wèaiï—"ÉLéai Ons Kort Verhaal LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Dinsdag 25 October 1938 P9P Een vrouw in het spel RECHTZAKEN Rook iets goeds Rook ..Gouden Koets' Seriemerk Vanaf ct Het links passeeren van verkeèrèhéuvels. Vrijeprekend vonnis van den kanton rechter in hooger beroep bevestigd. Voor het kantongerecht te Rotterdam heeft terecht gestaan een chauffeur, ter- rake dat hy op 25 Februari op den West zeedijk aldaar met een auto zonder eenige noodzaak ter linkerzijde voorbij een op dien weg gelegen verkeersheuvel heeft gereden, waarop Ls geplaatst een verkeerszuil met aan de voorzijde een groen vierkant en twee groene rechthoeken (onder No 98 aangeduid in bijlage VTfl van de Motor en Rijwielbeschikkingt. De verbalisant verklaarde als getuige ter terechtzitting, dat in verband met de ter plaatse geldende verkeersregels verdachte het rechtergedeelte van dien rechterrijweg had moeten berijden. Die verkeersregels zijn zóódanig, dat wanneer er ter rechter zijde van den verkeersheuvel voldoende ruimte ls. het snelverkeer verplicht is. het recnterweggedeelte te houden. In dit ge val bevond zich ter rechterzijde van dien verkeersheuvel ln het geheel geen verkeer, toen verdachte dezen verkeersheuvel pas seerde. De inspecteur van politie J W. J Moer man. verklaarde als deskundige, dat in ge val ter rechterzijde voldoende luimte is en het verkeer regelmatig rechts kan blijven houden, de verkeersagenten speciale op dracht hebben om te verbalLseerèn. wan neer het snelverkeer links van een ver keersheuvel met groene zuil rijdt. Volgens hezen deskundige is een dergelijke wijze van rijden oneconomisch De waarnemend ambtenaar van het openbaar ministerie, mr. L. H Feitsma. re- i duiréerde legen den niet ter terechtzitting verschenen verdachte een boete van f. 7.50 silbs. 3 dagen hechtenis De kantonrechter, mr. E. Polak, schrif telijk Vonnis wijzende, heeft verdachte vrijgesproken, o.m daarbij overwegende, dat verdachte als bestuurder van een mo torrijtuig, hlet anders gedaan heeft dan een wijze van rijden op den weg volgen, welke hem ten aanzien van den verkeers heuvel geoorloofd was. niet alleen, omdat de aanwezigheid van de verkeerszuil inge volge het tweede lid van art. 3 ter Motor en Rijwielreglement de verplichting van liet eèrste lid van dat artikel ophief, doch ook. omdat de omschrijving van die ver keerszuil in voormelde bijlage hem deze wljzé Van rijden, zonder eenlg voorbehoud of nadere beperktng. uitdrukkelijk toe- Stond dat zulks te meer klemt en de beteekenls van die zuil No 98 nog verhoogd wordt, nu voormelde bijlage onder No. 98 nog een verkeerszuil kent, welke het slechts aan de rechterzijde van een verkeersheuvel mogen voorbijrijden kenbaar maakt en welke zui len No. 98. naar van algemeene bekendheid ls. in aanzienlijke hoeveelheid te Rotter dam voorkomen; dat ln dit licht bezien, de aanwezigheid van een verkeerszuil No. 98 ter plaatse, waar verdachte ter linkerzijde een ver keersheuvel voorbijreed, is een omstandig heid. waardoor het zich „verder" van den kant van den weg verwijderen gerecht vaardigd werd. dat toch uit niets volgt, dat onder die omstandigheden slechts dient te worden verstaan de eventueele aanwezigheid van ander verkeer aan de rechterzijde van den verkeersheuvel, doch stellig ook de van overheidswege zonder eenig voorbehoud of nadere beperking, als geoorloofd betitelde wijze van voorbijrijden van een verkeers heuvel. De rechtbank heeft deze uitspraak, waar tegen de ambtenaar van het openbaar mi nisterie hooger beroep had ingesteld, be vestigd. (N.R.Ct.) HAAGSCHE POLITIERECHTER. Het „korte tikje". Volgens den verdachte, een caféhouder uit Lelden, had hij den autohandelaar B uit die gemeente slechts ..een kort tikje" gegeven maar het resultaat was toch ge weest. dat B bijna zijn oog had moeten verliezen. Nu sprak het postuur van ver dachte een duidelijker taal. dan zijn eigen mededeeling Alleen, hij zelf kon niet begrijpen dat het zoo er» was aangekomen. De officier wist er wèl een verklaring voor want verdachte is driftig. HIJ mag blij zijn. dat het zoo Ls afgeloopen en de officier vorderde er f.35 subs. 35 dagen hechtenis voor. Het vonnis werd f 30 subs. 30 dagen hechtenis. Zwager-bezoek. J. W. G. uil Alphen a d. Rijn had bezoek gehad van zijn zwager. Dat bezoek was be- snsi onprettig verloopen. want de zwager, C. P had nogal ruzie ln huls gemaakt, hetgeen o. m. werd gedemonstreerd, door dat de tarel plotseling uit de keuken in de voorkamer stond. Voorts had P. aangebo den een stapel van vijf borden en een schaal aardappelen op het hoofd van zijn zwager te deponêeten. Die bedreiging was niet uitgevoerd, maar wel had P. zijn zwa ger bij den keel gegrepen, én hem verder Hink geslagen. Ook zijn vrouw had er van langs gehad. Dat alles werd echter door P. ontkend, die zei dat hij over een bepaalde aangele genheid wilde „praten". Toen was hij aan- gevallen, en daaraan waren de buren te pis gekomen, zoodat hij ernstig bedre.gd was. Er was een getuige niet op komen dagen, en daar de Politierechter deze wil de hooren, h eld hij de zaak nog enkele weken aan Politie uitgescholden Een courantenbezorger uit Leiden was in NOOrdWijk onbehoorlijk opgetreden tegen dén agent van politie, dien hij had uitge scholden. Dat was .gebeurd toen hij des nachts op straat lawaai schopte, en de a^eni hem tot kalmte maande Na de be- ieedig'ng had de agent den longeman mee genomen, zooc'-t hij nu terecht stond. Hij gaf net feit toe maar betoogde dat ér een fuifje was gewe-st, en toen had hij itieer gedronl.cn dan voor zijn verstand goed was. D° Officier vorderde f 25 boete subs 25 dagen hechtenis De Poli tierechter vèi deelde hém tot f. 15. tubs. IS dagen hechtenis. Verzet tegen politie. Toen een betonwerker uit Lelden ln Noordwljk op de tram stond, voegJc hij tién agent van politie van Vlanen beleedi- gtnde woorden toe. De agent sprong op de liam, en wilde den man arresteeren. Deze v-'-zette zich evenwel, zoodat hij twee strafbare feiten pleegde Verdachte beken de het feit) hij was onder den invloed van sterken drank toen hij het féit pleegde. De Officier merkte op. dat verdachte wel een blanco strafblad heeft, doch het gepleegde feit Is zeer ernstig. Daarom vroeg spr. f. 30 boete subs. 30 dagen hechtenis, en voorwaardelijk drie maan den gevangenisstraf. De Politierechter ver oordeelde tot f. 15.boete subs. 15 dagen hechtenis en voorwaardelijk drie maanden gevangenisstraf met een proettijd van drie jaar. Wederspannlgheld De agent van politie C. 6chaap uit Noordwijk. was een collega behulpzaam ge weest bij de arrestatie van een jongeman, die beleedigingen had geuit Bij die gelé- genhe'd was een metselaar uit Leiden hem cp den rus gesprongen, als gevolg waar van de agent den arrestant moest hslaten. Ër was een vechtpartij ontstaan, en de agent had van de gummistok gebruik moe ien maken. Terzake wedersoannigheld stond de met selaar terecht. Hij bekende het feit, doch merkte op dat de agent in burger was. en hij dus niet wist dat het een agent wa- üaarentegen zei laatstgenoemde dat hij zich duidelijk als politieman bekend had gemaakt De Offic er merkte op dat de politie by de rechterlijke macht bescherming behoort ie ontvangen, en de handeling van ver dachte zeer ernstig is. Gezien het blanco strafblad, vorderde spr f. 40 boete sitbs. 40 dagen hechtenis, en voorwaardelijk drie maanden gevangenisstraf. De Politierechter veroordeelde tot f. 15- boete subs. 15 dagen hechtenis, en voor waardelijk drie maanden gevangenisstraf met een proeftijd van drie jaar. De verdachte, die bedreigd was. De zoon van den metselaar P had me dewerking verleend aan de onvriendelijke ontvangst, welke zijn oom. W. uit Alphen aan den Rijn, was bereid. Hij had zijn oom te pakken gehad, nadat hij het pad van zijn vader had gevolgd naar de woning van W. Hij zou toen den oom hebben ge slagen. doch dit werd door hem ontkend. Wel was hij aangevallen door het publiek, dat de zijde van W had gekozen. En toen uitende P. dat hij eigenlijk zelf in gevaar kwam De Officier meende dat na de ult- tehzetting van verdachte het geval nog niet voldoende was toegelicht, en hij ver zocht aanhouding om meer getuigen te hoo ren. De Politierechter besloot hiertoe. zet tegen den gemeenteveldwachter H. Th. Collignon. Verd. staat niet ongunstig be kend De officier van Justitie eLschte 14 dagen gevangenisstraf. De politierechter halveerde de straf en veroordeelde verd. tot 1 week gevangenisstraf. Steunfraude. Een 28-jarige bloemistknecht uit Llsse stond terecht, verdacht van oplichting subs, valschheid in geschrifte. Verd. had een steunbon waarop een uitkeering voor f. 0.70 stond vermeld, veranderd in f 10.70 en deze ter uitbetaling aangeboden. Dit was hem gelukt. Door deze geraffineerde han delwijze zooals de politierechter het noem de. werd de gemeente Lisse voor f. 10 be nadeeld. Later is deze fraude ontdekt. De officier van Justitie eischte 14 dagen gévangenisstraf. De politierechter veroordeelde verd tot 2 maanden gevangenisstraf voorwaardelijk met 3 jaar proeftijd en met de bepaling, dat verd. 1 jaar onder toezicht zal staan van het Leger des Heils. HOOGE RAAD. Grijpautomaten geen hazardspel. Een houder van een automatiek in Hen gelo was door de rechtbank te Almelo ver oordeeld. omdat hij aan het publiek de ge legenheid heeft gegeven een kans te wa gen met een z.g. electrlsche hijschkraan- machine. De rechtbank was van oordeel, dat bij dit spel in het algemeen de kans om voorwerpen te bemaentigen van het toeval afhangt. In hooger beroep was het gerechtshof te Arnhem echter een tegenovergestelde mee- nir.g toegedaan en besliste dat zulks in het algemeen niet het geval was. Van dit arrest kwam de procureur-gene raal in cassatie, daarbij aanvoerende, dat het hof aan de woorden „in het algemeen" de beteekenis heeft gegeven van „hoofd zakelijk" in plaats van. zooals naar zijn meening had behooren te geschieden, „ln beginsel". De advocaat-generaal bij den hoogen raad, mr. Holsteijn, kon zich in zijn giste ren genomen conclusie met deze opvatting niet vereenigen en concludeerde, waar de gegeven vrijspraak een zuivere vrijspraak is, tot niet-ontvankelijkverklaring van het cassatieberoep. De hooge raad zal op 21 November ar rest wijzen. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Dronken achter het stuur. Gistermorgen moest voor het Kantongerecht alhier terecht staan J. de V. uit Noordwijk, om dat hU op den RUnsburgerweg alhier een auto bad bestuurd, terwijl hfj zoodanig onder den invloed van alcohol verkeerde, dat hfj niet in slaat geacht kon worden een auto naar be hooren te besturen, HIJ was met zijn auto in een kuil, welke met roode lampen was afgezet, terecht gekomen. De hoofdagent van politie J. I Dragt verklaarde, dat. toen hU ter plaatse kwam. verdachte met zijn auto nog in de kuil zat. Met moeite had hij verdachte uit de auto gehaald; direct was hem gebleken, dat ver dachte onder den invloed van alcohol verkeerde, wat bleek uit zijn onvasten gang en wartaal. Getuige achtte verd. niet in staat een auto naar behooren te besturen en had daarom het contactsleuteltje uit de auto in zijn zak gesto ken. Verdachte verklaarde ln Rotterdam vier glazen bier gedronken te hebben: vooraf had iiij ln 's-Hertogenbosch ook bier gebruikt. Hf] had wel erkend onder den invloed van alcohol ie verkeeren. maar achtte zich wel in staat de auto te besturen. De heer Llgtvoet. loodgieter alhier, verklaar de. dat hij in de kuil werkzaamheden moest verrichten en er net even uit was. toen ver dachte met zijn auto erin reed. Hij diende een civiele vordering van f. 5 in voor loonderving. Het O.M. achtte de overtreding wettig en overtuigend bewezen en eischte acht dagen pr. hechtenis en intrekking van het rijbewijs voor één jaar. De raadsman, mr. De Clercq. erkende, dat zijn cliën een paar glazen bier gebruikt had maar betoogde, dat hl] nog wel in staat was de auto te besturen. Van Rotterdam tot hiet was niets gebeurd en als zijn cliënt niet ln de kuil was gereden, was hij goed in Noordwijk aangekomen Door den schok was hij versuft geraakt. Het intrekken van het rijbewijs voor ten Jaar zou een onherstelbaar verlies voor zt)n cliënt zijn. daar hi) zijn auto geen dag kan missen De kantonrechter wees direct vonnis: hij achtte geen verzachtende omstandigheden aanwezig en veroordeelde verdachte tot acht dagen pr. hechtenis, intrekking van het rijbe wijs voor één Jaar en toewijzing der civiele vor dering 4 f.5.—. Dierenmishandeling. \V A. Bloonslachter aan het Openbaar Slachthuis alhier, moest terecht staan, omdat hij een varken, dat nog teekencn van leven gaf, in een broelkulp met kokend water had geworpen. Het O. M. wees er op, dat verdachte ln Januari voor eenzelfde overtreding gestraft was met f. 20 boete. Het O. M eischte nu f. 50 boete of 25 dagen hechtenis. De raadsman van verdachte, mr. Schaper, achtte geen schuld aanwezig en vroeg vrij spraak De Kantonrechter veroordeelde ver dachte lot f. 30 boete of 10 dagen hechtenis. Onvoorzichtig gereden. J. F., chauffeur uit Leiden, moest terecht staan, omdat hjj met zijn vrachtauto op den Hooge-Rijndijk bij de Wllhelmlnabrug op ern stige wijze de veiligheid van het verkeer in ge vaar had gebracht, doordat hij. komende uit Utrecht, toen hi) links wilde afslaan, niet vol doende op het verkeer gelet had. waardoor hij in botsing Was gekomen met een personen tkl aHÉMBRÉÉMMÉÉl 'P' eerst had moeten overtuigen of de weg vrij Het O. M. wees verdachte er op. dat hij zich auto. welke uit de richting Lelden kwam •hfe er 01 tuigen ol tegenllggi O. M f 20 boete of 14 was, maar aangezien de gertdeh had. eischte het dagen hechtenis. Uitspraak conform er ook te hard HAARLEMSCHE POLITIERECHTER. Wederspannigheid. Terecht moest staan M. de Vr. uit Haar lemmermeer, wegens wederspannigheid. Verd. liet verstek gaan. Hij was op 3 Sept. j.l. te Haarlemmer- liede-Spaarnwoude in de Wilhelminastraat onder den invloed van sterken drank aan getroffen. Tijdens zijn overbrenging naar het arrestantenlokaal, had verd. zien ver- P. H. 3. uit Den Haag, moest terecht staan, omdat hij op 20 Sept. in de Voorstraat te Voor schoten zeer onvoorzichtig met zijn auto hafl gereden, waardoor hij de veiligheid van het verkeer in gevaar had gebracht. Hoewel er voldoende ruimte was. had hij een groente wagen van den heer H. A. van der Mey aldaar, die geheel rechts van den weg stond, aange reden en de kap meegenomen, waarvoor de heer v. d. Mey een civ. vordering van f. 20 indiende. Eisch f. 15 boete of 5 dagen hechtenis en toe wijzing der civ. vordering f. 20. Uitspraak con form Geen voorrang verleend, N. B., chauffeur uit Den Haag. moest terecht staan, omdat hij in den nacht van 9 op 10 Juli met zijn vrachtauto, komende van de Bree-, straat, geen voorrang aan het rechtervêrkcer verleend had, waardoor hij ln botsing was ge komen met een personen-auto, die van het Kort-Rapenburg kwam. Eisch f. 15 boete of 5 dagen hechtenis. Uit- spraak conform. Overtreding Leerplichtwei, T. R„ uit Zoeterwoude. moest terecht staan wegens ernstige overtreding der Leerplichtwet. Het hoofd der openbare schoot verklaarde, dat hier onwil in het spel ls. In het begin van dit Jaar was de leerplichtige knaap naar hem toe gekomen en had gezegd: ..Meester, u wordt bedankt voor het genoten onderwijs" en had afscheid van hem willen nemen. Getuige had hem er toen op gewezen, dat hij nog 2 maan den de school moest bezoeken. De hoofdonder wijzer had echter den Jongen niet meer terug gezien; ook niet na een boodschap aan de ouders. Eisch O. M. f. 15 boete ol 5 dagen hechtenis. Uitspraak conform. Geen voorrang verleend, J. C. S., chauffeur uit Rotterdam, moest terecht staan, omdat hy op 22 Juni met rijn auto op den Heilige-Geestweg te Noordwijk het rechterverkecr geen. voorrang had verleend, waardoor hij in botsing was gekomen met. een autobus. Eisch f. 15 boete of 5 dagen hechtenis. Uitspraak conform. E. G. S.. Uit Den Haag. moe6t voor hetzelfde feit terecht staan. Eisch 1.12 boete of 5 d. h. Uitspraak f. 15 boete of 5 d. h. GEBR. VAN BEST - VALKENSWAARD 1861 (ïngez. Med.) door J. P. BALJÉ. Een week zat ik nu al op het eiland Wight en behalve dien éénen mooien dag, toen ik een tochtje naar Sandown. Shanklin en Ventnor gemaakt had, was het weer me nog niet erg gunstig geeind geweest. Ik zat in mijn hotel te Ryde en keek gemelijk over de natgeregende Esplanada en de eindeloos lange pier. die zich glimmend en troosteloos in het water uitstrekte. Over de Solent hing een grijs regengordijn. De eigenaar van het hotel trad huiverig binnen en schudde zich de regendroppels van zijn jas. „Wel. Mr. Watsh?" informeerde ik iro nisch. „waar blijven nu uw optimistische weerberichten?" Maar zelfs Mr. Walsh was vandaag niet in stemming. Andérs wist hij steeds een glimlach op zijn gezicht te tooveren en zUn meteorologische Inzichten waren steevast bijzonder gunstig. Nu schudde hij triest het hoofd en er kon Zélfs geen lacbje op over schieten. .Bomber meneer!" zei hij down. „Van daag is alles even triest. Ik kom net van een begrafenis". „Ach!" kwam ik, „een familielid?" „Nee. Maar een goeie oude kennis. Mrs. Bride Ik ken haar sinds mijn kinderjaren. De stakker heeft haar zoon niet lang over leefd" HIJ zette zich aan mijn tafeltje, zooals hl) vaak deed bij minder goed weer De kellner bracht hem een whlfky, die hij ln één teug opdronk Dan keek hij me met een Zonder lingen blik aan. „Kende U Jimmy Bridé?" vfocg hij. Verwonderd ohtkende Ik. „Jlmtny Brid" Nee, hoézoo?" Hij gaf niet direct antwoord Na sen poosje zei hij: „Och, Jimmy was nog al. berucht. Hij is vier maanden geleden in de gevangenis gestorven HIJ was zoo'n goeie, aardige jongen. Jarenlang voelde ik voor hem als voor een zoon". Ik gaf geen antwoord. Het klonk Wal eigenaardig: een goeie jongen, die ln de gevangenis gestorven was! En Mr. Walsh scheen dat ook te beseffen. Want met een verontschuldigend glimlachje ging hij ver der: „Natuurlijk, voor U lijkt dat wat vreemd. U kent Jimmy niet. U weet niet. dat hij een flinke jongen was. Een pracht- kerel, meneer! Iemand die het nog ver ge bracht zou hebben bij Scotland Yard. Als maar niet „Scotland Yard?" .Jimmy Bride was één van de beste detec tives. die Scotland Yard bezat, nog geen drie jaar geleden Hij maakte toen zelfs naam in het buitenland. Maar toen.... toen lïWam dte vrouw in het spel En het ls gek meneer, maar vóór dien tijd had Jimmy lak aan alle vrouwen, be halve aan zijn moeder, want daar was hij dol op. Jimmy Bride leefde maar voor twee dingen: zijn werk aan Bcotland Yard en zijn moeder. Een.... een klein beetje ook voor zijn kennissen hier op het eiland. ikzelf was er één van. Jimmy was een zoon van het eiland, meneer, een echte jongen van Wight en we waren trotsch op hem. Hij behaalde mooie successen en hij werkte heel hard. Zijn vacanties bracht hij altijd hier door Totdat het op een kwaden dag ln zijn hoofd opkwam om eens naar Franrijk te gaan. Mr. Walsh liet twee nieuwe whisky's aan rukken en hij dronk nijdig van zijn glas. Donker keek hij me aan. „FrankrijkI" zei hij en er lag een beetje verachting in zijn stem, „Frankrijk, een wuft land". „Och", bracht ik in het midden, „Frank rijk is mooi en er wonen evengoed ernstige, hardwerkende menschen als overal elders". Maar Mr. Walsh schudde het hoofd. „Naar Deauville ging hij. En dat werd zijn onder gang. Daar ontmoette hij die vrouw, die slang". i Mr. Walsh nam peinzend zijn glas whisky op en zette het weer neer, zonder er van gedronken te hebben. „Het fijne ben ik er nooit van te weten gekomen, want Jimmy sprak er met nie mand een woord over, zelfs niet met zijn moeder. Maar uit de kranten vernamen we zoo één en ander. Jimmy, die nooit naar een vrouw keek. moet in haar netten ver strikt zijn geraakt. Zij moet een duivelin geweest zijn! Mooi, elegant, geraffineerd. De rechtbankverslagen spraken er van. dat Jimmy binnen een week tot over de ooren verliefd op haar was. Toen is zijn groote ontgoocheling gekomen. De slag. die den jongen tot een wrak maakte. Zij bleek een internationale misdadigster te zijn, een vrouw, die niets en niemand ontzag, een spionne, een dievegge enmoordenares. Niemand weet, hoe Jhnmy er achter kwam. Misschien heeft ze het hem wel ronduit ge zegd en hem willen winnen voor haar mis dadige doeleinden. Wie zal zeggen, wat zich tusschen hen op die hotelkamer heeft afge speeld op dien zomerschen middag van Juli, nu drie jaar geleden?" Weer nam Mr Walsh zijn glas op en nu goot hij de whisky driftig ln zijn keel. En even driftig zei hi): „Hij schoot haar dood! Dwars door het hart!" „Sjonge", liet ik me ontvallen, „dat was geen ha-lve maatregel". Jimmy hield niet. van halve maatregelen. Jimmy was een eerlijke jongen, die een af schuw had van alles, wat naar misdaad zweemde. Voor de rechtbank weigerde hij iedere verklaring. Het eenige, wat hij zei was: „Zij heeft me belogen. Zij was de grootste misdadigster van deze eeuw. Ik móést haar onschadelijk maken. En dat kon ik alleen door haar meteen te dooden. Tot iets anders zou ik de kracht niet hebben ge had.... misschienhad ik het vijf mi nuten later al niét meer gekund Dat brak Jimmy Bride's carrière. Het bleek, dat Jimmy gelijk had. dat de vrouw inderdaad wel meer dan eenmaal den dood verdiend had. En Jimmy kwam er met een half jaar gevangenisstraf nog genadig af Maar als een wrak kwam hij ln Engeland terug. Twee maanden bleef hij op ons eiland. Ik heb hem in dien tijd zelfs niet zien glimlachen. Voor niemand had hij een groet. Toen verdween hij plotseling." Mr Walsh keek mij plots strak aan. „Herinnert u zich dien geheimzinnigen mis dadiger. die twee Jaar geleden plotseling in Londen opdood? Dat was Jimmy Bride! De jongen moet zijn verstand verloren heb ben, allemaal door die.... die.... vrouw. Anderhalf jaar heeft Jimmy geleefd als misdadiger Jimmy, die iedere oneerlijk heid voordien verfoeide, die nog geen vlieg kwaad kon doen. Anderhalf jaar heeft hij den besten detectives van het Vereen. Ko ninkrijk handen vol werk gegeven, want Jimmy was ook als misdadiger een genie, zooals hij dat als detective was geweest. Toen werd hij gepa/kt.En een paar maanden geleden stierf hij ln de gevange nis: hersenvliesontsteking. Zoudt u niet denken, meneer, dat dat er wel op wijst, dat de goeie jongen de laatste jaren met meer de beschikking had over Zijn normale denk vermogens?" Mogelijk....". opperde ik voorzichtig, ,,'t lijkt me niet onwaarschijnlijk, gezien uw meening over zijn afschuw van alles wat misdadiger was". „Het moet, meneer", zei Mr. Walsh harts tochtelijk. „het kan niet anders. Arme Jimmy! En nu is zijn moeder gestorven. Het arme mensoh was er kapot van". Mr. Walsh keek naar bulten. Grauw hin gen de wolken over de Solent Naargeestig piepte het trammetje over de Pier. dat rei zigers uit Portsmouth naar Esplanada bracht Een eenzame figuur spoedde zich met druipende parapluie over het natte, glimmende plein. „Nee, meneer", zei Mr. Wals gelaten, „ik geloof, dat het morgen wéér zal regenen. Ik heb er vandaag absoluut geen fiducie in (Nadruk verboden). (Auteursrecht voorbehouden). VOOR WOEN9DAG 26 OCTOBER. Hilversum I. 1875 en 415.5 M. - NCRV-Uitzen- dlng 6.307.00 Onderwijsfonds voor de Scheepvaart 8.00 Schriftlezing, meditatie 8.15 Berichten. Gram muziek ('9.309.45 Geluk- wenschen) 10 30 Morgendienst 11.00 Gra- mofoonmuziek 11.15 Ensemble v. d. Horst 12.00 Berichten 12.15 Gram.muziek 12.30 Berichten, hlettia ensemble v. d. Horst en Gram.muziek 1.30 Orgelspel 2 30 Gram. muziek 3.00 Christelijke Lectuur 3.30 Zang en plano <In de pauzen: Gram.muziek en berichten 3.554.00 Pauze) 4 30 Gram. muziek 4.45 Felicitaties 5.00 Kinderuurtje 5.45 Gram.muziek 6.00 Land- en tuinbouw- praatje 6.30 Causerie over luchtbescherming, taalles en causerie over het Binnenaanvarings- reglement 7.00 Berichten 7.15 Causerie ,,De kolonisatie in Argentinië" 7.45 Repor tage. eventueel gram.muziek 8.00 Berichten ANP herhaling S.O.S.-Berichten 8.15 Evan gelisatie-Samenkomst 9.45 Gram.muziek 10.00 Berichten ANP 10.05 Causerie oVef leerbewerklng 10.20 NCRV-Orkest rn.m.v. so list 10.45 Gymnastiekles 11.00 Vervolg con cert 11.30 Gram.muziek, ca. 11.50—12.00 Schriftlezing. Hilversum II, 301.3 M. - VARA-Ultzending. 10.00—10.20 voorin. VPRO. 6.30—7 00 RVU. 7.30 8.00 VPRO, 8.00 VARA-Kalender 8.15 Gram.muziek (Om 8.16 Berichten) 9.30 Cau serie ..Onze Keuken" 10.00 Morgenwijding 10,20 Uitzending voor arbeiders ln de Continu bedrijven 11.40 Causerie „Besteding van den vrijen tijd" 12.00 Gram.muziek 12.15 Be richten 12.17 „Esmeralda" en Gram.muziek 1.00 Gram.muziek 1.151.45 Orgelspel 2.00 Voor de vrouw 3.15 Voor de kinderen 5.30 „Fantasia" 6.00 Orgelspel 6.30 Causerie „Grondslag geplaatst in de rij der geslachten" 7.00 Gelukwenschen 7.05 Koorzang 7 30 Causerie „Nieuwe richtingen ln het onderwijs" 8.00 Herhaling S.O.S.-Berichten 8.03 Be richten ANP en VARA-Varia 8.15 VARA- Orkest, m.m.v solisten 9.00 Declamatie 9.15 Voor schakers 9.17 „En nuOké" 10.30 Berichten ANP. 10.35 C. Steyn's accor deonorkest (Opn.) 11.00 De Ramblers 11.30—12.00 Gram.muziek. Droitwich. 1500 M. 11.25—11.60 Vioolvoor- dracht 12.10 Gram.muziek 12.35 Harold Sandler en zijn Weensch Octet 1.05 Het Entente-strijkkwartet en soliste 2.00—2.20 De clamatie 3.10 Gram.muziek 3.30 Sport- reportage 3.45 Zang 4.20—5.10 Vesper 5.20 Populair concert 5.50 Marius B. Winter en zijn dansorkest 6.20 Tijdsein, berichten G.40 Hét Pougnet-Pini-Morrlson-trio 7,20 Orgelspel 8.05 Radiojournaal 8.35 BBC- Symphonie-orkest en solist 9.25 Berichten 9.45 Vervolg concert 10.30 Radiontooneel 11.00 Het New Georgian trio 11.35 Joe Kayê en zijn orkest 11.6012.20 Jazzmuziek (Or.- platen). Radio Paris. 1G48 M. 8.10, 9.00, 10.35 en 11.20 Gram.muziek 12.35 Militair orkest 4.20 Gram.muziek 4.35 Zang 6.20 Loca- telli's orkest 6.20 Gram.muziek 8.50 dito 9.20 Variété-programma 10.5011.05 Gram. muziek. Keulen, 466 M 5.50 Het Omroep-Amuse- mentsorkest 7.50 Gram.muziek 11.20 Rljks- po8torkest 12.35 Kurt Rehfeld's orkest. Stutt- garter Volksmuziek, en solisten 1.30 Populair concert 2.50 Gram.muziek 3.20 Omroep orkest on solisten G.35 Mandoline-orkeSt 7.30 Gram,muziek 3.20 Radiotooneel 0.33 Gram.muziek 9.60 Oude muziek 10.20— 11.70 Omroeo-Amusementsorkest.. BruMel. 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Orê* mofoonmuz. 12.50 en 1.30 Omroepkleinork. 1.502.20 Gram.muziek 5.20 Het Paaquicr- trio 8.50 en 7.20 Omroepsalonorkcst. en so liste 8.20 Gram.muziek 8.50 Het Conser vatorium-orkest van Ostende, m.m.v. soliste 10.3011.20 omroepdansorkest, 484 M.12.20 Gram.muziek 12.50 en 130 Omroeporkest 1.502.20 en 5.20 Gram.muziek 5.50. 6.35 en 7.05 Omroenorkest 7 35 en 2 20 Gram.muziek 8.35 ..Vo1pone", opera 10.15 en 10.30—11 20 m.muziek. Deutse1i!nnd*ender. 1571 M. 7.30 Selectie onera „De barM«r van Seville" fOnn.) 720 Berichten 9.50 Enr-^ble voor oude muziek 10.05 periehtêft 10.^0—11.20 Omrocp-Attiu- sementsorkeSt. OEM. RAWO-THRTPrwrvzFBFnnrjF EN R.O.V. RADIO-CENTRALE. Voor Woensdag 26 October. Ie rrogramma: lederen dag van 8—24 uur A.V.R.O., V.A.R.A. enz. 2c Programma.' Iederén dag van 8—24 uur K.R.O., N.C.R.V. enz. 3de Programma: 8.00 Keulen 9.20 diverse» 10.35 Parijs Radio 12.05 diversen 12.20 Brussel VI. - 14.20 Radio PTT. Nord of div. 15.05 Deutsclil.s. of div. 15.20 Keulen 16®3 London Rck 17.2o p«rUs Radio 18 35 Keu len 20.20 Brussel Fr, 20.35 London Rc?- 22.30 Biussel VI. 22.30 Weenen 23.-0 R. Danmark of div. 4de Programma: 8.00 Brussel VI 9.20 Gra- mofoonmuz. G.R.D, of div, 10.35 London R6£' 12.35 Droitwich 13.05 London Reg, 15.30 Droitwich 20.05 London Reg. 20.35 Droit wich. Wegingen voorbehouden. 2-3

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 10