kend geworden, dat het afscheid van mr. Van Dobben de Bruyn, als burgemeester van Bodegraven, plaats zal vinden op het eind van de Raadsvergadering, welke mor genmiddag te 2 uur te Bodegraven zal plaats vinden en wel met dien verstande, dat na de behandeling der gemeentebe- grooting, de vergadering geschorst zal wor den. waarna zij te half acht heropend wordt, voor een speciale afscheidszittlng. ALKEMADE. Burgerlijke Stand. Geboren: Gijsbertus Jacobus Maria. z. van L. C. van der Geest en van C. E. Tersteeg; Cor nelia Maria, d. van C. van der Knijff en van M. C. van 't Hof; Petrus Johannes, zoon van C. J. van Zeil en van G. C. Borst; Adrianus Cornells Maria z. van H. Ph. van Zoen en van A. M. van Amsterdam; Johannes Hermanus Maria z. van P. J. Klein en van C. J. M. Hogen- boom. Overleden: Ary van der Bil, oud 40 j.; Grietje Los geb. Verzade, oud 71 j.; Petrus Andreas van der Pluljm, oud 32 j.Catharina Heems kerk, wed. van N. Haazebroek; Johannes van Hameren, oud 78 j.; Jan de Jong. oud 61 j. Gehuwd: Jacobus van Benten jm. oud 25 j. en Petronella Cornelia van der Meer jd. oud 23 j. Bij de arbeidsbemiddeling staan thans in geschreven 101 werkzoekenden. Burgerlijke Stand. Geboren: Hendrikus Johannes, z. van Hen- drikus Johannes Witjes en Alida Kleijn; Cor nelia. d. van Simon Dam en Cornelia v. d. Haven; Andries Cornells, z. van Boudewijn van Zwieten en Jannetje Dieuwetje van Tol; Alida Cornelia Gerarda. d. van Nicolaas Bernardus Moerkerk en Alida Maria Cornelia Wortman. Geboren: Adriana Huberta, d. van Wilhelmus Hoogerwerf en Antonia Maria Loogman. Geboren: Hermina, d. van Hendrik Hille- brand en Gerritje Berendina Pannekoek. Geboren: Johannes Nicolaas, z. van Hendricus P. J. van Leeuwen en Maria Louwenberg; Cor nelia Jacomina Boudewyna. d. van Boudewijn van Oosten en Jacoba Kole; Johannes, z. van Frans van Harskamp en Aagje Zwaneveld; Lijntje Elisabeth, d. van Cornells Bogaard en Grietje van Rijn; Johanna Gerarda, d. van Johannes C. Groeweg en Jacoba M. de Koning. Ondertrouwd: Johannes Simmerman, 27 j„ wonende to 's-Graveland en Maria Cornelia Overes. 26 j. Jan Jacobus van Dam. 20 J., wo nende te Bodegraven met Gijsberta Gerarda van Leeuwen. 19 j. Eimert Visser, 24 J. en Cornelia Maria Kwakernaak. 23 j. Gehuwd: Pieter Engel Oudejans, 36 j. en Jo hanna Cornelia van Riel, 23 j., wonende te Uit hoorn Arie Vink, 26 j. en Jacoba Kas. 25 j., wonende te Nieuwkoop Johonnes Laterveer. 26 j. en Elisabeth van der Born Theodorus Petrus Visser, 24 j., wonende te Roterdam en Hendrika Gerarda van der Sloot, 30 j. Gijs bert den Hollander, 26 j. en Anna Dina van den Berg, 25 j.. wonende te Hazerswoude. Overleden: Hendrika van Wieringen, 35 jaar. gehuwd met Cornelis Willem Kom. Loop der Bevolking. Gevestigd: Theodora M. Verheugd. Horten siastraat 3 Christinus van Ommeren. Steek- terweg 62 Benjamin Mijs, Zaalbergstr. 15 Gijsbertus Klok en gezin, Leliestr. 15 Wed. J. MoonenSchrlek, Otweg 10. Gevestigd: Wed. P. de Pater en dochter. Bre- derodestraat 23; Teunis van Leeuwen. Dorpe straat 61; Albertus Geers, Groeneweg 18. Gevestigd: Catharinus v. d. Ley en gez.. Bloemhof straat 8; Hendrik Hoogendoorn. Steekterweg 162; Willem D. J. v. Beijeren, Hooftstraat 123. Gevestigd: Gerard B. Mol, Stationsstraat lr.; Wed. C. Mennen Baureijs. Raadhuisstraat 58; Wulfert Zevenboom en gez.. Pr. Hendrikstraat 3 c; Jannetje Kammeraat, Hooftstraat 116; Hendrika van Klaveren, Hoorn 398; Harmen Moll en echtgen., Wilhelminastraat 60. Vertrokken: n. 's Gravenhage. Kazerne He Reg. Huzaren. Cornelis v. d. Bogert; n. Vlaar- dingen, Waterleidingstraat 1 c. Christoffel De- moet; n. Uelsen (Did.), Haupstraat 59, Gott fried Bremmer; n. Wassenaar, v. Zullen v. Nije- veltstraat 66. Margaretha Verhorst. Vertrokken: n. Haarlem, Staten Bolwerk 10. Aebele G. Postma; n. Utrecht, Vleutenscheweg 335. Lourens Boot: n. 's Gravenhage, Dr. Per- ponchéstraat 7. Jan P. Kemp; n. Ter Aar. D 185. Johannes Kapteijn; n. Utrecht. F. C. Don- derstraat 16. Jan J. den Hertog; n. Bloemen- I daaL Boschlaan 17. Anthonie H. de Wilde; n. Den Helder. Langevliet 10. Hendrik Jan Ver wet). Vertrokken n. Haarlem. Mr. Cornelisstraat 94 rd. Jan H. H. Wiertsema; n. Laren (N.H.), Brink 30, Abraham P. Borgmeijer; n. Den Hel- der. Torenstraat 1. Jacob J. Scheper; n. IJssel- stein. Achtersloot C 4. Paulus H Schroder en ge/.; n Leiden. N. Rijn 37. Bcrdina H. v. d. Sluijs; n Vleuten. Alendorpcrweg D 53. Wed. G. Scherpenzeel en zn.; n. Boskoop, Dorps- BODEGRAVEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Tonny, z. van C. van Dijk en A. van Klaveren: Petronella, d. van W. B Ver hoef en T. Dijkstra. Loop der Bevolking. Gevestigd: C. G. A. v. Beek. Vijver 3. v. Lei den; C. I. Spierenburg, Vijver 3, v. Overschie; Wed. J. v. d. Pol-van Hanswijk, Emmakade 5, v. De Bildt; Cath. Burggraaf. Kerkstraat 67, v. Woubrugge. Vertrokken: J. A. Pellikaan. n. Zwijndrecht. L. v. Nassaustraat 59; K. P. Kooij. n. Harder wijk. Donkerstraat 18: C. A. Twaalfhoven. n. Leusden. Arnhemscheweg 43; C. G. H. v. d. Meulen, n. Vianen, Voorstraat 24; A. v. d. Panne, n. Gorinchem. Arkelstraat 8. BOSKOOP. Burgerlijke Stand. Geboren: Anna Maria, d. van J. van Helden en G. J. van Beek; Cornelia, d. van P J van Es en A. van Tilburg: Hendrik Frederik Jurrie z. van C. W. Broker en A. van der Laan Getrouwd: J. van Vliet. 31 j. en S. J. Alphe- naar. 29 jr.; C. W. van Dijk. 28 j. en C. G Stigter. 25 j.; P. J. Hilgers. 23 j. en N. Gouw, 21 j. Overleden: Pieter Koetsier. 85 jr. Burgerlijke Stand. OndertrouwdJ. de Bruijn en M. Vonk Th A. Houtman en H. Vermeul. 20CJaarOUWd" J- Middelkoop 26 j. en J. Versteeg Overleden: Jan Dolfing 50 jaar. De melkverkooper M. op vrije voeten gesteld. De melkverkooper M., die zich j.l. Don derdag. geholpen door zijn zoon, ernstig legen de politie heeft verzet, toen deze in verband met herhaalde overtredingen der crisisvoorschriften overging tot in beslag name van zijn melkwagen, en die in ver band daarmee in arrest was gesteld. Is, nadat de Officier van Justitie te 's-Gra- venhage kennis had genomen van de stuk ken, voorloopig op vrije voeten gesteld. Geslaagde bazar. De alhier gehouden bazar in „Ons Huis" waarvan de baten bestemd zijn voor het Instituut voor Arbeidersontwikkeling al hier, heeft zich in een groote belangstel ling mogen verheugen. De tentoongestel de voorwerpen, w.o. zeer smaakvol ver- vaardige werkstukjes, hadden aller aan dacht. De toeloop was Zaterdagavond zeer groot. .jBoskoop's Oranjecomité". In de vergadering van Boskoop's Oranje- comité legde de penningmeester rekening en verantwoording af. De tweedaagsche feestelijkheden hebben ditmaal veel uitga ven met zich gebracht. De rekening sloot met een nadeellg saldo van f. 5.25. Voorts zijn nog enkele nota's te wachten, zoodat het tekort vermoedelijk rond f. 35 zal be dragen. Tot bestuurslid werd gekozen de heer J. van Bergen, terwijl de heer D. Nieuwesteeg werd herkozen. Een geanimeerde nabe trachting werd over de feestelijkheden ge houden. Algemeen was men van oordeel, dat Boskoop, ondanks het gedwongen uit stel der feestelijkheden, in verband met de heerschende kinderverlamming, sinds ja ren niet zulk een prettig feest had gevierd. Uiteindelijk ligt een juiste feestviering niet bij de organisatie, welke de feestelijkheden op touw zet. doch bij de burgerij zélf. Deze nu heeft ditmaal geen passieve houding aangenomen, doch met alle kracht actief medegewerkt. Vooral daardoor werd het feest zoo'n succes. Verschillende buurtvereenigingen. welke plotseling werden opgericht, hebben thans eer. blijvend karakter verkregen. Algemeen vond dit in hel Oranje-comité waardee ring. Unaniem was de vergadering van oordeel, dat de noodige samenwerking tus- schen de buurtvereenigingen en het Oran jecomité „onontbeerlijk" is voor het wel slagen van een feest. Aan het bestuur werd derhalve opgedra gen in de maand December een vergade HAZERSWOUDE. Geitenkeuring. De Hazerswoudsche Geitenfokvereeni- ging op het Dorp heeft een Geitenkeuring gehouden op het erf van de heer A. Ver kerk. Voor lammeren werd een eerste prijs toegekend aan A. Verkerk, een 2e aan L. van Tol en een 3e aan A. Verkerk. Voor één-jarige melkgeiten verwierf de eerste prijs W. van Klaveren en de 2e prijs Jac. van Waaij. Voor twee-jarige werd met de le prijs Jac. van Waaij en de 2e prijs W. van Kla veren vereerd. Voor drie-jarige werd de le prijs toege wezen aan Abr. van Luyk, de 2e aan W. i van Klaveren en de 3e aan Abr. van Luyk. De hoofdprijs werd voor de 3e en tevens de laatste maal (de wsiselbeker) uitge reikt aan Abr. van Luyk. Vereeniging Ziekenhuisverpleging. De ver. Ziekenhuisverpleging „Hazers woudeKoudekerk a. d. Rijn" heeft on der leiding van den burgemeester, dc-r, heer A. Warnaar in de secretarie a. d. Rijndijk haar 15e jaarvergadering gehou den Jaarverslagen van secretaris en pen ningmeester werden uitgebracht. Dat van den secretaris sprak van den stand der lfden die vrij stationnair was gebleven, terwijl de rekening van den penning meester als ontvangsten aangaf f. 9628.13 en de uitgaven f 8364.91, zoodat een batig saldo, groot f. 1263.22 aanwezig bleek De commissie die boeken en bescheiden hadden nagezien, adviseerde alles in or de bevonden te hebben en adviseerde to4- goedkeuring. De voorz'tter dankte secre taris en penningmeester voor de versla gen en richtte zich in het bijzonder tot oen penningmeester, den heer Verkleij. die met het oog op zijn hoogen leeftijd voor het laatst, ter vergadering aanwezig, voor zijn functie heeft bedankt. SpT. me moreerde dat de heer Verkleij de vereeni- ging van de oprichting af heeft gediend, cn wel op eon wijze die alle lof verdient. Met den wensch dat de heer Verkleij een langen en rustigen levensavond moge heb ben. besloot spr. zijn toesoraak. Tot bestuursverkiezing overgaande, werd herkozen de heer W. J. Dekker, ter wijl in de vacature als lid der vereeniging was aangewezen door het R.K. Parochiaal Kerkbestuur in den Groenendijk, de lieer C. W. de Jong. Tot bestuurslid ter ver vulling van de vacature Verkley werd ge kozen de heer P. H. Boers. Tot lsten penningmeester werd gekozen de heer W. J. DekkeT D 101. o.w. Doru en tot 2e penningmeester de heer P. H. Boers A 340 Rijndijk. Burgerlijke Stand. Geboren: Clazina Suzanna. d. van C. van Klaveren en G. Boer; Aart Adrianus. z. van H. Laros en J. P. Harkes; Wilhelmus Hendrikus. z. van A. M. v. d. Mey en L. v. d. Haas; Cor nelia Johanna Maria. d. van W. v. d. Ploeg en M. C. Zuydwijk; Gerardus Petrus Maria. z. van Th. Zandvliet en C. M. Gijlswijk; Wilhelmina Margje. d. van W. Tom en W. de Bruin. Ondertrouwd: A. Rijkaart. 29 jaar en M. J. Scheer. 26 jaar. Getrouwd: J. van Vliet. 31 jaar en S. J. Alphenaar. 28 jaar; A. Bax. 34 jaar en A. M. i Schakenbos. 24 jaar. De collecte welke gehouden werd in de Ned. Herv Kerk ten bate van de kas van Christelijke Belangen heeft opgebracht f23.53V:. LEIDERDORP. Burgerlijke Stand. Geboren: Alexander Leopold Benjamin Ro bert. z. van H. de Koning en W. C. Zirkzee. Ondertrouwd: J. van Stigt en A. van Beelen; J. F. Arends en Fr. v. d. Bijl. LEIMUIDEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Leonardus Arnoldus Maria. Z. van J. Hogeboom en A. van der Hoorn Jacoba Cornelia, D. van G. S. Mollers en C. M. Bakker Elisabeth Johanna Geertruida, D. van J. M. Bijlemeer en P. J. Hoogervorst. Overleden: J. C. Blauwhof 3 jaar. Loop der bevolking. Gevestigd: Van Alkemade. J. W. Mollers Van Lisse. M. H. Bosman, Nieuweweg 202. Vertrokken: Naar Haarlemmerliede en c.a., Amsterdamsche Straatw. 32, J. Appelmelk Amsterdam. Van Lennepkade 402. P. Deters en gezin Ter Aar, Langeraar, M. C. van der Pijl Uithoorn. Z. Legmeerpolder. C. A. J. Flik- weert Alphen a/d. Rijn. Hortensiastraat 3, Th. M. Verheugd Alkemade, Oude-Wetering, D. van Staveren en gezin. NIEUWVEEN. Aan de beurt van aftreden zijn de heeren C. de Vries en J. Lek en mej. Gersie. Met bijna alg. st. werden allen herkozen. Na rondvraag volgde sluiting. Onderstaande berichten werden reeds ln een deel van onze vorige oplaag geplaatst. COMMANDANT VAN DE LUCHT VERDEDIGING. Bij Kon. Besluit is met ingang van 1 Nov. a s. benoemd tot commandant van de luchtverdediging, de generaal-majoor P. W. Best, van het wapen der artillerie. (Reeds geplaatst in een deel onzer vorige oplage). 3—2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 7