Eltax bus IDEAAL- COMBINATIE LOEB Witte Singel Fl. 215.- Fl. 175.- Fl. 555.- LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Woensdag 19 October 1938 20 October -COMPLETE MEUBILEERING De vorming van het luchtrecht Rijdt vanaf morgen wederom over den BEZICHTIGT ONZE welke wij vanaf heden etaleeren 1. IDEALE EETKAMER, old finish: IDEALE SALON, old finish 3. IDEALE SLAAPKAMER, old finish: BREESTRAAT 161 TELEFOON 722 Openbare les van mr. D. Goedhuis. Mr. D. Goedhuis, secretaris van de In ternational Air Traffic Association, die werd toegelaten als privaat-docent in het luchtrecht aan de Leidsche Universiteit, heeft hedenmiddag een openbare les ge houden over „De vorming van het lucht recht". HET FORD CIRCUS KOMT IN DE STAD. Iedereen, die morgen den reclamestoet van Ford door de stad zal zien rijden, zal wel licht bij zichzelf denken: „Het Ford circus Ls in aantocht". Het is een reclamestoet, bestaande uit niet minder dan 11 verschillende Ford trucks en bestelwagens, voorafgegaan door een kolossaal groote olifant van papler- maché, waarin een complete Ford truck verdwijnt. De Ford producten, die dezen olifant, op meer dan ware grootte volgen, torsen op hun rug baby-olifantjes, die op hun flan ken spreuken dragen, welke de voordeelen van het Ford-product aangeven. Morgenmiddag tusschen halfeen en half- vier zal de kudde olifanten „parkeeren" op de Beestenmarkt, teneinde geïnteresseerden gelegenheid te geven, de dieren op hun ge mak te bekijken. Voor gebruikers van transport-materiaal zal dit zeer zeker de moeite waard zijn, want om onze „olifantenbeeldspraak" nu maar te laten varener is inderdaad een Ford voor elk transport! ACADEMISCHE EXAMENS. o Geslaagd voor het doctoraal examen In- ciken, wanneer er voldoende waarborgen disch Recht, de heer H. Versteegh voor het bereiken van het wereldverkeer Haag); voor het doctoraal examen Rech- oestaan. De historie heeft geleerd, dat door ten, de heer M. H. van Hoogstraten (Den de toeneming in belangrijkheid van het Haag); voor het doctoraal examen wis- en verkeer de economische factoren de zui- natuurkunde, bcrafdvak Scheikunde, me). E. ver politieke op den achtergrond dringen. Wegerif (Den Haag) voor het doctoraal »- K - - - - - examen klassieke letteren, de heer P. V. 1530 (Ingca Med.) diensten over den Atlantischen Oceaan. Uit de voorafgaande beschouwingen over de beteekenis van de luchtvaart zijn de volgende conclusies te trekken. Met de ont wikkeling van de luchtvaart is een emi nent sociaal belang gediend. Deze ontwik keling kan slechts haar vollen omvang be- Mr. D. Goedhuis. Aan zijn voordracht is het volgende ont leend Sprekers bedoeling is, eenige aspecten van de vorming van dit recht te behandelen en wel die aspecten, d .e in het stadium, waar in het luchtrecht thans verkeert, het meest op den voorgrond treden. Allereerst dient het begrip luchtrecht bepaald te worden. Evenals het zeerecht is het luchtrecht een „aro't de milieu. Het omvat het samen stel van regelen, welke het luchtruim beheerschen en zijn tennuttemaking aan de luchtvaart. Het heeft dus niet be trekking op een bepaalde categorie van ïechtsregelen, maar het omvat alle rege len zoowel publiek- als privaatrechtelijke, welke verband houden met het luchtru;m en de luchtvaart. Naast de vraag wat onder luchtrecht moet worden verstaan, rijst een tweede vraag. Welke zijn de regelen, die het lucht ruim en zijn tennuttemaking aan de lucht vaart beheerschen? Kunnen bestaande re gelen cp deze nieuwe materie worden toe gepast. en voor zoover dit niet mogelijk is, hoe en op welke beginselen moeten nieu we regelen worden getroffen? Men kan hierbij van twee verschillen de opvattingen uitgaan. Volgens de eerste cpvatt'ng is de luchtvaart een verkeers middel, waarvan alleen het middel nieuw is. terwijl de juridische betrekkingen, wel ke uit het gebruik van dit middel voort vloeien. niets origineels hebben. Hoogstens zou een zekere aanpassing van het ge- meene recht aan dit nieuwe verkeersmid del noodzakelijk zijn. Volgens de tweede opvatting, welke spr. tot de zijne maakt, brengt de luchtvaart zoodanige veranderingen in het wezen der gemeenschap teweeg, dat de regelen, die de luchtvaart, beheerschen op een auto nome basis dienen te worden opgebouwd. Bij de behandehng van het reeds ge vormde luchtrecht zal blijken, dat op een belangrijk gebied van de luchtvaart regels zijn getroffen, welke van een volkomen miskenning van het belang van de lucht vaart voor de geheele statenmaatschappij bliik geven. De grondoorzaak is te zoeken in het ontbreken van een algemeene rechtsover tuiging. Dit ontbreken eener algemeene rechtsovertuiging verleidt eenerzij ds tot het grijpen naar elders bestaande verkeers- en andere rechtsnormen. Dit is een na- Gtel. want het bergt de gevaren eener rechtsverscheidenheid in zich. die' het luchtverkeer niet kan gebruiken. Ander zijds is het van voordeel, in zoover het luchtrecht, onbezwaard als het is met den last der traditie, vrijelijk kan worden ont wikkeld, en dus ook eenvormig. Na enkele opmerkingen over het ver keerswezen 'n het algemeen kwam spr. tot de luchtvaart. Het luchtverkeer is het tenige verkeersmiddel, dat in staat is ge heel ou e'«en kracht wereldverkeer in den luimsten zin van het woord te bewerkstel ligen. Het aantal mijlen, dat door geregel de luchtlijnen over de geheele aarde in 1919 werd afgelegd, bedroeg ongeveer 1.000.000. In 1937 bedroeg dit aantal bijna 200.000.000 Dit wil dus zeggen 200 maal zooveel als !n 1919. De toeneming van luchtvervoer in Europa in 1937 vergeleken bij 1936 was wat betreft passagiers 47»/o, wat betreft goede ren 50°/o en post 51°/«. Eenige maanden geleden werd een be sluit genomen dat vérstrekkende gevolgen op het gebied van het postvervoer zal heb ben. Er werd n.l. besloten dat van 1 Aug. 1939 alle Europeesche postadministratiën de briefpost zonder toeslag door de lucht zullen doen vervoeren. Dank zij de luchtvaart zullen b.v. de landen aan de Westkust van Zuid-Amerika twintig tot dertig jaar van hun ontwik keling overspringen. In Siberië. Noord- Canada. Nieuw-Guinea en Perzië zijn door middel van de luchtvaart goud-, tin- en radiummijnen tot ontwikkeling gebracht, waarvan de exploitatie zonder de lucht vaart een absolute onmogelijkheid zou zijn geweest. De luchtfotographie is voor de geologische wetenschap van onschatbare waarde. Tenslotte dient gewezen op de uit komst, welke de luchtvaart brengt in geval len waar het bestaande vervoer door an dere middelen onmogelijk is geworden, hetzij door natuurrampen, overstroomin gen bijv., hetzij door andere omstandighe den als het bevriezen van rivieren of zeeën. Een geheel nieuwe phase in de ont wikkeling van de luchtvaart zal aanbreken met de opening van de geregelde lucht- Deze gang van zaken zal zich in de lucht vaart herhalen, en het proces zal versneld worden, zoodra de overtuiging begint door te dringen, dat slechts door het zwaarte punt van de luchtvaart in het economisch belang te zoeken, de voor de luchtvaart onontbeerlijke universaliteit kan worden bereikt. Het luchtverkeer heeft door meer dan eenige andere menschelijke uitvinding de nominale grootte van den aardbol te ver kleinen. de objectieve solidariteit krachtig versterkt. Maar bestaat er reeds in de luchtvaart een subjectieve solidariteit, welke positief haar pogingen richt op het bereiken van collect'viteit? Of om deze vraag anders te stellen, is de verhouding tusschen degenen, die het luchtverkeer uit oefenen. gebaseerd op het idee van onder linge afhankeliikheid? Spr. meent deze vraag bevestigend te kunnen beantwoorden. Het constateeren van het feit. dat luchtverkeer beteekent wereldverkeer leidt tot het stellen van den eisch. dat de vorming van het luchtrecht op een wereldbasis moet gesch'eden. De rechtsvorming, zooals deze tot nu toe is geschied, oriënteert zich in deze rich Pistorius (Leiden). „EEN UUR MUZIEK". De jeugd heeft genoten. In de Aula van de Chr. H.B.S. alhier werd gisterenmiddag om vier uur, dus na het eindigen der gewone lessen, de reeds aangekondigde proef met „Eén uur muziek' genomen. Ongeveer 150 leerlingen bleken hiervan te willen genieten. En als wij vaststellen, dat het muisstil was onder de toelichting en de uitvoering der nummers, dat na afloop steeds een hartelijk en geestdriftig applaus klonk, dat wij aan het einde op merkingen opvingen als „reuze fijn", ter wijl de tintelende oogen toch ook wel iets vertelden, dan gelooven wij, dat deze proef uitnemend is geslaagd. Maar het wës dan ook „fijn"! Stelt U voor. dat de Nederlandsche hoboïst Jaap Stotijn. die tegelijkertijd tot de allerbeste hoboïsten der wereld behoort, daar nu niet vèraf en hoog op een podium staat, dcch midden tusschen de jeugd en haar vertelt van zijn instrument, van Han del en van den bouw eener sonate en zulks ling. Wanneer in de naaste toekomst een op zijn gemoedelijke, eenvoudige en klare geregeld luchtverkeer over den Atlantischen wijze, terwijl hij daarna een voordracht Oceaan zal zijn ingesteld, zullen de fac- van het stuk geeft, even gaaf en schoon als toren, welke reeds nu de rechtsvorming in hij dat doet in de groote concertzaal. Dat de gewenschte richting leiden een steeds moet in slaan! En dan later verteld dezelf T M U OIntiivi info nnov Hhn f.GHPPrt.Vnrin ki ach tiger aandrang gaan uitoefenen. De internationale codificatie van het luchtrecht is een symbool van de interna tionale eenheid in de luchtvaart. De op een wereldbasis berustende jurid'sche ont wikkeling zal kraci\tig medewerken tot het bereiken van eert internationale solidari teit. welke onontbeerlijk is voor de rol, welke het luchtverkeer ten behoeve der gemeenschap bestemd is te vervullen. Spr. besloot met de gebruikelijke toe spraken. 1509 (Ingez. Med.) GELOOF EN WETENSCHAP. De heer J. F. X. Sanders tot voorzitter gekozen. Gisteravond is in een der bovenzalen van „In den Vergulden Turk" de jaarvergade ring gehouden van de vereeniging „Geloof en Wetenschap". Nadat de voorzitter, pfof. Carp, de vergadering met den chrlstelijken groet had geopend, was het woord aan den secretaris den heer Wilmink, voor het lezen van het Jaarverslag, In dit verslag wordt melding gemaakt van een zeer geslaagd vereenigingsjaar, ln het bljzonderi wat be treft de verzorging van het programma, waartoe de penningmeester esse. mevr. Van der Laan, zooveel heeft bijgedragen. Mevr. v. d. Laan bracht vervolgens ver slag uit over de financiën in het afgeloo- pen jaar. Nadat de heer Manders namens de kas- commissie mededeeling had gedaan, dat de kas in uitstekende orde was bevonden, werd de nieuwe kascommissie samengesteld uit de heeren Manders, Arendse en v. d. Berg. In verband met het aftreden van de be stuursleden: prof. dr. E. A. D. E. Carp, jhr. mr. P. A, G, de Milly en prof. dr. C. C. Berg, was een verkiezing van drie nieuwe bestuursleden noodzakelijk, Gekozen wer den de door het bestuur gestelde Candida- ten: mr. H. F, A. Donders en de heeren Jan Rubenkamp en L. F. X. Sanders, welke resp. de functies van vice-voorzitter, pen- I ningmeester en voorzitter zullen bekleeden. Prof. Carp sprak den nieuwen voorzitter hierna met enkele woorden toe, Spr, wees l er op hoe een vereeniging als „Geloof en I Wetenschap" in een stad als Leiden, met moeilijkheden heeft te kampen. Elders zien wij, dat afdeelingen van onze vereeniging tot een voor ons ongekenden bloei zijn ge komen. In de overtuiging, dat de heer San ders, als voorzitter zal trachten de veree niging steeds grooter en rijker van inhoud te maken, dankte spr, hem voor zijn be reidwilligheid, om deze functie op zich te nemen, waarna hij het voorzitterschap aan den heer Sanders overdroeg. De nieuwe voorzitter dankte prof. Carp voor diens vriendelijke woorden en besloot met de verzekering, steeds zijn beste krach ten aan de vereeniging te zullen wijden, Jhr. de Milly sprak aan het slot van de vergadering nog een kort woord tot den scheldenden voorzitter, prof. Carp, en dankte hem voor het vele werk tijdens zijn voorzitterschap voor de vereeniging ge daan. Met de rondvraag, waarvan geen gebruik de heer Stotijn iets over den Concertvorm, en dat hij hier eigenlijk de eerste uitvoe ring geeft van het „Allegro" van het nieu we Hoboconcert, dat de Hollandsche com ponist Alex Voormolen voor hem heeft ge schreven. Er hoort eigenlijk een orkest bij, maar, zegt de heer Stotijn, „jullie hebt het ge hoord: zooals Cor de Groot op den vleugel speelt, klinkt het als een geheel orkest". En dan hooren wij het hoofdthema, het zang thema. de doorwerking en eindelijk de fabelachtig moeilijke cadenzen, die voor Stotijn maar spel zijn. Dit alles zégt iets tot de jeugd en doet verborgen knoppen in het zieleleven openbloeien. Cor de Groot behandelde als pianist den variatievorm, toegelicht met voorbeelden, waarna de voordracht van een deel der Handelvariaties van Brahms volgde. Ook hij is een vlot ën boeiend spreker, die even zeer met zijn woord als met zijn prachtig j spel de jeugd weet te pakken. Hij gaf ver der een uiteenzetting over het wezen der Polonaise zooals die in Polen beoefend wordt en speelde ten slotte de beroemde As-dur-polonaise van Chopin. Het kan dunkt ons niet anders, of dit uur muziek, dat een levend en warm contact te weeg bracht tusschen kunstenaar en jeugd, is de beste propaganda voor het doel, dat de heer Franz Aufrecht, de motor van deze beweging zich heeft gesteld: „Een uur muziek", liefst zesmaal, gedurende het jaar, om de jeugd te beschermen tegen den schadelijken invloed van minderwaardige muziek en haar op te voeden tot het waar- deeren en genieten van werkelijk ernstige werken der muziekkunst. Mogen andere Leidsche onderwijs inrich tingen spoedig het voorbeeld van de Chr. H.B.S. volgen. De Afdeeling Leiden van de „Vereeniging tot Bevordering der Muzikale belangen der Schooljeugd" treedt gaarne bemiddelend op. Wij vermelden ten slotte, dat de vleugel welwillend en belangeloos was afgestaan dcor de Firma Bender. bestaande uit zeer fraai dressoir tafel 4 'toefen'3 I bekleeding naar keuze Fl 1 V C, in zeer solide uitvoerina■*- J- in zeer solide uitvoering bekleeding naar keuze bestaande uit ruime bank 2 fauteuils tafel chic salorïmeubel in zeer solide uitvoering bestaande uit ledikant, 130 c.M., met vleugels 2 nachtkastjes groote 3-deurskast met glas-in-lood middendeur tafel 2 stoelen met bekleeding naar keuze in zeer solide uitvoering Deze 3 complete kamers, welke U Uw leven lang met groot genoegen zult gebruiken, bieden wij aan voor den totaalprijs van De firma met een ruim 50-jarige uitstekende reputatie. 1536 (Xngez. Med.) HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Wijziging: Aiphensche Glasverzekering Maat schappij N.V., Julianastraat 65, Aiphen a. d. Rijn. Nieuwe commissarissen A, P. Tolk, Al phen a. d. Rijn; N. Vos, Heemstede, en B. Koning, Voorschoten. VER. VAN VRIJZ. HERVORMDEN. Bazaar in het Nutsgebouw, De Ver. van Vrijzinnig Hervormden te Leiden en Oegstgeest houdt vandaag en morgen in het Nutsgebouw haar jaarlijk- schen bazaar, waarvan de opbrengst ten goede komt aan de kas der vereeniging. Het comité van voorbereiding, onder de beproefde leiding van mevr. Van Moolen- bui'gh, is er wederom in geslaagd een keur- collectie van nuttige en fraaie handwerken, huishoudelijk en kunstvoorwerpen bijeen te brengen, terwijl een groot aantal attracties mede bevorderlijk zal zijn aan de berei king van het gestelde doel. Heden- en morgenavond zullen respec tievelijk de heeren dr. J. W. Wicherink en C. J. Helleman de gezelligheid verhoogen door eenige voordrachten ten beste te geven. De voorganger der Vereeniging, dr. K. H Boersema, heeft hedenmiddag den bazaar werd gemaakt, werd deze vergadering ge- i met een enkel woord geopend, daarbij hui- sloten, de en dank brengend aan het damescomité Na een korte pauze sprak prof J. Simons dat de middelen schiep om tot het doel te S. J. over het onderwerp: „De Steden van Palestina in het licht der opgravingen", welke interessante causerie met tal van l fraaie lichtbeelden werd geïllustreerd. geraken en een weemoedig woord wijdend aan de nagedachtenis van wijlen mevr. ds. Nauta, die daarin steeds zulk een groot werkzaam aandeel had. BPITENGEWOON TOONKUNSTCONCERT. Werken van Henk Badings. Het is niet een gemakkelijke opgave, in kort bestek een indurk te geven van den Badings-avond, die in het vorige seizoen door bijzondere omstandigheden uitgesteld moest worden, doch thans, als extra con cert der Maatschappij voor Toonkunst uit eindelijk toch doorgang kon vinden. Zoo ooit, dan voelden wij ditmaal, hoe moei lijk het ls, muzikale indrukken op papier te formuleeren, daar, waar muziek toch allereerst de sprake is van het hart en de ziel, die er zich zoo weinig toe leent, om onder woorden gebracht te worden. Zoo ooit, dan is ook bij een kennismaking met de moderne schrijf- en uitdrukkingswijze van een Henk Badings het „leeren hooren" en daardoor een steeds beter begrijpen een allerbelangrijkste factor. Om tot een Juiste waardeering te komen, zouden wij eigenlijk, zélfs bij zulk een aparte persoonlijkheid als Badings, een meer uitvoerige omschrijving van de muzi kale evolutie van den lateren en laatsten tijd moeten geven, die zich door een pe riode van de triomf der cerebraliteit en van gewild extremistisch experimenteeren weer meer keert tot natuurlijker gevoels expressie, lyrische bewogenheid en moder ne romantiek, zij het, dat deze expressie logischerwijze van een totaal andere ge aardheid is, dan dit van vroeger tijd. Bij het luisteren naar de merkwaardige klankencombinaties van Badings, dient men zich vóór alles te ontworstelen aan de in stelling op de z.g. klassieke „welluidend heid": iemand, die dat niet kan, zal in deze muziek vermoedelijk niets, althans slechts zeer weinig kunnen waardeeren. Is men reeds aan by- of plurytonaliteit meer gewend, is de omschakeling in dit opzicht dus reeds een stuk gevorderd, dan wordt de zaak gansch anders en voelt men dui delijk welk een krachtige persoonlijkheid achter deze noten staat. Tevens vallen dan ln deze muziek zekere kenmerken van den huldigen tijd te con stateeren: een ontwijfelbare disharmonie, een gespletenheid, een vaart, die met abrupte schokken in een geweldig tempo en ononderbroken strooming voert naar onbekende bestemming, een tijd, die naast alle hardheid, toch ook ln zich draagt een sterken drang naar diep sentment. Ook als zoodanig staat deze muziek dus mid den in dezen tijd. Hoe onverdragelijk ook voor menigeen stellig de samenklanken en melodie-vor ming dezer muziek moge zijn ook ons kostte het meermalen nog de grootste moeite tot een zuiver begrip en erkenning hiervan te geraken niemand zal toch kunnen ontkomen aan de rake durf, de dikwijls frissche, geïnspireerde spontanië- teit van het geschrevene, speciaal in de snelle deelen van het Trio en de Sonates waarnaast merkwaardig voorbeeld der gespletenheid toch ook een krachtige getuigenis eener onontkoombare melan cholie, die als een nootlotsuiting aandoet, zich naar voren dringt. Men denke aan de ontroerende Adagio's en de prachtige liederen, die onmiddellijk zooveel directer „aanspreken". Evenmin kan men zich onttrekken aan den indruk, die de structuurvastheid en de bondige vormgeving maken, de fanta sievolle, vindingrijke en persoonlijke ver werking van melodien, thema's en motie ven en de suggestiviteit, die daarvan uit gaat. het prachtige evenwicht der onder scheidene instrumenten, waarbij aan het klankkarakter de grootste aandacht is ge wijd, terwijl de gepunctueerde rhytmen mede een der factoren zijn,, die deze mu ziek levend en in menig opzicht boeiend en interessant doet zijn. Het zijn niet alle nieuwe vondsten, die hier geopenbaard worden. Herinneringen aan een Bruckner, Franck of Mahier dui ken meermalen op. .doch de visie op dat gene, wat reeds van vroeger bekend, is toch geheel nieuw en getuigt van een bij zondere individualiteit. Als ingenieur be tracht Badings tevens een logische wet matigheid, al moge zij soms nog als kunst matig gevonden aandoen. Zijn groot vak technisch kunnen verdient een aparte ver melding. Een avond als deze, waarin meer dere werken van één componist ten ge- hoore gebracht worden, heeft eenerzijds het groote voordeel, dat men deze beter leert kennen, doch anderzijds toont een dergelijk programma toch ook duidelijk aan een zeker beperkt compositorisch ver mogen. waardoor men aan een gevoel van monotonie op den duur niet geheel ont komt. Wij dienen ons tot deze korte, algemee ne schets te beperken, doch willen nog hulde brengen aan de vertolkers en ver tolksters der werken, in wie Badings zich onmogelijk betere kan wenschen! De zoowel in melodisch als declamato risch opzicht prachtig geslaagde liederen („Vier Wiegeliedjes", „Coplas" en „Christus stervende"), waarin de behandeling veelal instrumentaal aandoet, waren toevertrouwd aan de altzangeres Annie Woud, die met haar imponeerende, uitzonderlijk schoon getimbreerde stem en sublieme voordracht voor een groot contact zorgdroeg. De harts tochtelijke smeekingen en klachten uit „Coplas" maakten op ons een onvergetelij- ken indruk. Ook het trio en de sonates werden weer gegeven door kunstenaars, die deze wer ken door en door kennen, t.w„ Bading's echtgenoote de violiste Ollif Folge Fonden, den cellist John de Nobel en den pianist Felix de Nobel. Mochten wij de klank der viool een en kele maal aan den te scherpen kant ach ten, deze instrumentaliste van grootsche en försche allure is in leder geval een ar tiste, wier inzicht en technisch talent van zeer hooge orde is. Zoo ook de belde De Nobels, wier muzikale geest en vaardige handen het uiterst moeilijk te spelen Ba- dings-oeuvre in het duidelijkste licht stel den. Dat ook wij nog niet in elk opzicht de composities uitgezonderd de liederen konden waardeeren, behoeft zeker niet zijn oorzaak te vinden in een zekere on volkomenheid der composities op zichzelve. Voorzichtigheid in het oordeel is hier ten zeerste geboden en de zoo welkome reprise van het Trio heeft wél bewezen, hoeveel er van het bevreemdende van een eersten in druk reeds dadelijk kan wegvallen. De uitvoerenden oogstten bij het aan dachtige auditorium een groot en welver diend succes. De violiste werd met bloemen gehuldigd. Het was een avond van moderne kunst, voor de kennismaking waarmee wij dank baar gestemd kunnen zijn. MILITARIA. De wachtmeesters-capitulant Padje en Hauer van het 6e regiment veldartillerie zijn van een detacheering respectievelijk bij 1-II-22 R.I, en 1-II-10 R.I. alhier te ruggekeerd. De wachtmeester-capitulant van het 6e regiment veldartillerie zal van 31 Octoter 1938 t/m 14 Januari 1939 bij het regim» -t genie-troepen een cursus volgen in den verbindingsdienst. Het onlangs door de Kamer van Koophandel alhier aan den Minister van Binnenlandsche Zaken verzonden adres betreffende de h.i. te hooge telefoon tarieven, is in brochurevorm uitgegeven. 2—1

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 2