WINTERKOST! LEID5CH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 25 October 1938 VSSSCHERIJ-BERICHTEN Uit de Omstreken VRAGENRUBRIEK BEL OP2697 WEERBERICHT. 53 19 ROOKWORST, per ons 3 25 SPECIAAL VOOR STOPPENGOED èn P.W. ZEGELS Katwijk a. Zee IJmuiden AGENDA N O V Oproer in San Quentin A Mysterie van de Zwarte Kat VERWACHTE SCHEPEN'. Thuisstoomende voor de Woensdagmarkt ..Witte Zee'' IJm. 167 825 m. diversen. 60 stuks stüve kabeljauw. ..Poolzee" IJm. 77. 345 m. diversen. 200 stuks Üskabeljauw en 50 stüve. halve kabeljauw. ..Petten'" IJm. 49. 500 k. makreel. 100 k. braadschelvisch. 200 k. diversen. ..Alkmaar" IJm. 31. 600 m. makreel. 150 m. diversen .Totaal 750 manden. „Flamingo" IJm. 325, 1500 m. haring. „Antje" RO. 15. 410 m. diversen. ..Dirkje" RO. 53, 680 m. diversen en 35 stuks Btyve kabeljauw. WEER IN DE VAART. De Gezina Catharina. IJm. 50 en de Corrie IJm. 21 gaan morgen weer in de vaart. AALSMEER. VISCHPRIJZEN. IJMÜIDEN. 25 October. Tarbot f. 1.05—0.90 per K.G.; Tong f. 1,06— 0.71 idem: Heilbot f. 1,080.74 idem; Griet f. 33 16 per 50 K.G.; Groote schol f. 2822 idem: Middel schol f. 24—23 idem: Zetschol f. 32— 27.50 idem: Kleinschol f. 21.50—6.60 idem; Bot f. 1611.50 idem: Schar f. 8—1,25 idem: Tong schar f. 3825 idem; Poontjes f. 4.103.40 idem; Kleinmiddel schelv. f. 19—16.50 idem: Kleine schelv. f. 16—5.60 idem; Groote gul f. 15—11 idem; KI. gul f. 10.50—5.10 idem; Wijting f. 7 1.60 idem; Makreel f. 5.604.60 idem; Versche haring f. 6.103,85 idem; Kabeljauw f. 5222 per 125 K.G.; Leng f. 1.13—0.60 per stuk; Kool- visch 7850 ct. per stuk. Besommingen trawlers: IJM. 64 met f. 1790; IJM. 135 met f. 1800; IJM. 85 met f. 2050; IJM. 59 met f. 3540; IJM. 88 met f. 1640; IJM. 103 met f. 1340; KW. 76 met f. 1500; Logger met pekelharing IJM. 266 met f. 2350 gedeeltelüke lading): Logger met versche haring: SCH 84 met f. 1360: Engelsche drifter LT. 207 met f. 1160. KATWIJK a. ZEE. 24 Oct. Aan den afslag 4 partyen haring. Volle 8.80 —8.40; Steurharing 7.70—7.40. VLAARDINGEN. 25 October. Te Scheveningen was 1 logger binnen met 30 last en 150 kisten versche haring. De SCH 15 ving vannacht 100 kantjes op 42 mül W.N.W. van IJmuiden. Mevr. W. D. te S. - By een werkelyk avondfeest behooren dames inderdaad lange handschoenen te dragen. M. K. te L. - De bepalingen betreffende woningbouw met voorschotten uit 's Rijks kas zyn neergelegd in paragraaf 9 van de Woning wet en in den alg. maatregel van bestuur van 11 Jan. 1932. Inlichtingen kunnen ten gemeente huize ingewonnen worden. G. S. te L. - In de sperregeling kruide- niersbedryf worden groepen van artikelen ge noemd. Wanneer artikelen, behoorende tot ten minste vier der genoemde groepen worden ver kocht of gelüktydig in voorraad worden ge houden. wordt aangenomen, dat het kruide- niersbedryf uitgeoefend wordt. 1913 CAHEN'S KOLENHANDEL. Kantoor: Witte Singel 50. (Ingez. Med.) Barometerstand Gistermiddag 2 uur: 769. Hedenmiddag 2 uur: 764. BINNENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste stand 767.9 te Wisby. Laagste stand 735,8 te Janmayen. Verwachting tot morgenavond 7 uur: Zwakke tot matige wind, aanvankelijk nog uit Zuide lijke richtingen. Toenemende bewolking met vorming van uitgebreide mistgebieden. Weinig of geen neerslag. In het Oosten temperatuur om het vriespunt des nachts en zelfde tem- i peratuur overdag. In het Westen zachter des kwartier heeft ter gelegenheid van zijn 20- nachts en overdag iets kouder. 1 11-- -»- De Snijbloemenhandel. Gedurende de afgeloopen week was in den bloemenhandel aan de veilingen al hier nog we'nig van opleving sprake, on danks het feit, dat de herfst weer voor een derde gedeelte tot het verleden be hoort. Het waren over het algemeen bij na uitsluitend de goede kwaliteit rozen in bepaalde variëteiten, welke in verband met den uitvoer, nog een eenigszins bevredigen den prijs konden opbrengen. Voor de al lerbeste werd tot pl.m. 10 ct. per stuk be taald. Voor de Amer'kaansche Anjers was de geldelijke opbrengst vrij onbevredigend. Dracht al eens een enkel koopje van een bepaalde, minder veel voorkomende va riëteit, tot pl.m. 8 ct. op, de massa van de meer gewone sooTten noteerden veelal on bevredigende prijzen. Met de Jap. lelies ging het ook niet best; deze bloemen wer den meer of minder goedkooper: goede kwaliteit werd van 68 ct. per kelk be- iaald. Van grootbloemige chrysanten was bij voortduring flink aanbod. De rayonan ten zijn nu over haar hoogtepunt heen en er komen er allengs minder, doch weer aangevuld met soorten, welke later tol bloei zijn gekomen. Werd nog wel eens voor een enkel partijtje van deze bloemen een meer bevredigende prijs betaald, door- eengenomen gaven ook deze producten een voor den kweeker zeker teleurstellende no teering te zien. De rayonanten in goede kwaliteit werden betaald tot pl.m. 10 en de puiling tot 12 ct., doch veel werd tegen lagere opbrengsten verhandeld. De klein- bloemige chrysanten, waarvan belangrijk aanbod was, hebben zich goeddeels her steld van de schade door storm en regen; er werden weer heel mooie partijen aan gevoerd. Voor de beste werd per bos tot pl.m. 20 ct. betaald, doch gewoonlijk was ue noteering van deze producten tot pl.m. 12 ct. Dahlia's ziet men heel weinig meer; de natuur heeft aan groei en bloei dezer bioemen weer een einde gemaakt. Serin gen werden er al wat meer aangeboden; blijkbaar zijn er reeds eenige kweekers aan het forceeren en spoedig zal wel aan voer van beteekenis kunnen verwacht wor den van dit voor Aalsmeer zoo belangrijke product. De mooiste takken konden als hoogsten prijs 36 ct. per st.uk opbrengen in den loop der week. Van eikenblad, physa- lis, enz., was steeds veel aanbod, dat te gen matige opbrengst verhandeld werd. Aan de veilingen van potbloemen en -planten zijn het nu de bloeiende bego nia's en cyclamen, welke op marktdagen ce masoa van het zeer gevarieerde aanbod vormen Over het algemeen was ook aan deze afdeeling weinig sprake van een op- gewekten handel en althans niet van prij zen, welke voor den kweeker bevredigend konden worden genoemd. Voor de beste begonia's werd tot f. 1.10. voor de cycla men tot pl.m. 90 ct. betaald, doch de mas sa gaf heel "Vat lagere opbrengsten. Gouden jubileum. In de Doopsgezinde Kerk is het feit her dacht. dat 50 jaar geleden door nu wijlen ds. L. L. van Cleeff. toen voorganger der gemeente, het Meisjes-Werkgezelschap werd opgericht. Het kerkkoor zong een toe passelijk welkomstlied De voorganger der gemeente, ds. R. C. de Lange, sprak in ver band met dit. jubileum naar aanleiding van den lsten brief aan Timotheus, hoofdstuk 6 vers 20: „Bewaar het pand u toebe- Irouwd". Spr. dankte de meisjes voor haar "rouw en toewijding, waarmee zij steeds de vereeniging dienden in al die jaren, waarin niet minder dan 7000 kleedingst.uk- ken voor de armsten der gemeente door nijvere handen werden vervaardigd. Spr. spoorde de meisjes aan, onder God's zegen, door te gaan met haar mooien arbeid, tot zegen der gemeente, tot steun van velen. Vervolgens werd gesproken door den heer Jb Alderden Dz„ die constateerde, dat het Meisjes-Werkgezelschap tot veel zegen voor de gemeente Is geweest, waar voor ook de kerkeraad groote waardeering had. In het bijzonder werden door spr. met eere genoemd een tweetal oude getrouwen, n.l. mevr. D. KeessenJooren 'thans pré sidente, die mede tot de oprichtsters be hoorde i en mevr. wed. H, C. Barthel 'vroe ger alhier). Ook deze spr. dankte het ge zelschap voor zijn nuttigen arbeid en wenschte het. God's besten zegen toe. Na afloop van den dienst zong het kerk koor het jubileerende gezelschap een dankl'cd toe. waarna een gezellig samen zijn volgde. Twintigjarig bestaan. De Turnkring Noordhollands Zulder- De echte Geldersche worst per pond Mainzer Zuurkool, 2 pondspot PEULVRUCHTEN. Groene erwten p. p. 97 Bmine boonen Capucijners 19—17 11—13 VOOR DE BOTERHAM Boterhamworst, per ons10 Ohoco-hagelslag, lialfpond 15 Leverpastei, per blikje 17 Pindakaas, pondspot 1913 Huishoud jam, pondspot 25 Appelstroop, pondsblik 22 Appelstroop, 2 pondsblik 35 Zelfrijzend Bakmeel, 2 pak Krenten, per pond 1923 Rozijnen, per pond 1725 KAAS. Volvette Goudsche kaas p. p. 33 Jonge Leidsche kaas 19 Oude Leidsche kaas 35 Zwitsersche kaasjes, per stuk 9 OLIEGOEDEREN ENG. en HOLL. oliehemden Zuidwesters - Salpatters - Ollevellen - Mouwen - Sluiven - Wanten Dtjlaarzen, enz. 1917 HEDEN. Hoogl. Kerkgracht 46: Evangelieprediking 8 uur nam. Morschweg 59: Stadsevangelisatie te 8 u. n.m. PniëlBazaar 7^—10H uur nam. Oegstgeest (Irene)Prop.-avond „De- bora", 7H uur nam. Woensdag. Hoogl. Kerkgracht 34: Bazaar Rem. Geref, Gem. 11—12. 2—5 en 7—9 uur. Nomateg (le Binnenvestgracht 21): Bübel*' lezing M. Heymans. 8 uur nam. Pieterskerkgracht 9: Ledenverg. Z.H. Ver. ..Het Groene Kruis". Afd. Leiden. 8tt uur nam. Pniël: Bazaar 25 en 7H—10uur nam. Stadsgehoorzaal: Büeenkomst Ver. Bellamy, 8.15 uur. DIVERSEN: 's Dinsdags, Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau. 9',*—11 uur voorm. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten 8 u. nam. 's Donderdags: Inst. voor Praeventieve Ge neeskunde (1ste Binnenvestgr.. 22). Inenting tegen diphterie. 3^h uur 's middags precies. 's Vrüdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4—5 Burgerlijke stand. zoodat de vervaardiging hier te4 lande en Geboren: Hendrik z. van M. WeU en L. A. in onze gemeente weer werkverruiming schept. BUITENLANDSCH WEEKOVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Het gebied van hoogen luchtdruk rond de Oostzee nam in beteekenis af. terwijl de kern een weinig Zuidwaarts trok. Over West-Duitsch- land, onze omgeving en Noord-Frankryk kwam bü helder weer lichte vorst voor. terwijl het over Zuid-Duitschland hedenmorgen matig vroor. De IJslandsche depressie bewoog Noord- oostwaarts en vulde sterk op. Vóór de Noor- sche kust veroorzaakte zü echter nog krachti- gen tot stormachtlgen wind. met matigen re gen. Een machtig Oceanisch hoogedruk gebied verplaatst zich naar Ierland. Tusschen deze oceanische hoogedrukking en het continentale hoogedruk gebied ligt over de Britsche eilan- landen een voor van lagen druk. welke over Ierland zwaren tot matigen regen brengt. Deze voor van lagen druk verplaatst zich naar onze omgeving. WEERSOMSTANDIGHEDEN HEDENOCHTEND 8 UUR Parys: Oost. 0 gr. C., fraai. Londen: Windst.. —1 gr., dikke mist. Berlyn: Windstilte. 1 gr. C.. mist. Nice: N.N.O., 14 gr. C., mooi. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 4 gr. C. (39 gr. F) 12 uur 's middags: 6 gr. C. (43 gr. F.). IIOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE Voor Woensdag. Voorm. te 4.01 uur; nam. te 16.21 uur. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Dinsdag van 5.17 uur n.m. tot 6.13 uur vjn. MAANS OP- EN ONDERGANG. 25 Oct.: op 9.03 uur; onder 17,49 uur. jarig bestaan, een herdenkings- en feest avond in „De Oude Veiling" alhier geor ganiseerd. Er was flinke belangstelling. De voorzitter van den Kring, de heer H. D. v. d. Hor. sprak een openingswoord. In het bijzonder heette hij welkom burge meester J. Kastelein; den heer Hop (K. N. G. V. en Kennemer Turnkring)den heer J. A. Eschauzier (eerelid) e. a. Spr. schetste den loop der historie van den Turnkring. Nadat een gedeelte van het feestprogram ma was afgewerkt, recipieerde het bestuur, bij welke gelegenheid door verschillende heeren het woord werd gevoerd. Gespro ken werd door de heeren Brisee (S.S.S.), De Boer (van Bovenkerk); Van Dijk (Odin); burgemeester Kastelein (voor deze gemeen te); Hop (K.N.G.V. en Kennemer Turn kring); Loon („Sendow", Mijdrecht). Bij monde van den heer Brisee werd den Kring, namens de 8 aangesloten vereem- gingen. een vlag aangeboden. Allen boden het bestuur hun hartelijke felicitaties aan en wenschte de Kring het beste voor de toekomst, tot heil der lichamelijke opvoe ding. De vporzitter dankte voor de vrien delijke woorden. Vermeld kan nog worden, dat een mooi feestprogramma werd afge werkt: zang. muziek, balletten, brugtur- nen. enz., waarvan veel genoten ls. Het Koor der Blinden uit Amsterdam heeft een zanguitvoering gegeven in de Ned. Herv. Dorpskerk. Verschillende solisten verleenden hieraan hun mede werking. De directeur van het koor open de op de gebruikelijke wijze, waarna een mooi programma werd afgewerkt. waar- Café, Ondertrouwd: Th. Zandvliet 30 jaar en A. M. Bakker. 25 jaar. Getrouwd: J. v. d. Meer. 23 jaar en J. de Boer. 25 jaar; K. Jongkind. 24 jaar en E. van Limpt. 24 jaar. Overleden: N. C. Spaargaren. 66 jaar. Loop der Bevolking. Gevestigd: P. van der Wel van Nieuwer - Amstel. Noorddammerlaan 88 naar Oosteinder- weg 438. Vertrokken: J. Biesheuvel van Kastanjelaan 4 naar Alkmaar. Westerweg 173; J. Martens van Luwte 27 naar Rotterdam. Gaesbeekstr. 97 b. Ook in onze gemeente worden voorbe reidingen getroffen, om te komen tot een verduisteringsproef tegen gevaar uit de lucht, wanneer eventueel oorlog zou drei gen. Deze proef is men voornemens te hou den in den avond van 1 Nov. a.s. BENTHUIZEN. Alhier werd een verduisteringsproef van den Luchtbeschermingsdienst gehouden De politie was voor dit doel versterkt met manschappen van de Burgerwacht. Deze proef ls uitstekend geslaagd. HAARLEMMERMEER. Benoemd werd de heer W. de Rijk onderwijzer te Leimuiden tot kweekeling met akte aan de Herv. School te Nieuw- Vennep (hoofd de heer W. Pater). Tot Rijksveldwachter bestemd voor de standplaats Aalsmeerderdijk is met ingang van 1 Nov. 1938 benoemd de heer P. Been, thans rijksveldwachter te Haastrecht. De rijksveldwachter woont vanaf dien datum in perceel No. 275 aldaar. HILLEGOM. De melkprijs verhoogd. De prijs van de melk ls hier met een cent verhoogd en van 12 op 13 cent per liter gebracht. Des avonds kwam de grondwerker B. uit de Smitslaan in beschonken toestand thuis en wist daarop niets beter te toen dan de ruiten stuk te slaan en huisraad naar buiten te werken. De politie borg B op in de cel. Toen B. 's morgens met een proces-verbaal rijker weer aan zijn woning arriveerde, vond hij deze ledig, daar zijn vrouw van de gelegenheid had gebruik ge maakt om met het huisraad elders haar tenten op te slaan. De Controle vobr de Steunverleenlng heeft geconstateerd dat een viertal steun trekkers zijn bijverdiensten niet volledig had opgegeven. Het betreft hier perso nen welke zich met hun gezinsleden hebben onledig gehouden met erwtenlezen. KATWIJK. De melkoorlog. Namens het Bestuur der Katwijksche Veehouders en zelfventende Veehouders wordt ons, naar aanleiding van het bericht van gisteren Inzake den melkoorlog mede gedeeld, dat van een onderhoud met den melkhandel niets bekend ls en dat niet alleen de zelfventende boeren, die al sinds eenige maanden hun melk uitventen (voor 8 cent per liter, maar ook de veehouders zich niet kunen aansluiten bij de C.M.C. omdat zij er financieel door benadeeld zou den worden. KATWIJK AAN ZEE. Door de politie ls ln kennelijken staat van dronkenschap naar zijn woning over gebracht A. v, D. uit de Bultenslulsstraat. Door de laatste Zuidwesterstormen zijn de verschillende afritten van den Boulevard naar het strand diep onder het stuivende zand bedolven. Door de gemeen te ls thans begonnen met het afgraven van het zand. De Katwijksche muzlekvereeniging „U.N.I.", directeur de heer P. C. Langmuur heeft gisteravond van 8 tot 9 uur een mu zikale wandeling door het dorp gehouden, die veel belangstellenden op de been bracht. DINSD., WOENSD., DONDERD. PAT O'BRIEN in 1908 Als Ze: De geheimzinnige film: LEIDSCHENDAM. Gelegenheid tot werkverruiming. De N V. Eerste Ned. Kogellager, en Schroe- venfabriek Enkes alhier heeft de licentie verworven voor ons land van S. A. de Ma terial Oleo-Pheumatique te Parijs, voor de vervaardiging van landingsgestellen en hy- r draullsche bedieningsinstallaties op alle _^s genoten. Er was flinke belang- hier te lande te bouwen vliegtuigen, s '""S- Ds. IJ. Alkema heeft den avond Op vliegtuigen van de Marine en van het gesloten. jieger zjjn deze toestellen reeds in gebruik, LISSE. Burgerlijke Stand. Geboren: Wilhelmina Maria Theresia d.^van J. C. Ruigrok en C. P. van Rooüen; Sophia Hendrika Maria d. van L. A. van der Zon en A. J. Nells; Petrus Johannes z. van P. van der Lans en Th. M. Warmerdam; Maria Marga- retha Cornelia d. van S. R. Lemmers en E. van Beek. Ondertrouwd: H. S. Weyers en G. A. van den Berg. Gehuwd: P. Minnée en A. Barnhoorn; Th. Faas en A. Glasbergen. Loop der Bevolking. Gevestigd: M. F. A. Beüsens. Kapelstraat 6; J. de Bruin, Kanaalstraat 30; Mej. M. Faas. Kanaalstraat 30; Mej. J. J. de Wilde, le Poel laan 56; W. Phllippo en gezin. Prinsessestraat 59; Wed. P. Faas en gezin. Grachtweg 61; Mej. C. van Duivenbode. Heereweg 3; J. Sauerbier Couvée, Heereweg 323; Mej. E. P. Chrispün. Gladiolenstraat 14. Vertrokken: Mej. J. M. Ruigrok naar A'dam; Mej. C. C. Ruigrok naar A'dam; Mej. C. E. Faas naar Heemstede; H. van Dijk naar Nederl. Indië; T. H. de Lange, naar A'dam; L. B. Vreeken naar Amsterdam. Wij vernemen, dat pogingen in het werk worden gesteld om te komen tot op richting van een R.K. mandolineclub. BIOSCOPEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam.; „De Olympiade film", tweede deel. Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag 2 uur, Zondag 2, 4% en 8 uur. Trianon-Theater, Breestraat 31: 8 uur nam. Woensdag- en Zaterdagnamiddag 2 uur: „Levensspiegel". zonuag van 27 uur doorl. voorstelling. Lldo-Theater, Steenstraat 39: 8.15 uur nam.: „Vier mannen en een gelofte". Woensdag- en Zaterüagnam. 2,30 uur, Zon dag doorl. voorstelling van 27 uur en 8.15 u. Casino-Theater. Hoogewoerd 49: 8 uur nam.: „Viktor en Viktorla". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur, Woensoag- ec Zaterdagnam. te 2.30 uur. Rex-Theater, Haarl^traax,: lederen werkdag 2 uur nam. en 8 uur nam.: „De goede aarde". Zondags 27 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid", echter van nam. 8 uur tot voorm. 8 uur alleeD voor spoedgevallen. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apo theken te Leiden wordt van Zaterdag 22 t/m Vrüdag 28 October a.s. waargenomen door de apotheek: C. B. Duynstee, N. Rün 18, tel. 523. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek, Wil- helminapark 8, tel. 274. NOORDWIJK. Loop der Bevolking. Gevestigd: J. A. van Unen, Langeveld 29; M. C. W. van Zuülen geb. Kirchhoff en fam., Q. van Uffordstraat 46; G. van Rooüen. Jullanaweg 26; J. A. Meeuwenoord geb. van der Meer, Bomstraat 8. C. Tol, Langeveld 29/16; D. Spaanderman geb. Noppe, Jullanaweg 13; Th. Braam, IJmuiderstraat 26; G. J. Hamer en fam., van Panhuüsstraat- 54; J. A. M. van der Vaart. Langeveld 29; J. J. A. M. Pynacker en fam., Langeveld 29'24; M. H. Trompert, v. Lim burg Stirumstr. 29: H. Smitskamp. Voorstr. 85. Vertrokken: F. K. Kukler naar Leiden. Me relstraat 22; J. C. Teunisse naar Delft. St. Jorisgasthuls; J. Joppe, naar Hengelo (O.). Steümstraat 55; T. van Sprang geb. Plug n. Wassenaar. Oostdorperweg 97; A. van der Poel naar Hillegom, van Tetsstraat 15; J. van dei- Linden naar Ned.-Indië; W. M. van der Voort van der Kleü, naar Den Haag. Stephensonstr 100; J. Last naar Amsterdam, ter Haarstraat 17; Cl. J. Vink naar Leiden, Nieuwe Rijn 16; H. W. A. de Jonge en lam., naar R'dam. Boreel- straat 39c: Q. J. Vink. naar Den Haag. Rüs- wükscheweg 151; B. J. van Rooden geb. Toebak naar Wassenaar. C. de Wittstraat 16. Burgelyke Stand. Geboren: Cornelia Johanna Geertruida Maria d. van J. G. Hoogeveen en M. C. Verkleü; Johanna Maria d. van J. C. Zuidhoek en J. M. van Wouw. Ondertrouwd: J. Dekker en M. W. Bedün. Getrouwd: A. van Sprang en N. Plug: N. P. van Rooden en B. J. Toebak. Overleden: te Leiden. Christina Maria de Groot, 4 Jaar, d. van A. de Groot en A. G. Verweij. OEGSTGEEST. Inbraak. Zondagavond hebben ongewenschte be zoekers zich toegang verschaft ten huizo van de familie V. alhier. Toen na een korte afwezigheid van pl.m. een half uur een der familieleden thuis kwam, bemerkte hij. dat ln de achterkamer het licht brandde, het geen hem verdacht voorkwam. Op zijn verzoek aan de voordeur om te worden binnengelaten kreeg hij echter geen gehoor, waarna hij zich met den sleutel aan de achterzijde van het huls naar bin nen begaf. De bezoekers waren toen verdwenen. Zij hadden van de gelegenheid gebruik ge maakt zich intusschen door de voordeur te verwijderen. Het bleek, dat o.a. het buffet aan een onderzoek was onderworpen. Zeker door dat de dieven werden gestoord hebben zij niets kunnen medenemen. De politie, die direct met het geval in kennis werd gesteld, heeft een uitvoerig onderzoek ingesteld. NOORDWIJKERHOUT. De opbrengst der fancy-fair, ten bate der R.K. armen der St. Josef-parochle, be droeg f. 16.30. De K.J.M.V.-vlag werd gisteren door den Modérator plechtig gewijd Mede was aanwezig kapelaan Hofstede uit Lelden, die een rede hield, over „Christus Koning", in voorbereiding op het „Christus-Koning- feest, dat hier a.s. Zondag met grooten luister gevierd zal worden. De Chr. Gem. Zangvereeniging „Con cordia" hoopt haar 25-jarig bestaan op waardige wijze te vieren. Druk is men reeds bezig aan de voorbereidende werkzaam heden, waaraan vele gehuwde dames reeds een begin maakten. RIJNSBURG. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornells, z. van H. v. d. Vüver en M. de Bruün; Jannetje Petronella. d. van G. v. d. Mey en C. M. J. Clgaar. Ondertrouwd: G. v. d. Vüver, 43 Jaar en C. de Fey, 35 Jaar. Getrouwd: P. Heemskerk J.m. 24 Jaar en W. de Mooy J.d. 26 Jaar. Overleden: W. v. d. Eykel, 68 Jaar, echtgenoot van M. Driebergen. Loop der Bevolking. Gevestigd: Elis. Pauw—van 't Wout, v. Kat- wük; M. Cederhoutde Mooy. van Katwijk; J. JungeriusHaasnoot, van Noordwük; G. Nas- veld van Alkemade: A. den Heyer—Parlevliet van Katwük; J. W. Star van Bennebroek; G. v. d. Kwaak uit Engeland. Vertrokken: Joh. de Vink. naar Leiden, le Binnenvestgracht 6; J. Troost en gezin naar Sommelsdük. Kerkstraat A 66: K. Passchier n. Oegstgeest. Hooge Morschweg 107; G. Glasber gen naar Leiderdorp, Züloordsweg 7; A. C. Bruring naar Leiderdorp. Züloordsweg 7; Jac. de Mooy en gezin naar Katwijk. Molentuinweg 6; G. Hoekstra naar Oegstgeest, Juffermans- straat 36; T. B. v. Egmond naar Leiden. West havenstraat 10; H. Brussel naar Lelden, Oude Singel 8; M. Brinks naar 's Gravenhage, 2eAdel- heidstraat 190: Petr. Kromhout naar Oegst geest, Rünsburgerweg 86. In verband met het vertrek van liet echtpaar Wilbrink naar Leiden, heeft de Kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente tot ouders van het Tehuis voor Ouden van Da gen, uit 40 sollicitanten benoemd het echt paar Jonker te Steenwijk. SASSENHEIM. Da. I. de Bruijne. Ds. I. de Bruijne, predikant bij de Chr. Geref. Gem. alhier, ontving een beroep naar Steenwij k. VOORHOUT. Vergadering R.K. Volksbond. De afd. van den R.K. Volksbond alhier vergaderde in café „Boerhaave". De voor zitter, de heer C. v. d. Burg, opende en memoreerde de geringe opkomst der leden. Vervolgens deelde spr. mede, dat de spre ker. de heer Angenent, verhinderd was. Na eenige mededeelingen volgde een ver slag der vergadering van den Centralen Raad door den heer A. Augustinus, waarna sluiting volgde. 2—2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 6