ns rs FM [EIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 24 October 1938 Waar de politie-radio goed voor is! RECHTZAKEN Uit de Rijnstreek LISSE. „De naderende Anti-Christ". Over bovenstaand onderwerp hield ds. W. Ramaker van Kampen een rede voor de Chr. Geref. J.V. Het gaat, aldus ds. Ramaker, om de toe komst van den Zoon des Menschen. Toch eal vóór de komst van den Zoon des Men schen de zoon des verderfs op aarde komen en zullen zware tijden aanbreken. Er is over den Anti-Christ veel geschreven, doch meer gefantaseerd dan in een Schriftuurlijk licht 'icht gesteld. De Kerk is bij den Anti-Christ geïnteresseerd, niet om hèmzelf, maar om Chnstus en Zijn toekomst. Wij mogen alleen over hem spreken aan de hand van Gods tvoord. Niet alleen In het Nieuwe, doch ook n het Oude Testament wordt over den Anti-Christ gesproken, door den Profeet Je- saja, Ezechiél, Daniël e.a. Opmerkelijk is, dat Christus over den Anti-Christ zoo goed als met geen woord gesproken heeft. Hij in Zijn heerlijkheid heeft den Anti-Christ ge negeerd in zijn vreeselijkheid. In de brieven van Paulus en Johannes wordt met duidelijke woorden over den Anti-Chrlst gesproken. De Apostel Johan nes noemt hem zelfs met name en teekent den zoon des verderfs in het boek der Openbaringen zeer duidelijk in zijn woeden tegen de Kerk. Wij hebben den Anti-Christ te verwachten als een persoonlijkheid ln den laatsten tijd. De strijd zal gaan tegen de Kerk en bet Woord. De anti-christelijke geest is reeds duidelijk merkbaar. Zien wij slechts naar Rusland, waar reeds 3'/; mil- lioen menschen het leven hebben gelaten voor hun godsdienst. Hoe meer het einde der dagen nadert, des te vreesdijker wordt de strijd tegen de Kerk, Ten slotte wees spr. er op, dat de Anti- Christ zal komen wanneer de groote afval zal plaats hebben. Spr. eindigde met een woord van ernstig vermaan om te letten op de teekenen der tijden en de toevlucht te nemen tot Christus en Zijn Kruis. Ned. Herv. Gemeente. De kerkeraad der Ned. Herv. Gem. alhier heeft benoemd tot hulpprediker de heer J C. H. Jörg, theol. cand. te Haskerdljken (Fr.). Gevonden. Twee rijwielplaatjes, ijzeren beugel, lede ren dameshandschoen, benzinedop. Inlich tingen bij de politie. Jaarvergadering Damvereeniging „Ontwikkeling". De damvereeniging „Ontwikkeling" hield haar jaarvergadering onder leiding van den heer J. v. d. Poel, 2en voorzitter. De jaarverslagen werden uitgebracht. Tot bestuursleden werden gekozen de hee- ren Joh. Elfering, J. v. d. Poel, A. v. Dijk. N. Dekker en A. Leuven. Vermoedelijk zal dit jaar een wedstrijd worden georgani seerd om het persoonlijk kampioenschap van Lisse. R.K. Vrouwenbond. De R.K. Vrouwenbond vergaderde onder leiding van de presidente mevr. Vreeburg. De geestelijk-adviseur, pastoor G. van Zuy- len sprak na zijn langdurige ziekte voor het eerst op deze vergadering Vervolgens werd door den heer W. N. Schalkwijk van Haarlem een causerie gehouden over .Toezie in het kinderleven". Een zeer leer zaam onderwerp, waarnaar met, stille aan dacht werd geluisterd. Na de pauze werd het handpoppenspel .De Tooverviool" opgevoerd. Heit was een leerzame en gezellige avond. Door de Ver. „Zonnegloren" zal as. woensdag een bloempjesdag worden ge houden. NOORDWIJKERHOUT. PLECHTIGE KLOK-INWIJDING. Door den bisschop van Haarlem. Gistermiddag had in de St. Victorkerk een groote plechtigheid plaats. Daar arriveerde om half vier monseig neur Huibers, bisschop van Haarlem. Langs de beide zijden der Kerklaan wa ren de schoolkinderen opgesteld, die een welkomstlied zongen. De kerk was fraai versierd en onder het pontificaal Lof werd door den bisschop, de nieuw gegoten klok voor den nieuwen kerktoren plechtig gewijd. Hedenmorgen is de gewijde klok in den «ren aangebracht en voor de tweede maal kwam de bisschop vanmiddag een bezoek brengen aan de Victorkerk. De nieuwe klok luidde voor de eerste rnaal om den bisschop plechtig in te halen, dto dan het H. Vormsel toediende aan ruim 300 kinderen uit beide parochies. Naast de Victorkerk is niet alleen een weuwe toren gebouwd met nieuwgegoten klok, er verrees ook een nieuwe kosters woning. Alles kwam tot stand op initiatief van pastoor Westerwoudt, alhier. Brutale inbraak. Bij de bakkersfirma wed. Hoogenstraten- d. Klugt aam den 's Gravendamschen- heeft Zaterdagnacht een brutale in- traak plaats gehad. Het erf achter het huis wordt afgeslo ten door een breede sloot. Hierover hebben ongenoode gasten een plank gelegd. Zij kwamen zoo op het erfschoven daar in de slaapkamer aan de achterzijde van het nuts het raam open en kwamen op deze wijze binnen in de kamer, waar de wed. boogenstraten rustig sliep. Na daar alles F Hebben afgezocht, gingen zij binnen door naar den winkel, waar de toonbank- iade werd meegenomen en verder alles wat van hun gading was, o.a. bussen cacao en snoeperijen. 0°k namen zij mee een goed gevuld mls- ll40 Aan geld werd alleen ontvreemd Oe bakker en zijn vrouw sliepen boven tJ nobben evenmin als de moeder eenig' gerucht vernomen. De inbraak moet in den J™?vnacht hebben plaats gehad, daar er Heel vroeg met bakken begonnen worctt;. eph? f lediSe missiebusje werd in elkaar .°P het erf teruggevonden en de °e winkellade lag aan den slootkant. OEGSTGEEST. Aanrijding'. itwaJSf?1?»®0 omstreeks kwart voor 6e ni op den nieuwen Rijksweg nabij e Wltte Palen een autobotsing plaats. Twee verdachten achter slot en grendel. Zaterdag belde de landbouwer V. T. te Abbenes de politie te Nieuw-Vennep op, dat zich twee onbekenden op zijn erf op hielden en hij verzocht assistentie. De agent van politie S. begaf zich on middellijk naar de boerderij en vond de onbekende personen als ook twee heeren rijwielen. Zij bleken buitenlanders te zijn en vermoedende, dat zij de rijwielen ont vreemd hadden, werden beiden meegevoerd naar de woning van S., waaraan een poli- tielokaal gevestigd is. Ten einde de mannen te ondervragen, van waar zij kwamen en op welke wijze zij aan de rijwielen kwamen, plaatste de agent voorloopig een in de keuken en verhoorde den ander in het kantoor. Van deze gele genheid maakte de persoon in de keuken gebruik, via den gang naar buiten te vluchten. De verhoorde bleek een Tsjech te zijn, die verklaarde uit Dultschland uitgewezen en naar Holland gekomen te zijn. De Tsjech werd door de politie uit Hoofd dorp naar het politiebureau overgebracht. De agent S. trok er op uit en vond den ontvluchte achter een gebouwtje in het woonwagenkamp te Nieuw-Vennep en ar resteerde hem, daar nu wel bleek, gezien zijn vlucht, dat hij het rijwiel ontvreemd had. Deze man bleek een Roemeen te zijn. Ook hij werd naar Hoofdorp overgebracht. Beiden verklaarden daar in Dultschland werkzaam te zijn geweest en als vreemde ling te zijn uitgewezen. Zii waren via Aken de grens gepasseerd en hadden van daar tot Haarlemmermeer den afstand afgelegd deels te voet, deels per vrachtauto en ten slotte per rijwiel. De politie meende goed te doen per po- litle-radio naar de herkomst van de rij wielen te Informeeren. Nauwelilks was een bericht door de po litie te Hilversum uitgezonden of de politie te Hoofddorp werd opgebeld door de politie elders, zoomede door particulieren, dat soortgelijke karretjes waren ontvreemd. De politie uit Zoetermeer had in den na middag bezoek gehad van ongewenschte gasten, die daar een rijwiel hadden weg genomen, waarvan het signalement over eenkwam met een der rijwielen der vreemdelingen. Per auto verscheen de politie van deze gemeente in gezelschap van den benadeel de, die een der rijwielen als zijn eigendom herkende, terwijl de politie van Zeven hulzen Zondag te Hoofddorp verscheen met den eigenaar van het andere in beslag genomen rijwiel. Daar te Haarlemmermeer geen diefstal len hadden plaats gehad, zijn beide vreem delingen ter beschikking gesteld van de politie te Zoetermeer. De politie te Hoofddorp Is van meening. dat een behoorlijke vangst is gedaan. De vreemdelingen werden nog in het bezit bevonden van een masker. Beiden zullen zich binnen niet te langen tijd hebben te verantwoorden voor de justitie en wanneer hun lot beslist is. zul len deze ongewenschte gasten zeer zeker over de grenzen worden gezet. Een auto, komende uit de richting Den Haag, bestuurd door A. T. R. uit Den Haag, wilde zich begeven naar de richting Rijns burg en reed daartoe langzaam de llnker- weghelft op Een achter hem komende auto gaf deze daartoe gelegenheid doch plotseling werden beide auto's door een derde auto, bestuurd door M. P. K. uit Hil- ligersberg, die met groote snelheid naderde, van achteren gegrepen. Hoewel de botsing hevig was, kwamen alle inzittenden er zonder ernstig letsel af. De auto's werden hevig beschadigd. De politie heeft proces verbaal opgemaakt. Toezegging van beroep. Onze plaatsgenoot, de heer J. Streefland cand. en hulpprediker bij de Ned. Herv. Gem. alhier, ontving toezegging van be roep naar de Ned. Herv. Gem. van Lich tenvoorde. Ds. E. Jansen Schoonhoven, Ned. Herv. predikant te Lichtenvoorde zal 13 Nov. a.s. afscheid nemen van zijn gemeente en 20 Nov, a.s. zijn intrede doen te Varsseveld. na bevestigd te zijn door ds. P. J. Jansen Schoonhoven alhier. Onze plaatsgenoote mej. W. Quak is benoemd tot onderwijzeres aan de Ohr. Meisjesschool te "s-Gravenhage. SASSENHEIM. Voorstel tot wijziging van het Alg. Polderreglement. In het Alg. Polderreglement voor de Prov. Zuid-Holland komt de bepaling voor dat wegen en voetpaden vrijdom van pol- derlasten hebben. Door den aanleg van den nieuwen Rijks weg zijn de polders, die door dezen weg doorkruist worden een gedeelte van hun inkomsten kwijt. De besturen dezer polders hebben in een adres aan Ged. Staten hierop gewezen en verzocht maatregelen te nemen, dat deze inkomsten hun niet ontgaan. Van Ged. Staten is hierop bericht ont vangen, dat zij aan Prov. Staten zullen voorstellen het Alg. Polderreglement te wijzigen in dier voege, dat vrijdom van polderlasten slechts verleend wordt voor die perceelen of perceelsgedeelten, waar aan dit reeds op 1 Jan. 1937 verbonden was. Paard van wissen dood gered. Nabij de ln aanbouw zijnde brug over de Sassenheimsche sloot geraakte een paard ln een poldersloot. Het dier zakte zoo in den modder weg. dat het niet met eigen kracht op het droge kon komen. De arbeiders, die aan de brug werkzaam zijn, snelden toe en het mocht, aan deze 15 mannen na een uur hard werken geluk ken het paard van een wissen dood te redden. De twee vluchtheuvels bij de Molen straat van de tramhalte N.Z.H.T.M. zijn afgebroken en binnen enkele dagen zal een nieuwe moderne vluchtheuvel worden aan gelegd tusschen de twee tramsporen ln. Het automobielverkeer zal dit ten goede komen en in de toekomst zullen nu wel minder auto's met de palen van den vluchtheuvel in aanraking komen. Geregeld werden, gelijk bekend, de pa len bij de oude vluchtheuvels door auto's omvergereden. De opbrengst van den oliebollendag ten bate van „Bethesda" gehouden heeft f. 155 opgebracht. De Christelijke Zangvereeniging „De Lofstem" zal in de Kerstweek een Kerst oratorium uitvoeren. Dit belooft een kunst volle avond te worden! De Ned. Chr. Vrouwenbond vergaderde wegens ongesteldheid van mevr. Wester beek onder presidium van mevr. Boon. Na de voorlezing der notulen hield mevr. Vogelaar een Inleiding over: .Abraham en Lot". Zij schetste beiden op zeer duidelijke wijze Mevr. Boon las voor .Achterklap" van Spurgeon, terwijl mevr, Duivenbode haar inleiding over .liefde" op verzoek herhaalde. Na de pauze sprak de heer P. J. Ver- couteren over: „De vrouw van Luther, Catharina van Bora". Hij gaf een mooi beeld van het leven van deze vrouw. Mevr. Boon bracht den spreker namens de vergadering dank voor 'deze duidelijke beschrijving. Na sluiting eindigde de heer Vercoute- ren met dankzegging. VOORHOUT. VERGADERING „D. V. V." Tentoonstelling op 3 en 4 December a-s. Bovengenoemde vereeniging hield een ledenvergadering in café „Boerhaave". De voorzitter de heer H. G. Warmen- hoven opende en zeide dat deze vergade ring was belegd om een bespreking te voe ren over de te houden pluimvee- en konij nententoonstelling. De notulen werden gelezen door den secretaris den heer Joh. v. Leeuwen, welke onveranderd werden vastgesteld. Bij de Ingekomen stukken was ook een schrijven van B. en W, der gemeente, waarin ver gunning werd verleend tot het houden van een tentoonstelling met een hieraan ver bonden verloting. Vervolgens deelde de voorzitter mede dat de datum der te houden tentoonstelling is vastgesteld op 3 en 4 December as., in het café van den heer Jac. Angevaare. Nadat reeds eenige Ingekomen stukken getuigden van schenking van medailles etc. voor de tentoonstelling, vroeg het be stuur vrij mandaat inzake het beschik baar stellen van een aantal prijzen, het geen door de leden werd goedgevonden. Bij de rondvraag ontspon zich een dis cussie. betreffende den entréeprijs voor de tentoonstelling. Meerdere leden wilde deze verhoogen van 10 tot 15 cent. Tenslotte werd besloten 15 cent te heffen. Hierop sluiting. Naar oprichting eener Oranje vereeniging? Het comité „Voorhout Vooruit" dat de laatstgehouden festiviteiten, ter gelegen heid van het 40-jarig regeeringsjubileum van onze Koningin, in onze gemeente heeft georganiseerd, deelt ons mede dat de in komsten van voorgenoemde festiviteiten zijn geweest f. 1194.23'/;. De uitgaven wa ren f. 1188.90. batig saldo alzoo f. 5.33'/;. In een vergadering van het comité, werd een vraag geopperd, of het comité nu zijn werk kon staken, daar het toch meer op den weg van een plaatselijke Oranjever- eeniging ligt, dergelijke festiviteiten te re gelen. Aan het dagelijksch bestuur is daar om opgedragen een voorstel aan het comité te overleggen, waarin tot uitdruk king wordt gebracht op welk terrein het comité een permanent karakter zal behou den, waaromtrent dan ook t. z. t. uitge werkte plannen zullen worden overgelegd. Het ging om de dubbeltjes! Een zekere v. d. B.. die woonde aan den Teylingerlaan doch inmiddels naar elders vertrok, meende er goed aan te doen, het door hen bewoonde huis zoo leeg mogelijk af te leveren. Hij brak dan ook de gas meter welke zich in het huis bevond open en ontdeed deze van de daarin zich be vindende dubbeltjes. De politie is hier van in kennis gesteld. VOORSCHOTEN. Bijeenkomst R.K. Vrouwenbond. In een vergadering van de afdeellng van den R.K. Vrouwenbond heeft mej. Dijkster- huis, leerares in koken en voedingsleer, een lezing gehouden over „Het zout en de zout winning, hier te lande, van de Kon. Ned. Zoutindustrle te Boekelo. Aan de hand van het boekje den leden uitgereikt, was de oude en de nieuwe be reiding uitstekend te volgen, terwijl een monster zout aantoonde hoe prachtig wit en fijn van korrel dit zout is. Geheel droog, volgens spr.. 100 pet. zout en dus voordeeliger in het gebruik dan het gewone zout, dat veel waterdeelen bevat. Tot slot werd. namens de directie te Boekelo, aan de leden een pondszak Jozo- keukenzout uitgereikt en gaarne in ont vangst genomen. Dit zout bevat iets jodium, en is uitstekend tegen struma of krop- ziekte. De voorzitster was dan ook de tolk van allen, toen zij mej. Dijksterhuis dankzegde voor haar interessante lezing, evenals de directie voor het gebodene. Na deze lezing volgde een bespreking van het winterprogramma. In December komt Zr. Hoskan van het Wit Gele-kruis een cursus geven over „Ziekenverpleging in huis". In Januari wordt de jaarvergadering gehouden, op 12 Februari viering van het Patroonfeest. Tot slot van het seizoen werd verzocht, inpiaats van een uitstapje, zich aan te sluiten bij de bedevaart naar de II.H Mar telaren van Gorkum of O, L. Vrouw ter nood te Heiloo. Na rondvraag sloot de voorzitster dezenr avond met gebed. WASSENAAR. Gevonden. Te bevragen op het hoofdbureau van politie lederen werkdag van 9—12 uur: actetasch met inh„ catechismusboekje, ring met sleutels, autowieldop, diverse handschoenen, damestasch met inh., drie pony's, 2 blauwe schimmels en een bruin- bonte. sierspeld, poes, koevoet, nummer plaat tevens nationaliteltsplaat van auto, sleutel, gouden armbandje, schort, pet, belastingmerk, schooletui. kinderlaars, da messchoen, belastingmerk in etui en een hond. KANTONGERECHT ALPHEN. Een hardrijdende melkauto. Een chauffeur had een aanrijding ver oorzaakt langs den Ziendeweg en had de auto van dr. v W. uit Aarlanderveen voor een bedrag van omstreeks f, 400 beschadigd en was zelf met de melkauto in een langs dien weg gelegen sloot terechtgekomen. Mevr. v. W verklaarde, dat zij de melkauto op zich toe had zien stormen, waarop dan ook haar echtgenoot direct had afgeremd. Het remspoor hiervan was opgemeten en had een lengte van ongeveer 12 meter. De dokter was wel verzekerd tegen W. A. doch niet voor zich zelf. De chauffeur verklaarde dat zijn snelheid niet grooter was geweest dan ongeveer 30 K.M. en hij had de auto van dr. W. niet zien aankomen. Er ontstond nog een debat over een uithaalplaats waarop de melkauto-chauffeur gerekend had. dat de dokter zou stilstaan en over het uitzicht. De getuige W. V. die naast den melkauto-chauffeur zat tijdens het ongeval had niet veel gezien, daar hij net zijn boterham at. Dr. v. W. die door ziin ge machtigde vertegenwoordigd was, had nog een drietal getuigen laten dagvaarden, doch deze hadden geen van allen de botsing ge zien. Hun verklaringen kwamen hierop neer. dat melkauto-chauffeurs in het alge meen veel te snel rijden. De ambtenaar was van meening dat de melkauto-chauf feur te hard had gereden en niet voldoen den had opgelet omdat van hem geen rem. spoor was gevonden, zoodat hij aannam dat verdachte de auto van dr. W. op het laatste moment pas gezien had. Hij eisohte dan ook f. 10 subs. 10 dagen, waarop de ver. dediger van dr. W. een pleidooi hield in verband met de door dr. v. W. ontvangen dagvaardlglng. De kantonrechter veroor deelde den chauffeur tot f. 10 subs. 10 da gen en sprak dr. W. vrij. Een inwoner van Alphen moest zich ver antwoorden wegens overtreding der Leer plichtwet. Hij had een kind van hem sinds 1 Mei tot nu toe 37 maal laten verzuimen. Het rapport van verdachte was niet zoo gunstig, daar het kind door ai die verzui men niet goed meer met de klas mee kon. De ambtenaar wilde rekening houden met de financieele omstandigheden en eischte een geldboete van f. 3 subs. 2 dagen. Ver oordeeling conform Ook iemand uit Nieuwkoop had zich voor een zelfde feit te verantwoorden. Het rap port over dit gezin was heelemaal niet gunstig en er stond in vermeld dat het een slord'g gezin was, terwijl het rapport tevens aantoonde dat het thuishouden niet ge rechtvaardigd was. De ambtenaar wilde rekening houden met den financieelen toe stand van verd en eischte eveneens f. 3 su'os 2 dagen. Veroordeeling conform D.D.D. doet de Jeuk bedaren en doodt de ziektekiemen, zoodat de huid xtch kan her»tellen. Flacons 75 et* f. 1 50 en f. 2.50. i 1 - GfNEE6M HUI DOR 1 D N 0 0 EL 0 E N 1 TEGEN N G E N 2613 (Ingez. Med.) WARMOND. Propaganda-avond der E.H.B.O. Het voornemen van het Wit-Gele Kruis alhier om in deze gemeente te komen tot oprichting van een afdeeling voor E.H.B.O. verdient ieders belangstelling en sympa thie, Het zal deze vereeniging groote vol doening geschonken hebben, dat de inwo ners onzer gemeente er óók zoo over den ken, want voor den gisteren gehouden pro- paganda-avond bestond groote belangstel ling. De heer Bergers uit Rotterdam heette allen hartelijk welkom, inzonder den pas toor en dr. H. G. M. Walenkamp. Spreker bracht hulde aan mej. A. Walenkamp voor het initiatief in deze. Uitvoerig zette spr. het doel en streven van de E.H.B.O. uit een, waarbij hij met treffende voorbeelden het groote nut van deze organisatie uiteen zette. Spreker deed een beroep op de aan wezigen om als lid der te vormen organisa tie toe te treden, waarbij hij het volgende mededeelde. De contributie bedraagt voor werkende leden f. 0.10 per week en voor niet-werkende leden f.0.05, met dien ver stande, dat wanneer uit één gezin meer dere leden lid worden de contributie voor elk lid uit dit gezin slechts bedraagt f. 0.05. De te geven cursus duurt 26 weken met 2 uur les per week. Na afloop van den cursus wordt, indien de curist voldoende blijk heeft gegeven zijn taak naar behooren te kunnen vervullen, een diploma uitgereikt. Spreker deelde mede, dat met deze ge meente de R.K. E.H.B.O. thans beschikt over 70 afdeelingen. Besloten werd Zondag ajs. een huishoudelijke vergadering te hou den. Staande de vergadering gaf zich een 56-tal dames en heeren als lid op. Een groot succesEen voorloopig bestuur werd samengesteld bestaande uit de dames Walenkamp, Stijnman en de heeren dr. Walenkamp, W. Meskers en W. den Dunne, waarbijdr. Walenkamp het Voorzitter schap aanvaardde en mej. Walenkamp tot Secretaresse werd benoemd. Als practische lieders werden aangewezen de heeren P. v. d. Horst en L. Ritzen. De afdeeling Schie dam gaf een keurig verzorgde demonstra tie die zeer veel belangstelling trok. Na een dankwoord door den nieuwen voorzitter dr. Walenkamp werd de zeer geslaagde bijeen komst gesloten. ZEVENHOVEN. Wegverbe tering. In den polder is een proefstuk van 1 K.M. gemaakt voor verbetering van den weg; als deze proef voldoet zal het volgend jaar tot algeheele verbetering worden overge gaan. De Unie collecte heeft opgebracht de som van f. 40.40. In verband met de ontslagname van den heer G. de Bruijn als plaatselijk deur waarder, zal door B. en W een overeen komst worden gesloten met den heer J. de Kool, deurwaarder te Woerden. Wegens ongesteldheid van mej. van Fulden is tot tijdelijk onderwijzeres aan de R.K. school benoemd mej. v. d. Sijs van Rijswijk. ALPHEN. AANBESTEDING. Bestratingen rond het nieuwe Raadhuis. Zaterdagmorgen werd door B. en W. in het openbaar aanbesteed: het maken van bestratingen in de omgeving van het in aanbouw zijnde raadhuis. De inschrijvingen waren als volgt: Laag ste inschrijver H. Oudenes Pr. Hendrlkstr. te Alphen aan den Rijn voor f.10.967; T. de Zwart te Hakelum f. 11.700; v. d. Helm Alphen f. 11.175; Otto Linzel te Soestdijk f.11799; H. J. Scholten te Ammerstol f. 12.301; C. v. Zwol te Amersfoort f. 11.300; L. Timmer te Dordrecht f. 12.029; J. Bonte bal Zevenhuizen f. 12.300; J. Vonk te Al phen f. 13.100; Snel en Henry f. 11.377; T. Donker f. 11.600; Sanders Aannemingsbe drijf te Rijswijk f. 11.123; J. Versluis te Oudewater f. 11200; Gebr. Schaults Leider dorp f. 11.400; C. de Raad en J. Tolk te Alphen f. 11.382; C. Koppe te Alphen f. 11.847; Gesman, Zoetemeijer te Alphen f. 11.500. De gunning werd aangehouden. Aanrijding. Zaterdagmorgen had op den oprit van de nieuwe brug over de Gouwe een aanrijding plaats tusschen een vrachtauto van de fa. V. bestuurd door C. de J. en een personen auto van G. J. v. d. M. uit Bodegraven, waarbij beide wagens werden beschadigd. De bestuurders gaven elkaar de schuld, zoodat de politie proces-verbaal opmaakte en een onderzoek naar de schuldvraag in stelde. Bij de politie zijn inlichtingen te be komen omtrent een in den Hoorn langs een sloot gevonden heerenrijwiel, dat nog zoo goed als nieuw is. Bii K B zijn met ingang van 1 November 1938 voor den tijd van 5 jaren benoemd tot lid van de Pachtkamer van het kanton gerecht Aiohen de heeren L. van Leeuwen alhier en A. P. Uijttewaal te Ter Aar. BODEGRAVEN. De heer Chr. Müller godsdienstonder wijzer bij de Ned. Herv. Gemeente die voor een ernstige operatie in het Diaconessen- huis te Utrecht was opgenomen, is hersteld naar ziin woning teruggekeerd, maar zal nog geruimen tijd rust moeten houden. BOSKOOP. Gouden Bruidspaar. Op 31 Oct. hopen onze plaatsgenooten Klaas Kromhout, gep. brievenbesteller en Christina Petronella van der Graaf, derv dag te herdenken, waarop het 50 jaren ge leden zal zijn, dat zij in den echt werden verbonden. De bruidegom en de bruid, die resp. 74 en 71 jaar oud zijn, genieten nog een goede gezondheid, terwijl zij zich om ringd zien van kinderen en kleinkinderen. Betegeling speelplaats Rozenlaan School. B. en W. stellen den raad voor, mede werking te verleenen, aan het bestuur der vereeniging voor Chr. Schoolonderwijs tot het betegelen der speelplaats van de school aan de Rozenlaan. Raadsagenda. De Raad komt Woensdag a.s. des nam. te 7 uur, ten gemeentehuize bijeen. 1. Opening, trekking van nummer voor stemming en rondvraag. 2. Vaststelling van de notulen der ver gadering van 19 September 1938. 3. Ingekomen stukken. 4. Mededeelingen. 5. Voorstel tot het verleenen van mede werking aan het Bestuur der Vereeniging voor Chr. Nat. Schoolonderwijs tot betege ling voor de speelplaats van de school voor G.L.O. en U.L.O. aan de Rozenlaan. 6. Voorstel tot nadere vaststelling van grondprijzen van het bouwterrein der ge meente. 7. Aanbieding van een voordracht ter benoeming van een lid van het Burgerlijk Armbestuur. 8. Voorstel naar aanleiding van het ver zoek van het Bestuur van de handels avondschool, uitgaande van de Boskoop- sche Middenstandsvereenlging en de Chr. MIddenstandsvereeniging te Boskoop om subsidie uit de gemeentekas. 9. Voorstel tot nadere regeling van de verzekering van de gemeentegelden. 10. Nota naar aanleiding van het rap port der commissie ad hoe voor het loo- zingsvraagstuk dd. 8 September 1938. 11. Voorstel tot wijziging der gemeente- begrooting "oor den dienst 1938. 12. Rondvraag. De heer W. F. Mulder, stationschef aan het spoorwegstation alhier, wordt ln gelijke betrekking overgeplaatst naar Bar- neveld. Op de voordracht voor directeur van den Gem. Dienst voor Sociale Zaken te Hoogeveen, komt als No. 2 voor de heer C. J. Toebes, adj. commies ter gemeente secretarie alhier. Het bouwen van een dubbel woonhuis aan den Zijdeweg voor rekening van den heer Jac. Groenewegen Is onderhandsch opgedragen aan den heer J. Reym. aan nemer te Waddinxveen. Gevonden: portemonnaie, gouden ring, zetmes, belastingmerk, meisjesman tel, portemonnaie met ritssluiting, sleutels en vulpen in etui. Inlichtingen politiebur. Aan de heeren firma van Dam, tim merman, C. Bontebal, metselwerk. A. P. Bongers. schilder en J. Ferwerda. loodgie- terswerk. allen alhier, is opgedragen de bouw van twee middenstandswoningen aan den Berkenweg, voor rekening van den heer A. Bakhuijzen aldaar. De bejaarde heer B. verpleegde ln het Oudeliedenhuis alhier, werd, toen hij op het trottoir stond voor het tehuis, door een wielrijder die gebruik maakte van het trottoir aangereden, met het gevolg dat hij met een smak op de steenen viel. Het slachtoffer was geheel versuft en liep tevens een wond aan zijn neus en een ontvelling aan zijn wang op. Het batig saldo van de liefdadigheids- uitvoering. gegeven door de Geheel Ont houders tooneelclub „Den Zv.'akk: tot Steun" ten behoeve van het bouwfonds der vereeniging „Het Groene Kruis" alhier bedroeg f. 60.en is onder grooten oank van het bestuur in ontvangst genomen. a 3—2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 7