Uit Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Vrijdag 21 October 1938 o Rin Tin Tin als Detective De Valkenburgsche tol verdwijnt ^EMSER-WATER AALSMEER. Burgerlijke Stand. Geboren' Maria Cornelia Hendrica. D. van p r. Maas en H. J. M. Maas Maria, D. van T Brouwer en G. Stolk. Ondertrouwd: H. Resoort 29 j. en W. A. de ^Overleden': W, Blommestijn 84 J., wed. van N. Wegbrans. BENTHUIZEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Stoffel Cornells. Z. van Marinus Leendert Hageman en Maatje Adriana Moer land. HAARLEMMERMEER. Wat verbouwd werd. De Haarlemmermeer biedt nu weer een triesten aanblik met baar natte wegen en modderige velden, waar hier en daar nog enkele tientallen arbeiders bezig zijn de laatste bieten te „rooien". Heel wat arbeidskracht Is er noodig ge weest om in tijd van enkele weken de 1930 Hectaren met suikerbieten beteelde velden te bewerken. Ondanks de aanvankelijke stagnatie heeft alles toch nog een vlot ver loop. Bijzonder veel .schieters" werden ditmaal aangetroffen; in geen jaren was het zóó erg. De omvang van dit gewas het beslaat 1/10 van de geheele opper vlakte is bij andere jaren vergeleken, iets verminderd. Van hoofdproduct daalde dit gewas tot op de 2e plaats achter de tarwe, die 4600 H.A. besloeg. Deze opbrengst was goed, die van de bieten iets minder. Op het derde plan komen de erwten, die ditmaal 954 Hectaren noodig hadden. Haar prijzen blijven ook nogal constant, tusschen de f. 8 en f10. De haver deed in den aanvang met flinke pluimen en stoere schutbladen een goede opbrengst verwachten, waarin de landbouwer niet werd teleurgesteld (opp. 970 H.A.). De aardappelen met 750 HA. hebben niet zoo veel last gehad. In den drogen tijd werden zij besproeid, waardoor zij zien flink konden ontwikkelen. Zieke kwamen niet buitengewoon veel voor. Van den Colo radokever is hier niets te bespeuren ge weest. Karwij, met 605 H.A.. is een mooi zwaar gewas geworden zonder veel hinder te ondervinden van de rupsenplaag, die door het. koude voorjaar lang wegbleef. Over de opbrengst van spinaziezaad (435 H.A.), vlas (400 H.A.). paardeboonen (380 H.A.l, blauwmaanzaad (86 H.A en klaver (240 H.A.) kan men over het alge meen ook tevreden zijn. Met ingang van 1 November a.s. zal de heeT A. Verhoeven, adjunct-commies der directe belastingen te Hoofddorp, wor den overgeplaatst naar de inspectie Amers foort Ter vervulling van deze vacature is benoemd de heer J. Koopmans uit Win terswijk. In de vacature, ontstaan wegens vertrek naar Winterswijk van den beer J. Schoenmakers is benoemd de heer Ph. van'Nie uit de inspectie Leiden. HILLEGOM. Loop der Bevolking. Vertrokken: M. F. van der Ploeg naar Bloe- raendaal. Rünegomlaan 10 W. J. H. M. Bos naar Noordwijkerhout, Havendwarsstraat 21 J. C. Meeldijk naar Noordwijkerhout. Zilker- duinweg 60 D L. J. R. Heliman naar Leiden, Pesthuislaan 6 E. W. Blind naar Dordrecht, Weeskiiiderendük 39 A W. Philippo n. Lisse, Prinsessestraat 59 G. J. Geerling naar Am sterdam, Boe tanstraat 32III C. Bouckaert n. Haarlem. Delfstraat 4 Joh. van Leeuwen n. Haarlemmermeer, Venn.weg 442 Adr. de Roolj naar Haarl.meer, Venn.weg 442 C. P. van Rooden naar Londen, Holborn Circus Ely Place. Audrey-House M. Hoogkamer naar Grave, Blindèninst. „St. Hendrikus". Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna. D. van K. Klitz en H. Brederode Petronella Gerritje Helena. D. v. M. Wilhelmus en H. J. Beverloo Wilhelmina Johanna, D. van L. G. Uitendaal en N. Duijzers Johannes, Z. van J. D. Heij en M. J. Dubbis - Emberta Maria. D. van C. W. Philippl en M. E, van der Laan Adrianus Franciscus, Z. van J. A. Nieuwenhulzen en H. M. de Boer - Clazina Catharlna Maria, D. van J. J. Seij- sener en C. J. van Bakel Catharlna Alle- gonda Johanna Antonia, D. van A. A. Litjens en E. M. A. Welling Cornells Maria. D. van J. Heeres en A. C. Rolvers - Johanna Christina, D. van H. Bok en W. Snijders. Getrouwd: Th. Turk en M. J. Boll J. J. Jansen en H. M. Greuter L. Beniers en M. W. j. H. Bos. De verkoop van oliebollen door jon gedames ten bate van de Herv. Kleuter school Wilhelmina heeft ongeveer f. 230.— btuto opgebracht; een flink bedrag gelet op den tegenslag van slecht weer. VRIJDAG, ZATERDAG, MAANDAG Als 2e de dolle klucht 1681 a Kamermeisje 4 x bellen KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Jan. z. van A. Zuijderduijn en N. Dirk. z. van J. Dijkhuizen en A. v. Duijn: Alkla Janna. d. van N. de Jong en L. Vooijs; j^ter. z. van J. Guijt en M. van Dijk; Krijntje, van G. Hook en J. Guijt; Nicolaas Anton, z. van \v. Guijt en W. Messemaker; Jacoba, d. van van der Plas en D. Ouwehand; Willem, z. van E. van Rijn en L. Schaap; Jaantje. d. van vT van. °uijn en J. van Rijn; Johannes, z. van p1 Mei] vogel en E. van der Wiel; Rein, z. van va» £ygsman en M- van der plas; AnnetJe- d- rL \dVries en M- van RjJn- Lat! i Pieter Ouwehand, 70 jaar, wedn. m J' van DulJn: Cornells Vooijs, 73 jaar, geh. n a V^n Dui^ni Dirk van Beelen, 57 jaar, geh. ï'h£' °uwehand; Jacob v. d. Oever. 66 jaar. van, A- Hoek; Cornelis Verhart, 3 mnd., 'ttïL Yerhart en A- Ruwaard. Rihv t A> c- van Schie en M- H- J- van en M vttïnrPetft en c- van den 0ever> w- vls de Viies uÜvenbode; J- Zandbergen en G. LEIDSCHENDAM. GEMEENTERAAD. De raad vergaderde. In zijn openings woord wenschte de voorzitter, den ge meentesecretaris geluk met zijn herstel na een langdurige ziekte. De notulen werden goedgekeurd en de ingekomen stukken voor kennisgeving aangenomen, uitgezonderd een verzoek van C. van Vliet en" het Wit- Gele Kruis om subsidie voor zending van een achterlijk kind naar een buitengewone schooi, waarbij B. en W. gemachtigd wor den 2/12 van f. 40.subsidie voor dit jaar te verieenen. Voorstel tot vaststelling ecner verordering op de heffing en invordering van schoolgelden. De heer Koerts is niet in staat een oordeel te vellen daar nog steeds dergelijke stukken niet thuis worden bezorgd, waarop de voorzitter de toezegging doet dat zulks hl de toekomst zal plaats hebben. De heer van den Bosch acht de schoolgeldschalen onjuist; de sprongen zijn z.i. ie groot. De heer Willemsen geeft eeni ge voorbeelden van onbillijkheden welke in deze heffing schuilen en zou wenschen dat B. en W. deze nog eens onder de loupe namen. De voorzitter heeft bezwaar de zaak aan te houden. De heer Vink had den indruk dat slechts geringe wijzigingen in- verband met de samenvoeging der gemeen ten waren aangebracht. Z.h.st. wordt het voorstel aangenomen, met dien verstande dat bij de begrooting de classificatiewijzi ging aan de orde wordt gesteld. Z.h.st. wordt aangenomen het voorstel tot vast stelling cener verordering op de heffing en invordering eener retributie voor het volgen van den handelscursus te Voorburg, Voorstel tot het opnieuw vaststellen van een verordering regelende het tarief en de voorwaarden voor levering van gas en electriciteib, met inachtneming van een wijziging. Gas voor koelkasten 4 Vi cent per M3). De heer Koerts vraagt of het juist is dat in de varordering inplaats van com missie van beheer nu B. en W. staat, z.i. moet dit zijn Oommissie van bijstand. De voorzitter merkte op dat de Oommisie van bijstand slechts een adviseerend en geen beheerend lichaam is. De heer Koerts dus de wrijfpaal tusschen raad en B. en W. Weth. de Koning acht het een gunst van B. en W. dat er een Commissie van bij stand is, men had deze ook niet kunnen instellen. De h-eer Vink is het eens met B. en W. dat niet gesproken behoeft te wor den over de commissie, daarvoor Is een andere regeling gemaakt, vandaar dat spr. zich indertijd heeft verzet tegen een com missie van voorbereiding. Elk stuk pas seert de Commissie van bijstand, doch elk lid dezer commisie heeft het recht in den raad later een afwijkend standpunt in te nemen. Het voorstel wordt z.h.st. aange nomen. evenals het voorstel tot verlenging van kasgeldleening groot f. 100.000.— voor 3 maanden a 3/4 °/o zonder provisie. Voor stel tot herziening van de door de R.K. Wcningbouwvereeniging St. Wiilibrordus verschuldigde erfpacht. De heer Vink heeft het stuk ernstig bestudeerd doch niet be grepen. De rente is verlaagd, daarom willen B. en W. de erfpacht verlagen, doch stellen voor deze te brengen van f. 1317.78 op f. 1574,16. De voorzitter, de vereeniging moet alle belastingen betalen, doch steeds is de straatbelasting vergeten, vandaar dat het bedrag ook na aftrek van de verminderde rente, hooger is geworden. Het voorstel wordt z.h.st. aangenomen, evenals het voorstel tot ingebruikgeving van een stukje grond aan den Broeloweg aan den heer C. Koop te Scheveningen. Voorstel tot het aangaan van een nieuwe overeenkomst met het Verificatiebureau van de Ver. van Ned. Gemeente. De heer Vink staat de methode welke dit bureau volgt niet aan. Wat dit bureau wil behoeft daarom nog niet te ge beuren. De raad staat niet onder controle van dit bureau. Nu de arbeid is verminderd vraagt dit bureau meer, spr. acht f. 250,— voldoende. Aan salarissen wordt door dit bureau uitbetaald f. 12,300.wat gemid deld f. 3000.per hoofd is, doch als men in aanmerking neemt dat het werk veel door assistenten wordt verricht welke zeker geen f. 3000.verdienen, dan wordt daar aan anderen nog al royaal betaald ten koste van de gemeenten. Neg f. 37.000. kon worden belegd bij de Bank voor Ned. Gemeenten en toen men alle inventaris had afgeschreven bleef er nog f. 4800.over. De heer Kranenburg sluit zich aan bij den heer Vink. De heer Willemsen vraagt of in de kosten ook begrepen is de controle voor het nieuwe maatschappelijk hulpbe toon. De voorzitter deelt de meening niet dat de administratie is verminderd, er zijn verschiHende gemeente die ook meer moe ten gaan betalen. De heer van den Bosch vindt het verdacht dat als dit bureau winst maakt, de gemeenten toch nog meer moe ten gaan betalen. Spr. zou wenschen dat B, en W. daarover eens nader informeer den. Weth. de Koning is altijd geweest tegen de hooge salarissen welke het bureau uitkeerde. Als de heer Vink de verschillen de geciteerde cijfers wil afstaan dan kun nen B. en W. met de instelling daarover spreken. Een voorstel van den heer Vink om aan het bureau voor de controle f. 250 te betalen wordt verworpen; voor stem men de heeren Kranenburg, ten Hoopen, Keerts, Kerkhoff, Vink en Schrader. Een voorstel Willemsen. terugname van het voorstel en bespreking om alle bedragen ook die voor controle bedrijven en bouw- vereenigingen verlaagd zien te krijgen, wordt aangenomen met de stemmen van de heeren Vink, ten Hoopen en Kranenburg, tegen. Het voorstel tot wijziging van de begrooting 1938 werden de talrijke aan merkingen van Ged. Staten besproken; het werd tenslotte aangenomen, evenals het voorstel van de grondregelen der N.V. Drinkwaterleiding Mij. de Vlietstreek. Preadvies inzake een schrijven van Ged. Staten ever de jaarwedden van burgem., secretaris, ontvanger enz. Z.hst. werd be sloten genoegen te nemen met f. 3 presen tiegeld der Raadsleden, doch te trachten dit in de toekomst op f. 4,gesteld te krijgen. Aanbieding bedrijfsrekenlng 1937 (Gas en Eleetriciteit) en benoeming com missie van onderzoek. Namens de R.K. fractie stelde de heer van den Bosch de heeren de Lange, Blokland en Kranenburg voor, welke werden gekozen. Aanbieding Gemeenterekeningen van de v.m. gemeenten Stompwijk en Veur over 1937 en benoeming commissie van onder zoek. Gekozen werden de heeren Blokland, Willemsen, Vink. Bij de Haagsche Schouw. De tol bij de Haagsche Schouw te Val kenburg zal naar wij vernemen, met 1 Januari a.s. verdwijnen. De tolwachter heeft van de z.g. „Com missie voor den straatweg Haagsche Schouw-Katwijk" d.l. een N.V. op aan- deelen die sinds ongeveer 100 jaar bestaat en die nog eigenaar is van den weg tus schen het dorp Valkenburg en de Haag sche Schouw, bericht ontvangen, dat hij met ingang van 1 Januari a.s. uit zijn functie ontheven wordt, daar tegen dien datum de tol wordt opgeheven. Ook de werkman, die met het onderhoud van dezen weg belast ls, heeft met ingang van 15 November a.s. ontslag gekregen. Gelijk bekend verkeert deze straatweg in zeer slechten toestand; daarvoor schijnt thans verbetering in zicht. De voornoemde N.V. deed steeds uit de opbrengst der tolgelden, wat zij kon, om den weg nog eenigselns in orde te houden en keerde dan ook op de aandeden nooit eenige rente uit. Doch met dit al, kan zij toch geenszins den weg zoodanig onder houden, dat deze in den modernen tijd ook maar eenige bevrediging kon schen ken. Weliswaar kende elke Valkenburger ieder» kuil of oneffenheid op zijn duimpje en hield daar rekening mede. doch voor de Valkenburgers zoowel als voor de vreem delingen, die hun tolgeld trouw moesten betalen, was deze tol met den daarachter gelegen slechten weg een gruwelijke doorn in het oog. Katwijk heeft het gedeelte van den weg, dat onder die gemeente ligt reeds eenige jaren geleden in bezit gekregen en het is toen in werkverschaffing verbeterd. Dat deel verkeert thans in goeden staat. Het andere deel behoort gedeeltelijk tot Val kenburg en Voorschoten. Moge thans ook het overgebleven slechte stuk spoedig een algemeene herstelling ondergaan. Deze is wel dringend nood zakelijk! Echt Sedert eeuwen het onovertroffen *dit middel bij Hoest en Verkoudheid (Ingez Med.) Medegedeeld werd 'dat van 30 October t.m: 15 April den werkloozen brandstol toeslag zal worden verstrekt. Ingekomen was een verzoek van de L.T.B. en K.J.M.V. om f. 18 subsidie voor een boe'khoudcursus. Aangenomen met den heer Zuidwijk tegen. ZJh.st. wordt verder een crediet van f. 250.— toegestaan voor het ontwerpen van een plan van doorbraak en aanleg straat achter de Damstraat. Hierna góng de raad in besloten zitting ter behandeling van den verkoop van het v.m. raadhuis van Veur. Na een half uur werd de zitting heropend en besloten aan den bouwer D. J. Lucas alhier te verkoopen vocrr f. 5000.—, het raadhuis der vra. ge meente Veur met bijbehoorende gronden en aan de heeren Koot en Schuyt op te zeggen de huur van bij hen in gebruik zijn de gronden. Hierna sluiting. De kinderuitzending naar koloniehuizen. Eenigen tijd geleden zijn hier pogingen aangewend om te komen tot oprichting van een afdeeling van het Centr. Genootschap tot uitzending van zwakke kinderen naar koloniehuizen. Het bleek echter spoedig dat in de rechts Drot. kringen bezwaren werden geopperd tegen uitzending naar de neutrale koloniehuizen. Daar een od te richten af deeling van het Centr. Genootschap slechts kan uitzenden naar eigen koloniehuizen, moest naar een anderen vorm worden ge zocht. daaT de meergenoemde groep een groote meerderheid vormt. De gevonden vorm was een plaatselijke vereeniging, niet aangesloten bü een landelijk lichaam. Om te komen tot de oprichting daarvan, was in het dienstgebouw van de Ned. Herv. Kerk een filmavond belegd, waartoe het hoofd bestuur van het Centraal Genootschap, welwillend haar film had afgestaan. De voorzitter van het plaatselijk comité opende de bijeenkomst; de zaal was matig bezet. Hierna gaf de propagandist van het Centraal Genootschap de heer Neve, een uitvoerige uiteenzetting van het. werk en de resultaten van kinderuitzending, inzon derheid van het werk van het Centraal Ge nootschap. De uiteenzetting werd aangevuld door een nadere toelichting door den heer H. C. Snel uit Amsterdam, directeur van het Centraal Genootschap, die opwekte om den arbeid van kinderuitzending, zij het hier ter plaatse dan in anderen vorm en buiten het landelijk verband om. te steu nen. Hierna werd de film gedraaid, waarin in vier afdeelinzen naar voren werd ge bracht, het leven der stadskinderen, de aankomst het verblijf en weder vertrek uit de koloniehuizen. In het laatste bedrijf werd ook nog vermeld het behaalde resul taat op een uitgezonden kind, terwijl een overzicht werd gegeven van de talrijke koloniehuizen van het Centraal Genoot schap. Te ongeveer half tien werd de bijeen komst door den heer Warmolts met een op wekkend woord om zich te scharen bii de 40 personen welke zich reeds hadden op gegeven, geseloten. Cursussen in Huishoudelijke voorlichting. Op initiatief van den R.K. Volksbond, de Hanze, den Chr. Boeren- en Tuindersbond en den R.K. Land- en Tuinbouwbond, was in een der lokalen van de O. L. School aan den Prinses Julianaweg een bijeen komst belegd voor vrouwen en meisjes om te komen tot oprichting van cursussen uit gaande van de Stichting huishoudelijke voorlichting ten piattelande. De bijeen komst welke bezocht was door ruim 40 vrouwen, werd toegesproken door den bur- genieester. Burgemeester Keyzer vond het een groot voorrecht alle dames welkom te mogen heeten. Dank zij de goede samen werking tusschen de verschillende organi saties is de opkomst flink te noemen. Het doel der cursussen is zoo goedkoop moge lijk alles zelf te vervaardigen. Spr., die ook de leeraressen welkom heette, sprak de hoop uit dat deze cursussen even goed zul len slagen als die. welke voorheen door de landbouworganisaties zijn gehouden. Mocht men de hulp van de gemeente noodig heb ben dan zal deze zoo mogelijk gaarne wor den verleend. De heer Van Heyningen. voorzitter van de afdeeling van den L. T. B. dankte hierop den burgemeester voor zijn aanwezigheid en vriendelijke woorden en het gemeentebestuur voor zijn bereid willigheid om het lokaal gratis af te staan. Hierop gaf mej. Knottenbelt, propagan diste van de Stichting, een uiteenzetting van het doel der cursussen, waaraan wij het volgende ontleenen. De bedoeling is les te geven in het maken van matrassen, dekens, waarvoor het materiaal tegen kost prijs wordt geleverd. Alle lessen zijn gratis. Er zijn in totaal 9 soorten van cursussen, o.a. koken, ook voor rieken en zuigelin gen, naaien en verstellen, huishoudelijke voorzieningen, enz. Deze laatste cursussen zullen echter bij voldoende deelname vol gen achter de cursussen deken en matras sen maken, welke worden gehouden gedu- ren de zes achtereenvolgende weken. LISSE. Algr. Ver. van Bloembollencultuur. De afd. Lisserdijk van Bloembollencul tuur vergaderde in café Faas. De leiding berustte bij den voorzitter, den heer B. Berbee, die een woord van welkom sprak. De secretaris las de notulen welke vast gesteld werden. Bij de bestuursverkiezing werden de af tredende heeren A. van Oosten en A. Buurman bij enkele candidaatstelling her kozen .Deze namen hun herbenoeming aan. waarvoor de voorzitter dank bracht. Hierna kwam aan de orde de candidaat stelling voor het hoofdbestuur. Mede gedeeld werd, dat door de afd. Lisse de candidatuur van den heer M. Veldhuyzen van Zanten Rz. werd aanbevolen. In den breede werd over de candidaatstelling in het algemeen gediscussieerd. Men was van meening, dat een kweeker in het H.B. thans op zijn plaats is. De candidatuur van den heer M. Veldhuyzen van Zanten Rz. werd niet gesteund. Bij de rondvraag kwamen enkele vragen het vak betreffende aan de orde en werd daarover van gedachten gewisseld. De heer van Essen verzocht in het ver volg voor bestuursleden verplichte aftre ding vast te stellen. Op de e.v vergadering wordt hierover nader gehandeld. Hierna sluiting. NOORDWIJKERHOUT. In café Gouwenberg hield de mode rator van de K.J.M.V. voor een geheel ge vulde zaal een voordracht over: „Geen ge zag dan uit God". Zestien nieuwe leden gaven zich op. Woensdag a.s. hoopt de afd. Noord wijkerhout van den R.K. Volksbond, haar 2.,-jarig bestaan op waardige wijze te vie ren in café „De Zwaan", waarbij ook de nieuw-benoemde geestelijk adviseur tegen woordig zal zijn. OEGSTGEEST. Loop der Bevolking. Gevestigd: B. Matzel, Rhijngeesterweg 147; A. P. Wlchers en A. E. Rollandet, Rhijngeester- straatweg 147; El. van Alphen. H. Morschweg 51; M. Verhoeven en gez., Fr. Hendriklaan 25; M. A. de Stoppelaar. Warmonderweg 72; J. Swaak, Leidschestraatweg 11; Th. C. Demeijer, H. Morschweg 14; N. Schiltman. Leidschestraat weg 9; W. van Gog, Julianalaan 7; E. P. Rink, Regentesselaan 61; Chr. van der Hoff, Juffer- mansstraat 3; W. A. Sieburgh, geb. Stous Sloot, Spaargarenstraat 27; L. J. van Dijk en gez., Nassaulaan 43. Vertrokken: W. Beekman, n. Leiden, Looier straat 88; L. J. Ramp. n. Bodegraven, Noord zijde 135 a; A. Lubach, n. Utrecht, Voorstraat 53 bis; N. H. Dofferhoff, n. Sassenheim, Plata- nenlaan 9; A. C. Kobes geb. Duimelaar en dr., n. Ned. Indië; J. C. Borst. n. Den Haag. Pr. Wil lemstraat 31; N. van Tonderen, n. Ned. Indië; P Rakker, n. Den Haag. Zuidwal 83; J. M. Zwaa nenburg, n. Haarlem, KI. Houtstraat 93; J. C. K. Mioch en vr.. n. Den Haag, Zuiderparklaan 455; D. Beekman, n. Leiden. Rijnsburgerweg 130; G. V. Reijntjes, n. Arnhem. Poggenbeekstraat 1; J. de Zeeuw, n. Wageningen, Diedenweg 17; E. Hoogeveen, geb. Aardoom, n. Leiden, Morschweg 2; M. M. Kreft, n. Utrecht, Catharijnensingel 101; J. J. Wolbersen. geb. Hoogendoorn, n. Lei den, Stieltjesstraat 35; A. P. Koning, n. Sassen heim, Julianalaan 33; B. H. Westerveld. n. Lei den, De Sitterlaan 72; J. B. W. M. de Koning, n. Den Helder, Willemsoord. Burgerlijke Stand. Geboren: Tine Engeline, d. van J. Treur en A. Bos. Overleden: A, M. Basseleur, geb. Herrigel, 72 j. Ondertrouwd: J. Stroeve, 24 jaar (won. te Am sterdam) en W. J. Th. Jongerius, 21 jaar; A. Jansen. 27 jaar (won. te Leiden) en C. M. Plai- zier, 26 jaar. RIJNSBURG. Burgerlijke Stand. Geboren; Bastiaan Abraham, z. van T. Kralt en E. Star. Getrouwd: W. F. van der Reek, jm. 34 j. en H. Brussee, jd. 26 j. Overleden: Johanna ten Donkelaar, 73 j. wed. van W. v. Egmond. Uitslag van de schietwedstrijden Burgerwacht. Klasse A: H. Ravensbergen 192 p.; C. v. Delft 189 p.; J .J. v. Iterson 186 p.: C. van Klaveren 183 p.; G. Vos Pz. 181 p.; T. Heemskerk 181 p.; Abr. v. Delft 180 p.; C. van Delft 180 p.; G. v. d. Mey 177 p.; H. v. d. Gugten 173 p.; J. v. Rootselaar Sr. 171 p. Klasse B: Abr. v. d. Mey 185 p.; C. Haas noot 183 p.; J. Kromhout 177 p.J. de Rover 176 p.; J. Oudwater 174 p.; Joh. v. d Gugten 169 p.; M. H. den Haan 167 p.; P v. d. Kwaak 166 p.; R. Blankert 165 p.; P. Hoge woning 165 p.; J. Rodenburg 163 p P Zeilstra 163 p.; Joh Driebergen 156 p.; Th Plogewoning 154 p. Klasse C: C. C. v. d. Gugten 179 p.; N A. v. d. Mey 177 p.; P. Vooys 168 p.; Alb Noort 160 p.; W. H. Vooys 158 p.; J. M. A. Collee 156 p.; A. v. Egmond 152 p.; J. v. Rootselaar Jr. 136 p.; J. Binnendijk 129 p.; I J. Veldman 87 p.; Joh. Oudwater 69 p. VOORHOUT. Consultatiebureau voor zuigelingen. Het openingsuur van bovengenoemd bu reau. in het „St. Agnes" gesticht alhier, is thans vastgesteld op des Donderdags des voorm. te U uur. De K.J.M.V. alhier opende haar win- terprogram met een vergadering onder leiding van haar voorzitter, den heer A. C. H. N. M. de Bekker. Als inleider trad op de Moderator der Leidsche K.J.M.V., kapelaan E. A. M. Paap, met als onderwerp: „Wij dienen Kerk en Maatschappij". VOORSCHOTEN. Orgelavond Geref. Kerk. Onder auspiciën van het Orgelfonds comité heeft de heer Cris Boss, organist van de Laakkerk te 'sGravenhage, een orgelavond gegeven in de Ger. Kerk alhier. De avond, die door ds. J. C. Houtzagers werd geopend, was matig bezocht. De thuisblijvers hadden ongelijk, gehoord het geen hier te beluisteren en te genieten viel. De heer Cris Boss leidde den avond in met a. Allegro, Bes dur concerto en b. Aria, D. moll concerto, beide van G. F. Handel. Zoowel de kwaliteit van het orgel als van zijn bespeler was terstond merkbaar. Vervolgens hield de heer Cris Boss een lezing over „Het orgel spreekt een tale", waarin hij vooral drie vragen naar voren bracht, le kan het orgel tot ons spreken?; 2e wanneer spreekt het orgel tot ons?; en 3e wat en hoe spreekt het orgel? Na een uitvoerige bespreking van deze vragen gaf de heer Boss. gezeten voor het orgel, den aanwezigen te hooren de taak van het orgel in diverse voorspelen van psalmen, zooals Ps. 84, 150, 87 enz. Tot slot speelde de heer Boss „Pastorale" van Alex. Guilmont en een „Toccata" van Tli. Dubois. Ook deze beide nummers waren een ge not om naar te luisteren! Nadat gezamenlijk was gezongen Ps. 150 vs. 1, sloot ds. J. C. Houtzagers met gebed. VOOR ZATERDAG 22 OCTOBER Hilversum I 1875 en 301,5 M. Kro-uitzending 8.00—9.15 Gram.muz. <om 8.15 Berichten) 10.00 Gram.muz. 11.30 Godsdienstige causerie 12.00 Berichten 12.15 Kro-orkest (1.002.00 Gram.muziek) 2.00 Voor de rijpere jeugd 2.30 Gram.muziek 2.45 Kinderuurtje 4.00 Berichten 4.05 Gram.muziek 4.35 De Kro- Boys en solist (4.555.10 Gram.muziek) 5.30 Gram.-muz. 5.45 De Kro-Nachtegaaltjes 6.15 Grarmmuz. -r- 6.20 Journalistiek weekover zicht 6.45 Gram.muziek 7.00 Berichten 7.15 Causerie „Chemische strijdmiddelen" 7.35 Actueele aetherflitsen 8.00 Berichten ANP, Mededeelingen 8.15 Overpeinzing met muzi kale omlijsting 8.35 Het Kro-orkest 9.00 Voordracht 9.10 De Kro-Melodisten 9.30 José de Sousa Pinto en zijn Portugeesch orkest 9.45 Liedjes aan den vleugel 9.55 Vervolg de Kro-Melodisten 10.15 Vervolg José de Sousa Pinto 10.30 Berichten ANP 10.40 Filmpraatje 10.5512.00 Gram.muziek. Hilversum II 415.5 M. Vara-uitzending, 10.00 10.20 v.m. en 7.30^-8.00 Vpro 8.00 Vara-kalen- der 8.15 Gram.muziek (om ca. 8.16 Berichten) 10.00 Morgenwijding 10.20 Voor Arbeiders in de Continubedrijven 12.00 Gram.muziek fom ca. 12.15 Berichten) 1.00 Fantasia 1.30 De Ramblers 2.00 Filmkwartiiertje 2.15 Vara-orkest 3.15 Causerie „De pluimveeten toonstellingen in het a.s. Winterseizoen" 3.30 Residentie-orkest en soliste 4.30 Reportage 4.50 Vervolg concert 5.30 Filmland 6.00 Orgelspel 6.30 Uit de Roode Jeugdbeweging - 7.00 Gr.muz. 7.10 Politiek radiojournaal 7.30 Bijbelvertellingen 8.00 Herhaling SOS- Berichten 8.03 Berichten ANP., Vara-Varia 8.15 De Flierefluiters (opnj 8.45 Toe spraak 8.55 Esmeralda en solist 9.16 „En nuOké" (opn.) 10.30 Damnieuws 10.32 Berichten ANP. 10.35 Vara-orkest 11.3012.00 Gr.muz. Droitwich, 1500 M. 11.20 Jan Berenska en zijn orkest 12.10 Sportreportages 12.35 Ge varieerd programma 1.05 Trioconcert I.20—2.20 Bobby Howell en zijn Band 2.25 Orgelspel 2.50 Sportreportage 3.50 Gr. muz. 4.20 Zang en harp 4.45 Sportrepor tage 5.20 Henry Hall en zijn orkest 6.20 Berichten 6.50 Sportpraatje 7.05 Het BBC.-orkest 7.50 Radiotooneel 8.20 Varié té-programma 9.20 Berichten 9.45 Ameri- kaansch overzicht 10.00 Radiotooneel 10.35 Het BBC-Theaterorkest en solist 11.35 Jack Harris en zijn Band 11.5012.20 Dans muziek (gr.pl.). Radio-Paris. 1648 M. 8.10 Gr.muz. 950 Conservatorium-orkest 12.35 en 155 Loca- telli-orkest 2.20 en 4.05 Gr.muz. 6.10 Chan sons 7.20 Gr.muz. 8.35 Zang 8.50 Radio tooneel 9.30 Variété-programma 10.25 10.55 Symphonieconcert en soliste. Keulen, 456 M. 5.50 Gr.muz. 6.30 E. Schneidewind's orkest 7.50 Schupo-orkest II.20 Omroep-Amusementsorkest 1255 Om- roepkleinorkest 1.30 Gr.muz. 3.20 Amuse mentsorkest. solisten en pianoduo 6.20 Om roeporkest en solist 7.30 Radiotooneel met muziek 8.20 Omroeporkest 9.35—11.20 Leo Eysoldt. met zijn dansorkest, solist, pianoduo en instrumentaal kwartet. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gr. muz. 12.50 en 1.30 Omroeporkest 1.50 Gr.muz. 3.20 Zang, accordeon en gr.muz. 4.40 Viool en zang 6.20 Omroeporkest en so list 8.20 Omroepsalonorkest 8.50 Omroep- dansorkest en solisten 10.3012.20 Gr.muz, 484 M 12.20 Gr.muz. 1.00 en 1.30 Om- roepkleinorkest 1.50 Gr.muz. 2.55 Piano voordracht 3.20 en 4.05 Granuz. 5.35 Om- roepkleinorkest 6.35 en 7.35 Gr.muz. 8.20 Omroepsymphonie-orkest en solisten 9.35 Cabaretprogramma 10.30 Jean Omer en zijn orkest m. m. v. solist 11.2012.20 Gr.muz. Deutschiandsender, 1571 M. 7.35 „Die Dubarry", operette (opn.) 9.20 Berichten 9.50 Concert 10.05 Berichten 10.2011.20 Nachtconcert (gr.pl.). GEM. RADIO-DISTRIBUTIE BEDRIJF EN DE R.O.V. RADIO-CENTRVT.E. Voor Zaterdag 22 October. le Programma: lederen dag van 824 uur A.V.R.O., V.A.R.A. enz. 2e Programma: lederen dag van 824 uur K.R.O., N.C.R.V. enz. 3e Programma 8,00 Keulen 9,20 Par ijs Radio 12,05 diversen 12,20 Brussel VI. 13,30 Keulen 14.55 Brussel Fr. 15.20 Keu len 17,20 diversen 17,35 Brussel Fr. 18.20 Brussel VI. 19,50 Keulen 23.20 Brussel Fr. 4e Programma: 8,00 Brussel VI. 9.20 di versen -- 10.35 London Reg. 11,20 Droitwich 12,10 London Reg. 13,05 Droitwich 14,30 London Reg. 15,20 Brussel Fr. 17,20 Droitwich 21,45 London Reg. 22,20 Brussel VI. 22.30 Droitwich. Wijzigingen voorbehouden.

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 11