Buitenland Belangrijke Mededeeling De bezetting van Hankau PIM AL WIN „ZOMERZORG" Fa, van Hooff - LEID5CH DAGBLAD - Eerife Blad Dinsdag 25 October 1938 1 November Chineezen bieden geen weerstand meer De muzikale Buziau met zijn kornuiten PIM ALWIN ZEGT ALLES VARIÉTÉ CONCERT SHOW JAZZ HUMOR MUZIKAAL THEATER ZOO ALS ZIJ DAT ALLEEN KUNNEN EENIG IN NEDERLAND LUCHTVAART CORRESPONDENTIE KINDEKKKRK „NATHANIEL". Kinder- en ouderavond. Gisteravond hield bovengenoemde Kin- derkerk in gebouw ..Nathanaël" haar jaar- lijksche gecombineerden kinder- en ouder avond. De voorzitter opende op de gebrui kelijke wijze dit samenzijn, waarna spr. wees op den noodzakelijken band tusschen ouders en kinderkerk, ook deze avond dient om dit contact hechter en sterker te doen worden. Zich wendend tot de jongens en meisjes die den kring gingen verlaten, wenschte de voorzitter hun toe, dat mocht er een kiem van geloof in hun harten geboren zije, dit zou worden tot een groote en sterke plant, een kracht Gods! Nadrukkelijk hield spr. hun voor. dat een Christen jongen of -meisje oprecht moet zijn, met volle overgave aan Jezus, zoodat de daden getuigenis afleggen Wien men volgt in leven en sterven. Juist daaraan heeft onze tegenwoordige tijd behoefte; mogen allen lichtdragers zijn van het groo te Licht Jezus Christus! Na gemeenschappelijk gezang werd het programma afgewerkt. Begonnen werd met enkele films, waarna in de pauze een tombola werd gehouden en de gelegenheid werd geschonken tot het stellen van vragen omtrent het Kinder- kerk-werk Aan de vertrekkende jongens en meisjes werd tenslotte een herinnering uitgereikt, waarna deze avond met den Avondzang en met dankzegging door den voorzitter werd gesloten. BAZAAR IN DE REMONSTRANTSCHE KERK. Nu de winter nadert en in vele gezinnen de nood der werkloosheid blijft drukken, beijvert ook de Diaconie der Remonstr. Geref. Gemeente zich om hulp te bieden, waar deze noodig is. De behoeften zijn echter vele en om daarin te voorzien U veel geld noodig. De Diaconie heeft het veelbeproefde middel van een bazaar te baat genomen om haar taak zoo onbe krompen mogelijk te kunnen volbrengen en zij ontmoette daarbij al direct groote medewerking. Van alle kanten kwamen groote en kleine gaven binnen, zoodat de beschik bare expositie-ruimte van het kerkgebouw Hooglandsche Kerkgracht 34 ternauwer nood groot genoeg was om alles overzich telijk op te stellen. Dat dit toch is geschied, pleit voor de organisatorische kwaliteiten van de dames, die zich met de inrichting belastten. Men vindt op dezen tweedaagschen bazaar, welke morgen wordt geopend, let terlijk alles, wat op geen goeden bazaar mag ontbreken: snuisterijen, kinderklee- ding, fraaie en nuttige handwerken, pro ducten van huisvlijt, tafelversieringen- levensmiddelen en versnaperingen, teveel om op te noemen. En vanzelfsprekend is er een thee- schenkerij en een groot aantal attracties, waar men tegen een gering geldelijk offer kan medewerken aan de verwezenlijking van het spreekwoord, dat vele kleintjes te zamen een groote maken. In steeds sneller tempo hebben de Ja panners den opmarsch naar Hankau inge zet. waar gisteren het kanongebulder reeds duidelijk hoorbaar was. De gemotoriseerde Japansche voorhoede was toen de stad al tot 7 K.M. genaderd. De Ohineezen hebben de conclusie ge trokken, die in hun systeem past. Een der schepen werd bij Sian Jang, 35 K.M. stroomopwaarts van Hankau, in den grond geboord. De beide andere bij Tsjang Lin Tsji, op de grens van Hoenan en Hoepe. De Franse he priester Jacquinot organi seert te Hankau in allerijl een uitgestrekte veiligheidszone, die zich uitstrekt over de buitenlandsche wijken en een deel van de Chineesche stad. Een prikkeldraad versper- orde in de stad handhaaft. Bij Kanton. Gemeld wordt, dat zich geen enkele Ja pansche soldaat in de stad Kanton bevindt. Officieel is medegedeeld, dat Hankau hoewel een kleine troepen-afdeeling pa- niet verdedigd zal worden. Zekere dis- trouillediensten verricht en de rust en tricten zijn overgedragen aan het I hfdhaaft. aan comité voor de vluchtelingenzönc. Vanochtend werd bevestigd, dat maarschalk Tsjang Kai Sjek en zijn echtgenoote met onbekende bestem ming uit Hankau vertrokken zijn. In de geheele stad worden ontplof fingen gehoord. Niettegenstaande het regenachtige weer De Japansche strijdkrachten zijn rond Kanton geconcentreerd. De Japansche keizer heeft in een bood schap aan leger en vloot uitdrukking ge geven aan zijn innige dankbaarheid over de snelle bezetting van het gebied van Kanton, na een nauwkeurige voorbereiding en een stoutmoedige actie van leger en vloot, die daarbij krachtig hebben samen gewerkt. - Volgens de keizerlijke boodschap levert hebben Japansche vliegtuigen opnieuw de snelle bezetting van het gebied van Hankau en Woe Sjang hevig gebombar deerd. DE !NSLUITING ''Afl 09001 HANKAU ca *Cfrsjr*»r*-v;W- r-.-i w,- M WAVKQAntt» «hOCAJOCAl ORUARSCRRICHTIHB DER mJiRAHHERS Jkr BROOT HRRKAU INSTITUUT VOOR ARBEIDERS ONTWIKKELING. Eerste smalfilmavond in het winterseizoen. Gisteravond werd door de aideeling Leiden van het Instituut voor Arbeiders ontwikkeling de eerste smalfilmavond ln het seizoen 1938—'39 gegeven in de Insti tuutszaal van het Volksgebouw Als hoofdfilm stond op het programma een expeditiefilm. een zwerftocht door Klein-Azië. Arabië en Perzië met veel moeite verfilmd en met tal van zeer bij zondere opnamen. Op deze tochten werd kennis gemaakt met een nog onbekend volk, de Baktyari's, die bij het naderen van het droge seizoen de tijd, waarop juist de ontdekkingsreizigers bij hen kwamen tien grooten trek naar het Oosten beginnen met al hun bezittingen. Honderdduizend voeten gaan, een half millioen hoeven don deren door de oneindige vlakten om te komen voor de Zardeh Kuh, een berg van meer dan twaalf duizend voet hoogte, waarvan de toppen met sneeuw en ijs zijn bedekt. Na moeizame beklimming van bijna niet te bestijgen gedeelten, waarbij ook telkens het vee mee moet. na het over trekken van een woesten bergstroom, die een ruime tol eischt van de levende have, wordt eindelijk het .Beloofde Land" be reikt. „Gras", de titel van deze film is een uitstekend beeld van de moeiten en ont beringen van dit volk. Aan de hoofdfilm gingen nog eenige kleine cultureele filmpjes over Zwitserland vooraf, alsmede enkele reclamefilmpjes van de Lichtfabrieken, die haar apparaat dezen avond welwiliend afgestaan had, waarvoor de voorzitter in zijn sluitingswoord harte- Ben herhaling dus van Kanton, dat grootendeels vernield is. De stad is vrijwel verlaten. Het Chineesche persbureau bericht, dat achtduizend Chineesche vluchtelingen uit Hankau, Woe Tsjang en Han Jang in de Jang Tse zijn verdronken, doordat de Ja panners de passagiersschepen, waarop deze menscher. een toevlucht hadden gezocht, tot zinken hebben gebracht. Kanton door de Japanners een groote bij drage tot de verdere gunstige ontwikkeling van den militairen toestand in China. De Japanners zijin reeds doorgedrongen tot Tsjoengfa, 52 K.M. ten Noorden van Kanton. Chineesche vrijscharen strijden mtusschen voort. Het Chineesche persbureau bericht, dat de Chineesche vrijscharen in de provincie Sjansi er in zijn geslaagd, twee steden aan den spoorweg Ta ToengPoe Tsjau te her overen. n.l, Kau Tsoen en Ta Meng, veertig en vijftig kilometer benoorden de hoofd stad der provincie Taijoean. Uit Taijoean wordt gemeld, dat. hoewel de Japansche troepen de stad een jaar ge leden hebben bezet, zij geen meester zijn buiten de stadsmuren. Rond de stad hou den zich sterke Chineesche benden op, welke telkens weer aanvallen doen. V re dos geruchten. Volgens berichten uit zekere bron, zou. den er te Hongkong vredesonderhandelin gen worden gevoerd tusschen Japansche afgezanten, wier identiteit niet bekend is Naar verluidt zal de Japansche regeering na den val van Hankau een verklaring publiceeren waarin zal worden uiteengezet, dat de grondslagen voor het beëindigen van het Chineesch-Japansche conflict wederkeerig eerbiedigen van de souvereini- teit en territoriale onaantastbaarheid zul len zijn, alsmede garanties om een herha ling van de oorzaken van liet conflict te voorkomen. Verder handhaaft de Japan sche regeering haar standpunt, dat uiteen is gezet in de verklaring van 16 Januari van dit jaar. dat met de Chineesche natio nale regeering niet onderhandeld zal wor den. Huil, America's staatssecretaris zeide dat de houding der Vereenigde Staten wel bekend is; de regeering te Washington zal niet trachten de bemiddellngiskwestie of een aanbod tot bemiddeling ter sprake te brengen, wanneer niet beide til conflict zijnde partijen zich ten gunste daarvan hebben uitgesproken. Het bombardement van de ..Sand piper" een vergissing. Een ooggetuige van het bombardement van de „Sandpiper" heeft tegenover Reuter verklaard, dat zes zware Japansche bom menwerpers in keurige formatie langzaam over het schip vlogen op een hoogte van slechts een paar voet. Elk der machines liet een bom vallen. Alle bommen op één na kwamen ver van het doel neer. De bom, welke de schade aanrichtte, raakte welis waar de Sandpiper niet, doch ontplofte zoo dicht in de nabijheid, dat de scherven in het rond vlogen en ln twee hutten gaten sloegen en een luik versplinterden. De vliegtuigen verwijderden zich daarop. Volgens een Reuterbericht uit Sjanghai gelooven de Japansche autoriteiten, te oor- deeleh naar een gepubliceerde verklaring van de Japansche marine in de Chineesche wateren, dat het bombardement van de Brltsche kanonneerboot te wijten is aan een vergissing. De Japansche autoriteiten, zoo wordt in bedoelde verklaring nog ge zegd, zijn ervan overtuigd, dat geen ma chine van de Japansche luchtmacht opzettelijk een marinevaartuig van een buitenlandsche mogendheid zou bombar deeren. De economische exploitatie van Zuid-China. In economische en fir.ancieele kringen te Tokio houdt men zich thans bezig met de oprichting eener nationale onderneming voor de exploitatie van Zuid-China en wel naar het voorbeeld der reeds in het Noor delijke en centrale gebied van China be staande maatschappijen. De onderneming zou haar hoofdkantoor krijgen te Kanton, dat hiermede de basis zou worden van de vanaf in Ier gelegenheid van het 1ste optreden SPECIALE FEESTAVOND, waarvoor U nu reeds kunt reserveeren. DE DIRECTIE. 1919 (Ingez. Med.) en vertegenwoordigers van Wang Tsjing Japansche economische indringing in Zuid- Wei, die niet persoonlijk aan deze bespre kingen deelneemt. Volgens dezelfde berichten zouden de minister van buitenlandsche zaken. Wang Tsjoeg Hoei en vice-minister Tse No Joeng Poe zich te Hongkong bevinden en deel nemen aan deze besprekingen, waarom trent men de diepste geheimhouding be tracht. Van Chineesche zijde wordt dit echter beslist ontkend. Wat er van zij? Tsjang Kai Sjek zal niet aftreden. China.-Het eerste stadium hiervan zou zijn de aanleg van spoor- en verkeerswegen en de oprichting van centrales voor de leve ring van water en electriciteit, aangezien de Chineezen deze inrichtingen gedeeltelijk vernield hebben. In dezelfde kringen voor ziet men ook een snelle hervatting van den Japansohen handel met Nederlandsch- Indië, de Maleische staten en Siam, aan gezien de val van Kantoen een doodelijken slag be teekent voor de anti-Japansche boy cot-actie in Zuid-China. DE ALGEMEENE TOESTAND. Nog altijd de bewapening. De officieele redevoeringen zijn niet van de lucht. Thans heeft lord Halifax gespro ken, men zie het 4e Blad. Deze rede vindt in Duitschland veel vriendelijker onthaal dan die van sir Samuel Hoare. Ook al be toogt lord Halifax, dat bewapening drin gend noodzakelijk is, toch past hij zich direct aan Muenchen aan, aldus wordt ge constateerd. De Engelsche pers is als altijd verdeeld al naar gelang van haar ziens wijze. Intusschen begint nu ook in Italië boos heid merkbaar te worden over de Engelsche bewapening. Zoo schrijft de Giornale d'Italia: „Wij constateeren slechts het feit dat de democratieën na Muenchen „te wapen" riepen. Niet uit bezorgdheid doen wij die constatatie. Italië vreest den oorlog niet al wenscht het hem ook niet. het vreest ook de bewapening van andere landen niet. Italiëë kan er zich op beroemen, reeds 1906 De enorme overstelpende drukte gedurende onzen Ophefiings-Uitverkoop (waarbij zelfs politiehulp noodig was) hebben ons genoodzaakt voor onze beide zaken een andere sluitingsregehng te treffen, en wel te SLUITEN van 12 tot 2 uur en 'S AVONDS 6 UUR; 'S ZATERDAGS 8 uur. Ons personeel, waarvan in deze dagen zoo enorm veel inspanning gevergd wordt, heeft dan voldoenden rusttijd en wij hebben gelegen heid alles wederom te regelen voor den volgenden verkoopdag. Breestraat 153 - Maarsmanssteeg 19 (Au Bon Marché) (Ingez. Med.) doel eener vruchtbare vredespolitiek beper king en vermindering der bewapening. Wat echter geen volk, dat zijn waardigheid en onafhankelijkheid op prijs stelt, dulden kan, is eenzijdige ontwapening". MH goed gewapend te zijn en de snelle uit- Üjk 'dank "bracht."evenals ~aan~ den"heer van breiding van zijn bewapening, waartoe het der Meer die bereid was geweest het tech- 'n staat is, mag alle groote mogendheden nische gedeelte te verzorgen. tot ernstig nadenken brengen". Het bestuur kan met genoegen op dezen i Het blad wijst dan op de kracht van Ita- cerste goed geslaagden avond terugzien. i lie's luchtwapen, op zijn geweldige duik- bootenvloot, zijn artillerie en „eenige ge- De politie alhier heeft den 34-jarigen heime verbazingwekkende, uiterst moord- L P aangehouden onder verdenking van dadige wapenen", zonder nog te spreken rijwieldiefstal van hen grooten voorraad van gewone wa penen. waarover het beschikt. Overigens kan Italië wijzen op machtig menschen- Beschermt U tegen de gevolgen van materiaal, een schitterende nationale dis- cipline, zijn controle over de Middelland- 7 11 /"-Vs \rtrt VITFFfl 1 ÖÏ1 I sche Ze€ en ziin uitgebreide posities in Jj U V*XII tlUX1 V Vil A "XI Afrika. En daarbij komt dan nog het feit, dat Italië in geval van oorlog niet alléén Bescherming daartegen is alleen zou staan, maar vrienden heeft, die ook in mogelijk als ieder zelf daadwer- staat zijn. hun bewapening op te voeren. Het blad betreurt het, dat de herbewape- kelijk meehelpt. ning <}er democratieën gemotiveerd wordt door wat men noemt het „dictaat van Nadere mhchUngen verstrekt de secre Muenchen". „Dat beteekent", meent het tans van de atd. Leiden der Nea. ver. tolad, „dat men wil volharden in den ouden voor Luchtbescherming, dr. T. roljewnd. geest van Versailles. Veel hoop op een Boerhaavelaan 37, Leiden. DE POSTVLUCHTEN. Vanmorgen is de „Zilverreiger van het vliegveld Tjililitan naar Nederland vertrokken, met medeneming van 316 Kg. post. 5 Ke. oak- der buitenlandsche politiek op de eerste vredesgeboorte van Europa blijft er bij dit alles niet over". Daartegen zegt de Fransche Temps": ,De Duitschers en de Italianen doen on redelijk, als ze zich dermate verbazen over het besluit der democratische landen, om hun bewapening op peil te brengen. Heb ben zij niet de heele wereld tot getuige ge roepen. dat hun successen op het gebied ketpost en 33 Kg. vracht. Voor tusschentrajec- ten zijn 19 passagiers geboekt. J. O te L. - Wij kunnen geen artikelen opnemen tegen een ander blad. Afgezien van de vraag of het hier een blad mag heeten. plaats te danken zijn aan hun militaire macht?" Het is dus volkomen logisch, aldus de ..Temps", dat „Engeland en Frankrijk hun verdedigingsmiddelen in orde brengen, ten einde op voet van gelijkheid voortaan met de totalitaire landen te kunnen debattee- ren Intusschen, vervolgt het blad. „blijft voor Frankvk en Engeland het voornaamste DUITSCHLAND. PONCET'S OPVOLGER. Tegen „criticasters". De Fransdhe regeering heeft het agree ment ontvangen van de Duitsche regeering voor de benoeming van Coulondre tot Fransch ambassadeur te Berlijn. Joseph Grohe, leider van het natlonaal- socialistische district Keulen en Aken, heeft op een congres van leiders een waarschu wing gericht tot de „criticasters, die tijdens de crisis de opvatting verspreidden, dat het Duitsche volk afkeurend tegenover een mo gelijk conflict zou staan". Deze gedachte, aldus zeide hij, komt. voort uit een vaische vergelijking met 1914. Men wist toen niet wat oorlog was, omdat men een lange pe riode van vrede achter den rug had. Thans weet men wat oorlog is. Men is dan ook kalm, maar niet minder vastbera den en op het uiterste voorbereid. Dje koel bloedigheid wordt ook gerechtvaardigd door het grootsche karakter van onze herbewa pening, onze versterkingen en onze onwan kelbare vriendschap met Italië. Men kan thans alle gebeurtenissen met de overtuiging der overwinning tegemoetzien. omdat de krachtsverhou dingen in Europa door de jongste ont wikkeling aanzienlijk in ons voordeel zijn gewijzigd. ZUID-AMERIKA. Opstandige beweging in Peru. Een communiqué van het ministerie van oorloz te Lima meldt, dat een groen com munisten zich in den nacht van Zaterdag on Zondag getracht heeft meester te ma ken van een lokaliteit, waar het derde regi ment eavallerie te San Pedro in de Peru- Vredespolitiek. Oproep van de leiders der Britsche socialistische arbeidersbeweging. Do Engelsche pers publiceert een mani fest van de leiders der Britsche socialisti sche arbeidersbeweging, waarin een prac- tische vredespolitiek wordt aanbevolen, en dat de handteekeningen draagt van een zestiental vooraanstaande figuren o. w. zes leden van het Lagerhuis, o.a Arthur Hen derson en Noel Baker, voorts de voorzit ter en de vroegere voorzitter van het con gres van vakvereenigingen, Herbert Elvin en Allan Findlay. en leiders van vakver eenigingen die millioenen Engelsche arbei ders vertegenwoordigen. Er Is reden om aan te nemen aldus het manifest dat de oproep die onlangs gedaan werd voor een nationale opleving van den geest, die destijds leven gaf aan de socialistische arbeidersbeweging, weer klank heeft gevonden in vele richtingen. Deze weerklank is ook gewekt in het bui tenland. Dit principe, en niet het vooruitzicht op een economische machtspositie vormde vanaf de eerste jaren der arbeidersbewe ging haar krachtigste oproep. Dit prin cipe was het dat triomfeerde in de ont wikkeling van de beweging en dat de ge organiseerde arbeidskrachten samen bracht. in één corooratieve eenheid. Tevens heeft het vele andere arbeidersorganisa' es gebracht tot een organisatie die oorspron kelijk slechts handarbeiders vertegenwoor digde. Bovendien heeft het in het bree- dere vlak der arbeidersbeweging vele geest verwanten aangebracht, die in technischen zin noch hoofd- noch handarbeiders zijn- We zijn er diep van doordrongen, dat van de oude grondgedachte der arbeiders beweging niet alleen het geluk van ieder een in die beweging afhankelijk is. maar ook dat van de geheele menschheid. Wij zijn overtuigd, dat iedereen van goeden wille geen grooter dienst van blijvende be- leekenjs zou kunnen bewijzen aan een ra zeker, werkzaam zijn voor het geluk van de menschheid (hiervoor mag iedereen zijn eigen benoeming kiezen» zich op onweer staanbare wijze tenslotte achter deze po ging zullen scharen. Wat ook de volledige uitlegging van de jongste gebeurtenissen moge zijn.iij toonen ons zeker wel, dat de tijd ge komen is om een poging te onderne men tot het vormen van een wereld- omvattenden vriendenkring, gegrond vest op de wederzijdsche erkenning van de menschelijke en geestelijke waar den van ieder levend individu, onge acht klasse of geloof, partij of natio naliteit. Hieruit zou onvermijdelijk in den loop der tijden datgene voort vloeien, waar we op hopen en naar verlangen: wederzijdsch begrijpen van de volken onderling, sympathie, sa menwerking in gemeenschappelijke vraagstukken, vriendschap, bevrijding uit angst en broederschap; in feite dus de ware moreele herbewapening, die de eenige blijvende beveiliging is tegen oorlog. Maar het zou nutteloos zijn een derge- lijken kruistocht te ondernemen zonder zich vooraf goed rekenschap te geven van de noodzakelijke voorwaarden voor slagen. Zij. die hieraan deelnemen, moeten bereid zijn de leerstellingen van onzelfzuchtigheid en gemeenschapszin, die zij prediken, op ernstige en eerlijke wijze in de practijk te brengen. Onze onmiddellijke en dringende doel stelling moet zijn ernstig te streven naar een goed onderling begrijpen van de vol ken. Indien contact geschapen werd tus schen groepen van menschen in verschil lende landen, dan zij wij er van overtuigd, dat een onderlinge vriendschapsband tot stand gebracht zou kunnen worden, met zich steeds uitbreidende sferen van goed verstaan. Zou er iemand paal en perk durven stel len aan hetgeen er mettertijd zou kunnen groeien uit een wereldverband van men schen, die in persoonlijk contact met el kander blijven, die elkander over en weer vertrouwen en die openhartig tegenover elkander zijn in hun doelstellingen, men schen, die eerlijk hunne inzichten met el kander uitwisselen? Geen algemeen prin cipe verdient dien naam, wanneer het niet in staat is iets van zijn uiteindelijk doel te bewerkstelligen in alle bestaande vormen van menschelijke instellingen. Zou de arbeidersbeweging niet. in aan vulling op hetgeen zij reeds tot stand heeft gebracht, kunnen voorgaan in zulk een po litiek. die van een steeds groeiende zegen rijkheid voor de menschheid moet zijn? De noodzaak van zulk een oproep dringend en de toekomstmogelijkheden zij" onbegrensd. VEREENIGDE STATEN. Het spionnageproces. Het spionnageproces is gisteren voort gezet met het verhoor van Rumrich, die bleef volharden bij het beschuldigen van zijn medeverdachten en in het bijzonder van den vroegeren soldaat Glaeser. Vervol gens kwam hij met een verklaring van eed vroegeren Duitschen leider, volgens welke de fondsen, waaruit de spionnen gehono reerd worden, door de „Winterhilfe" ge leverd worden. Deze verklaring baarde groot opzien in de zaal. EGYPTE. De landsverdediging - Blijde gebeurtenis op komst. De raad van defensie heeft onder voor zitterschap van den minister-president be raadslaagd over de oprichting van een kleine oorlogsvloot, een vliegtuigfabriek, een munitiefabriek en een fabriek voor militaire vrachtauto's. De oprichting hier van zal 3 a 5 jaar duren. De kosten zullen 70 millioen pond sterling bedragen. Koning Faroek heeft bij de opening van de vastenmaand een radiorede gehouden, waarin hij wees op de noodzaak Egypte te versterken om het land met eigen kracht te verdedigen De 17-jarige koningin Farida, die m Januari j.l. gehuwd is met koning Faroek, aansche provincie Pascamayo was onder gebracht. De rebellen werden afgeslagen en delooze beschaving, dan door te trachten lieten twee dooden en een gewonde achter niet slechts nationaal maar ook interna- ic An - nnnv a\ Tin Het communiqué voegt hieraan toe, dat tionaal uitdrukking te geven aan deze 1 w ia aS!?, hliide bevel gegeven ls de aanvallers en de aan- grondgedachte in haar oorspronkelijke») nShaiJ?ïpn be lichters van den overval gevangen te eenvoud. En wij gelooven ook vast, dat die kenSe teA 1 e^niSnscht onweerlegbare krachten in het heelal die, v—nartedSSS De censuur ls afgekondigd. I het moge dan zijn langzaam, maar dan toch aangeweL^om de koni^JfbU tc staan. 2—1

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 2