BINNENLAND mmr— ikstt 79sfe Jaargang LEÏB5G1 DAGBLAD, Maandag 24 October 1938 Vierde Blad No. 24103 *att* dT«^dwg attéén H.M. do Koningin maakt een autotocht. Vergezeld van een hofdame heeft H. M. de Koningin gistermiddag een autorit ge maakt. Énkele minuten voor half vier keerde Zij weer op het Palets het Loo terug. De tocht, welke ruim een uur duurde, ging langs enkele der mooiste plekjes van de Veluwe. n.l. de Dassenberg en Hoog Soe- ren, waar de bosschen thans volop in herfsttooi prijken. Vergadering van de inter nationale commissie voor rijwiel'oerisme Internationaal carnet voor rijwielen. In het Americanhotel te Amsterdam ls T terdagmiddag een vergadering gehouden van de commissie voor rijwieltoerlsme van de Alliance internationale du tourisme, het internationale lichaam op toeristisch ge bied. Op deze vergadering, welke bij ontsten tenis van den heer H. W. O. de Bruin, ge leid werd door den heer W. A. M. Wes terouwen van Meeteren, directeur van de afdeeling toerisme van den A.N.W.B., kwa men eenige belangrijke onderwerpen ter sprake. Zoo werd een tekst opgesteld voor een internationale conventie voor wielrij ders, waarin de uniforme minimumehchen. aan welke een rijwiel in de verschillende kilden zal moeten voldoen, werden neer gelegd. Vanzelfsprekend ls deze conventie van groot nut voor de bevordering van het in ternationaal toerisme per fiets. Besloten werd tot invoering van een carnet, welk document dan alle be staande grensdocumenten zal kunnen vervangen, eveneens dus een maatre gel, ter vereenvoudiging van het reizen per rijwiel in het buitenland. Verder zal binnenkort een klein boekje in Nederlandsch, Fransch, Duitsch en En- 1 gtlsch verschijnen, waarin alles zal staan omtrent hetgeen van rijwiel en berijder in de verschillende landen verelscht wordt. Er stonden nog eenige andere punten op de agenda, welke door de Ijverige en actieve Nederlandsche afdeeling van de A.I.T. naar voren waren gebracht, maar de tijd voor bespreking ontbrak, zoodat deze punten op de vergadering in het voorjaar van 1939, I welke in Italië zal woren gehouden, ter sprake zullen worden gebracht. Voelt U zich óók wel eens zoo? Onze llluatratlo moge overdreven zl)n toch voelt U ilch miserabel, ol« vingers «?o papier vol Inkt zitten zoodia U Uw pen hebt gevuld. Ca toch over op Talens' .Elite" llacon Een vernuftig vulbassln In den hals voorkomt een besmeurden houder, vuile vingers ol ver bogen penpuntenl Boven dien Is de flacon een lust voor het oog en gevuld met den besten Inkt, dien men voor vulpennen kenti Talens. Wte zou nu nog willen morsen? Voor 60 cent hebt U zoo n nieuwen .Ellto* flacon bl| lederen kantoorboekhandelaar „ELITE" FLACON Zorgl voor een „tchoone boord" aan Uw pen t 1827 (Ingez Med.) Nationale vereeniging tegen de werkloosheid. C. Brenninkmeyer f Te Mettingen in Westfalen, waar hij de laatste jaren woonde, ls na een kortston dige ziekte, in den ouderdom van 76 jaar overleden, de heer Clemens Brenninkmeyer in wlen een der senioren van de firma C. en A Brenninkmeyer is heengegaan. In de Jaren na 1880 begon de heer Cle mens Brenninkmeyer zijn loopbaan als koopman te Leeuwarden, na eerst te Sneek zijn opleiding te hebben genoten. De firma C. en ABrenninkmeyer had toen als ma nufacturen- en stoffenhandel reeds een ze keren omvang verkregen, maar hij kwam toch niet boven het karakter eener pro vinciale zaak uit. De enorme werklust en werkkracht van den jeugdigen Clemens Brenninkmeyer zochten al spoedig een breeder terrein van actie en zoo was aan hem het initiatief te danken, dat de manufacturen- en stoffen zaak werd uitgebreid met den handel in gemaakte dameskleeding. Weldra vestigde de firma zich ook te Amsterdam, waar zij aan den Nieuwendljk een zaak opende in stoffen en gemaakte dameskleeding, op de plaats, waar de firma in latere jaren met haar dameszaak terugkeerde In het tegen woordige groote pand. Nadat de Amsterdamsche vestiging der firma C. en A. Brenninkmeyer geconsoli deerd was, breidde zij zich, vooral onder de krachtige stuwing van den heer Clemens Brenninkmeyer in gestadig en ononderbro ken tempo over ons land uit. In het Jaar 1911 vertrok de nu ontslapene naar Berlijn om in de Duitsche metropool een zaak in dames-confectie te gaan openen. De heer Brenninkmeyer was benoemd tot commandeur in de orde van Gregorlus den Groote. De teraardebestelling zal morgen op de R -K. begraafplaats te Mettingen in West- talen geschieden. DE KOMST VAN KONING LEOPOLD. Paleis op den Dam wordt gedeeltelijk gemoderniseerd. In het Palels op den Dam te Amsterdam wordt koortsachtig gewerkt, want vóór de komst van Z. M, koning Leopold moeten de vertrekken voor het Prinselijk Paar be woonbaar zijn. De koning der Belgen zal n.l. logeeren in het gedeelte op de eerste verdieping van het Palels, dat in de Sep temberdagen door Prinses Juliana en Prins Bernhard werd bewoond, omdat Hun kwar tier nog niet gereed was. Op uitdrukkelijk verlangen van Praises Juliana worden de groote salon, de slaap kamer en de kleedkamers, gelegen aan de zijde der Palelsstraat, geheel gemoderni- seerd. Vroeger bewoonde Prins Hendrik deze appartementen, waaraan sedert de dagen van Lodewijk Napoleon weinig was veranderd, Thans zijn niet alleen alle dra perieën verwijderd, maar zijn ook de wan den geheel onttakeld. Het dieproode satij nen damast, dat met zware banden fluweel langs de muren was gespannen, zal plaats niaken voor een sober, licht en effen be- hang, waardoor die vertrekken een geheel ander voorkomen krijgen. De kostbare kristallen luchters worden vervangen door moderne lichtornamenten, gekozen volgens aanwijzingen der Prinses. Ook de donkere tapijten zullen vervangen worden. Er is nog ?ean beslissing genomen omtrent het meu bilair, maar het moet niet uitgesloten worden geacht, dat het Prinselijk Paar er van zal afzien, ook dit te vervangen Mo- pijk zullen Zij er in toestemmen, dat net kostbare Empire-meubilair wordt gehand haafd, (Tel.) Het debat over de praeadviezen. In de Zaterdag te Amsterdam voortge zette vergadering is debat gevoerd over de uitgebrachte praeadviezen. De heer Van Wageningen was onbevre digd, omdat de prae-adviseurs niet tot ge documenteerde conclusies zijn gekomen. Voorts betoogde hij, dat het statistisch ma teriaal. hetwelk de heer Fuykschot heeft gebruikt, in het bijzonder het cijfermate riaal van de goederenbeweging in de Rot- terdamsche havens, niet juist is, zoodat spr. het ook niet eens kan zijn met de conclusies, waartoe deze prae-adviseur is gekomen. Hij heeft geen rekening gehou den met de wijze, waarop deze cijfers tot stand zijn gekomen. Spr. betoogde voorts, dat de mechanisatie volgens hem niet de oorzaak van de verminderde werkloosheid is. De mechanisatie in de Rotterdamsche havens had zich reeds voor 1929, dus voor de crisis, voltrokken. Spr. was van meening, dat de verminderde werkgelegenheid in de Rotterdamsche havens is toe te schrijven aan het feit, dat sindsdien de manipulatie der goederen slechts eenmaal plaats heeft. De heer Van Wageningen onderstreepte hetgeen de andere twee prae-adviseurs hebben opgemerkt ten aanzien van het ontbreken van betrouwbaar statistisch ma teriaal. De heer Everwijn meende, dat de prae- adviseurs niet voldoende den aard en het karakter van de toeneming der werkloos heid in het oog hebben gevat. Is de toeneming der werkloosheid plot seling of geleidelijk ontstaan? Moet men trachten er met een slag, dan wel gelei delijk in te voorzien? In hoeverre heeft men hier te doen met seizoen-invloed? Geschiedt het weigeren van werkgelegen heid omdat de werkloozen de geboden loo- nen onvoldoende achten? Spr. ziet tusschen het verloop van de werkgelegenheid en van de werkloosheid geen parallelisme. Ten aanzien van de registreering der werkloosheid, zeide spr. dat volgens hem een voldoende analyse van de oorzaak der werkloosheid niet aanwezig is. De heer Meyer de Vries stelde de vraag of we over de werkloosheid zoo langzamer hand niet uitgepraeadviseerd geraken. Ver diepen we ons niet te veel in theoretische beschouwingen? We loopen het gevaar uit het oog te verliezen, wat er gebeuren moet om het evenwicht te herstellen tusschen de werkgelegenheid en het aantal beschik bare arbeidskrachten. Wanneer spr. het probleem der geregistreerde werkloosheid in beschouwing neemt, krijgt hij den in druk, dat er een aantal werkloozen te veel is geregistreerd. Spr. heeft de vaste over tuiging, dat het overgroote deel der werk loozen niet arbeldsschuw is. Hij geeft als eenig advies: laat het bedrijfsleven de over-geregistreerde werkloozen weer in het productieproces opnemen. De heer Slotemaker betoogde, dat hij de verdienste der uitgebrachte prae-adviezen zoo ziet. dat zij een stimulans vormen voor de noodzakelijkheid van het zoeken naar een behoorlijke, statistisch verantwoorde, basis voor werkloosheidsbestrijding. De prae-adviseurs hebben de debaters vervolgens in het kort geantwoord, waarna werd gerepliceerd. Tot nieuwe gezichts punten in het zoo veelomvattend vraag stuk der registratie kwam men daarbij echter niet. Aan het. slot van de vergadering wees de voorzitter den heer Meyer de Vries met nadruk op de noodzakelijkheid van het bestaan van feitelijke gegevens, zonder welk materiaal het probleem der werkloos heidsbestrijding niet tot een oplossing kan worden gebracht. De groote waarde der uitgebrachte PJ"ae~ adviezen is hiermede tevens aangetoond. Zij immers hebben aangetoond, dat op het oogenblik geen betrouwbaar cijferma teriaal ter beschikking is Met een woord van dank aan piae-advi- seurs, debater en andere belangstellenden, heeft de voorzitter de bijeenkomst hierna gesloten. De N.S.B. en de Joden. Op een „werkers"-vergadering te Amster dam heeft lr. Mussert verklaard dat de N, S.B. de Joodsche machten, die ons volk be lagen, wil breken. Van het twaalf mlllioen zielen tellende Joodsche volk wonen er een paar honderdduizend te midden van ons volk, voor een groot deel onvermengd. Deze paar honderdduizend nemen geleidelijk maar zeker den Nederlandschen bodem in bezit, zij gaan den handel beheerschen, zij brengen de industrie onder hun macht. Ook willen zij de opvoeding van de Nederland sche jeugd beheerschen, recht spreken over het Nederlandsche volk en uitmaken hoe dit volk moet denken, zich gedragen en handelen. Dit is ondragelijk, zeide hij; dit dulden wij niet. Het ls onze plicht daar een einde aan te maken. Echter, zoolang er geen Joodsch tehuis is, groot en vruchtbaar ge noeg om het geheele Joodsche volk daar te hereenigen, zoolang heeft ieder ander volk den zedelijken plicht om een deel van het Joodsche volk te herbergen, wanneer de Joden zelf dit niet onmogelijk maken; ook Joden hebben recht op een bestaan. Spr. zeide niets te hebben tegen de Joden, die niets anders wenschen dan in goede harmonie een stuk brood verdienen, maar alles tegen het Internationale Jodendom, dat hier den baas wil spelen. De huidige regeerders hebben tiendui zenden dezer Joden in de laatste twintig jaren in ons land toegelaten. Daarom zal het eerlang tot de eerste daden van het nationaal-socialtstisch bewind behooren al de Joden, die na 1 Augustus 1914 ons land zijn binnengekomen te laten doorreizen binnen een redelijken termijn voor verhui zing. Als deze Joden weg zijn kan er voor de overblijvende Joden in ons land rust zijn. Tenslotte deelde de heer Mussert mede, thans geen Joden meer tot de N.S.B. toe te laten; die eenmaal lid zijn kunnen het blijven. Hij deed een beroep op de andere leden deze menschen, die het toch al moei lijker hebben dan de anderen, als volwaar dige kameraden te resjoecteeren. Hij ver klaarde tot slot de N.S.B. van heden af ge sloten voor de toetreding van Joden. LANDBOUWPROEFSTATION TE WAGENINGEN. EFFICIENCY TENTOONSTELLING TE AMSTERDAM. Onder groote belangstelling is vandaag in de Apollohal te Amsterdam de „effl- ciencv"-tentoonstelllng van administratieve hulpmiddelen voor fabrieks- en ganisatie geopend door dr. ir. M. H. Damme. Zal hef naar Maastricht worden verplaatst en zullen de tarieven worden verhoogd? Het Eerste Kamerlid Van Rappard heeft den minister van Economische Zaken ge vraagd of het in het voornemen ligt het Rijkslandbouwproefstation voor veevoeder- onderzoek te Wageningen met ingang van 1 Mei 1939 naar Maastricht over te plaat sen en of de minister niet vreest, dat een overbrenging uit het centrale punt Wage ningen naar een decentraal gelegen plaats als Maastricht niet alleen veel ongerief ge paard met meerdere kosten, zal veroorza ken, maar ook het nauwe en vruchtbare contact dier instelling met de belangheb benden en met het centrum der landbouw wetenschap in hooge mate zal schaden. Voorts vroeg de heer Van Rappard of de tarieven voor onderzoek na die overplaat sing verhoogd zullen worden en of de mi nister niet van meening is, dat tariefver- hooging voor het onderzoek van veevoeder- stoffen een achteruitgang in het aantal monsters met zich zal brengen, hetgeen voor den landbouw in het algemeen zeer te betreuren zou zijn. De Marinewerf, afd. Werktuigbouw, te WiLemsoord (den Helder! heeft een tweetal snelvarende ambulance-vaartuigen ten d.ensle van den Marine-Vllegdienst ge bouwd volgens ontwerp van den bekenden scheepsingenieur H. W. de Voogt. Beide vaartuigen zijn voorzien van „Lockheed" hydraulische besturing en ingericht voor het transport van 4 gewonden op branca rds. Onze foto toont Hr. Ms. „M 74" tijdens een oefening op de reede van Texel. OFFICIERSOPLEIDING LICHTING 1939, Onvoorziene omstandigheden voorbehou den zullen degenen, die zijn aangewezen voor de officiersopleiding bij de landmacht van de lichting 1939 onder de wapenen moeten komen op de data en plaatsen zoo als hieronder aangegeven: Infanterie op 6 Maart 1939. De adspiran- ten voor de officiersopleiding voor de mi litaire administratie en voor gasofficier worden ingedeeld bij de tweede ploeg, wel ke op 4 September 1939 wordt ingedeeld. Wielrijders op 4 September 1939 bij de school voor reserve-officier der infanterie te Breda. Geneeskundige troepen op 1 Februari 1939 bij het bataljon geneeskundige troe pen te Gorinchem. Veterinaire dienst op 1 Februari 1939. De adspiranten voor reserve-officier-paarden arts worden ingedeeld bij het 5e regiment veldartillerie te Amersfoort. Korps motordienst op 4 October 1939 bij het korps motordienst te Haarlem. Luchtstrijdkrachten op 4 October 1939 bij het 3e regiment luchtstrijdkrachten te Soesterberg. Genietroepen op 4 October 1939 bij de school voor reserve-officier der genie te Utrecht. Korps pontonniers en torpedisten op 4 September 1939 bij het korps pontonniers en torpedisten te Dordrecht. Bereden artillerie op 4 September 1939 bij de school voor reserve-officier der bereden artillerie te Ede. Zij, die bestemd zijn voor den weerdienst bij het 3e regiment lucht strijdkrachten te Soesterberg en voor tri- angulatiedienst bij het 2e regiment artil lerie te 's-Gravenhage, op 1 Maart 1939. Onbereden artillerie op 4 September 1939 bij de school voor reserve-officieren der onbereden artillerie te Utrecht. Cavalerie op 4 October 1939 bij de school voor reserve-officieren der cavalerie te Amersfoort. Voor wat de infanterie betreft komt de le ploeg 1939 in haar geheel op bij de school voor reserve-officieren der infante rie te Kampen op 1 Maart 1939. De 2e ploeg van de De en IVe divisie op 4 September 1939 bij de school voor reser ve-officieren der infanterie te Breda of zoo noodig te Kampen. De 2e ploeg van de Ie en IHe divisie op 4 September 1939 bij de school voor reser ve-officieren der infanterie te Kampen of zoo noodig te Breda. Zij, die bestemd zijn voor het dienstvak der militaire administratie bij de school voor reserve-officieren der militaire admi nistratie te Kampen. ORGANISATIE AUTORIJSCHOOL. HOUDERS. Op verzoek van verschillende autorij schoolhouders is sinds geruimen tijd over leg gepleegd met ondernemers in dezen be drijfstak te Amsterdam, 's-Gravenhage, Rotterdam en Utrecht. In deze plaatsen is men dan ook overgegaan tot de oprichting van een kring. Op een dezer dagen te 's-Gravenhage gehouden vergadering ls besloten tot defi nitieve oprichting van een groep automo bielschoolhouders in het verband van den Bond v. Bedrijfsautohouders in Nederland. De bedoeling van deze groep is speciaal de economische belangen van de onderne mers te behartigen. De organisatie zal ver der uitgebouwd worden, waarbij aan auto mobielschoolhouders in het geheele land de gelegenheid zal worden gegeven toe te treden. Als secretaris treedt op mr. J. M. Fuchs, secretaris voor de groepsvorming van den B.B.N., Groot Hertoginnelaan 16 te 's-Gra- vanhage. DE WEG SASSENHEEVÏ-AMSTERDAM. De K.N.AC, meldt: Het gedeelte van den nieuwen weg Am sterdam's-Gravenhage. gelegen in den Haarlemmermeerpolder, is reeds geruimen tijd voor 't verkeer opengesteld, doch moet nog op enkele punten worden afgewerkt. Zoo wordt binnenkort aanbesteed de aan leg van doorgaande parkeerstrooken langs het wegvak Amsterdam-Zuidelijke Ring vaart-Haarlemmermeerpolder. Tusschen den Sloterweg en de Ring vaart zullen asverkeersstrepen worden aan gebracht ter verdeeling van de rijbanen In twee rijstrooken. In verband met de weersomstandigheden zal dit echter eerst in het voorjaar kun nen geschieden. Voorts zal in 1939 de middenberm wor den beplant, terwijl op verzoek van de K.N. A.C. een lage beplanting tusschen rijwiel pad en hoofdrijbanen zal worden aange bracht, Een en ander zal belangrijk kun nen bijdragen tot vermindering van het verblindingsgevaar. Dr. N. C. MULDER t Zaterdagavond is te 's-Gravenhage plot seling overleden in den ouderdom van ruim 71 jaar dr. N. C. Mulder, een in b'eede kringen in deze stad bekende arts. Dr. Mulder werd 2 Febr. 1367 te Leiden, waar zijn vader een boekdrukkerij had, ge boren. Met zijn drie broers studeerde hij in de medicijnen en aan de Leidsche Univer siteit deed hij artsexamen. Hij promoveer de vervolgens cum leude aan de Universi- le't te Freiburg in Breisgau Als arts was de overledene eerst werkzaam te Huizen (N.-H.l, vanwaar hij naar de Resident e vertrok. Aanvankelijk was de overledene ook werkzaam als doctor van de Volhar ding, maar zijn drukke practijk noopte hem die echter weer te leggen en zich geheel aan zijn particuliere praktijk te wijden. Toen hij den dag mocht herdenken waar op hij 40 jaar de praktijk had uitgeoefend, onttrok hij zich door verblijf in het bui- Icnland aan alle huldebetoon. Dr. Mulder genoot de reputatie van een zeer kundig arts die een groote praktijk in den loop der jaren in Den Haag verwierf. Het ver lies van zijn echtgenoote. eenigen tijd ge leden. heeft hem geknakt en deze slag is hij nooit geheel te boven gekomen. Toch deed hij zijn praktijk nog en j.l. Vrijdag middag heeft hij nog zijn spreekuur gehou den. Dien dag is hij ongesteld geworden. Zaterdagmorgen deed de toestand zich weer een stuk beter aanzien. Tegen den miudag werd dr. Mulder opnieuw ongesteld en Za terdagavond tegen 6 uur is hij alleronver wachts Ingeslaoen. Velen zullen zijn plot seling verscheiden met deernis vernemen. De teraardebestelling van het stoffeliik overschot zal as. Woensdagmorgen om half twaalf plaatsvinden op de begraaf plaats ..Oud Elk en Duinen" te 's-Graven hage. VERSPREIDE BERICHTEN. Te Haarlem is in den ouderdom van 68 jaar overleden de oud-commissaris van politie in de 6e sectie te Amsterdam, de heer A. Heeroma. tab- 1831 pij (ingez Med.) DE TWEEDE FLOTTIELJELEIDER. Bij de Nederlandsche Scheepsbouw Mij. is de kiel gelegd voor de tweede flottielje leider, een zusterschip van de onlangs in dienst gestelde flottieljeleider „Tromp". VOOR DINSDAG 25 OCTOBER. Hilversum I. 1875 en 415.5 M. Kro-uitz. 8.00—9 15 Gram. muz.' (Om ca. 8.15 Berichten» 10.00 Gram. muz. 11.30 Godsd. half uur 12.00 Berichten 12.15 Kro-orkest <1.00—1.20 Gram. muz.) 2.00 Vrouwenuur 3.004.00 Modecursus 4.5 Berichten, hierna het Kro- kamerorkest 5.00 Gram. muz. 5.15 R.K. Kinderkoren „Zang en spel" met pianobegelei ding 5.45 Fellcitatiebezoek 6.05 Gram. muz. 6.20 Kro-melodisten en solist 7.00 Berich ten 7.15 Causerie „Het aanslaan van de arbeidersbeweging" 7.35 Sportpraatje 8.00 Berichten A.N.P. en mededeelingen 8.15 Het Sted. orkest van Maastricht en solist 9.00 Interviews 9.20 Vervolg concert 10.05 Lajos Veres en zijn Hongaarsch orkest 10.30 Berichten A.N.P. 10.40 Kro-boys en solist ,11.00—11.10 Gram. muz.) 11.30—12.00 Gram. muziek. Hilversum II. 301.5 M. Avro-uitz. 8.00 Gram. muz. ('Om 8.15 Berichten) 10.00 Mor genwijding 10.15 Gram. muz. 10.30 Voor de vrouw 10.35 Ensemble Jetty Cantor 11.00 Wenken voor de huishouding 11,30 Ver volg concert 12.15 Berichten, hierna Gram. muz. 12.30 Orgel en zang 1.00 Avro-Amu- sementsorkest (opn.) 1.45 Omroeporkest en solist 2.45 Kniples 3.45 Berichten, hierna het Lyra-Trio 4.30 Kinderkoorzang 5.00 Voor de kinderen 5.30 Omroeporkest en gram. muziek 7.00 Voor de kinderen 7.05 Kinderkoor „Zanglust" 7.30 Engelsche les 8.00 Berichten A.N.P., radiojournaal, mede deelingen. gram. muz. 8.30 Bonte Dinsdag- avondtrein 10.00 Disconieuws 10.30 Gram. platen-concert m. toelichting 11,00 Berichten A.N.P. Hierna tot 12.00 het Avro-dansorkest en gram. muziek, Droitwich. 1500 M. 11.40—11.45 en 12.20 Gram. muz. 12.35 Radiotooneel 1 05 Zang en piano 1.35—2.20 Gram. muz. 4.15 Het Harp-Trio 4.40 Het Serge Krish septet 5.20 Pianovoordracht 5.40 Michaeloff en zijn orkest 6.20 Berichten 6.45 Juridische cau serie 7 00 Inleiding volgende uitz. 7.05 Zang en quatre-mains 7.50 Dialoog 8.20 Variéte-programma 9.20 Berichten 9.45 Causerie „It occurs to me" 10.00 Discussie 10.55 Het Leslie Bridgewater harpkwintet 11.35 Oscar Rabin en zijn dansorkest 11.50— 12.00 Dansmuziek (gram. platen). Radio Paris. 1648 M. 8 10, 9.00. 10.10 en 11.20 Gram. muz. 12.40 Derveaux-orkest 3.05 Pianovoordracht 3.20 Gram. muz. 4.20 Concert 5.30 Giardino-orkest 6.20 Zang 7.20 Gram. muziek 8.35 Radio tooneel 10.35—11.50 Het Pascal-kwartet en solisten. Keulen. 456 M. 5.50 Gram. muz. 6.30 Het Rheinische Landesorkest 11.20 Trio- concert 12.35 Gram. muz. 130 Vroolijk concert 3.20 Otto Dobrindt's orkest 6.20 Populair concert 7.50—11.20 Omroepdans- j orkest en solisten. Brussel. 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gram. muziek 12.50 en 1.30 Omroepsalonorkest en gram. muz. 1.502.20, 5.20, 6.50 en 7.20 Gram.1 /CULIP/ TJLINCtM Holland-O. Axië Lün - ZUIDERKERK thuis reis, 22 Oct. te Marseille, HolandAustralië Lijn AAGTEKERK thuis reis,, 22 Oct. te Le Verdon. Kon. Ned. Stoomb. Mij. AGAMEMNON Izmir n. Amst., pass. 22 Oct. Gibraltar BAARN. thuisr., 22 Oct. te Liverpool. Mij. Nederland SALAWATI. 22 Oct. v. Ham- burg te Amst. i Diverse Stoomvaartberichten LETO. 21 Oct. I van Sierre Leone n. R'dam RIJN, Archan- gel n. R'dam, pass. 21 Oct. Lodingen KEI- 1 LEHAVEN. R aam n. Libreville, pass. 22 Oct. Ouessant MAAS. R'dam n. Haparanda, pass 22 Oct. Holtenau MARK, R'dam n. Sundswall. pass. 22 Oct. Holtenau PARK HAVEN, Antwerpen n. Montevideo, pass. 22 Oct. Vlissingen FRIESLAND, 21 Oct.. v. Kopenhagen te Gdynia HOOGLAND. 21 Oct. van de Tyne n. Hamburg MIDSLAND 21 Oct. van Antwerpen te Swansea WICKENBURGH, 21 Oct. v. Bordeaux naar R'dam. muz. 8.20 Gevar. maandoverzicht 9.20 Om- roep-Symphonie-orkest en gram. muz. 10.50 11.20 Gram. muz. 484 M.; 12.20 Gram. muz. 12.50 en 1.30 Omroepkleinorkest 1.50 2.20 Gram muz. 5.20 Omroepdansorkest 6.35 Gram. muziek 6.50 Harp- en cello-soli 8.20 Radiotooneel. In de pauzen: Gram. muz. 10.301.20 Gram. muz. Deutschlandsender. 1571 M. 7.30 Radio tooneel 8.00 Omroeporkest (8,208.35 Poli tiek dagbladoverzicht» 9.20 Berichten 9.50 Pianovoordracht 10.05 Berichten 10.20 11.20 Gram. muziek. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. Dinsdag 25 October. le Programma: lederen dag van 824 uur A.V.R.O., V.A.R.A. enz. 2e Programma: lederen dag van 824 uur K.R.O., N.C.R.V. enz. 3de Programma: 8.00 Keulen 9.20 diversen 9.50 Kenlen 10.20 Panjs Radio 12.05 di versen 12.20 Parijs Radio 13.20 Brussel VI. 14.20 Radio PTT. Nord of div. 15.05 Parys Radio 15.20 Keulen 16.2'j Parijs Ra dio 17.20 Brussel VI. 18.50 London Reg. 19.20 Brussel VI. 19.50 Keulen 20.20 Bero- münster 21.05 Lyon of div. 23.20 Radio Danmark of div. 3de Programma: 8.00 Brussel VI. 9.20 di versen 10.35 London Reg. 13 35 Droitwich 14.20 London Reg 16 20 Droit ich 1? to Brussel Fr. 19.00 Droitwich 19 f') T.onri"n Reg 20.20 Droitwich - 21.50 London Rez. 22.20 Brussel VI. 23.20 B' ussel Fr. 22 15 London Reg. 23.35 Droitwich. Wijzigingen voorbehouden.

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 13